Reklama

.

.

čtvrtek 10. srpna 2017

Oni nás obětují. Petr Schnur drtivě o novém vývoji mezi USA a Evropou


Petr Schnur
10. 8. 2017       PL,rozhovor
„Děsivé probuzení.“ „Ekonomické důsledky budou hrozivé, pokud se Evropa ze svého transatlantického vazalství konečně nevyvleče.“ Na rozhodnutí o amerických sankcích proti Rusku reaguje Petr Schnur, historik, sociální psycholog a publicista z Hannoveru. Cíle sankcí jsou podle něj jasné: rozbití energetického partnerství Evropy a Ruska.


 „O čem totiž naši transatlantičtí eurovůdci a fanoušci dua Clintonová-McCain mlčí je fakt, že americké sankce, de facto vedené proti Nord Streamu, postihnou více Evropu než Rusko. Pro evropské firmy a celkové hospodářství to může znamenat naprostou katastrofu.“ Jenže, u evropského kormidla jsou lidé spjatí právě s americkým „establišmentem“ a nyní mají proti němu táhnout do pole? „K tomu připočtěme východoevropské vlezdoprdelisty, kteří své státy uvrhli do nového vazalského poměru, tentokráte s USA,“ popisuje Schur.

Donald Trump a Vladimir Putin se v rámci summitu G20 dohodli na příměří v jihozápadní Sýrii. Prezident USA k tomu sdělil, že je třeba „pokročit v konstruktivní spolupráci s Ruskem“. Kongres ale schválil nové sankce i proti Rusku a to v reakci vyhostí stovky amerických diplomatů ze země. Sankce Spojených států proti Rusku postihují další odvětví hospodářství a mají být reakcí na údajné zásahy do amerických prezidentských voleb a vojenskou agresi na Ukrajině a v Sýrii, píše agentura AP. Jak se americko-ruské vztahy tímto posunuly a z kolika procent je Trump suverénním hráčem? Do jaké míry jde o zásadní krok a jaké může mít následky?

Podle mého názoru se situace na mezinárodním poli, kterou popisujete, odvíjí od vnitropolitické konstelace v USA samotných, a proto zopakujme a podtrhněme: V USA existují silové mocenské struktury, jejichž propletenec prorůstá obě strany, republikány i demokraty, a který spojuje politiku s tím, co již v roce 1956 popsal americký sociolog Charles Wright Mills a před čím o pět roků později varoval bývalý prezident Eisenhower – s tzv.vojensko-průmyslovým komplexem. Důležitou roli přitom hrají zglajchšaltovaná média, což je fenomén, se kterým jsme nyní konfrontovaní i v Evropě. Tento propletenec spolu s finančním sektorem představují reálnou moc, která doposud rozhodovala o politice Spojených států, ideologicky postavené na tzv. Wolfowitzově doktríně z roku 1992. Pro zjednodušení zde používám označení „establišment“ a ten se své moci pochopitelně nechce vzdát. Prezidentem může být zvolen jeho kandidát z bushovsko-clintonovského klanu, ke kterému se buď dobrovolně, nebo pod tlakem připojil i Obama, potom je vše okay a žádný skandál mu nemůže uškodit. Nebo se věci vyvinou jinak, než establišment plánoval, a do Bílého domu se dostane politický exot, což se s největší pravděpodobností stalo v případě Donalda Trumpa. Vycházím přitom z přesvědčení, že jeho postoje a názory zejména na americko-ruské vztahy byly autentické, což by ovšem znamenalo, že stojí v přímém protikladu k zájmům a cílům etablovaných mocenských struktur, které mají navíc své lidi i ve vládní administrativě. A ty rozehrávají jednu kartu za druhou, aby stabilizaci vztahů mezi Washingtonem a Moskvou zabránily. Dělo se tak v Sýrii, na Ukrajině, v Kongresu, děje se tak v masmédiích, prostě na všech frontách.

Zde se dá již zcela jasně hovořit o cílené sabotáži prezidentovy zahraniční politiky. V podstatě průhlednou, nicméně účinnou taktikou je směs osobních útoků na Trumpovu osobu, ať již v oblasti soukromé, či veřejné, a nastolení faktů v zahraničně-politické oblasti, které Trumpa staví před hotovou věc. Za příklad by mohl sloužit údajný chemický útok v Sýrii začátkem dubna nebo údajné plány Pentagonu na dodávky letálních zbraní Ukrajině. Nejnovějším exemplářem v tomto repertoáru je balík sankcí, o kterém se zmiňujete. Na jedné straně je zcela evidentní jejich hospodářský cíl, totiž odříznout evropskou energetiku od ruských zdrojů a napojit ji na zdroje americké. Zde se ovšem jedná o dvousečnou zbraň, která se může obrátit proti samotnému útočníkovi, neboť celá akce vyvolává v Evropě reakce nevole, ba odporu. O čem totiž naši transatlantičtí eurovůdci a fanoušci dua Clintonová–McCain mlčí, je fakt, že americké sankce, de facto vedené proti Nord Streamu, postihnou více Evropu než Rusko. Pro evropské firmy a celkové hospodářství to může znamenat naprostou katastrofu. Co se Ruska týče, v podstatě jde o další politickou petardu, o další jablko sváru s cílem vyvolat odvetná opatření Moskvy. Aby prezident nevypadal jako slaboch nebo ruský agent (připomeňme velmi dobře promyšlenou kampaň o údajné ruské intervenci ve prospěch Trumpa během prezidentských voleb, která pro to psychologicky připravila půdu), musí se, chtě nechtě, na hře podílet. Tyto akce samozřejmě přinejmenším znatelně zužují jeho diplomatický manévrovací prostor; a o to jde. V případě sankcí je prezident podepsal, byť s evidentní nechutí, což potvrdil i ministr zahraničí Tillerson.

Jednou větou. Trump stojí v takovém okamžiku před volbou být ocejchován jako Putinův trol nebo hrát podle not establišmentu. Rozhodující je podle mého názoru to, do jaké míry se Trumpovi podaří v této situaci udržet zahraničněpolitickou taktovku. Předpokladem by bylo přejít od defenzívy k ofenzívě, získat prezidentskou iniciativu. Právě karta se sankcemi demonstruje celé jeho dilema: jakou figurku obětovat, aby nedostal vnitropolitický šachmat? Zde držel v rukou všechny trumfy establišment, neboť měl v Kongresu dostatek hráčů k zablokování eventuálního prezidentova veta.

Tato situace představuje zároveň problém pro ruskou diplomacii, která je nucená lavírovat mezi dvěma „břehy“. Na jedné straně nesmí před světem a americkými jestřáby ukázat slabost, na straně druhé musí dbát na to, aby Trumpovi ponechala dostatek onoho manévrovacího prostoru. V tomto světle bych interpretoval kontakt mezi ruským a americkým ministrem zahraničí, ve kterém Lavrov svého protějška „informoval“ o ruské reakci na sankce.

O následcích si troufám pouze spekulovat. Další vývoj závisí podle mého na tom, zda se konečně Evropa probudí z letargie a přizná si, že je v očích amerického establišmentu pouze figurkou na geopolitické šachovnici. Dále půjde o to, zda se Trumpovi podaří kolem sebe shromáždit loajální spolupracovníky, nebo zda se politicky utopí v močálu bushovsko-clintonovské družiny. A záleží i na tom, jak daleko jsou americký establišment a jeho evropští spojenci ve svých provokacích ochotni jít. Pokud by spatřovali v rozpoutání přímého válečného konfliktu poslední záchrannou vestu, potom snad není o následcích potřeba hovořit.

Nově došlo k výměně na postu personálního ředitele Bílého domu. Bude ho zastávat dosavadní ministr vnitřní bezpečnosti John Kelly. Když sledujete změny na různých pozicích, rozkládá se Trumpovi administrativa, nebo se spíš postupně stabilizuje a právě Kelly přispěje k uklidnění situace? Trump také odvolal šéfa komunikace…

Zde přímo navazujete na předchozí problém: jakými lidmi je Trump obklopen, kdo mu z „jeho“ administrativy hází klacky pod nohy, pracuje pro establišment a kdo je na jeho politické linii. Za oficiálními zdůvodněními se většinou skrývají střepy po zákulisních bojích, o to víc je nutné posvítit na tuto změnu v Bílém domě.

Podle zpráv v tisku nebyl Trump spokojen s výsledky-nevýsledky jeho práce, ale více než pravděpodobné je, že za tímto krokem se skrývají hlubší důvody. A s nimi souvisí otázka, zda šlo v případě odstaveného úředníka o neschopnost, nebo o úmysl. Odpověď mohou často dát průsečíky osobních a politických vztahů jednotlivých aktérů.

Personální šéf Bílého domu Priebus měl úzké kontakty k bývalému mluvčímu prezidentského sídla Seanu Spicerovi, který koncem července rovněž odstoupil. Nebo možná přesněji vyjádřeno: který „byl odstoupen“. Priebus je ale rovněž spojován s únikem informací; všeobecně známé jsou „connections“ mezi ním a víceprezidentem Pencem, jehož výstupy doposud více ladily s politikou establišmentu než samotného prezidenta. Právě tito dva měli tlačit na odstoupení bývalého Trumpova poradce pro národní bezpečnost Michaela Flynna.

V tomto okamžiku to tedy vypadá, že se Trump snaží čelit narůstajícímu tlaku paralelní moci establišmentu nejprve na „domácí“ půdě, v jeho vlastním sídle, a tedy v nejbližším okolí. Je otázkou, zda se mu to podaří, což jaksi automaticky nastoluje otazník nad silou jeho vnitropolitických spojenců. V této souvislosti bych chtěl znovu připomenout, že tím nemám na mysli Republikánskou stranu, Trump ve skutečnosti nebyl její kandidát. Momentálně se zdá, že rusko-americká dohoda v Sýrii funguje, což by mohl být odkaz na to, že se armáda – což nemusí automaticky platit pro ministra obrany! – nachází spíše na jeho linii.

Nezávisle na tom, co si o něm osobně myslíme – Donald Trump má sice tučné konto, nepatří ale k americké politické „elitě“ a do Bílého domu se dostal „omylem“.

Kvůli americkým protiruským sankcím se ozývají politici v Německu, obávají se, že mohou poškodit zájmy evropských firem a že porušují mezinárodní právo. Výtky mají i další státy. Evropská komise by prý měla zvážit protiopatření. Sankce by podle serveru Politico mohly kromě jiného zasáhnout i zamýšlený plynovod Nord Stream 2. O čem tohle svědčí, jsou protiopatření na místě? Jaká je atmosféra mezi německými politiky i s ohledem na blížící se volby?

Je to tak, jak se ptáte, přitom je nutné si uvědomit, co to ve skutečnosti znamená, když hovoříme o plynovodu Nord Stream 2, který americký Kongres de facto Evropě „zakázal“. Ekonomické důsledky budou hrozivé, pokud se Evropa ze svého transatlantického vazalství konečně nevyvleče.

Tak především je americký plyn dražší než ruský. Pokud by byla Evropa dokopána k americkým dodávkám, znamenalo by to buď drastické zvýšení cen energie pro spotřebitele, nebo státní subvence.

K tomu musíme připočíst naprostou katastrofu pro ty evropské koncerny, které do Nord Streamu investovaly. Nejde přitom jen o vypaření dosavadních investic, ale o ztrátu možnosti podílet se na všech budoucích, které se budou konat z americké iniciativy. Damoklův meč visí i nad jejich financemi ve Spojených státech. A nyní si musíme uvědomit, kolik dalších malých a středně velkých dodávkových firem bude do víru sankcí vtaženo.

No a navíc nejde jen o Nord Stream 1 a 2, existují i další rusko-evropské energetické projekty jako například Sachalin 2 nebo projekty u Kaspického moře a na jižním Kavkazu. Myslím tedy, že cíle sankcí jsou jasné: rozbití energetického partnerství Evropy a Ruska, big bussines pro americké energetické giganty a další politická provokace vůči Moskvě.

O negativních reakcích na evropské půdě jste se zmínila, nejvýraznější z nich zazněla z úst německého ministra zahraničí Gabriela, kancléřka Merkelová decentně mlčí. Vládní zmocněnec pro Ruskou federaci Gernot Erler (SPD) označil americké sankce za nebezpečí pro evropskou energetiku, ozvala se i Evropská komise, zpočátku dokonce docela rezolutně vrhla do hry „patřičná protiopatření“. Jenže toto jsou všechno členové evropské „filiálky“ transatlantické „firmy“, kteří se doslova předháněli v podpoře Clintonové, a tedy přesně toho křídla americké politiky, které je ochotno Evropu zruinovat. U kormidla evropských států a institucí EU jsou lidé zájmově úzce spjatí právě s americkým establišmentem. A nyní mají proti němu táhnout do pole? K tomu připočtěme východoevropské vlezdoprdelisty, kteří své státy uvrhli do nového vazalského poměru, tentokráte s USA.

Evropa se nechala vtáhnout do amerického protiruského tažení a nyní sklízí shnilé ovoce. „Humanitární intervence“ a „barevné revoluce“, sankce EU, vojenské provokace NATO, transatlantický „Drang nach Osten“, a nyní neví, jak z toho. Evropa se pod praporem EU stala nástupním územím Spojených států, které se podle potřeby – ekonomicky a v krajním případě i vojensky – obětuje na oltář americké hegemonie.

Takže jednou větou, zpět ke konkrétní kauze kongresových sankcí. Po několika silných slovech vše utichlo a Evropa se opět nachází ve stavu útlumu. Pokud se nestane politický zázrak, probuzení bude děsivé.

51 komentářů :

 1. Vy nebudete obetovani Trumpem, ale definitivne budete obetovani Kongresem !
  To jsou vesmes Obamovi lide poplatni tomu, cemu se rika Deep state a ten ma o usporadnani sveta uplne jine predstavy, nez ma president Trump.

  Nynejsi situace je remize - DOCASNA ! President je sabotovan v jeho agende. Cas vsak pracuje pro neho !

  Americka ulice si mysly, ze prijde k nejake nelegalni akci, bud proti Kongresu (coz by si vsichni prali), nebo nedej Boze proti Trumpovi, coz si nikdo nepreje krome Neoconu a politicke mrtvoly Hillary.

  Do teto napjate situace prisly pozadavky ze
  sev. Koreje !
  Kim chce penize ! On je dostal od Clintona a od Obami.
  Dostal je zato, ze "nebude" vyrabet A-bomby.

  Trump je samozrejme jiny, nez byl Clinton a Obama a neda mu nic ! Kim na to reaguje vyhruskami !

  Obama take ZDEVASTOVAL armadu a mnoho lidi si mysli, ze nezvladnem Kima jinak nez nuklearne.

  Obama zdevastoval take zdravotni system a privedl do Ameriky 12 millionu kozomrdu illegalne z nichz 4 milliony volili pri volbach proti Trumpovi - illegalne, Takze Trump nevi, ktery problem ma opravit napred a jeste je sabotavan Kongresem.

  Danovy system musi byt take zmenen ! Firmy ho nejsou stavu zvladnout.

  Naivita a detinska hloupost + 100 % rasismus proti belochum - to vse zustalo po Obamovi.

  Mimoto dal billiony $ Iranu , ktery chce vymazat z mapy sveta Israel.
  Kopec srandy je v tom, ze to byli prave levicovy / liberalni Zide z Chicaga kteri mu pomohli k moci.
  (David Axelrod a jeho skupina, deviti podobnych.)

  Ale jinak je zde velmi krasne a restaurace, kavarny, knihovny a plaze jsou plne lidi... Americane zbroji a dohaduji se kvalite zbrani a nas president ma take novou bouchacku.

  Ja vam NASCHVAL nerekmnu kterou, protoze vy jste mi nerekli co kouri president Zeman, abych to okostoval take.
  Ja jsem vas Friend Cesi a vy jste muj laxativ !
  nick HONOLULU z nejvnimaveji posrpnove emigrace.


  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Možná tam žijete , ale o zahraniční politice USA nevíte nic !

   Vymazat
  2. Slovania a CERN:
   https://www.youtube.com/watch?v=1H4XyjaCq6M

   https://www.youtube.com/watch?v=KE_0udnIXOM

   Vymazat
  3. Bohaté důchody..., pro koho?

   http://protiproud.parlamentnilisty.cz/politika/3282-podporostan-evropa-socialni-davky-na-svatou-valku-vyvoleni-k-pohlceni-vycerpane-civilizace-zivime-si-vlastni-vrahy-bohate-duchody-pro-teroristy-kdo-prave-vyhrava.htm

   Vymazat
  4. Problém je v tom, že Tramp vyhlásil válku obchodu s drogami. Největším obchodníkem s drogami je CIA. Kontroluje přepravu z Afghanistánu, Kolumbie a dalších pěstitelů po celém světě. Jejich letadla, auta a lodě jsou nedotknutelné. Tak že, na prezidenta Trampa Mac Cain, muž který drogový kartel světa řídí opět zaůtočí a po boji s drogami za pár týdnů ani pes neštěkne.

   Vymazat
  5. 16:16
   Zajímavé.Původně jsem vás chtěl upozornit, že odkazy nefungují, ale přechodem z prohlížeče SEZNAM na prohlížeč GOOGLE CHROME odkazy začaly fungovat...

   Vymazat
  6. Presne to co prichazi z USA. Slizsky a smrduty bahno vsemoznyho hnusu a podla, uboha spina...

   Vymazat
  7. Psycholog a psychopat samouk nam zde predklada ideu , ze se pudlove zmeni v neco jineho..Kdyz neni nikdo , kdo by jim to rozkazal..

   Vymazat
 2. Protoze je potreba nazyvat veci pravymi jmeny. Jsme v mediokracii, spise tedy v korporatokracii, nez-li v demokracii. Cim drive se to dostane do massmedii, tim drive zombies zacnou otevirat oci.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Jsme v kromobyčejném korporátním fašismu! To je to pravé slovo!

   Vymazat
  2. Trump spolehlive zahani vsecky staty a snahu ma velkou ,do naruce Ciny a Ruska..
   Drive takovy drzeli v psychyiatrickych osetrovnach , pnevadz se nevedelo co silenyho udelaji za 5 minut..
   Reagan zrusil blazince a vysledky se dostavuji...

   Vymazat
 3. A jsme u jádra pudla. psal jsem před zvolením Trampa že je také vlk a kdo chce s vlky žít musí s nimi výt. Stále ten zvrhlý parazitizmus jenom v mírumilovnějším balení. Prostě nic dobrého pro tuto planetu a lidstvo. Přijít vyrabovat a podělejte se pitomci. Je to jako na Titaniku, jenom to má delší interval a první to také odskáčou ty v podpalubí. Vzhůru do němoty.

  OdpovědětVymazat
 4. Honolulu už ztrácíte soudnost. Kdo kdy dostal peníze od USA za nic, natož Kim. To by musela být záměrná akce na pozdější záměr je tam vybombardovat

  OdpovědětVymazat
 5. Iran je vyzbrojeny tak, jak jeste nikdy nebyl a vse ma uschovane v podzemi !
  Obama mu pomohl !

  My nevime udelal-li to Obama z hlouposti , nebo chytrosti, protoze jako Muslim, chtel ublizit Israeli.

  V pripade, ze to udelal z chytrosti tak Axelrod z Chicaga, ted vypada velmi hloupe.
  V pripade, ze to udelal z hlouposti, tak je vse podle negativnich nazoru Boeru v Africe ohledne cernochu..

  Panove musite uznat, ze dnesni svet je veselohra, ale jevi se v budoucnosti jako tragedie.
  nick HONOLULU

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Lžeš, Obama Iránu nic nedal, pouze uvolnil zmražené peníze co Iránu ukradli před 30ti lety.
   Nevidíš si do huby pro svou zaslepenost.
   Jak se ti líbí nafukovací Trump chicken na trávníku u wajthausu? Určitě jako znalec všeho víš co to znamena nekoho nazvat chicken,že? Že je to ZBABĚLEC.

   Vymazat
  2. Kdyby tehdy v USA místo pěstitele buráků vládl chlap s gulema, tak problém vyřešil jednou pro vždy! 2. února 1979 k tomu stačila jediná vodíkovka!

   Vymazat
  3. 5:40 ceske omezene kecy
   Horni Dolni

   Vymazat
 6. Honolulu něco je shnilé v státě USA, když nejde změnit složení kongresu z vůle většiny občanů. Jestli je to jak říkáte, tak celý stát USA je panoptikum

  OdpovědětVymazat
 7. 16:03 Clinton kdyz byl presidentem, tak dal sev. Koreji $ 4 billiony. Panove, vy bud nemate pamet, nebo informace.

  Obama rozdaval daleko vice nez vsichni predchazejici.
  Nejen, ze dal penize Koreji, ale Iranu dal $ 150 billionu.

  Pruser s vami je v tom, ze ja to mam podnosem a nevim nic a vy jste daleko a vite toho vice nez ja z Ct. 24
  nick HONOLULU


  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Hovnolulu, už přestaň šňupat ten koks, a jestli chceš někam psát ty svý upocený moudra, tak se vrať k tomu pornoplátku.

   Vymazat
  2. Idiot co ma info z FOX News . Nikdo nikomu nic nedal natozpak USA ty kdyz pujci tak chteji 20x ice na zpet .Ty vejre ty penize do Iranu byly penize ukradene Iranu tzv zmrazene jak se vzdy bezne provadi kdyz nekomu krade Amerika cash . To ze jim vratili penize a bez interestu po 30 letech je opravdu neslychane asi lzid Kerry dostal baksis do te jejich kecuparny s jeho bramborovitou zenou

   Vymazat
  3. Zavádějící bullshit. Clinton nedal Korei 4 miliardy dolarů ale zacal výstavbu dvou nuklearních reaktorů na lehkou vodu a 400000000$ těžkého topného oleje za to že Korea upustí od vývoje nuklearních zbraní. Jelikož Korea nedostála smlouvě a dál pracovala na vývoji vlastního atomového výzkumu byl kšeft ukončen a reaktory nebyly dostavěny.
   Kim nedostal ani zlomek té častky v hotovosti.

   Vymazat
 8. 16:07... Kazdy narod bude mit UPADEK, kdyz veskere informace, jsou v rukou POUZE jedne skupiny lidi.

  Potom se informace zmeni v manipulace a indoktrinace.
  Vy Cesi jste v prumeru ZMANIPULOVANI vice, nez jsou v prumeru Americane !

  MUSIM VAM NECO PRIPOMENOUT !

  Byl jsem to ja, kdo vas varoval pred arabskym jarem o INVAZI do Evropy !

  Byl jsem to ja, kdo vam tvrdil, ze Trump vyhraje volby a jsem to ja, kdo rika, ze prije ke stretnuti mezi Neocony a jim poplatnym Kongresem a Trumpem a jeho lidmi.

  T.j. podobna situace jako byla mezi Pompeyovci a Casearovci. Jedna strana podlehne a ustoupi. Obe nemohou vladnout.

  Je to boj mezi legistlativnimi a executivnimi autoritami ve vlade.
  Jsem definitivni na strane presidenta Trumpa.
  LONG LIFE TO PRESIDENT TRUMP !
  nick honolulu

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Byl jsem to já kdo zde nekolikrát psal že Trump bude šlapat lajnu a poslouchat své loutkáře v případě jeho zvolení. Byly to moje reakce na výplody kohosi kdo vykřikoval jak Trump zachrání svět od válek a jaky bude kámoš s Putinem a se Zemanem a různé jiné propagandy blouznivého jedince.
   A hele jedna válka s Koreou za dveřmi, druhá se připravuje proti Iránu a počítám že si něco vymyslí na Kubu aby měl strejda Rothschild celej svět pod kontrolou. Centrální banky těchto zemí mu chybí do sbírky. A pak, mouřenín posloužil, mouřenín muže odejít.
   Byl jsem to já kdo toto předpovědel už vloni.

   Vymazat
  2. Ceske onuce jdou za buceni na jatka
   Horni Dolni

   Vymazat
 9. 10 predeslych presidentu pred Obamou neudelalo dohromady takovy DLUH , jako udelal Obama. (t.j. +/- 9 TRILLIONU !)

  Ty penize sly pro benefit narodu etnicky a nabozensky s nim spojenych.

  Pritom starym lidem, nepridal na
  Socialnim Security NIC !

  Officialni politika jak v Cesku, tak v USA odsuzuje rasismus, ale je prirozene , ze u jinych je rasismus
  a kmenova vernost POZADOVANA.

  Kmenova Muslimska hodnota Obamovi osobnosti je prikladna ! Byl verny sve krvi, nabozenstvi, kulture !
  Na ukor druhych ! A kongres ? To je jeho parta a nad ni jsou Neocons se svymi medii.

  Ale, kdyz profesor Konvicka z Budejovic, udela setinu toho co OBAMA, tak je to "rasista a Nacek" !

  VIDITE TU HYPOKRACII A DVOJITE MERITKO.

  40 000 belochu vcetne krasnych zen, bylo pozabijeno na jihu Afriky a pomnik mit nebudou ! 100 Cikanu zemrelo v Letech u Pisku a bude se bourat prasecak, aby tam byl pomik.

  Na vsechno je dvojity standart !
  Nase etnicka spasa je v Nacionalismu ! Delat druhym to, co oni delaji nam. Zvyhodnovat sebe, jak zvyhodnovali ti druzi sebe ! Nebyt DOJNOU KRAVOU na idioticke socialni experimenty, ktery budete platit i vy
  v Cesku !
  Samozrejme, ze Americane budou muset zaplatit ten bordrel a dluh co zustal po Obamovi !

  Umite si predstavit v jake pozici je nas president a proti cemu stoji ?
  AT ZIJE PRESIDENT TRUMP !
  nick honolulu


  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Obama udělal u vyvolených majitelů Deep state dluh, který si majitelé FEDu nahradili rotačkami na dolárky...

   Tak vraťte FED do rukou yankees, vytiskněte další vlaky potištěného papíru... a dluh jim splaťte...

   PS Búrové byli moudří lidé.

   Vymazat
  2. Na to tam ten Oblba byl,teď je nejlepší přítel Clintonové,neníliš pravda....

   Vymazat
  3. Honolulu, tak nám nadáváš co jsme si zvolily, že jsme h.t.k.atd a teď pláčeš nad tím co máte doma a to do Vaší politiky nemohl nikdo /až na Putina/ selá staletí zasahovat. Jak vznikla ta zvrhlá parazitická bažina a proč ve státě z tak dokonalými zákony a vyzbrojeným, jak mohlo dojít k přerodu na vládu BANDITŮ. Není to právě tím že jste otupěly k používání zbraní.

   Vymazat
  4. Uz taky nepus, 21, a ty hrubky, to se nestydis?
   Horni Dolni

   Vymazat
 10. Koncim panove, musim z domu ! Nadavejte mi az vecer !
  Omlouvam se za preklepy a gramatiku ! (U nas je pred polednem.)
  nick honolulu

  OdpovědětVymazat
 11. Amerika si o zasazení posledního karatu sama řekla..s Evropou či bez Evropy,ono je to jedno,ta tak jak končí,chtěla žebrat,tak ať žebrá.....

  OdpovědětVymazat
 12. Honolulu honolulu ďedku kež by si mnél pravdu Pepa Šumava

  OdpovědětVymazat
 13. Rusům konečně došlo, že je třeba se připravit pro použití zbraně předposledního úderu, posledního mírového – rozkolísání dolaru. Zatím je jejich vlastním zákonem z jelcinovských dob svázána jejich měnová politika, emise rublů ruskou cenrální bankou, s dolarem. Dosud stály všechny spekulace o ruském tažení proti dolaru kvůli této jejich vlastní legislativě na vodě – útokem na dolar, kupř. rozprodejem státních dluhopisů USA, by se střelili sami do nohy. Počátkem tohoto týdne ale jeden z šéfů parlamentu oznámil, že třeba zákon změnit a rubl emancipovat vůči dolaru. Než zformují politikou vůli, než změní zákon, než vytvoří nástroje pro obranu a řízení rublu za dolarové turbulence a vlastně už pro období předtím, pro fázi emencipačních příprav – tu bude pár kvartálů trvat. Půjdou -li ale do toho, tak ještě za Trumpa bude Rusko zbaveno dolarové koule na noze. Není jisto, že to stihnou, než příjde nějaký fatální konflikt, stihnou-li to, není jisto, že to použijí, ale už nebudou mít ruce v dolarových okovech a potenciál ekonomického a tudíž i politického odporu tandemu ČLR-RF proti USA (a přívěsku EU) zásadně, kvalitativně, systémově vzroste.
  Situace je evidentně vážná, další už je jen vykopání válečné sekery.
  KR

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Dnes už Rusko, potažmo i Čína, nemají USA a jeho přívěsku EU, kam ustoupit.Obava horkého konfliktu je na místě.

   Vymazat
  2. Aso to tak bude! My mimozemšťané máme takovou informaci, že Chujlostan bude zničen! A že různým těm pitomečkům spikleneckejm se nakecalo že se jako plní coudnhovnistický projekt rasové výměny v Evropě, ale houno houno! Jde o nordickou lest! Barbarossa II. bude bezbolestná pro naši rasu! Frau Merkel a mesié Macron spolu s Mr. Trumpem naoko provádí plán hraběte. Ale v reálu je to jen chytrá záminka! Ti čmoudi budou posláni právě na Východ jako odminovači, sebevraždední atentátníci (živá torpéda) a odstřelovači. Mnozí z nich totiž prodělali výcvik již ve svých zemích původu a navíc znaj putleroffce a jejich způsob boje! Nenávidí je a budou mstít za Kábul,Groznyj, Allepo a další místa zničená bolševickou či putleroffskou soldateskou! Sami většinou padnou v boji a vezmou sebou putlerské vrahy. A naši poté již jen obsadí tuto barbarskou zem, aby ji pozvedli k civilizaci ...

   Vymazat
  3. 8.29 - ty musíš bejt totálně duševně vybrakovanej blb! Něco tak pitomýho napsat, může jen zdrogovanej a totálně vymaštěnej magor. Bereš svoje prášky pravidelně? Nechystáš se náhodou jít podříznout pár lidí do nějakýho obchoďáku? Za tvý duševní pochody bych nedal ani zlámanou grešli - jsi nebezpečnej magor.

   Vymazat
 14. Honolulu přece nechcete po současných zkušenostech tvrdit, že tam mohl Obama nebo Klinton sami rozhodnout. V kongresu jsou stejní lidé a jestli daly ty peníze jak píšete tak usnadnily Trampovi cestu k bombardování Koreje i Iránu a podporovaly obchodem i Čínu a EU. Tak že bombardovat je kde a kor když se EU vzpírá.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. On si zřejmě myslí že američtí presidenti skutečně o něčem rozhodují, jaká dětinská nebo stařecká naivita....
   A to ze sebe dělá všehoznalce.
   Zářný příklad ma před sebou: bezmocný Trump!
   Je to asi takhle; hele Trumpe tady si sedni a koukej podepsat tenhle kus papíru nebo ti rozcucháme přehazovačku.

   Vymazat
  2. Jen kvicte, vy dve cesky onuce
   Horni Dolni

   Vymazat
 15. EU se USA vzpírat nemůže.Až Junker vystřízliví a frau Makrela vyleze ze svého brlohu, spolu s mazánkem Macronem, ještě rádi přeruší veškerou ekonomickou spolupráci s Ruskem, včetně všech rozpracovaných energetických projektů.V EU nebude dostatek plynu, tak z USA pošlou deky a geneticky modifikovaný hnůj nebo nás rovnou pošlou na východní frontu.Nelze již v současné době počítat s tím, že EU se vzepře příkazům z USA.A ještě by mohli rychle podepsat TTIP.EU vyrabovaná USA by mohla být další rozvojovou zemí připojena rovnou k severní Africe, je to blízko a chudáci emigranti na chatrných člunech by nemuseli riskovat své cenné muslimské životy.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. 20,25 - děsné kecy, jak se zdá, tak z toho máte i radost. Vzpírat se EU může, dokonce si myslím, že bude muset.

   Vymazat
  2. 20.39-nevěřte tomu, pochopte, že EU je poslušným vazalem USA, pokud Kongres ty sankce, po jednání s EU nezmírní, EU si nemůže s proamerickými elitami dovolit nesouhlasit.Radost z řádění USA ve světě s vnucováním jejich demokracie, může mít radost jen vlastizrádce.

   Vymazat
  3. Ale kdeze, eu se schouli do sebe a zmrzne
   Horni Dolni

   Vymazat
 16. USA na tom nejsou politicky moc dobře!, Dobrodej, 10. 8. 2017 20:49:41
  A ještě k tomu USA vrší jednu politickou chybu za druhou! Kopat do Ruska dneska může jenom hlupák, který si nespočítá, že paradoxně sankce proti Rusku povedou pouze k jeho posílení! Rusko už toho vydrželo v minulosti hodně a nějaké dnešní pitomé politické výstřelky ze strany USA je nemohou nikterak rozházet a jsou to jenom trapné tanečky pro pobavení novinářů, protože valná většina čtenářů jim v USA už nevěří ani slovo, protože žvanění o tom, jak Rusko ovlivnilo volby v USA , jsou bláboly pro malé děti, co věří všemu, co jim řeknou dospělí! Rusko má plynu na cca 200 let v zásobě a může těžit daleko větší množství, než dnes. USA mají také plyn, ale podstatně dražší, takže je celkem jasné, kde se bude plyn pro EU nakupovat. A pokud si ruský plyn nekoupí Evropa, je dost dalších zájemců, takže nemám žádný strach, že Rusko plyn neprodá. Jedině, kdo na to doplatí, budou občané a průmysl EU, kteří budou platit řádově více za plyn z USA a to se také může snadno projevit při dalších volbách v EU a politici, co jim drahý plyn zavinili, půjdou do pryč. Nic jiného se nastane!
  Reagovat

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. 21:43 Moc dobře popsáno souhlas.

   Vymazat
  2. 21.43-obávám se, že časem zvítězí u bruselských elit loajalita k USSA.LNG ussácký plyn je 2x-3x dražšší, má menší výhřevnost a není záruka dlouhodobých dodávek, včetně nutnosti vybudování retlanstačních stanic.Budoucnost pro Evropu jsou energetické projekty ve spolupráci s Ruskem.Jen hlupák, jak uvádí, 21.43, by mohl dnes kopat do Ruska, na úkor problémů říše zla-USSA.

   Vymazat
 17. Moralne a ekonomicky na dne, us parasit z Vas udela bile negry, jako z ukrajincu. Budete nakupovat za nadiktovanou cenu.Tak se orobudte a to hodne rychle.ispa.

  OdpovědětVymazat
 18. Na USA sebranku stačí jít Black outem energetické společnosti je vlastně maji v hrsti ! Pouze pár dni a celá USA se sesype !

  OdpovědětVymazat
 19. Evropa se v lete uvari a v zime znrzne
  Horni Dolni

  OdpovědětVymazat
 20. 7:19
  Plk ze Smíchova a jeho flaška udavače chrchla opět v akci!!!!:-D

  OdpovědětVymazat