Reklama

.

.

pondělí 21. srpna 2017

Nepřátelé Turecka

Yekta Uzunoglu
21. 8. 2017
V předešlých dnech opakovaně prezident země jednoho z členů NATO, to jest prezident Turecka Recep Tayyip Erdogan, označil tři největší politické strany dalšího člena NATO za nepřítele .... a NATO mlčí, jako kdyby se nic nedělo...
Útoky Erdogana a jeho vlády na všechny struktury SRN nemá konec.
V minulých týdnech jsme se dověděli, že víc než 600 německých společností včetně světoznámé automobilové značky Mercedes, se nachází na tureckém statním seznamu podporovatelů terorismu. Pak jsme slyšeli z úst Erdogana, že někteří nejvyšší ústavní činitelé Německa jsou nacisté, nyní už je přímo označil za nepřítele Turecka.


Ano, slyšeli jste správně vyjádření Erdogana - CDU, SPD a Die Grünen jsou nepřátelé Turecka! A co další politická strana - Die Linken? Ti už byli přece dávno Tureckem označeni přímo za podporovatele terorismu! Takže zůstávají jen FDP (Liberálové) a je téměř jisté, že Erdogan v návalu vzteku na ně jednoduše zapomněl, a ne že by je chtěl ušetřit.

Vztek vůdce tureckého Sultána se tím nezastavil, vyzval své Turky v Německu, aby nedali své hlasy těmto politickým stranám, což je údajně dle mezinárodních zákonů vměšování do vnitřních záležitostí země – a to ne nějaké nepřátelské země, ale vměšování se do vnitřních záležitostí země, která je členem stejného vojenského paktu jako Turecko .

Klade se oprávněná otázka, odkud bere Erdogan tolik odvahy nadávat, osočovat, vyhrožovat, vydírat, označit světoznámé značky Německa za podporovatele terorismu, dokonce se vměšovat do vnitřních záležitostí tak významné země a tak silné země, jako je Německo? A přesto se stále nic neděje.

Erdogan totiž moc dobře ví, že mu stačí, aby spolupracovalo jen pár podniků Německa, a může si dělat, co chce.
A dle všeho právě proto ve stejných dnech, kdy vypustil nehorázným způsobem svůj vztek na ústavní představitele a na tři největší politické strany, co prezentují národ v největším zákonodárném sboru, to jest v Bundestagu, nechal Erdogan vyhrát německému Siemensu miliardový byznys s větrnými elektrárnami v Turecku, ta spolupráce jen v tomto odvětví energetiky má dle zpráv trvat nejméně 30 let! Každý ví, že bez souhlasu Erdogana nikdy nikdo nemá v Turecku šanci vyhrát podobný gigantický tendr, i kdyby dal ze všech uchazečů úplně nejvyšší cenu. Je snad překvapující, že z 8 uchazečů toho miliardového tendru (miliardový v USD), byli čtyři uchazeči německé firmy? Země, která se stala terčem těch nejnehoráznějších urážek a pokusů o vydírání s uprchlickou vlnou od Erdogana? 4 z 8 firem jsou německé, tj., jsou ze země, odkud je nejméně devět občanů, co jsou dnes protiprávně v Turecku drženi v kriminále a jsou vystaveni nelidskému zacházení, nejznámější německé sdělovací prostředky je označují za "rukojmí"!
 
 Myslím si, že to byl právě někdo ze Siemensu, který nedávno na dotaz o Turecku sdělil: "jsme tam víc než 150 let a budeme tam dal"... Ano, je to pravda, Siemens je tam v těch končinách víc než 150 let a dle všeho tam také zůstane. Siemens tam byl i v době genocidy Arménů, to jest genocidy křesťanů na pokyn islámského Chalífy a jeho armády, kdy byly údajně telegramy Siemensu použité islámským sultanátem i k lepší koordinaci genocidy křesťanských Arménů ….

Siemens dle wikipedie měl jednu ze svých továren přímo "uvnitř na uzavřeném území koncentračního a vyhlazovacího tábora Osvětim II. Březinka (Birkenau)".

Erdogan dle všeho ví, že pokud dá kousek koláče těm skutečně mocným, může nadávat "nejvyšším ústavním činitelům" nejvýznamnější země evropského kontinentu jak chce a nemůže se mu vůbec nic stát!
Mapa telegrafické site osmanské říše 

 Naivně jsem si myslel, že i kapitál se z dějin poučil a aspoň nenechá pošlapávat svým vlastním ústavním činitelům svého vlastního civilizovaného národa sebeúctu! Nedávno řekl německý prezident, že právě již kvůli sebeúctě si nesmí Německo toto již dát od Erdogana líbit a to ještě ani netušil, že Erdogan označí politické strany (včetně jeho vlastní strany SPD), co tvoří páteř německé demokracie, za nepřátele a že ve stejné době světový gigant, jako je Siemens se svým konsorciem ucházel o giganticky projekt s Tureckem!
Sebeúcta!
Jaký má vlastně v Německém politickém soukolí tento pojem po těchto projektůech- kontraktech - německých firem s Erdoganovým sultanátem význam?

 Letos tomu bylo už 150 let co velikán Německa Karel Marx napsal svůj Das Kapital….

Text telegramu tykajícího se genocidy Arménů

19 komentářů :

 1. Ale on má pravdu, předsedo!

  OdpovědětVymazat
 2. Pane Uzunoglu, každý trochu morální člověk je na straně utlačovaných. Je ovšem důležité jakou má moc aby něco na té situaci pomohl změnit. Jste daleko vzdělanější a zkušenější člověk než jsem já a tak víte, že historii vždy ke své slávě psal vítěz. Turci nejsou tak zaostalý národ jak se v našich končinách myslí a podle všeho pochopily co se bude dít a tak mění směr. Vždy jsem byl na straně Kurdů, ovšem mám pocit že jdou špatným směrem. Vy máte mezi nimi známé tak asi víte víc ale s USA nikdo nikdy nic nezískal, vždy mu jen mohl sloužit za pro ně výhodných podmínek. Rezoluce OSN o Kurdistánu platí již skoro 100 let a kdo jim kdy pomáhal? Je směšné co tady někteří píší o dobré spolupráci s režimy jako Saudská Arábie a spol. Doporučuji podívat se na YouTube video "Až dojde ropa" a uvidíte o co vlastně USA v tomto regionu jde. Čiň čertu dobře, peklem se ti odmění. Bylo pár případů, kdy se někdo pokusil využít čerta ale stejně to dopadlo špatně jako v Panamě. Pokud se lidsky nedohodnou Kurdové s okolními státy a způsobu soužití, tak to bude stále je boj. Míru zdar.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. To jen do času a pak to Turci schytají plnou silou a bude obnoven Byzanc a Cařihrad

   Vymazat
  2. Motroku, Uzunoglu má "šibalské oči" jiného etnika než Kurdů, ti jsou jen zástupným projektem byznysu UZU.

   Vymazat
 3. Kapitál se nikdy nepoučí , vždy jde jen o peníze a Kurdové se bohužel nedovedou dohodnout ani mezi sebou !!

  OdpovědětVymazat
 4. Již moji předci ze Sudet věděli kdo jsou Němci. Herman ani Bělobrádek i kdyby "Leck deinen Arsch" na tom nic nezmění. Naši předci na základě spolupráce s nimi v Sudetech věděli že "Unbewegliches Deutsch, gut deutsch"

  OdpovědětVymazat
 5. Za První republiky u nás tvořilo německy hovořící obyvatelstvo 1/4 z celkového počtu, ale tvořili téměř 2/3 HDP!! A to jsme nepatřili k žádným premiantům jak nám dlouhodobě lžou!! Cituju: "Mýtem je, že ČSR patřila mezi deset nejvyspělejších států světa. Nepatřila, v národním důchodu na hlavu byla na 17. místě, před ní byly všechny západoevropské vyjma Itálie a skandinávské státy kromě Finska, dokonce i poražené Německo a Rakousko." - http://nassmer.blogspot.cz/2014/03/jak-na-tom-byla-prvni-republika-ve.html
  Čili je logický, že když vyženeš tu 1/4 obyvatel, která se podílí na tvorbě 60% HDP, tak nemůžeš nespadnout mezi státy jako je Polsko, Pobaltí nebo Maďarsko! To dá rozum! Jen idioti v tom furt hledaj nějaký výmluvy a omluvy vlastního idiotismu!

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Kapitalisti toho o 1. republice nažvaní , ale v těžbě hnědého uhlí jsme na předním místě byli , Němci byli odsunuti , ne vyhnáni , na intifašisty se odsun nevztahoval ! Pokud by tenkrát nebyli odsunuti , dnes by už žádná Česká republika neexistovala !

   Vymazat
  2. 18:05-jistě,údaj správný, máte ale rozlišení podíl sociálních skupin! Kolik se na HDP podílely chaloupky v pošumaví a kolik majitelé továren mluvící německy a jidiš?

   Vymazat
  3. 18:05 rozum dá, že podíl na tvorbě HDP té doby byl měřen podle vlastnictví, ne podle výkonů jednotlivců jednotlivých národností. Touhle pitomostí tapetuješ diskuze ke všem možným článkům. Prober se, já jsem Čech ze sudetské národnostní menšiny, utečenec z roku 1938 do vnitrozemí a navrátilec, vím tedy své, bažante s vyčteninkami z Podivena, od Posselta, Hermana či Bělobrádka... mj. perfektně zvládám němčinu, když moji předci byli, co záznamy existují, nutně dvoujazyční

   Vymazat
 6. "tvořilo německy hovořící obyvatelstvo 1/4 z celkového počtu, ale tvořili téměř 2/3 HDP!!"
  A to se často píše, jak v pohraničí za 1. republiky byla větší nezaměstnanost. A jak Rakousko bylo na huntě, po odtržení Česka. Rovněž těžko pochopitelné, jak před námi mohlo být chudé Norsko. Leda že by naše hodnocení celé RČS snižovala chudá Podkarpatská Rus?

  OdpovědětVymazat
 7. Autor je zrejme jedným s tých, ktorí ďakovali Nemeckej, či Holandskej vláde, že nedovolila vystúpiť Erdoganovi v kampani v referende. Autor zrejme tlieskal tým politikom EÚ, ktorí označovali Erdogana diktátorom. Možno má priamo aspoň malú účasť v pokuse o prevrat v Turecku a určite sa zasadzoval o ochranu pučistov v Nemecku, Grécku a inde.
  Čo chcem povedať, je to, že autor je iba konšpiračný a fake news "novinár", pretože si vyberá iba jednotlivé body a iba fakty, ktoré potvrdzujú jeho "teóriu".
  .
  Ale treba sa opýtať: Kto prvý začal s jasným a nepokrytým nepriateľstvom?? Nebolo to Nemecko, Holandsko...?
  Neboli to politici Nemecka, ktorí sa urážlivo vyjadrovali na účet Turecka? Osočovali ho. Snažili sa vmiešavať do jeho vecí, kritizovali jeho rozhodnutia, urážali jeho predstaviteľov?
  .
  Je dojímavé, keď sú Nemci a EÚ "v šoku", keď Erdogan sa nepokakal a proste úder vracia a správa sa rovnako ako nová Vodkyňa Nemeckej ríše.
  Erdogan robí iba to čo robia jemu.
  .
  Ale našťastie majú v Nemecku dostatok správne angažovaných a správne politicky vyspelých, ktorí držia neochvejne líniu strany a vlády!
  Ale v konečnom dôsledku sú to iba štetky na prenájom... aj keď z diaľky môžu vyzerať ako novinári.

  OdpovědětVymazat
 8. Pane Yeglu,svet se netoci jenom o Turecku.Turecko je neduverihodna zeme!Musite jeji problemy resit v turecku,ne podjebavat ze zahranici.

  OdpovědětVymazat
 9. Mě jsou sympatičtějí Turci než Němci. Pane Yekto, přečtěte si knihu Mauthausen - Dachau od od autora Miloš Vítek, jak německá zvěř zacházela s českými profesory z brněnských universit v koncentráku, možná, že vás opustí ten bezmezný obdiv k tomuto německému národu. Že jsou to dnes jiní Němci? Ale kdepák, pořád ti samí.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. 20:14 Mám též pár knih o koncentrácích ano jsou naprosto stejní nenávidí slovany stále stejně.

   Vymazat
  2. Jiskra naděje, to je také drsné. Pan Uzunoglu má dvě chyby, 1) nedal si práci, aby si přečetl českou historii 2) myslí si, si, že to co tu prezentuje židovský tisk, to si tu zkrátka myslíme my všichni. A v této věci mu není pomoci. Já v Turecku žiji již 18 let, ale i když jsem neměl Erdogana rád, ted´ s ním naprosto souhlasím, on jinou šanci nemá, než odstavit od moci všechny ty agenty CIA,které v té zemi má rozlezlé. Byl jsem vždy pro nějakou tu autonomii kurdských oblastí, ale Kurdové se dneska spřáhli s USA a stali se nástrojem USA pro rozbití Turecka, a začít přemalovávat hranice na Středním východě, to je jako začít přemalovávat hranice v Evropě,jehož výsledkem bude vrácení Sudet Němcům. To, že se Kurdové spřáchli s nějvětšími zločinci z USA, to jim na sympatii nepřidá.

   Vymazat
 10. Němci nikdy Slovanům neodpustí, že je v druhé světová válce porazili, více než tisíciletý boj Germánů za vyhubení slovanských národů v Evropě pokračuje, jen si dal na chvíli oddech, ale znovu se rozhoří, a to bychom měli mít zde všichni na paměti.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Nejde o Germány...
   kdyby Vatikán nedal Hitlerovi peníze a politickou moc,nikdy by Hitler nebyl vůdce..
   Papež a prokletá katolická církev je strůjcem všech konfliktů*

   Vymazat
 11. Nepřátelé Česka se bojí že naši západní strategičtí partneři dopadnou stejně jako v Turecku.*

  OdpovědětVymazat