Reklama

.

.

středa 9. srpna 2017

Nation: Orwellovské hledání „ruské propagandy“ v sociálních sítích


9.8.2017   Prvnízprávy
Německý Marshallův fond Spojených států, který je jedním z nejuznávanějších výzkumných center ve Washingtonu, podlehl rusofobní hysterii.
A organizace, kterou založil Willi Brandt, se vzdálila od Ostpolitik - politiky zaměřené na normalizaci vztahů s Moskvou, a zvolila si protiruskou hysterii, napsal The Nation.


V červenci bylo oznámeno, že v rámci Marshallova fondu bude zřízena „Aliance pro zachování demokracie“, která si klade za cíl „veřejně dokladovat a odhalovat pokračující snahy Vladimira Putina zaměřené na podkopávání demokracie ve Spojených státech a Evropě“. Pod záštitou Aliance byl zahájen nový projekt s názvem „Hamilton 68“ - podle Zápisu federalistů 68, kde se jednalo o otázce nebezpečí cizího vlivu na americkou demokracii.

„Hamilton 68“ prostřednictvím slídění nad 600 účty na Twitteru má určit portály, které pravděpodobně přispívají k šíření ruského vlivu ve Spojených státech. Zatím seznam zahrnuje taková média jako The Atlantic, DailyCaller a FoxNews, a televizní kanál RT a agenturu Sputnik.

CM: „Divize vytváření fake news" o Rusech narazila na britského hackera

Jak The Nation poznamenal, nový projekt má problémy, z nichž prvním je, že zprávy na Twitteru, které „Německý Marshallův fond“ považuje za „ruskou propagandu“, nelze nazvat propagandou podle jakéhokoli smysluplného výkladu tohoto pojmu. Autor článku uvádí pět tweetů, které byly označeny na „Hamiltonu 68“. V nich bylo uvedeno, že v USA zemřel vězeň v důsledku mučení, že v Kongresu vyzvali ke „zničení KLDR", že ruské velvyslanectví v Damašku bylo ostřelováno minometnou palbou, a že ruský prezident Vladimir Putin poblahopřál parašutistům v Den letectva.

„Žádný z těchto materiálů nelze nazvat „falešnou zprávou“," poukázal autor článku. „Význam tohoto projektu "Německého Marshallova fondu" je jasný: Každá zpráva, která by mohla prezentovat Spojené státy v negativním světle, se nyní rovná šíření ruské propagandy,“ zdůraznila publikace.


„Hamilton 68“ se snaží zúžit přijatelný politický diskurz - projekt nese skryté poselství, že Američané by měli ignorovat špatné zprávy v případě, že jsou zdrojem zahraničních médií, bez ohledu na pravost zprávy, konstatoval The Nation.

Že i vlivný „Německý Marshallův fond“ podlehl rusofobii, která je nyní tak v módě ve všech politických kruzích, je důvodem k zklamání a obavám, uzavřel autor svůj materiál.

- - -

21 komentářů :

 1. Seznam.cz se problémy, spojenými se smysluplností výkladu pojmu "ruská propaganda" zřejmě vůbec nezatěžuje. Odstranil z webu Nová republika, jako jednomu z prvních, poskytnuté reklamy a zřejmě žije v představě, že "vyhrál"...

  V každém případě je to od nich důkaz jejich vystrašenosti, protože pravda prorůstá každou skulinkou. Také je to možná důkaz, ze už sami ani nevěří tomu, ze "prokremelske" weby jsou Kremlem skutečně placeny, neboť v takovém případě by byl zisk z reklamy pro provozovatele takového webu zcela zanedbatelný.

  Budou překvapeni, ze weby pojedou dál, i bez peněz z reklam, neboť jejich tvůrci nejsou, na rozdíl od nich, žoldáci a prodejné děvky.
  L.S.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Kdo se bojí. sere v síni...

   Vymazat
  2. L.S. Když to bude nutné tak finančně přispějeme na provoz NR.

   Vymazat
  3. Tak otázka je proč by měli platit putleroffskou propagandu? To nedává moc logiky, ne? Já se spíš divim proč se víc neangažuje sám Putler! Místo aby doma poltačoval svobodu slova a házel kladnry pod nohy svobodných kozáků a opozice, měl by jako nejbohatší člověk na zemi sáhnout do kapsy a zafinancovat všecky svý centrály na Zemi. Pro něj maličkost! Za kapesný co on má na den by všecky běžely aspoň rok! -
   http://www.investicniweb.cz/vladimir-putin-mozna-nejbohatsi-clovek-na-svete-ale-priznat-to-nemuze/

   Vymazat
  4. 8:34 Dle https://domaci.ihned.cz/c1-65840640-seznam-pravdivost-webu-hodnotit-nebude-nevedeli-jsme-o-tom-neschvalili-bychom-to-rika-vedeni vedení Seznamu.cz o celé akci nevědělo a tak vše ruší.
   Zřejmě si uvědomilo, že "košile je bližší kabát" i když celou akci mělo "posvěcenou" od premiéra Sobotky... Skutečný důvod zrušení se zřejmě nikdy nedozvíme.
   L.S.

   Vymazat
 2. Vysvětlete mi prosím jak může někdo něco podkopávat když to neexistuje.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Re (16:22):
   No právě! Nejde o existenci či neexistenci, jde jen o zdání!!, ba pevné přesvědčení, že TO je!
   A o to, nenechat lidi v sebemenších pochybách.
   A to by pak bylo, aby TO ještě někdo zpochybňoval!!, tj. podkopával (v TO) víru.
   A už vůbec ne nepřítel USA No. 1.

   Vymazat
 3. I sám Orwell by se zřejmě podivil, ve které části zeměkoule má dnes ty neučenlivější "žáky".
  Kteří jeho chmurné vize, před nimiž varoval, přivádějí až k samé dokonalosti.
  Nemyslím ale, že by ho to mohlo naplnit uspokojením z jeho prozíravé představivosti.
  Již víc jak před půlstoletím dobře tušil! ...

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Hele, ty přiblblý oslavovateli minulého totalitního režimu, ty jsi ten poslední kdo by si měl brát jméno Orwela do tlamy.

   Vymazat
  2. 17:21
   Hubu drž ty pologramotnej mongoloidní mamrde bez nároku na diskusi o čemkoli!!!!!

   Vymazat
  3. 17.21 : Když už nemáte co napsat , tak se chovejte alespoň slušně !!

   Vymazat
  4. Tehdy jsme se domnívali, že to Orwel myslel na komouše, a hle, ono se nám to sem dostalo z druhé strany! Nechápu, proč se ten 17:21 tak rozčiluje a nadává. Kdyby se raději líp podíval kolem sebe.

   Vymazat
  5. 17:21 nějaký podložený a oprávněný důvod k takovému požadavku by se nenašel? Jseš tu za Kašpárka!

   Vymazat
  6. Bylo to myšlený na totalitní systém kontroly myšlení! U nás je svoboda. Že židáci vlastněj média není pro nikoho omluva toho, že se tím nechá ovládat! Lidi maj svůj rozum a pokud ho nepoužívaj a nechaj za sebe myslet "vyvolence" je to jejich blbost! A ne těch "vyvolenců", ti dělaj je to co se nabízí! Jak to řekl jeden z nich, jistý Pavli Novotný? Cituju: "... já jsem kapitalista, židovský synek a člen ODS a pro mě je nesmírně pohodlnej systém, ve kterým já jako inteligentní člověk jsem schopnej poměrně pohodlně přežívat díky tomu, že ostatní kolem mě jsou debilové…“.

   Vymazat
  7. Orwell jen vysvetlil s pokusil se vysvetlit vyvoj na zapade a celkem zdarile. Jakoby zapad se snazil co nejpresneji dodrzet jeho predstavy a recepty proti nam dnes.
   fasismus v Nemecku nikdy neskoncil , jen predstiral , to melo ovsem svoje chyby , kdy napr. Gehlenova spionaz byla preplnena KGB a GRU agenty. EU asi byla zalozena na dokonceni co se Hitlerovi nezdarilo..
   A co se ted dari..
   Vyvoj kapitalismu do imperialismu a do fasismu, znamena predevsim pouziti Terorismu a teroristu jiz od dob Velke/opravdu velke ve nescetnych zlocinech a masakrech/ Britannie.
   To prevzalo ve vsem Usa a zdokonalovali 8uplatnovali teror vsude. Vladni bezpecnost, ekonomicky teror, teror afroarabu /od te doby co meli povolene cestovat letadlem/se stupnoval a stupnuje ,delaji to celkem levne a maji velmi dobre podminky pripravene urady a tajnymi sluzbami. Kdyz vyskocil Sarabsky zakrslik kdesi v horach , ihned znicil dve velvyslanectvi , lod Cole /uz zase a porad utoky na Us lode snad neni tak nemozne lod pophlidat, jako tradicne v minulosti./ Jista organizace napr. ATA /sdruzeni leteckych korporaci/ zaplatila pres 70 milionu pro advokaty aby zabranili zpevneni dveri a ramu pilotnich kabin a cestovani bezpecnostniho ozbrojeneho protiteroristickeho agenta. Ovsem vzhledem k tomu ze unosy letadel se konaly jiz pres 50 let a vzhledem k tomu ze rozhodujici soud nemohl se stat antisemitickym , tak doslo k dulezite pomoci teroristu 9/11. Take prezident Bush nebyl pripusten kdyz se veci chystali a vyhnal agenta asi 20 dni pred utokem se slovy...You covered your ass...Aspon se potom podrekl , kdyz prohlasil, ze videl ten prvni utok, ktery nebyl zaznamen, protoze to nikdo necekal a proto nebyl ukazan ihned..Zazracnej pokazdy jinej skret pak byl oslavovan jako velkej machr.. a ze dokazal nemozne i letecke cviceni na obranu zeme v ten moment si zasadne nevsimlo utoku prave na zemi , kterou tak horlive nacvicovali branit... Tedy vseobecny teror je posledni nadeja na zachranu fasimsu..

   Vymazat
 4. Náš národ měl vždy ty nejschopnější bojovníky,v každém boji a těžké době pro naši vlast.Bohužel je měl,ale na obou stranách.Jak vlastence,tak fízli.Měl však také dosti hlupáků,kteří si sami dokázali podřezávat větev na které seděli, ato zcela nevědomky.Dnes jim říkáme třeba sluníčka nebo i pražská kavárna,zde je to o to půvabnější,že ona sama sebe označuje za elitu národa.To není ani omylem.Někdo by řekl - nevědomost hříchu nečiní,problém však je,že kavárna je též dosti prorostlá těmi placenými pomahači skutečných nadnárodních elit,a o nichž víme co chtějí s národem udělat.Ato i za takovou cenu,kterou již dnes platí končící(dekadentní)národy ve Švédsku,Francii,Británii,Německu a jinde v EU.
  Naší nadějí jsou blížící se volby,jak do sněmovny,tak prezidenta.Já říkám,že je možné ještě i teď situaci vylepšit a v tomto mě stále živí současný pohled na národ Polska a Maďarska. Karel z Plzně

  OdpovědětVymazat
 5. Povšimněte si, že část zpravodajství SEZNAMu pochází od RFE/RL (Radio Free Europe/Radio Liberty)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Když Seznam ráčí dělat politiku, vzdávám se jeho služeb, z mé kapsy nedostane ani korunu. Nakonec snad už víme, koho živit nechceme a když na to přijde, ani nemusíme!

   Vymazat
 6. Vy lezete na Seznam? Co vás k tomu vede? Žádné služby které poskytuje niak nevynikají, rozhodně neumí vyhledávat, jak by se podle sloganu mohlo zdát. Od té doby co ho zakladatel prodal, a podezřelé bylo že to čtrnáct dní probírali na Českém Rozhlasu, je zřejmé komu a proč. Ale abych byl upřímný, nedávno jsem tam sjížděl video jak cizinci ochutnávají svíčkovou, tak tohle snad jako vyjimka potvrzující pravidlo mě pobavilo.

  OdpovědětVymazat
 7. Spatna zprava je, ze Michal Feix vykonny reditel Seznamu, oznamil, ze o krocich svych podrizenych nevedel a ze se vse na jeho prikaz vraci k "normalu". Vzhledem k tomu, ze se Parlamentni listy nevratily do nabidky tisku na Seznamu, tedy bud lze jako kdyz Rude pravo tiskne, nebo je opet neinformovan. Nedovedu se rzhodnout co je horsi.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Zajímavé,že o tom věděl premiér Sobotka a vedení Seznamu.cz ne.
   Nesmíte věřit všemu, co se říká ...

   Vymazat