Reklama

pondělí 28. srpna 2017

Pobaltí se dočkalo: Německo upozornilo, že "slepá nenávist" vůči Rusku je nepřípustná

28. 8. 2017    zdroj
Německý prezident Frank-Walter Steinmeier, který uskutečnil cestu po pobaltských republikách, varoval místní orgány před nekontrolovaným a přehnaným nepřátelstvím k Rusku. Steinmeier navštívil minulé úterý Estonsko, pak Lotyšsko a 25. srpna přicestoval do Litvy. Během své návštěvy uskutečnil prezident Německa setkání s politiky pobaltských republik a projednával budoucí rozvoj Pobaltí v EU a NATO.


Německý politik varoval orgány Pobaltí, že přehnaně a slepě nenávidět Rusko je nebezpečné, taková politika je vůči Ruské federaci nepřípustná.

"Světové dějiny přinesly už jednu lekci, která nás učinila spojenci s pobaltskými zeměmi. Nyní je naším společným úkolem, aby se "pronikavé ticho a slepé nepřátelství" vůči Rusku již nikdy neopakovalo", řekl Steinmeier.

Ještě dříve, když byl ministrem zahraničních věcí Spolkové republiky Německo, v roce 2016, Frank-Valter Steinmeier neschvaloval vojenské cvičení NATO Sabre Strike v Polsku.

Podle něj řinčení zbraní a bojovné výkřiky nejsou tím nejlepším nápadem velení NATO, který nepřináší užitek, ale může jen zhoršit vztahy s Ruskou federací.

Pro Novou republiku vybrala a přeložila PhDr. Vladimíra Grulichová

15 komentářů :

 1. No tak to je naprostá pravda že by někomu došlo že usa klidně obětují celou Evropu v zájmu zničení Ruska.

  OdpovědětSmazat
 2. http://www.svetkolemnas.info/novinky/zahranicni/5696-clanek-ktery-byl-odstranen-timto-zpusobem-moskva-zmarila-globalni-plany-washingtonu-a-londyna

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 0:14 Četl jsem to sláva presidentu Putinovi a RF.

   Smazat
 3. Pan president je velmi slušný člověk, možná mluví ze zkušenosti, třeba jeho dědeček je zakopán někde pod Moskvou či Stalingradem a ví, že s Rusy je lépe spolupracovat nežli blbě válčit.

  OdpovědětSmazat
 4. Nemeckym hovadum bych neveril ani kdyz mluvi pravdu
  Air Marshalla Sira Harrise a zase jim vypalit Drazdany
  Horni Dolni

  OdpovědětSmazat
 5. Milý Franku,
  nezapomeň to samé sdělit papeži a celému Vatikánu*

  OdpovědětSmazat
 6. Je to jen boj o Rusko mezi Německem a USA. Němci nejsou mírotvorci, ale chtějí již vyssávat země (především Ukrajinu), jak jim nastavili asociační dohody pro přidružení k EU. Drunk nach Osten mírovou cestou. USA a Německo, jeden za 18 a druhý bez dvou za dvacet. bv.

  OdpovědětSmazat
 7. Přehnaně a slepě nenávidět Rusko. Nepostrkoval a nepoňoukal ty pobaltské státy k nenávisti proti Rusku někdo!? Nezalévalo se odkudsi podhoubí, které tam bylo?

  OdpovědětSmazat
 8. Oč jde Pobalťanům? Mají málo půdy, jsou přelidněni? Ne. Okolo jedné třetiny domácích obyvatel z každé republiky odešlo na západních zemí EU. Pokud jde o Litvu a Lotyšsko nemají v těchto zemích národnostní menšiny na růžích ustlano, což je obecně známo. Kde je EU, nedohlédne snad z Bruselu k Baltu? Kde jsou havloidové, kteří mají tak dobropřejný vztah k lidským právům. Anebo, že by severovýchodním směrem nebylo třeba práv pro jisté skupiny lidí? Nějak ta pravda černá a láska selektivně koroduje. Morave

  OdpovědětSmazat
 9. Pohůnci a příbuzní germánů ze severovýchodu, jsou horší svých pánů. Kdyby je sovět v předvečer války nezabral, měl by to pak ve válce s páničkem ještě horší.
  Stejně tak i Finsko, s tou tehdejší polofašistickou vládou, s obrácenou svastikou na tancích a letadlech.

  OdpovědětSmazat
 10. Pobaltí jsou staré pruské oblasti. Takže se nejspíš cítí více být Němci, než Rusy.
  Německo udělalo vstřícný krok k Rusku, tedy vymaňují se z vlivu USA. Je to pro Česko dobrá zpráva, nebo špatná zpráva? Ale určitě „časy se mění“. P.K.

  OdpovědětSmazat
 11. Slepá nenávist vůči Rusku je špatná, ale řízená nenávist made in USA to je to správné kafíčko pro novou Evropu.

  OdpovědětSmazat
 12. Litevská prezidentka očekává ruskou invazi už delší dobu každou chvíli a pořád nic. Je to uměle vyvolávaný strašák, aby se NATO a USA usadily i v Pobaltí přímo u ruských hranic.To by si nikdo nenechal líbit, zejména USA, takže z toho může vzniknout velký konflikt, do něhož bychom byli zataženi i my, kteří už tam také sloužíme.

  OdpovědětSmazat
 13. V Lotyšku jsem pobyl. Jsou to skrytí a zarytí fašouni, jako na Ukr. Ruská menšina jsou otloukánci (zkušenost z r. 1982).

  OdpovědětSmazat
 14. Oni ti hlupáci v Pobaltí si mysleli stejně jako debilové z Ukrajiny, že za slepou nenávist vůči Rusku budou Západem neustále odměňováni a placeni. Skutečnost je taková, že když užitečný idiot splní úkol, bývá odkopnut a zlikvidován. Pobaltí s Ukrajinou se doposud dočkali jen hory slibů a půjček, které budou muset krvavě splácet. Za nenávist k Rusku jim nikdo dluhy škrtat nebude. A už i Němci chápou, že slouží jen USA na úkor Evropy.

  OdpovědětSmazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.