Reklama

.

.

neděle 20. srpna 2017

Je pro profesory Harvardu vylhaná zpráva víc než vědecká reputace?

Paul Craig Roberts
20. 8. 2017 PaulCraigRoberts
Takto se na svém webu ptá P.C.Roberts a připojuje informaci o vylhaných prohlášeních dvou harvardských profesorů, jak je tito v minulých dnech zveřejnili na svých twitterových účtech. Tyto informace okamžitě pronikly na všechny americké sociální sítě a bez ohledu na jejich lživost – či možná právě pro ni – se nerušeně šíří dál do všech koutů USA.


Skutečnost, že ani jeden z obou profesorů své vylhané informace ze svého účtu dosud nevymazal, třebaže oba byli na svou chybu (či úmyslný podvod), už z mnoha stran upozorněni, dokazuje, že když jde o pomlouvačné informace o Rusku, není třeba po jejich pravdivosti ani pátrat, a pokud se na jejich podvodný původ přijde, ani vyvracet.

Ruský gangster?

Minulý čtvrtek harvardský profesor Lawrence Tribe na svůj twitterový účet napsal, že v současných dnech vyšetřuje Washington spojení ruského obchodníka a investora Dmitrije Firtaše s Paulem Manafortem, manažerem prezidentské kampaně Donalda Trumpa. Profesor Tribe označil Firtaše za „ruského gangsera“, který je ovšem ve skutečnosti oligarchou ukrajinským, zbohatlým za prezidenství ukrajinského Viktora Juščenka – prozápadního ukrajinského politika, který se chopil moci po oranžové revoluci z roku 2004.

Což neznamená nic jiného než to, že Firtaš, občan Ukrajiny, může sice být gangsterem, ale v žádném případě nemůže být gangsterem ruským.

Řada čtenářů už profesora Tribea na tuto chybu upozornila, ale ta zůstává na jeho účtu netknutá a profesor sám nevykazuje žádnou známku toho, že by svůj – dejme tomu omyl – hodlal ze svého účtu vymazat, či se za něj omluvit.

Mrtví novináři

Podobný případ znásilněné skutečnosti poskytuje druhý harvardský profesor Yasha Mounk, který na svém twitterovém účtu vyvěsil fotografii celého zástupu ruských novinářů, k níž připojil tento text: „Všichni tito novináři kritizovali Putina – a pak za záhadných okolností zemřeli.“

Jak se ovšem prokázalo, zmíněná fotografie zobrazuje portréty ruských novinářů, kteří zemřeli před rokem 1990 – čili roky před nástupem prezidenta Putina do funkce. Někteří z těchto novinářů byli válečnými korespondenty, kteří padli v místech bojů, ale snad ještě zajímavější je skutečnost, že většina z těchto zobrazených zemřela za prezidenství Borise Jelcina, kterého Západ považoval za svého člověka a ze všech sil ho podporoval.

I když taktéž profesor Mounk byl mnoha čtenáři na svou chybu upozorněn, jeho informace z twitterového účtu nemizí a šíří se dál nejen po USA, ale i po světě.

Inu, takováto informace se v dnešních Spojených státech považuje všeobecně za vyšší hodnotu, než jakou má vědecká pověst.

Vybral a přeložil Lubomír Man

24 komentářů :

 1. O Trumpovi cesi pisou jen negativni clanky. Jak a kdo se Trumpa boji a podobne idiotstiny.
  To ze Trump lovi ilegaly a ocistuje zemi od zlocinu ilegalismu a ze se ilegalove boji na ulici, ze je zahnal do nor, o tom nepisi
  A o jinych skvelych trumfech od Trumpa
  O Zemanovi ceska kurevna media mlci, kyrvicky pochopili ze Zemanova popularita silila kazdym utokem. Medialni kurvicky chteji globslisu Dluhose Drahose Hovnose, aby dorazil cesko z nevolnictvi do otrokarstvi
  Aby mohli supi jeste vic krast.
  I kdyz cesko je rozkradene a vic krast nelze, leda na dluh
  Horni Dolni

  OdpovědětVymazat
 2. 2004 po oranžové revoluci se stal ukrajinským prezidentem nikoliv Janukovič, který vyhrál první volby, ale Juščenko, který v prvních volbách prohrál, ale vyvolala se ona oranžová záležitost a následně byly vypsané nové volby, které Juščenko vyhrál. Jak dopadl, to se ví.

  OdpovědětVymazat
 3. Takovi profesori by meli jit kopat uran
  Horni Dolni

  OdpovědětVymazat
 4. Dekuji, presidente Trumpe
  Neni treba fyzicky zatknout a vrazit zo zelez vsechny illegaly
  Staci jich zatknout par a ostatni ve strachu zahnat do der, at se boji na ulice, at se boji otvirat dvere, at se boji kazdeho zaklepani
  To Evropa neumi, ta sve vrahy vita
  Horni Dolni

  OdpovědětVymazat
 5. Blbonemecko, dva policajti na jednoho demonstratora, tisic policajtu na 500 demonstrujicich
  A zavirani za nazor odporujici ustave, to musi byt desny svajnerajn ta nemecka takyustava kdyz nezarucuje svobodu slova ci nazoru
  Policistu na voloviny maji nemci dost, ale vrahy nechavajj vrazdit
  Inu gestapo
  V cesku to same
  Horni Dolni

  OdpovědětVymazat
 6. A co ty, demente Robertsi? Ty jsi tady blekotal, že Soros ovládá volební mašiny v USA a že je předem rozhodnuto, že vítězem voleb bude Clintonová.
  Neměl by jsi se teď náhodou studem plazit v podzemí nebo hrát mrtvého brouka?
  Ty žádnou reputaci nemáš, chudáku. Stejně jako ten úchyl Man který usilovně překládá každý tvůj blábol ani soudruhové David s Dvořákem kteří je ještě usilovněji publikují.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Zavri tvou nevymachanou hubu, nevolnicku, jdi zblebtat na pavlac
   Horni Dolni

   Vymazat
  2. 1:02 co ty víš jaký byl a je plán s Trumpem?
   Clinton byla silně profláknutá s kriminálem na krku, třeba se Sorosovi lépe hodil Trump, muže s ním manipulovat přes Kushnera a Ivanku.
   Soros a jiní páni hrajou komplikovanou hru do které nikdo kromě nich nevidí.

   Vymazat
  3. Co takhle 1:02 vyvrátit to, co tvrdí P.C.R. v článku, ke kterému píšeš koment místo nepodložených tvrzení, tedy pomluv vůči autorovi, pánům Manovi, Davidovi a Dvořákovi? Jen potvrzuješ ubohost, snad i kriminální charakter své osobnosti, do jisté míry i současného informačního mainstreamu. Nakonec, tvůj koment má výhodu - je tak ubohý, že potvrzuje oprávněnost existence web stránek typu NR. Dík pánům Manovi, Dvořákovi, Davidovi a všem dalším, kteří udržují provoz web/u NR!

   Vymazat
  4. 15:26 To si děláš kozy nebo co?:) To mám jako že vyvracet žvásty spolku lhavých rudých mršin placených Putlerem z peněz, o který kremelský židočekista, tenhle ugrofinskej gauner s krysím xichtem, okradl ruskej národ a slovanskej lid? - http://zpravy.e15.cz/zahranicni/politika/putin-ma-byt-nejbohatsi-clovek-na-svete-vlastni-az-200-miliard-1329131

   Kam se na něj hrabe ňákej Gates! Nebo tahle jeho jevrejská podržtaška - http://iks2010.info/?p=112380

   To sou panečku sídla, to je jachtička! To by bylo výživná publicistika tu, furt je co se Ruska týká vo čom psát, ale toho se právě místní bojej!! Páč by jim Putler zastavil tučný apanáže! Proto se tu překládaj jen sračky co jeho zlodějskou bandu vynášej do nebe a na jeho odpůrce snášej hromy blesky, třesky plesky! - http://iks2010.info/

   Vymazat
  5. Ty nechutný sprostý tlachale, jdi si dělat bábovičky a neotravuj. V.J.Horák

   Vymazat
 7. Poslouchej ty z horni dolni,at si Trump dela doma
  co chce,mame.to u prdele,je to chroma kachna bez
  Jakekoliv pravomoci!Ale.jednu mu kongresmani ne haj,zacit novou valku kdekoliv,aby se odpoutala
  pozornost od domacich problemu,ktere rostou!

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Drahousku, nejsem jasnovidec jsko ty
   Tak nevim co bude
   Ty jo
   Horni Dolni

   Vymazat
 8. A že mě to už nějak nepřekvapuje....

  OdpovědětVymazat
 9. Podivejte se na video Az konci ropa

  OdpovědětVymazat
 10. Tak tohle téma je naprosto směšný je třeba rýpat do zlého Ruska za každou cenu.

  OdpovědětVymazat
 11. Čím víc jsou Ruská federace a její představitelé neoprávněně, lživě, za každou cenu napadány, čím zřetelněji je tento stát vystavován ekonomickému nátlaku, čím víc je vojensky obkličován, tím zřetelněji je vidět, že jde o méně špatnou stranu současného světového sporu. Tím je zřetelnější, že spolu s EU a zejména NATO, stojíme na naprosto špatné straně. Všechny ty vehementní podpůrce tohoto stavu považuji za hlupáky, ty méně blbé za velezrádce.
  JiH

  OdpovědětVymazat
 12. I u nás máme skvělé akademiky,jeden z těchto šašků by byl rád i prezidentem této vyrabované a ponižované kolonie.

  Pavel Beran

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Tomu ty nešaháš ani po kotníky, nevzdělaná nulo. A neurážej naši krásnou, svobodnou zem. Vyrabováno máš v leda v palici.

   Vymazat
  2. Tento komentář byl odstraněn autorem.

   Vymazat
  3. 6 bil dluhů v součtu opravdu není vyrabování.....to je obsazení ČR, pomocí naší vlastní propisky....kámo

   Vymazat
 13. 18:33
  Vítači a lháři Drahošovi nechce nikdo normální sahat po kotníky.....možná ty a jiný los debilos originálos!!!!!:-)))

  OdpovědětVymazat
 14. To je doklad, že na HZápadě není pěstována rusofobie, ale antirusismus - klasická kopie nacistického antisemitismu. Zmíněný Ukrajinec Firtaš je židovského původu - že by i v USA a EU obroda Hitlerova antisemitismu?
  Pěstování nenávisti k jiným národům - zejména těm, kde by se dobře kradlo, je základním principem kapitalis, stejně jako imperialistické války. Proto ty touhy po vyvolání třetí světové války na tom našem nejskvělejším a nejcivilizovanějším, byť nekulturním Západě.

  OdpovědětVymazat
 15. Tento komentář byl odstraněn autorem.

  OdpovědětVymazat