Reklama

.

.

čtvrtek 3. srpna 2017

Mária Zacharovová: „Sme už unavení z toho, že sa stále snažia robiť z ľudí bláznov“. Koho je v Rusku viac, diplomatov alebo agentov tajných služieb?

Eugen Rusnák
3.8.2017 HlavnéSprávy

Rusko-americká sankčná vojna napreduje rýchlym tempom. Zatiahli sa do nej nielen politici, experti a médiá, ale už aj samotní diplomati. Hovorkyňa ruského ministerstva zahraničia Mária Zacharovová sa pustila do amerických kolegov.


Na tlačovej konferencii zdôraznila, že všetkých už doslova unavujú manipulácie amerických politikov a diplomatov. Reagovala na najčerstvejšie vyhrážky amerických kolegov, ktorí prízvukovali, že ak Moskva vypoklonkuje väčší počet amerických diplomatov, skomplikuje sa proces vybavenia víz pre ruských občanov. Zamestnancov amerických konzulátov totiž bude údajne tak málo, že nebudú stíhať vybavovať a vydávať víza.

Zacharovová na tieto obavy zareagovala sarkasticky: “Sme už unavení z toho, že sa stále snažia robiť z ľudí bláznov“. Podčiarkla, že takýmto rozprávkam už neveria ani malé deti.

Poukázala na to, že z dôvodov, ktoré poznajú iba vo Washingtone sa americkí politici húževnato snažia utajiť presný počet amerických diplomatov pracujúcich v Rusku. Presný ich počet nevedia dokonca ani americkí novinári, ktorí sa na to pýtali Zacharovovej a ktorá im odporučila obrátiť sa na „domáce kompetentné zdroje“. Vôbec nie je jasné, koľko zamestnancov amerických ambasád a konzulátov v Rusku sa skutočne zaoberá diplomatickou činnosťou a koľko odborníkov má “inú prácu”.

Rusko zatiaľ nepredložilo konkrétny zoznam zamestnancov amerických diplomatických úradov, ktorých mieni poslať domov – podľa všetkého, to ponechá na rozhodnutie Washingtonu a uvedie iba počet zamestnancov, ktorí by mali opustiť Rusko.

Zacharovová, ako aj viacerí experti, poukázala na to, že ak Američania snívajú iba o tom, že chcú pomôcť ruským turistom, mohli by ľahko zjednodušiť proces vybavovania a získavania víz – a potom by v Rusku nepotrebovali obrovskú armádu diplomatov, ktorí sa údajne zaoberajú vybavovaním víz. Podčiarkla, že v USA sa veľa vecí dá vybaviť cez internet, online, ale v prípade vybavovania víz pre ruských občanov platia mimoriadne komplikované pravidlá a celý proces sa ťahá veľmi dlho. Kým ruskí diplomati vybavujú pre Američanov víza maximálne v priebehu 10 dní a pritom nerobia „pohovor“, ako je to zvykom na amerických konzulátoch, americké úrady celý proces naťahujú.

Navyše v priebehu posledného polroka sa tento proces predĺžil fakticky päťnásobne: po podaní dokumentov americký konzulát pozýva záujemcu na pohovor až po 6-7 týždňoch a až potom sa spúšťa proces vybavovania víz. Preto sa Zacharovov a iní pýtajú, čo vlastne robí v Rusku viac ako 1 000 amerických diplomatov, akú inú súrnu prácu majú… Viacerí si preto kladú otázku: pracuje v Rusku viac amerických diplomatov alebo agentov tajných služieb?

- - - 


Foto: hovorkyňa ministerstva zahraničných vecí Ruska Mária Zacharovová.

13 komentářů :

 1. Že se s tím americkým dobytkem vůbec baví !

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Ruská diplomacie s vrahy z USSA je na samém konci.Ti již mají prsty na spouštích kovbojských koltů.

   Vymazat
 2. Zločinecké USA!3. srpna 2017 18:57

  USA jsou největší říše zla, zločinecký váleční štváči, mezinárodní teroristy, kurvitka a lháři v dějinách lidstva. Vyzbrojená vláda USA činí násilí a je nejzločinnější institucí, která kdy vládla na Zemi. Potlačuje svobodu a demokracii, kde se jen dá. USA stvořily terorismus požírající svět. USA nepřinášejí světu nic kromě zkázy.
  Upozornění: Ruský medvěd + Čínský drak
  Když je naštveme zatočí s USA, Evropou a námi tak, až se nám panenky přetočí! A my budeme na straně poražených!

  OdpovědětVymazat
 3. Honolulu potřebujem nezbytně informace jak to bude . Kdy vemete ty klacky a pomůžete mírotvůrci Trampovi. Nebo zase chystáš stěhování s nastávající do Švýcarska.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Honolulu nic neví.Jeho Trumpeta se už ani neumí bránit protiústavními jednání.Kdyz Obama vyhlásil sankce tak logicky je může Trumpeta odvolat!
   Proč se neobrátí na občany USA jestli chtějí umřít nebo ne!

   Vymazat
  2. Ted si poridili ,ze i Cina namirila rakety na celou USA a Kanadu a dalsi...

   Vymazat
  3. 19:25
   Klacky se nekonají, veřejnost na Trumpa vrhá bobek.
   http://www.gallup.com/poll/201617/gallup-daily-trump-job-approval.aspx
   Dnešní výsledek pruzkumu veřejného mínění, pro Trumpa je pouze 35%. Ti co ho nemusí 60% a zbytku je to putna.

   Vymazat
 4. Majú jedinečnú možnosť očistiť personál od agentov CIA, teda výrazne nie úplne.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Rusové nejsou hloupí,když rozhodnutí ponechávají na USA. Ví, že domů USA z RF pošlou diplomaty a ponechají jim tam své agenty a to asi nejvýkonnější.

   Vymazat
 5. Honolulu,by mal rezignovat na info,lebo jeho prezident je impotentny saso,vzali mu aku-taku moc,nech ide.stavat plot s mexikom,tak moze robit stavbyveduceho....

  OdpovědětVymazat
 6. Jo usa domu z celého světa až zbankrotují tak jim stejně nic jiného nezbude.

  OdpovědětVymazat
 7. Podle komentářů se domnívám, že většina diskutující nemá žádnou představu, jak velký „fičák“ musí být mezi státními zaměstnanci, pod změnou politiky, ke které Trump zavelel. Jenom malá drobnost, 755 dobře vybavených a finančně zajištěných státních úředníků se bude muset hlásit ve Washingtonu na úřadu práce! A podobný proces čeká i mnohé eurounijní zpravodajce, geografické politológy, novináře, think tanky, neziskovky ... Bude fičák i u nás.

  OdpovědětVymazat
 8. Tady je skvělý článek,ten by si měl přečíst i Honululu, je v něm kus pravdy, o kterém už Honolulu mluvil.

  http://www.zvedavec.org/komentare/2017/08/7337-sankce-a-kourova-clona-materske-skolky-na-lsd.htm

  OdpovědětVymazat