Reklama

čtvrtek 31. srpna 2017

Ne, na Rusy střílet nebudeme, vzepřeli se bulharští vojáci K neočekávané události mělo dojít na aliančním cvičení Noble Jump 2017, které se konalo koncem května...

Napsal/přeložil: ea24
31.8. 2017   Eurasia 24
Média v minulých dnech přinesla zprávu, která se poněkud vymyká běžným informacím o cvičeních Severoatlantické aliance – a vystihuje nálady v ozbrojených silách některých členských zemí, které odmítají slepě přijmout agresivní protiruskou politiku.


K neočekávané události mělo dojít na aliančním cvičení Noble Jump 2017, které se konalo koncem května a v první půli června v Rumunsku za účasti armád jedenácti členských států – Albánie, Bulharska, Británie, Řecka, Španělska, Litvy, Nizozemí, Norska, Polska, Rumunska a Spojených států.

Bulharští vojáci striktně odmítli v rámci cvičných střeleb pálit na fiktivního nepřítele, když jim připadlo, že cíle mají představovat ruskou armádu. Argumentovali, že „nechtějí střílet na Rusy“.

Ukázalo se, že Rumuni, kteří byli za přípravu výcvikového prostoru odpovědni, využili jako cílová plátna vysloužilé billboardy, které zdáli skutečně silně připomínaly znaky ruských ozbrojených sil.

Pochybení bylo rychle napraveno, podoba cvičných cílů změněna a členové NATO se Bulharům omluvili. Informace se neměla dostat na veřejnost, nicméně došlo k opaku.

Není to první případ, kdy Bulhaři dali najevo, že se nehodlají podílet na agresi NATO proti Rusku. V letech 2014 a 2015 odmítli umístění prvků americké protiraketové obrany na jejich území, zatímco Rumunsko souhlasilo.

V roce 2016 zase Bulharsko ústy premiéra Bojko Borisova odmítlo účast na námořní formaci aliančních zemí s cílem „čelit ruským silám v Černém moři“.

„Vždycky jsem říkal, že chci v Černém moři vidět plachetnice, jachty a velké lodě s turisty, a nikoliv aby se stalo arénou pro vojenské akce. Nepotřebuji válku v Černém moři,“ prohlásil tehdy Borisov s plným vědomím, že společná námořní síla měla být zaměřena výhradně proti Rusku.

ea24

15 komentářů :

 1. Škoda, že nenabídli členství v černomořské námořní alianci také nám. Stropnický by s ní určitě ochotně souhlasil a koupil by od amíků nějakou mírně jetou letadlovou loď. Mohl na ní umístit ty nakoupené a zakonzervované Albatrosy.

  OdpovědětSmazat
 2. Anonyme 14:45, kde žiješ. Armádu nepotřebujeme. Stačí tam vyslat Stropnického a nepřítel umře smíchy.

  Pepo Milan

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. ano,velmi krásná reakce,snad jen aby měli tu smrt z leknutí pomalejší,bych nejprve zaslal několik děl,tedy uměleckých,ve kterých tento klaun ráčí svůj čenich prezentovat,proč chudáky nepřátele děsit najednou a šokem........Lada

   Smazat
 3. Střílení na Rusko znamená válku, to Bulhaři, Slované, moc dobře vědí, je to jednoduché.USA a NATO připravují útok na Rusko, za pomoci evropských zdrojů, včetně nenávisti Anglosasů ke Slovanům.Ministr herectví a války Stropnický, nakupuje americkou techniku na útočnou válku.Ten bude velet ze štábu NATO, českým předsunutým jednotkám!

  OdpovědětSmazat
 4. Noblesní americké názvy cvičení a noblesní příprava spojenců(užitečných idiotů) na útok, kteří nasadí za zájmy USA své životy, životy evropských civilistů, zničení svých států, k útoku na Rusko To, aby se lid USA měl co nejlépe, to už musí pochopit snad kařdý!

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 16:13 Měl by to pochopit každý, když to chápou už i Bulhaři. Snad jen s vyjímkou našich kavárenských (j)elit. Ti zůstanou blbí až do smrti.

   Smazat
  2. Já si to nemyslím. Ten slepenec, kdysi zvaný "Severoatlantické obranné souručenství" se při první ozbrojené srážce s Rusem rozpadne. Slovani, samozřejmě kromě Poláků, buď zahodí zbraně a budou mazat domů (nebe přejdou na druhou stranu - což bych nakonec nevyloučil ani u většiny Němců), no a zbytek, jak to uvidí, tak pomaže taky domů a zůstanou tam jen hrdinní vývozci demokracie, sami. A za 3 dny bez hamburgerů, pizzy a coca-coly to vzdají. Fiasko.

   Smazat
  3. NATO-USA je přestárlý papírový a hluchoněmý tygr, který jen otevírá tlamu naprázdno a bez zubů.Nikdo rozumný, natož Slovan(vyjmy Poláků a Pobalťanů), nikdy nezvednou zadek z křesel a gaučů, oblečou si maskáče od Stropnickýho, ty zřejmě po nocích přešívá Žílková osobně, vezmou do ruky emerickou vysloužilou křesadlovku a půjdou střílet Rusy.To je nereálné a NATO slepenec by v poli brzy mával bílými hadry.

   Smazat
  4. Ty tlustý zdegenerovaný americký hamburgrový zadky, prolitý geneticky modifikovanou cocacolou, jsou zcela nepoučitelní!!!

   Smazat
 5. Na celém tom článku je nejdůležitější zaznamenat výraz "K neočekávané události mělo dojít...". Tak došlo k tomu nebo to bylo všechno úplně jinak?
  Cvičení se konalo na přelomu května a června a dneska je konec srpna. Že se s tím nikdo nepochlubil už dřív? Není to divný?
  p

  OdpovědětSmazat
 6. Fsdejte se, Rusofe, nyc se vám nestane, EU, NATO+United States of America!!!

  OdpovědětSmazat
 7. Prostí bulharští vojáci mají v sobě neporovnatelně víc slušnosti a statečnosti než kterýkoliv jiný z bulharské vládní sebranky.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. František Opluštil souhlas moje řeč.

   Smazat
 8. Konečně zpráva, která případ popisuje. Pokud by opravdu někdo použil na cvičné terče výsostné znaky jiného státu, byl by to neskutečný skandál. Padaly by hlavy, diplomati by měli co žehlit a strana viníka by si z ostudy neušila jen kabát, ale hned burku, a něco by ji to stálo v politice a obchodních vztazích.
  Rumunští pořadatelé cvičení jsou neuvěřitelná paka. Kdyby nechtěně napodobili ruské znaky v dobách partnerství, bylo by to faux pas, spáchat to ale v dobách studené války, je nebetyčná provokace, která jen rozdráždila už beztak rozjitřenou atmosféru. Mezi státy, politiky, vojáky, u veřejnosti. Chápu, proč to chtěli ututlat. Nepodařilo se a navíc to v první vlně šlo v ještě horší verzi - že šlo o přesné ruské znaky, místo toho, aby idioti přiznali chybu, že to byla nechtěná nápodoba vzešlá z použitého barevného materiálu motivovaná úsporami. Případ je ukázkou, že mezinárodní průšvih vůbec nemusí být produktem sofistikovaných manévrů politiků, tajných služeb, médií, strategií, taktik, manipulací, mlžení, uplácení, ale může být výsledkem přirozené lidské blbosti, kdy nějaký kretén na významném postu provede kravinu. Podle kontextu, k čemu je společnost nastartována, pak takovýto náhodný úlet může způsobit jednou ťukání na čelo, jindy cvakání závěrů pušek a kanónů.
  KR

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 22:34 Jo, kreténi se najdou všude. Jako když Kalousek chtěl cisternami zabránit odletu letadla, deportujícího "nevinného" ruského zločince.

   Smazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.