Reklama

.

.

středa 2. srpna 2017

Pár slov k demagogické propagandě a lžím, kterými krmí naše děti už učitelé na základních školách. Učitelé chtějí stále zvyšovat platy, ale za co??? Za to, že našim dětem vědomě lžou???

Oldřich Rambousek
2.8. 2017        Rukojmí 
Časy se mění a historii píší vítězové, řekl kdosi vzdělaný. Je to pravdivé tvrzení, které ovšem v žádném případě nevylučuje lež a manipulaci s fakty. U nás v ČR jsme dá se říci už navyklí na stav, kdy lež a podvod se stává směrodatným prvkem společenského vývoje, kde ještě prodejnost takzvaných společenských elit značně umocňuje naši malost a ztrátu národní hrdosti.
V dnešní společnosti a obzvláště u mladé generace zapouští kořeny obludné lži nesmysly ohledně společenského vývoje a politického vývoje v poválečném Československu. Dá se říci, že vše negativní mají na svědomí komunisté a socialistický společenský řád. To se tluče do hlav dětem už v základních školách. Ne že by komunisté byli zcela bez viny-to se v žádném případě nedá říci, ale celá záležitost má mnoho háčků a disharmonických tvrzení zcela vytržených z kontextu dějin a společenského vývoje, ale i z kontextu mezinárodních dohod a mezinárodní politiky.

S pousmáním sleduji, jak se všemožně mnozí politici, ale bohužel i učitelé snaží do společnosti implementovat nesmysl o tom, že u nás v roce 1948 proběhl komunistický puč, nebo chcete-li převrat a násilné převzetí moci. Prvotní otázkou však je-PROČ BYL V ČESKOSLOVENSKU NASTOLEN SOCIALISTICKÝ SPOLEČENSKÝ ŘÁD?? Tato záležitost má své kořeny na Jaltské konferenci mocností SSSR, USA a GB, kde bylo narýsováno rok dopředu před koncem 2.sv. války poválečné rozdělení Evropy a vytyčení sféry přímého vlivu. Československu bylo předurčeno býti v oblasti vlivu SSSR a takto bylo rozhodnuto i třeba o Polsku, Bulharsku, Rumunsku a dalších zemích. Národů předurčených k tomuto přerozdělení se vůbec nikdo neptal a bylo rozhodnuto o nich bez nich. Tedy i o Československu. Za tento vývoj jsou plně odpovědné SSSR, USA a GB. Nikoliv jenom sověti, jak se s oblibou tvrdí a lže. Tedy i naši velcí kamarádi současnosti-Američané a Britové. Dalším faktorem, který v této záležitosti sehrál velkou roli byla genocida prováděná na Slovanských národech, na Slovanské bílé rase. Tento fakt je velice snadno doložitelný statistikami obětí války. Tedy nejenom židé trpěli. Ovšem na dobitých územích Němci v západní Evropě zdaleka tolik obětí nebylo. Navíc Slovanská rasa, stejně jako ta židovská měly být částečně vyhubeny a částečně zotročeny-dle nacistických plánů.

Další významnou roli v přechodu k socialismu sehrál fakt, že lidé tehdy pochopili, že základními pilíři války nebylo jen Německo, ale především touha určitých struktur společnosti po světovládě a po moci, ale také kapitalismus, protože tento systém je generátorem moci ekonomické, kterou lze transformovat na moc politickou až světovládnou. Díky tomu, že lidstvo velmi rychle zapomnělo na původce války, tak dnes světu vládnou nadnárodní korporace a banky, což však povede k opětovnému opakování minulosti, ač třeba trochu jinak podbarvené, ale podstatou stejné.

Říká se, že v roce 1948 proběhl komunistický puč!!!! Je to lež a fabulace. Komunisté vzešli z demokratických voleb jako vítězové a měli tedy plnohodnotné právo sestavovat novou vládu. Nikdo také nenařizoval ministrům z jiných stran podávat demise. Byli velice udiveni, že je tehdy prezident E. Beneš přijal. Dále je nutno si přiznat, že v jiných, takzvaně demokratických politických stranách byla spousta kolaborantů a přisluhovačů nacismu. Samozřejmě takovým se podařilo skrývat se i v KSČ, ale bylo jich minimum, protože komunisté byli pronásledovanou sortou lidí pro své protinacistické postoje, řízení odboje a podzemního hnutí a především proto, že byli propagátory Marxismu-tedy ideologie, která ruší třídní pojetí společnosti a zotročování lidí. Socialismus však byl v Československu nastolen z vůle lidu a nikoliv jen z vůle KSČ. K ověření tohoto faktu si stačí nalézt na YOUTUBE dobové záběry, kdy náměstí měst zaplnily statisíce lidí po celé zemi a vyzývali k socialistické revoluci. Pohřeb Václava Havla byl proti těmto davům úplné nic. Ani takzvaný podvod století nazývaný Sametová revoluce se tomuto dění nevyrovná.

Bohužel sami komunisté si sami pod sebou podřízli větev. Tou první chybou byla implementace socialismu po vzoru SSSR, kde nebyl brán v potaz odlišný společenský a kulturní vývoj v Československé společnosti a úroveň vzdělanosti. Tyto faktory vytvářely společenský rozpor a ten byl bohužel řešen silovými prostředky, což bylo ve výsledku kontraproduktivní a vytvářely se tím rozpory nové a dokonce ideologické. Přitom sám Lenin ve svých spisech uvádí, že jistý podíl soukromého vlastnictví výrobních prostředků je společensky žádoucí a potřebný. Bohužel Stalin a ani naše Československá vláda toto neakceptovaly a byla to chyba. Další a obrovskou chybou byla vsuvka do ústavy ČSSR o vedoucí úloze KSČ ve společnosti. Toto v žádném případě nekoresponduje s učením Marxismu, ale ani s dikcí socialismu. Tento krok totiž znamenal ústavně zaručenou koncentraci moci v jediných rukách. Bohužel to bylo v době, kdy se v KSČ pomalu začínaly vytvářet zárodky nové společenské třídy, ačkoliv toto samo o sobě je v přímém rozporu jak se socialismem, tak s Marxismem. To naši společnost dovedlo až na samotný okraj kontrarevoluce v r. 1968/69, odkud je jen kousek k zažehnutí občanské války. Samotná KSČ nebyla problém. Problém byl v rádoby komunistech, kteří své ambice podřídili touze po moci, vytváření tzv. elitních struktur které jsou nad zákon. Zde už lze nalézat fragmenty diktatury!!!! To už jsme ale vzdáleni na hony od skutečného socialismu, natož Marxismu. Lidi, kteří toto svinstvo praktikovali jistě znáte. Někteří jsou činní v politice dodnes, přičemž by již dávno měli obývat hrad Mírov. Jsou jimi např. pan Dlouhý, Štětina, Paroubek nebo současný nový ministr školství.

Je velmi snadné říkat, že za vše mohou komunisti-to umí každý blbec. Víte-každá mince má dvě strany a tento fakt se promítl i do fungování KSČ. Je i chybou říkat, že na vině je socialismus, protože tento byl zneužit a překroucen lidmi, kteří v touze pomoci dokáží zneužít a překroutit vše na světě. Chybou s katastrofálními důsledky byl odklon od Marxistického základu, který jako jediná ideologie světa vychází od člověka a nikoliv od peněz, moci, či hmotných statků, i když na teoretické úrovni se jimi zabývá, protože jsou nedílnou součástí života. Tohle učitelé dětem ve škole bohužel neřeknou, ale stále dokola jim budou vymývat mozek tvrzením, že komunismus je zločinný systém, přičemž nikde na světě nikdy neexistoval a společnost se k tomuto systému dokázala přiblížit pouze v teoretické úrovni.

Proto dámy a páni učitelé-své mzdy si za lhaní dětem nezasluhujete. Nemáte žádné morální právo tahat z kapes daňových poplatníků další miliardy na své platy, když děti učíte lhát. No a pro nás dospělé jeden maličký vzkaz. Je mi líto, že jsme líní přemýšlet, je mi líto, že neznáme svou historii a ještě horší je, že mnohé z nás to ani nezajímá. Hlavně, že nás zajímá bulvár a nesmysly o tom jestli Verešová nosí tanga nebo prťky.

39 komentářů :

 1. Svatá pravda.
  Každý z nás malinkým dílkem přispívá nebo toleruje...
  To pak tvoří menší celky, ty pak celek...
  Už bychom opravdu měli začít přemýšlet a podle toho
  konat.
  Až příjde katastrofa v podobě velké války, nikdo se nebude ptát, kdo je levičák či pravičák.
  Bomba nebo náboje nerozlišují.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Souhlas. Místo toho aby tlačili na změny podmínek ve školách a uč. osnovách, žadoní o 30 stříbrných a ostatní je jim fuk....

   Vymazat
 2. Pane Zbořil.
  Perfektní.
  Aby se to všechno mohlo uskutečnit,bylo nutno zlikvidovat hráz,hlavně SSSR.Také se objevilo více mocichtivých jedinců,obnovit zašlou slávu mocností,říší a to se zase nelíbí mocichtivým USA.Takže budou na řadě právě ti co pomohli USA a jsou jen dvě možnosti,pomoci USA porazit Rusko a zůstat otroky nadále,nebo jít proti USA a být svébytnými státy.

  OdpovědětVymazat
 3. Článek zase vychází z toho , že socialismus byl nějaký horší než dnešní kapitalizmus ! Zažil jsem oba režimy , v obou jsem dělal dobře placenou práci , ale klidně bych se vrátil před rok 1989 , protože životní pohodu nemůže žádný banán nebo Malorka nahradit ! Jenom příklad , na naší poliklinice máme dnes 11 psychiatrů , dřív tu býval 1 !!

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. 13:55 Váš názor plně sdílím a podporuji. Zažil jsem to přesně tak jako vy.

   Vymazat
  2. nebyl horší.

   Vymazat
  3. A co se toho "puče" týče, v roce 93 byla v televizi přdvolební diskuze s občany. Byl tam Schenfild, alias Tigrid, a na dotaz: "Proč stále opakujete, že únor 48 byl puč. Každý kdo si přečte tehdejčí ústavu ví, že to bylo podle ní". A co na to odpověděl ten "demokratický" dacan?: No, my víme, že to bylo podle ústavy a že to nebyl puč, ale pro nás je z taktických důvodů to říkat"!

   Vymazat
  4. Souhlasím pánové za socialismu by jse dnešní problémy neřešily.

   Vymazat
  5. Vselijaka poucovani jenom pro hovada a ucitelky dobre jest..
   Ze Evropa /cela/ uz delsi dobu byla spolecenskym seskupenim , ktere vytvarelo , pres vsechny krize a valky, pokrok /tolik zneuzivane slovo/a navic neuveritelny, spise vyvoj ve vsech moznych, ohledneme li se zpet dimensich a smerech...Bezprikladny. A ktery nema v minulosti obdoby.
   Take napr. "strasne utlacovani zide" tezili zde a prispeli k vyvoji mnoha vynikajicicmi osobnostmi...
   Srovnej se statem od 1948, Izraelem , jako prostredi ,co vytvoril a kam vyspel ??. Akorat k ukrademi atomovych bomb a jejich vyroby. Avznikl pouze agresivni , statni vyvoleny banditismus ... zcela podobny fasismu..
   A srovnej s obrovskym dynamickym pokrokem treba v CSR od 1918...S velmi malo prostredky. Podobnym jako dnes v Rusku.. A ted srovnej kolik trilionu nateklo od 1945 a bylo nam uloupeno na tzv. zahranicni pomoci
   a vysledek ?
   VSECHNO JE TAM JESTE DALEKO HORSI !! Afrika, Arabske staty...Akorat ve vrazdeni a masakrovani pokrocili...
   A nejsou schopni mimo zebrani v Evrope niceho..

   Vymazat
 4. "dobitých územích"... dobytých!
  Němci ta území nabyli, ne nabili.... :-)
  Ale jinak ovšem samozřejmě souhlasím. Přehlédnutá chybička neznehodnotí kvalitní článek!

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. chybka se mi tam mrška vloudila. to se stává. přesto se za ni omlouvám.

   Vymazat
  2. Když učitelský blb neumí odpovědět hledá pravopisné chyby.

   Vymazat
 5. Perfektní pane Rambousek. Je to napsáno výborným stylem pro nás nedouky co děláme gramatické chyby. Byl to systém, který při dodržování všech poznatků moudrých lidí se mohl vylepšovat. Jak řekl Lenin " Stárie rozrůšim, novie postroim". Člověku je přirozené,že jde tou snaší cestou .... jako v té pohádce, co je potřeba dětem vykládat od nejútlejšího věku. Jinak pokus o komunismus byly KIBUCI ale nebyl zájem to propagovat. Je hrozné když při takových možnostech jaké má tato společnost bují FAŠIZMUS A BANDITIZMUS. ČLOVĚK.

  OdpovědětVymazat
 6. S novou ba i některou starší generaci je opravdu problém.
  Ale není div. 99% všech novin a webů je zapojeno do "politického školení blbů". Denní dávky článků co je špatné v Rusku, Koreji, Venezuele a jiných nepřízpusobivých, trumfují pak dějinné události obrácené naruby, jak je prezentuje "česká televize". Hitler v každém dokumentu, chudáci němci trpící pod knůtou rudé armády, desetitisíce znásilněných německých žen už doznaly změnu a blíží se milionům. Ubozí poláci ve Waršavském povstání, čekající na sovětskou pomoc, která kdyby přišla, skončila by bojem poláků a němců proti rudé armádě, jak nakonec ukázaly dějiny. Neustálé slintání o paktu Ribentrop Molotov, bez toho aby se tato věc neználkům vysvětlila. I dnes hovno, by se bez hanlivých článků o rusku už neobešla. Votápek je téměř denním hostem "české" více tele jako vize.
  Vidím to i na svých dětech a o to víc na vnoučatech, hlavně těch s "vyšším vzděláním". Snažím se jim o té době
  válečné i poválečné něco říct ale cítím že je to moc nezajímá. Vidím to tak, že díky jádru a tím absenci nějaké větší války tady v Evropě, jim hlavy těžko něco napraví. Je mi trapné něco takového napsat ale asi to jinak nepůjde. Moji prarodiče i rodič zažili dvě kapitalisticko - imperialistické války, já tu druhou.
  Spolu se s vyprávěním o životě pracujícího člověka v "demokracii" první republiky se mi dostalo opravdového školení.
  Altman

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Jo jo, pravda je pravda, ale to co do národa hustí massmediální presstituti má k pravdě asi tak blízko, jako hovno k čokoládě. Jinak k dokreslení situace v Rusku, kdopak dneska napíše, že do důchodu chodí tak jako u nás před sametovýmm pšoukem, nás se máme výborně, ale neustále nás straší, že na důchody nebude a že budou maličké. Škoda slov.

   Vymazat
 7. Takové jistoty, jaké jsme měli za socialismu, už mít nebudeme. Je zajímané, že kapitalismu, tedy západním zemím, se podařilo cílenou propagandou dosáhnout toho, že naší lidé nevěřili vlastnímu státu. Kdo udělal 17. listopad? Když si na to vzpomenu, bylo to několik řvounů řízených z e západních velvyslanectví. Lidé chodili do práce a studenti pod vedením západních agentů dělali revoluci. Zdaleka to nebyla většina národa. Ale je pravdou, že větší část národa zůstala lhostejná a myslela si, že socialistické jistoty zůstanou a k tomu ještě přijde kapitalistický ráj. Nakonec dnes nemáme ani jedno. Kapitalistům se nedá věřit a vždy to dopadne tak, že zisk je nade vše, nad životy lidí. A učitelé? Když nebudou lhát, tak je jednoduše vyhodí. Učitelé jsou dnes kontrolování nevládními, neziskovými a nezávislými organizacemi, které nikdo nevolil, ale které mají neuvěřitelnou moc a jsou řízené přímo velvyslanectvím USA. Je to nástroj USA jak řídit kterýkoliv stát na světě bez toho aby museli spolupracovat s jakoukoliv vládou. Neziskovky ze zákona platíme my ze svých daní a máme jich u nás několik tisícovek. Mají obrovskou moc. Jenom příklad. Německé neziskovky mají větší sílu, než Italský stát a zajišťují, že do Evropy stabilně proudí statisíce islamistů měsíčně a ani vlády Evropy s tím nic nezmůžou. U nás neziskovky blokují jakoukoliv dálnici nebo zlepšení infrastruktury, zvyšují enormně náklady na cokoliv co by mohlo občanům zlepšit život.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. No, dovolím si korekci. Existuje tlak na výklad faktů, ale i když ho ignoruji a učím děti myslet, nikdo mě (zatím) nevyhodil.
   Negramot

   Vymazat
 8. Článek je sice zajímavý, ale nepochopil jsem, proč za to všechno můžou učitelé. Nemůžou. Polovina z nich už dneska je produktem nového vzdělávacího systému a reprodukují to, co mají nalito v hlavě. A dějepisářů je asi kolik - 5-10%? Co matikáři? Můžou za to? A tělocvikáři? A fyzikáři?
  Ale obecně - je to jako byste říkal - policajti? Za co chcete zvýšit platy? Za to JAKÉ zákony tady hlídáte? Doktoři - za co chcete zvýšit platy? Za to, že léky, které předepisujete, mají takové doplatky?
  Ryba vždycky smrdí od hlavy, a v tomto případě od hluboké hlavy. Piště dál zajímavé články, ale svou frustraci vaší paní třídní ponechte, prosím, stranou...

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. postavil jste se alespoň jednou veřejně proti vyplachování mozků na prvním stupni tím stádem neukojených slepic?

   Vymazat
  2. Moje zkušenost je přímo z první linie a ta říká, že i kdyby jste dělal cokoliv, tak narativ komunisté jsou nepřátelé a Rusové vrazi nezměníte. Je podsouván všemi médii opakovaně mnohokrát denně a na každém kroku.

   Vymazat
  3. Fakt nechápu, jak souvisí moje veřejné vystupování proti čemukoliv s tím, že za stav naší společnosti mají být zodpovědní zrovna učitelé. Agresivita vaší odpovědi naznačuje cosi o neukojenosti a podobnosti se zvířecí říší, ale jistě ne učitelů. Mimochodem jestlipak dělník ve šroubárně vystupuje veřejně proti tomu, kdo má zisky z jeho vyrobeného šroubu? Proč by měl dostat přidáno, když neplive každý den po fajrontě na kapitalistu?
   Když se řekne učitel, každý je chytrej jak rádio, i tady v diskusi, ani by o školství věděl aspoň o trochu víc, než že ho ty svině nechali dvakrát propadnout....

   Jo, a nejsem učitel.

   Vymazat
  4. "Jo, a nejsem učitel." - Jenže Klaus mladší a Zlatuška učitelé JSOU! Tihleti učitelé na papalášských postech zblbli "řadové" učitele, aby odmítli karierní řád, zásadu, podle které se jim mělo zvyšovat odměňování nezávisle na blahovůli volů, do řízení státu momentálně se proloktovavších.

   Vymazat
 9. Velice pravdivé povídání. O vzdělávání velice dobře hovoří V. V. Pjakin ve svých Otázkách a odpovědích. Shodou okolností v posledním videu mluví o tom že v Rusku budou zachovány osvědčené školské principy z minula. Všude jinde bude mládež oblbována k obrazu mocipánů. V jednom starším videu cca před půl rokem hovoří o tom že vzdělání bylo vždy privilegiem které se v historii dostalo málokomu, kdežto dnes je vše směřováno tak aby učitel byl poskok, který má za úkol žáky pobavit, nenudit je a proboha hlavně na nich nic nechtít. Doporučuji si ta videa najít, takhle to je moc v kostce.

  OdpovědětVymazat
 10. Je snadné nadávat na chyby předků. Nebyli dokonalí a jednali v kontextu doby. Vymlouvat se dnes po 27 letech na chyby komunistů je již stejná ubohost jako komunistické vymlouvání na válku a kapitalismus. Jen si shrňme co dokázali Ti noví odborníci.
  1. rozdělili a zničili Československo a málem vehnali naše národy do stejné tragedie jako v Jugoslávii. To že k tomu nedošlo bylo dílem náhody, dílem vzájemné provázanosti našich národů do dnes.
  2. perfektně se podařilo zničit národní měnu. Stačí se podívat na tehdejší směnné kurzy a dnešní a porovnat kupní sílu koruny. dnes si za 1 Kč nic, ale naprosto nic nekoupíte. Za Kčs se dalo koupit řada věcí.
  3. Perfektně se podařilo rozkrást státní majetek.
  4. Podařilo se rozkšeftovat státní zlaté rezervy
  5. Podařilo se zadlužit stát nesplatitelným dluhem, který jen roste.
  6. Podařilo se naprosto rozvrátit zemědělství a stát s produkcí pro 60 miliónů obyvatel se stal potravinově nesoběstačný a závislý na dovozu potravin.
  7. Z průmyslově vyspělé země se podařilo vytvořit oficiálně rozvojovou zemi
  8. Kupní síla za naše palty se propadla v porovnání se západními zeměmi z desetiletí na století dohánění. Kde jsou kecy o síle koruny jako šilinku a marky?
  9. Dokonale se povedlo rozvrátit těžký, ale i lehký průmysl a přejít z finální výroby na pouhé komponenty v montovnách.
  10. Podařilo se zlikvidovat státní bankovní sektor. Stát nevlastní žádnou banku.
  11. Podařilo se rozkrást a zlikvidovat průmysl těžby a zpracování surovin ať už uhelný nebo jiných nerostů.
  12. Povedl se grandiozní národní podvod s ekologií a fotovoltaikou, který skvěle pokračuje.
  Myslím, že toto plně stačí na ukázku skvělých výsledků a bihužel musím říci, že ani jednu z těchto věcí nezavinili komunisti, ale elity nového režimu, které o sobě říkali, že nebudou jako oni. Opravdu nejsou jako oni! Jsou totiž tragedií neskonale horší než komunisti. Tragedií srovnatelnou pouze se situací po Bílé hoře nebo okupaci nacisty.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Ale hlavně se podařilo, že dnešní mladí lidé necítí ke své zemi naprosto nic.
   Žádné povinnosti, žádná zodpovědnost ...
   Cílem je emigrovat někam hodně daleko

   Vymazat
 11. Ještě pár slov k učitelům.... 20 let jsem také učila, ale nebyla to moje původní profese. Začínala jsem v jednom stavebním podniku, kde jsem sbírala zkušenosti jak na ekonomickém, tak na technickém úseku, mezi vysokoškoláky i dělníky se základním vzděláním, kteří si rozhodně nebrali žádné servítky. Ale lidi tak ohebných páteří, s jakými jsem se potkala později ve školství, jsem nikde jinde nepoznala. Nedá se to samozřejmě zobecňovat, před některými kantory se sluší smeknout, ale většina se bez výčitek svědomí točila po větru a s klidem hustila do žáků nesmysly. Hlavně si nezadat, hlavně se udržet a být in! Velice mi to vadilo a nikdy jsem se s tím nesmířila. Moje představa kantora jako zastánce pravdy, morálky a cti během té doby dostala řádně na frak. A tak jsem ráda, že v této době patřím už do kategorie senior a nemusím se s podobnými lidmi stýkat. VK

  OdpovědětVymazat
 12. 16:33 Zřejmě se mýlíte, že 17.listopad udělalo pár řvounů řízených ze západních velvyslanectví.
  Vše nasvědčuje tomu, že zřejmě šlo o dlouhodobě pečlivě připravený státní převrat za účasti vybraných a všehoschopných politiků - členů KSČ, příslušníků státní bezpečnosti, příslušníků armády, ekonomů, diplomatů, atd.
  "Řvouni" v ulicích byli jen jeho kulisou ...

  OdpovědětVymazat
 13. Učitelé nemohou za to, že je tu kapitalismus. To mají vyzývat k revoluci? A vyšší platy? Učitel musí mít vysokou školu (rodiče to stojí dnes už cca 400 tisíc i bez školného), stejně jako třeba prokurátor nebo soudce. Jen plat mají ti druzí cca 4-5 násobný. Proč? Oni snad pracují perfektně? Korupce čouhá z naší justice jako sláma z bot. Ale všichni řeší jen zvýšení žebráckých platů učitelů. U soudců nikdo neřešil, jestli dělají práci dobře. Prostě jim a prokurátorům narvali stotisícové platy " aby byli nezkorumpovatelní".... Jsou zkorumpovatelní stejně, jen úplatky jsou mnohem vyšší, než kdyby brali třeba jen dvakrát tolik co učitelé....
  Už teď absolventi PF prchají z oboru. Až budou zase učit vysloužilí vojáci, jako za Marie Terezie, třeba jim i přidají..

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. POKUD
   se jedinec rozhodne studovat PF,
   musí přece vědět, jak bude po absolvování platově ohodnocen,
   takže ony pozdní nářky nechápu.

   Ze školství, především na základním stupni,
   se stala ideologická nalejvárna a většina učitelů jde s proudem, nevybočují...
   Jako absolventi VŠ by se ovšem rádi dostali jinam, nejraději do nějaké kanceláře, nebo do neziskovky,
   ale navzdory neustálému bobtnání státní byrokracie,není dost kanceláří a dost neziskovek.
   Takže s nechutí učí a chtějí větší platy.
   Z mého pohledu jsou více,než dobře zaplaceni,
   denně tak 5 hodin vyučování, ke státním svátkům ještě další placená ředitelská volna,
   téměř 2 měsíce placené dovolené.

   Tak ať nadále prchají z oboru, ono se to školství i bez nich nepoloží...

   Vymazat
  2. je to mnohem horší, než cokoliv výše i níže napsané. Zavedení inkluze znamená naprostý rozvrat a konec českého školství.

   Vymazat
 14. Sympatie pro komunisty vyplynuly z jejich politické činnosti v kontrastu s ostatními stranami.(vyhráli volby)
  Voliči pamatovali nejen velkou hospodářskou krizi, ale i Mnichov a okupaci, žili mnozí vojáci 1. světové války, která ve střední Evropě otřásla katolickými stranami. Silnou pozici měli komunisté ještě ve Fracii a Itálii, hlavně v souvislosti s protifašistickým odbojem.(Stewart Steven: Splinter factor -výbušnina)

  OdpovědětVymazat
 15. Ten systém výchovy dětí lhaním je dnes tak propracovaný, že se mu učitelé i při vší snaze nevyhnou. I kariérní řád právě v tomto problému vyžadoval subordinaci a učitel, který by nelhal by mohl jít pomalu žebrotou. Tak vypracovaný kádr ředitelů nedokázali vytvořit ani soudruzi. Ovšem njeen ve školách se lže, lež a propaganda jsou základním kamenem existence dnešního státu, a ovšem sevilita politiků vůči Bruselu, USA - i o tom se soudruhům v opačném světovém směru nikdy ani nesnilo.

  OdpovědětVymazat
 16. ale především touha určitých struktur společnosti po světovládě a po moci, ale také kapitalismus, protože tento systém je generátorem moci ekonomické, kterou lze transformovat na moc politickou až světovládnou.

  ...bojíte se být konkrétní a nebo žijete v nevědomosti ?
  Ty určité struktury je Vatikán !!!
  Dnes řídí politiku k zániku České rasy církev*

  OdpovědětVymazat
 17. Bojím se, že největší překážkou rozumné společnosti je lidská nátura. Socík zdegeneroval stejným způsobem jako samet- vyžírkové a nemakačenkové se narvali k moci. Je ale potřeba přiznat, že současný úpadek je podstatně horší, protože došlo k podlomení sociální soudržnosti. Národ sobců musí s nepřítelem prohrát.

  OdpovědětVymazat
 18. Lidská nátura od malička žijící ve své kultuře a rodině, ve společnosti kde platí pravidla , není zas tak zlá...
  ovšem tyto nám bere řízeně prokletá církev a tak jako národ máme jednu z nejhorších lidských mentalit.*

  OdpovědětVymazat
 19. Pane Rambousek,prosím,nechte tyto Vaše velmi stručné dějiny po roce 48 spolu s posledním jejich odstavcem vytisknout a předejte všem vedoucím stranických představitelů a hnutí,nechte rozšířit na školy,obraťte se s prosbou rozšířit tato fakta mezi mladé,neboť od přírody jsou nejenom učitelé,ale i občané,líní číst obsáhlé dějiny.Sama bych začala od představitelů stran a hnutí a bylo by vidět,jak kdo zareaguje.Ráda čtu Vaše články. Jsou stručné,ale hlavně přístupné všem,i těm co právě nevystudovali VŠ.Pravdivost a obsah Vašich článků,by i mnozí vysokoškoláci potřebovali vstřebat.Tyto rozšiřujte do aul vysokých i středních škol,pranýřujte učitele i ředitele těch škol,které na svých půdách strpí členy neziskovek,které místo učitelů dětem vštěpují nové multi-kulti chování atd.Všechna Vaše slovau by chtělo vydat v souboru jako příjemné čtení do tramvaje,na dovolenou a pod.Uvažujte o tom.Děkuji.

  OdpovědětVymazat
 20. I když nedaleko pravdy, roztomile rozporný článeček milý Rambo. Rozumím tomu tak, že ti komunisté se provinili především tím, že to nedělali dost dobře. Dost důkladně nekádrovali. Připustili, že se mezi ně a na důležité pozice prodrali kariéristé, lidé bažící po moci, neschopní a všehoschopní. Chybovali i tím, že k ochraně svého režimu zneužívali státní moc, což demokratické státy, rozumí se, nedělají. V důsledku takto nalezených chyb komunistů z doby jejich vlády je tedy logicky nutné nepřipustit, aby kterýkoli z nich, nebo kterýkoli jejich ideový dědic, zasahoval do současné, nepochybně perspektivní, ze samé své podstaty nanejvýš humanitně orientované politiky. Však, neviditelná ruka trhu, ta nám to zařizuje. Nebo ne?

  OdpovědětVymazat
 21. Už dlouho jsem nečetl tak pravdivý a přiléhavý článek.Sice nesouhlasím se zevšeobecňováním,ne všichni učitelé jdou po větru, jenže školství je základ naší budoucnosti.Základem výrazný změny je úspěch ve volbách(KDU by mohli vypadnout,TOPKA také,ODS a socani 5-10%....),ale jestli toho nechci moc.Některé skupiny lidí jsou dokonale zblblí propagandou hlav.proudu......

  OdpovědětVymazat
 22. Dobrý den.
  Ryba smrdí od hlavy. Pokud volíte ministry školství podle politické příslušnosti, tak to samé pak funguje na krajích, okresech a jednotlivých školách. Nevolí se kvalitní a nejlepší lidé, ale známí lidé. Do škol se přijímají učitelky bez názoru a nejlépe po škole, který jim teprve ten "správný" názor paní ředitelka/l určí a dá. A jako manželka, přítelkyně, milenka starosty, místostarosty nebo vlivného podnikatele obohacuje své podřízené stranickou a lidskou hloupostí vypouštěné meanstrímem. Ne znalostmi a životním rozhledem. Volíte-li bezohledné nebezpečné hloupé lidi, tak je tedy máte samozřejmě i ve školách. Příjemný a pohodový den. Luboš

  OdpovědětVymazat