Reklama

pondělí 28. srpna 2017

Levicová komedie a pravicová zlodějna

Václav Umlauf 
28.8.2017  e-republika

Zrada levice kvůli zájmům jedno procenta je vskutku grandiózní lidskou komedií 21. století. A v Česku dostala tato zrada jako obvykle i charakter absurdního divadla.


Balzac vytvořil více než stovkou románů velmi přesný popis francouzské společnosti první poloviny 19. století. Celému cyklu dal název Lidská komedie. Do tohoto souboru patří i dílo Lesk a bída kurtizán, které patří do oddílu Studie mravů (Études de mœurs). Máme před volbami, tak se na lesk české politiky podívejme v reálu a proveďme krátkou studii mravů současné české společnosti začátku 21. století.


Lesk a bída EU-kurtizán


Podívejme se na obdobu výše citovaného slavného románu o kurtizánách skrze nedávné setkání francouzského prezidenta Macrona a českého premiéra Sobotky. Oba politikové byli zvoleni do státních funkcí jako bývalí či současní exponenti levice. Macron byl v letech 2006-9 členem socialistické strany a i po svém odchodu z partaje pracoval ve vládních funkcích na ministerstvu financí. Po svém odchodu od levice pracoval jako investiční bankéř v soukromém bankovním domě Banque Rothschild & Cie. Pak si založil vlastní partaj a pak se stal prezidentem podle očekávání bankovního a korporátního jednoho procenta. Pravice ve Francii zahynula na vlastní zlodějny a levice k tomu navíc i na svou pitomost a neschopnost. Korporátní levičák Macron byl proto dobrá volba pro znechucené voliče, kteří nechtěli za prezidentku Le Penovou. České prezidentské volby se připravují podle podobného scénáře, jen tu oslí hlavu nosí úřadující prezident Zeman. Sobotka zatím opustil předsednictví v levicovém českém Titaniku, jde do Bruselu a ještě není prezidentem.

Tito dva exponenti levice se dostali do komediálního sporu hodného korporátní etiky a politických mravů 21. století. Macron potřebuje tzv. "zeštíhlit" francouzský sociální stát, protože to chtějí nadnárodní korporace, pro které pracoval jako bankéř. Ale okrást 99 % jde jen za tu cenu, že z nich nebudou úplní žebráci, protože to nelze ve Francii politicky prodat. Takže je třeba jít za levicovým kolegou z EU-východu a vysvětlit mu, že už lidi okrádali lidi dost dlouho a že je třeba i v této části světa zvýšit platy. Pak přestanou jezdit do Francie dělníci z EU-východu. Pak přijde Macron domů a řekne, že je třeba platy snižovat, protože ve východní Evropě už je zvyšují. A i po odchodu migrantů totiž klesá zaměstnanost a konkurenceschopnost, firmy jdou pryč. A zaměstnanost ve Francii prý můžeme udržet jen za tu cenu, že z našinců uděláme relativní žebráky typu východních Evropanů. A pak budeme v EU šťastní úplně všichni, protože všichni budeme zhruba stejně chudí pod vládou osvícených vládců jednoho procenta. Pak můžeme vesele cirkulovat za prací z jednoho EU-státu do druhého. A to je ten vysněný internacionalismus socialistické korporátní internacionály sloužící jednomu procentu.


Lidská komedie v Česku


Sobotka vůbec není před volbami proti zvyšování mezd, ale upozornil levicového kolegu od Rothschildů, že francouzské firmy tu lidi okrádají stejně jako rakouské a německé. Tak pardon, ty německé a americké firmy nezmínil, to by nebylo politicky korektní, protože korporátně levicový Sobotka si může kopnout jen do malého Rakouska. Západní firmy platí zhruba 30-40 % mzdy, kterou dávají lidem ve své zemi. A pak se oba levicoví exponenti rozešli zcela přátelsky s tím, že si o tom ještě někdy promluví, až budou mít čas a náladu. Rothschildovský Macron sníží sociální standard ve Francii jen tehdy, pokud přesvědčí korporátně natvrdlé Čechy, že by měli ve svých montovnách a jiných otrokárnách zvýšit mzdu. Západ doženeme ve mzdách tímto tempem asi za 220 let. Podívejte se proč.
Tabulka ukazuje průměrnou kupní sílu domácností za rok ve 42 státech Evropy v eurech. Průměr pro celou EU (tedy včetně Ukrajiny) za rok 2016/2017 je 13.672 euro. Jak sami vidíte, náš průměr 7.766 představuje asi polovinu celkového EU-průměru, který zase představuje jen polovinu toho, co má v EU prvních 15 vyspělých západních zemí. Tak jsme za 20 let koaliční spolupráce levice a pravice dohnali Západ. Dnes šlapeme peloton kupní síly až za Slováky a těsně před Balkánem. Tak se máme stále lépe a na tabulce kupní síly je to hodně dobře vidět.

Levicový Macron šel přesvědčovat levicového Sobotku, že by to měl trochu změnit. A naše korporátní noviny jsou nadšené, jak dobře si tito levicoví předáci rozumí. Ale pravicoví presstituti, podnikatelé a bankéři správně poznamenali, že naše základní mzda je zcela přiměřená poměrům a možnostem zdejšího korporátního fašismu. Proto by se neměla překotně zvyšovat, jak si to myslí levicový Sobotka a Macron. Obecného montovního lidu se už dávno nikdo na nic neptá. V současné lidské komedii nemají tito tvorové jiný význam, než chodit do práce a házet volební lístky do uren. Zaměstnanecké polostátní odbory tancují se Sobotkou, nezávislé odbory nemají v zahraničních montovnách žádný vliv a ani zastoupení. Češi a Moraváci už dávno neví, co je slovo "stávka" a o zvedání platů se jim z Francie stará rothschildovský levicový Macron skrze stejně silně levicového Sobotku.


Dnešní USA náš vzor 

 

Tak se podívejme na zemi, kterou potřebujeme neoliberálně dohnat a předehnat. Kompletní přehled najdete zde. První grafy ukazují velmi detailně podle 20 největších měst v USA, jak se střední třída propadla do chudoby v letech 1970-2015. Podívejte se na výsledný graf roku 1971 s šedivým polem mediálního příjmu střední třídy.
Je docela slušný a sami vidíte vcelku rovnoměrné rozdělení příjmů. To jsme v roce 1971, kdy USA kralují světu a mávají dolarem. A nyní se podívejte na stejný graf z roku 2015.
Sami vidíte, že příjmy střední třídy se zmenšily. Celá skupina de facto zmizela a přesunula se do vyšší střední třídy, kde je jich ovšem mnohem méně. A drasticky naskočily příjmy jednoho procenta v pravé části grafu, které před 20 lety vůbec neexistovaly. Takže je jasné, kam se výdělky poděly a kdo koho okradl.


Lesk a bída levicových kurtizán 

 

Pravice hraje volební komedii naprosto konsistentně, protože vidí svět očima jednoho procenta, které tuto skupinu platí. A partajní pravice ideologicky futruje obecný montovní lid a střední třídu, aby svou životní situaci taktéž viděli očima jednoho procenta. Proč ne, svět chce být klamán. Lidé chtějí ty neoliberální nerez-hrnce také, a se slevou. Zajímavá je lesk a bída levicových kurtizán, které se prodaly jednomu procentu úplně stejně jako pravice. Jenže v politické levici vznikl drobný problém daný vinou politického rodokmenu. Socialisté vyrostli z Marxova levicového odborového hnutí, které založilo První internacionálu a skrze Lassallův odborový svaz (Allgemeiner Deutscher Arbeiterverein) došlo i ke vzniku německé sociální demokracie dané založením tohoto svazu v roce 1863. Takže zrada levice kvůli zájmům jednoho procenta je vskutku grandiózní lidskou komedií 21. století. A v Česku dostala tato zrada jako obvykle i charakter absurdního divadla.
Hodnota článku (rešerše, napsání, korektura, anotace, ilustrace, redakční práce) je ohodnocena částkou: 450 Kč. Pokud chcete na provoz webu přispět, klikněte zde, nebo na baner v úvodní stránce. Děkujeme! 

Související články:


35 komentářů :

 1. Porad se melou specialni krafy o strategiich vladnich stranach a podobne stupidity .Je to velmi jednoduche ,pozri na hebla a usi a uvidis odkud vitr fouka . Nemaj totiz boltce a kdyz se berou tak jim radeji at si si zajdou ke specialistovi nezli maji deti ,maji specielni gen ktery nemaji ani negri a ze jsou zdegenerovani .Rodi se jim deti tem super nejvyvolenejsim kteri se po 15 letem treningu trefi do huby se zmrzlinou a to je uspech ktery slavi cela seslost spolu s rabajem.Je to jednoduche kradou tak az se jim jiskri od penezenek a nevedi jiz kam cpat skvarky o ktere okradli gojimy ty pitome slouhy.Proto tabulky a grafy o 1% c tech osttnich 99% ale nikdo nerene kdo ze je to onech 1 % ,je to totiz tabu jak rekl jednou na dotaz Hegel senator na dotaz o Israelu. Takze jelikoz slouzis prescasy tak verim ze to tady rano nebude,ze Veno ty starej lisaku

  OdpovědětSmazat
 2. Kapitalismus svou demokratičnost jen hraje. Levost a pravost jsou jen nástroje k oblbování lidu. Přítomnost demokracie je v kapitalismu nemožná!!

  OdpovědětSmazat
 3. 7:48.... T.j. nekolikrat zminena zahada ve sudijich rasovych profilu. Je to v genech a jmenuje se to Sickle Cell Cancer a dedi se to po generace.
  Odkud se to vzalo neni znamo.
  nick HONOLULU

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 8:06

   Odkud se to vzalo? Zrodilo se to v chorobných mozcích lidí, jako jsi ty.

   Smazat
 4. Bohužel tenhle národ si opět zvolí zkorumpováné socialisty a bývalé estébáky. Vidina toho, že něco dostají zadarmo a závist, že někdo se má lépe je lákavá.
  Proto i taková podpora EET - závistiví lidé si myslí, že bohatší soused živnostník podvádí a EET si na něj dohlídne. To že ti nejvýš kradou v částkách milion krát větších jim moc nevadí zřejme...
  Stačí kvalitní marketing a kobliha zdarma a o voliče má Babiš postaráno.

  http://www.epshark.cz/clanek/110/socialismus-ma-vetsina-naroda-vypaleny-do-mozku-jako-cejch

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Bohužel stačí mít otevřené oči a dobrý sluch abychom viděli, že stále jsou restaurace, které účtují bez eet a tak potvrzují, že okrádají na daních. Sám jsem se o tom přesvědčil v restauraci nedaleko Letohradu, kde skupina s útratou přes 2 tisíce platila na tužkou psanou účtenku. FÚ by měl provádět více kontrol příjmu a výdaju zboží.

   Smazat
  2. 10:05 je mysli pronikavé, což ukazuje jak velmi správně pochopil celý ten článek pod kterým se blyští komentářem

   Smazat
 5. Levice
  kamarádí s miliardáři a likviduje střední třídu.

  Nic výstižnějšího o levici naší, evropské, nebo světové,
  jsem dosud nečetl.
  A teď kvičte, že to není pravda...

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Kvičíš tady jen ty, podsvinče. A nezapomeň vytlačit uhry z tlamy a umýt se za ušima. Ty střední třído s pěti třídami. Jinak na i dnes hovno se toho moc nedočteš, hloupé děcko.

   Smazat
 6. Umlauf používá špatnou terminologii. Levice, to jsou komunisté. Sociální demokracie je strana maloburžoazní. "Malo" je od toho, že je složena z lidí, kteří nic neumějí a nikdy nic profesionálního neznamenali. Za totáče nikdo o nich nic nevěděl. "Buržoazní" je proto, že vždy sloužili velkoburžoazii.

  OdpovědětSmazat
 7. Jak řekl Pjakin. Pokrok je úmyslně bržděn. Vše je jen o rovnováze, která se musí neustále vybalancovávat. Inspirující čtení o budoucnosti a plné automatizaci. najdete např. na ulozto.cz Janusz A. Zajdel - LIMES INFERIOR. Dokud se nebude základna společnosti ochotna rychleji kultivovat, řídící prvky tzv. mocenské elity se nebudou moci zříci odpovědnosti za lidstvo jako celek. I když to znamená i to, že periodicky dochází k jevu, promiňte ten výraz stříhání ovcí . Obraťe pyramidu moci a když nebudete mít vyztužené rohy, tak se vše zřítí vlastní vahou samo do sebe. Ale je to jen můj pohled. Někteří lidé svými pohledy tolerantní lidi inspirují, netolerantní lidé bývají jejich pohledy rozhořčeni. Vzpomeňte na Ježíše nebo mistra Jana Husa.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Když už přišla řeč na Pjakina, před chvíli jsem zkouknul jeho nové video z Krymu. A jako vždy, opět nelze neříci, je to úžasnej borec.

   Smazat
 8. Vyrostl nám tu nový špičkový propagandista?

  Jen to vychutnejte sami:

  - bankovního a korporátního jednoho procenta
  - levicovém českém Titaniku
  - internacionalismus socialistické korporátní internacionály
  - levicového kolegu od Rothschildů
  - rothschildovský Macron
  - korporátně natvrdlé Čechy
  - zdejšího korporátního fašismu
  - zaměstnanecké polostátní odbory
  - rothschildovský levicový Macron
  - stejně silně levicového Sobotku

  Je patrné, že autor v mládí pozorně četl Rudé právo, a z toho se zrodila jeho záliba v nálepkách (ve formě adjektiv) typických pro jazyk tohoto "orgánu".

  Pro méně chápavé: to NENÍ obrana Sobotky ani Macrona, to je obrana zdravého rozumu.

  A jen na okraj:
  Kdyby byl Václav Umlauf opravdu studoval dějiny sociální demokracie (když už tedy vzpomněl Marxe a Lassale-a), nemohl by si nevšimnout, že zájmy pracujících (či dělnické třídy, jak se říkalo dříve) zradila už před více než sto lety. Proto vznikly komunistické strany - a v nich se historie (zejména pod praporem stalinismu) opakovala.
  Ty, kdo chtěli být opravdovými "komunisty" či opravdovými "sociálními demokraty" stranické nomenklatury záhy poslaly do "propadliště dějin". Vzpomeňme jen Bohumíra Šmerala...

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Až na to, že ten "prápor stalinizmu" bol vlastne prápor trockizmu čiže korporácií a ako sa dnes už bežne hovorí, bankstrov... Ale my sa to dozvieme až o takých 20-30 rokov, čiže, ako vždy, o generáciu...

   Smazat
 9. Vcelku dobré čtení na odpoledne ale pořád nechápu ten pojem LEVICE v podání "socialistů", co by stran mírného pokroku v mezích kapitalismu.
  A s tou LEVICÍ se žongluje i v jiných případech, jako dnes populární otázce migrace celé Afriky a části Asie do Evropy.
  Chápu, že slova jako levice, středolevice, střed, středopravice, pravice či ty ultra okraje obou pólů, jsou jen takové hrubě orietační, ale to slovo LEVICE je ve smyslu dehonestačním používáno podle mně pravičáky záměrně.
  Takže aby bylo jasno. Za levici je možno považovat jen skupiny či strany s programy, kde stát a jeho hospodářská, sociální či kulturní politika je pouze v zájmu širokých vrstev obyvatel. Ne pro to jedno procento, jak uvádí autor povídky.
  Ale klid. To co jsem uvedl je zřejmě něco z programu komunistů, jenže živočich jménem člověk je jenom člověk a takové věci se nedají, nedaly a zřejmě do konce lidstva, nebudou dát aplikovat.
  Kapitalismus je takový přirozeně veselý, občas lidský, se svými krizemi i dramatický, ve fázi kdy se vůbec nedaří tak i hravý, se střílečkami naživo. Ale lidstvo je potřeba regulovat, aby se měli všichni dobře, nejde. Jak by se pak mohlo uplatnit "lidské" ego.
  A proto je potřeba volit, když už máme zase ty demohrátky, komunisty. Jen tak pro zábavu, pro hezky pohled na kalousky jak zuří, že jsou až v žebříčku až za nimi. Jejich volbou nic nezkazíte a ani vás pak nebude bolet hlava.
  Altman, celoživotní nestraník, osmdesát let pozorující tento hloupý svět.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 80 let pozorující tento "HLOUPÝ svět"?

   Tak to už aby jsi se na tomto hloupém světě přestal trápit a chcíp.

   Smazat
  2. Já pozoruji tento svět o 10 let méně. Děkuji 10:35 za výzvu, aby už konečně chcípl. Sdílím zkušenost Altmana, že volbou komunistů nic nezkazím a nebudu mít výčitky svědomí. Musím konstatovat, že většina voličů je hloupá a nevidí si na špičku nosu. Nijak mne to netrápí. Necítím potřebu se pro hloupé lidi angažovat. Ostatně je nyní nenechávají chcípat hlady pod mostem. Kapitalismus se poučil, ale neplatí to ze svého. Okrádá nás.
   Kapitalismus je podle mne loterie. Slibuje možnost zbohatnutí jako ve sportce. Ti, co mají pod čepicí, vědí, že na tento způsob výdělku nemohou spoléhat. Pro většinu z těch, co uvěřili a riskovali čeká exekutor, který chudáka dlužníka beze smilování je ochoten anonymně zabít. Koncentráků s plynovými komorami netřeba.
   Komunisté nás nenechali pohádkově zbohatnout a současně nám vzali svobodu padnout na dno. Vzniklé bohatství se rozdělovalo spravedlivěji než nyní. Pamatujte na to ve volební místnosti. Jestliže budete volit demokratické strany, může se vám to vymstít.

   Smazat
  3. 11.19

   Na ruletovém stole nemůžete vyhrát pokud z něj neukradnete peníze.
   (Albert EINSTEIN)

   Smazat
  4. 10:35 Ano ano. Hloupý svět dnes rodí hloupé děcka. A ty jsi jeden z těch postižených.
   Jinak chcípneš taky a určitě dřív než já.

   Smazat
 10. Nejhorší že i komunisti se na tom podílí a pomáhají pravičákům.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Proboha, jak jste na to přišel? Nejste náhodou socan, kterému zvoní umíráček?

   Smazat
  2. 11:23 Tak se podívejte jak hlasují filipovi a dolejšovi jde jen o křesla.

   Například i poslanci ksčm to zamítly:

   http://svobodnenoviny.eu/poslanci-zamitli-trestnost-islamu/

   Smazat
  3. 10:29 pomáhají jak? Svou existencí?

   Smazat
  4. 11:23 to je právě ukázka buď úmyslně, nebo hůř, neúmyslně hloupých výkladů podstaty problému. Jednu ideologii už v ČR zakázanou máme zákonem o zákazu propagace komunistického režimu nebo tak nějak ... Ideologií můžeme rozumět ledaco, je jí i křesťanství ... chápete vůbec, co je a co může být ideologií? Otevřete vrata možnosti zakázat to! Byli by ti komunisté hloupí, kdyby hlasovali pro něco, proti čemu léta, nejméně ve svém případu, protestují.

   Smazat
 11. Ten zakopaný pes je především v záměrně trvale podhodnoceném kurzu Kč!Je to politika celých 30 let od Hadráku STB,je to politika státní prosazovaná přes rotschildovskou ČNB!Ostatní jsou bláboly pro vytváření mlhy ,aby čeští otroci neprokoukli!

  Český otrok musí zůstat otrokem,nejlacinější pracovní silou v EU,otrok v kolonii ,slovanský otrok určený k vyhubení!Tak blbečkové diskutujte a žerte jim to!

  Pavel Beran

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. > Pavel Beran 10:58

   To má dlouhou historii: Je zajímavé, že před přijetí veksláckého kursu koruny k německé marce hned po svém příjezdu z Rakouska varoval Zdeněk Mlynář.

   Ostatně i tady na NR o tom byla nedávno řeč:

   "Anonymní24. července 2017 8:10
   "Když chcete vykrást stát, zařiďte to tak, aby směnný kurz jeho měny za hlavní světové měny byl mnohem horší, než kurz stejné kupní síly."
   To začalo už přijetím "veksláckého" kursu čsl. koruny k západoněmecké marce vzápětí po převratu. Málokdo se nad tím pozastavil. Pamatuji se, že před tím varoval Zdeněk Mlynář.
   Obyčejný člověk mohl začít něco tušit nejpozději ve chvíli, kdy veksláci začali jezdit (resp. posílali kolektivy Cikánů) do anektované NDR, aby tam měnili východoněmecké marky za D-Mark "jedna ku jedné"."

   http://www.novarepublika.cz/2017/07/vykradani-cr-za-pomoci-cnb-pokracuje.html

   A kdopak byl v té době ministrem financí - vzpomínáte si ještě vůbec?

   Smazat
  2. Komárek v době, kdy byl komunistou a žil poctivě, chtěl marku za 5 kaček. Přestupem ke socanům si všechno posr.l. Stálo mu to za to?

   Smazat
  3. 11:30 Waltr Komárek v té souvislosti poukazoval také na paritu kupní síly a byl odstřelován tehdejšími pitomci jako by šlo o měnový kurz, tím pádem, že je jeho argumentace nesmyslná. Máme tu ovšem paralelu - historickou: Současně s vyhlášením Protektorátu B. und M. roku 1939 Byla tehdejší česká koruna postavena k říšskoněmecké marce (RM) v poměru 10 ku jedné. A tak se do Protektorátu Němci na nákupy hrnuli tak dlouho, dokud ho nezruinovali. Nic nového!

   Smazat
 12. Neudivuje, že v páně Umlaufově šťavnaté terminologii jeden termín chybí (a nepochybně ho nikdy nenapdne):
  "KORPORÁTNÍ LIBERALISMUS".
  Ostatně ani TAKOVÝ "korporátní katolicismus" by nebyl ÚPLNĚ marný.

  OdpovědětSmazat
 13. Už skoro 28 let tady vládnou jedni nebo druzi ! Větší práv tu už mají cizinci než našinci ,a jak jsme na tom dobře ? za chvíli nebude co jíst ,mléčné výrobky bude na přiděl ! Všechno se zdražuje a kolik si vyděláte ? Ano vždy bude sorta bude mít habaděj . Dávno je lék proti rakovině a lidí na rakovinu stále přibývá ,není třeba psát ,kdo asi na tom vydělává ? Nebuďte blbí a nevolte šmejdy a volte alternativní strany !!!! Volím za sebe SPD ,ale ti šmejdí vás chtějí vyhubit !!!!!

  OdpovědětSmazat
 14. Tak jsem zjistil, že "moje" zubařka skončila. Není nijak stará ale zřejmě už vydělala dost.
  Zkusil jsem na středisku kde je jich ještě pět, někoho uhnat. Bohužel. Nikdo nebere.
  Také jedna z "maličkostí", které nás za totality nijak nebolely.
  Jsem mechanicky zručný i přes vyšší věk, několik druhů kleští mám, až ty čtyři své zuby vytáhnu, tak budu chodit demokraticky nahoře bez. Klapačky za dvanáct tisíc co mám, mi budou k hovnu, protože ty čtyři díry mi nikdo nedoplní.

  OdpovědětSmazat
 15. 9:52 ...mam z hodnotnych knizek ty NEVZDELANY omezence ! Vis co je to kniha ? Urcite nevis !
  nick HONOLULU

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 14:45

   Už jednou jsem tě upozornil, že ti z knih zůstává v lebce jen páchnoucí řídká tekutina. A ty to teď jenom 100%-ně potvrzuješ!
   Kdybys nečetl, udělal bys asi líp. Tvá vrozená hloupost košířského trdla by aspoň zůstala ničím nezkalená.....

   Pleteš si lidskou společnost se zoologickou zahradou, takže nejvyšší stadium, ke kterému jsi dospěl, je apartheid. Zbytečně se to snažíšpodepírat lešením pseudovědeckých výrazů; skutečné vědě nemáš nejmenší šanci rozumět.

   Smazat
  2. HONOLULU 14:45 nestačí Vám nakládačka, kterou jste dostal 28. srpna 2017 17:48 (P.C.Roberts: Spiklenecká teorie) a na nic se nezmohl? Přijde mi, že jste se v těch USA nakazil bohorovnou nadřazeností nad kdekým, rozumí se, že i nad ubohými Čechy, kteří se necpali za svým prospěchem kamsi do ciziny.

   Smazat
 16. Hm, stredná trieda... Tak ono sa situácia byľku zmenila. Keď bola "priemyselná revolúcia" či ako sa to hovorilo povojnovej obnove a ešte pár rokov po nejakých vynálezoch, bol rast ekonomiky i obyvateľstva. Ale už nám celkom priamo hovoria, že nás je veľa a že zdroje dochádzajú a že bude horšie... No a tá stredná trieda rozkvitala práve z toho rastu - plutoktacia sa ráčila rozdeliť. Ale už sa nechce - a strednú triedu nepotrebuje. Tak jej to dáva pomaly vedieť. A keď postúpi robotizácia, nebude potrebovať ani tú nízku triedu. Ale kam sa potom podejeme?

  OdpovědětSmazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.