Reklama

pátek 11. srpna 2017

Plíživá destrukce demokracie a nástup korporátního fašismu

Václav Umlauf 
11.8.2017 e-republika

Zavedení korporátního fašismu je možné jen skrze legální zničení liberální demokracie, kde má volební moc 99 % občanů, a ne jedno procento. Proto se podívejme na strategii plíživého ničení demokracie v USA.V minulém článku Robotizace a korporátní fašismus jsem končil tím, že ze tří možností dalšího vývoje je nejpravděpodobnější ta třetí, kterou cituji.


Přejdeme do hypertechnologické společnosti pod vládou korporátně-fašistického jednoho procenta, které jako jediné bude mít kapitál a stát pro osobní potřebu. Jedno procento zblbne mediálně masírovanou střední třídu, která jim bude sloužit za zbytky spadlé ze stolu korporátní oligarchie. Zbytek společnosti bude bez práce a postupně se mu vezmou volební práva. To bude probíhat pochopitelně zcela legálně, jako se to již nyní děje v USA. Pod záminkou "boje proti terorismu" pak většina neproduktivních občanů skončí v panelákových rezervacích, kam se jim pustí televize, kontrolovaný internet a počítačové hry. Tento život občanů druhého řádu bude kontrolovat umělá inteligence, jak to naznačil konec článku citovaný v úvodu. I nekonečný supermarket s jedovatými průmyslově vyráběnými potravinami tam bude. Zkrátka, budoucí vytunelovaní Češi obhospodařovaní roboty a umělou inteligencí se nemusí ničeho bát. Nebudou mít práci, ale jejich specificky český způsob života jim nikdo nevezme.

Sami vidíte, že v případě třetí cesty ke korporátnímu fašismu je třeba opravdu pilně pracovat. Konzumní stádo ovčanů je třeba nejprve zblbnout prolhanými médii, pak jim nabídnout nesmyslnou vidinu nereálného spotřebního ráje, na který bychom potřebovali asi 4 planety Země. A než toto neoliberální letadlo krachne, tak je třeba již zblblým a obelhaným ovčanům sebrat volební práva, aby se v případě masových nepokojů mohli legálně postřílet jako tzv. "teroristé". Cesta třetímu způsobu dystopie předpokládá, že zbytek společnosti bude bez práce a postupně se mu vezmou volební práva. To bude probíhat pochopitelně zcela legálně, jako se to již nyní děje v USA. Takže se musíme podívat na strategie plíživého ničení demokracie v USA.

Jedno procento vyvolených a neoliberální nebe na zemi


Česko již předstihlo tuto zářnou zemi, kde neoliberální zítra již znamená včera. Po partajně-klausovském vytunelování ekonomiky a demokracie u nás vládne slovensko-český miliardář dávno před americkým Trumpem. Ukažme českým korporátním fašistům a jejich politickým pomahačům, v čem je třeba Ameriku doběhnout a překonat. Dost z nich bylo nomenklaturními podnikovými a komunistickými kádry jako Klaus a Babiš, takže známé fučíkovské heslo dobře znají z bývalé práce. O sociálním propadu USA a zbídačení Američanů jsme psali v mnoha článcích, podívejte se na klíčová slova. Za sebe doporučuji tyto přehledové články.

Ekonomický stav USA po prezidentování Obamy ukázaly oficiální grafy US-statistického úřadu (Skutečný stav USA po Obamovi v grafech). A nyní poslední graf, který ukazuje, proč jedno procento potřebuje jít do politiky a budovat systém korporátního fašismu, který jim zajišťuje nebe na zemi. Bohatí totiž proti chudým žijí strašně dlouho.
Graf porovnává průměrnou délku života a výši ročního příjmu, která je v USA celkem přesně zjistitelná skrze odvedené daně z osobního příjmu. Takže to shrňme. V neoliberálně vytunelovaném USA s prezidentem-miliardářem v čele je průměrná délka života ženy z horního jednoho procenta statisticky o 10,1 roku delší než ze segmentu dolního jednoho procenta. Pro muže je to ještě horší, protože statistický rozdíl představuje 14,6 let delšího věku. Masivní zchudnutí obyvatelstva a ožebračení střední třídy vzniklo po roce 2006 vinou hypotéční krize, viz článek Pohádka o hypotéční Karkulce a nenažraném Vlkovi-Banksterovi). Radikální růst tzv. "nové chudoby" v USA a v EU je alamující jev, který zásadně oslabil demokracii stojící na prosperující střední třídě.

Jak žít věčně a zařídit si nebe za zemi


Z grafů jasně vyplývá, že jedno procento potřebuje korporátní fašismus z úplně prostého důvodu. Ovládnutí státu a jeho zdrojů jim zajistí legální nebe na zemi. Super bohaté jedno procento žije mnohem déle než zbylá část zchudlé populace se zničeným sociálním státem. Takže je třeba voličskou většinu legálně odstřihnout od politické moci, aby si plebs moc nevyskakoval a v případě masových povstání byl zlikvidovatelný nasazením armády ve vzbouřených megapolích. K výbuchům násilí tam dochází po zchudnutí celkem pravidelně, proto se militarizuje policie. V USA policajti celkem beztrestně mohou zastřelit každého, koho vidí utíkat. Zvlášť, když je to černoch. K militarizaci policie a nasazení sledovacích prostředků používaných v boji proti terorismu jsme psali pod heslem "Patriot Act" a také v článku Společnost velkého bratra nezná bratra a v článku Privátní armády megapolí, nová militaristická móda. I kdyby zázrakem skončil boj proti terorismu, nikdo nezastaví tajné služby, aby v něm nepokračovaly. Obama musel po aféře Wikileaks zastavit zveřejněný program únosů a mučení, viz heslo "flight renditions". Dnes se zjistilo, že se mučí dál a používají se k tomu Pentagonem zabraná cizí území, věznice a mučírny jako v Afghánistánu. I naše korporátní noviny psaly, že Trump chce obnovit US-mučírny. Prostě, nikdo v korporátním fašismu nezastaví "boj proti terorismu", protože skrze tento boj je třeba zrušit demokracii 99 % ve prospěch báječného jednoho procenta.

Příklady rušení volebního práva v USA


Nejprve se podívejme, jak se techniky boje proti terorismu používají proti občanským aktivistům v USA, kteří se angažovali například v hnutí Occupy Wall Street. Podrobný popis sledovacích a šikanujících policejních technik podává článek z roku 2012 pod názvem Bezprávím proti teroru, model USA. Takže Rusové a EU se stejně pilným Chovancem pilně budují po vzoru USA nový typ policejního státu, který chrání zájmy jednoho procenta a urovnává cestu korporátnímu fašismu. K tomu píši na pokračování zápisky agenta Nováka, aby bylo jasné, kam spějeme. Schopnost Chovance a Rusů a učit se od velkého amerického bratra je opravdu obdivuhodná a jejich úsilí je nezměrné. Nyní je jasné, proč a v čím zájmu to dělají.

A nyní k americkým praktikám legálního omezovaní volebních práv pro chudých 99 %. Za prvé, americké volby nejsou příliš demokratické kvůli volebnímu systému. Jednoduše řečeno, hlas voliče nemá stejnou váhu ve všech státech. Prezidentské volby vyhrál Trump, který měl v absolutním součtu méně hlasů než Clintonová, a to se stalo už mnohokrát předtím. Takže americký prezident je zvolen "demokraticky", i když jej zcela oficiálně zvolila menšina voličů. A nyní ke stručnému přehledu technik, jak zabránit chudým voličům volit jejich kandidáty.
 • Vymyjete lidem mozky přes koupená média, ideologie a presstituty.
 • Změníte hranice volebních okrsků tak, abyste vytvořil menšinové enklávy, kde se anuluje počet odevzdaných hlasů.
 • Zmenšíte počet volebních místností a šikovně upravíte dobu jejich otevření tak, aby chudí lidé pečující o své staré rodině nemohli přijet volit. Nebo aby nemohli volit v neděli, když jsou na bohoslužbách ve městech.
 • Koho můžete, toho pozavíráte do vězení, nejlépe privátního (viz článek Komu a jak sype americký gulag). Vězňům vezmete volební práva.
 • Omezíte volební právo složitou registrací voličů, protože chudí lidí nemají na pořízení voličského průkazu ani čas ani peníze (Korporátní fašismus překresluje mapu USA).
 • Přes nastrčené veřejno-právní organizace jednoho procenta (bratři Kochové, Soroš atd.) cíleně a dlouho dopředu ovlivňujete budoucí volební kampaň (Bratři Kochové aneb Jak jedno procento oblbuje Ameriku).
 • Postupně ovlivníte složení soudů a ústavního soudu tak, aby sporné kauzy vyřizovaly ve prospěch jednoho procenta (Antonin Scalia: Miliardový soudce Nejvyššího soudu).
 • Umožníte korporacím přímo vstup do politiky. Klasický případ je rozhodnutí republikánského Nejvyššího soudu USA o tom, že korporace jsou soukromé osoby a proto mohou neomezeně cpát peníze do volební kampaně a dokonce přes anonymní společnosti (Začarový kruh destrukce americké demokracie).
 • Vytvoříte systém neprůhledných anonymních společností tajně financujících volební kampaň (Politická satira v USA aneb Praní volebních peněz v přímém přenosu).
 • K nim přidružíte think-tanky, které cíleně navrhují taktiku omezení voličských práv pro ten který volební obvod či stát. Podívejte se na vliv lobbistické organizace Citizen United v US-politice.
 • Použijete problematické volební automaty nebo nejasné volební lístky, kde můžete legálně invalidovat množství volebních hlasů v případě sporných hlasů. Tak vyhrál volby na Floridě roku 2000 prezident Bush rozdílem 26.900 neplatných hlasů a pak vedl nezákonnou invazi do Iráku.

Jak vidíte, jedno procento v USA má na výběr spoustu možností, jak zásadním způsobem změnit průběh voleb ve svůj prospěch. A to vůbec nepočítáme informační možnosti dané například cílenou manipulací výsledků vyhledávání na internetu a na korporátně spravovaných sociálních sítích, jako to může dělat například Google a Facebook. A také vidíte, že klíčové články k systémové destrukci demokracie v USA jsme už dávno napsali, protože jsme web, který se snaží vidět důležité jevy a procesy. Čeští korporátní fašisté se jistě nedají zahanbit a své americké kolegy v této věci rychle doženou. Snažit by se měli, protože Putin v Rusku je už na této cestě dávno předehnal. A navíc šikovně upravil novými zákony vliv zahraničních agentů a neziskovek tak, aby mu západní globalisté nedělali v zemi ruských korporací nečekané zmatky a teror. Rusko dobře vidělo, jak dopadl kyjevský Majdan inscenovaný v režii USA a EU.Hodnota článku (rešerše, napsání, korektura, anotace, ilustrace, redakční práce) je ohodnocena částkou: 500 Kč. Pokud chcete na provoz webu přispět, klikněte zde, nebo na baner v úvodní stránce. Děkujeme!

Související články:

22 komentářů :

 1. Pan Umlauf má v mnohém pravdu, ale s Putinem a Ruskem je zcela mimo mísu. Jako "křesťan" vzniklý v lůně Vatikánu, nedokáže překročit svůj stín. Současné Rusko je momentálně "kapitalistická" země, ale Ameriku ani oligarchický kapitalismus nekopíruje. Naopak v tichosti a proto pomalu zde již probíhají procesy demontáže tohoto zločinného systému. Pan Umlauf "díky" svému původu asi nebude schopen louskat a pochopit hnutí KOB a jeho koncepci rozvoje ruské civilizace. A proto ani nemůže vědět, že V.V. Putin je "po umolčániju" do značné míry ve svých krocích ovlivněn těmito myšlenkami. Proto také byla KOB již před 3 léty přijata ruskou dumou jako základní dokumnet pro další rozvoj ruské civilizace. Revoluce však probíhá a bude probíhat potichu a ze zdola.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Žeby tihle dělali nějakou "revoluci sdola? Jako od malé obřezané, jo?:)) - http://iks2010.info/?p=121023

   Smazat
 2. Západní hodnoty11. srpna 2017 18:42

  Západní hodnoty jsou ty které především vyhovují západním státům. Kdo se postaví proti je označen za toho kdo je proti těmto hodnotám. Po 17.11.1989 jsme přijali západní hodnoty a to tím, že jsme se podle všech ekonomických kritérií stali kolonii západu. A funguje to následovně. Oni nám dají evropské dotace v řádu milionů EUR za které musíme stavět cyklostezky, rozhledny a další nesmysly a my jsme jim darovali veškerý průmysl, zlikvidovali jsem si zemědělství a odvádíme na západ zisky v řádech stovek milionů EUR. Takže to vypadá jak nám EU daruje peníze na ty cyklostezky, na kterých musí viset velká tabule jak to postavila EU, ale na miliardových ziscích, které plynou od nás na západ žádná taková tabule není. Jinými slovy oni nám dají 10 EURO a MY ODVEDEM 10000 EURO a ještě jim děkujeme a protože oni na západě mají pořád málo tak naše centrální banka nám ještě korunu znehodnotí aby to, co dovážíme, bylo pro nás několinásobně dražší, a to co vyvážíme, aby bylo několikanásobně levnější a rozdíl jde bilionu korun o které jsme okradeni. NO A TO VŠECHNO JSOU ZÁPADNÍ HODNOTY, KTERÉ NESMÍ NIDKO KRITIZOVAT A NIKDO O NICH NESMÍ ANI DISKUTOVAT, PROTOŽE TYTO HODNOTY TO JE TO NA ČEM STOJÍ ZÁPAD. Mimochodem západ vyraboval Afriku, Latinskou Ameriku, Asii, teď rabuje střední Evropu a chystá se vyrabovat Rusko a Čínu. A TO JSOU VŠECHNO ZÁPADNÍ HODNOTY.
  Kde jsou západní evropské hodnoty? Na zbytečných summitech, na shnilých bramborách, na přípravě války s Ruskem, na evropském zábavním podniku?
  Evropské hodnoty jsou shnilé brambory a podřadné jídlo pro Slovany:
  • www.novarepublika.cz/2017/07/evropske-hodnoty-jsou-shnile-brambory.html

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 18:42 Souhlas dobře popsáno.

   Smazat
  2. Ad 18:42 - Bezvadný a podnětný komentář!

   Smazat
  3. Anonym 18:42

   A proč by evropské hodnoty proboha nesměl nikdo kritizovat a o nich diskutovat?!

   Nemyslíte, že by kritika a diskuse přinesly přece jen víc, než Vaše prázdné láteření?

   A proč se nedovedete podepsat? Bojíte se, že by Vám "evropské hodnoty" něco zlého provedly?

   Smazat
 3. Neveriac vlastným očiam, prečítala som to dvakrát.
  Konečne niekto, kto tvrdí približne to isté, čo aj ja.

  Tak, ako si na krajinách Latinskej Ameriky odskúšavali rôzne ekonomické "teórie", v Čile si osobne James McGill Buchanan odskúšal oligarchickú revolúciu a ako to za Pinocheta v Čile šlapalo, máme už značné vedomosti.

  To isté, ba oveľa krutejšiu nebudúcnosť nám pripravili a my sme to odkývali.

  Rusko a Čína sa s washingt.bažinou preťahuju iba o svoje podiely na budúcej svetovláde.
  To vidieť v Sýrii, Rusi prenechali iniciatívu Američanom, Rusi podrazili Sýrčanov, Irán i Hizballáh.
  Žiaľ, trpké poznanie.


  A Trump robí rámus, aby ľudia nesledovali, čo im pod nosom robia a už toho stihli viac než dosť.

  Pokiaľ Trumpa niekto odstaví tak to budú bratia Kochovci a nastúpi M.Pence.

  Boli to Kochovci, ktorí si Buchanana objednali i štedro jeho "výskum" dotovali, podieľali sa takmer všetky tie "charitatívne" Foundation, rodinou Rockefeller počnúc.
  Až sa prebudia, ak sa vôbec prebudia, bude neskoro, veľmi neskoro.

  OdpovědětSmazat
 4. Toz dej miro xanci....nácci nikam nezmizele só tade porád......toz oz sa konecne probodte a deléte se to svoje aj gdebe hovna padale....Mária & Josef......slonce v srdci....howk

  OdpovědětSmazat
 5. Destrukce současné demokracie je nesmysl!! Nelze likvidovat to, co není přítomno.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 20:20

   Václav Umlauf své krédo nejlépe osvětluje, když mluví o "zničení liberální demokracie".

   Přes své vzdělání a ohromnou záplavu nashromážděných faktů zůstává tedy v zajetí představ k nerozeznání podobných těm Havlovým:

   "... Nikdy ve svém životě jsem se neidentifikoval s nějakou ideologií, věroukou nebo doktrinou. ... Jedině taková ekonomie je PŘIROZENÁ. Tržní hospodářství je pro mne něco tak samozřejmého jak vzduch: jde přece o po staletí (co to říkám! po tisíciletí!) vyzkoušený a ověřený princip ekonomické činnosti člověka, který nejlépe odpovídá lidské přirozenosti." (Václav Havel, Letní přemítání, 1992)

   Havel ve svém POLITICKÉM ANALFABETISMU považoval tedy tržní hospodářství (jehož je "liberální demokracie" jen líbivějším synonymem) za "přirozenou" podobu společenského uspořádání a ve snu ho nenapadlo, že je hlasatelem vládnoucí IDEOLOGIE.

   (Stejnou doktrinu tady hlásá i popletený "Honolulu". Ani nejspíš chudák ani netuší, že by si s Havlem mohli podat ruce.)

   Smazat
 6. „Zavedení korporátního fašismu je možné jen skrze legální zničení liberální demokracie, kde má volební moc 99 % občanů, a ne jedno procento.“
  Tato úvodní myšlenka, mi nějak nesedí, cítím v tom ďábelskou logiku (terminus technicus).
  Nejspíš by bylo výstižnější napsat, že liberální demokracie přirozeně směřuje k zavedení korporátního fašismu. Zabránit tomuto vývoji, je možné právě jen tím zničením liberální demokracie.
  Liberální demokracie dává finančně silným skupinám a korporacím, volnou ruku, aby svou finanční sílu měnili za politický vliv a ten opět používali na zvýšení svých příjmů, na dobývání rent od státu. Je zřejmé, že jim takový systém vyhovuje. Proto je možno ze všech mainstreamových sdělovacích prostředků slyšet, jak dobrý je to systém, že nic lepšího neexistuje. A proto také chtějí umlčet nezávislé informační kanály, které tuto teorii zpochybňují. P.K.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. > P.K.

   Co podle Vás ale znamená to "zničení" liberální demokracie? To jako v jedné zemi, nebo celosvětově?
   Máte nějakou konkrétní představu?

   Smazat
  2. Jan Kopecký11. srpna 2017 22:55
   Nejspíš Vás zklamu, neboť nejsem revolucionář, ale stále věřím na demokracii, že je možno jí dosáhnout. Proto si také myslím, že k tomu zničení by přispěly prvky přímé demokracie, posílení rozhodovacích pravomocí občanů. Jsem si vědom, že k demokratickému systému je třeba aktivních občanů, kteří lehkomyslně nepředají správu vlastních věcí, do cizích rukou.
   Přičemž se obávám, že lidem ještě není dost zle, aby si takové možnosti vážili, nebo aby dokonce pro její zavedení něco udělali. Nepřítel je silný a ví jak davem manipulovat, jakým tempem ho neutralizovat, aby neprojevoval vlastní aktivitu, či odpor proti soustavnému omezování svéprávnosti.
   Co je potřeba udělat? Přesvědčit občany, že za ně nikdo nebude spravovat jejich záležitosti v jejich prospěch, nýbrž každý, komu by to bylo svěřeno, bude v první řadě uspokojovat vlastní zájmy. Viz v současnosti EU. P.K.

   Smazat
  3. > P.K. 0:11

   S tím "není dost zle" se dotýkáte důležitého bodu: pro dnešní režim je charakteristické, že jeho hlavním nástrojem nejsou příkazy a zákazy, ale svádění.

   Perverznost svobody v pojetí (neo)liberalismu spočívá v tom, že člověk vykořisťuje sám sebe, nepotřebuje už k tomu pána ani drába.


   Problém, o kterém se ví už několik desítek let, ale který většina lidí zatím přehlíží nebo odmítá brát na vědomí, je, že na zeměkouli přibývá lidí a ubývá práce (resp. placené zaměstnání). Tento vývoj je nezvratný a nic podstatného by na tom nezměnila ani jaderná válka.

   O nepodmíněném základním příjmu se (celkem pochopitelně) vážně diskutuje ve Švýcarsku - a ne v Kongu. První (naučená) reakce našince bude pravděpodobně něco ve smyslu: "kdo nepracuje, ať nejí" (sv.Pavel). Louis Aragon o tom kdysi řekl: "člověk se zamiloval do svého prokletí" (práce).

   A liberální demokracii v té podobě, jak ji znají, asi nebudou zatracovat a nebudou se snažit "zničit" lidé v Dánsku nebo Norsku.

   Prvky přímé demokracie jsou jistě žádoucí - není to ale samospasitelné. A těžko bude mít přímá demokracie šanci cokoli zlepšit (je to také pouhý nástroj), dokud jsou lidé ve své většině zvyklí, že za kopřivy na návsi odpovídá starosta a obecní úřad; proč by je tedy šli vytrhat?
   - To je věc na několik generací, věc kultury každodenní, kultury politické.

   Smazat
  4. Jan Kopecký12. srpna 2017 0:55
   „Perverznost svobody v pojetí (neo)liberalismu spočívá v tom, že člověk vykořisťuje sám sebe, nepotřebuje už k tomu pána ani drába.“
   Toto jsem nejspíš nepochopil. Podle mého pohledu, spíš perverznost neoliberalismu spočívá v tom, že se lidé mylně domnívají, že mají svobodu.

   „.. na zeměkouli přibývá lidí a ubývá práce (resp. placené zaměstnání). Tento vývoj je nezvratný ..“
   Myslím, že toto tvrzení možná platí v současném neoliberalismu, ale nikoliv obecně. Stále je co vylepšovat, na čem pracovat. Jenom se nesmí lidé otrávit tím, že si výnosy jejich práce přisvojí malá skupina nenažranců, vládců nad penězi.

   „O nepodmíněném základním příjmu se ..“
   U tohoto nástroje bych viděl jako podstatné, v jakém systému je využíván. V našem současném zotročujícím systému, by se stal dalším nástrojem zotročování. Ve svobodném/demokratickém systému, by nejspíš bylo vhodné ho používat. Ale samozřejmě, jako u všeho, ďábel tkví v detailech, nebo parametrech toho nástroje. P.K.

   „A liberální demokracii v té podobě, jak ji znají, asi nebudou zatracovat a nebudou se snažit "zničit" lidé v Dánsku nebo Norsku.“
   Nejspíš máte pravdu. Lidé Západu, to je tam, kde sídlí „matky“ nadnárodních korporací a bank, si jsou vědomi, že žijí lépe než zbytek světa. Nejspíš nebudou ochotni do toho vrtat. My, ve střední Evropě, však máme důvody, mnohokrát probírané. Podřadné mzdy, vyvádění bohatství ze země, podřadné potraviny, politická manipulace, atd. To vše, ve prospěch Západu. Takže je to na nás, žádat změnu. Orbán s tím začal, ať už je jeho motivace jakákoliv a další země střední Evropy by se měly přidat. Budeme-li schopni táhnout společně za jeden provaz, nejsme v rámci Evropy bezvýznamní. Také bychom mohli provádět společnou energetickou politiku a nečekat co a jak zařídí Německo, které si samozřejmě primárně řeší vlastní zájmy.

   „Prvky přímé demokracie jsou jistě žádoucí - - To je věc na několik generací, věc kultury každodenní, kultury politické.“
   Toto bych viděl jinak, změna k přímé demokracii není na několik generací. Je to věc přesvědčení a praktického ověření, její funkčnosti. Vždyť i tak zásadní a zvyková věc, jako je silniční doprava po levé straně, byla změněna ze dne na den.
   Samozřejmě se to nechá natolik sprasit (i zde ďábel tkví v detailu), že lidi otráví a ztratí v ni důvěru. Tento přístup je možné očekávat u politiků, jejích odpůrců, když budou nuceni ji přijmout. P.K.

   Smazat
  5. Mezi ,,nenažrance " můžete klidně zařadit i obyvatele ghett. Jejich zaručený nepodmíněný příjem jim zaručuje možnost neloajálního postoje ke zbytku společnosti, který se projevil například při povodních v New Orleansu, ale u nás by byl zřetelný při podstatném výpadku proudu (kolaps zásobování). Úlohu, kterou hrají při volbách pobíratelé ,,nepodmíněného příjmu" ostatně autor popsal.Kapitalismus ke svému provozu demokracii nepotřebuje. Ještě se nestalo, že by nebyl dostatek lidí na kandidátky.Ale pád kapitalismu je vrcholně nepravděpodobný, dnes není po druhé světové, nýbrž naopak nebezpečí vnějšího zásahu při ohrožení exportu zisku. Spolehlivě se podařilo odstranit zákoník práce a ochranu nájemníka. Desetitisícové částky na vedení právních sporů má jen jedna jeho strana. Systém trvá dlouho a už stačil zakořenit v povědomí veřejnosti jako jediný možný.

   Smazat
  6. Dodatek:Mezi nenažrance patří všichni, kdož se množí exponenciálně.

   Smazat
  7. Vladimír Šmídl12. srpna 2017 16:19
   „Dodatek:Mezi nenažrance patří všichni, kdož se množí exponenciálně.“
   Já mezi ně naopak počítám ty, kterých je stále méně, ale jejichž příjmy rostou exponenciálně. P.K.

   Smazat
  8. Problém není nedostatek práce, ale nedostatek pracovitosti, důslednosti, vůle jít za nějakým dlouhodobým cílem. Ale tím trpí lidstvo od počátku, takže bez nějaké formy otrokářství bychom se zřejmě pořád ještě pásli.

   Smazat
 7. Typicky cesky placani patyho pres devaty
  Dalsi ukazka cesky blbosti a naivnosti
  Horni Dolni

  OdpovědětSmazat
 8. Typický dementní chudák,kterého vyhodí z bordelu pro impotenci i s nabídkou koupy všech lehkých dam....inu,i takové otrlé se boji Quasimoda bez mozku!!!!!:-DDD

  OdpovědětSmazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.