Reklama

.

.

čtvrtek 3. srpna 2017

Jste-li na pochybách, vybombardujte Čínu!

Pepe Eskobar
3.8. 2017   Zvědavec
Situace, ve které se americké ozbrojené síly cítí „nevytížené“, má svůj precedens – a jak dokazují snahy generála MacArthura v Koreji, je to něco, čeho je třeba se obávat.
Probíhající kolaps jednopolárního světa, s neúprosným vynořováním se multipolárního rámce, umožnil, aby vedlejší děsivá zápletka přešla v šílenost – normalizaci myšlenky jaderné války.
Poslední ukázka přišla ve formě toho, že americký admirál všechny ujišťoval, že je připraven řídit se rozkazem prezidenta Trumpa zahájit jaderný raketový útok na Čínu.
Zapomeňte na fakt, že jaderná válka 21. století za účasti velmocí bude tou poslední. Náš admirál – s hezkým jménem Swift – je prostě zaneprázdněn demokratickými maličkostmi, neboť „každý příslušník amerických ozbrojených sil složil přísahu, že bude bránit ústavu Spojených států proti všem nepřátelům, zahraničním i domácím, a že bude poslouchat rozkazy důstojníků a prezidenta Spojených států, coby vrchního velitele a nejvyšší instanci“.

Takže vše je to o loajalitě vůči prezidentovi, civilní kontrole nad armádou – bez ohledu na riziko sežehnutí neskutečného počtu dotyčných civilů, Američany nevyjímaje (neboť by došlo k nevyhnutelné čínské odplatě).

Na záchranu opět přichází Swift: „To je jádrem americké demokracie, a kdykoliv máte armádu, která se vymkne pozornosti a poslušnosti civilní kontrole, pak máme opravdu velký problém.“

Nezáleží na tom, že pověstný mluvčí americké Tichomořské flotily – v tomto případě Charlie Brown (příhodné jméno?) – urychleně zahájil zmírňování škod a pohaněl premisu (jaderné) otázky jako „absurdní“. Jak otázka, tak odpověď jsou ve skutečnosti dosti výmluvné.
MacArthurova ohrádka se hroutí v temnotách

Abychom uvedli obzvláštní jemnůstky „civilní kontroly armády“, vraťme se zpět do září 1950 a Korejské války, za jisté pomoci knihy Bruce Cumingse a Johna Hallidaye „Korea: Neznámá válka“ (Korea: The Unknown War), která není ani zdaleka „absurdní“. Obzvláště nyní, kdy frakce strany války ve Washingtonu protlačovaly hodit atom nikoliv na Čínu, ale na samotnou Severní Koreu.

Je klíčovým připomenout, že v r. 1950 již existoval rozkaz prezidenta Trumana o „civilní kontrole armády“, aby svrhl dvě atomové bomby na Japonsko v r. 1945 – historicky první.

Truman se stal vice-prezidentem v lednu 1945. FDR s ním jednal s naprostým opovržením. O projektu Manhattan neměl ani tušení. Když FDR zemřel, byl vice-prezidentem pouhých 82 dní, a stal se POTUSem, přičemž nevěděl naprosto nic o zahraniční politice či nové vojenské/jaderné rovnováze.

Truman měl po bombardování Japonska pět let na to, aby se to naučil, za pochodu. Nyní se akce odehrávaly na korejské frontě. Dokonce ještě před obojživelným výsadkem v Inchonu, vedeným generálem MacArthurem – největším od vylodění v Normandii v den D v r. 1944 – Truman schválil, aby MacArthur postoupil za 38. rovnoběžku. Panuje výrazná historická debata, že MacArthurovi nebylo říkáno přesně, co podrobně dělat – dokud vyhrával. Dobré pro člověka, který miloval citovat Montgomeryho: „Generálové nikdy nedostávají adekvátní pokyny.“

Přesto MacArthur obdržel od Trumana přísně tajné pokyny, zdůrazňující, že jakékoliv operace za 38. rovnoběžkou jsou schválené, jen pokud „nedojde do Severní Koreje ke vstupu velkých sovětských nebo čínských sil, nebude existovat žádné avízo o plánovaném vstupu, či hrozba, že budou čelit našim operacím vojensky“.

A pak MacArthur dostal od šéfa Pentagonu George Marshalla zprávu jen do vlastních rukou: „Chceme, abyste se takticky a strategicky při postupu za 38. rovnoběžku nijak neomezoval.“

MacArthur postupoval. Byl si jistý, že Čína v Koreji nezasáhne: „Pokud by se Číňané pokusili dostat k Pyongyangu, došlo by k obrovskému masakru.“ No, mýlil se. Americké jednotky se zmocnily Pyongyangu 19. října 1950. Přesně v den, kdy nejméně 250,000 tisíc čínských dobrovolníků z 13. armádní skupiny Čínské lidové dobrovolnické armády překročilo řeku Yalu a vstoupilo na korejské území. Americká rozvědka ohledně toho, co vojenský historik S. L. A. Marshall popsal jako „fantoma beze stínu“, nic netušila.

MacArthur stále více šílel, včetně toho, že volal po použití jaderných bomb proti Severní Koreji. Musel odejít. Otázkou bylo jak. Civilisté – Dean Acheson, Averell Harriman – byli pro. Generálové – Marshall, Bradly – byli proti. Ale rovněž se obávali, že „pokud nebude MacArthur propuštěn, velká část našich lidí bude tvrdit, že civilní složky již nemají armádu pod kontrolou“.

Truman se již rozhodl. MacArthur byl nahrazen generál-plukovníkem Ridgwayem. Ale válečné šílenství pokračovalo dále, v zajetí čínsko-sovětské „hrozby“ a „ovládnutí světa komunisty“. Zabity byly více než dva miliony korejských civilistů. A to, co později řekl generál Curtis LeMay – dr. Divnoláska skutečného světa – o vybombardování Vietnamu „do doby kamenné“, bylo skutečně USA provedeno v Severní Koreji.

Průmysl a infrastruktura severu byly zcela zničeny. Je nemožné chápat kroky vedení v Pyongyangu v posledních desetiletích, aniž bychom vzali v úvahu, jak je pro něj toto hromadné vraždění a fyzická destrukce stále velmi živou vzpomínkou.

Takže to, co admirál Swift skutečně řekl, zakódovaně, je, že pokud přijde civilní příkaz, zahájí americké ozbrojené síly třetí světovou válku (či čtvrtou, pokud budeme počítat studenou válku), za pečlivého uplatnění doktríny Pentagonu o prvním úderu. Co však Swift neřekl je, že prezident Trump má rovněž pravomoc lidi Trumanova typu vyhodit a jakéhokoliv zešílivšího klona MacArthura vykopnout. When In Doubt, Nuke China vyšel na ICH

21 komentářů :

 1. S.Korej je jen záminka,dostat se na Čínu,ta ohrožuje USA ve všech sférách.Takže vybombardovat Čínu až do doby kamenné,to je cíl USA.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Jo, jo to je ta USA demokracie. Hitler se omezoval na genocidu Židů a východních méněcenných. USA jsou ochotny zničit zbytek ostatního světa. Nemělo by předcházet obvinění představitelů tohoto státu? Podobně jako byl Norimberský proces?
   Co naši političkové????

   Vymazat
  2. Vaše přání otcem myšlenky?
   Kdyby USA před 40 lety nezačaly s Čínou spolupracovat, investovat do ní, dodávat know how, poskytovat Číňanům vzdělání na svých univerzitách,..., tak by tam dodnes žrali trávu jako za vašeho idola, komouše Maa.

   Vymazat
  3. 12:32 Vy to líčíte tak, jako by to (nejen) USA dělaly z čiré lásky a snahy pomoci nebohým Číňanům. Tak to přece není. Cílem bylo dosáhnout pro sebe co největších zisků a udělat z Číny kolonii, jako se to povedlo u nás. Jenže se jim to nepovedlo právě díky "komoušům", kteří to na rozdíl od našich "demokratů" nepřipustili.

   Vymazat
  4. Anonymní 12:32
   Kdyby to nebyla Amerika,byl by to někdo jiný.
   Jenže,touha pro zbohatnutí,to si Američané nemohli nechat ujít a už vůbec pustit k tomu džobu třeba Japonsko,tak to ne,proto bylo Japonsko zabržděno ve vývoji USA.

   Vymazat
  5. Nepoužít atom na ty psiskosmažce byla osudová chyba! Na nic by se tehdy nezmohli - http://echo24.cz/a/w3pM3/atomova-korejska-valka-mel-general-macarthur-pravdu

   Ale je bohužel pravda oc tam píšou - cituji: "Pokud se na věc podíváme z ryze vojenského hlediska, pravděpodobně by tento krok měl nemalý morální efekt, ovšem taktické dopady, v jaké MacArthur asi doufal, se vůbec dostavit nemusely. Atomové pumy byly účinné proti japonským městům (především proti Hirošimě, naopak v kopcovitém terénu Nagasaki nefungovala bomba zdaleka tak dobře), avšak čínská pěchota na bojišti byla něco zcela jiného.

   Ačkoli by jistě způsobily Číňanům a Severokorejcům nemalé ztráty, v otevřeném kopcovitém terénu poloostrova by „atomy“ k zastavení milionové armády pravděpodobně nestačily... Ostatně o tom, jak na tuto možnou eskalaci hledělo vedení komunistické ČLR, něco vypovídá reakce jednoho čínského generála na informaci, že Američané mohli proti čínským jednotkám nasadit i nukleární zbraně. Čínský generál prý odpověděl: „No a co? Tak by nás bylo o milion míň.“ "

   Situace by byla jiná, pokud by už v roce 1950 měli atomovou Anču! To by byl hukot! To by Číňákům srovnaly vočiska!:)) Jenže tu měli k dipozici v potřebným množství až v roce 1954, kdy bylo po všem, bohužel ...

   - https://www.youtube.com/watch?v=46GBjlUOROY

   Vymazat
 2. ŽE USA někoho permanentně humanitárně bombarduje je dnes zcela normální a v této aktivitě budou pokračovat, dokud se jim nepodaří zlikvidovat a oslabit svou konkurenci v podobě Evropy, znepřáteleného Ruska a Číny.KLDR je záminka k vybudování na jižní hranici, dalších amerických základen.USA vyváží demokracii ohněm a mečem, udávají styl života, který bude muset přijmout celý svět nebo bude zničen.

  OdpovědětVymazat
 3. Jestliže se americké elity rozhodli spáchat hromadnou sebevraždu neměli bychom se na tomto podniku nikterák podílet. Stejně jako se doufám nikdy nebudeme podílet na sebevraždě Německa pod vedením frau Merkel a statující západní Evropy.

  OdpovědětVymazat
 4. 12:32 máš pravdu. Většina komentů na NR je antiUSA a přitom nebýt před válečné hospodářské pomoci Rusku, tak by Hitler došel až do Vladivostoku. USA dalo Rusku fordizaci bez které by T34ky nebyly vyráběné v takových počtech.Dá se pokračovat ale budu raději házet perly sviním

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Američané nikdy a nic nedali jen z lásky, je známo, že se ve Vladivostoku platilo /co jsem četl/za lokomotivy keš a zlatem.

   Vymazat
  2. 13:22 seš cvok? Od kdy se dává něco zadarmo. I za socialismu prodávala ČSSR do SSSR za ruble,anebo to není pravda? Tvůj komentář je blábol a demagogie hodná Pepi Geblse ve službách Kremlu

   Vymazat
  3. Zadara to rozhodně nebylo! Proto si úlisný Asiat vytvořil systém jak ty americký židáčky vojebat! Totiž americký program půjčky a pronájmu krom všeobecně známých a probíraných dodávek umožnil Rusům se za války také volně pohybovat po území USA a učit se novým technologiím (z retrospektivy se tento krok jeví jako silně naivní a idealistický). V rámci této spolupráce tak v roce 1941 bylo na území USA až zhruba kolem 1200 ruských inženýrů, kteří se školili moderním technologiím a postupům, k tomu je nutné připočíst zhruba několik stovek dalších tzv. OJT (On -The-Job-Training), tedy Rusů na stáži či na praxi v amerických továrnách. A to dokonce i z oblastí, kde Rusové žádnou smlouvu či dlouhodobější spolupráci s USA nikdy neměli - např. podle knihy Dark Sun: The Making of The Hydrogen Bomb od Richarda Rhodese (potvrzeno i výstupy z projektu Venona či deníkem majora Jordana) se jednalo i o oblasti raketového či rozvíjejícího se jaderného průmyslu (včetně dodávek jaderných komponentů apod.). Samozřejmě není také divu, že Rusové tuto spolupráci zneužili a v USA si rozšířili již bez tak širokou základnu špionů a agentů, kteří jim pak po válce prozradili spoustu amerických vojenských tajemství a technologií. Rusové díky této velmi „zištné“ pomoci ušetřili obrovské finanční prostředky na vývoj a výzkum či nákup těchto technologií – tato částka by se pohybovala v desítkách miliard rublů za každý rok pomoci! Navíc s tím se dostali i k technologiím, které by normální cestou jistě nezískali. Obecně tak můžeme zakončit asi tak, že díky této části Lend-Lease se Rusům podařilo získat takové technologie, které jim umožnily stát se jednou ze dvou velmocí 20. století.

   Vymazat
 5. Rusko a Čína jsou naprosto "nedemokratické" státy. Žijí si svým vlastním životem a serou na USA. Jak je to možné??? Vždyť americké hovno je nejlepší na světě???

  OdpovědětVymazat
 6. 13:34
  Můj styl vy ussacký vemena z kachny nekomentujte....raději vysvětlete,proč napadání svobodných států a financování fašistů a vražděnímustnich lidi říkajív v USSA DEMOKRACIE???!!!!

  OdpovědětVymazat
 7. Největší, nejlépe vyzbrojená a nejlépe vycvičená armáda světa byla v nedávné době vyhnána z Vietnamu bojovníky Vietkongu, kteří byli vyzbrojeni bambusovými tyčemi a samopaly Kalašnikov. Od té doby trpí americká armáda tzv. syndromem bambusových tyčí. Pracovníky CIA bylo zjištěno, že neustále probíhají dodávky bambusu z Vietnamu do KLDR a že Čína je ve výrobě bambusových tyčí soběstačná. Nelze tedy z těchto důvodů předpokládat vojenský útok USA na KLDR či Čínu. Dle vyjádření významných pracovníků CIA by se v tomto případě jednalo o vyložený hazard.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Váš komentář je nejlepší.

   Vymazat
  2. Ve skutečnosti je neporazili vůbec! 30. března 1972 zaútočilo 15 divizí převážně Severovietnamských na jih ze všech stran – tedy z Kambodže, Laosu jako i přes demilitarizovanou zónu (hranici obou Vietnamů, na které se do té doby nebojovalo). Útok hlavně díky masivnímu nasazení tanků postupoval poměrně úspěšně. Jednotky ARVN, které bránily demilitarizovanou zónu, byly poraženy. 29. dubna padlo do rukou komunistů po těžkých bojích strategické město Quang Tri, největší jihovietnamské město ležící severně od Hue. Po jeho pádu se po cestě č. 1 hrnuli do zdánlivého bezpečí k Hue tisíce civilistů utíkajících před boji. VLA ale cestu přeťala a začala ji po celé délce ostřelovat. Zahynulo okolo 2000 civilistů.

   Američané nebyli ochotni nečinně přihlížet postupu komunistů. Okamžitě po počátku ofenzívy spustili nejintenzivnější bombardování Severního Vietnamu za celou válku. Nálety byly vedeny poprvé opravdu efektivně a bez omezení. Ruku v ruce s tím byly přímo podporovány i jednotky ARVN. Tak se postupně komunistická ofenzíva zpomalovala, až se nakonec zastavila. Jihovietnamci nejistě, ale přece jen přešli do protiútoku a dobyli zpět většinu země. Quang Tri znovudobyli 14. září. Ofenzíva stála komunisty 100 000 padlých, Jižní Vietnam postrádal 40 000 vojáků. Síla náletů komunisty přinutila poprvé seriózně zasednout k jednacímu stolu. Dohoda mezi USA, Jižním Vietnamem, Vietkongem a Severním Vietnamem byla nakonec podepsána 27. ledna 1973 v Paříži. 28. 1. 1973 v 08:00 hodin saigonského času měly ustat bojové operace všech bojujících stran, a USA měly stáhnout zbytek svých vojáků z Vietnamu nejpozději v průběhu následujících 60 dní. To také do 29. března 1973 učinily. V zemi zůstalo pouze několik civilních poradců při správních úřadech a armádě Vietnamské republiky. V roce 1973 dostali Nobelovu cenu za mír americký diplomat Henry Kissinger a vietnamský revolucionář Lê Đức Thọ, který ji odmítl, řka, že v zemi stále není mír.

   Jihovietnamský prezident Thieu označil dohodu za faktickou kapitulaci své země, protože dobře věděl, že komunisté ji budou ignorovat. Komunisté ji ignorovali i přesto, že do Vietnamu byla vyslána mezinárodní mise, která měla na její dodržování dohlížet. Thieu to však musel akceptovat, dohoda by byla platná i bez toho, že by ji nepodepsali představitelé Jižního Vietnamu.Rozdíl by byl jen v tom, že potom by už Jižní Vietnam nemohl očekávat ze strany USA jakoukoliv pomoc. Právě v té době (začátek roku 1972) propukla v USA aféra Watergate a Vietnam se naráz ztratil ze sféry zájmů amerických politických špiček. Nepomohlo ani ubezpečení Nixona, že USA podpoří Jižní Vietnam v případě jakékoliv severovietnamské agrese. Od počátku příměří do konce roku 1974 zahynulo v bojích s komunisty 14 000 vojáků ARVN.


   Závěrečné boje
   Komunisté, celkem jistí, že USA už nebudou zasahovat do bojů, začátkem roku 1975 začali další ofenzívu a tentokrát maje převah zvítězili. Tedy rákosníci porazili rákosníky vinou zrádné politiky Nixona...

   Vymazat
  3. Pro nedovtipu 17:30 - v roce 1975 se Vietnam konečně osvobodil od cizí nadvlády a vlastními silami se sjednotil. Dnes je to jedna z prosperujících zemí Asie. Američané prohráli, protože jejich vlastní veřejné mínění žádnou válku nechtělo a v samotných USA hrozila občanská válka! Nixon to pochopil a jako rozumný politik z války vycouval. Tohle ve vašem "zasvěceném" výkladu poslední fáze vietnamské války scházelo.

   Vymazat
  4. 22:05 Blbost! Komouši rozdělili Indočínu na různý pastáty! Nixon byl zločinec svou neschopností (Watergate). Demokrati jsou zločinci z podstaty a měli bejt zrušení už pře WWI.! Nikdy by nedošlo k vítězství zednářů a předzvěsti once naší rasy. A i kdyby je zrušili až po válce, tak v té druhé, která se tak stala nevyhnutelnou, by USA stályna straně bílých lidí! Nikdy by se nerozšířil mor komunismu a žlutá rasa by sloužila svému poslání kuliů a kulijan ve vysoce redukovaném stavu ...

   Vymazat
 8. Jestli to udělají tak to bude opravdu poslední válka v historii lidstva.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. A zvolením Clintonové bychom to už měli za sebou.

   Vymazat