Reklama

.

.

středa 2. srpna 2017

Očůrané patníky sobě samým

Zdeněk Hrabica
2. 8. 2017
Občas sleduji, kolik lidí se u nás stydí, červená se, že kdysi - z nejrůznějších důvodů vstoupili do Komunistické strany Československa. Po desetiletí pak byli u komunistů. K jiným, ne k sobě, byli i hodně nemilosrdní. Ručili za jiné, trestali, vyškrtávali, vylučovali. Nebyli sami, našli se brzy dokonalejší pokračovatelé, lustrovali, nechali si vnutit bezpečnostní prověrky. Zametali pod sebou. Zatajili svou minulost před vlastními dětmi. Zvedali, zvedají na 
nás vztyčený prst.


„Hlavně se neposrat aneb jak myslel, tak řekl, jak řekl, tak udělal“ – vyjádřil se za všechny ve své stejnojmenné knize Mirek Topolánek. Vydala mu ji v roce 2016 Euromedia Group (512 stran). Podle něho s Charlesem Bukowskim: „Svět patří těm, co se neposerou“. Vybral si citát Winstona Churchilla: „Komunista je jako krokodýl: když otevře tlamu, nepoznáte, jestli se snaží usmívat, nebo jestli vás chce sežrat.“

Petr Husák vydal ve Vovox Globator v roce 1997 dlouhý knižní rozhovor pod titulkem „Budování kapitalismu v Čechách“ (Rozhovory s Tomášem Ježkem) - přeneseně i o tom, proč se muselo na minutu zhasnout.

Když čas oponou trhnul, rozletěli se všichni ptáčkové do všech politických stran. Posléze i do specifických hnutí. Skoro nikde se neztratili. A nelenili a nelení ani dodneška, hlasitě však často přiznávají své omyly. Ohlašují svůj stud nad rozlitým mlékem. Peníze jim nesmrdí. Občas, při náhodném setkání (většinou sedí za volanty) - vrhnou do prostoru odporné slovo – kdy všechno špatné, co kdy vzniklo, bylo jenom za bolševika.

Na dálku si odplivnou na komouše, otevřeně pohrdají komanči.

Sami jimi však byli. A i když nebyli – uplatnili se v lokajství. Jakýpak byl rozdíl mezi členem KSČ, lidovcem, jehož přijetí projednával orgán KSČ? A co s těmi - s pukrlaty. S čepicí pod paží. V nejrůznějších oborech. Ve druhém svém životě nepřestali býti kormidelníky, nahospodařili si.

Napsali už dávno sobě a také svým potomkům nové životopisy. Jak je to běžným zvykem v širém, pseudodemokratickém ( a teď už víme, že i v málo svobodném euroatlantickém) světě. Mít dobré curicullum vitae a dobrého vrátného, otvírače dveří k jejich odemknutí, znamená být INN nebo TOP.

Narodili se 17.listopadu 1989.

Když je potkám, vidím jim na očích, jak si ani sami sobě nevěří, pokaždé nezapomenou dodat, že na jednoho - přes všechno i špatné, čím se projevil a co národu napovídal, nemohou nikdy dopustit.

Uctívají svého Mesiáše.

S národní trikolórou z plných hrdel volali do alelujá: „Havel na Hrad.!“

Zapalovali si „Sparty“ i „Partyzánky“ – na Slovensku „Detvy“, jinde i „Džunky“, předtím někteří za jiných časů dokonce „Zorky“ a jiné tabákové listí. Škrtali sirkami s jeho portrétem a s heslem: „Záruka svobodných voleb!“ Vyrobil pro ně podnik Solo Lipník, ČSN.

Jeho následovníka Václava Klause považují za zločince; ani spát kvůli němu nemohou – kvůli rozdělení státu, kuponové privatizaci, za amnestii, za narcismus, za odpor a tvrdošíjnost nepřiznat proměny počasí v etapě oteplování.

Jeho následovníka Miloše Zemana mají za burana, proklínají ho za nedodržování Ústavy České republiky, za servilitu vůči Číně a Rusku. Za fotografii s Ivanou Trumpovou, kterou vyhlásili za podnikatelku TOP Česka.

Dal amnestii vrahu Jiřímu Kájinkovi!

Tyto kritické pohledy jsou mi pořád víc a víc lhostejné.

Kdo za vším stojí?

I četní převlečení a povždy radikální si za léta stačili postavit chrámy. Nezavidím jim je, jsou stejně - jako my všichni - jenom obyčejnými smrtelníky.

Kradli a loupili, když se na minutu zhaslo a kradli jiní.

Ale nemohu pochopit, proč se tolik z nich, kteří dávno jako Haha Bimbi z boje utekli - po litém válčení znovu a znovu vrhají do útoku. Aby čpěli síru a oheň. Stydí se za své někdejší členství v KSČ  a vymezují se na veřejnosti. S komunisty už nikdy, nikdy! Kupředu levá – ale s Bohumínským usnesením.

Ti, kdo zrazovali sama sebe, emuseli mít ani vždycky v kapse tu zpropadenou rudou legitimaci, pracovní knížku své doby.

Kdo to všechno vlastně jsou ti všichni?

Figurky současné politiky, jsou to „Podiveni“. Jsou jich u nás tisíce, do omrzení prohlašují, že přece nemohli ani jinak.Nemohli spát pod mosty. Museli živit sebe i své rodiny.

Čůrat proti větru nebo čůrat po větru?

Po otcích vzešli i jejich synové.

Zrovna před chvílí jsem si přečetl dlouhý rozhovor zástupce šéfredaktora Květů (kdysi Květy české, založeny roku 1834) Tomáše Coňka s politickým subjektem, který prý může zamíchat kartami, s Petrem Robejškem. Interview vyšel v kdysi pokrokovém českém časopisu. Už jsem se lekl, že by v něm nebyla otázka otázek, s jakou politickou stranou si Petr Robejšek dovede představit spolupráci. Respondent ji ruče vysypal v převraceném gardu z rukávu: „Se všemi, kromě komunistů.“

Petr Robejšek, který po studiích na UK emigroval v roce 1975 do Německa, byl před dvěma roky vyznamenán,

Jinak lze také říci, byl Milošem Zemanem blahoslaven ve Vladislavském sále Pražského hradu.

Dostalo se mu medaile „Za zásluhy“; založil stranu Realisté. 

Kdo byl Blahoslavený Podiven?

Podiven. Byl to panoš svatého Václava; prchl kdysi do Němec, kde pobyl roky, pak se vrátil do Staré Boleslavi, někdy kolem roku 929, kde byl vojáky Boleslavovými oběšen.

Jak a kdy tohle nekonečné očůrávání patníků nakonec skončí?

Kdo a s kým?

To ví určitě jenom a jenom Blahoslavený Podiven!

Ilustrace: archiv autora

1.Pohlednice Františka Fišera, vydaná Maticí Staroboleslavskou: Blahoslavený Podiven, panoš svatého Václava ukrývá v zemi obraz P. Marie Staroboleslavské roku 929

2. Nejprve bouřil, že nedovolí, aby jeho fotografie byla zobrazena na poštovní známce, natož, aby dokonce visela na stěně ve školních třídách, nakonec mu nebylo proti mysli, že se ocitl i na krabičce od sirek.

34 komentářů :

 1. Žádný komentář, to jsem si myslel, tak to vždycky začíná a pak je jich třeba spousta.

  OdpovědětVymazat
 2. To jsou dobře popsaný šmejdi co jsi říkají elita.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Ta kvalita, vidíš, byl jsi až druhej, já vím, co dělám.

   Vymazat
 3. Děsivá pravda o amerických institucích v ČR
  http://czechfreepress.cz/kauzy/desiva-pravda-o-americkych-institucich-v-cr.html

  OdpovědětVymazat
 4. Komunistou jsem byl 10 let. Z funkce, na kterou jsem měl kvalifikaci mne sesadili 13. prosince roku 1989 a tím skončila moje podniková kariéra. Stranickou legitimaci jsem vrátil asi o 5 měsíců později. S kolegou jsme si řekli, že je nesmysl se obětovat. Nebylo pro koho a rodina by trpěla. Několik let jsem se vnitřně trochu za členství styděl, ale už se nestydím vůbec za nic. Že jsem byl ve straně se také nechlubím. Nikomu po tom nic není. Uvědomil jsem si, že mne žádná kariéra už nečeká. Začal jsem se věnovat profesi, kde mi tituly prostě dávat museli. Nikdo si ani za bolševika nechtěl špinit ruce za to, že by někoho vědomě škodil, který se může účinně bránit svým pracovním výkonem. Doma v Česku nejsem skoro nikdo, v cizině mne znají více než by se zkurveným antikomunistům a demokratům líbilo. Lákali mne k socanům, ale odolal jsem. Chlácholili mne, že jsem jako komunista nikoho nezavraždil. To ten kovaný socan udělal dobře, protože mezi komunisty jsem takového zločince neznal. Pochopil jsem, že tato strana pro mne není. Přišla doba, kdy by se současní a minulí socani měli lidem omlouvat za vše, co napáchali.

  Pan Hrabica má zřejmě příklady komunistů z Prahy. Tam si ze dne na den obrátili kabáty a jelo se dál. Já zase znám z venkova jiné případy, kdy prokletí foristé zničili lidem život. O tom pan Hrabica ví kulové. Dobrou noc!

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Byl jsem a možná ještě jsem komunistou. Nikdo mne po revoluci neoslovil tak nevím. Stranickou knížku jsem demonstrativně nezapálil.Dobrá, máme tady kapitalismus a i v tom musíme nějak žít. Založil jsem firmu dnes velmi prosperující. Zaměstnávám lidi, kteří stále nadávají na komunisty. Jezdím dvakrát do roka na dovolenou(Riviera, Alpy) a když přijedu ukazuju jim obrázky, jak je tam krásně. Nikdo jim dnes nebrání aby tam jezdili taky. A že na to z platu, který jim dávám nemají? Tak ať si založí vlastní firmu, nikdo jim nebrání.

   Vymazat
  2. Byl jste komunistou, nebo v KSČ?

   Vymazat
  3. Byl jsem komunistou v KSČ, což dokazuje, že stranický, i když asi už neplatný průkaz stále mám. Ale jak říkám, člověk se musí nějak živit, nezávisle na svém přesvědčení. Mne za komunistů práce, ze které měl užitek stát nevadila. Byl jsem profesně schopný za komunistů, za což jsem byl dobře placen, jsem profesně schopný i nyní.

   Vymazat
  4. Jen ještě dodám, že moji zaměstnanci mají to co chtěli, co si vycinkali klíči. Tak snad nedělám nic špatného, když jim dávám práci, což až tak neodporuje mému přesvědčení být užitečný lidem, společnosti. To víte vděku se nedočkáte.

   Vymazat
  5. 9:10, zkuste dát svým zaměstnancům k Vánocům některé veledílo Václava Havla. V Levných knihách je toho dost. Možná, že dostanete množstevní slevu.

   Vymazat
  6. 10:42
   Doporučoval bych spíše nějaké dílo Míly Ransdorfa.

   Vymazat
 5. Zde jsem se donutil se vyjeviti muj zivot plny prevratu :
  Narodil jsem se v kulacko delnicke rodine .Jiz od mladi jsem touzil byti v Hitlerjugend neb meli krasne satky okolo krku. Prohrali valku a ja jiz jako maly komunista jsem tleskal ruckami svymi tj dlanemi svymi malickmi.Ihned po zalozeni pionyra jsem se stal vedoucim skupiny Pavlika Morozova jakozto naseho vzoru neb on spravne pochopil ze tridni nepritel je i v rodine .Proto jsem udal svou babicku dedecka a otce za poslouchani skodlive stanice Svobodna Evropa kde sirili zlo Pepa z depa tj jozka Pejskar a dalsi zlocinci a skudci . Brzy to take pochopil i na slavny president Klement Gotwald jez s hrdinnou cti mu prislusejici zlikvidoval sionistickou vladu v cele se stranickym tajemnikem prvnim Salcmanem&spol .Byli popraveni s prikladnou rychlosti a ja zacal jezdit na mandelinku bramborovou kterou na nase lany shazovali imperialisticti stvaci v cele s USA. Hazeli na nas i hracky jez pry trhali detem ruce a nohy a ostatni koncetiny . Pozdeji kdyz jsem se zacal holiti jsem byl vybran na predsedu organisace Svazacke organizace. Se soudruzkami jsme zazivali krasne chvile ctenim basni se sovetskou tematkou v hasicarnach pomocnych hasicu a brzy jsme se orientovali kdo je je skudce a kdo to se stranou mysli vazne v CCCP. Po Chruscovovi to byl Breznev a pozdeji kolaborant plesatec Gorba se znamenim Kainovym na jeho plesi. V te dobe jiz jakozto komunista v Pragovce kde jsem jezdil s jesterkou a vyvazel spony jsem se vyporadal jako soudruh prikladne se situaci a nabadal stranickou organisaci k akci jez se take vykonala. V te dobe jsme jiz verili s Husakovi pozdeji s Havlovi jez vsak jiz nebyl nazyvan soudruhem neb nezrizene chlastal a byl napul teplejTake jsem slozil spoustu oslavnych basni na kombajnysty a rolniky delniky a soudrusky z nemocnic kde pracovali za malou mzdu avsak poctive,stranicky Zde je mala ukazka basne oslavne pozdeji pridam dalsi sloky :
  as trochu vyrostu
  budu soustruznikem
  a jako muj tata
  v praci udernikem
  Honolulu kuku retarded

  OdpovědětVymazat
 6. Je úplně jedno, jestli byl onen v KSČ, nebo jiné straně, ale není jedno, jak se choval. Ve skutečnosti ti, co dnes nadávají na komunisty, nadávají na ten milion lidí s rodinnými příslušníky, co se měli lépe, než ostatní. Dnes je to totéž. Ne každý přijde k penězům vlastní prací a když přijde, tak tím, že obejde zákony, slouží mafii, která mu sice dá jen dtopty, ale má se lépe, než ostatní. Už jsou i pamětníci, co říkají, že je jedno jaký systém tu je, ale nesmí být totalitní. Současný stav se dá pojmenovat totalita zlodějů, jen nevím, jestli se dá svrhnout tak jednoduše jako v roce 1989.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Kompletně vylhaný názor. Za komunistů existovaly tabulky, podle kterých se určovala mzda. Nešlo někomu přilepšit jako to lze nyní. Tehdy dělník komunista byl chudák. Vymetlo se s ním všechno, k čemu by nekomunistu nešlo přinutit. THP komunista obvykle pracoval více/déle než jiní. Navíc musel do zbytečných funkcí v různých společenských organizacích na pracovišti nebo v bydlišti. Nejlépe se žilo předstíraně angažovanému nekomunistovi THP před převratem. Převrat komunisty osvobodil od funkcí, často je vykopnul ze msty z práce jako první. Komunisté byli odborně a organizačně ti nejschopnější v podnicích. Lenoši a hlupáci dostali od Havla příležitost se jim pomstít.

   Vymazat
  2. 9.44 : Celé jsem to prožil , máte naprostou pravdu !! Pracoval jsem , v žádné straně jsem nebyl , o nic se nestaral a měl jsem všechno ! Komunisti nám prakticky zajišťovali pohodový život , veškeré problémy končily u nich a ještě jsme jim nadávali !!

   Vymazat
 7. A súdruh HRABICA, jestli s tím vy a vaši nejbližší máte problém, zkuste si připomenout, že jejich i vaši předkové provolávali EJLEN císaři pánu, potom Na stráž knězi Tisovi, ... potom Havel na Hrad... tak o co jde?

  OdpovědětVymazat
 8. Pan Topol byl z agilní bolševické rodinky, která působila v Brně ana Moravě. Jak typické. Nyní antikomunista a rudobijec. Ve skutečnosti jen bezpáteřní lehkoživka a prospěchář. Jemu vděčíme za průšvih s fotovoltaikou,zadlužování a další, který teprve vygraduje až bude potřeba likvidovat vysloužilé panely. Tisíce panelů. Kdopak to asi zaplatí? Tento zlatokop a perverzák nám utahoval opasky stejně jako jakýsi superekonom Kalous a sám se promenádoval s lehkými ženami v toskánské vile s nahou prdelí. Jak příkladný to člověk. Prý měl koule. Tak možná na vysvědčení. Jednu by měl dostat za svůj bezcenný, bezcharakterní, zbytečný život.
  Co se týká idolu jistého Havla. Možná jednou a nebude to dlouho trvat, bude považován za jednoho z největších vlastizrádců. Prý morální kredit. Spíš zaplacená reklama jako na Vizír. Jak by mohl být morálním kreditem alkoholik, příležitostní feťák, pseudoumělec jehož veledíla již dnes každý soudný člověk považuje doslova za sračky? Jaký morální kredit má kurevník, který se pelešil s kde kterou rádoby umělkyní? Jaký je jeho odkaz toho "velikána"? Komu dnes schází jeho moralistické a pozérské kecy? Ani jeho rodině která si díky němu nahrabala neschází.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Podívejte se co tady nová elita napáchala za skoro 30 roků. Pořád se ale na komunisty stěžuje. Dosud však z nich a jejich díla žijí umělci, TV atd. Jestli někdo tvrdí, že 1,5 mil. členů KSČ byli samí zločinci je blb.Kolik je dnes nových žvanilů. politologů atd. Politici nyní daleko více lezou do zadku EU a USA. Bohužel z tohoto zmaru již není východisko.

   Vymazat
  2. 9:04 , bohužel se dá říci , že většina členů současných kapitalistických stran zlopčinci jsou !

   Vymazat
 9. Konečně jsem v tomto článku narazil na výraz, "u komunistů". Zatím většina všelijakých pisálků hovoří o "bývalých komunistech". Něco jako bývala panna.
  Já používám výraz, "Ukomunisté", na který si už nárokuji patent.
  Byl tu jedním z diskutéru celkem dobře popsán tento živočišný druh, takže nebudu duplicitní.
  Bude mi osmdesát, od konce vojenské základní služby v r. 59 jsem pracoval v dolech, uhelných i uranových. Na vojně jsem si vysloužil hodnost vojín. Zřejmě za to, že otec, co by straník KSČ od konce války, tuto legitimaci položil v r.53, na protest, když už tenkrát viděl co do strany leze. Samý holič, zmrzlinář, hokynář a podobné sorty.
  Zřejmě z tohoto důvodu jsem nebyl ani v pionýrské organizaci.
  V zaměstnáni se to pak táhlo podobně. Na ostravské Hlubině jsem kopal uhlí se sbíječkou a lopatou. Tam to ale nevadilo. Divím se, že jsem byl připuštěn k večernímu studiu hornické průmyslovky. Přišel ale tehdejší útlum uhelného průmyslu a tak jsem odešel na uran. Tam pak ve funkci nižšího důlního technika, zvaného "štajgr" jsem pozoroval vývoj některých tvorů, Ukomunistů.
  Také jsem byl lanařen do strany, ale naštěstí jsem jako technik musel čekat na to, až příjmou do strany více dělníků, podle jistého klíče. Pak to naštěstí vyšumělo, protože zájem měli i jiní THP. No a tak potom jako nestraník jsem po dalším postupu byl už jenom zástupce nějakého, většinou při zpětném pohledu, Ukomunisty.
  Smekám ale před některými havíři, lamači jak se jim na uranu říkalo, že jako členové strany z toho nic neměli, jen platili dost vysoké příspěvky.
  Altman

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. V roce 1957 mi demonstrativně a před celou školou ODEJMULI pionýrký šátek. O několik let později to však vůbec nevadilo abych byl "jmenován" jako člen SSM. DO ROH se mě už vůbec neptali, jen vysvětlili "politicky" že tam je každý a že to má i své výhody.

   Ale to hlavní: Respektuji nárok na "patent" pisatele, protože tento ne pocit, ale FAKT se totiž nedá přehlédnout!!!
   Jen bych oprvil poslední větu! mám podobnou životní pouť, od 1963 taky "šachta" a i když do svědomí lidí není vidět, tak situace na šachtách (i v těch nejnižších pracovních pozicích) byla semeništěm těch rodících se Ukomunistů! Havíř v osmičce měl základ na šichtu 77 kčs, šlepr měl o 10 méně. To byl hlavní důvod ke vstupu, těch 10 kč. Stanická knížka otevírala "dveře" k ještě vyšší funkci jako je směnový nebo dokonce hlavní předák!

   Víte pane Altmane, vystihl jste to přesně, až na tu poslední větu, protože toto mám z VLASTNÍ praxe. Jen dodám, co sem psal výše, Do svědomí lidí není vidět.

   Vymazat
 10. Byl jsem , členem KSČ, do KSČM jsem nevstoupil a komunistou jsem zůstal. Nikomu jsem politicky neublížil a neubližoval na rozdíl od jiných straníků, kteří páchali zlo, páchají a páchati budou ve smyslu jiných pro ně výnosných ideologií.
  Jako umírněně věřící křesťan nemám potřebu chodit do kostela, pomodlit se můžu doma. Jako komunista nemusím být ve straně. Kolo dějin se bohužel otočilo zpět a nastoupili jsme cestu k otrokářství. Jako občané ČR již otroky EU jsme.

  OdpovědětVymazat
 11. a znáte tuhle... komunisti nás vedli do / ! /
  a kapitalisti to vzali zkratkou...

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. To je právě problém nesvéprávných blbečků jako jsi ty. Ovcí které neustále očekávají, že je někdo někam povede. Sami neudělají nic. Takovým bylo za socíku dobře.

   Vymazat
  2. 11:44 - Nejsi ty úplně blbý? To je docela dobrý a přiléhavý fórek. A ty hned jakou máš iniciatívu a jak nejsi ovce a proto to za socíku bylo nedobře. Při tom jsi sám ovce přímo výstavní.

   Vymazat
 12. Tak nevím co bylo horší. Dříve se mnozí báli práce a dnes se bojí o práci.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Ta vaše odrhovačka je specialně v posledních letech kdy je nulová reálná nezaměstnanost poněkud vyčpělá.
   Kdo něco umí a pracovat chce, tak se o práci bát nemusí. Naopak, má se dobře.

   Vymazat
  2. 12:19 , proč tedy většina cikánů nepracuje a bere podpory ??

   Vymazat
  3. 12:19 - Mzda balancující na hraně existenčního minima. To je podle tebe správná odměna za práci? A počkej, až přijde krize a Němci nebudou potřebovat české subdodávky. To bude mazec!!! I ty se povezeš!

   Vymazat
 13. Pri nadpise tohoto článku je fotografia akého čuráka?

  OdpovědětVymazat
 14. Rudo 4:33 prožil jsem těch čtyřicet let za komunistů zcela příčetný, ale nějak mi uniklo, že by se všichni ti členové KSČ měli tak nějak jinak než já, bezpartijní. Ano, aby režim zajistil realizaci své hospodářské a sociální politiky, hleděl do hospodářských i politických funkcí dosazovat osoby, které dávaly svou loajalitu najevo natolik, že byli přijímáni do KSČ. To vyžadovalo dva ručitele z členů té strany, schválení členskou schůzí, roční kandidátskou lhůtu s konečným požehnáním členskou schůzí. Při tom platilo, že členská základna musí být nejméně 50ti procenty dělnická, takže nedělník musel být buď velký snaživka nebo pro režim značně potřebný, aby dostal do té partaje přihlášku. Vím to spolehlivě proto, že jsem takovou nabídku neakceptoval, také se neopakovala, když se o tu nějak na okresním výboru KSČ vymodlenou přihlášku porvali jiní. Jen můj šéf, samozřejmě komunista, mi to tak trochu vyčítal. Toť vše. Pro zajímavost – stranické příspěvky členů KSČ - uklízečka za Kčs 950/měs. Kčs 10, ředitel 5 tisícového podniku Kčs 5400/měs. Kčs 1200. Na dnešní poměry násobte deseti. Vím to proto, že „výplatnice“ na které jsem podepisoval převzetí peněz zaznamenávaly i přímo srážené příspšvky ROH a KSČ, zálohu, doplatek, příp. spoření a o pár listů před obsahovala věrchušku podniku. Nikdo mi nebránil si zalistovat. Tak. Jo, být členem KSČ, abych ty příspěvky vykompenzoval, musel bych být zařazen funkcí, tedy i platovou třídou o stupeň výš, trápit se na členských schůzích, absolvovat všemožná stranická školení, plnit stranické úkoly, možná být příslušníkem Lidové milice. O to jsem se, blbec, připravil. Ach jo.

  OdpovědětVymazat
 15. Komunisty si kapitaliské stvořili sami, a pak na ně nadávají, svojí nenažraností a chamtivostí. Nejdříve byli KAPITALISTI A potom teprve na základě jejich sviňáren si vytvořili komunisty.

  OdpovědětVymazat
 16. Líbí se mi pojem ukomunista. Ukomunista většinou měl, nebo si myslel, že má drobné výhody. Jako komunista jsem mohl zdarma, bez nároku na odměnu pracovat 16 hodin denně, ukomunisté si odhlasovali odměny. Tvořili rozhodující většinu. Byli také v kádrových komisích po roce 1968 i stejní v komisích po roce 1989. Dodnes se maskují antikomunizmem.

  OdpovědětVymazat
 17. UKOMUNISTÉ se maskují ANTIKOMUNISMEM !..taky dobrý

  OdpovědětVymazat