Reklama

.

.

středa 9. srpna 2017

Nino Burdžanadzeová o událostech v Jižní Osetii v roce 2008: válku začal Saakašvili


9. 8. 2017   zdroj
Bývalá předsedkyně gruzínského parlamentu Nino Burdžanadzeová hovořila v exkluzivním rozhovoru pro RT o událostech 8. srpna 2008 v Jižní Osetii. "Válku začal Saakašvili (prezident Gruzie v letech 2008 - 2013. - pozn. RT). Odpovědnost za tyto tragické události spočívá především na něm. Zástupci všech médií mě vyhlásili za nepřítele Gruzie. A dodnes, nehledě na závěry šetření komise EU, nehledě na prohlášení Haydi Talyavini (švýcarská diplomatka, vedla mezinárodní komisi, která prošetřovala příčiny konfliktu 2008 - pozn. RT) a všeobecné pochopení toho, co se skutečně stalo, je v Gruzii nevhodné mluvit o tom, že válku začal Saakašvili. Nikdo na to nechce zaostřovat pozornost a hovořit na toto téma", řekla Burdžanadzeová.

Konflikt v Jižní Osetii se rozvinul poté, co gruzínské jednotky vtrhly na území republiky v noci na 8. srpna 2008 a ostřelovaly hlavní město Jižní Osetie Cchinvali z Gradů. Po pěti dnech bojů byly gruzínské jednotky ze země vytlačeny.

Pro Novou republiku vybrala a přeložila PhDr. Vladimíra Grulichová

27 komentářů :

 1. Vzpomínám si dobře na to, jak začala ta válka, a jak tehdy v Radiožurnálu měli jako hosta jakéhosi "žurnalistu" Palatu, který tam mluvil, cituji, o "zákeřné ruské agresi". Od té doby si jméno toho hňupa dobře pamatuji.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. To byl ještě závislý na alkoholu, teď je závislý na "řídících doktorech".

   Vymazat
  2. Myslím, že Jste zapomněli na pana Štitinu-evroposlance.Od té doby vše co tvrdí je přesně obráceně. Taky by mohl říci koho viděl střílet na demonstraci majdan v Kijevě z hotelu na střeše ve kterém v té době bydlel. Není nad takového šmejda.

   Vymazat
  3. No jo za prachy budou lhát až se jim od hub bude prášit.

   Vymazat
 2. Ve zmíněné zprávě vyšetřovací komise EU ze září 2009 se říká:
  “The Mission is not in a position to consider as sufficiently substantiated the georgian claims.”

  Byl jsem v Gruzii a v Jižní Osetii na podzim 1995 a z obou stran jsem slyšel obyčejné lidi říkat: Dobře, že to ruští vojáci (kontrolovali tehdy hranici a oddělovali obě strany konfliktu) zarazili; jinak bychom se pořád ještě zabíjeli.

  OdpovědětVymazat
 3. Toz zasa si mohle Rusové zaspurtovat a prohlednót cele itzraelsdke zbranové arzenál toz na to belo dobré....toz ten Saskaswilli má stejnó kravato jako Herrmann.....toz to enem rachotí gdes to veslovis jako plechové bubínek a sme doma........slonce v srdci...howk

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. A nakonec to nasralo hajnýho a vyhnal je z lesa všecky...

   Vymazat
 4. Vesmírné civilizace, které na Zemi zastupuji, pojímají ten konflikt Rusko - Gruzie odlišně, ale. Tato Pětidenní válka totiž začala o den dříve a to přibližně o půlnoci z 6./7.8.2008 a to vpádem - průnikem ruského válečného konvoje tunelem Roki, respektive pokusem o něj, protože byl Gruzínskými strážemi dočasně zastaven -zablokován (tunel Roki odděluje Severní a Jižní Osetie) a který zaútočil proti Gruzii počtem cca 140 tanků a obrněných transportérů, čemuž se Gruzie začala následně přímo a plně válečně bránit. Tedy, za začátek této války, kterou zahájilo Rusko, je považováno datum 7.8.2008 a vesmírné civilizace z této skutečnosti nikdy neustoupí, jednoduše protože ji považují za pravdivou a budou na základě této skutečnosti i jakkoliv a to tedy i válečně, jednat. Gruzie ostřelovala hlavní město Jižní Osetie Cchinvali až den následující, tedy 8.8.2008 a měla k tomu už, výše popsaný, naprostý důvod, totiž zabránit obsazení vlastního území Ruskem. Vesmírné civilizace žasnou a jsou doslova zděšeny, jak tedy Západ ustupoval Rusku a to i v případě Ukrajiny, kdy ji zradil vyžadováním přijetí NELEGÁLNÍCH Minských dohod. Naprostou lží je i tvrzení Západní vyšetřovací komise, že Malajsijské letadlo Boeing 777 sestřelené nad východní Ukrajinou 17.7.2014 bylo sestřeleno "Ruskem", respektive jeho raketou BUK.

  S proruskými separatisty nemělo být jakkoliv jednáno, jsou svévolným subjektem odporujícím mezinárodnímu právu, stejně tak, Rusko to letadlo nesestřelilo, odporuje to fyzikálním zákonům a i funkci zmíněné rakety, která je naváděna zprvu radarem, poté vlastním čidlem na nejžhavější bod objektu, kterým je motor letadla a směřuje tedy k němu zezadu a navíc těsně před dosažením cíle, respektive střetu, sama předčasně exploduje a vystřelí projektily z kornoutu pouze ve směru cíle a do jeho nejbližšího okolí, tedy žádné do stran, musela by tedy, aby tvrzení Západu mohlo být pravdivé ,logicky, letět čelně přímo proti špici toho Boeingu a to navíc shora, kde se nachází kokpit a to po odpalu ze země po jejím dosažení výše deset km nad povrchem a při cestovní rychlosti cca 900 KM/hod toho letadla Boeing 777, nedělejte tedy z lidí idioty, vaše drzost ve lhaní už přesáhla únosnou mez, průstřely mělo to letadlo navíc z obou, navzájem protilehlých, stran kokpitu a pravidelné, odpovídající ráži bojových letounů, jak tehdy španělský dispečer z Kyjeva z Řízení letového provozu i hlásil (že má na radaru tam dvě neidentifikovaná bojová letadla).

  Tak, tak se s nimi, s vesmírnými civilizacemi, vy lidé nedohodnete. To platí především o USA, které nutí ostatní Vlády nejen členských států NATO k těmto lžím. Zvykli jste si, že lhát se vám vyplatí, respektive pozorujete to na příkladě Ruska, které lže ve všem a asi bez výjimky. To s tou Sýrií, Trumpe, že Asad údajně použil chemické zbraně a Ty jsi ho za to ničil Tvým úderem raket Tomahawk, to byla přece navýsost lež a drzá a evidentní a Ty jsi to udělal. No, neuspěl jsi, většina těch Tvých raket selhala a bylo to prostě směšné. Pouč se z toho, imbecile. Jeden už by to chápal. "Nejsi na Zemi sám." .

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. 23:02

   a JAKPAK se Gruzínci dostali na hranici Jižní a Severní Osetie (části Ruské federace), DEBILE ?!

   Vymazat
  2. 23:08 Myslím, že -gruzínské stráže- tehdy povolaly letectvo, to zničilo jedno nebo dvě z pronikajících těžkých obrněných vozidel a tak zatarasilo tunel a tedy průnik válečné armády Ruska do Jižní Osetie, která byla a je Gruzií. / Ještě asi musím ujasnit fakt těch průstřelů Boeingu 777 nad východní Ukrajinou v prvním mém textu výše, ... z obou jeho a navzájem protilehlých stran kokpitu a to tak, že kov pláště letadla byl vždy vtlačen dovnitř, z obou vnějších stran jen dovnitř kokpitu, tedy střelba na něj proběhla ze dvou a navzájem protilehlých, stran letadla.

   Vymazat
  3. 23:20

   Tak ty teda "MYSLÍŠ", jo?! No - POTĚŠ PÁMBU!

   Narozdíl od tebe, troubo, jsem v Cchinvali byl.
   - A jakpak na to ty "gruzínské stráže" přišly? Že by snad měly snímky z amerických satelitů?

   Radši si nic "neujasňuj", než z toho zblbneš úplně!

   Osetie sotva kdy bude Gruzií - to se dřív Kladsko vrátí k Českému království.....

   Vymazat
  4. 23:31 Já osobně, se snažím myslet stále a maximálně, přesně, jak mi to přikazuje Třetí Vesmírný zákon, nicméně, tehdy jsem to tak sledoval, tedy: Pokud si vzpomínám. Lepší? Také si vzpomínám, že byla detekována nějaká ruská komunikace přes vysílačky, tehdy a ta upozornila Gruzínce.

   Vymazat
  5. --- Je to vše už jen o pravdě a o síle. My vesmírné civilizace jsme silnější. Až se rozhodneme zasáhnout například přímo v této věci, bude se Rusko muset smířit třeba až s tou hranicí na Donu a Volze a Baltském moři.

   Vymazat
  6. 23:42 23:45

   Pokud ti vesmírné civilizace nezapomněly zaplatit zdravotní pojištění, bude už možná nejvyšší čas navštívit psychiatra -

   Vymazat
  7. 23:45 - Hele, magore, slovutní Dr. Chocholoušek Tě už postrádá a shání Tě! Má pro Tebe připravenou klec na zámek v hlubokém podzemí! Neboj, magore, nebudeš strádat!
   Zítra včasně zrána si pro Tebe pro jistotu přijde!

   Vymazat
  8. Ruské tanky neměly žádný důvod nikam "pronikat", protože ti zapomněli sdělit že v Jižní Osetii jsou s mandátem SNS jako "mírové sbory" oddělující dvě strany konfliktu - gruzínské a osetiské! Ostinci to je dnes uměle rozdělený národ a pokud by existovali nějakcí "mimozemšťani", tak by toto věděli a především napomohli jeho sjednocení vyhnáním Gruzínů už po rozpadu SSSR! Saakašvili se pokusil napodobit chorvatský postup proti srbské Krajině! Tedy "sjednotit" stát (který je nelegitiminí protože okupuje jiné národy - Abcházce a částečně i Osetince) etnickou čistkou! Prostě bombardovat civilisty v Cchinvali je válečný zločin, nemající co do činění s žádným "výše" ani níže popsaným důvodem. Je to nezdůvodnitelný porušení všech mezinárodních i vesmírných válečných norem! Rusové reagovali jedině správně! Stejně jako jakékoliv jiné mírové sorry - tedy odzbrojením agresora. Ale kvůli - a v tom se shodnem - nezákonnému postupu Západu, který relativizoval agresi podobným způsobem jako ty tam nahoře, nemoh toto odzbrojení dokončit ač na to měl svaté právo! Povim ti jako to mělo skončit, "mimozemšťane"! Ruské tanky měly dojet do Tbilisi, kde měly podpořit paragány mezitím vysazené v centru, aby zločinný kravatožrout Saakašvili nemohl zdrhnout ke svých chlebodárcům! Ten měl být zatčen a převezen do Moskvy a pokud by o něj neprojevil zájem Haag, tak měl být souzen tam a popraven. Následně měli být zajati američtí a jiní žoldáci v Gruzii a taktéž souzeni a větsinou popraveni nebo na dlouhé roky zavřeni do klece jako na Guantanámu. Gruzie měla být demilitarizována a donucena podepsat kapitulaci s následným hrazením reparací a uznáním nezávislosti Abcházie a sjednocené Osetie, která by se poté mohla (ale i nemusela) připojit k Ruské federaci - po referendu. Asi tak k právu a pravdě.

   Vymazat
  9. oprava: mírové sbory! Sorry:)

   Vymazat
  10. 10:17

   Souhlasím.

   Ty ruské tankisty jsem na jižním okraji Cchinvali (kde probíhá hranice) viděl na vlastní oči a slyšel názory na ně z obou stran (jak už zmiňuji nahoře: 9. srpna 2017 19:34).

   Stalin byl půl Gruzín - půl Osetinec.....

   Vymazat
  11. (10:27 PS:)

   Zajímalo by mne, zda Saakašviliho aktuální výkřiky o to, že se "Rusko chystá obsadit Bělorusko" jsou tentokrát jeho soukromá iniciativa - nebo zda jako obvykle jedná na pokyn svých amerických "vychovatelů". -- Vzhledem k toho času postupujícímu rozkladu US Department of State to není úplně marginální otázka.

   Vymazat
  12. ok, tak srdečne pozdravujem Aštana šerana, Goa'uldov, Asgardov, Antikov a Noxov a Jaffov.

   Vymazat
  13. To už je veľmi vážna diagnóza, mal by si stým niečo robiť, lebo to bude horšie, posledné štádium je celková paralyza zdravého úsudku.

   Vymazat
 5. 23,45
  SEŠ VYCHLASTANEJ DEBIL,KTEREJ TADY MUSÍ BLEJT STEJNĚ,JAKO TY DVA NESVÉPRÁVNÝ HOVADA MADE IN USSA!!!!!!!!!!

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Já vim jak se ti to stalo! Jako pankhat si byl v leťáku vo lampionovým průvodu a tam si vo ten tvůj slizkej mozůlek co ti místo hlavy vyrašil kdosi zhas lampión zrovnínka když na plátně Pepek námořník odhodil plechofku vod špenátu! A tobě se v tom mozůlku zrovna zajiskřilo a měls zato, že ti ho trefil Pepek! A vod tý doby si nasranej na mariňáky a když v rádiu zpívá Peťan Spálenej vo Pepkoj, kopeš do rádia! :))

   Vymazat
  2. 11:46
   Ty bezcenný hovno z prdele nesvéprávný syfilitický čokovopicie,zavřít tu smradlavou kolaborantskou posranou hubu,smrdíš jako kurvy kufr....no jak jinak,seš po matičce!!!!!:-))))

   Vymazat
  3. 17:50 Co to je za tapetku? To je z básně co ti tvůj rusácko-mongolskej fotřík složil k vylíhnutí?:)) Jéééé, pane šeditelííí ...

   Vymazat
 6. Položte si otázku, proč s tím tato dáma vystoupila až nyní.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. 14:00

   Mýlíte se - tady máte odkaz na rozhovor, který "ta dáma" před 2 lety poskytla Komsomolské pravdě:
   http://www.kp.ru/daily/26409/3284249/

   (= v ruštině)

   Podobně velmi jasně mluvila loni:
   http://www.svetkolemnas.info/novinky/zahranicni/4728-osm-let-trvalo-nez-vysla-pravda-najevo-na-slovensku-nelhal-verejnosti-jen-tento-web

   (= ve slovenštině)

   Dalších dokladů najdete nepočítaně, jen chtít...

   Nezlobte se, ale Vaše chování je typické pro lidi, kteří rádi mluví o věcech, aniž by si dali nejmenší námahu něco se o nich dozvědět. - Jenom planě spekulují a anonymně kladou otázky rádoby "na tělo". To je pro jakoukoli diskusi naprosto BEZCENNÉ.

   Kokotko

   Vymazat