Reklama

.

.

neděle 13. srpna 2017

Pentagon strnul: tajná ruská zbraň "mrskla americké lodě" na souš


Taisija Proninová
13. 8. 2017   zdroj a zdroj
Západ je šokován zprávou, že Rusko vyzkoušelo nejnovější kybernetickou zbraň nad americkými loděmi. Jak najednou oznámily britské a americké listy, v Černém moři se přihodila zvláštní událost: 22. června hned několik desítek amerických lodí zaznamenalo, že jejich systémy GPS oznamují chybné údaje o poloze lodí.


Jedna z lodí amerického námořnictva se podle systému GPS ocitla 32 kilometrů od moře, ve městě Gelendžik, na souši. Stejné zvláštnosti zpozorovalo dalších 30 amerických lodí, které se nacházely nedaleko od ruských břehů. Velmi zajímavá je skutečnost, že v té době nedaleko, v zóně odpovědnosti zemí NATO, se objevila skupina lodí námořnictva Ruské federace. Vzápětí byla americkému vojenskému rezortu odeslána zpráva o záhadném chování elektronických systémů.

Objevila se verze, že Rusko vyzkoušelo neznámou kybernetickou zbraň, která neumožňuje nepříteli sledovat kurz lodi, mást navigátory a poskytovat nesprávné informace o lodích, jež jsou nablízku.

Nyní musí být tedy piloti NATO velmi opatrní při letu, protože jejich GPS je mohou přivést k plnění bojových nebo výcvikových úkolů na docela jiné místo. Je také nutná pozornost při startech raket, protože při navádění se tyto systémy také používají.

Pro Novou republiku vybrala a přeložila PhDr. Vladimíra Grulichová

61 komentářů :

 1. Nuž elektronika v zbraniach je naslabšie ohnivko.

  OdpovědětVymazat
 2. Nebylo by marné , kdyby USANATOvrazi likvidovali své vlastní lidi (vrahy)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Jo, to by bylo super, chtějí neustále válčit, tak by bylo fajn, kdyby válčili sami se sebou.

   Vymazat
  2. Jo pánové souhlasím s vámi a zdá se že to nebude dlouho trvat.

   Vymazat
  3. Jen si dovolim podotknout, ze "své vlastní lidi" muze znamenat NÁS ...
   (Zejmena kdyby se pri nejakem utoku proti Rusku takhle nestrefili a zaneslo by to sem do Evropy, vubec to neni nerealne...)

   Vymazat
  4. 1:58 uz se opakuju ale divim se ze Cesko misto nadchodu nestavi bunkry
   Horni Dolni

   Vymazat
  5. 7:02
   Nezapomínej na posypovou sůl.
   Jinak, v Česku je bunkrů habaděj, netřeba stavět nové.

   Vymazat
  6. Sestřelili by 56 letadel, z toho 3 nepřátelské a po hodinovém letu na Mnichov přistáli nedaleko Varšavy....

   Vymazat
  7. Takto provokuju USA,Rusko že sa stále prybližuju k brehom aby mohli začinat vojnu

   Vymazat
 3. Emeritní plukovník v.v.13. srpna 2017 21:40

  Bravo, Rusko! To se mi líbí! V tomto novém seriálu na pokračování by možná stačilo pro blbé emeričany, aby v další epizodě shazovali své bomby a rakety na svou vlastní hlavu! Ať pocítí, co to je válka na svém území, nezákonně ukradnutém indiánům!

  OdpovědětVymazat
 4. ...30 amerických lodí nedaleko ruských břehů! Když před pár měsíci byla spatřena v mezinárodních vodách,nedaleko amerických břehů,jedna ruská loď,tak to američanům nedalo spát,ato jak generálům,tak sdělovacím prostředkům a mnozí nebo mnohé z nich chtěli po Trumpovi okamžitý vojenský zásah proti takové hnusné provokaci.A vida tady jich mají 30.Hrůza velebnosti.Hrůza. Karel z Plzně

  OdpovědětVymazat
 5. A je to pravda? Vždyť to Radiožurnál ani Čt nehlásila.Fery

  OdpovědětVymazat
 6. Jasne,
  raketa letici na Sever dopadne za hranicemi.
  Odpovednost bude hlasite pripsana vy vite komu :-)
  Boze, boze, to jsou blaboly :-)

  OdpovědětVymazat
 7. Grulichová + David = agenti Moskvy?
  Věcné zdůvodnění: američtí generálové jsou možná krapet opoždění, ale p r o č by soustředili téměř 10% lodí US Navy
  v rybníčku Černé moře a navíc "nedaleko ruských břehů"?
  Tu o Červené Karkulce znáte??
  Rozumbrada Všeználek, 12 let

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Hlupaku nepis
   Horni Dolni

   Vymazat
  2. 7:96
   Zavři tlamu ty ussackej sračkomete!!!!!

   Vymazat
 8. To je ale od Rusů ošklivé, takhle rušit poklidné přípravy našich spojenců na válku. Trochu mně jen plete, jestli to je pravda, protože chytrý člověk by takovou zásadní informaci nepustil předčasně ven a použil jí ve správný okamžik.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Re (23:58):
   Jak odkazuje autorka, uveřejnili si to 10.8.2017 sami, a sice v New Scientist.
   Otázkou je, proč? Taky bych se tím veřejně příliš nevychloubal. Může to být ovšem i simulovaný "kyber-útok" vedený z USA. Opatrnost namístě.

   Vymazat
  2. Ale ovsem uz 70 let se valky mezi Mocnostmi vedou predevsim Teoreticky vyhruzkami, a potom Loutkami na ruznych postrannich Jevistich. (jako Syrie, Afghanistan, Angola atd)

   Vzhledem k vseobecne znamemu nicivemu potencialu jiz na dalsich detailech potencialni valky stejne moc nezalezi...

   Vite, co znamena zkratka MAD ?
   (neco ve smyslu "mutually asserted destruction" - vzajemne zarucene zniceni, ovsem zkratka zni jako anglicke slovo "Hlupak" a je to oznaceni pro toho, kdo by opravdu chtel tu valku zacit)

   Takze stejne tak na ne v Cernem mori zkouseli pred casem "Chybiny", kdy jim letadlo preletajici nad letadlovou lodi vypnulo veskerou elektroniku na palube... (byla to lod "David Cook" nebo jsem to popletl ?)

   Presne z teto kategorie: Teoreticke vyhrozovani...

   Vymazat
  3. Popletl jsem to, jak pise tady dole, byl to zrejme "Donald Cook", a skupina americkych vlezdoprdelistu tomu dodnes neveri...?
   (A pro jistotu to prezenou blabolem o psychiatrech, aby bylo kazdemu jasne, jaky ze to je nesmysl.)

   Vymazat
  4. Re (22:46):
   Je pro drobné upřesnění.
   Ten přelet ruské stíhačky se systémem Chibiny nad lodí Donald Cook nebyl vyhrožováním, ale varováním ...

   Vymazat
  5. > 8:12
   Tak nejak v tom nevidim rozdil, vyhrozovani nebo varovani, o teoretickem pouziti vojenske technologie, o kterem vsichni rozumni lide na obou stranach sporu vedi, ze stejne nesmi nastat...

   Vymazat
  6. Re (15:07):
   No, pokud někomu (na jeho hrozbu či vyhrožování) odpovídám "nezačínej si!", pak je varuji. Nevyhrožuji. Varováním se (některé) konflikty i odvracejí, hrozbou (spíš) přivolávají.
   V tom je ten (vele)jemný rozdíl, který je asi pod vaším rozlišovacím prahem(?).
   Jinak je podle mezinárodního práva ona hrozba použití síly klasifikována jako zločinná! ...

   Vymazat
 9. Tak stinky yankies, najít někde buzolu a sextant, jinak jste v rititi.

  OdpovědětVymazat
 10. To by mohlo byt moc osklive
  Horni Dolni

  OdpovědětVymazat
 11. Tento putlroffskej houx je dost podprůměrnej. Lepší byl ten o tom "egyptským miliardáři" co měl koupit Mistrály za dolar a předat je už jednou Frantíkama zaplacený zpět ruskýmu námořnictvu:)))) Jéééééé panešeditelííííí ....

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Ale kdepak. Vede blábol jak obstarožní ruský Mig měl na palubě zázračnou kybernetickou zbraň Chybinyj, vyřadil z činnosti veškerou elektroniku US plavidla Donald Cook a pak prováděl simulované nálety. US mariňáci ve strachu vyskákali do moře, následně museli vyhledat psychiatra (zřejmě soudruha Davida) a ruská akce na nich zanechala tak hluboké stopy, že museli odejít do civilu.

   A nejlepší je, že squadra místních ruských fanatických idiotů těmto blábolům bezezbytku věří.

   Vymazat
  2. Nejlepší jsou podělaný ussacký hovna než vlastního názoru,za to s flaškou věcně u držky!!!!!!

   Vymazat
  3. A co vyblijes na toto, ty tago?

   http://maritime-executive.com/editorials/mass-gps-spoofing-attack-in-black-sea

   A co na toto, ty tago c. 2 - 8:16?

   http://www.dailymail.co.uk/sciencetech/article-4781714/Is-Russia-developing-GPS-spoofing-system.html

   Vymazat
  4. 8:16 hloupa ironie, to je vse co cechacku svedes
   Jo jeste lezeni do prdele
   Horni Dolni

   Vymazat
  5. Horní Dolní, 8:16 není Čech, to už byste mohl poznat.

   Vymazat
  6. 9:35 Děkuji za odkazy. Ještě štěstí, že si to ti blbečkové 7:49 a 8:16 nedokáží přečíst. To by nejspíš prohlásili i západní vojenské odborníky za "squadru ruských fanatických idiotů". Vámi uvedené články jsou mnohem konkrétnější, než zde převzatá interpretace události.

   Vymazat
  7. 8:40 Nedoklepává ti "r". Jinak známá věc: Chlastoslovanské barbarské Kartágo, s jeho pátými kolonami užgryndaných, podlézavých, vlastizrádných a neproduktivních azbuckých čechomužiků, frankomužiků a balkánomužiků, musí být i s pomocí Číny zlikvidováno (demontováno) v zájmu světové civilizace. Stejně jako Islámský stát, který rovněž přebírá štafetu bolševizmu. A stejně jako dříve francouzské třetí císařství, osmanská říše a německá třetí říše či japonské císařství. Čínský chanát přijde na řadu později. Řešení na konci příspěvku.
   Blbou Evropu budou muset zachraňovat opět USA, jako v obou světových válkách ?
   Čína bude jejich hlavním spojencem ? Blbí čecháčkové budou jenom čumět na drát.
   Prolhané, lenivé, ožralecké, expanzivní, cynické azbucké byzantské Rusko zůstalo mentálně na úrovni mongolského a hunského Tatarstánu (včetně temného a vůči carovi tradičně podlézavého pravoslaví, velmi podobného islámu), nedotčeno západní civilizací, úmyslně odděleno azbukou a širokorozchodnou železnicí. Zakrslý Putin sedí holou řití na hromadě rezavých raket, ponorek a tanků, pro které nemá odbyt ani jako šrot a proto usilovně hledá nového partnera Adolfa, se kterým by si opět rozdělil Evropu a soutěžil s ním v počtu gulagů, pogromů a vypálených parlamentů. K tomu účelu používá různé azbucké "trojské koně" (Srbsko, Řecko). Také protievropský islám. Brzo bude muset platit nahromaděným zlatem za obyčejné žrádlo. Zato má miliony zadubených, hladových a zamindrákovaných mužiků, ověšených uloupenými hodinkami a oplechovaných bezcennými dobyvatelskými metály udělenými těm přeživším, kteří raději riskovali střelbu soudruhů převážně do vlastních řad, než by šli na jistou smrt do gulagu. "Psí hlas do nebe nevolá" (ruské přísloví). Jejich stavy by potřeboval snížit aby je nemusel živit. Proto jim slibuje válečnou kořist. Brzy však předá Sibiř Číně na splátku svého dluhu (podobně jako kdysi Američanům Aljašku), případně jako výsledek pročínského referenda Sibiřanů. Z Ruska zůstane feudální chlastoslovanský skanzen s dřevěnými matrjoškami, zlatem okovanými blechami vystavenými v Kremlu, a potměšilými zablešenými cirkusovými medvědy na motorkách, obohacený olezlými a odulými putinovskými agentskými čecháčky, kterým Putin rád poskytne asylovou kvótu.
   Český loupeživý bachratý komunizmus vznikl a trvá jako vazalství vůči feudální Moskvě, bez ohledu na to, jaký satrapa ji zrovna ovládá a jako vlajkou zrovna mává. Ubozí, kolaborantští a neschopní Švejkovští modroknížkoví Čecháčkové se potřebují schovat za sukně někoho silnějšího a přitom kulturně zaostalejšího - aby vůči němu neměli mindráky (jako vůči Západu).

   Vymazat
  8. Keď Pán Boh chce potrestať človeka,tak mu odoberie rozum a prejavuje sa takto. To vážne kadejaký šialenec tu môže písať litánie? To kto má čítat? Veď to je čira zloba.

   Vymazat
 12. To by možno trochu napovedalo, prečo usa vojnová loď po tej tomahawkovej šou v Sýrii namiesto k Severnej Kórei plávala smerom k Austrálii.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. A to se ještě RF nerozhodla, zda mít vojenské základny na Kubě, v Nikaragui či ve Venezuele. To pak bude cvrkot ....
   emritní kapitán

   Vymazat
  2. Je pravda ze by Venezuela mohla odpovedet tak ze by si na obranu pozvala Putina
   Horni Dolni

   Vymazat
  3. Jak ussaci mohou mít základny po celém světě tak PROČ NE RUSY !

   Vymazat
 13. To by se ty ussácký košťata strachy posrali v síni!!!!!!!:-)))

  OdpovědětVymazat
 14. Apríla už bylo,jenomže tihle věčně vodkou zlití fanatici od geroje RasPutina mají velké oči

  OdpovědětVymazat
 15. Tak nevím, stále poslouchám jak v rozhlase tak i televizi jak Rusko a Čína je totálně na huntě, jak je před kolapsam, jak se v oblasti moderních technologií neobejde bez západu, také poslouchám jak strašné hladomory už desítky let zuří v Severní Korei, kde by podle toho snad už všichni vymřeli hladem. Ze stejných úst slyšíme neustále kdo a komu je hrozbou. Já bych poprosil všechny ty propagandisty aby se sešli a domluvili se co kdo bude nám říkat protože lidé už z vás mají doslova srandu, lhát je docela snadné ale musí se to umět, sofistikované lhaní není žvanění a vymýšlení a hlavně si ti "žvanilové" nesmí protiřečit. A hlavně by si to měli trochu nacvičit a secvičit, aby to vypadalo aspoň trochu věrohodně.

  OdpovědětVymazat
 16. 11,37
  Hele,ty tvoje příBUZNY eurovhonot a a milovníci ussáckejch agresorů by ti měli na čelo nechalt vykérovat kosočtverec...protože zrovna takovej kosočtverec seš ty sám,chujmere debiloviči!!!!.-DD

  OdpovědětVymazat
 17. Zpráva agentury TASS:
  Na ruskoukrajinských hranicích u Černého moře napadla skupina ukrajinskoamerických tanků ruský, klidně orající, traktor. Tento palbu opětoval a po zničení všech tanků odlétl zpět na základnu.

  OdpovědětVymazat
 18. amici trefi zamerne nejaky evropsky cil a pak to svedou na Rusko, ze jim rozhodilo pristroje... Proste dalsi pokus a rozpoutani valky

  OdpovědětVymazat
 19. Je to vůbec pravda ? Naše objektivní a pravdivé zpravodajství čt, se o tom vůbec nezmínilo !

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Právě proto to spíš bude pravda!

   Vymazat
 20. Jde o rušení GPS signálu, které přijimače nevypne, jak je to předem zajištěno, ale jen pomýlí, s čímž se jaksi dosud nepočítalo.
  Máme se tedy na co těšit:
  http://aeronet.cz/news/dalsi-z-kroku-syndikatu-merkelova-se-prorekla-ze-ve-vizi-globalniho-sveta-bude-uz-za-20-let-mozne-ridit-auto-jen-na-zvlastni-povoleni-pro-vybrane-skupiny-osob-ostatni-budou-vozit-auta-s-povinne-aut/#!parentId=108121

  A co se týká války, bylo by to zajímavé ještě víc.
  Západní systémy navádění většiny samonaváděcích zbraní jsou založeny převážně na GPS.
  Rusy to asi moc nezaskočí. Už kolem roku 1980 intenzivně vyvíjeli systém nezávislý na vnějších signálech (snímače zrychlení ve 3D s dvojí integrací), pak přibrali navigaci podle hvězd atd.atd.
  Nicméně, přicházejí s tím právě oni.
  --
  Nyní se tedy ocitlo jisté seskupení lodí z ničeho nic v jednom místě daleko na pevnině.
  Co můžeme čekat dál?
  Že pokud NATO vystřelí rakety, otočí se a dopadnou na místo odkud dostaly povel.
  Fantazii se nyní meze nekladou:
  co kdyby se podobně v mžiku přemístily i všechny vojenské základny USA na jejich vlastní území?
  No, to už je příliš. Ale vracení raket na místo výstřelu je asi už možné. Díky aerodynamice by to sotva dokázaly, ale už jen samotná snaha o to by byla nadmíru užitečná. Děda.

  OdpovědětVymazat
 21. Ještě představa k tomu mírovému využití, když mají být všechna auta za 20 let řízena autonomě podle GPS.
  V celém městě v jednom okamžiku dostanou všechna nový cíl, jednu hlavní křižovatku. Oj oj, to bude srážka! Ale bez obav! I auta policistů budou řízena autonomě, takže tam budou včas.
  A to dokáže jediný hacker na kopečku s vysilačkou v kapse s výkonem zlomku watu. Děda.

  OdpovědětVymazat
 22. Pokud by Rusové skutečně zvládli technologii zkreslování údajů GPS, je po velké válce. Bez systému navádění si US pentagonští příliš neškrtnou. A o to, aby jim na hlavy padaly jejich vlastní civilizační navštívenky, také jistě nestojí.

  OdpovědětVymazat
 23. Jediná ruská tajná zbraň je leda samohonka :D Nedokáží vyrobit ani konkurenceschopné auto, procesor, nic.

  A ti místní diskusní blbové jako Opluštil, Děda apod? To ani nestojí za komentář. Při jejich tuposti jim vůbec nepřijde ani trochu divné, že Pentagon prej tento blábol potvrdil. No to určitě.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Tak nač to komentuješ ty sračkozmrde z opičí kurvy?????
   Nebýt Rusů,tak ty ussacký sračky lítají do vesmíru na papírovejch dracich!!!!!;-DDD

   Vymazat
  2. Rus bude vždy jen Rusem! Kam ho postavíš, tam zůstane sedět a čekat na rozkaz. Udusá si hlínu v zemljamce, maximálně stluče srub a hnáty vomotá slámou a má "láptě"! Prostě je to jen a pouze ten "bílej negr", jak ho vystih Bronstein. Bez pana Forda by byl i celej Asiat Stalin totálně v prdeli! A to chtěli trockisti, věda že tato spolupráce přivede Rusko k síle a proto jen zdržovali vyjednávání. Kontrakt na stavbu první ruský automobilky začal už v roce 1927, ale srali se do toho nosatý šíbři z Wallstreetu co spolýhali že jim Bronstein přinese Rusko na zlatým podnosu a Forda nesnášeli že jim nakouk do kuchyně a napsal vo tom bestseller. Až když ho Stalin vypakoval za hranice, tak se to podařilo uzavřít - tedy v roce 1932! To už běžela dávno pětiletka, který se taky říkalo "fordizace SSSR".
   Zrovna jako na to, že to byl americký program půjčky a pronájmu, jenž umožnil Rusům se za války volně pohybovat po území USA a učit se novým technologiím (z retrospektivy se tento krok jeví jako silně naivní a idealistický). V rámci této spolupráce tak v roce 1941 bylo na území USA až zhruba kolem 1200 ruských inženýrů, kteří se školili moderním technologiím a postupům, k tomu je nutné připočíst zhruba několik stovek dalších tzv. OJT (On -The-Job-Training), tedy Rusů na stáži či na praxi v amerických továrnách. A to dokonce i z oblastí, kde Rusové žádnou smlouvu či dlouhodobější spolupráci s USA nikdy neměli - např. podle knihy Dark Sun: The Making of The Hydrogen Bomb od Richarda Rhodese (potvrzeno i výstupy z projektu Venona či deníkem majora Jordana) se jednalo i o oblasti raketového či rozvíjejícího se jaderného průmyslu (včetně dodávek jaderných komponentů apod.). Samozřejmě není také divu, že Rusové tuto spolupráci zneužili a v USA si rozšířili již bez tak širokou základnu špionů a agentů, kteří jim pak po válce prozradili spoustu amerických vojenských tajemství a technologií. Rusové díky této velmi „zištné“ pomoci ušetřili obrovské finanční prostředky na vývoj a výzkum či nákup těchto technologií – tato částka by se pohybovala v desítkách miliard rublů za každý rok pomoci! Navíc s tím se dostali i k technologiím, které by normální cestou jistě nezískali. Obecně tak můžeme zakončit asi tak, že díky této části Lend-Lease se Rusům podařilo získat takové technologie, které jim umožnily stát se jednou ze dvou velmocí 20. století. Jinak to jsou ale sračkomrdi ze všech kurevských potratů, včetně tebe, rudochu:)

   Vymazat
  3. 0:05 Že vám hanba nie je. To je prejav vašej dekadencie. Chcem si Čechov vážiť, ale tu to vyzerá úboho.

   Vymazat
  4. Re (01:13):
   Ti dva slaboduší 21:50 a 00:05 (co své nenávistné plky píšou jak jeden) jsou spíš předurčeni k návštěvě psychiatra.
   Ty nemusíte brát vážně. Nestojí za to.
   Ale jinak to je jenom na vás.

   Vymazat
  5. Opuštile, Opluštile, bohužel IQ tvý a toho rudýho sračkoida z 22:08 se od sebe neliší víc než výška hladiny ve spojených nádobách. A v tom je taky zásadní rozdíl mezi námi dvěma znemožňující nám společně vést dialog, neb svou velikostí duchovní čním nad tvou malostí a ubohostí upocenýho rusofilskýho strejce jak Mount Everest nad hromádkou psího lejna!

   Vymazat
 24. Odborníci NATO tvrdí, že ruský systém "Mrtvá ruka" je amorální a bylo by nutné tento systém odstavit. (Možná by NATO chtělo politicky prosadit i to, aby Rusové bojovali bez munice a tři dny dopředu o svém případném útoku informovali ústředí NATO v Bruselu)

  OdpovědětVymazat
 25. Hezká pohádka. Vzhledem k tomu, že se poloha určuje na základě i třeba 12 satelitů najednou, tak je těžko najednou zarušíte a místo nich poskytnete podvržená data. Určitě by to software na vyhodnocování polohy poznal a hlásil by které satelity najednou hlásí špatnou polohu a eliminoval by jejich data z výpočtu aktuální pozice. Navíc Američané umí se systémem komunikovat oboustranně, takže by asi pro ně nebylo problém poslat na družici udávající špatnou polohu kontrolní dotaz aby se například identifikovala.

  OdpovědětVymazat
 26. A kde byly ty zázračné ruské rušící systémy, když jim Turci přednedávnem obstarožní americkou stíhačkou sejmuli jejich letadýlko a ještě je předtím dokonce varovali?

  Rusáci slítli dolů jako shnilá hruška. To je realita a ne ty vaše pohádkové bláboly, vy ruští užiteční idioti.

  OdpovědětVymazat
 27. Pro Einsteina 22:09 a 22:49. Než bych tady machroval a dělal ze sebe kašpárka, tak bych si raději něco o tom přečetl, dutá hlavo.

  http://www.zvedavec.org/komentare/2017/08/7346-naruseni-navigace-lodi-ukazuje-na-pouziti-ruske-kyberneticke-zbrane.htm

  OdpovědětVymazat
 28. Líbí se mi, že se Rusko nevychloubá, ale v pravý čas částečně poodhalí své schopnosti. Například na jaře byli Amíci šokovaní přesností raketových střel na vzdálenost 4 500 km proti IS. Sice se okamžitě usilovně snažlili tyto skutečnosti zdiskreditovat nejrůznějšími falešnými prohlášeními, že některé střely měly dopadnout do Iráku, ale zesměšnili pouze sami sebe. Všechny střely zasáhly určené cíle s maximální odchylkou 3 metry.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Do Iránu, troubo! Ruský hoaxy jen žvanili a nestály seriozním zdrojům za nejmenší koment, ten Irán tam zamotal bulvár, kterej se každý sračky z Kremlu hned chytí:)

   Vymazat