Reklama

.

.

úterý 8. srpna 2017

„Mírumilovná, přátelská“ vojenská spolupráce na přípravě války


Jiří Baťa
8. 8. 2017
Jak sděluje jistý nadporučík Bc. Oldřich Hofírek, (zřejmě oficiální mluvčí AČR, viz propagační leták v odkazu) se na území ČR ve dnech od 23. srpna do 12. září 2017 uskuteční vojenské cvičení AMPLE STRIKE 2017, a to za účasti členských a partnerských zemí a přibližně dvě stovky vojáků z Aktivní zálohy Ozbrojených sil ČR. Ač neradi (až na výjimky) si začínáme pomalu zvykat, že nás naše vlády a do usácké řitě lezoucí pravicoví politici z TOP 09, ODS, KDU-ČSL, ČSSD (s podporou aktivních lobbyistů v EU) zatáhli do militantních zájmů USA, do přípravy války s Ruskem. To není jenom otázka zmíněného cvičení AMPLE STRIKE 2017, ale všechna další angažmá v dalších vojenských cvičení a aktivitách na území jiných členských států NATO o problematickém posílení okupačních vojsk armád NATO a USA našimi vojáky v Pobaltí nemluvě. V této souvislosti není od věci několik věcných poznámek.

Především je dobré se zeptat těch, co rozhodují o těchto aktivitách (rozuměj cvičeních) zda si uvědomují, jak na tato vojenská cvičení nahlížejí zasažení občané, zda s nimi souhlasí a také jak k tomu přijdou, že tak jak je tomu v případě AMPLE STRIKE 2017, budou muset na nezanedbatelné části území a vzdušného prostoru ČR v místě svého bydliště, přesněji řečeno na území či lokalizaci AČR, strpět všechny nežádoucí, negativní jevy a dopady takového cvičení. Jak informuje leták nadporučíka Bc. Hofírka, … největší letové „úsilí“ se uskuteční ve dnech od 28. srpna do 8. září v časech 9:00 až 23:00, ve dnech pracovního klidu však může dojít k příletům či odletům letecké techniky nebo k jednotlivým přeletům mezi operačními prostory. Letová činnost bude rovnoměrně rozvržená do čtyř prostorů a to Náměšť, Libavá, Boletice a Bechyně. Lety v nočních hodinách budou omezeny jen na minimum. Upozorňujeme na možný nárůst počtu letů nad částí území regionu, což může zvýšit hlukovou zátěž. Dále informujeme, že v okolí uvedených prostor bude v průběhu cvičení zvýšený pohyb osob a pozemní vojenské techniky.

Je tedy patrné, že nepůjde o nějaké „klučičí hry na vojáky se špuntovkami“, ale o náročné, skutečné vojenské cvičení se vším všudy, tedy se střelbou všeho druhu, přesunem pozemní vojenské techniky, přelety letadel, jejich starty a přistání atd. Nicméně chápu, že výše položená otázka je zbytečná, naivní, irelevantní. „Oni“ se přece nemusí nikoho ptát, „oni“ mají své příkazy, které kdyby se sebe více dotýkaly a omezovaly normální, mírumilovný život občanů, potažmo jejich svobodu, kdyby poškozovaly nebo i ohrožovaly obyvatelstvo, oni sklapnou nejen podpatky, ale i ústa. Rozkaz je rozkaz zvláště, je-li dán generály USA či NATO, že ano? Nedovedu si vůbec představit, že by pan ministr obrany, sorry jako, ministr pro přípravu války proti Rusku Stropnický protestoval proti cvičení, konaném na území ČR v zájmu svých spoluobčanů. To za Ad.1.

Za Ad2., jde sice o cvičení vojsk NATO za účasti členských a také partnerských států NATO, nicméně cvičení se má zúčastnit přibližně stejný počet vojáků jako v roce 2016. Z více jak tisíce cvičících (těch „více jak tisíce“ bude kolik, dvě sta, pět set, tisíc?) by mělo být asi 400 příslušníků z armád aliančních a partnerských zemí a přibližně dvě stovky vojáků z Aktivní zálohy Ozbrojených sil ČR. Účast zatím potvrdilo 19 zemí včetně ČR a další státy (zbývajících 10 zemí) jsou v jednání. NATO má 29 členských zemí, kromě toho také existuje Euroatlantická rada partnerství a Partnerství pro mír, které slouží ke spolupráci všech 29 států NATO a 21 „partnerských zemí.“ Pozornost zaslouží zmíněné země nacházející se v uskupení „Partnerství pro mír“, které (stejně jako ostatní) paradoxně více slouží záměrům a cílům zcela opačným, tedy jako součást podpory jak členským státům NATO, tak hlavně její generalitě a samotným USA v přípravě na válku proti Rusku.

Vezmeme-li v úvahu skutečnost, že USA, pro které je NATO de facto prodloužená ruka, mají v „mírumilovném a ryze obranném“ NATO v Evropě, tak s malou nadsázkou po celém světě na 50 států a zemí coby vojenských spojenců jako „partnery pro mír“ pak nevím, zda existuje větší pokrytectví a ohlupování lidí jako tvrzení, že NATO je či má vyloženě „obranný charakter“. Ano, může mít obranný charakter, pokud bude nějakým subjektem skutečně a prokazatelně vojensky ohrožován. Zatím tomu tak není, naopak je to právě NATO, potažmo USA, které ohrožují Rusko, jako údajného nepřítele. Jen na okraj, má-li NATO ve svých strukturách min. na padesát vojenských spojenců (partnerů pro mír), z toho hlavní sílu v Evropě, není od věci se zeptat, kolik podobných spojenců má Evropu tolik ohrožující „imperiální“ Rusko? Pomůcka: k výpočtu stačí prsty jedné ruky.

Kdo chce psa bít, klacek si vždycky najde. V praxi to znamená, že chtějí-li USA vyvolat válku budou tvrdit, že Evropa, přesněji jejich spojenci a přátelé, jsou ohrožování Ruskem a že tomu musí svou vojenskou přítomností čelit. Že však jejich cílem je Rusko napadnout a zničit, o tom záměrně nemluví. Ostatně podobné je to i v případě Severní Koreje. USA se sice cítí severokorejským režimem ohroženy, ale už jaksi nemluví o tom, že jsou to právě USA, které vyvolávají napětí, když se Pchjongjangu snaží diktovat, jak mají žít a co by mělo být pro ně dobré. Jinými slovy provokují, aby měly důvod se vojensky angažovat v této oblasti. T, že se v tom nagažují i Jižní Korea a Japonsko je pochopitelné, neboť jsou spojenci USA, potažmo NATO v rámci v již zmíněného seskupení Euroatlantické rady partnerství a Partnerství pro mír.

Terorismus jako takový je strašná a naprosto odsouzení hodná věc. To co dělají USA a NATO je však něco mnohem, mnohem horší a podlejší, než je samotný terorismus. Ten má za oběť jednotlivce, maximálně desítky životů. USA a NATO však připravují či chtějí válku,která zničí svět. Ve srovnání s tím lze bez nadsázky říct : zlatý terorismus !

(Zdroj: (http://www.parlamentnilisty.cz/zpravy/tiskovezpravy/Armada-CR-Na-nasem-uzemi-se-uskutecni-cviceni-Ample-Strike-2017-499094).

21 komentářů :

 1. Toz pane Bato pevne dófám ze se podari posadit na lavici obzalovanech odpovedné cunitele spojenech státo zlocineckéch v novém "Norimberském" proceso....neb tato zlocinecká mafie je opravdove horror novodobéch dejin !!!!!!!!! a potem si mozo dát konecne Donald s Milosem dobre pivo, tlacenko a cigáro.......toz dej miro sanco v tanco .........howk

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. O Slovanech:
   http://www.narodnisjednoceni.cz/knihovna/Zkaza_Slovanu_Rudolf_Vrba.pdf

   Vymazat
  2. Války vyprovokované USA ve světě=americký blahobyt!!"!

   Vymazat
  3. 13:47 Ono mezi námi to moc o Slovanech není:) Ale je tam pravdivě psáno o jistém nosatějším národě ...

   Vymazat
 2. Civilisty vraždící organizace EU/NATO8. srpna 2017 13:24

  Předseda protektorátní vlády ČSSD Sobotka v souvislosti s nelegálními migranty vysvětlil, že úlohou armády NATO není bránit hranice. A tak milion islamistů mohl na pozvání Merkelové volně proudit přes naše území do sousedního Německa a Rakouska, což se nám v budoucnu vymstí, až budeme po vyhlášení evropského chalífátu vůkol znovu obklíčeni - tentokrát místo německými nacisty islámskými klerofašisty.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Tohle je špatný pohled. Ten kdo zneužívá NATO, zneužívá i migranty. Je potřeba odstranit příčinu, tu ale dnes nechce nikdo vyslovit.

   Vymazat
  2. Stop civilisty vraždící organizaci EU/NATO.8. srpna 2017 15:02

   Fatálně se mýlíte 14:04. V současnosti jedinou možností jak se zachránit je po vzoru Velké Británie vystoupit z Evropské unie - kdo uteče vyhraje, neboť tato struktura je vybudována jako 4. Reich řízený našimi nepřáteli a za účelem vyhlazení bělochů a Slovanů zvlášť dosazenými zrádci a zaprodanci.

   Vymazat
 3. 13,24
  Sralbotku a jemu podobný bychom měli pověsit za kůži na zádech a pak pomalu tahat a přisypávat do ran sůl.....byla by to VŠELIDOVÁ ZÁBAVA!!!!.-DDD

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Allahoslav to s námi myslí jistě dobře!!! Jako při "privatizaci" OKD!!!

   :-)))))

   Vymazat
  2. 13,42
   My bychom se mu také po zásluze tou VŠELIDOVOU ZÁBAVOU odvděčili!!!!!:-DDDD

   Vymazat
  3. Stačí, aby prezident Zeman zavelel a vytrháme shnilá havlistická jablka i s kořeny.8. srpna 2017 14:44

   Ukončíme šíření natistické vztekliny a s ohledem na zákon přenášení ostatních nakažlivých nemocí západního gaypride-kového homosexualismu.

   Pěstovat sudetoněmeckou 5. kolonu a europrotektorátní kolaborantství, vatikánsko-fashingtonskou pedofilní lobby a banderovské vrahy nejen českého národa si tady nebudeme.

   Vymazat
  4. Blbečkové a komedianti ve funkcích přivodí
   zkázu Evropy. Žádného "politika" z EU bych
   nevzal ani do funkce vesnického starosty.

   Vymazat
 4. Problémem je, že většinu našich občanů tyto "hry na vojáčky" zřejmě v současnosti vůbec nezajímají, mají "své starosti". Domnívají se, že se to jich netýká, neboť ve veřejnoprávních sdělovacích prostředcích denně slyší jak náš stát vzkvétá a "bude ještě lépe". Je pro ně důležitější, napříč politickým a věkovým spektrem, kde seženou levnější máslo, boty, dovolenou, atd. Žijí v iluzi, že všechny problémy za ně vyřeší lidé, které zvolili nebo letos zvolí za své zástupce.
  Jejich procitnutí, dříve či později, z této iluze, bude zřejmě "hrůzné". Otázkou je, zda už nebude pozdě...
  L.S.

  OdpovědětVymazat
 5. V úvodníku jste pane Baťo zapoměl zařadit mezi šmejdy bažící po válce Babišovo ANO! Vždyť ovládá ministerstvo "obrany"(spíše války).Také hlasování o vyslání vojska bylo z ANO téměř jednohlasné!
  Takto se může leckterý volič zmýlit a volit v domnění, že volí změnu. Volbou ANO bude volit stejný šmejd, jako jsou ostatní Vámi jmenovaní.
  S pozdravem J.Z.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Ano, bude víc raka! Váš glyfosátový král Andrej B.8. srpna 2017 15:18

   Veškeré domácnosti, komunikaci a pohyb obyvatel špiclující NSA bledne závistí při pohledu na Sobotkovo duhovou rozvědku s Chovancovo hybridním gestapem, geneticky modifikovaným agentem Monsanto Burešem, v záloze s TOP0,9% islámskými a pravicovými klerofašisty hájícími banderovské vrahy českého národa, církevní zlodějinou uvnitř sudetoněmecké strany KDU-ČSL a za NATO se bijícími havloidně falešnými (věrohodní asi jako místopředseda Nečasovy vlády Kchárl íbn Schwarzenberg z Bilderbergu s pankáčským čírem) prorežimními Piráty.

   Vymazat
  2. To 14:11
   Pane Zaorálku el se píše L ne J.

   Vymazat
  3. J.Z. Souhlas ano jsou euhujeři jak vyšití stačí se podívat jak hlasují.

   Vymazat
 6. Pánové, když jsou skvrny na slunci tak noste nějakou přikrývku hlavy!! To se týká "stréca z Hané", sadisty "věšitele" i fanatického "Tučnotitulkáře". Dejte si prosím mokrý hadr na hlavu a vycházejte až za soumraku. Sluníčko vám evidentně nesvědčí.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Už to tak bývá, že kdo nemá na diskuzi, tak se uchyluje k zesměšňování, dehonestaci a osobním útokům. Nic nového nad zemí a pod sluncem.

   Vymazat
 7. Ruskeho cviceni Zapad 2017 se bude ucastnit 60000 - 100000 vojaku (asi tak padesatkrat vic, nez kolik jich bude na Ample Strike). Iskandery M, schopne nest jaderne hlavice, byly presunuty do oblasti Kaliningradu loni. Ale podle pana Bati je to NATO, kdo ohrozuje Rusko. 1968 - never forget

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Dosud neodsunutý Hermanův Jarin je znepokojen, že obkličované Rusko je připraveno se bránit a tak si pro přepadení Rusů jako natistickou uniformu navlékl schwarzenberské válečné khaki pampersky a s Jandoputnou před kamerami homosexuálně leštěným kopím půjde bojovat za anální svobody vatikánsko-fašingtonské pedofilní lobby unášet uprchlické děti, obchodovat orgány pro stárnoucí bilderberskou elitu, loupit a vraždit Slovany. Říšský občan, barevný gay nadčlověk a europrotektorátní kolaborant se v Jarrinovi s Havlovo zvučným err nezapře.

   Vymazat