Reklama

.

.

sobota 19. srpna 2017

Mezinárodní právo a „spravedlnost“ vítězů

Mark Taliano
19.8.2017  Global Research, překlad messin

Mezinárodní právo je zlomené, protože převládla spravedlnost vítězů. Veškeré západní války po 9/11 byly vedeny na základě lží. Celkový dopad těchto válek se rovná zahraničnímu holokaustu (1) a přesto váleční zločinci z NATO pokračují ve svých agresích, jistí si svou ochranou před trestním stíháním. A oni jsou chránění.

Ve skutečnosti jsou už imunní nějakou dobu. Když NATO bombardovalo v roce 1999 civilisty v Jugoslávii, tak Carla Del Ponteová – hlavní žalobkyně Mezinárodní trestního tribunálu pro bývalou Jugoslávii v Haagu (ICTY) řekla v Radě bezpečnosti OSN, že její vyšetřování nenalezlo žádný důvod pro obvinění NATO z válečných zločinů.

NATO zničilo Jugoslávii, jugoslávský prezident Slobodan Miloševič (2) šel do vězení, zemřel ve vězení, a teprve nedávno byl shledán nevinným z obžaloby proti němu. Spravedlnost vítězů.

Stejná Carla Del Ponteová, členka vyšetřovací komise OSN pro Sýrii, má nyní odvahu veřejně prohlásit:

„… vyšetřovací komise OSN pro Sýrii shromáždila dostatek důkazů, aby byl prezident Bašár Asad odsouzen za válečné zločiny.“ (3)

Načasování je výmluvné. Teroristé NATO ztrácejí válku a uprchlíci proudí zpátky do osvobozených, vládou zabezpečených oblastí země. (4)

Bývalý francouzský velvyslanec Michel Rimbaud správně obvinil (odstupující) Carlu Del Ponte, že je soudcem i porotou v komisi, která má být nestranná. Parafrázoval to slovy, že byla vždy jedovatá vůči prezidentu Asadovi, který bránil před útokem svou zemi a také její svrchovanost, územní celistvost a nezávislost. Dále řekl, že je hluchá a slepá ke hlasům pocházejícím ze Sýrie a že nevidí žádnou potřebu přivést k soudu ty, co organizovali, financovali, podporovali a ozbrojovali ty, kteří zničili Sýrii a další země. (5)

Rimbaud popisuje dynamiku spravedlnosti vítězů – kdy silné národy beztrestně páchají válečné zločiny.

Žádné z veřejných obvinění proti Sýrii a prezidentu Asadovi by neobstálo v nestranném soudním řízení zejména proto, že zdroje důkazů pochází od samotných teroristů (6), a zločiny agresorů tu přece byly od začátku a opakovaly se stále znovu už před samotným začátkem této špinavé války.

Koalice a spojenecké jednotky vedené USA, páchající válečné zločiny proti Sýrii – včetně kanadské vlády vítající uprchlíky a podporující terorismus – by měli být postaveni před tribunál pro válečné zločiny v Haagu.

- - -


[1] Mark Taliano,“US-NATO Holocaust in Iraq: The Depopulation and Destruction of Mosul.” Global Research, July 12, 2017. (http://www.globalresearch.ca/us-nato-holocaust-in-iraq-the-depopulation-and-destruction-of-mosul/5598793) Accessed August 14, 2017.

[2] Alexander Artamonov, “Slobodan Milosevic: The Killing of an Innocent Man.” Global Research, August 18, 2016
(http://www.globalresearch.ca/slobodan-milosevic-the-killing-of-an-innocent-man/5541534) Accessed August 14, 2017.

[3] Francois Murphy, “Syria investigator del Ponte says enough evidence to convict Assad of war crimes: SonntagsZeitung.” Reuters, August 13, 2017. (http://www.reuters.com/article/us-mideast-crisis-syria-investigator-idUSKCN1AT0AY?il=0) Accessed August 14, 2017

[4]“Over 600,000 Displaced Syrians Returned Home in First 7 Months of 2017.” International Organization For Migration, August 11, 2017. (https://www.iom.int/news/over-600000-displaced-syrians-returned-home-first-7-months-2017) Accessed August 14, 2017.

[5] Michel Raimbaud, « Démission de Carla Del Ponte : «Les propos du procureur prouvent qu’elle est juge et partie.»RT, August 9, 2017. (https://francais.rt.com/opinions/41852-demission-carla-del-ponte-propos-juge-et-partie) Accessedd August 14, 2017.

[6] Prof. Tim Anderson, “Why Syrians Support Bashar al Assad” Global Research, September 30, 2014. (http://www.globalresearch.ca/why-syrians-support-bashar-al-assad/5405208” Accessed August 14, 2017.

Překlad Messin
Zdroj: http://www.globalresearch.ca/international-law-and-victors-justice/5604137

31 komentářů :

 1. Současné volby jsou jedinečnou použít je jako referendum. prostě volit ty, jejichž program bude obsahovat slib vystoupení z EU a NATO. Vystoupení z nich znamená vstup do bezpečí.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. (Jen voli volí voly!)
   Delší dobu jsem hloubal, komu mám dát svůj voličský hlas.
   Už to vím - Hledám do voleb politickou stranu nebo hnutí, která bude mít ve svém volebním programu zejména tyto cíle:
   NE nelegální migraci!
   NE Evropské unii!
   NE NATO!
   NE USA!
   • www.novarepublika.cz/2017/06/vznik-cinnost-cile-nase-pusobeni-v-nato.html
   Toto jsou mé volební priority!
   69-roční občan, volič a bezpartajní

   Vymazat
  2. Národní socialismus. Alianace národních sil, ČSNS, ČSNS 2005 a spousta lidí, kterým spravedlnost a vlastenectví opět zasvítili cestu do budoucnosti.

   Vymazat
  3. Volby v bezpravnem a ilegitimnim cesku? Ha ha
   Too little, too late
   Horni Dolni

   Vymazat
 2. Nemám rád americký režim, bruselský režim, nêmecký režim. Nerozumím francouzskému režimu a z českého režimu je mně dlouho na blití. A podle toho budu volit.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. trefa!!!!!

   Vymazat
  2. Nesouhlasim
   Americky rezim, tedy Ustava je ok
   Krome podivne vynucenyho 14. Dodatku
   Horni Dolni

   Vymazat
  3. A čo si Kafalínr predstavujete pod takým slovom "režim"?

   Vymazat
  4. To 18:14. Čo by to bolo iné. Režim je politický systém zahrnující zákony, instituce a také určité zvyklosti.

   Vymazat
  5. Ano 18:14, jen doplním, že svou roli v politickém systému sehrává také mentalita volených představitelů.

   Vymazat
 3. Velmi dobrý a záslužný článek. Vrah o morálce káže!

  OdpovědětVymazat
 4. Platilo, platí a platit bude. Dějiny píší vítězové a pravda je to co řekne silnější.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Cesky plac a babske kvileni
   Interarma silent musis
   Muzi by vsak mlcet nemeli
   Horni Dolni

   Vymazat
  2. Ale ty bys měl chcípnout ty zmrde zbytečnej!!!!!!;

   Vymazat
 5. USA mají své pojetí spravedlnosti = spravedlivé je to, z čeho mají USA prospěch! Jen se podívejte na ukázkový válečný zločin hromadné vraždy civilistů v Hirošimě a Nagasaki! Vítěz má vždycky pravdu a jeho zločiny jsou spravedlností.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. 20:25 Problémem zřejmě je, že vítěz se tak dlouho cítí vítězem až jednoho dne zjistí, že se "topí v bahně". Starověký Řím by mohl vyprávět ...

   Vymazat
  2. Zločinecké USA!19. srpna 2017 21:20

   USA jsou největší říše zla, zločinecký váleční štváči, mezinárodní teroristy, kurvitka a lháři v dějinách lidstva. Vyzbrojená vláda USA činí násilí a je nejzločinnější institucí, která kdy vládla na Zemi. Potlačuje svobodu a demokracii, kde se jen dá. USA stvořily erorismus požírající svět. USA nepřinášejí světu nic kromě zkázy. Američané nemají tušení, co válka je. Občanská válka let 1861-1865 byla na jejich pevnině poslední. Válka je však to, co USA dopřávají jiným. Jsou jedinou zemí, která použila jaderné zbraně proti lidským bytostem, a poté zničily bezpočet vlád, z nichž mnoho byly demokraciemi, a zničily celé společnosti – milion mrtvých v Iráku je jen zlomkem v porovnání s masakrem v Indočíně, který prezident Reagan nazval „vznešenou věcí“ a prezident Obama jej zhodnotil jako tragédii „vyjímečných“. A nemluvil o Vietnamcích.
   Evropa se nechala vtáhnout do amerického protiruského tažení a nyní sklízí shnilé ovoce. „Humanitární intervence“ a „barevné revoluce“, sankce EU, vojenské provokace NATO, transatlantický „Drang nach Osten“, a nyní neví, jak z toho. Evropa se pod praporem EU stala nástupním územím Spojených států, které se podle potřeby – ekonomicky a v krajním případě i vojensky – obětuje na oltář americké hegemonie.
   Ruský medvěd + Čínský drak:
   Když USA a Evropa zaútočí na Rusko (nebo Čínu), bude to útok sebevražedný, až se nám panenky přetočí.
   A my budeme na straně poražených!

   Vymazat
  3. 20:25 meli snad Americane obetovat milion vojaku pri dobyvani Japonska?
   Horni Dolni

   Vymazat
  4. 0:12 to je právě to, co není pravda. Spíš platí, že Rudá armáda už byla v polovině Koreje a na Kurilách. Chvíli váhat a ruský medvěd se etabloval i v Japonsku ... O to šlo, medvěda zastavit! Mrtvolky nějakých civilistů...?

   Vymazat
  5. 1:31 no tady uz uznavam ze mas pravdu
   Horni Dolni

   Vymazat
 6. Zdá se ,že roztahovačnost a jediná americká pravda ve světě přestala postrádat obezřetnost a toleranci. To naprosto jistě vyvolá chybu a za kterou budou muset draze platit. Žádný strom neroste do nebe, ani heslo: "Se Sovětským svazem na věčné časy a nikdy jinak" nemělo věčného trvání.

  OdpovědětVymazat
 7. Vždyť to říkám, že z NATO musíme vystoupit. Mezi zločinci každý den navíc znamená každý den kolaborace se Zlem navíc.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Zločinecké NATO!19. srpna 2017 21:23

   • www.novarepublika.cz/2017/06/vznik-cinnost-cile-nase-pusobeni-v-nato.html
   NATO je nebezpečný, válkychtivý, mezinárodní útočný vojenský pakt! Mocenský imperialistický nástroj a skanzen studené války! Ohrožuje světový mír a bezpečnost mnoha mírumilovných států!
   Role NATO se již dávno změnila na provokativně-taktickou alianci, která připravuje půdu a situaci na pochybnou, sebezničující realizaci plánů amerických jestřábů, představitelů NWO apod., na napadení a vedení války s Ruskem.
   Vyslání vojáků AČR do pobaltské mise NATO je v rozporu Ústavou ČR, se zájmy ČR a nás občanů! Také s Chartou OSN a Severoatlantickou smlouvou.

   Vymazat
 8. Ano osn je jen poskok usa a také podporují migraci.

  OdpovědětVymazat
 9. NATO A OSN A EU ZRUSIT
  Horni Dolni

  OdpovědětVymazat
 10. Cesi!Vsichni ceski politici se chteji vepchat do prdele Nato a Juesej,chteji popijet Cocacolu ne ruskej kvas!Takze takove strany,ktera by skoncovala s Nato,neni!Ceski politici by vzdy obliprdelkove,vzdy!

  OdpovědětVymazat
 11. Nemluvě o tom, že zabíjení civilistů především bombami západní "protiteroristické" koalice je vždy presentováno, jako "kolaterální ztráty". Tak že pokud zabíjejí americké bomby, jedná se vždy o politování hodný omyl. Pokud tak činí ruské, nebo asadovské, jde o genocidu a válečný zločin. Ustálené pravidlo drtivé většiny západních sdělovacích prostředků.
  My zabíjíme humanitárně. Náš nepřítel bestiálně. Přičemž nepřítelem se stává ten, kterého nám takto označí. Dobroseři měli ještě dvacet let počkat, až doroste nová generace s vymytými palicemi. Řekl bych, že se trochu ukvapili a považují nás už všechny za bezmozky.

  OdpovědětVymazat
 12. Přesně tak. Karel z Plzně

  OdpovědětVymazat
 13. opakujem sa - ako mi povedal pán Rooswelt, demokratické je to, čo chce americký ľud - J.V.Stalin - Teherán 1943

  OdpovědětVymazat
 14. Národy EU a NATO jsou ve vážném rozkladu, před pádem vlastní civilizace! Podle psychologů je pětina občanů USA a zemí NATO blázny. Co lze očekávat pak od vlád, kde toto číslo je určitě ještě daleko vyšší. Převálcování Západní Evropy muslimy je řízeno kapitálem a je již nevyhnutelné a je to otázka spíše desetiletí než století. Dá se bránit diktatuře kapitálu? Nedá! Stěhování muslimů do Západní Evropy je největším byznysem posledního desetiletí a to si kapitál přece nenechá ujít. Občané EU mají jedinou šanci, jak přežít, utéct na americký kontinent nebo do východní Asie, stejně jako kdysi utíkali židé před nacismem. Druhá možnost je revoluce bilých, ale ti jsou tak kapitálem ochočeni a zdegenerovaní, že to nepřipadá do úvahy.
  Pokud jde o "terorismus": nejde o radovánky vychýlených lidí, potrefených válečnými zločiny NATO, ale o možný a dostupný způsob odvety, tedy partyzánskou válku. I Hitler označoval partyzány za teroristy, i Hitler označoval vyhlazování německých měst bombardováním za terorismus. Jako teroristické byly označeny i angloamerické nálety na Brno, Prahu atd za 2. světové války. Směřovaly výlučně na obytné čtvrti. To až na samém konci 2. světové byla rozbombardována plzeňská škodovka - jako konkurenční podnik amerických "podnikatelů".

  OdpovědětVymazat