Reklama

.

.

čtvrtek 3. srpna 2017

Markéta Všelichová a Miroslav Farkas


Yekta Uzunoglu
3. 8. 2017
Markéta Všelichová a Miroslav Farkas byli dne 2.8.2017 odsouzeni u soudu města Sirnak ( kurdské město v Turecku) do vězení na 6 let a čtvrt roku za spolupráci s kurdskými milicemi YPG a YPJ. 
1) Jsem si jist, že Markéta Všelichová kurdskými milicemi YPG a PYJ nespolupracovala. Běžná návštěva u těchto milic a nějaké fotografie s nimi z daleka neznamenají, že s nimi spolupracovala. Opět připomínám, že Markéta Všelichová ani svými osobnostními rysy, tak jak jsem já Marketu osobně poznal, neodpovídají předpokladům žádoucím pro spolupráci s tak tvrdými a disciplinovanými jednotkami, jako jsou JPG a YPG. 


To stejné platí z valné části i pro Miroslava Farkase. Je pravda, že se tito dva mladí lidé snažili ze svých důvodů nějak pomoci, ale hlavně chtěli poznávat situaci v Sýrii. To, že se sem a tam nechali vyfotografovat v oblečení těchto milic, neznamená vůbec nic, ale bohužel i tyto jevy při nejmenším patří k osobnostním rysům Markety Všelichové. Jen k přiblížení osobnostních rysů Markety připomínám, jak sundala českou vlajku před generálním štábem České armády a pověsila na její místo vlajku kurdskou, potom jak protestovala před tureckým velvyslanectvím v Praze …. a přesto se snažila projet přes Turecko do Evropy! To znamená, že zvolila cestu přes zemi, o které musela vědět, že tam jsou Kurdové krvavě potlačováni a tím jí muselo být jasné vše, co souvisí s Kurdy a co se bezprostředně dotýkalo i jí samotné!

2) Z právního hlediska: YPG a YPJ, které účelově Turecko vnímá jako teroristickou organizaci, dle mezinárodního práva žádnými teroristickými organizacemi nejsou, ale naopak jsou nejspolehlivějším partnerem USA, a tím i NATO, v Sýrii. Americká administrativa se již opakovaně a jasně vyjádřila k této otázce a jednoznačně sdělila světu, že YPG a YPJ nejsou teroristickými organizacemi a že s nimi spolupracuje a spolupracovat bude. Jen připomínám, že USA dodala těmto jednotkám jen za poslední čtyři měsíce víc, než 800 nákladních aut zbraní, včetně těžkých zbraní! Kdyby turecké soudy měly postupovat tak jako účelově postupovali vůči Markétě Všelichové a Miroslavu Farkasovi i vůči americkým činitelům, jako je zplnomocněnec prezidenta Obamy a dnes Trumpa Brettovi McGurkovi, tak by měly i jeho při jeho nesčených návštěvách v Turecku zatknout a odsoudit nejméně tak na 15 let, protože Brett McGurkk se nejen s vědomím YPG a YPJ nechá pokaždé fotografovat, ale navíc veřejně říká, že USA jim pomáhá! Proč tedy vůči americkým a evropským činitelům nejsou uplatňovány stejné zákony jako vůči Markétě a Mirkovi Farkasovi! Konec konců vůdkyni YPJ Nesrine Abdullah přijal i francouzský prezident v Elysee Palace. Ale Nesrine Abdullah přijal i Hynek Kmoníček, ředitel zahraničního odboru českého prezidenta Miloše Zemana, ale také i Karel Schwarzenberg v Parlamentě ČR! Europoslanec Jaromír Štětina jako místopředseda podvýboru EP pro obranu a bezpečnost jel dokonce za YPG a JPG až do Kobane a v Evropském parlamentu za řečnickým pultem apeloval, aby celý EP podporoval tyto milice?

K tureckým věznicím: dle zpráv humanitárních národních ale i mezinárodních organizací v oblasti vězeňství, Turecko patří k těm nejhorším. Vězení jsou přeplněná, násilí především vůči dětem a mladistvých je na denním pořádku. To, že Markétě vězeňská služba dovolila poslat ven nějakou fotografii, lze vnímat jako snahu tureckých úřadů vyvracet oprávněné a podložené informace o skutečném stavu vězeňství v Turecku.

To co se tam v Turecku děje je tristní , nelidské a nechutné !

38 komentářů :

 1. Kdyby se dali k PKK, tak bych chválil.

  OdpovědětVymazat
 2. Je mi velmi líto těchto dvou mladých lidí. Na druhou stranu je jejich situace výsledkem přiblblého sluníčkaření.

  OdpovědětVymazat
 3. Podle mne se jedná o sluníčkářské pošahance, kteří se snaží být za každou cenu IN. Doma je pro humanitu dost příležitostí, ale oni se musí zviditelňovat venku. Až vylezou z krimu, tak nebude po sluníčku ani stopy a to ani tom pravém, ale ani po tom mentálním.
  Sims.

  OdpovědětVymazat
 4. počítejme i s tou variantou, že sluníčkaření bylo jenom takové mediální krytí jejich cesty, která se uskutečnila v zájmu třetí strany za dolary té čtvrté

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Nějak tak to bude.Až tak blbí nevypadají.

   Vymazat
  2. A to mohly dopadnout hůř litovat je nebudu žádného sluníčkáře.

   Vymazat
 5. Je mi jich sice líto , ale nejspíš vůbec neví , co se ve světě děje !! Za hloupost a naivitu se platí !

  OdpovědětVymazat
 6. Prý že nespolupracovala. Sama v rozhovoru přiznala jaké to bylo vzrušení, když si na frontě zastřílela ze samopalu. To Farkas byl posránek, který to nezkusil.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Pro 16:59 - Střílela na teroristy, ne na Turky! Tak co to tu plácáte, blbečku?

   Vymazat
  2. Přesedni si, debile !

   Vymazat
 7. Jaký rozdíl je mezi ženou, která "sundala českou vlajku před generálním štábem České armády a pověsila na její místo vlajku kurdskou" a trojicí mužů, kteří na Pražském hradě sundali Standartu prezidenta republiky a pověsili na její místo červené trenýrky ?

  Proti čemu a za co svými činy "bojují" ? Kdo jim to, z hlouposti nebo zcela úmyslně, umožnil ?
  L.S.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Jsou tito lidé tak naivní, nebo doslova hloupí? Když se chci do něčeho plést, tak musím vědět, o jaké případně následky se bude jednat. Jen nechápu co tím chtěli dokázat. Za pubertální naivitu do považovat nejde, to rozhodně ne. V zemi, kde panuje tvrdá totalita a chaos? Mohou být rádi, že opravdu nedostali nějakých 15 let. Vůbec mi mne to nepřekvapilo. Za blbost se platí. V tomto případě to platí dvojnásob.

   Vymazat
 8. Mají sedět doma na zadku, v hlavě nadělano.

  OdpovědětVymazat
 9. Dva vypatlanci potřebují pořádně přes držku, když je jejich rodiče nevychovali řádně.
  Ne 6, ale 20 let by možná pomohlo.
  A Jekta ať vypadne z České republiky a jde bojovat za ten svůj posraný Kurdistán. Tady to opravdu nikoho nezajímá. Máme svých problémů dost.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. 19:59

   Z tvého zhovadilého projevu je nad slunce jasné, že ty těch problémů máš mnohem víc, než kolik dokážeš zvládnout.

   Vymazat
  2. Uuuudjo, mach puobleem. To tady sleczna Maukeeta, nemaa puobleem. Uezme samopal a postchili teuouisty.

   Vymazat
 10. Jekta tady má rozjeto pár kšeftíků, nemůže přece od "práce" utíkat.

  OdpovědětVymazat
 11. Někdy mám dojem, že jinověrci a jiná etnika si z nás dělají "prču". Přeji všem, i Kurdům samostatnost, jen nevím proč se v "záchraně" sympatizantů bude angažovat ČR? S kým jsme spojenci? V rámci NATO "žadoníme" o sympatie Turecka a zároveň o "geopolitické mapy USA? Nejsme schizofrenici?

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. 21:19
   Nevím, zda jsi schizofrenik. To by ti možná mohl říct lékař. Ale v hlavě máš nasráno - a tady je medicina stoprocentně bezmocná.

   Vymazat
  2. 22:14- z Vaši odpovědi je jasné, že jste "jinověrec z jiného etnika". Mé "roční" testy jsou v pořádku, zkuste chybu v komunikaci hledat u sebe!

   Vymazat
  3. 23:01

   Jakobych já mohl za tvou blbost!
   A co to je za zasrané žvásty o nějakém "etniku"?

   Vymazat
  4. 12:06- jako já nemohu za tu Vaši blbost. Že různá etnika mají jiné názory na stejnou věc je prostě dáno. Němci a Češi se např. liší v pohledu na Karla IV., nebo na "vyhnání a odplatu", platí to také na současnost. Až mi sdělíte Vaši etnickou příslušnost, budu se snažit pochopit Váš postoj, jako se ho snažím pochopit v tomto případě. Není to na Vás moc složité?

   Vymazat
  5. 15:57

   Ty tady chceš, aby ti někdo "sděloval svou etnickou příslušnost" a přitom si chceš hrát na slušňáka? Nedochází ti, jaké jsi hovado?

   Pro debily posedlé "etnicitou" píše J.X.Doležal: http://www.reflex.cz/clanek/komentare/81040/eu-budeme-hubit-invazni-druhy-zvirat-a-vitat-invazni-lidske-populace.html - To je tvůj kalibr!

   Vymazat
  6. 18:05-upřímně řečeno, Vaše etnická příslušnost je mi u zadele. Jiné je to u poslanců, politiků a "tvůrců veřejného mínění". U těch, než jim dám hlas, chci vědět nejen podrobný životopis ale i národnost. Jinak J.X.Doležal je váš "vymaštěnec".

   Vymazat
  7. 20:22

   O "etnické příslušnosti" mluví jen stádní hovado, protože jako jedinec nemá co nabídnout.
   Tvrdíš, že je ti to "u zadele", ale ptáš se na to?! A proč ses teda ptál? Protože jsi blb, kterého nic jiného než "etnická příslušnost" nenapadne. Už jen schází, abys na to vytáhl nějakou "vědeckou literaturu, blbe!

   Vymazat
  8. 22:23- Je mi líto, že jste imbecil, který nechápe text číst, natož chápat. Činím poslední pokus vysvětlit, proč je důležité znát etnickou příslušnost politiků a lidí "vlivu". 1.) lidé budou volit podle "etnicity a charakteru" člověka se kterým souzní a nepodlehnou tak snadno cyklickým pogromům z "neinformovanosti". Z toho plyne bod 2.)Nenahrává nechuť přiznat a raději tajit národnost vzniku "Vůdců"? 3.) Nebo to stojí za to pro "některé" i za cenu tolik obětí? Kde je Bůh(Bozi)?

   Vymazat
  9. 23:38

   Tohle je "vysvětlení"?!

   1) Kteří lidé budou volit "podle etnicity a charakteru"? Je mezi "etnicitou" a "charakterem" nějaká spojitost? Pokud ano - jaká?

   2) Jaká "nechuť přiznat a raději tajit"? Kdy - kde - kdo konkrétně - se dopustil tak strašlivého zločinu?

   3) Kdo jsou "někteří"? K jakým (tolika) "obětem" došlo? Je řeč o Třicetileté válce, nacismu nebo o čem?

   Za odpověď předem děkuji
   "imbecil"

   Vymazat
  10. 6:58- Marnost nad marnost, já to tušil a tuším i kdo jste, tak krátce už jen k 1.)bodu a vyprovokovat se nedám pane X. Tedy, volební listina se jmény neobsahuje národnost kandidátů, mám právo když jako Čech chci volit jenom Čechy národnost znát? Kde se ji dovím? Je moje "drzost" ji znát trestná? Není-li, jsou omezena moje volební práva nemyslíte? Ten "nick" si rozhodně ponechte, sluší Vám.

   Vymazat
  11. PS- ptáte se jinak jako vyšetřovatel STB, to znám!

   Vymazat
  12. 13:10 - Ale kdepak drzost - jenom prachobyčejná tupost.
   Spojitost mezi "etnicitou" a "charakterem" jsem z odpovědi každopádně nevyčetl. Ona ta otázka byla něčím provokativní?

   13:22 - Já strávil ve vyšetřovnách StB úhrnem s bídou nějakých 80-100 hodin. -- Ty "to znáš", páprdo, že si troufneš se tím ohánět? A jsi takový zoufalec, že místo věcné odpovědi zvládneš jen podobné kecy?

   Jsem trochu bezradný z toho, když tu kdosi pokřikuje o "některých", o "nechuti přiznat" - a není schopen odpovědět, co tím vlastně myslí.

   Musíš být asi nějaký chudáček, se kterým vymetali, a všude proto čuchá nějakou záludnost nebo čertovinu.

   "imbecil"

   Vymazat
  13. 15:34-dobře, jsem tupý, protože jako Čech chci volit české zastupitele, je to trestné? Lidé, mající svá "umělecká" jména na kandidátních listinách a "doma" užívající původní rodová Vám nevadí charakterově, přitom sám nejste jiný a raději se skryjete i potupně pod "imbecila", než "odkrýt hledí". Nevím, zda má moje 10% zkušenost s STB od té Vaší též 10% hodnotu, když vzájemně nevíme o sobě nic. Možná jste "podepsal" a hodiny si započítáváte do plusu, což v historii se i stává. Takže čuchám, čuchám čertovinu.

   Vymazat
  14. PS. Jinak pro natvrdlé jsem jasně nahoře uvedl: "lidé budou volit dle etnicity a charakteru"! Těším se zase někdy na Váš nick.

   Vymazat
  15. Tihle mentalove, krome toho, ze kdyz uz psany text najak preslabikuji, tak ho urcite nepochopi, maji jeste jedno spolecne. Totiz neumi napsat ani svoje jmeno.

   Co se tyka cele redakce Reflexu, tak tam by meli vodit skolni ditky, aby jim ukazali, ze marihuana neni sice nijak nebezpecna, presto ale vede k destrukci osobnosti cloveka, ktery ji nadmerne uziva.

   Vymazat
 12. Těmi více než šesti lety tureckého žaláře by měli projít všichni sluníčkáři včetně členů pražské kavárny. Alespoň by poznali, jak se v členské zemi NATO dovedou vypořádat s těmi, co jim podkopávají demokracii. Bravo Turecko, symbol demokratického NATO.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Tohle (21:21) má být pokus o vtip?

   Vymazat
 13. Ti dva zoufalci z ČR by neměli sedět v kriminálu, ale v blázinci.Do Turecka se jezdí za rekreaci a né s batohem, ve kterém je kladívko a hřebíky na vybudování virtuální polní nemocnice.Zoufalí lidé dělají zoufalé činy!!!

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. 10:01

   Co to je za kravinu?! Do Turecka a podobnych zemi dnes za rekreaci slusny clovek nejezdi.

   Vymazat
 14. Otevřeně a střízlivě o případu informuje Petr JEDLIČKA:
  http://denikreferendum.cz/clanek/25786-z-pripadu-markety-a-mirka-netreba-delat-kyc

  Reakce nahoře jsou hodně ubohé; jelikož - přinejmenším opticky - representují průměr čtenářstva NR, může být redakce na své publikum patřičně hrdá. (Yekta Uzunoglu na tom ovšem spoluvinu nenese.)

  OdpovědětVymazat