Reklama

úterý 29. srpna 2017

"Nejlepší reklamu by bylo těžké vymyslet": expert odhalil tajemství úspěchu ruských systémů protivzdušné obrany S-400 ...

29. 8. 2017     zdroj
V rozhovoru s listem Kommersant sdělil ředitel Federální služby pro vojensko-technickou spolupráci Dmitrij Šugajev, že finální smlouva mezi Ruskem a Tureckem o dodávkách systémů protivzdušné obrany S-400 Triumf ještě není podepsána, ale dohod o všech hlavních bodech již bylo dosaženo. Zároveň poznamenal, že Rusko již obdrželo žádosti na nákup daného zařízení z 10 zemí. Korespondenti iReactoru oslovili vojenského experta Alexeje Slavického s žádostí o vysvětlení, co způsobilo takový rozruch kolem Triumfu.


"S-400 je jedním z nejnovějších rozpracování ruského "obranného komplexu", proto se s ním zákazníci zprvu jen obeznamovali. První objednávky byly přijaty z Číny a Indie, ale to jsou naši tradiční partneři. Skutečnou senzací byla dohoda s Tureckem. Tato země je jedním z nejdůležitějších členů NATO. Proto je nákup ruských zbraní Ankarou pro mnohé překvapením. Hlavní věc je, že před tím turecká armáda odmítla evropské a čínské modely a nedokázala také jednat s Američany. Lepší reklamu pro ruské zbraně je těžké vymyslet.

Ale tady je třeba si uvědomit i postavení Ruska celkově. Moskva nemění své partnery v rukojmí, jak se Američané zachovali vůči tomu Turecku. Na vrcholu konfliktu v Sýrii Pentagon vzal a odsunul z území spojence všechny systémy protivzdušné obrany a protiraketové obrany, čímž zanechal zemi bez ochrany. Je těžké si představit takovou situaci v případě Ruska. Moskva je naopak připravena k předání části technologií, aby si zákazníci mohli sami vyrábět nakoupené zbraně, díky čemuž budou mít partneři stejné podmínky. Náš obranný průmysl nevydělává na monopolu, ale na neustálém vývoji, proto předání technologií není pro národní bezpečnost hrozbou. To je hlavní tajemství ruských zbraní na mezinárodním trhu"....

Pro Novou republiku vybrala a přeložila PhDr. Vladimíra Grulichová

16 komentářů :

 1. Bylo to ještě pár měsíců před aktivním zapojením se ruských VKS v syrské válce, a schylovalo se k otevřené agresi proti té zemi.
  US Navy spolu s Izraelem jakože v rámci společného cvičení ověří své schopnosti. A přitom "zkušebně" odpálili své dvě tři křídlaté rakety na Sýrii. Rusko je sestřelilo.
  Již i toto byla pro všechny zainteresované nepřehlédnutelná reklama.
  Po rozmístění ruských systémů PVO v Sýrii a varování ze strany Putina se US koalice musí u ruského velitele oficiálně dožadovat toho, aby mohla v určité oblasti syrského prostoru operovat. Protože v mezích operačního dosahu těch ruských si US koaliční jinak nezalétají. A riskovat nechtějí.
  Ani ta jejich éra nejsou zadara ...

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Opluštile, co to meleš o jakýchsi sestřelených testovacích raketách? Psali to na Aeronetu?

   Smazat
  2. 21:08
   Ty sám meleš hovadiny a za krkem ti zas sedí vopice....a kousek dál čeká mrtvice!!!!!:-)))
   Těš se na obojí,kecale!!!!

   Smazat
  3. Blbínek 21:08 se narodil jako americký čípek a jako takový čípkaří na mnoho způsobů. To vysvětluje jeho aroganci a hloupost -dvě tváře jedné mince - duševní nesamostatnosti a zpozdilosti.

   Smazat
  4. Re (21:08):
   číst snad i umíte: ...
   http://zpravy.idnes.cz/rusko-hlasi-odpaleni-dvou-balistickych-objektu-ve-stredozemnim-mori-1jr-/zahranicni.aspx?c=A130903_112313_zahranicni_dam

   Smazat
  5. Číst umím, Opluštile, ale v článku není vůbec nic o tom co vy tu blábolíte.

   Smazat
  6. 22:01
   Ty a čtení????
   On je apríl???:-))))

   Smazat
  7. Tohle je dobry priklad vyvozu SCHOPNOSTI rusu na misto F/Fuck/ -35, letadel jedno za 360 milionu !!

   Smazat
  8. 21 08:
   Víš, co říkal můj otec ? Nejhorší je blbý, ale pilný. Do prčic, ty se ale snažíš. Je vůbec nějaký článek, kde by jsi nemlel ty svoje žvásty jako kolovrátek ? Tobě to není blbý, dělat Rusku neustále takovou reklamu ? A ještě neustále dělat ze sebe vola ? Ty snad i věříš kecům bez jediného důkazu, že Rusům spadla polovina kalibrů v Iránu. tak nám tady vysvětli, kde zmizelo asi 28 Tomahawků při útoku na syrskou základnu. A to na ně Rusové nestříleli. Tak mluv, ty vševěde. Čekám.

   Smazat
 2. No, už zřejmě zapomněli jak jim před rokem Turci sejmuli stíhačku. No kdo chce kam...

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. proč kafráš když nevíš o co go.

   Smazat
  2. Rusové geniálně převedli Turky na svou stranu. 21:06 nic nepochopil. Nevidí, jak se svět mění. Těším se, jak bude zdůvodňovat svoje další překabátění, až nadejde čas. A ten se sakra blíží!

   Smazat
  3. 21:17 Souhlas moje řeč.

   Smazat
  4. 21:06 když něco, tak bitevník. Za podivných okolností. Načež se omluvili a sekají dobrotu natolik, že USA i NATO jsou v rozpacích...

   Smazat
  5. 21 06:
   Oni jim sundali stíhačku ? A kdy proboha ?

   Smazat
 3. Běžte někam "kolegové" si nic navzájem neudělají akorát lidi vodí za nos.

  OdpovědětSmazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.