Reklama

.

.

úterý 1. srpna 2017

NATO se připravovalo obsadit Krym s jadernými zbraněmi


1. 8. 2017   zdroj
Krym je v posledních době velmi atraktivní, i když nedosažitelný pro lodě NATO. Je jich ve vodách Černého moře soustředěno kolem deseti a je to nejvyšší počet od roku 2008. Přiblížit se k pobřeží poloostrova ale nemohou. Ačkoliv plány USA ohledně Krymu byly grandiózní. Podle expertů byl veškerý majdanovský humbuk, navádění k evropské integraci, příslib vstupu do aliance spojen jen s Krymem. V plánech americké armády byl duben 2014 uváděn jako doba zahájení provozu na Krymu.


Američané plánovali, že umístí na poloostrově svůj systém protiraketové obrany a také protiraketový systém Patriot, aby kontrolovali nejen vzdušný prostor jihu Ruska, ale také blokovali všechny starty ruských balistických raket na rozsáhlém území.

Přičemž americký viceprezident Joe Biden dokonce americkým médiím vysvětloval, proč USA neuznávají ruský Krym a trvají na návratu poloostrova Ukrajině: "USA mají zájem o další rozvoj spolupráce s Ukrajinou, stejně jako Ukrajinci chtějí spolupracovat s USA. Klíčovým zájmem je pro nás Krym, který patřil do roku 2014 Ukrajině.

Daný region mohl sloužit jako vynikající vojenská základna pro NATO a bezprostředně vojska USA. Pro nikoho není žádným tajemstvím, že Ukrajinci chtějí do NATO a my jsme připraveni vyjít Ukrajině v této otázce vstříct. Ale nyní je tento proces zmrazen kvůli konfliktu s Ruskem. Jakmile bude konfliktní situace vyřešena a Kyjev obnoví kontrolu všech regionů, zahájíme dialog o další západní integraci Ukrajiny".

Poznamenejme, že z území poloostrova jsou kontrolována území všech zemí v oblasti Černého moře. Turecko, Bulharsko, Rumunsko, Gruzie, Ukrajina, Rusko. Rusko nyní samo kontroluje všechen tento prostor.

Je příznačné, že ještě před Majdanem začínali Američané na Krymu budovat infrastrukturu pro své námořnictvo. Rekonstrukce jedné ze sevastopolských škol měla být použita pro inženýrskou základnu námořnictva USA. Na stránce pro zadávání veřejných zakázek Federal Business Opportunity stále visí oznámení o tomto výběrovém řízení.

"Američané se skutečně na vplutí na Krym připravovali velmi vážně a důkladně, říká člen výboru Rady federace pro obranu a bezpečnost Dmitrij Sablin. Už rok před událostmi na Majdanu v Kyjevě sestavili rozpočet na opravu několika budov v Sevastopolu a Simferopolu, kde počítali s umístěním štábních a zpravodajských jednotek. Vojenská letiště a posádky, které tehdy patřily Ukrajině, považovali za své vojenské objekty, dokonce poslali instrukce pro jejich rekonstrukci v souladu se standardy NATO. V plánech americké armády byl duben 2014 uváděn jako doba zahájení provozu na Krymu. Zdálo se jim, že otázka je již rozhodnuta".

Hovoří o tom i samotní západní experti, kterým rozhodně nelze vytknout přízeň vůči Rusku. Právě v roce 2017 měla vypršet lhůta dohody s Ukrajinou o pronájmu ruskému námořnictvu Sevastopolu jako námořní základny. Poté by s přihlédnutím k proamerické moci na Ukrajině USA rychle získaly úplnou nadvládu nad Černým mořem.

Krym by byl obohacen o takové typy zbraní, jako jsou mezikontinentální balistické střely (ICBM) Minuteman III a pozemní ICBM MX. Na letištích by byly bombardéry dvou typů (B-52H a B-2) a také stíhačky F-22 a útočné letouny A-10 Thunderbolt.

A Rusko by zůstalo bez ochrany.

Na závěr dodejme, že expracovník CIA čestně a otevřeně sdělil tisku, že po Majdanu se na Krymu měla objevit základna NATO, zabraňující Rusku kontrolu nad Černým mořem.

Podle něj, pokud by se Krym nespojil s Ruskem, by se na poloostrově objevily vojenské základny NATO. Tento vývoj však nezačal ani v tomto ani v minulém desetiletí, ale po pádu Berlínské zdi, domnívá se expracovník CIA, vedoucí "štábu" veteránů americké rozvědky, Raymond McGovern.

Pro Novou republiku vybrala a přeložila PhDr. Vladimíra Grulichová 

39 komentářů :

 1. "Tento vývoj však nezačal ani v tomto ani v minulém desetiletí, ale po pádu Berlínské zdi,.."

  Bývalý expracovník CIA se zřejmě "mýlí", vývoj nezačal po odstranění Berlínské zdi, ale po zavraždění Stalina v roce 1953.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Dnes se stalo to, čemu říkáme válka výzvědných služeb. CIA za pomoci hackerů zaůtočila na ruský dálný východ, vypnula elektřinu v čase, kdy tam přilétal Putin.
   V zásadě, se díky tomu, že Rusko je civilizovanou zemí, nic nestalo. Lidé rozsvítili svíce a očekávali svého oblíbeného prezidenta. Co pak se ale stane, když v USA hackeři zhasnou. |Rabování,vraždy, loupení. V USA se prostě soustředěna světová civilizace a demokracie. Problém je v tom, že nikdo neví kde a jestli vůbec.

   Vymazat
  2. no a proč jsou rusaci za to penalizovány za poloostrov i ukrajinu,když všichni vědi ,že převrat udělaly usa zrou tak jako v tureckum,ale erdogan neni blbec a vi že to podnikly usa na jeho odstraněni lidičky a jdem na zapad kocabe blbe

   Vymazat
 2. To je čára přes rozpočet, co? Vy kurvy pindostánské nenažrané. Krym je na věky ruský a na válku o něj nemáte koule,vy naši nevážení křišťálově čistí "spojenci". Rusko není sebevrah, takže si Krym ohlídá proti komukoliv.To byl od Rusů takový skvělý tah, že ty emérické tlamy jsou otevřené dokořán ještě dneska :o)))

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Správně, USA umí jen z pozice síly diktovat, vraždit, vyvážet americkou demokracii ohněm i mečem a samozřejmě plundrovat slabší státy.Tohle na ruského medvěda neplatí a na čínského draka, jakbysmet.Tihle dva zašlápnou parazitujícího jestřába v zobáku drtící své "spojence", jako štěnici.Jen EU a šílená Merkela posvětí usácké sankce proti EU a její 4.říši, zákaz dovozu plynu, ropy plus jakéhokoliv obchodování s horlivým schválením pro EU, likvidační TTIP, aby usácko-řiťolezecké spojenectví, ve jménu America first, Europe last out, náhodou nevyhaslo.S USA může být spojenec jen vazal, sluha a řiťolezec-viz. vládní vlastizrádné strany a hnutí!

   Vymazat
  2. Nějak jim zaskočil ten geneticky modifikovaný hamburger v amerických tlamách a kašlou z toho ještě dnes!

   Vymazat
  3. 100% SOUHLAS s příspěvkem 20,27.
   USA dnes může obdivovat a spojovat se s ním jen naprostý dement, slouha nebo podplacená nula.
   U nás není nutné jmenovat, každý jistě ví ...

   Vymazat
  4. Kde se stala chyba? Zuřivě zařval SHYLOCK a třískl pěstí do stolu.

   Vymazat
 3. Co ten Gorbačov fetoval?

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Mohlo to dopadnout i hůř! Ten magor byl schopnej odevzdat Reaganovi i jadernej kufřík, jen kdyby ho polaskal jak zatoulanou čubičku!

   Vymazat
  2. 20.16 Přeci dolary a Havlovo menu (lichotky mocných) A Raisa také šla po prachách jako slepice po flusu....

   Jelcin to pak jistil za demižón vodky.

   Vymazat
  3. 20:16 Tenhle zrádce vlastní země a celého východního bloku. Co asi říká na to co jse děje?

   Vymazat
  4. 23.15 Proč by něco říkal, když může v klidu počítat a utrácet svých nekonečných "30 stříbrných"?

   Vymazat
 4. Rusové odvedli skutečně skvělý tah s Krymem. Každému normálnímu člověku bylo hned jasné. Proto ženou ostatní výzbroj do pobaltí, Rumunska a dokonce staví základnu na Slovensku u Dolního Kubína. O tom se ale nesmí informovat.Stačí tam zajet a ja jasno.Proto sankce a vyhoštění diplomatů, prostě špína a hledání důvodů k invazi na Rusko. Doufám, že dostanou brzo přes držku a hlavně na svém území, kdy naposledy válčil sever proti jihu.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Anonymní 20:27
   Sice se mluvilo o základně USA na Slovensku,ale někde u Popradu,tak nevím kde jste vzal Dolný Kubín.Trochu to tam znám,tam snad není místo ani pro malé letiště.Spíš by se mohlo jednat o nějaké raketové umístění v těch horách.V současnosti se neutají ani kopání hrobu,natož nějaký tunel,akorát to bude místo pro cíl.

   Vymazat
  2. dakujem za info a kde ju pri Dolnom Kubíne stavajú

   Vymazat
  3. no jo vyhostěni diplomatů--a jet-li pak vite ,že usa ukradly pozemky a budovy diplomatům ruska v usa a to za biliho dne lidičky,rusáci si je musely koupit a zaplatit,ale vyhožtěni z ruska---zde byly usa pouze v nájmu lidičky oni svině usa porušily videnskou dohodu a to neni vše,pozemky v usa co ukradly za biliho dne prý vráti pokut rusak opusti syrii---jinak nahled at si udělá každy sám a jdem na zapad kalousku,kocábe a dalši ubožáci,,,,,,,,

   Vymazat
 5. A je jasno. Karty vyloženy.
  Krymští se přesvědčivou většinou rozhodli, a Rusko poté zabránilo okupaci Krymu jednotkami USA (či jejich vazalů).
  A ty USA? No, ty se s tím sice nikdy nesmíří, ale jsou už tak uvyklí. Respektu.
  Ne však respektu k demokratickému rozhodnutí Krymských o svém sebeurčení!
  Sílu ti US huni respektují, jen tu ...

  OdpovědětVymazat
 6. Amerikanizmus1. srpna 2017 22:06

  Amerikanizmus má kořene v neokonzervativní ideologií USA jako světového hegemona. Podle neokonzervativců zhroucení komunizmu a socializmu dalo světu znamení, že dějiny si jako svou budoucnost vybraly „demokratický kapitalizmus“, který ovšem ve skutečnosti není ani demokratický, ani kapitalistický. Je to světový socioekonomický a politický systém, který by se dal nazvat amerikanizmem. A tento „amerikanizmus“ se nyní Washington coby svou světovou nadvládu chystá nasadit na celý svět.
  Rusko, Čína, Sýrie a Irán, které tuto nadvládu nad sebou odmítají, musí být destabilizovány a zničeny, protože americkému „amerikanizmu“ prostě stojí v cestě. Býv. prez. USA Obama to výstižně nazval "zkroucení rukou".
  USA svojí politikou destabilizují světový mír. Americká demokracie je podvod, který slouží komukoliv a kdekoliv.
  USA je nejškodlivější stát na Zemi, který nelegálně bombarduje a zabíjí civilisty v několika zemích současně, tajně vyzbrojuje teroristy na Středním východě a podvratně zasahuje do voleb v zemích po celém světě. Má odvahu přednášet ostatním o čestnosti, čímž se vysmívá mezinárodním zákonům a pravidlům obchodu.

  OdpovědětVymazat
 7. To je stejně pravdivý článek jako ten o Červené karkulce. S chutí jsem se tomu zasmál.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Čemu, komiku? Své hlouposti, že nechápeš psaný text? Doba je vážná, jen blbci se smějí!

   Vymazat
  2. Debilové se smějí stále, protože nevědí ani čemu a proč.

   Vymazat
  3. Dědeček znával nějaké ŠLEMILY kteří se smáli, jako vy, když jim Češi doporučovali zašít se na pár let do zámoří, že jsou jejich informace lživé... raději si dál hlídali v Praze a v okolí majetečky, vybírali nájemné - až je pak Němci "přestěhovali" vlaky do Polska... a v Čechách už je pak nikdo nikdy neviděl...

   Vymazat
  4. To spíš debilové věří tomuhle článku a vůbec celému tomuhle propagandistickému webu :D

   Všichni rusofilové rady jsou hrozní pokrytci. Kritizují tady amíky za údajné a ničím nepodložené vyměšování do záležitostí cizích zemí a přitom vesele hltají obsah takovýchto pochybných (a lživé informace uvádějících) stránek. Ruská propaganda této formy samozřejmě není vyměšování do záležitostí cizích zemí :D Vyhrožování všem co chtějí do NATO taky samozřejmě není žádné vměšování, že? :D Krymští že sami chtěli Rusy a že měli legitimní referendum? :D Jo jasně a proto bránili mezinárodním pozorovatelům sledovat průběh referenda (pokud ho nefixlovali, neměli přeci důvod bránit pozorování).

   Naučte se přemýšlet a analyzovat informace... Ta vaše rusofilská omezenost je prostě k smíchu :D :D

   Vymazat
  5. 9,22
   Ta tvoje ussácká vym,atlanopst a debilita se dotýká i Marsu s Venuší dohromady,kolaborantská havloflanděro bez vlastního mozku,pouze navinutá na ouda JandoPutnovo bukvice!!!!!!!!:-DDDDDDD

   Vymazat
  6. 9:22 pindosi mají ničím nepodložené vyměšování, tak to asi jo. Já si vždycky říkal, že jsou nějací divní.

   Vymazat
  7. Re:22.24 vazeny pane,I kdyz nekedy nesouhlasim ze sveho uhlu pohledu se vsim Co se zde pise,velmi rad bych se s Vami osobne setkal mezi ctyrma ocima a povypravel Vam jen jeden z mnoha prikladu dolozitelnych audionahravkamy jen o tzv.kijevskem Majdanu a mozna by Vas presel veskery smich I humor.Nechci a nebudu zabihat do podrobnosti neb nechci vystavovat urcitym rizikum dalsi osoby. Mezi lety 96-98 jsem byl pozadan pritelem zda mam nejake vlivne osobnosti na UA.Vysvetlil jsem mu,ze cely stat ridi mafie(brano z mého pohledu ) a ze osobne poznam nekolik lidi na tehdejsich gubernatorskych pozicich kteri maji dobre vztahy na stezejni ministerstva. Dohodl tedy setkani s lidmi kteri se predstavili a dolozili prukazy a plnou moci k zastupovani tehdejsi USA administrativy.Ziniciovaj jsem tedy setkani s UA stranou.Samozrejme, ze neprislo tito gubernatori ale vyslali svoje lidi a to po predchozi domluve.Ja jsem vystupoval pouze jako prostrednik a tlumocnik.Tito zastupci US adm.meli k dispozici znacne financni prostredky ktere holdall rozdelit dle zasluh kazdeho ucastnika.Samozrejme jsem se tomu nebranil prez toe byla dobodnuta odmena po skonceni jednotlivych akci.
   Jiz pri prvnim setkani bylo sdeleno,ze tyto akce jedou soucasne po dalsich peti na so be nezavislych liniich. Velmi podrobne jsem byl obeznamen s prvni etapou a velmi strucne s o statnim az k onomu slavnemu Majdanu,coz byl dle jeho slov beh na dlouhou trat.Podotykam, ze meli svoji ochranku 24 hod.denne a jak rikali bez ni neudelali ani krok,kdyz asi po tretim setkani jsem je videl v TV zastrelene. Pritel, ktery me s nimi seznamil se odstehoval neznamo kam a ja od te doby take ziji v zahranici.Police odlozila pripad ad acta .Nevim zda I toto Vam bude k zasmani -mozna,me ale do smichu neni preztoze od te doby ubehla jiz drahna rad a roku neb tusim kdo za tim muzes stat ale mozna se mylim.   Vymazat
  8. 9:22 Tys to nepochopil! To Kyjev bránil tomu referendu!!! To referndum ty hňupe mělo proběhnout někdy v roce 1993! A jeho výsledek byl předem jasnej - nikdy nikdo ani na moment neuvažoval že by Tavrická gubernie byla součásít maloruských gubernií! Nikdy nebyla! Ani Hitler nepočítal s tím že Taurida alias Gotenland by měl bejt spojenej s Reichskomissariatem Ukraine!!! Blbe! To pouze a jen Absolon Pearlmutter, obřezance známější jako Chruščov spojil Krym s tímhle patvarem zvaným "Ukrajina" do jednoho celku! Severní Tauridu ukradli bolševici a připojili k tzv. Ukrajině již v roce 1922 a dodnes je tímto pastátem okupována! Proto výsledek referenda 1993 by byla jasnej jak facka stejně jako toho v roce 2014! Nač jaký "pozorovatele"? Těch tam bylo dosta dost a dodnes nemaj púovolenej vstup na Ukrajinu za to že tam přijeli! Tak přestaň lhát a žvanit! Hele, ty, nejsi taky čirou "náhodou" ňákej ten vlastník málenkovo abrézanovo chvasta, co? To by celkem vodpovídalo!

   Vymazat
 8. Všiměte si co mají společného Slovanské státy preferující ohlávku USA. Je to parazitizmus. Poláci, ukrajina, Chorvatsko a bohužel i Bělorusko. Dále Estonsko, Litva a Lotyšsko, za CCCP jsme tam jezdily nakupovat luxusní zboží jako u nás do Tuzexu. Proto se hloupým lidem nemá nic dávat zadarmo, považují dárce za hloupého. Vím o čem mluvím protože i my jsme dostávaly ropu a plyn za poloviční ceny západního trhu a ještě bez dolarů. Proto je u nás tolik vycvičených malých parazitů. ČLOVĚK.

  OdpovědětVymazat
 9. Nefunguje to v USSA stejně jako ve filmu jejich produkce "Dobrý pastýř"? Nedělejme si iluze, asi to s USSA bude stále stejné, někdy si myslím, že takoví lidé jako Craigs, Chomský, O. Stone, Snowden, Assange a další moc nezmůžou a připadá mě, že je to horší a horší. Udivuje mně ta zločinecká psychopatie vůdců této země a ta je bohužl mimo dosah meho pochopení.

  OdpovědětVymazat
 10. S USA je věc jasná, jenže tamní mocipáni nejsou schopní myslet dopředu. Představují si, že vycucnou EU přes plyn, jenže to znamená, že přijdou o spojence s výkonnou ekonomikou. Zrovna tak udělali skvělý tah- svému největšímu konkurentovi Číně nahnali do náruče Rusko. Skutečně geniální strategie. Navrch se domnívají, že nasranou čast vlastních obyvatel umístí do pěti milionů připravených plastových rakví a tak vyřeší vnitřní problémy, o kterých tady mluví Honolulu.

  OdpovědětVymazat
 11. Neoconi zuří,nejen zabráním Krymu,ale vstupem Ruska do konfliktu v Sýrii,naprosto se hra otočila.Tak zkouší kde co na Rusko,ale i Evropu,že hlavně spojenci nepomohli USA,porazit Assada.Až po špatných událostech s Krymem s Ukrajinou,pustili do Evropy utečence,záměrně.

  OdpovědětVymazat
 12. Pan Putin je borec a Rusko si takového prezidenta zaslouží . . kdyby tam byl místo něj kašpar jako byl Jelcin, tak už to mají "demokraticky" rozkradené . .

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Kdepak rozkradené... USAci a Chazaři NEkradou. Vždy počestně nakupují - samozřejmě za ceny jimi samými stanovené - takže nabídky NELZE ODMÍTNOUT...

   Vymazat
 13. Můžete se domnívat co chcete, ale všechno musí vyřešit až světová válka. Lidstvo se nikdy nedomluví v míru. Plán světovládců USA je nastaven tak, že po válce by mělo na celé planetě zbýt z těch miliard lidí jen cca 20 milionů lidí, jehož několik vůdců si rozdělí zbývající nerostné bohatství planety a ostatní zbylí budou muset být vůdcům servilní jako otroci, jinak je nechají vůdci také zemřít. Čili, pokud je v tomto plánu překážkou Rusko, případně Čína a jiné státy na blízkém východě, tak je potřeba tam prozatím ve světovém míru udržet válku co nejdéle k oslabení moci tohoto asijského regionu, a jen tehdy USA jsou schopny zbohatnout na uskutečnění svého světovládného plánu.
  Naproti tomu, když Rusko nechá USA po světové válce naživu, USA nedá pokoj v uskutečnění plánů světovlády. Jinak: Když např. Američan vynaleze technicky novou strategickou zbraň, tak na jejím prodeji chce zbohatnout a nabídne jí komukoli, kdo zaplatí. Když to vynaleze Rus, tak většinou uvažuje vlastenecky k obraně své vlasti a drží informaci v naprosté tajnosti, aby ani lidé laičtí o mi nevěděli.
  Tedy, pokud skutečně existuje (hypotéza) tzv. geotermojaderná nálož, která může už od 50.- 60. let na okrajích Mariánského mořského příkopu, kdy po odpálení se nadzvedne celá zemská deska a vyleje se magma do moře, tak při zahájení 3. světové války kýmkoli ,,trapnými raketami", přestane existovat kontinent Severní Amerika.
  Vtip je v tom, že pohyby ponorek jakýchkoli armád, nejsou ze satelitů viditelné, jdou-li v hloubce pod cca 2000m!

  OdpovědětVymazat
 14. Baťův koncept pro 40 milionu už je pryč, teď je koncept pro 10 milionu mrtvých !!!

  OdpovědětVymazat
 15. Velká a nedozírná škoda, že Krym obsadili Rusáci. Dnes si mohli naši vojáci válet kuole u moře a takhle jsou a budou chudáci mrznout v Pobaltí. M.R.

  OdpovědětVymazat
 16. No, pokud budou mrznout za svoje vlastní ideály, tak to přežijí. Ale pokud budou chcípat za ,,ideály" NATO, tak jedině dobře jim tak! Ať chcípnou...

  OdpovědětVymazat
 17. Dělili medvědí kůži když medvěd ještě běhal po lese.

  OdpovědětVymazat