Reklama

.

.

středa 2. srpna 2017

P.C.Roberts: Komu může přinést prospěch zkáza Země?

2. 7. 2017    PaulCraigRoberts
Idioti nové protiruské sankce vymysleli a Kongres je schválil. Bez porady s Evropu, která má nést jejich tíhu největší – ale stále je ještě může odmítnout. Což by churavějící Amerkou dost otřáslo.
Dodejme, že návrh zákona o sankcích znásilňuje současné rozložení státní moci, jak je ústava USA předpokládá. Zahraniční politika je totiž oblastí vyhrazenou moci výkonné, a byl to též představitel této moci – prezident Obama – který první protiruské sankce vyhlásil. A pochopitelně: Jestliže prezident může sankce vyhlásit, může je i odvolat. 


Což by se mělo nyní provést tak, že prezident Trump předá rozhodnutí o sankcích do rukou lidu. Ovšem ne tak, že výzvu k lidu odtweetuje, ale přednese ji v řádném projevu. Vždyť republikánské Fox News a Alex Jones mají větší sledovanost než CNN, a to i kdyby se k posluchačům CNN přidali i všichni čtenáři deníku New York Times.

Za hlavní věc sporu by pak měl prezident vyhlásit tyto dva problémy: Nepřekročil Kongres svým hlasováním o návrhu zákona protiruských sankcí svou ústavní pravomoc? A nezlikvidoval jím též možnost snižovat napětí mezi nukleárními mocnostmi? Trump by se měl amerického lidu zkrátka zeptat, zda souhlasí s tím, že jsou jednou svévolnou provokací za druhou tlačeni do války s Ruskem.

Díky pravomocem, které si k prezidentské funkci přidali jak Bush ml. tak Obama, může dnes prezident vyhlásit i výjimečný stav, rozpustit Kongres a vsadit do vězení, kohokoli bude chtít. Samozřejmě, presstitutky by v takovém případě konaly zázraky, aby občanstvo i ozbrojenou moc proti vyhlášenému výjimečnému stavu zverbovaly, ale kdyby skutečně existovala ona tajná dohoda Trump-Putin, o které se tolik mluví, Trump by přece mohl přimět Putina k zinscenování mezinárodní krize, která by jak americký lid, tak jeho ozbrojenou moc postavila jasně na Trumpovu stranu.

Že se ovšem takovýto scénář nikdu neuskuteční je dalším důkazem o tom, že žádná takováto tajná dohoda neexistuje.

K čemuž přidávám tuto aktualitu: Deník Washington Post, iniciátor a hlavní hlasatel „ o tajné dohodě s Ruskem“ zveřejnil v minulých dnech článek s tímto titulkem: „Hledání důkazů o dohodě Trump-Putin se hroutí“. V článku se dále uvádí, že tvrzení o spiknutí Trumpa s Putinem je smyšlenkou. Poslední věta článku pak zní takto“ Příběh, který se nikdy nestal, nemůže mít ani žádné pokračování.“

Takže velká supervelmoc Amerika, výjimečná a nepostradatelná země, vložila sedm měsíců nového prezidentování do něčeho, co se prokázalo být smyšlenkou, když je mohla využít k nápravě vztahů s Ruskem i Čínou, tak vážně narušených kriminálními režimy Bushe a Obamy.

Zbývá už jen zeptat se, které to choré mozky tak moc touží po stále větším a větším napětí mezi dvěma velmocemi, které může jak USA, tak jejich evropské vazaly smést z povrchu země? Kdo z tohoto doufá co vytěžit?

Vybral a přeložil Lubomír Man

11 komentářů :

 1. Chce jsi usa zachránit zadlužený zadek stejně zbankrotují.

  OdpovědětVymazat
 2. USA jako vyvolení a vládci světa, dnes rozhodují o bytí či nebytí jiných kontinentů a jednotlivých států.USA nemá a nemůže mít rovnocenné spojence, má zpoza síly, pouze kývací vazaly a nepřátele.Nyní vyhlásily sankce i proti EU, rádoby falešným spojencům!USA neoconi se utrhli ze řetězu a po sankcích na Rusko, KLDR, Írán a s nimi se svezla i EU, lze nyní očekávat brzké napadení KLDR!

  OdpovědětVymazat
 3. Hlavne,aby toto porozumeli obcania usa,lebo tich sa tyka v prvom rade!pane Man,odkazte to panu Paul Greig Roberts,ma svoju stranku na webe.

  OdpovědětVymazat
 4. Zničit USA a bude klid na světě.

  OdpovědětVymazat
 5. Deep state se snaží svrhnout Trumpa. Na druhou stranu, je dobré že si většina lidí konečně uvědomuje, že volby v USA příliš neznamenají a moc drží úřednicko-korporativistická oligarchie. Její síla byla v tom, že si její existenci většina lidí neuvědomovala, to už je minulostí.

  http://www.epshark.cz/video/32

  OdpovědětVymazat
 6. Hmmm,které choré mozky?Pan Man by se měl ptát v první řadě "mírotvůrců v Kremlu,co
  si od toho štengrovàní slibují!Voptat se,proč od r.1990,kdy byla uzavřena smlouva o omezení konvenčních zbranich z iniciativy USA,kterou Rusko podepsalo ji nerespektují,tak i jako všechny mezinárodni dohody.To,že ve smlouvách nejsou většinou uvedený sankce za nedodržení smluvních podmínek jim nedává právo se chovat,tak jak si oni myslí!To co se nejčko děje ve světě jde na vrub států odstoupivších od smlovy konvenčních ozbrojených sil,tj Ruska a KLDR.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. A vy byste měl začít od začátku, tj. od USAcké perfidie... roztahování se k ruským hranicím navzdory předtím daných slibů... atd.,
   a až poté a teprve poté probírat oprávněnou sebeobrannou reakci RF (pro vás: RF=Ruská Federace)

   Vymazat
  2. Co to tady meleš za zhovadilosti-ty hvězdně-pruhovaný bezmozku!!!To,co se dnes děje ve světě jde na vrub tvojich kámošů-amíků!!!A nedělej z nás voli,my nejsme dnešní-kapišto???

   Vymazat
 7. Dolary to nebudou, pokud za ně dostávají co chtějí tak si jich natisknou kolik potřebují. Hodně států dlouhou dobu ty zvrhlé parazity podporovaly protože se jím to hodilo. Parazit narostl tak, že ztratil soudnost a to bude jeho konec. Všechno trvá až se ztrhá a žádný strom neroste do nebe. Z parazity se musí bojovat včas.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Každý parazit se musí ve správnou chvíli, kdy je hostitel už na tom hodně zle, nekompromisně usmrtit!Nyní je ta nejvhodnější doba!

   Vymazat
 8. 8.30,v com RF nedodrzuje citovanu zmluvu?Nepamatam si,ze by KLDR,nejaku zmluvu podpisalo.
  Hlavny problem maju USA,ze ich 6 rocna investicia do rozvratenia Syrie je v prrrdeli!S juesej netreba robit ziadne dohody,nikdy nic nedodrzali.Musite uznat,ze za stavu,kedy Nato oblieha RF,si Rusko nemoze dovolit,nechat s ohrozit chorimi ludmi v kongrese,typu Mc Cain a Graham.O inich tam nepocut,akoby neexistovali.Ak RF neuderi na usa preventivnym jadrovym uderom,drive,ci pozdeji uderi USA-svetovy vrah!

  OdpovědětVymazat