Reklama

.

.

pátek 25. srpna 2017

PODLOSTI, TVÉ JMÉNO JE PRESSTITUT

Zdeněk Jemelík
25.8.2017  blog autora

Chce-li policie proniknout do soukromí osoby, podezřelé z trestné činnosti, musí požádat státního zástupce, aby navrhl soudu povolení k použití příslušných opatření. I když soud žádosti vyhoví, může se v budoucnu stát, že Nejvyšší soud ČR jeho rozhodnutí přezkoumá a zpětně je prohlásí za nezákonné. Policejní zájem nelze považovat za neetický, protože prověření podezření na spáchání trestného činu či jeho prokázání je v nezpochybnitelném veřejném zájmu.


Novinářská chátra, která se zabývá skandalizací veřejně činných osob, se žádným podobným omezením nepodřizuje a bezohledně napadá bezbranné oběti své podlosti. Nikdo si nemůže být jistý, že jeho společenské setkání nebude fízlovat nějaký presstitut, který zprávu o něm uveřejní se znevažujícím komentářem. Nikdo si nemůže být jistý, že presstitut, s nímž se lehkomyslně pustil do hovoru, si nepořizuje zvukový záznam, jenž zveřejní s úmyslem svou oběť znevážit. Tímto způsobem vznikají nahrávky zcela soukromé povahy, které svým obsahem nemají povahu důkazu o trestném činu, ale jejich zveřejnění má sloužit pouze k házení bláta na oběť. Jejich skutečná informační hodnota bývá blízká nule. Mezi pachateli nestoudností se jména některých novinářů vyskytují opakovaně jako stálice. Za způsobené škody nenesou téměř nikdy odpovědnost, protože přece máme svobodu slova. Naopak, nekalým způsobem získané poznatky vplétají do svých článků, čímž je přetvářejí na peníze.

Zveřejnění takto získaných informací často přináší postiženým osobám různé nepříjemnosti.
Například účastníci pohodového přátelského večírku, pořádaného jistou advokátní kanceláří pro své příznivce, dostali díky serveru Neovlivní Sabiny Slonkové příležitost, aby se pokochali svými karikaturami na uveřejněném komentovaném seznamu účastníků. Nad jejich účastí pak projevil nevoli ministr spravedlnosti, který dokonce hrozil, že jednoho z justičních činitelů pošle před kárný soud. Napadený jej nevykázal do patřičných mezí, ale za údajně pokleslé jednání se pokorně omluvil. Příštího večírku se již nezúčastnil. Také několik dalších stálých účastníků se příštího rozptýlení raději vzdalo.

Podobné večírky pořádají i jiné advokátní kanceláře. Bývá na nich přívětivá atmosféra. Přicházejí na ně kultivovaní lidé s podobným vzděláním a zájmy, kteří se většinou znají řadu let a navzájem se rádi vidí. Dbá se na důstojné vystupování účastníků. Zájmu Sabiny Slonkové se ale těšil právě jen určitý večírek, který je svou úrovní po všech stránkách špičkový.

Mezi případy tajného pořizování zvukových nebo i audiovizuálních záznamů a jejich zveřejnění některé vyvolaly vážné problémy. Tak Luboš Xaver Veselý po natáčení rozhovoru s vrchní státní zástupkyní Lenkou Bradáčovou pro rádio Frekvence 1 nechal zapnuté mikrofony a zveřejnil pak záznam jejího uvolněného povídání. Výsledkem bylo narušení součinnosti mezi vrchním státním zastupitelstvím a protikorupční policií a nakonec odchod ředitele protikorupční policie Tomáše Martince ze služby u Policie České republiky. Na Lenku Bradáčovou pak podal žalobu na ochranu osobnosti, s kterou u soudu neuspěl. Ten, jenž svou indiskrétností patálii vyvolal, si asi pomyslel, že nejlepší obranou je útok a také podal na Lenku Bradáčovou žalobu na ochranu osobnosti. Rovněž neuspěl, ale jinak se mu nedostalo žádné odvety za vyvolání skandálu, jenž měl za následek poruchy v chodu trestního řízení.

Mimořádně velký otřes na politické scéně vyvolalo zveřejnění údajných tajných nahrávek rozhovorů dnes již bývalého novináře MF Dnes Marka Přibila s Andrejem Babišem.Poslancům dalo podnět k mnohahodinovému mlácení prázdné slámy, jímž klesli na úroveň téže novinářské chátry, nad jejímž chováním se okázale pohoršovali. Důstojnost by si zachovali, kdyby s nahrávkami naložili podle návodu k zacházení s anonymy, jenž jsem v raném mládí slýchal ve škole: anonym patří do koše. Marek Přibil tak za součinnosti poslanců spustil bouři, na jejímž konci stál odchod Andreje Babiše z vlády.

Zářící hvězdou mezi skandalizujícími pressstituty je nepochybně Janek Kroupa. Soudím, že zástup lidí, jimž během své kariéry dopomohl k nesnázím, je hodně dlouhý. Přiživil se i na kauze Marka Přibila. Snažil se prokázat jeho napojení na nejvyšší kruhy velení Policie České republiky. V této souvislosti škodil policistovi Bronislavu Šabršulovi, který se sice nikdy v životě s Přibilem nesetkal, ale podle Kroupy měl být jedním ze zdrojů jeho informací. Policistu požádal o rozhovor. Před jeho zahájením se zavázal, že jej nebude nahrávat a znova i v průběhu rozhovoru jej ujistil, že nepořizuje zvukový záznam. Zachoval se ale podle: slib nedodržel a takto získané informace zhodnotil v několika článcích, v nichž policistovy výroky umně překroutil, přeměnil v polopravdy, nebo do nich vsunul prosté nepravdy. Obešel také se svými falešnými informacemi policistovy nadřízené a snažil se jej poškodit.

Bronislav Šabršula je policista s dlouholetou praxí. Byl vedoucím Územního odboru PČR v Uherském Hradišti. Vystoupil jako svědek obhajoby v procesu proti bývalému policejnímu prezidentovi Petru Lessymu, instalovanému k velké nevoli Petra Nečase a dalších předáků ODS a následně svrženému intrikami GIBS a bývalého ministra vnitra Jana Kubiceho. Bronislav Šabršula ve svědecké výpovědi mimo jiné odhalil nekalé praktiky tehdejšího krajského ředitele PČR Bedřicha Koutného a jeho náměstka Jaroslava Vaňka, čímž uvedl do chodu děje, jež nakonec vedly k jejich odchodu do civilu. Než ale padli, stačili vyvolat proti němu kárné řízení a postavili jej mimo službu. Vyšetřováním GIBS se později prokázalo, že skutek, kvůli němuž bylo řízení proti němu zahájeno, se nestal. Vrátil se do služby, nikoli však na své původní místo: během kritické doby mu vypršela platnost bezpečnostní prověrky, bez které by nemohl svou původní funkci zastávat, a NBÚ její obnovu neuvěřitelně protáhl daleko přes hranici limitů, stanovených zákonem. Nové uplatnění se pak pro něj našlo až v Praze. Pro policistu, který má kořeny na Luhačovicku a jehož rodina žije v Luhačovicích v rodinném domě, je přeložení pohromou. Snaží se o návrat domů a právě skandalizace Jankem Kroupou mohla jeho úsilí zmařit.

Janek Kroupa se ale pustil i do přímé skandalizace Andreje Babiše zveřejněním části nahrávky jeho rozhovoru s dvěma podnikateli, pocházející z r. 2012. Její obsah má částečně znevážit Václava Klause. Informační hodnota nahrávky a souvisejícího článku je prakticky nulová. Dovídáme se o jednáních a postojích Andreje Babiše před založením hnutí ANO2011 způsobem, jenž jej zpochybňuje jako autora myšlenky na jeho ustavení, o jeho sponzorování ODS, nebo také o tom, že Václav Klaus bral svou sekretářku za ruku a vysloužil si její neuctivé výroky. Domnívám se, že bez těchto informací by se veřejnost bez obtíží obešla.

Na nestoudnost Janka Kroupy navazuje další stálice mezi skandalisty, tedy Jan Hrbáček, který „pro jistotu“ uveřejnil výše uvedenou nahrávku s patřičným komentářem celou, prý aby předešel zneužití jednotlivých jejích částí.

Pořizování tajných nahrávek a jejich zveřejňování ve chvíli, kdy mohou napáchat co nejvíce škody, je mimořádně podlé jednání, které by měla veřejnost odmítnout a slušné redakce by měly odmítat jejich zveřejňování. Ale veřejnost se pídí po senzacích a jejich uveřejňování zlepšuje odbyt novin či zájem posluchačů a diváků o vysílání, proto je naopak přijímá a přispívá tím k udržování životní úrovně skandalistů. Je to podobný případ jako úniky informací z trestních spisů: žádná organizační, kázeňská či trestní opatření jim nezabrání, pokud je zde někdo, kdo je ochoten za uniknuvší informace zaplatit a zveřejnit je.

Skandalisté potřebují vyvolávat nepříjemnosti a chaos. V tomto se podobají teroristům. Pokud se jimi zabývají orgány veřejné moci, naskakují na jejich hru a dodávají jim chuť k pokračování v nemravném díle.

Skandalistům nejde o veřejný zájem, ale o jejich prestiž a peníze. Nejzajímavější jsou pro ně placené zakázky, aby někoho poškodili. Všimněme si například, kolik článků vyšlo a kolik hodin vysílacího času rozhlasu a televize zabraly komentáře k Přibilovým nahrávkám. Vše se ve výsledku zaplatilo z kapes příjemců bezcenných informací.

- - - 

30 komentářů :

 1. No jo pěkny bordel tu udělali " modří soudruzi" a jejch příznivci.

  OdpovědětVymazat
 2. Jako vždy, dobrý článek, podle mého, vyvolávání chaosu a neklidu ve společnosti by mělo být trestným činem a žádní novináři by z toho neměli být vyjmuti.A já si dokonce myslím, že by i současná legislativa to mohla při správném výkladu postihovat.Ale zdá se, že to někomu tak jak to je vyhovuje a že z toho má prospěch.

  OdpovědětVymazat
 3. V prvé řadě je to neserioznost špičkových politiků, kteří dostatkem prostředků přes novinářskou žumpu tyto chaotické náležitosti vyvolávají.

  OdpovědětVymazat
 4. Politici, státní zaměstnanci a lidé co se bojí zneužití svých vyřčených slov by ve svém zájmu pořizovat zvukové záznamy svých slov. Čistému vše čisté. Samozřejmě diskutující se mohou dohodnout jinak, pořídit o dohodě záznam a pak nemají právo zveřejňovat tajné nahrávky. Tajné nahrávky může povolit jen zákonem stanovený orgán a taktéž povolit jeho způsob užití. PRADĚDA.

  OdpovědětVymazat
 5. Kroupa je synem svého otce (bývalého poslance, který jednou český národ veřejně označil za luzu), další členové rodiny jsou přicucnuti na státní sponzoring přes tzv.neziskové organizace, např. "Post bellum" a pořádání různých akcí (např.výstava o atentátu na Heydricha konaná na Karláku, kde byly některé informace podle "požadavku doby" poněkud přefiltrovány.
  A výše zmiňovaný skandalista Hrbáček byl už před pár lety odhalen (tuším Š.Kotrbou) jako agent BIS.

  OdpovědětVymazat
 6. PROČ VZÝVÁTE SLOVO PESSTITUT? PROČ?
  není žádný server, který nevyhlazuje své přispivatele za to, že píší pravdu!!!
  není nikdo, kdo by chtěl napsat pravdu o zločincích, kteří rozkradli ČESKOU REPUBLIKU a ZOTROČILI český národ!§§
  O čem chcete diskutovat???
  když mažete jakékoliv příspěvky, které vás usvědčují z kolaborace s iciky

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Rasistické slinty samozřejmě mažeme.

   Vymazat
  2. vy nejste rasa Dvořáku a slintali jste 40 let před listopadem a 30 let po něm.
   a teď končíte

   Vymazat
  3. Vašemu textu nerozumim. Kdo je to "vy"? Co že jsem to prováděl před svým narozením?

   Vymazat
  4. 19:49 - Tu se totiž maže jen pravda a mažeš ji právě ty rudej zmrdáku a tvůj spolek lhavých rudých mršin placených Putlerem z peněz, o který kremelský židočekista, tenhle ugrofinskej gauner s krysím xichtem, okradl ruskej národ a slovanskej lid! - http://zpravy.e15.cz/zahranicni/politika/putin-ma-byt-nejbohatsi-clovek-na-svete-vlastni-az-200-miliard-1329131

   Kam se na něj hrabe ňákej Gates! Nebo tahle jeho jevrejská podržtaška - http://iks2010.info/?p=112380

   To sou panečku sídla, to je jachtička! To by bylo výživná publicistika tu, furt je co se Ruska týká vo čom psát, ale toho se právě místní bojej!! Páč by jim Putler zastavil tučný apanáže! Proto se tu překládaj jen sračky co jeho zlodějskou bandu vynášej do nebe a na jeho odpůrce snášej hromy blesky, třesky plesky! - http://iks2010.info/

   Vymazat
  5. Anonymní26. srpna 2017 8:50
   Filcka přisátá k americký prdeli tu opět po ránu perlí. Každému tu nadává, přitom blahem uchcává.
   Kdo ho platí toho čmouda, nebo je jen blbej jouda?

   Vymazat
  6. Podlost ! to jsou Češi ?!!!! zrádci ,jedni Amiky a zapaďacku verbeš a druzi zase Rusi !!! Kde je ta Česka hrdost ! v pi.. !Třeba se po zabíjejte !!!!

   Vymazat
  7. 8:50 Fašistický makrely poskok tu furt leze a nadává že kraďouskův zmrdáku.

   Vymazat
  8. Pisatel v 8,50 je duševní chudák, ubožák a hulvát. Možná nemůže víte co, tak se realizuje takto. Nereagujte na jeho blitky, stejně normálnímu slovu nerozumí. Musí být pro něj hodně těžké vydržet sám se sebou a žít takový nicotný život. Zaslouží si jen opovržení a naprostý NEZÁJEM.

   Vymazat
  9. 9:48 Aha ty neumíš rusky ty rudej pračuráckej kreténe:) To jsou ruský zdroje, víme? Ruskýýýý! Ne židokremelský, hovado debilní ...

   Vymazat
  10. 10:57 Makrely? ty už as taky netušíš vůbec co žvaníš, co ty komoušská zdechlino neschopná života bez nafetování prdy svýho kreténskýho liliputního fýrera z Kremlu? Koukni esi nemáš "kraďouska" v ledničce! :D:D:D

   Vymazat
  11. 10:59 A cos ty ty hovno komunistický?!?!?? Vy zkurvený bezmozci co si tady vod rána do rána lajete na všeliký "kraďousky" byste měli vodsud vodtáhnolut do Putlerstanu! Tam by vás to přešlo raz dva zmrdi!! Tam totiž tací lůzři žijou v popelnicích zlitý pěnou do koupele zatímco hrstka vorů se koupe v šampusu na svých luxusních dačách či jachtách a neví coby si ještě mohla koupit! Tam by vás ta závist tuplem sežrala kreténi pomatený ...

   Vymazat
 7. Tak jsem kouknul na Hovinky, kde se nám zase rozvášnil jistý Pché. Podle toho jak propíral ty antikomunisty od ANO ne, tak musím uznat, že Pché je náš !
  Ty zlotřilé antikomunisty od babiny, jako stropek, joudaova, či tužkazlá, pěkně osolil.
  Tak klucí levostranní, máme zase nového spojence v boji proti kalouskům.

  OdpovědětVymazat
 8. Pokud jde o diskreditaci kterékoliv "nepohodlné osoby", je dovoleno vše!

  Jen mě zaráží, že se tím zabývá poslanecká sněmovna. Logickým krokem by bylo, kdyby dali "nahrávku" policii, která má dostatečné možnosti aby zjistila, zda nahrávka je podvrh, zda je jakkoliv upravená, či dokonce sestříhaná. Pak má další možnosti zjistit kdo nahrávku pořídil, upravil, či sestříhal a proč to dělal, popřípadě na čí zadání.

  Jestliže na tyto otázky by policie neuměla jednoznačně odpovědět, tak bych zakázal zákonem se poslancům ze sněmovny takovými věcmi se vůbec zabývat! Poslanci sou přece zvoleni ze zcela jiných důvodů, než aby suplovali práci policie a hráli si na ty spravedlivé!

  Jen pro osvěžení paměti - kauza Čunek!!! Žádné "podezření" se nepotvrdilo, ale účelu bylo dosaženo!!! Čunek byl ODSTRANĚN z vysoké politiky! Mohl se vrátit, ale kdo ho tam vrátí na jeho pozici? Snad ne soud. rgumen pouze pro naivky a dementy!

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Ona ta havěť v parlamentu se cítí být bohy a nejradši by ty své rypáky strkali do všeho. Oni jediní spravedliví a neomylní!!!!
   V případě nepohodlných osob navíc jsou to na 99,9% účelové kauzy. Cílem není nic vyšetřit (toho ta sebranka ani není schopna), ale očernit, pošpinit, pomluvit, zanést do občanů co nejvíc pochybností ...
   To, že v tom novináři pomáhají, je HNUS + OSTUDA, média by měli být nestranná a strážci demokracie, ale ta tu už dávno není a novináři jsou hnusná chátra lezoucí do zadku komukoliv, kdo má i minimální moc. K blití.
   Jediné řešení = ZCELA IGNOROVAT!!!!!!

   Vymazat
 9. Koho chleba jíš, toho píseň zpívej. Presstituti se chovají v tomto nepřirozeném společenském systému zcela přirozeně.

  OdpovědětVymazat
 10. Úroveň "novinářské" práce je u nás naprosto skandální! Dobře , všude existuje bulvár, ale u nás prorostl do médií, která by měla být seriozní, nebo se alespoň tak tvářit. Daleko horší jsou však účelové "úniky" z živých kauz a spisů a nějak se "nedaří" je rozkrýt a potrestat!
  Dokonce se tady "soudí" a vyšetřuje veřejně , jako třeba kauza Kramný, která bude mít ještě těžkou dohru, protože zde došlo i k manipulaci u soudních znalců a soudu samotného! To bude pro stát hodně drahé a doufám, že tentokrát budou postiženi i aktéři!

  OdpovědětVymazat
 11. Já mám s presstituty jasno.Otevřeš ČT ,jukne na tebe presstitut .Noviny nečtu několik let.Když si chci přečíst Lenku Procházkovou,Petránka,nebo některého NEpresstituta,vyhledám na netu.Je mi z nich k zblití.Podívejte se na celou vládu,nakonec Sobotka je vůdce v této činnosti,do poslanecké sněmovny,dokonce i k těm dědeček a babička,ujídají chlebíčka,samý zkřivený charakter.O soudech a státních zástupcích nemluvě!Proto volím SPD !

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. 100% souhlas.
   Lidé jako Sobotka a spol nepatří vůbec do politiky, slaboši, pleticháři, korupčníci, řiťolezci bez názoru a lokajové Bruselu ... jen díky této havěti se tu rozmohly všechny nešvary, kterými trpí západní země. Těch je mi sice líto, ale nežiju tam, tam se musí postarat jejich obyvatelé - na naší zemi mi záleží a takovézo švábi u moci postě nechci, chci tady mít normální zdravou sebevědomou vládu a svébytnou zem, která nebude panáčkovat EU u konečníku.

   Vymazat
  2. Sobotka je ubožák. Neznám jinou zemi na světě, kde by úřadující premiér pomlouval v zahraničí úřadujícího prezidenta. To dokáže snad jenom ubohý hlupák. Jsem zvědavý, co s ním po totálně prohraných volbách ČSSD udělá. Nehodí se naprosto k ničemu. Možná poslat za Atlantik, aby vydělával na dluh za Altnera.

   Vymazat
  3. Dnešní vláda a její demokratura26. srpna 2017 14:23

   Dnešní česká vláda pod velením Sobotky je protilidová! Je hrobařem české sociální demokracie a politické levice, oporou islámského multikulturalismu a politických protinárodních neziskovek. U nás není demokracie, ale demokratura! Ve skutečnosti je demokratický politický systém v kolapsu, ekonomický na JIPce. Stojíme na hraně korporátní totality, jsme ve vážné mezinárodní bezpečnostní krizi, čelíme rozpadu společenské soudržnosti, nevážíme si tradiční rodiny a přirozených hodnot, nerespektujeme přirozený řád. A „naše“ vláda tyto negativní trendy vědomě akceleruje v zájmu nikým nevolených, domácích i zahraničních mocenských struktur.
   Dnešní vláda je odporné bratrství kočičí pracky, které pro obranu a suverenitu naší české země neudělá vůbec nic! To proto, že má plné ruce práce s olizováním bot a zadku býv. svazáčce Merkelové a Bruselu.
   A to se týká nejen ČSSD, ale všech dosavádních kolaborantských a protilidových partají, jako ODS, KDU-ČSL, TOP09, Strany zelených, býv. Věci veřejních...
   • www.vlasteneckenoviny.cz/?p=178798
   • www.novarepublika.cz/2017/05/byla-sobotkova-vlada-prospesna-lidem.html#more
   • www.novarepublika.cz/2017/06/vk-4.html#more (nejvetsi tunel za 3 biliony korun)
   • www.vlasteneckenoviny.cz/?p=186511 (vlastizrádní poslanci)
   • www.vlasteneckenoviny.cz/?p=186730 (vlastizrádní senátori)

   Vymazat
 12. Po čárce a tečce se dělá mezera!

  OdpovědětVymazat
 13. Těmhle lidem nevěřím ani pozdrav.

  OdpovědětVymazat
 14. Novináři vymřeli a nejen v Česku. Ti dnešní medializátoři, to jsou kovaní zločinci, vydělávající na tvorbě bídy druhých. A pak, po revoluci, se budou jen oni sami divit, jak skončili!

  OdpovědětVymazat
 15. Škoda, že reakci na skvělý článek znehodnocují hulváti a zřejmě i duševně nemocní lidé, viz 8:50. Ale i takoví jsou mezi námi potřeba, pak si více vážíme těch slušných a duševně zdravých.
  Volič-Vilč

  OdpovědětVymazat