Reklama

.

.

úterý 1. srpna 2017

Nové americké sankce... Tak se ukažte!

Finian Cunnigham
1.8. 2017  Eurasia24

Takže americký tyran chce vlepit Rusku více sankcí kvůli údajným obviněním. Je to jen nehorázný výbuch vzteku ze strany frustrovaných Američanů, kteří se snaží, „aby bylo po jejich, jinak to nepůjde“. Je to tak absurdní. Nejškodlivější stát na Zemi, který nelegálně bombarduje a zabíjí civilisty v několika zemích současně, tajně vyzbrojuje teroristické prostředníky na Středním východě, a podvratným způsobem zasahuje do voleb v zemích po celém světě, má odvahu přednášet ostatním o čestnosti, a uchyluje se k přiškrcování financí, čímž se vysmívá mezinárodním zákonům a pravidlům obchodu.

No, Američané koneckonců vždy tvrdili, že jsou „výjimeční“. Nikdy nebylo řečeno nic pravdivějšího, třebaže nedopatřením.

Tento týden americká Sněmovna reprezentantů odhlasovala drtivou většinou hlasů nové a přísnější sankce proti Rusku. Je zřejmé, že senát návrh zákona schválí a poté je velmi pravděpodobné, že prezident Trump zákon podepíše. Z prezidenta se kvůli přebujelé rusofobii v USA stává zkrachovalá existence.

Ruský náměstek ministra zahraničí Sergej Rjabkov ostře odsoudil tyto nejnovější sankce, týkající se zpřísnění represivních opatření mj. v oblasti energetiky, bankovnictví a obranných sektorů. Řekl, že se jedná o vykalkulovaný krok, který povede ke zničení jakékoli vyhlídky na normalizaci vztahů mezi USA a Ruskem. „To je mimo zdravý rozum,“ řekl Rjabkov a dodal, že američtí zákonodárci „neznají žádnou překážku ve své protiruské zanícenosti“, a že se jim to „vymklo z rukou“. Stručně řečeno, jde o kolektivní pomatenost.

Opravdu jen málo duševně zdravých a příčetných lidí – kromě amerických politiků a mediálních odborníků – by uvítalo další zhoršení vztahů mezi dvěma světovými jadernými mocnostmi. Popravdě řečeno, Moskva až doposud prokazovala velkou trpělivost a ochotu, kdy se pokoušela zlepšit bilaterální vazby. Avšak americká politická třída neprojevila žádný zájem o dosažení usmíření. Je to jako kdyby toužila po smrti.

Američtí zákonodárci, kteří schválili nejnovější sankce, měli téměř pěnu u huby, když označili Rusko za nepřítele a začali uvádět pomatená obvinění, že se Moskva v loňském roce vměšovala do prezidentských voleb, a také že destabilizovala Ukrajinu a (to nebudete věřit), že „podporovala Assadův režim v Sýrii“. Přitom Sýrie je země, kde americká CIA v posledních šesti letech podporovala džihádistické teroristy, usekávající hlavy.

Avšak poodstupme na chvíli o kousek stranou. Jiný způsob, jak nahlížet na tuto geopolitickou slepou uličku, vyvolanou Spojenými státy, je, že jde vlastně o dobrou věc. Američtí politici a velká část médií trpí protiruskou hysterií a ve své nepříčetnosti zastávají iracionální názory na mezinárodní záležitosti, takže neexistuje žádná šance, že by se zapojili do normálního dialogu.

Je lepší nechat americkou politickou třídu, ať zničí sama sebe svou vlastní toxickou paranoiou a bludy o světě, zejména o Rusku. Ať sami sebe zničí politicky ve svém izolovaném paranoidním stavu a věčné nečestnosti.

Známkou nadcházejícího politického sebezničení Ameriky je zuřivá reakce Evropy na nejnovější sankce. Evropané se konečně probouzejí a zjišťují – sice s velkým zpožděním – že Washington jedná bezohledně jen na základě svých vlastních sobeckých zájmů, a je připraven, pokud to bude třeba, způsobit bolest i Evropě.

Evropská komise, která dohlíží na obchodní politiku EU, a také Německo a Rakousko vyjádřily své pobouření nad „utajovaným programem“ Washingtonu, který se skrývá za povýšenou a pokryteckou rétorikou sankcionování Ruska.

Německé ministerstvo zahraničí ostře kritizovalo Ameriku za to, že podkopává evropskou energetickou bezpečnost a využívá sankce jako „nástroj pro posílení amerických průmyslových zájmů“.

Amerika vlastně nesankcionuje až tak moc Rusko, jako své vlastní spojence.

Samozřejmě, to je to, o čem celé to americké pozdvižení kvůli sankcím proti Rusku vůbec je. Nemá to nic společného s „ukázňováním“ Ruska kvůli údajným obviněním. Jak by se taková zbožná rétorika dala brát vážně od nejškodlivějšího státu na planetě?

Ne, všechno je to kvůli podsouvání amerických dodávek plynu na nový evropský trh, které by měly nahradit ruský export. Když Donald Trump minulý měsíc navštívil Polsko, bez příkras nabízel Polákům a jiným středoevropským zemím, aby nakupovaly americký plyn. Přestože by bylo zásobování z USA mnohem dražší než z Ruska.

21 komentářů :

 1. Takže Amíci si odsouhlasí sankce proti Rusku kvůli tomu, že jim zasahovalo do voleb (byť na to nemají vůbec žádný důkazy). Tyto sankce pak nutí pod sankcemi dodržovat celý západní svět. Na tohle už ani snad neexistuje psychiatrická diagnóza.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. To nic, majitelé moci USA, bankovní Židé, na to mají krásný terminus technicus. CHUCPE!

   Jako klasický příklad CHUCPE je uváděna situace, kdy BESTIÁLNÍ VRAH OBOU SVÝCH VLASTNÍCH RODIČŮ prosí soudce a porotu o milosrdné posouzení jeho případu, PROTOŽE JE OBOUSTRANNÝ SIROTEK...

   Vymazat
  2. Podpísaním tých sankcií Trump potvrdí, že je nelegitýmnym prezidentom - nezvolili si ho američania ale ruskí hackeri. Tak nech z toho vyvodí dôsledky a abdikuje. Strašne tým naštve Rusko, ktoré pôjde do kolien, až na chrbát - od smiechu. :-))))))))))

   Vymazat
  3. Dvě historické zkušenosti1. srpna 2017 18:23

   1. USA začínají války, ale je neukončují!
   2. Rusko nezačíná války, ale je ukončuje!
   Tak to bylo a tak to bude!

   Vymazat
 2. 11,28
  Tenhle mizernej ussáckej ksindl je zralej na vymazání z mapy světa!!!!!!!!!

  OdpovědětVymazat
 3. ...s vymazáním souhlasím...ale jak ?!

  OdpovědětVymazat
 4. ...........já vím,jednoduchá řešení neexistují!!!!:-/

  OdpovědětVymazat
 5. Kdyby byl Bůh, nebyly by Spojené státy fašistické.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. USA je fašistická a terorismus vyvážející země. EU atˇ už konečně začne prosazovat svou vlastní politiku - vždyd jde do kelu a my sní. Němci at odsunou amíky domů ,jako jsme odeslali my Rusi. NATO bez amíku a Turecka.Je dobře , že snad EU procitá, ale slova je třeba následovat činy a ne jen kecat jako TRUMP před volbami.

   Vymazat
 6. Tak řešení je jednoduché nechat petrodolar padnout. Teď usa šahá do peněženek západních kapitalistů. Jsem zvědav jak jse zachovají protože o peníze jde na prvním místě.

  OdpovědětVymazat
 7. 12:11 Proč myslíte, že byla zveřejněna aféra s masivními odposlechy? Aby všichni věděli, že na ně Ujec Sam má kompro a když nebudou v řadě, tak všichni i ví, jak se s takovými naloží. V tom lepším případě ostrakizace, v tom horším Magnumem do palice (a nemyslím nanuky). Jak to řekl Henry Ká a přátelích a nepřátelých JúEs? Nebezpečné je být nepřítelem. Být přítelem je smrtelné. maj to naši Jidáši ale těžkej ouděl. Z jedné strany pohrdání, z druhé strany hrozba.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Myslím, že si začínají uvědomovat, že i z té strany z které zaznívá zatím jen pohrdání a nadávky se v stále blížícímu časovému horizontu objeví i bezprostřední hrozba od vlastních občanů. Koneckonců nábory do policie jsou v plném proudu a jen naivka si může myslet, že to je pro ochranu prostých lidí před nadcházejícím islámským terorizmem.

   Vymazat
 8. Poslechni si co o tobě říkají tvoji nepřátelé a zamysli se jestli v tom není něco pro tebe poučného, protože sebe nevidíš a sám se chválí jen hlupák. My jsme žádné Rusy nedostaly domu, šli sami dobrovolně. To se zatím žádnému státu kde jsou vojáci USA nepodařilo. Vše je zaviněno stoupajícími nároky zvrhlých parazitů, proto přecházejí do své původní formy vzniku BANDITIZMU. Pro společenství lidí v Rusku jsou jakékoliv sankce přínosné. Jedním z důvodů je také promyšlený plán Putina obchodovat s EU a dalšími státy v národních měnách, to je pro USA smrtelný tah. Nezachrání to ani jako lokomotiva pracující HONOLULU. Řekni mi z kým se přátelíš a já budu vědět co jsi. Nato je jen způsob jak z nás vyždímat prachy a udělat z nás spoluviníky. Bojujme za neutralitu!

  OdpovědětVymazat
 9. Amerika potrebuje dostat preventivny jadrovy uder!Lebo ak to nespravi RF,skor,alebo neskor to spravi juesej!Kde si Honolulu,z Trupa s astal nesvojpavny saso!Je koniec nadejim na mir.Usa vladnu len dva-chory Mc Cain a Graham,o inich neslyset...jozka.ze.slovenska

  OdpovědětVymazat
 10. US nám vadne před očima...

  OdpovědětVymazat
 11. Postoj Ruska, Číny, Iránu, ale i Severní koreje je jasný. Jsme pravda slabší, ale zaútočíteli stačí to na Vaše zničení a to co vyhrajete bude jen bídné vymírání a žádný zisk z naší smrti mít nebudete. to hegemona dovádí k šílenství. Zdroje se tenčí, armádu je třeba živit, šatit, modernizovat a dluh roste. Už neni kde brát proto se nepokrytě říká koloniím, že musí platit za říši. To je to proklamované kroucení rukou pana Ohamby z Keni.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Ještě by měla EU pro záchranu hroutící se ekonomiky HN USA, okamžitě podepsat popravčí smlouvu TTIP, ať je ten funus spojenecky kompletní, Jawohl, Herr gruppenfuhrer Stropnicky!

   Vymazat
 12. V USSA je nutno zvýšit práškování chemtrails o mnohem větší koncentraci.V závěru fáze, bude dostačující rozprašování chemikálií od Monsanta a osvědčený plyn od IG Farben!

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Nereaguji na článek, který je pravdivý (a již několikátý na toto téma), ale na zmínku o chemtrails!
   Protože je třeba (pokud už tak nenastalo),aby si většina lidí, kteří sledují tuto zákeřnou akci proti nám všem, všimli, že "tvůrci" chemtrails inovovali a většinou teď vypouštějí jinak modifikované jedovaté stopy než používali dřív! Již nedochází tak často, ke klasickému "chemtrailsovému zatažení celé oblohy z rozšiřujících se stop za letadly, ale tvoří se řady řasnatě nabíraných, bachratých obláčků! Které dosáhnou téhož "efektu"! (Nejsem odborník - lépe to popsat nedokážu.)
   Také se začínají stále častěji objevovat "nápodoby" oblaků, z dob před chemtrailsem. Proč to tak je, proč "inovovali", je zcela jasné.
   Přece jenom se lidi stále více znepokojují tím, co se děje a začínají se ptát!
   Takže je třeba to co nejlépe skrýt!
   Nenechme se "opít rohlíkem"!
   Pavel p

   Vymazat
 13. Jednou Amerika na svojí politiku doplatí.Podle přísloví - kdo jinému jámu kopá....
  US politici si myslí, že čím větší svinstvo provedou, tím líp pro Ameriku. Co si myslet o lidech u nás, kteří USA obdivují?

  OdpovědětVymazat
 14. Moc sprostých slov jsem ve svém životě nepoužil, ale otevřeně musím říci: teroristé, kteří jste jako jediní likvidovali civilní obyvatelstvo jadernými zbraněmi, běžte do ři-ti. Chvála bohu a hlavně pak Rusku, že se od dob Hirošimy a Nagasaki nenašel takový pazgřivec, který by si dovolil použít jaderné zbraně vůči civilnímu obyvatelstvu.

  OdpovědětVymazat