Reklama

.

.

středa 23. srpna 2017

Kyjev: Surkov a Volker diskutovali o "stažení ruské armády" z Donbasu

23. 8. 2017      zdroj
Kyjev se snaží uhodnout, o čem v Minsku hovořili asistent prezidenta Ruska a zvláštní vyslanec USA pro Ukrajinu. Náměstek ministra pro "dočasně okupovaná území" Jurij Grymčak se domnívá, že poradce ruského prezidenta Vladislav Surkov a zvláštní vyslanec USA pro Ukrajinu Kurt Volker diskutovali na setkání v Minsku o podmínkách "stažení ruské armády" z Donbasu. Prohlásil to 22. srpna ve vysílání ukrajinského 5. kanálu.


Na základě komentáře náměstka ministra můžeme konstatovat, že Kyjev není informován o pořadu jednání mezi Moskvou a Washingtonem o Donbasu a že ukrajinské orgány mohou o tom jen spekulovat a čekat na přijatá rozhodnutí.

"Myslím, že rozhodnutí o Donbasu je již přijato, odejdou odtud. Jediná věc, která je dnes projednávána, je o tom, jak půjdou, za jakých podmínek a tak dále", řekl Grymčak.

Dodal také, že pochopit, co probíhalo na setkání Surkova a Volkera, bude možné, až zvláštní vyslanec USA přiletí do Kyjeva. "Budou zde s americkým ministrem obrany, takže si myslím, že budou na naší přehlídce", řekl Grymčak.

Jak informovala tisková agentura Regnum, dříve Vladislav Surkov charakterizoval setkání s Kurtem Volkrem, které se konalo v Minsku 21. srpna, jako užitečné a konstruktivní. Podle něj zůstanou Rusko a Spojené státy i nadále nakloněny Minským dohodám a nezpochybňují je.

"Dohodli jsme se, že současná situace na jihovýchodní Ukrajině nemůže vyhovovat ani stranám konfliktu, ani vnějším silám, které napomáhají urovnání. Diskuse probíhala v atmosféře vzájemného respektu a zájmu, čestně, vážně, bez iluzí a předpojatosti", konstatoval poradce ruského prezidenta.

Surkov poznamenal, že strany se dohodly na pokračování spolupráce a určily témata pro příští setkání. "Dohodli jsme se, že mírový proces po politické linii a ve sféře bezpečnosti může a měl by probíhat rychleji", řekl.

Připomeňme si, že od začátku ozbrojeného konfliktu na Donbasu tvrdí ukrajinská strana, že na straně DLR a LLR bojují jednotky ruské armády. Tato prohlášení, která nejsou podepřena žádnými důkazy, přebírají i západní ochránci Kyjeva. Ruská strana opakovaně zdůrazňuje, že Ozbrojené síly RF nikdy na území Donbasu nevstoupily.

V červenci 2017 přiznal náměstek ministra pro "dočasně okupovaná území" Ukrajiny Georgij Tuka, že Kyjev nemá jasné právní důkazy o přítomnosti pravidelné ruské armády na Donbasu.


Pro Novou republiku vybrala a přeložila PhDr. Vladimíra Grulichová

32 komentářů :

 1. Velmi těžké politické řešení pro všechny zainteresované strany. V každém případě by bylo chybou Ruska jen tak pustit východ Ukrajiny (Donbas). Tak jak Turecko nepustí sever Kypru, atd., nemůže Rusko dopustit ohrožení vlastní bezpečnosti tím, že si za hranici s Ukrajinou nechá vybudovat vojenské USA základny. Zdraví rozum velí vydržet v současném postavení.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. A Izrael Golany, USA Kosovo ...

   Vymazat
  2. Špatné příklady: Kypr protiprávně okupován Tureckem, Kosovo protiprávně okupováno Albánci a armádami NATO po genocidním vyhnání Srbů, Golany protiprávně okupovány Izraelem po vyhrané válce. Východní Ukrajina (Donbas) okupován není. Tam probíhá občanská válka!!!

   Vymazat
  3. Zbytočná úvaha. Rusi Donbas nepustia. Jednak sú to Rusi a pred časom som niekde čítal, že súčasný "neusporiadaný stav" v tejto oblasti je určitou zárukou a blokovaním prijatia Ukrajiny do EÚ a hlavne NATO.

   Vymazat
  4. 15:33 Vydržet v současném postavení? V současnosti tam běží občanská válka se vším všudy. Takže zůstávat v současném postavení není pro místní lidi nic moc vyhlídka.

   Vymazat
  5. V dnešní době není rozdíl, jestli kontakní hranice mezi NATO a Ruskem je na Donbasu, nebo u Kyjeva. Co je to 100-200 km. Rusko potřebuje, aby Ukrajina byla neutrální a moho se soustředi na obranu Pobaltí.V.J.Horák

   Vymazat
  6. Opravuji: mohlo se soustředit....V.J.Horák

   Vymazat
 2. 10tisíc Ukrajinců na hřbitově je přád málo. Dokuď Rusko nevyhladí zbytek,nebude pokoj. Přeji rusům dobrou mušku,hodně raket a kvalitní střelivo dum dum

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Příspěvek 16:42 je typicky nacistický, který nezná nic jiného než vyhlazení jisté národnosti pro svoje účely. Stydím se za takové lidi česky píšící. To že o značné části rusky mluvících Ukrajinců nic neslyšel autora neomlouvá.

   Vymazat
  2. souhlas, příspěvek 16:42 je hnus ...

   Vymazat
  3. 16,52 a 17,29 , politická korektnost je prevít , což ? Z opačné strany UKR jsme slyšeli úvahy o použití A bomby na Rusy atd.
   Pokuste se ne..srat :))

   Vymazat
  4. Příspěvek 16:42 je mimo v tom, že Rusko nemůže nikoho vyhlazovat, když není součástí konfliktu. Pravdou však je, že ukrajinští vojáci a dobrovolnické neonacistické sbory, které na Donbase bojují s masívní podporou západních politiků a médií, pod vlajkami s hákovými kříži a vlajkami Werwolfu (např. pluk Azov), musí být domobranci zničeny, jinak budou neustále vraždit bezbranné civilisty, kteří trpí nejvíc. Mimochodem již 3 miliony lidí na Donbase opustilo své domovy.

   Vymazat
  5. Asi nepochopení statistik ze strany 22:48. 3 miliony opustily Ukrajinu - 2 miliony za prací a příbuznými do Ruska, 1 milion za prací do EU.

   Vymazat
 3. Ukrajinec Jurij Krymcak mluvi nezmysly, z Donbau nebude stazena Ruska armada, z jedineho duvodu, a ten je ze Ruska armada na Donbase neni !!!!!!! Kyjevska junta se hodne plete pokud si mysli ze Moskva a Washington nebudou trvat na dodrzeni Minskych dohod. V zadnem pripade nehrozi ze Fasouni z Ukrajinsky gardy a teroriste z ukrajinsky armady napochoduji do Donbasu, to opravdu nehrozi, protze tam je nikto nepusti, Rusko nenecha v zadnem pripade padnout povstalce

  OdpovědětVymazat
 4. Rusko zabránilo občanské válce na Krymu,ato dosti jednoduše tím,že Kyjevem posláné vojáky a tzv.dobrovolnické oddíly,tam ruská armáda,z větší části dislokovaná v Sevastopolu,prostě nepustila.Ukrajinci se ji neodvážili vůbec napadnout,ze země ani ze vzduchu.Báli se a měli proč.Na moři pluly na Krym však lodě NATO,v čele s raketovým křižníkem USA Donald Cook,který již zaměřoval svým radarem pro své tomahawky krymské pobřeží.Když,ale sám Cook byl z pobřeží Krymu zaměřen radarem Monolit,jež hledá cíl pro nejlepší rakety světa mobilního obraného komplexu Bastion,pak dle kapitána ruského raketového křižníku Moskva,který vše také monitoroval,udělal Cook nejrychlejší osmičku kterou kdy viděl a ujížděl rychle k Bosporu.
  Na Krymu měla a má RF svoji armádu.Na Donbasu nikoliv.Ten ač má většinové ruské obyvatelstvo nepatřil přímo nikdy RF jako Krym a RF jej proto v podstatě nechala bez ochrany.Že v řadách obránců Donbasu se nacházejí mimo jinými i bojovníci z RF a je jich tam více než třeba z jiných částí světa,tak vzhledem k poloze zemí a národnostní provázanosti,je logické.Ruská armáda tam však nebyla a není,protože jinak by to zde určitě dopadlo stejně jako na Krymu.Polovinu Donbasu dnes drží "Kyjev" a druhou polovinu tzv."opolčenci",povstalí proti dle nich nelegitimní vládě v Kyjevu. Karel z Plzně

  OdpovědětVymazat
 5. Kdyby na Ukrajině byl jen jeden pravidelný prapor ruské armády, tak už by byl v Kyjevu.

  OdpovědětVymazat
 6. Rusové zcela jistě Donbas nepustí..To by se snad po tom všem krveprolití,po té
  majdanské hrůze ,po celém několikaletém
  boji za uchování původnī geopolitické
  celistvosti proti ušácké rozpínavosti
  a nepředstavitelné drzosti,to by museli být padlí na hlavu.A jestli někdo není
  padlý na hlavu,tak jsou to Rusové.
  Jedná se tam totiž o všechno.
  Co by mohlo být vůbec považováno jako vyrovnání za vše o co Rusko ztrátou své země přišlo ?
  Krym je málo.Oni musí chránit svoji zem.Bože,ať se jim to podaří.
  j

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Přeji obyvatelům Donbasu,aby svoji zem proti Kyjevské hrůzovládě ubránili,ale bohužel nevěřím,že jim tam Putin pošle na pomoc armádu.Krym byla republika daná pod administrativní správu UA v rámci SSSR,tehdy za vlády napůl Ukrajince Chruščova.Ale Doněcko a Luhansko republiky nebyly a byly součástí UA již od začátku minulého století.Na druhé straně víme jak dopadlo Kosovo či Kypr nebo Golanské výšiny a mnoho dalších...Karel z Plzně

   Vymazat
  2. Karle,já vím;proto jsem také tak ustaraná...
   pozdrav do Plzně
   j

   Vymazat
  3. 20:16:
   Pozdrav z Prahy pražské vlaštovce Jituš.

   Vymazat
  4. Jeho Vysokoblahorodí Igor Iványč Strelkov tuhle zrídnou kremelskou loutku Kolju Starikova potřel v přímém přenosu! - https://www.youtube.com/watch?v=XUmcGDpD_qg

   Vymazat
 7. Čo sa babe prisnilo, to sa babe zachcelo!

  OdpovědětVymazat
 8. Nevidím důvod proč by Rusové měli vojenský působit v teritoriu.Na to mají lidí.

  OdpovědětVymazat
 9. Toz skoda virtuálnéch lesú na takové kravine...ceská politická obscéna sa vodkopala a neprezije prele NIBIRU....to so fsecko komonistické pohrobci az do morko kostí i te s té narodné zatochlé fronte.....trikrét zdrávas prinde sábes....toz ovidime po prepolování proto volim magnetického Milosa a teho Ykohamo to je vize...pohrobke ceskoslovenské socialistické repoblike NE !!!!!!!!!!!!!!! at zije svoboda.....howk

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Mohl byste přidat překlad_ Nějak Vašemu textu nerozumím. V.J.Horák

   Vymazat
  2. Ono (20:55) se to jen zčadí a pak klofe do klávesnice nesmysly. Ostuda Hané je jeho pravý podpis.

   Vymazat
 10. Ti různí BANDOPARASJONKOVÉ by potřebovaly ještě trochu času na schválení posledních zákonů na rozkradení posledního státního majetku okrajiny před rozpadem. Tohle jim nevyjde jako v Turecku. SAMÝ PODRAZ. PRADĚDA.

  OdpovědětVymazat
 11. Být tam Ruská armáda tak už je po válce.

  OdpovědětVymazat
 12. Pane Horák přečtěte si to vícekrát je to perfektní a psané krásnou Hanáčtinou. Je škoda, že už se ve škole neučí básničky a písničky ve všech Českých a Moravských nářečích. My jsme se učily i oboje ve Slovenských nářečích a dodnes si je rád zazpívám nebo zarecituji svým potomkům. Je to nádherné. PRADĚDA.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. 23:54 netřeba tu krásnou hanáčtinu číst opakovaně, aby bylo možné rozpoznat poněkud zaostávající postoj k současné realitě

   Vymazat
  2. Pane PRADEDO: Hanáckým písničkám rozumím a rád si je zazpívám, slovenštině také rozumím
   a dokážu si přečíst i slovenskou kniku v originále, ale textu po několika pročteních rozumím rozumím tak z 1/3, co je to například prele NIBRU? Zdraví typickým hanáckým zakončením "howk". Zdraví Vás V.J.Horák

   Vymazat
  3. Omlouvám se za některé překlepy, zlobí mne zánět spojivek. VJ.Horák

   Vymazat