Reklama

.

.

čtvrtek 17. srpna 2017

Kauza Čapí hnízdo a selhání systému

Stanislav Vozka17.8.2017   P.E.S. pro zítřek

Za devíti horami, za devíti řekami, byla nebyla firmička ZZN Agro Pelhřimov s.r.o.. Nikdo se o ni nestaral, nikomu nescházela. Pak ale majitele ZZN Agro koupil velikán Agrofert a začaly se dít věci. ZZN byla přejmenována na Čapí hnízdo a.s., navýšil se jí kapitál a prodána neznámým akcionářům (ze kterých se během času vyklubali známí Andreje Babiše) přihlásila se do soutěže o evropské milióny.Netrvalo dlouho a ROP Střední Čechy přiklepl Čapímu hnizdu a.s. dotaci padesát miliónů, kterážto byla spolu s vlastní investicí (cca 200 milionů z půjčky Agrofertu) proinvestována a Čapí hnízdo se proměnilo ve vzorový příklad české faremní pohostinosti a mucholapku na turisty. Neznámí známí akcionáři pak převedli (jistě ne zadarmo) svou firmičku zpět do náručí Agroferu. Vše přehledně podle zápisů Obchodního rejstříku v tabulce uvádí Vikipedie:Rakouská ekonomické škola (jejím nejznámějším představitelem je Friedrich Hayek) považuje za hybatele kapitalistické ekonomiky ne kapitál, ne trh, ale dobré podnikatelské nápady. Čím se takový dobrý podnikatelský nápad vyznačuje? Přesně tím, čím akce Čapí hnízdo. Musí být pochopitelně výdělečný. Musí být realizovatelný – snad, někdy a možná i na hraně zákona. Neboť ty nápady, které na hraně nejsou, už dávno realizovali jiní.

Nezainteresovanému publiku se z ekonomického světa donese sem tam něco o kolísajícím měnovém kursu a čas od času ho probudí jásot nad růstem HDP. A jistě, jsou tu filmové příběhy zvané Microsoft, Facebook a mnohé další. Ale skutečné podnikání není příběh o tom, jak geniální student naprogramoval síť pro kamarády na Harvardu. Skutečné podnikání se daleko více podobá hybridní válce, ve které se únavně opakují útoky a ústupy, oslavují dílčí vítězství a retušují dílčí prohry.

Tisíce majitelů malých firem a najatých manažerů velkých firem dnes a denně vymýšlejí a realizují nové podnikatelské nápady. Tisíce hlav denně hledají slabá místa v obraně konkurence a nemilosrdně jich využívají. Tisíce hlav zkoumají nedokonalosti zákonů, předpisů a nařízení a hledají skuliny, kterých by se dalo využít. Že je to riskantní? A jak chcete vydělat bez rizika? A jak chcete přežít bez zisku?

Je to obrovská intelektuální síla, poháněná vnitřní energií všech zainteresovaných. Tak zvaná západní civilizace okupuje planetu jen díky této síle – díky ostrým ekonomickým loktům svých protagonistů, díky bezohledné likvidaci konkurence, díky nemilosrdnému nátlaku na obchodní partnery, díky nevybíravému podvádění zákazníků. Dokud jsme byli morálními a etickými účastníky cechovního a feudálního hospodaření, nebyli jsme schopni konkurovat ani Číně, ani Osmanské říši. Svět jsme zašlapali do země až neuvěřitelnou amorálností našeho kapitalistického podnikání.

Móda korektnosti se ovšem dnes přelila z politiky i do světa podnikání a tak všichni mluví o win-win strategiích, zaměstnaneckých benefitech a ekologických přístupech. Ale pod povrchem vše zůstalo stejné. Strach z neúspěchu a nutnost vykazovat rostoucí zisky žene podnikatele k novým a novým eskapádám. Mnozí odpadnou, ale na jejich místa nastupují noví hráči. Ti, jejichž srdce, geny a sama jejich podstata touží po úspěchu, po riziku, po nebezpečí. Touží po moci. Buďme rádi, že se tito lidští dravci z rodu hrdinů realizují v kancelářích a ne v ulicích.

Podnikatelský nápad zabudovat do nemovitého a movitého majetku firmy Čapí hnízdo padesát dotačních miliónů je klasickým tahem na domácí ekonomické šachovnici. Možná trochu odfláknutý co se týče těch neznámých majitelů akcií, ale jinak dobrý. S největší pravděpodobností je v české kotlině a na moravských pláních mnoho takových podobných případů, ba možná mnoho horších. Prosakují zprávy, že v ROP Severozápad bylo zmanipulováno 90 % řízení.

Tak zvané důkazy o vině A. Babiše jsou neověřené až směšné. Obrazovka zdá se snese víc než papír. Můžete se podívat například na články pana Wagenknechta, nebo paní Bártové, či v posledku pana Němečka. Všichni tito autoři by možná rádi viděli Babiše přivázaného k hořícímu Čapímu hnízdu a ještě by přidali svou otýpku. Ale jejich argumenty jsou z říše snů a pokud na někoho ukazují prstem, tak Babiš a Agrofert stojí až v druhé řadě. V té první je ROP Střední Čechy a nesmyslná dotační politika české vlády.

Kdyby ještě žil von Hayek, možná by Andreji Babišovi pogratuloval. Neboť Babiš není primárním hříšníkem. Jako hříšníci nejsou primárně ti, kteří ukradli majetek kuponovým akcionářům, ale ti, kteří jim to umožnili, protože nezavedli patřičné zákony. Hříšníci nejsou primárně ti, kteří nosili v kufrech peníze ze státních bank, ale ti, kteří k takovým úvěrům umetli cestu. Hříšníci nejsou primárně solární baroni, kteří stále vydělávají na každé vesnické babičce, ale politici, kteří tento trik svou nečiností legalizovali.A hlavním viníkem je sám systém liberální demokracie, který, na rozdíl od islámu Osmanů a konfucianismu Číňanů, není schopen ekonomiku umravnit.

Systém neumožňuje, aby lidé působící škody v politických funkcích byli voláni k odpovědnosti a z procesu řízení vyloučeni. Systém zajišťuje, že když už si voliči vynutí alternativu, ta velmi rychle zmutuje a přizpůsobí se pravidlům. A zde je Babišův problém – hřích, za který je mu pykat. Neposlouchal dobře míněné rady, nepřizpůsobil se, nezmutoval. V jeho případě systém selhal. Teď se pokouší to napravit.

85 komentářů :

 1. Kausa Čapí hnízdo je vymyšlená kausa, která slouží k odstranění Babiše. Proč? Protože v době přidělení dotace na vybudování Čapího hnízda, toto splňovalo všechny požadované kritéria. Že tyto kritéria byly přizpůsobené požadavkům, je v podnikatelském světě zcela běžné a pokud by odsoudili Babiše, museli by pozavírat všechny podnikatele, které kdy čerpali dotace. Ti kteří tvrdí, že tato kausa nemá nic společného s politikou a volbami musí zodpovědět otázku, zda by k této kause vůbec došlo, kdyby Babiš do politiky vůbec nešel. Na tuto otázku lze jednoduše odpovědět už nyní. Kdyby Babiš v politice nebyl, o Čapím hnízdě, by jsme nic neslyšeli, to si můžeme být všichni naprosto jisti. A to je také odpověď, zda je to politická věc nebo ne. Je jasné, že požádání o vydání Babiše a Faltýnka je čistě polickou věcí, která má odstranit z politiky někoho, kdo má v současné době největší preference pro podzimní volby s doporučením, aby Babiš odešel s celým ANO a svoje procenta ve výši přes 30% předal tradičním stranám od ODS po ČSSD. Korunové dluhopisy vymyslel Kalousek, ale Babiš byl obviněn z nemorálnosti. Všichni podnikatelé přizpůsobují své projekty požadavkům kriterií dotací, ale jenom Babiš je obviněn. Že se to ukáže jako liché, to už po volbách nikoho nebude zajímat, ale Kalousek a spol. budou pěkně vládnout a dál rozkrádat tuto zemi.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. "Kauza" Nečas skončila neproclenou kabelkou

   Vymazat
  2. Kauza "Nagyova", skoncila zadrzenym zbozim, rikalo se "darecky" :-) za 10miczu. Imbecile!

   Vymazat
  3. Teda ona tim neskoncila! Krome toho si ta byvala kantynska, ktera nebyla schopna, kvuli sve pestre minulosti, dostat bezp. proverku, pouzivala kontrarozvedku, jako svoji soukromou fizlovaci agenturu. Ti dedkove odtama neprotestovali, protoze vedeli ze ma Necase omotanyho, kolem maliku. Ty "darecky" za 10mega, taky pochazeji od zajimavych darcu.
   Shrnuto a podtrzeno, dnes ji nemaji na zaklade ceho odsoudit, protoze na to nejsou zakony a zakony na to nejsou proto, ze si proste nikdo driv neumel predstavit, ze by se neco tak priserneho vubec mohlo prihodit a ze by premier vlady byl ochoten jit az do takoveho stretu zajmu. Teda presneji receno, byl az takovy sralgata, ze by si s nim jakasi minda, mohla tkto cvicit.
   Co je ale nejhorsi, na tomto state, ze tohle nikomu nevadilo moc let (jeste na MPSV, ji daval statisicove odmeny a zduvodnoval to tim, ze "dre jako kun"), ale zacalo to vadit, az kdyz se Necas "odvazil" prohlasit, ze nabidka Rosatomu, je lepsi ...no aby ne, kdyz nebyla 10x predrazena, jako ta, od W.H., ale navic Rusaci nabizeli moderni system, ktery mel sanci vubec fungovat. Pak se teprve zacaly vytahovat ty "kabelky" (od Iva ;-) ), ktere do te doby "nikomu" nevadily.
   V konecnem dusledku je to stejne, jako s tim Bureshem. Taky nikomu nevadilo, ze to byl aktivni spolupracovnik STB, a ze si jeho rodina, koupila Capi hnizdo, za dotace z E.U., dokud mu zavratne nestouply volebni preference.

   Vymazat
  4. 20:28 - super, přesně jsi ukázal, jak se překrucujou informace. Podle tvýho výkladu Babiš je podezřelej, že dělal levou, ale viníkem je Kalousek.
   Je vidět, že na Kalouska se hodí kdeco ještě deset let po jeho odchodu.

   Vymazat
  5. 22:36- Kalousek odchází nebo "bude odejit"? Od kdy se mu bude počítat "promlčecí lhůta"? Nebo již uplynula?

   Vymazat
  6. 22:56 - no, jednou odjede určitě. A doufám, že to bude co nejpozději, protože mě baví sledovat, jak spoustu lidí sere. A to jsem ho nikdy nevolil a volit nebudu.

   Vymazat
  7. Hej Juro, Kchazare, přečti si o tom něco, nejsem volič ČSSD, imbecile nazývej svého Kagana.

   Vymazat
  8. Úplně normální průběh,jako celá ta Demokratická Klausova privatizace do všech detailů,toto byla jen taková muška proti těm ostatním....navíc zcela legální,zde byly i kontroly a né jedna,dokonce byli chváleni i závistivci,jak vše bylo dokonalé a i skutečně!!!!!,kolik podobných Aquacenter bylo vybudováno,a s jakým úspěchem?

   Vymazat
  9. Jde to jasně politická kausa a dokazuje to i názor pod: http://www.parlamentnilisty.cz/arena/rozhovory/Kauza-Capi-hnizdo-zhasne-jak-svicka-soudi-reziser-Adamec-Nervozni-politicke-strany-pry-vsadily-na-to-ze-lide-jsou-hloupi-a-zavidi-500358

   Vymazat
  10. Jistě. Jen malý podvůdek. U nás cikánka, která podobně drobně upravila žádost o sociální dávky, dostala 7 měsíců natvrdo. I když se jednalo o pár neprávem získaných tisícovek. Jsou snad u ná občané dvou kategorií???
   Jinak za machinace s dotacemi jsou běžně lidé stíháni a odsuzováni do kriminálu. Bez humbuku, který je kolem podvodu slovenského estébáka. Nedávno byli za machinace s dotacemi vydáni sněmovnou poslanci Borka a Novotný. SAMI požádali o své vydání s tím, že se jistě nevina ukáže u soudu. Do té doby nikam nekandidují. Proč to samé neudělá Babiš? A proč je v jeho případě tolik křiku. Nezávislá justice pod vedením Pelikána z ANO jistě jeho případ spravedlivě posoudí.....
   Bureš řve dokonce o 50. letech! Jenže to už by trčel někde ve sklepě, možná po kolena ve vodě jako Husák...

   Vymazat
  11. Jan 18:35

   Z hlediska zdravého rozumu jsou to - narozdíl od většiny diskusních příspěvku - dost věcné námitky.
   "Někteří jsou si rovnější!" ("All animals are equal, but some animals are more equal than others"), jak pravil klasik.

   Kokotko

   Vymazat
  12. Vážení diskutující, myslím, že se pohybujete po povrchu problému. Jistě, kradnů všetci, protože jim v tom nebrání ani vnitřní kategorický imperativ, tj. svědomí, ale ani zákony. S tím se normální člověk snaží vyrovnat, ač to nejde a má z toho depku. Co ale opravdu nehodlám skousnout, je pocit, že takový supergrázl bude mít v rukách osud země mých předků a bůh dá, mých potomků. Bureš je prostě nevolitelný! FAKT TEN ČLÁNEK STOJÍ ZA 73 KOMENTÁŘU? NAS.ANÁ MATKA

   Vymazat
  13. "nasraná matka" tapetuje? Odpověď máte dole.

   Vymazat
  14. "kokotko" a Jane, zdravý rozum mi říká, že jde o politický boj a na to je "zdravý" rozum krátký!

   Vymazat
  15. system neselhal ba naopak plati že system kvete a že vytahnou jednou za čas nějakeho kašparka ktereho vyšetřuji dvacet let a nakonec ho neodsoudi je ukazka že nastaveni systemu je vic než dokonali

   Vymazat
  16. Autor zapomněl na trestní zákoník o dotačním podvodu a poškozování finančních zájmů Evropské unie, zejména na úmyslné uvádění nesprávných či zkreslených údajů v žádosti o dotaci.

   Vymazat
  17. Nejbohatší muž Česka bere každý rok miliardy dotací ,na co, aby ještě víc zbohatl tak ho lidi zvolili, Přijde Vám toto normální, vy ho tímto článkem ještě obhajujete?

   Vymazat
 2. Toz je to na poblití této rádobe elite ale ve skotecnosti to je enem navonené ksindl......toz Pane v Nebi ta medialná masáz gde se vesral estli mo este stojí evropské hodnote samé kokote.....toz pane Hrabal nasrat na to ......a bode líp az donde NIBIRU.......slonce v srdci....howk

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Toz take slonce v srcu, strycu. Ale hovno. Racej tej reznej.

   Vymazat
 3. Kuci ceski!ked preukaze,ze Babis pochybil,nebude pre neho problem 50 melounu vratit!Urcite sa pohybuje na hrane zakonov CR,ma na to pravnikov!Jeho jedinym zlocinom bolo,ze v snemovni cr,vymenoval zlodejske kauzy politikov a poslancov sa opytal,co urobili na odhalenie tychto zlodejin.Nik mu neodpovedal,neurobili nic.
  Tym si Ondra podpisal politicky ortiel.smrti!
  Cesi!Kazdy kto pracoval v podniku zahranicneho
  obchodu,musel.spolupracovat s stb,na urovni informacii o styku s cudzincami.Len samovrah,by isiel proti vtedajsiemu rezimu,ked bol profesionalne uspesny.Ale vy cesi,Svejkocountry,budete neustale syckovat a knourat/ako to uz jednou rekl Venca Klausu/.jozka ze slovenska.

  OdpovědětVymazat
 4. Jedine co selhalo jsou guiotiny na tyrany z vlady
  Marat

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Vážení komentující, zajímavé je jak lehce přecházíte skutečnost, že autor čláku, pan Vozka, čtivě popsal dnešní realitu tak, aby i omezenec měl šanci pochopit co, proč a jak se děje.

   Vymazat
 5. Čapí hnízdo je ukázková partie obvyklá u všech podnikatelských subjektů, která nikomu neškodí a přitom posiluje český kapitál. Naopak potvrzuje, že státní moc sahá jen jen na trdla, co se dají snadno chytit. Navíc, policie opět předvedla, že nekoná tam, kde má, ale jen tam, kde jí už někdo vyšlapal cestičku. Když mluvím o cestičce, musí to být pořádná dálnice, protože na ministerstvu vnitra musí mít na všechno perfektní vybavení, včetně aut, tam taky tečou peníze, je to pořádný tunel ČSSD.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Ty dotace byly určeny začínajícím drobným podnikatelům. Ne gigantům jako Agrofert.
   U nás cikánka, co do žádosti o podporu na bydlení uvedla nepravdivě místo trvalého pobytu, dostala 7 měsíců natvrdo. Podporu dostávala pár měsíců, takže se jednalo o podvodem získaných pár tisícovek.
   Za dotační podvody sedí už dost lidí. když to jen "posiluje český kapitál", tak je všechny musíme propustit,ne?

   Vymazat
 6. Částečný souhlas s 4:55. Jen bych asi doplnil . Současné strany jako ČSSD, ODS, TOPKa, Lidovci a podobní už bývalí,dělali vše proto aby jejich poslanci rozvrátili právní systém a schvalovali zákony, které jim psala ekonomická mafie. Každý z nás by určitě znal nejeden případ, kdy byl schválený takzvaně nedokonalý zákon, který umožnil mafiím nějakou megazlodějinu.Bohužel Babiš ať je jakýkoliv, je to "lakomý" podnikatel, který hrabe pro svoji rodinu a nehodlá se dělit s ostatními, navíc je ochoten v zájmu svémm ty ostatní zloděje odhalovat.Takže se proti němu spojili, stejně tak to bylo s Davídkem Rathem a jinými. Znamená to jediné, je zapotřebí zlikvidovat tj. nepustit do veřejných funkcí staré zavedené strany, tím odeberete mafiánům finanční zdroje, neboli je oslabíte a zůstane jen solomafián Babis se svým Ano, který buď udělá slibovaný pořádek, nebo znemožní sám sebe i svoji stranu a vypadne ze systému sám.Vcelku jednoduchá a logická cesta k nápravě toho co se zde téměř 30 let děje.Pokud umožníme socanům, odeesáků, topkařům a lidovců včetně komunistů dále vládnout pak se nedivte.Babíš buď udělá pořádek co slibuje, nebo půjde za nimi, nebude se mít na koho vymlouvat.To je ale skoro utopie, protože ti staří mafiáni ho raději nechají zastřelit, než by sami šli do tepláků.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Koho za ty roky co je ve vládě odhalil,???? NIKOHO!
   Co dokázal v boji proti dotačním podvodům? HO*NO! za jeden je sám stíhán..
   Pořádek nemůže dělat jeden z mafiánů, který sám získal majetek m.j. okradením drobných akcionářů. Mafiáni si přijali protiústavní zákon o konfiskaci akcií drobných akcionářů majitelem 90% akcií!!! (I znárodnění bylo ošetřeno zákonem!) Představte si to samé třeba u bytů v domě. Majitel 90% by zbytek mohl nuceně vykoupit třeba po tisícovce. Takhle mě Bureš okradl o akcie Synthesie Pardubice. Pak si vyplatil miliardu na dividendách - samozřejmě z vypůjčených peněz, jako to dělal Bakala v OKD...

   Vymazat
  2. Nóó, divil bych se, že jste je koupil za burzovní cenu. Přišel jste k nim, myslím si, v rámci první či druhé vlny Kuponové privatizace,že? Za tisícovku všechny, že? Ta konfiskace měla asi také nějaká pravidla,že? Asi jste je progaučoval, že? Nebo Vám Vaše akcie byly opravdu protiprávně zcizeny? Samé otázky... karel.

   Vymazat
 7. CsSD s dlhom minimalne.300 melounuAlterovi,musi jebnut,ked su na hunte a nejaky Ondra zo slovenska prosperuje na hranici zakona CR.Ten krbciar Ondro,dosiahol prebytok v rozpocte CR,co sa nepodarilo ziadnemu genu,CR.27 rokov ju huntovali anik,nikoho nezaloval.Len hlupaka Ratha chytili speniazmi v krabici.jozka.ze slovenska

  OdpovědětVymazat
 8. Článek o liberální demokracii. Jediná chyba je v titulku: má tam být "o fungování systému".

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Re (09:55):
   Ano, přesný postřeh! ...
   Vlastně, právě o tom je ten článek.

   Vymazat
 9. Tady jsi přečtěte co zas plánuje eu:

  http://www.parlamentnilisty.cz/arena/rozhovory/Varovani-Pada-pojistka-vasi-svobody-Stat-a-zlocinci-budou-vedet-vse-EU-ma-plan-jak-vam-brat-penize-uz-probehla-priprava-500289

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Jak je to možnéé !!! Vždyť peníze berou jenom komunisti ! V tom třiapadesátém mi vzali dokonce padesát korun !

   Vymazat
  2. Ad 10:25 - samozřejmé je, že EU přece nemůže jinak, "zavařila by se jí kola". Je to podobné s USA, buď to stát (Trump) zvládne, nebo tam bude občanská válka. U nás, buď to Brusel ureguluje, nebo se to všechno s velkým humbukem, hospodářským kolapsem, rozpadne.!

   Vymazat
  3. vvenc A proto rychle z eu pryč.

   Vymazat
  4. Ad 12:11 - Souhlas, ale kde vzít k tomu sílu? Vidíte přece, jak stotisíce eu-úředníků brzdí, i patama, a jak se eu - mládež chce multikulturně sdílet, jezdit na brigády po celém světě?

   Vymazat
  5. vvenc U nás ještě není mládež zblblá jak na západě volme SPD a vystupme z eu.

   Vymazat
 10. Pořád nechápu, proč členové mojí rodiny nemohou sami podnikat jenom proto, že já sama jsem úspěšná podnikatelka.A proč bych jim nemohla při tom poradit nebo pomoci.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Mohou, ale nemůžete na ně pro začátek převést část obří firmy a až dostanou dotace, zase si ji vzít zpátky. Moje 95letá sousedka to chápe. Ale nejí koblihy. On prý do nich dává nějaké oblbováky....

   Vymazat
 11. No je to vo tom, jak se tomu říká, liberalismus v ostré omáčce kapitalismu. Sežer nebo budeš sežrán. A k tomu jistota že to budou "lidi" žrát plnou hubou. K tomu ještě příloha v podobě zločinu komunismu a jeho hodných obětech.

  OdpovědětVymazat
 12. Bohužel tenhle národ si opět zvolí zkorumpováné socialisty a bývalé estébáky. Vidina toho, že něco dostají zadarmo a závist, že někdo se má lépe je lákavá.
  Proto i taková podpora EET - závistiví lidé si myslí, že bohatší soused živnostník podvádí a EET si na něj dohlídne. To že ti nejvýš kradou v částkách milion krát větších jim moc nevadí zřejme...
  Stačí kvalitní marketing a kobliha zdarma a o voliče má Babiš postaráno.

  http://www.epshark.cz/clanek/110/socialismus-ma-vetsina-naroda-vypaleny-do-mozku-jako-cejch

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Re (11:09):
   Slušným lidem vadí krádež z principu, ať již je v řádu korun nebo miliard.
   Proč je systém EET pro vás tak nepřijatelným?
   Babiš jej hájí s odkazem na to, že napomůže snížit daňové úniky. To je fakt špatně?
   Daňový únik je neetickým vůči státu, podsouvat komusi závistivost, je zcela nepřípadný argument!
   Pokud by s tím přišli třeba i zdejší kalousci, většina by je v tomto podpořila.
   ---
   Jo, a socialistická orientace těch kterých lidiček není leprou ani cejchem.
   Leda tak pro vás a vaše ideologické klony ...

   Vymazat
 13. Dotace z totalitní komuny,zvané EU mají svá pravidla.V případě,že jsou na podkladě žádosti určitého subjektu poskytnuty,pak po prozkoumání tady i v nadnárodním molochu.Zjistit velikost a majetek žádající firmy je snad v lidských silách.Avšak přesně 10 let po té,se může jiným subjektům v určté chvíli,náhodou zrovna před volbami,hodit poukazovat na možné nedostatky této žádosti o dotace.Ato třeba i formální.zkusit se musí všechno,zvláště když víme za koho kopou Čt média,hlavně televize a rádio.
  Myslím však,že národ daleko více uráží a finančně poškozuje,odchod nejbohatších do tzv.daňových rájů-v Evropě to jsou Kypr,Malta,Monaco a Lucembursko.Přitom se tito lidé,včetně svých rodin,nestydí pak dále využívat naše státní instituce ve svůj prospěch(nemocnice,školy i LDN).Platit u nás daně v plné výši,ale rádi ponechají jen na těch ostatních.A teď se podívejme,která strana toto pranýřuje.Jen napovím žádná z těch starých a kalouskovci,tak ti už vůbec.
  Chci jen říci,že při volbě není ani tak důležité jakouže ta která strana preferuje barvu nebo jaký její předtavitelé dokážou před volbami vykouzlit úsměv na tváři,ale jak se vždy chovali a co skutečně zamýšlejí. Karel z Plzně

  OdpovědětVymazat
 14. Je to útok na ANO před volbami. Jinak než házet špínu na ANO ostatní strany nejsou schopné ANO porazit. Je to vše popsána na:
  http://www.parlamentnilisty.cz/arena/rozhovory/Kauza-Capi-hnizdo-zhasne-jak-svicka-soudi-reziser-Adamec-Nervozni-politicke-strany-pry-vsadily-na-to-ze-lide-jsou-hloupi-a-zavidi-500358

  OdpovědětVymazat
 15. Myslím, že Babiš neudělal v tzv. kause ptačí hnízdo nic protiprávního. Udělal jen to co mu umožnily špatné , děravé zákony, které on nevytvořil. Našel farmu, která dotace mohla získat. Dle mého zodpovědnost není na Babišovi , ale na zákonodárcích a úřednících , kteří to umožnily a řádně neprověřili. Ať už naši či EU "darmožrouti ˇZ morálního hlediska můžeme mít pochybnosti , ale takový je prostě byznis. S článkem naprosto souhlasím a dodávám -nejsem příznivcem p.Babiše , nevolil jsem Ano a možná na protest ho nakonec volit budu.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. 12:28

   Než svou volbu zredukujete na "protest", mohl byste se přece jen ještě zamyslet, jestli nemáte na víc.

   Doporučuji přečíst si k tomu článek Adama VOTRUBY: "Boj proti politikům typu Trumpa demokracii nezachraňuje" -
   http://casopisargument.cz/2017/08/18/boj-proti-politikum-typu-trumpa-demokracii-nezachranuje/

   Vymazat
  2. Přesně tak. Proč není souzen ten, kdo takový amorální zákon vymyslel a schválil? Začíná se od ocasu, ale viníkem je hlava! Odsuzuje se důsledek, nikoliv příčina. A tak je to i při manipulaci s dějinnými událostmi.

   Vymazat
  3. 13:22

   Vy chcete kapitalismus (liberalismus) resp. jemu sloužící politiky kritisovat z pozice morálky? To asi nebude moc efektivní, nemyslíte? -- Poněkud "umravněný" byl kapitalismus naposledy z nouze: aby oslabil vliv sovětského bloku. Jakmile takový tlak zmizí, je "morálka" zbytečná a jenom "zdržuje provoz".

   Vymazat
  4. Ad 13:27 & 13:22 - Kapitalismus určitě nebyl umravněný nikdy, ten se rval o své zdroje v SSSR a jinde, jak to jenom uměl a jak to šlo odedávna.

   Vymazat
  5. 13:27 V tom je právě to pokrytectví v kauzách Babiš. Vyčítají mu "nemravné" chování v systému, který je na nemravnosti založen. A vyčítají mu to především ti, kteří takový systém budovali a hájí.

   Vymazat
  6. 13:22
   A jaká "amorální" zákon máte na mysli? Ten zákon je v pořádku, jen si ho někdo vykládá po svým. A od toho je tady soud, aby řekl, čí výklad zákona je správný.

   Vymazat
 16. Najednou vadí, že se trochu obrala EU, to nám může být ukradené, ale národu nemůže být jedno, jak "modří soudruzi" z ODS včele s Václavem Klausem v ruku v ruce s Koženým ukradli lidem této země vše co šlo.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Ad 12:32 - To jste si špatně promyslel. Pokud si myslíte, že ne, tak sem s Vaším návrhem, jak s politikou u nás po 89. Zřejmě nechápete dobře souvislosti a popřevratovou situaci ČSR.

   Vymazat
 17. Babiš to ne/po hnojil s tím prohlášením o lithiu. JE TO NA DLOUHÝ ČAS POSLEDNÍ MOŽNOST MEGA ROZKRÁDAČKY. Nej hnusnější partají a trojským koněm jsou lidovci. Srdečně zdravím SLONCE V SRDCI a já SLUNCE V DUŠI.

  OdpovědětVymazat
 18. Správným řešením není omlouvat a vyvinit A. Babiše, nýbrž obvinit i další gaunery, pitomce a hlupáky z politické scény. Hlasovat o vydání ke stíhání by se mělo o celé skupině počínaje Babišem přes Kalouska po Sobotku. Všechny ty, kteří mají na triku byty OKD, což je 40-400krát větší ztráta než je Čapí hnizdo, solární tunel, který lze vyčíslit na bezmála až 20 000krát vyšší ztrátu veřejných prostředků, než vznikla podvodným vylákáním dotace na Čapí hnízdo, dále autoři opencard, Blanky, výstavdy a oprav dálnic, cinknutých veřejných zakázek (viz CASA, kde jde asi o desetinásobek Čapího hnízda, pandury s opět řádovám násobkem sum oproti hnízdu, atd.).
  Tento parlament by neměl v tomto čase rozhodovat o vydání, ale odsunout rozhodnutí na čas po volbách. Tento případ spadá pod důvody, k nimž byla imunita poslanců kdysi zřízena - aby se bránilo politicky motivovanému kriminalizování poslanců. Čeští političtí vykukové to kdysi obrátili zcela naopak do bezmála beztrestnosti poslanců a jen poměrně nedávno toto nemravné přemrštění zmírnili, ale stále to ještě není optimum. Poslanec musí být plně a navždy zodpovědný za své činy stejně jako by měli být ostatní občané, všichni případně musejí spadat pod stejnou soudní spravedlnost, a jen mu musí být zajištěn výkon mandátu.
  A. Babiš je vypečený gauner, ale stejně jako hon na nepoctivé daňovníky by neměl skončit EET klackem na malé ryby, ale pokračovat zámkem na daňové ráje, tak po Babišovi musejí přijít na řadu desítky dalších a mnohdy daleko větších gaunerů z politické bažiny.
  KR

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. 12:45
   Tento požadavek je v daných podmínkách nesplnitelný. Klausova nebetyčná nestoudnost (jeho amnestie) je toho nad slunce jasným dokladem.

   O kauze, která je hitem okurkové potažmo předvolební sezóny lze uvažovat i takto:
   Pokud by na konání policie Babiš měl nějaký zákulisní vliv (má ho možná skrze ministra Pelikána na justici), mohl by z taktických důvodů dát tuto akci do pohybu sám, protože není těžké si spočítat, že prospěch z ní nakonec bude mít právě on. Jako obvykle si hraje na naivku, když útočí na policistu, který věc vyšetřuje (jménem Nevtípil?) - hraje tuto hru, protože sází na naivní publikum = ty, kdo budou dál tvořit jeho základní elektorát. Ti už si snadno "domyslí", že za Nevtípilem jsou ti "velcí zlí hoši" (Chovanec, Kalousek, Fiala...)

   Vymazat
  2. V případě, že by měl AB preference okolo 5 %, tak by takovýto vabank mohl sehrát, ale s jeho preferencemi nemá smysl takto riskovat. Není v situaci chudého a spravedlivého Jánošíka, aby mu rozvíření případu přineslo podporu, kterou poskytujeme neprávem poškozeným. Proto to vypadá, že autory současného policejního kroku jsou oponenti AB.
   Pokud se poslanci nechtějí namočit do cinknuté předvolební hry a nepodlehnout selektivnímu účelovému obviňování organizovanému tuzemskými kruhy, tak projednání žádosti policie odsunou na novou sněmovnu a případně až na výsledek šetření EU. Hnízdo neodletí, dokumenty k dotaci jsou (snad) všechny zajištěny, takže nebezpečí z prodlení nehrozí.
   Kredit českých policistů a vyšetřovatelů je nahnutý a pokud (Šlachtovy) financové před volbami utrousí, že shromáždili důkazy o daňových a celních únicích a podvodech kohosi a policie jaksi otálí s vyšetřováním, tak bude jejich kredit blízký nule a účelovost načasování obvinění AB bude ještě okatější než nyní.
   KR

   Vymazat
 19. Tak nevím, zdá se ,že většina diskutujících a i občanů této republiky nic nepochopila a nebo nechce chápat.Tuto zemi ovládá ekonomická mafie, která se viditelně neúčastní na politice, proto tady mají ty tradiční politické strany, které jim plní co potřebují. Babiš je zjevně mimo scénu a nehodlá se s nikým dělit, proto se mafiáni a politici rozhodli ho odstranit, protože hrozí, že ANO ovládne politickou scénu a mafie ztratí oporu a navíc po ni jako po konkurenci půjde Babiš.To, že někteří podnikatelé neplatí daně ví i malé děcka,zabránit tomu lze jen nějakým systémem, který postihne všechny a narovná daňové prostředí pro všechny (nebo vám se líbí, že někdo platí a někdo ne ?), takže pokud brojíte proti EET, které v podobné formě funguje téměř v celé světě a bez problémů, tak naznačujete, že neplatit daně i když máte, je pro vás normální, pak jste stejní zloději jako ta mafie.
  Jinak není vám divné, že se takový Kalousek spojil s Fialou, Sobotkou a Belobrádkem i s
  KSČ jen aby zlikvidovali Babiše ? Soupeři na život a na smrt, idelologicky nesmiřitelní najednou táhnou za jeden provaz, to jste tak hloupí nebo naivní ? Babiš není nebezpečí pro demokracii, kterou tady stejně nemáme, ale pro tyto strany a v pozadí řídící mafii. Takže pokud chcete žít nadále ve sračkách jako dosud, klidně likvidujte Babiše.

  OdpovědětVymazat
 20. Ad 13:5-28 - Není co dodat, koment je výstižný!

  OdpovědětVymazat
 21. Když už tedy jsme u té a-morálnosti (z hlediska aktuálních voleb se sluší doplnit): Lidé budou volit iracionálně, tak jak tomu bylo vždycky. Vždyť např. s ohledem na aktuální podporu pána Babiša, co by bylo racionálního ho volit z důvodu, že má miliardy a proto prý nepotřebuje a nebude krást? (což je častý argument který od lidí slýchávám). Lidé, kteří ho budou volit, povětšinou mají, s prominutím, nahou prdel, a tito zpravidla říkají, že ho budou volit také proto, že zatočí se zloději, co tuna všici kradnú a už třicet let. Vypadá to jako paradox, že ošklivým zlodějům zatne tipec jakoby nějaký ještě šikovnější zloděj. Asi to budou lidé, kterým imponují peníze, majetek a zlodějna, to ovšem říkat jako důvod nemohou, zdůvodnění musí znít morálně, musí svému zdůvodnění dát morální nálepku (a to, že je dotyčný třicetiletý zloděj, jim je putna). Důvod snad je ten, že se chtějí chovat stejně, že je to správné lhát a krást, a že by si rádi nakradli taky. Proto morální bariéry s tím, že jejich idol je darebák, nemají. Sami touží po majetku a být ve vatě, jak to už je jedno, a proto budou volit a lísat se k tomu, kdo byl prostě šikovný a ten majetek má. Takové jsou touhy, co je lidstvo lidstvem. Až bude mít nějaký jiný darebák tah na bránu, dav ho bude milovat a potáhne zase za ním, toho kdo ztratil dech (třeba ptáci a darebáci z ods nebo top), toho opustí a přemístí se k novému idolu, aby alespoň kousek lesku také spadnul na ně (a na jejich holou zadnici)...To jen k té amorálnosti. Ta není v amorálnosti nějakého abstraktního systému, ta spočívá na rozkladu hodnot. Protože ty se rozkládají, dav těká sem a tam, neví kam se vrtne zítra, nemaje pevného bodu, který by se mohl přidržeti....Ale co budu zdejším sofistikovaným autorům a čtenářům vykládat, sami vědí lépe než já.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. 14:33 Posuzujete motivaci druhých podle vlastního uvažovaní ("Podle sebe soudím tebe"). Ignorujete skutečnost, že Babiš je jediným z politiků, který má zkušenosti a prokazatelné výsledky v hospodaření s velkými prostředky. To mu diletanti typu Kalouska a Sobotky nemohou odpustit. Proto se ho snaží odstranit za každou cenu. Žádný šéf velké firmy si jí nenechá rozkrádat. Babišovy kroky na MF to jen potvdily a tím vyvolal ohromnou nenávist všech parazitů, kterým příživnictví na státu ohromně vyhovuje.

   Vymazat
 22. Všeci kradnú a mně budete vyčítat ubohých 50 mega?

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. to 14:43
   Asi jste slepý a hluchý, copak se tady nekrade 30 let ? Ano, pan 15:06 má pravdu , babiš má zkušenosti s řízením "velkých"peněz. Každý slušný velký podnikatel, kdyby se o firmu nestaral, tak mu ji rozkradou. Znám několik takových konkrétních případů, jeden dokonce byl tak rychlý, že firmu mu zaměstnanci rozkradli a zadlužili dřív než majitel přijel z dovolené. Ale z jiného soudku jak se vám zdá moc věrohodné sdělení:
   Policisté podle informací deníku Právo vypočetli i způsobenou škodu, jež by měla dosahova 49 997 443,36 korun. Moc se mi líbí těch 36 haléřů, svědčí to buď o tom, že je to vymyšleno, nebo, že ti policajti si to vycucali z prstu.Zeptejte se pokud nevěříte nějakého solidního ekonoma či účetního co na tu věrohodnost říká.

   Vymazat
 23. A ať to dopadne s pánom Bábišom jakkoliv, jisté je jen to, že to pro socdem dobře nedopadne. Dlouho nechtěla věřit, že udělala chybu táhnout za jeden provaz z amorálním člověkem, který by si nechal pro korunu koleno vrtat, v jejich postavení, kdy se předpokládá (nebo snad dosud předpokládalo), že ti mají chtít spravedlivější společnost a spravedlivější poměry. Tím přistoupili k destrukci sebe sama, a možná ke své dlouhodobé marginalizaci. Spíše než že pan premiér nechápal co dělá se zdá, že mu to dlouho bylo tak nějak u zadku, jak levicově orientovaní voliči uvažují a jak nahlíží na svět. Teď budou těžce vysvětlovat lidem, že jsou strana, která usiluje o nutnost spravedlnosti a těžko a dlouho se budou zbavovat podezření, že chtějí být jen u koryta. Jaká levicová politika? když třetinové platy k ... je nikdy moc netankovali, a zdá se, že je vůbec nic netankovalo, defacto za sebe nechali vládnout brusel a blbě kecali. Že prý lidé jen nevidí, co pro ně udělali, lidi jsou prostě blbí, že to nevidí. Jednoduché vysvětlení ale je, že kdyby to udělali, lidem by to vysvětlovat nemuseli. Teď před volbami se začne něco dělat, rychle honem ucpat díry v lodi, až když jsou preference v hajzlu, jinak by si toho ani nevšimli. Můj odhad je ten, že kdyby tam fyzicky nebyli, ani by to nikdo nepoznal - jen stále nějaké dohady s někým o něčem, ale reálná práce skutek utek, zviditelňovat se blbým tlacháním a před volbami si pozvat paní kancléřku, ve skutečnosti ministerstva jedou a jela by i bez nich. Nakonec to vychází celé tak, že jim to zdá se je docela jedno. Asi mají pocit, že se už dost napracovali a že si už zaslouží nějakou trafiku, to asi bude všechno co je zajímá, už jsou opravdu chudáčci strašně vyčerpaní. Možná že si také říkají, nebudeme chvilku u koryta, no a co, tak se tam dostaneme za pět let, nakonec nějaké hlasy dostaneme (vono lidem stejně nic jiného než nám to hodit nezbývá), strana přežije, peníze dostane a další volby se uvidí. Tak to celou dobu fungovalo, vono se to přechumelí a zase bude dobře...

  OdpovědětVymazat
 24. Klíčová věta v šlánku je "nesmyslná dotační politika české vlády". K dotacím EU se u nás přistupuje tak, že je to nějaký dar a největším problémem je jak ho utratit. Ale to je zásadní omyl. Dotace jsou fakticky drahou půjčkou, kterou budeme splácet my všichni. Pok se musím ptát, jestli je správné z dotací financovat soukromý majetek? Nejen Čapí hnízdo, ale třeba i rekonstrukci zámeckého parku Jemniště, který je spolu s celým panstvím soukromým majetkem Sterbergů? Nebo různé soukromé provozovny, hotely a pensiony? Dotace měly sloužit pro budování infrastruktury sloužící všem. V tom je jádro pudla. Když bude "politická vůle", je přes dotace možné "popravit" libovolného politického protivníka, protože veřejnost podvědomě chápe, že všechny takovéto dotace jsou nemorální.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. to 15:34
   Brilatní příspěvek, máte stoprocentní pravdu.

   Vymazat
  2. Ad 15:34 & 16:09 - naprostý souhlas! Je třeba zdůraznit, že základním programem je zavléct národ (stát) do dluhů a tyto dluhy potom ovládnout! K tomu je IMF, ECB a další financiéři.

   Vymazat
 25. A jak říká pán Babiš, jak tu pětadvacetlet všeci kradnů a on teď proto musí do politiky, ikdyž nechce. Jestli vono ho nemrzí, že to z této pozice k veřejným rozpočtům nemohl těch pětadvacetlet dojit on. Já myslím, že mu asi bude někde u...kdo tam pětadvacetlet je nebo není, pro něj se zdá být důležité, aby měly zelenou jeho osobní aktivity. Vono taky, když se člověk podívá, tenhle pán ani žádnou politiku nedělá, dělá jen to, co se mu hodí, dodnes nevíme, co to je vlastně za program, jediné co víme je, že uní docela úspěšně likvidovat konkurenci. Také vykládá, co lidé chtějí slyšet. Dnes se celá politika z toho levá/pravá zvrhla na zůstat nebo se dostat ke korytu a dojit státní rozpočet. Žádné vize nejsou potřeba, to za nás dělá eu, jedeme s ní, snažit se nemusíme, nic nedělat, nemít názor, vizi. Jedno je jisté, ať dopadnou volby jakkoliv, bude to zdá se tragické takjakotak.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. to 15:50
   Možná jste to myslel dobře ale nějak se vám ten příspěvek nepovedl.Babiš řekl, že bude se snažit řídit tuto republiku jako firmu, co lepšího si lidé ještě nohou přát, to je ten nejlepší program.Dobrá bohatá a prosperující firma-republika to jsou spokojení lidé.To jen Kalousek s Klausem vykládali, že stát je špatný hospodář, bohužel už neříkali, že ten stát oni špatně řídí.Babiš odvedl pro začátek dobrý výsledek, snížil alespoň něco z dluhu co jiní nadělali.Mám pocit, že lidem nejde o změnu k lepšímu, mají se poměrně dobře, spíše nechtějí změny, které by jim mohly změnit život, bojí se, ale přitom se nebojí neodpovědně volit.

   Vymazat
 26. Etika je hloupost, hrabivost vítězí. Zcela v intencích neoliberalizmu. Má to maličký zádrhel. Selekce na individuální úspěch vede k potlačení sociální koheze jak v kultuře, tak i v genetice. A zvítězí při napadení národ či skupina sobců? Takhle zařvaly všechny velké říše. Východisko ze současného střetu civilizací je dle autorových zásad přechod k islámu. jogín

  OdpovědětVymazat
 27. Tak ho lotra chytily na jednu drobnou kauzu, aspon ze tak, ale:

  Pak tu jsou takove "Optimalizace", jako kdyz si ulil 10 Mld Kc do Synbiolu pred zdanenim, aby si z toho vyplatil nezdanene dividendy... To je jeste vetsi podvod, nez ty korunove dluhopisy za miliardu... Velke Ryby Kradou ve Velkem, a Babis predevsim...

  Predtim Agrofert ukradl slovakum, Lovochemii ukradl s pul-miliardovym dluhem odepsanym bankou, Kostelecke uzeniny mu pomohly banky neferove rozdrtit puvodni firmu, takze ji koupil za hubicku a pry dost znemoznil...

  http://forum24.cz/tajna-analyticka-zprava/
  http://www.novarepublika.cz/2017/06/zdanim-vam-kazdou-korunu-sam-jsem-pred.html

  Soudy jsou tu jeste podezrele prilis mirne !

  OdpovědětVymazat
 28. to 16:22
  Za zase emoce a smyšleniny, nikdo neřeší fakta. Optimalizace je v našem právním systému povolena, dělá ji každý podnikatel i ten nejmenší, takže o čem to tady zase člověče kecáte, doslova kecáte.
  Opravdu soudy a policie jsou tu mírné co se udělalo s kauzami o kterých Babiš hovořil v poslanecké sněmovně ? To byly trestné činy jako ukázkové. Bohužel mají je na triku socani, odeesáci, topkaři a lidovci a to je vaše kafe, takže to řešit nebudem. Milý pane 16:22 moc často používáte slovo krást, asi je vášemu srdci milé, že ?

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. O Babisovi se jine slovo nez "krást" pouzivat neda, navic to on tady nejvic kricel "vsetsi kradnu" (zlodej kryci: chytte zlodeje)...

   To vy jen mate "emoce", ale fakta v tech dvou clancich, co jsem posilal, si neprectete...

   Ne, opravdu tady nechci KORPORATNI FASISMUS tohoto Gangstera Oligarchy ...

   Stat neni "firma" a my nejsme "zaměstnanci".

   Vymazat
  2. Pak tu jsou ovsem narodne-ekonomicke uvahy, ktere ponekud presahuji pochopeni bezneho diskutera zde na NR.

   Oziveni poslednich 4 let je predevsim zasluhou CSSD a jejich zamestnani 40,000 lidi navic ve statni sprave a pridani penez statnim zamestnancum, protoze takove penize se otoci doma v ekonomice u obchodniku a remeslniku a vytvori se tim celkove oziveni. Zaroven se tim snizuje tlak na pozice zamestnancu u soukromniku, kam by se jinak tahle cast "střední třídy" tlacila pri vyssi nezamestnanosti, takze umoznuji lepsi vyjednavani o platech, napriklad pomoci odboru.
   Babis misto toho ale zamezil zdaneni nejvyssi tridy, zdaneni dividend a sektorovych dani bank. Naopak tlaci pomoci EET proti stredni a nizsi tride. Cele to tu jenom brzdil a kazil...

   Nepredpokladam ale, ze byste to pochopil, ale jasna fakta o tom, jak nakradl giganticky majetek byste pochopit mohl...

   Co tu zatim nikomu nedoslo je, ze EET je predevsim zakaz a zamezeni "amatérského prodeje". Dnes zrovna tu nemame vrstvu chudaku, kteri by na rohu ulice nebo na trzisti prodavali boruvky nebo houby atd kvuli holemu preziti, takze si nikdo nevsiml, ze predevsim tuhle cast tady (a jinde v Evrope) zablokovali a znemoznili... Mluvi se o "sede ekonomice" a kdekdo si predstavi tlusteho sejdire, ktery tyje z podvodu, ale leckdo zapomnel, ze to je namirene predevsim proti chudakum a svobodomyslnym lidem, ale i ze to je jeden z postupnych kroku k celkovemu zruseni penez. Az jednou budete pouze platit čipem a nebudou bankovky a mince, jiz nic nedate zebrakovi, a disidenta, ktery se odvazi mluvit proti systemu, proste "vypnou" a umre hlady.

   Vymazat
 29. Ad 18:49 - Marná snaha někomu, jako 16:22, cokoli vysvětlit, vůle předbíhá skutečnost.

  OdpovědětVymazat
 30. votroku je stale vic než miliardařu atak se vymyslel system jak je okradat aniž by protestovali tj sebrat přiměřeně z vydělku tolik aby se nebouřili a těm co maji miliardy je rozdat posledni kousek viz dotace na kotlik ani slavna čete se nezastavi nad tim že dotace dostali jen ti co stali v prvni řadě ti co stali v druhe až posledni řadě jim ty kotliky zaplati a ani pes neštěkne a pak běži ve zpravach že neni na operaci či opravu chodniku protože komunisticke panstvo projebalo co mohlo a co nemohlo to si namarkovalo do svych vyplatnich pasek

  OdpovědětVymazat
 31. Z pytláka nejlepší hajnej. Což na daních Babiš předvedl a teď jde mimo menší rozkrádačky o lithium. Pokud jde o morálku a spravedlnost, souhlasím s 15:34 že každá dotace soukromníkovi je svinstvo. jogín

  OdpovědětVymazat
 32. Není co dodat, vše v mezích zákonů, moralizovat lze chytrost Babiše, toť vše. Spíše by asi mělo veřejnost zajímat, kde je těch rozkradech 5,5 bilionů Kč po r. 1989 a kdo je rozkradl. Zeman chce jmenovat lídra vítězné strany premiérem. To Klaus nějvětší zloděje miliard jen omilostnil. No a Havel - ten je spoluviníkem rozkradení těch 5,5 bilionů Kč z majetku státu a občanů našeho státu.
  Jenže Babiš musí z politiky, řvou zejména ti největší zloději. Nedivme se, již placení daní a pojistného je pro ně něco nevídaného a "zraňujícího". No a kdo je vinen - Babiš. Pryč s Babišem, otevřme znovu dveře dokořán divokému kapitalismu! To je přece báječný život pro pár tisícovek lidí a ti zlí zaměstnanci jim jejich zlodějiny chtějí upírat. Fuj! Podporujme vlády soc. dem, TOP O9, ODS a lidovců, ty byly u všech těch grandiózních rozkrádaček, které historie českých zemí zná. Nevolte ANO, ta chce pořádek v daních a povinných odvodech do státní kasy po chudácích kapitalistech - to je přece nelidské!!!

  OdpovědětVymazat
 33. Co takhle kauza kvalitní padáky pro armádu? To asi neprojde, je to křišťálové. jeden známý mně říkal, že chlastá, protože ho mají v hrsti a je mu na blití ze sebe samého.

  OdpovědětVymazat
 34. Vážení diskutující, děkuji za poučnou diskusi. Přesto si myslím, že se pohybujete po povrchu problému. Jistě, kradnů všetci, protože jim v tom nebrání ani vnitřní kategorický imperativ, tj. svědomí, ale ani zákony. S tím se normální člověk snaží vyrovnat, ač to nejde a má z toho depku. Co ale opravdu nehodlám skousnout, je pocit, že takový supergrázl bude mít v rukách osud země mých předků a bůh dá, mých potomků. Bureš je prostě nevolitelný! FAKT TO STOJÍ ZA 73 KOMENTÁŘU? NAS.ANÁ MATKA

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Nasraná matko, zkuste se pohybovat "pod povrchem problému" a doporučte jinou variantu! Díky.

   Vymazat
  2. 23:22 Problém je v tom, že jako supergrázla ho vykreslují hypergrázlové a vy jim to věříte. Já pořád vidím rozdíl mezi Babišem a Bakalou, Koženým, Rittigem a ostatními podobnými "podnikateli", kterým ohromě vadí. Stejně jako byl rozdíl mezi Baťou a jinými tehdejšími velkopodnikateli. Nevolte ho, já ho také nevolím. Ale uráží mě předpoklad politiků a médií, že jsem tak hloupý, že uvěřím jejich absurdním argumentům. Přesně jako když zloděj křičí: chyťte zoděje.

   Vymazat
 35. Správný postřeh, ta chyba je systémová a dovoluje i hlupákům ovládat jiné a na druhé straně chytrákům toho využívat.

  OdpovědětVymazat
 36. Teď jsem četl rozhovor s mladým Stropnickým, kde říká že ANO je parta zlodějů a podvodníků ale jeho tatínek, herec stropák je vyjimka.
  A to potvrzuje moji už dlouho zde psanou teorii, že ANO je "mucholapka" na ovčany, ti aby vyhráli volby pro novou hvězdu Stropnického, který nahradí Babiše. Ten bude možná bručet nebo bude jinak diskvalifikován, spolu s tím jeho tajemníkem. Díky EET bude dostatek prachů v kase, na nákup amerických zbraní. Ovce se pak do roka proberou ale to už bude pozdě.

  OdpovědětVymazat