Reklama

úterý 29. srpna 2017

Krymský most odplul

29. 8. 2017, Petr Ďoubalík


Stavba Krymského (Kerčského) mostu, který spojí kavkazský břeh s Krymem, běží podle plánu a v posledních 2 dnech byla obzvláště napínavá. Na své místo byl odpraven 6 tisíc tun těžký železniční oblouk a poté zdvižen o 35 metrů výš na pilíře. Tento prostor pod mostem bude umožňovat proplouvání lodí.

Stavbaři čekali na počasí a to jim nakonec opravdu přálo - moře bylo klidné jako rybník na jihu Čech. Všichni, kdo stavbu století sledují, znali tuto operaci z počítačových simulací, ale teď se virtuální realita stala skutečností. V noci na dnešek zdvihali konstrukci rychlostí 5 m/hod a v této chvíli už "sedí" na pilířích. Na řadě bude přeprava silničního oblouku, ten je lehčí a zkušeností více, tak zbývá držet palce, aby se to také povedlo.
Železniční oblouk, smontován na břehu a dopraven na místo po vodě na speciálních pontonech (simulace)
Připlutí na místo (simulace)

Hotovo, oba oblouky na pilířích (simulace)

Skutečnost 29.8.2017 za úsvitu

Ačkoli česká média tuto stavbu dost ignorují a ukrajinská tvrdí, že vůbec neprobíhá, je paradoxně obtížné vybrat z obrovského množství videí ta nejzajímavější. Pokusil jsem se o to. Zájemci mohou třeba na YouTube zadat do vyhledávače:
Крымский мост
a naleznou nové a nové dokumenty.

Celkově bude Krymský most dlouhý 19 km, v konci roku 2018 bude otevřena automobilová část, v roce 2019 železniční.

Jedna z posledních počítačových vizualizací (201707), 2 minuty:
Simulace přepravy oblouku:


"Reklama" na celý most:
A teď realita: přeprava mostovky ještě po souši (4 minuty):
Odplutí "železnodarožnoj arki" 28.8.2017:
Zdvih "arki" (noc na dnešek):
Montáž "arki" na pilíře (dnes):

25 komentářů :

 1. Ceske presstituti ignoruji toho mnohem vic, svine usate. Napriklad: Google vypnul Japoncum internet (ptel 25.8).

  Po 8 minutach ho pry zas sprovoznil.

  Ale pro Rusy to znamena realnou hrozbu v case "X". Pracuje se proto na vlastnim internetu, na vlastnich PC cipech apod.

  https://thenextweb.com/google/2017/08/28/google-japan-internet-blackout/#.tnw_gpR89XxZ

  https://lenta.ru/news/2017/08/28/google_japan/

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Čeští prestituti se můžou ztrhat informacemi o záplavách v Texasu. Ale o průtržích a zátopách 18.8. na Krymu ani slovo. Tak pár amatérských záběrů:
   https://www.youtube.com/watch?v=TywSzI5hsWk
   https://www.youtube.com/watch?v=5MJ6hKRwN5c

   Smazat
 2. Presstituti igboruji treba i tohle:

  Prezident Estonska usporadal kalbu v prezidentskem palaci se svymi byvalymi spoluzaky... Nic zajimaveho ze, kdyby to byl Putin..

  http://rus.err.ee/614873/kersti-kaljulajd-ustroila-vstrechu-odnoklassnikov-v-kadriorge

  OdpovědětSmazat
 3. Skoda ze nejde vlozit obrazek:
  https://cdn.jpg.wtf/futurico/00/ba/1503645850-00badbd3a85640a0227755ff0196c1aa.png

  EU parlament prirovnava Nacizmus ke Stalinismu, coz je samo o sobe zlocin.

  __
  Nemecky ministr pouzil ve svem proslovu "Slawa Ukraine"

  http://www.auswaertiges-amt.de/DE/Infoservice/Presse/Meldungen/2017/170824_BM_Unabhängigkeitstag_Ukraine.html

  Podle soucasneho paragrafu 86 se dopostul tretniho cinu
  https://en.wikipedia.org/wiki/Strafgesetzbuch_section_86a

  ___

  v CR bych zavedl statni smutek "Mnichovská ZRADA".

  A pripomel bych Nemcum, ze vam splatit reparace. A vlastne vratit to ceske zlato, krete jim privezli britove kdyz CR "zanikla".

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Proč cpeš ty sračky pod článek o výstavbě mostu?

   Smazat
  2. Abych si to lip zapamatoval, ze jsou "pod mostem".

   Smazat
  3. Hitlerovské Německo bylo v první řadě kapitalistický stát , tedy kapitalizmus rovná se nacizmus !!

   Smazat
  4. 18:22 - to sis to kapku zjednodušil, i když chápu, že k obrazu svému. Petr

   Smazat
 4. odpravit můžete zločince Pras čenka, ale mostní konstrukci můžete odeslat, odtáhnout, dopravit, přesunout, atd.

  OdpovědětSmazat
 5. Nerozčilujte se 18.04 - diskuze už jsou jenom sračky. Ať se podíváte na novinky, jinam, nebo sem na NR. Diskutují pořád ti samí lidi, kromě provokatérů z redakce na novinkách, kteří skryti za jména torpedují diskuze, aby se kmeti u počítačů ještě více vztekali a psali dementní blbosti. Jak je vidět, nejen chudobou se u nás řada šmejdů dobře živí, ačkoliv by se to zdálo být nemožné, ale řada šmejdů se živí - a dobře živí - i lidskou blbostí. Píšou jen nasrávací články ( pořád stejné) ale dnes se tomu říká publicistika a dokonce "informace" no a staříci u počítačů píšou stále stejné hlouposti. Počet diskuzí tu publicistickou havěť v redakcích živí - a dobře živí. Všimněte si vstupujících reklam - je to všechno jedna mafiánská verbež - ovšem prosťáčkům u počítačů ještě nedocvaklo, jak uboze jsou vytěžováni řadou lotrů. Což oni si dokážou všimnout společných námětů všech nasrávacích článků??? Babiš( čapí hnízdo - dotace - komise - ble ble) - utečenci ( vraždy, znásilnění, ble ble) - Macron (a jeho stará manželka) - Merkelová (bez komentáře)- prezident ( opilec,jeho výroky,)- KLDR ( Kim, rakety, bla bla) Syrie - bez komentáře, Rusko ( Putin, sankce) a tak dále a pořád dokola? A do toho nějaký ten blábol o sexu, ať mají impotentní staříci potěšení a možnost sprostě urážet ženy... proč ještě nikomu nedocvaklo, jak je to ubohé? Proč nepřinesou důležité informace - třeba jak si budeme muset všichni koupit nový televizor, protože EU hodlá zmrzačit digitálně úplně všechno - to by byla cenná info, ale proč by to šmejdi zjišťovali? Stačí denně vytěžit světový a náš bulvár, počet vražd, zabitých a uhynulých lidí, a o diskuze mají vystaráno. Všechno je to hnus - tak proč by sem ten dotyčný necpal sračky k článku o mostu? Jim už je jedno kam své sračky napíšou. Ještě štěstí, že k mostu nejde psát o migrantech, ale možná by mohlo někoho napadnout spojení -most- migranti ( jdou přes most) a už by to jelo! blá -blé - blů -....

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Je to přeci věc každého, co jeho baví. Přesto však mám pocit, že i vás baví psát do diskuze, ato dokonce i pod článek se sr.... o nejdelším mostu v Evropě, nevím ani jestli ne i na světě. Karel z Plzně

   Smazat
  2. Jasná zpráva. Kvůli klesající úrovni diskuzí nejspíš přijdeme o řadu zajímavostí od pana Ďoubalíka, a to je škoda. Ale proč by házel perly...? Mně že baví psát diskuze? Já jen žasnu, co jsou lidi schopni napsat, a to nečtu všechno, to bych asi duchovně nepřežil. Pořád ještě si myslím, že i starší lidi jsou příčetní a rozumní, kdybych četl diskuze pravidelně, bál bych se chodit ven mezi důchodce, protože občas pochybuju o tom, jestli jsou příčetní. Diskuze jsou někdy totiž šílené - jak výjevy z blázince. Ještě že mám málo času, a taky jsem zez Plzně. Jarouš.

   Smazat
  3. 18:21 Má to v poznámkovém bloku a furt to jsem tapetuje ubožák jeden. Nás zajímá co se děje a hlavně co se týká ČR. Pokud to nechceš číst tak jsem nelez nepruď a neotravuj.

   Smazat
  4. Vyser si voko -jestli je tady někdo ubožák, tak jsi to ty. Starej duševní mrzák. Na vás je vidět, jak dovedou media udělat z lidí magory- nebo jste byli magoři ještě předtím, než někdo vymyslel, že lidi budou smět na počítačích nadávat, urážet, psát sprosťárny a skřehotat blbosti?

   Smazat
  5. 18:21 obsáhlý to koment, pokrok vidím v tom, že postarší manželka páně Macronova má přibaleny další hity. Pravda je, že v ČR mainstreamu jsem se tolik zajímavého co tady, tak nějak nedozvěděl.

   Smazat
 6. to 18:59 a 18:21
  Jasná zpráva, duchovně jsi to nepřežil a to jsi ty troubo nečetl všechny ty diskuze.Je mi tě opravdu doslova líto, nikdo se s tebou nechce bavit, nikoho nemáš a tak bereš zavděk těmi odpornými diskuzemi kde ti alespoň ti "hloupí" důchodci odpoví. Doporučuji návštěvu psychiatra.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Zato vy jste ze všech stran obklopeni přáteli -diskuzní závisláci! To se hned pozná jak jste společenští, jak tak dřepíte od rána do večera u počítače a skřehotáte ty svoje hovadiny. Asi kolem vás neposkakují ani vnoučata - nebo jo? Jdete alespoň občas ven, vyvenčit psa, nebo tak? Asi nemáš ani bábu - neumím si představit bábu, jejíž dědek dřepí imrvére u počítače a ťuká do kláves kokotiny.Všechno - bejvalí soudruzi, stará struktura.Musíte si vynahradit, že ve svém aktivním věku jste neměli doma počítač a nemohli jste skuhrat ty blbosti?

   Smazat
  2. Píšete blbiny o ničem. Povzdechy nad úrovní diskuzí jsou také k ničemu. Nemáte něco k uvedenému článku?

   Smazat
 7. Těším se na slavnostní ohňostroj! Snad bude i dřív než původně plánovali.
  A ti krymští budou mít zas o pár starostí méně ...

  OdpovědětSmazat
 8. Dobře Rusové udělaly je vidět jak se o svou zem starají.

  OdpovědětSmazat
 9. Nejak se musim priznat, ze urcite casti mostu mi prijdou pomerne nizko v kontrastu moznosti vzedmuti morske hladiny, nebo se mi to jen zda?

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 10:18 To se vám opravdu jen zdá vzhledem k rozměrům mostu. Také to, co vidíte "nad hladinou", je provizorní montážní most. Mostní oblouky o délce 240m jsou ve výšce 35m a jsou nad nejhlubším místem, kudy mohou proplouvat lodě. To je výška asi 14ti podlažního paneláku. Výška samotných oblouků je 45m. To znamená, že nejvyšší bod oblouků je 80m nad hladinou moře. V celé délce 19 km je jen jediný průplav pro lodě pod těmito oblouky, protože Azovské i Černé moře je jinde v těchto místech velmi mělké (5 až 7m). Dokonce i pro přeplavbu oblouků museli vyhloubit ve dně moře zvláštní kanál Jen pro zajímavost, délka pilotů, nad kterými jsou zbudovány patky a pilíře oblouků, je kolem 90ti metrů. Je to oprovdu ohromná stavba a probíhá pro nás nepředstavitelným tempem.

   Smazat
  2. 10:18 Pro představu o rozměrech a tempu výstavby porovnejte stav před rokem a letos. První video je zrychlená jízda po pracovním mostě od strany Ťamaně přes ostrov Tuzla až k průplavu dne 22.7.2016:
   https://www.youtube.com/watch?v=SXtTxK5jLCE

   Na dalším videu o rok později je cesta v opačném směru, z ostrova Tuzla na až asi polovinu ťamanské kosy. V záběru je vidět stav dálničního mostu před měsícem. Celá trasa až na pevninu musela být i na "pevné zemi" stavěna na pilotech, protože ta jakoby pevná zem je jíl a písek.
   https://www.youtube.com/watch?v=nk181X97BIs

   Smazat
 10. 10,18
  Z ptačí perspektivy je to dost zkreslené.

  OdpovědětSmazat
 11. Úžasná, nádherná a velkolepá stavba!

  OdpovědětSmazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.