Reklama

.

.

středa 16. srpna 2017

Moskva zmařila globální plány Washingtonu a Londýna


Irina Ťukačevová
16. 8. 2017   zdroj

List The Guardian uveřejnil rozhovor s bývalým šéfem britské zpravodajské služby MI6 Johnem Scarlettem, v němž odhalil zajímavé detaily strategického plánu USA a Velké Británie proti Rusku. Článek byl později odstraněn, avšak přístup k němu je možný v cache. Scarlett hovořil o podrobnostech plánu, zaměřeném na rozpad Ruské federace. "Nejpropracovanější strategický plán Washingtonu a Londýna, který předpokládal rozpad Ruska, byl v posledních několika letech zcela zmařen", prohlásil bývalý šéf MI6.

Podle něj Západ plánoval po příchodu k moci Michaila Saakašviliho umístění vojenských a výzvědných základen na území Jižní Osetie. Další plány zahrnovaly zapojení radikálních islamistů k destabilizaci situace.

"Musíme však uznat, že válka v Gruzii v roce 2008 nám ukázala železnou pěst Moskvy proti našemu nejglobálnějšímu plánu na Kavkaze", řekl Scarlett.

"I když krize Ukrajiny a Ruska eskalovala v několika fázích, Vladimír Putin zasadil třetí smrtelný úder tomuto strategickému plánu integrací Krymu do Ruska. Naděje na rozpad Ruska nezůstala a prakticky celá operace byla zastavena", dodal exšéf britské zpravodajské služby.

Kromě toho plánovaly Washington a Londýn kroky k umístění základen na ukrajinském území, oznámila ren.tv.

Kreml překonal všechny nastražené překážky a zabezpečil zemi před ničivým působením USA a Velké Británie.

Pro Novou republiku vybrala a přeložila PhDr. Vladimíra Grulichová

25 komentářů :

 1. Tolik peněz vepřových daňových poplatníků z USA a GB v prdeli, a to jen kvůli mafiánskému vedení těchto států, které by rádo po boku místních ruských kmotrů typu Chodorkovského a Berezovského rádo rozkrádalo Rusko tak jako Madla Albrightová Kosovo a Bush mladší Irák.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. V nadpisu je chyba! Mel by byt: Moskva zmarila globalni plany LONDYNA a Washingtonu.
   Mozkem kdo to vymyslel, mozkem tohoto planu byla Velka Britanie. A Washington? To jsou jen svaly Velke Britanie.

   Vymazat
 2. Okupaci se v Rusku říká integrace.Vláda Ukrajiny si na své území může pozvat třeba i Sudánce.  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. 14:07
   A koho si pozveš ty ????
   Václav

   Vymazat
  2. Vašíku tebe ne

   Vymazat
  3. Ty si raději pozvi psychiatra magore. Sůdanci by si těžko mohli dovolit cpát miliony dolarů do nnenažraných tlam ukrajinských oligarchů a neonacistů, tak jak to dělají USA.
   Snad si nemyslíš že tenhle výprodej Ukrajiny obyčejným lidem něco přináší. Snad jenom víc starostí jak se uživit.

   Vymazat
  4. Pravdou je,že "aspoň nějak" řízený rozpad je lepší než chaoticky rozpad z kterého mají všichni hrůzu.Zatim to Rusko,tj.Putin,drži pohromadě.Rozpad RF je ale jen otázka času.

   Vymazat
  5. Volny seš jen čůrák natřenej na rudo

   Vymazat
  6. 14:54 jsi jen bezpohlavní banderofašistická zrůda s rypákem na modro ;-)

   Vymazat
  7. 15:09
   Když seš blbec,tak to nedávej tolik na odiv!!!!!!

   Vymazat
  8. 14:07 Zrovna tak měla vláda Autonomní republiky Krym právo rozhodovat o svém území. Stejně jako vlády DLR a LLR. Jistě jste to jejich právo hájil a hájíte a odsuzuje jejich napadení Kyjevem. Když už tak obhajujete svobodu rozhodování o vlastním území.

   Vymazat
  9. 15:41 Komu nadáváš ty čubčí skurduple.

   Vymazat
  10. 17:14
   Tobě ty zkurvysynu!!!!!

   Vymazat
 3. Smrt kongresom juesej,vypalit tie augiasove chlievy,inak oni vypalia nas!Nasa hanba,zesa hrdime,ze sme onom exkluzivnom vrazebnom klube menom Nato.A ovcania su ticho a idu ako ovce na porazku v ramadane.Krbciari sme boli aj nimi ostaneme!

  OdpovědětVymazat
 4. Rozpad všeho je jenom otázkou času.Nic netrvá věčně,ani Velká Británie nebo spojené státy(ty či ony),tu nebudou navždy.Změna a přeměna je život,někdy bohudík,jindy bohužel!U EU to bude bohudík.Kooperovat je třeba,ale na stejné úrovni.Ne jako nevolník,vyrábějící je součástky nebo skladující polovýrobky,vše s nepatrnou či malou přidanou hodnotou a pán,který doma nebo i ve svojí firmě tady,sdělá všechno dohromady a prodává již hotový výrobek s maximální přidanou hodnotou.
  Já stále tvrdím,že tyto nepřátelské akce proti Rusku mají jediný cíl.Získat jeho nerostné zdroje a půdu vůbec,proto také výše uvedené státy vynakládají tolik prostředků na jeho obkličování a rozbití.Karel z Plzně

  OdpovědětVymazat
 5. No, USAci budují pod vedením námořnictva "Ukrajincům" "ukrajinskou" vojenskou základnu v Černomoří.. takže opora pro US NAVY...

  OdpovědětVymazat
 6. Pacifista a mírotvůrce16. srpna 2017 16:52

  Dvě historické zkušenosti
  1. USA začínají války, ale je neukončují!
  2. Rusko nezačíná války, ale je ukončuje!
  Tak to bylo a tak to bude!
  Ruský medvěd + Čínský drak:
  Když USA a Evropa zaútočí na Rusko (nebo Čínu), bude to útok sebevražedný, až se nám panenky přetočí!
  A my budeme na straně poražených!

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Čistě teoreticky by mne zajímalo, kolik lidí v EU, myslím tím normálních pracujících a platících daně, si přeje válku. 99% jich nejspíš ani neví, kde Rusko nebo Čína leží. Tohle je sólo akce pár desítek hajzlů, kteří si neuvědomují, že nejsou našimi vládci ale našimi volenými zaměstnanci a pokud vím, u voleb nikdo nikomu nedal mandát jít do JAKÉKOLIV války, ani útočné ani obranné na pomoc kdovíkomu (třeba Ukrajině). Občané EU jsou ovšem svým blahobytem a konzumem tak zdegenerovaní, že to ani nechápou, natož aby ty velezrádné politiky přinutili TÁHNOUT DO ...

   Vymazat
 7. To víte Rus není žádný blbec. Rus má perfektní tajné služby a vynikající špiony. Ještě než si v USA nebo Anglii někdo prdne, Rus už ví, že si nějaký trouba chce prdnou a má tak dost času na protiopatření. Agent jejího veličenstva James Bond s povolením zabíjet je jen a pouze pohádka a nic více.

  OdpovědětVymazat
 8. Cely ten plan byla od zacatku fantasmagorie dementu z USA a VB, ktery nemel od sameho zacatku ani jen jednu vterinu sanci na uspech. Pokud by se ty dementi koukli do historie tak si mohli usetrit blamaz, protoze tenhle napad meli uz pred nimi jiny, Svedi, Mongoli, Francouzi s Napoleonem, nebo Nemci s Hitlerem a vsichni pohoreli, vsem Rusy poradne napraskali, pokud si sracky z USA a Britanie neco skusi dopadnou stejne !!! V patriotizmu a vlastenectvi se Rusum nevyrovna zadni narod na svete, proto se Rusko nikdy nerozpadne !!!!zatimco o USA, Velky Britanie a EU se to neda ric , nebot u nichneexistuje skutecny patriotizmus , oni sa na patrioti pouze pokrytecky hraji. Rusko melo vzdy v cely svy historii skvele vudce, strategy ktery v dobach ohrozeni dovedli Rusko zachranit Jinak neprejde dlouha doba a americani budou vykopani z Gruzie, a z Ukrajiny

  OdpovědětVymazat
 9. Přátelé . Stalin měl ruce od krve . Vybudoval silou ZSSR , porazil Adolfa i když z počátku kalil vodu s Ribentropem . Zato Jelcin zradil Kosovo a Rusko se stalo kolosem na hlinených nohách . Putin je jiný kalibr a je protiváhou západu . Naši kamarádi a vlastně i my širime pravdu a lásku po celým světě . Ikdyž to stojí hodně civilní krve . Podle našich médií a hlavně čt je to demokracie . Já jsem zjistil co to tady je za xindl . Proto volím SPD .

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. A SPD Českou republiku vyvede z protiruského bloku. Trestní odpovědností politiků, přímou volbou starostů a hejtmanů, referendy? Kam a s kým, prosím?

   Vymazat
 10. Sláva presidentovi Putinovi a velkému Rusku.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. https://cz.sputniknews.com/svet/201708165812753-rusky-ministr-hospodarstvi-dedolarizace/

   Vymazat
 11. Ale kdepak, že by co zastavili!!
  Komu to chce ten činovník z MI6 nakecat?!
  Pokud bude Rusko takové, jakým dnes je, tak anglosionisté nikdy nepřestanou usilovat o jeho rozbití a podmanění. Je to úhelný kámen jejich uvažování, vepsaný v jejich genomu.
  Nevyšel jim jeden plán, jistě mají připraven další. Genom nejde vymazat. Jen zničit genocidou, a ta je zakázána.

  OdpovědětVymazat