Reklama

.

.

sobota 12. srpna 2017

Od začátku roku bylo na Donbasu zabito 62 civilistů a 283 jich bylo zraněno


12. 8. 2017    zdroj
Zvláštní monitorovací komise OBSE zveřejnila statistiku ohledně Donbasu od začátku roku. Na východě Ukrajiny bylo zabito 62 civilistů a zraněno jich bylo 283, uvádí zpráva komise. "V období od 24. července do 8. srpna byli tři civilisté zabiti a dalších deset bylo zraněno. Tím se za rok 2017 zvýšil celkový počet obětí mezi civilním obyvatelstvem, které potvrdila komise, na 345 osob, z nichž 62 zemřelo", sděluje dokument.


Dříve Pravda.Ru oznámila, že za období od poloviny dubna 2014 do 15. 5. 2017 bylo zabito nejméně 10 090 osob a nejméně 23 966 lidí bylo zraněno. Je to uvedeno v 18. zprávě vysokého komisaře OSN pro lidská práva o situaci na Ukrajině.

Kvůli válce tisíce Ukrajinců opustily své domovy. Podle statistik zvolilo tuto cestu více než 1,6 milionu lidí. Na konci května OBSE zaznamenala nárůst počtu zabitých civilistů na Donbasu.

Mezi civilním obyvatelstvem je stále více obětí, jejichž počet se za rok více než zdvojnásobil. Jako příčinu smutných statistik lze nazvat pravidelné porušování příměří Kyjevem.

Pro Novou republiku vybrala a přeložila PhDr. Vladimíra Grulichová

12 komentářů :

 1. V jednom z posledních diskuzních pořadů ruské televize "60 minut" (ke shlédnutí na youtube) se rozparádil Vladimir Volfovič Žirinovsky tak, že ho moderátor jen s obtížemi ubrzdil. Žirinovsky útočil a hrozil, jak je u něho zvykem. Diskuze se účastnila na pohled sympatická Ukrajinka. Žirinovsky ji připomenul střelbu na civilisty u Donbasu. Sympatická Ukrajinka mu odsekla, že je tam válka a ve válce se obvykle střílí a nezbytně jsou také mrtví. Žádná lítost jen výsměch. Milovaný prezident Miloš kdysi označil Porošenka za prezidenta míru. Dosud to nedementoval. Neměli by se na to lidé na jeho výletech do regionů zeptat?

  OdpovědětVymazat
 2. Toz v pve rade je treba podekovat generalnemo stabo rakóskoohreské armáde in memoriam a potom rozebrat to drohé.............toz Bandera néni hrdina ale zlocinec......slonce v srdci....howk

  OdpovědětVymazat
 3. Chudáci lidi tam naprosto nesmyslná válka už aby fašouni padly.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Je to tak. Rusáci nemají se svými vojáky na území cizího státu co dělat. Článek je psán dle textu co napsala moskevská Pravda.ru, takže je jasné v čí prospěch toto dílo je koncipováno.

   Vymazat
  2. 23:13 My víme azov a spol tam nemá co dělat.

   Vymazat
  3. 23:13
   Blackwater tam samozrejme pôsobiť môže, že ano. Nehľadiac na tie stovky Poliakov, Nemcov , Angličanov atď.
   A len tak mimochodom, Ukrajina oficiálne neexistuje. Po rozpade ZSSR nezaregistrovala svoje hranice. Tak o čom to zase táraš.
   AN

   Vymazat
  4. 23:13 Tam nejde o nějaký "území", ale o ídeje! To je svatý boj i za tvý osvobození, hlupáčku. Od buziků a negrofilů co ti jebaj prdel! Chápeš? Poslechni si originál! - https://www.youtube.com/watch?v=44PlgE1h1c4

   Vymazat
  5. I Jeho Vyskoblahorodí Igor Iványč osobně ocenil statečnost a neúplatnost Dmytrije! -
   https://www.youtube.com/watch?v=eqETYks-JEY

   Spojuje je společný odpor proti těmhle! - http://iks2010.info/wp-content/uploads/img/126789%D1%80%D0%B5%D0%BA14.jpg

   Vymazat
 4. Svobodu Ukraine!
  Dat ji ji muze jen Putin

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Sotva lze z vnějšku přinášet svobodu těm, kteří si většinově zvolili nesvobodu.
   Osvobodit se mohou jen sami, až se té dnešní (banderovské) dosyta nabaží! Třeba v dalších volbách? ... A třeba i silou, s přispěním síly svých spoluobčanů (opolčenců) z východu Ukrajiny.
   Pak si snad té znovu nabyté svobody budou i umět líp a s rozmyslem vážit.
   ---
   p.s.
   I u nás již vystřízlivěli mnozí dřívější zastánci té EU, pro niž kdysi hlasovali. A pokud by se konalo referendum o našem setrvání, bylo by to snad i na CzExit. I proto se naše vládní/nevládní polit. klika tak obává institutu všeobecného referenda.

   Vymazat
  2. František Opluštil a proto u voleb udělejme vše pro to aby to referendum bylo.

   Vymazat
 5. Ukrajina je svobodná už přes 20 let. Za tu dobu nic nerozvíjela, žila z toho, že za SSSR byla nejvyspělejší částí země. To bylo taky způsobeno tím, že ji je Rusové předcházeli. Takže, Ukrajinci sami nic nevybudovali, jen rozkrádali to, co na Ukrajině zůstalo, reps. nezůstalo nic, co by už nerozkradli ukrajinští oligarchové. Vůbec si asi nedovedome představit jejich bohatství.Jenže USA to vůbec nevadilo, že jde Ukrajina neustále dolů, naopak, to jim vyhovovalo. Nepomáhali Ukrajině na zvelebení země, ale strkali peníze do neziskovek, které tam pak začali Ukrajincům přednášet, jak jsou užasní a starověké Řecko a Řím jsou proti historii Ukrajiny nevýznamné říše, že Ukrajici jsou mnohem víc než Rusové, a že za jejich úpadek může Rusko. A Ukrajinci jsou už takoví, než by začali pořádně dělat, tak se vrhli na vlastenectví, na opěvování Bandery a dalších fašounů. čekají, že jim pomůže USA, ale to je jen zneužívá proti Rusům. Je to velmi nebezpečná situace a v současnosti z ní nevidím pokojné a mírné východisko.

  OdpovědětVymazat