Reklama

pondělí 28. srpna 2017

Pobaltí se dočkalo: Německo upozornilo, že "slepá nenávist" vůči Rusku je nepřípustná

28. 8. 2017    zdroj
Německý prezident Frank-Walter Steinmeier, který uskutečnil cestu po pobaltských republikách, varoval místní orgány před nekontrolovaným a přehnaným nepřátelstvím k Rusku. Steinmeier navštívil minulé úterý Estonsko, pak Lotyšsko a 25. srpna přicestoval do Litvy. Během své návštěvy uskutečnil prezident Německa setkání s politiky pobaltských republik a projednával budoucí rozvoj Pobaltí v EU a NATO.


Německý politik varoval orgány Pobaltí, že přehnaně a slepě nenávidět Rusko je nebezpečné, taková politika je vůči Ruské federaci nepřípustná.

"Světové dějiny přinesly už jednu lekci, která nás učinila spojenci s pobaltskými zeměmi. Nyní je naším společným úkolem, aby se "pronikavé ticho a slepé nepřátelství" vůči Rusku již nikdy neopakovalo", řekl Steinmeier.

Ještě dříve, když byl ministrem zahraničních věcí Spolkové republiky Německo, v roce 2016, Frank-Valter Steinmeier neschvaloval vojenské cvičení NATO Sabre Strike v Polsku.

Podle něj řinčení zbraní a bojovné výkřiky nejsou tím nejlepším nápadem velení NATO, který nepřináší užitek, ale může jen zhoršit vztahy s Ruskou federací.

Pro Novou republiku vybrala a přeložila PhDr. Vladimíra Grulichová

15 komentářů :

 1. No tak to je naprostá pravda že by někomu došlo že usa klidně obětují celou Evropu v zájmu zničení Ruska.

  OdpovědětVymazat
 2. http://www.svetkolemnas.info/novinky/zahranicni/5696-clanek-ktery-byl-odstranen-timto-zpusobem-moskva-zmarila-globalni-plany-washingtonu-a-londyna

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. 0:14 Četl jsem to sláva presidentu Putinovi a RF.

   Vymazat
 3. Pan president je velmi slušný člověk, možná mluví ze zkušenosti, třeba jeho dědeček je zakopán někde pod Moskvou či Stalingradem a ví, že s Rusy je lépe spolupracovat nežli blbě válčit.

  OdpovědětVymazat
 4. Nemeckym hovadum bych neveril ani kdyz mluvi pravdu
  Air Marshalla Sira Harrise a zase jim vypalit Drazdany
  Horni Dolni

  OdpovědětVymazat
 5. Milý Franku,
  nezapomeň to samé sdělit papeži a celému Vatikánu*

  OdpovědětVymazat
 6. Je to jen boj o Rusko mezi Německem a USA. Němci nejsou mírotvorci, ale chtějí již vyssávat země (především Ukrajinu), jak jim nastavili asociační dohody pro přidružení k EU. Drunk nach Osten mírovou cestou. USA a Německo, jeden za 18 a druhý bez dvou za dvacet. bv.

  OdpovědětVymazat
 7. Přehnaně a slepě nenávidět Rusko. Nepostrkoval a nepoňoukal ty pobaltské státy k nenávisti proti Rusku někdo!? Nezalévalo se odkudsi podhoubí, které tam bylo?

  OdpovědětVymazat
 8. Oč jde Pobalťanům? Mají málo půdy, jsou přelidněni? Ne. Okolo jedné třetiny domácích obyvatel z každé republiky odešlo na západních zemí EU. Pokud jde o Litvu a Lotyšsko nemají v těchto zemích národnostní menšiny na růžích ustlano, což je obecně známo. Kde je EU, nedohlédne snad z Bruselu k Baltu? Kde jsou havloidové, kteří mají tak dobropřejný vztah k lidským právům. Anebo, že by severovýchodním směrem nebylo třeba práv pro jisté skupiny lidí? Nějak ta pravda černá a láska selektivně koroduje. Morave

  OdpovědětVymazat
 9. Pohůnci a příbuzní germánů ze severovýchodu, jsou horší svých pánů. Kdyby je sovět v předvečer války nezabral, měl by to pak ve válce s páničkem ještě horší.
  Stejně tak i Finsko, s tou tehdejší polofašistickou vládou, s obrácenou svastikou na tancích a letadlech.

  OdpovědětVymazat
 10. Pobaltí jsou staré pruské oblasti. Takže se nejspíš cítí více být Němci, než Rusy.
  Německo udělalo vstřícný krok k Rusku, tedy vymaňují se z vlivu USA. Je to pro Česko dobrá zpráva, nebo špatná zpráva? Ale určitě „časy se mění“. P.K.

  OdpovědětVymazat
 11. Slepá nenávist vůči Rusku je špatná, ale řízená nenávist made in USA to je to správné kafíčko pro novou Evropu.

  OdpovědětVymazat
 12. Litevská prezidentka očekává ruskou invazi už delší dobu každou chvíli a pořád nic. Je to uměle vyvolávaný strašák, aby se NATO a USA usadily i v Pobaltí přímo u ruských hranic.To by si nikdo nenechal líbit, zejména USA, takže z toho může vzniknout velký konflikt, do něhož bychom byli zataženi i my, kteří už tam také sloužíme.

  OdpovědětVymazat
 13. V Lotyšku jsem pobyl. Jsou to skrytí a zarytí fašouni, jako na Ukr. Ruská menšina jsou otloukánci (zkušenost z r. 1982).

  OdpovědětVymazat
 14. Oni ti hlupáci v Pobaltí si mysleli stejně jako debilové z Ukrajiny, že za slepou nenávist vůči Rusku budou Západem neustále odměňováni a placeni. Skutečnost je taková, že když užitečný idiot splní úkol, bývá odkopnut a zlikvidován. Pobaltí s Ukrajinou se doposud dočkali jen hory slibů a půjček, které budou muset krvavě splácet. Za nenávist k Rusku jim nikdo dluhy škrtat nebude. A už i Němci chápou, že slouží jen USA na úkor Evropy.

  OdpovědětVymazat

Redakce vás žádá, abyste diskutovali slušně, nenapadali spoludiskutující ani autory, abyste argumentovali věcně a fakty. Děkujeme.