Reklama

.

.

čtvrtek 24. srpna 2017

Pokud přijde válka, neviňte z toho „vojensko-průmyslový komplex“ – věci jsou ještě horší, než si myslíte

James Petras
24.8.2017 Katehon, překlad Zvědavec

Jak se bubnování válečných bubnů zintenzivňuje pro to, co by mohlo vypadat jen jako „báječná malá válka“ proti Severní Koreji, sluší se provést inventuru stávající, zdánlivě úspěšné, snahy připravit prezidenta Donalda Trumpa o jeho pravomoc provádět jakoukoliv zahraniční a národně-bezpečnostní politiku, která jde proti přáním tak zvaného vojensko-průmyslového komplexu, či VPK. Zadáme-li si do Googlu „vojensko-průmyslový komplex“ (v uvozovkách) spolu s heslem „Trump“, dostaneme téměř 450,000 výsledků od všech zdrojů, a téměř 26,000 jen od zpravodajských zdrojů.


Během kampaně 2016 a v počátečních týdnech svého úřadování byl Trump někdy popisován jako hrozba pro VPK. Ale během času, po jmenování do jeho vlády více generálů a postav z řad elit (včetně některých lidí údajně napojených na George Sorose) a po vyhození Trumpových loajalistů není překvapením, že jeho politika se stále více vzdaluje od politiky předešlých vlád a že je spíše jejím pokračováním (například přijetí Černého Hory do NATO). Někteří nyní říkají, že Trump je nejlepším přítelem VPK, a možná vždy byl.

Existují ti, kteří popírají, že VPK vůbec existuje. Jeden samozvaný konzervativní blogger píšící ve prospěch války a intervence, a silně neokonzervativní National Review mluví o existenci VPK jako o „mýtu“ šířeném „konspiračními teoretiky“. Jistě, připouští se, že je vhodné mluvit o takovém konceptu, když před ním varoval prezident Dwight Eisenhower v r. 1961, ve svém projevu na rozloučenou. Protože tehdy ozbrojené síly spotřebovávaly asi 10% amerického GDP. Ale nyní, kdy je tento podíl oficiálně 3,2%, méně než 600 miliard ročně, je tento výraz údajně nevhodný. (Existují lidé, kteří tvrdí, že skutečné náklady na armádu přesahují ročně 1 bilion dolarů.

Na odkazu na peníze je něco pravdy. V porovnání s „válkami dle výběru“, které charakterizovaly chování USA po skončení studené války se Sovětským svazem, bylo méně pravděpodobným, že VPK 50. a 60. let se zapojí do zahraničních vojenských eskapád. Existence jaderně vyzbrojeného nepřítele světové třídy ve formě SSSR zmírňovala tendence avanturismu. Nejzávažnějším „bojem“, do kterého se klasický VPK upřednostňoval zapojovat, byly války mezi agenturami o prostředky z rozpočtu. Údajně poté, co se před generálem Curtisem LeMay, velitelem amerického strategického letectva, jeden podřízený důstojník zmínil o SSSR jako o „nepříteli“, LeMay ho přerušil a opravil ho: „Mladíku, Sovětský svaz je náš protivník. Naším nepřítelem je námořnictvo.“

Avšak dnes je „vojensko-průmyslový komplex“ zastaralým výrazem, který nepopisuje komplexnost a vliv současných struktur. Skutečně, dokonce i za Eisenhowera byl VPK více než pouhou dvoučlennou strukturou skládající se z Pentagonu a vojenských kontraktorů, patřila do něj i třetí klíčová oblast: kongresové výbory, které poskytovaly peníze, znamenající pro VPK životní mízu. (Údajně dřívější návrh projevu obsahoval výraz „vojensko-průmyslovo-kongresový komplex“ (http://www.consortiumnews.com/2011/011611b.html), což je úplnější popis toho, co bylo nazváno „železným trojúhelníkem“. Když byl dotázán na změnu v konečném textu, Eisenhower odpověděl: „Více než postačovalo popíchnout armádu a soukromé průmyslové firmy. Nemohl jsem popíchnout i kongres.“)

Nejen, že se železný trojúhelník během studené války, kdy se z výroby vojenského vybavení stalo penězonosné jádro VPK, nadále rozšířil, ale nafoukl se do ještě větších rozměrů poté, co určený nepřítel, SSSR, v r. 1991 skončil. I když na kratičký okamžik probíhaly naivní diskuse o „mírové dividendě“, která by ulevila americkým daňovým poplatníkům a sňala z jejich beder zátěž „dlouhého temného boje“ s komunismem (jak řekl John Kennedy), tento názor rychle upadl v zapomnění. Místo toho se nejen udrželo „tvrdé“ jádro VPK – nejprve díky Iráku, kde bojoval proti „agresi“ Saddama Husseina v Kuvajtu, pak na Balkáně v 90. letech, jako součást odhodlání NATO „neustoupit z oblasti nebo od své činnosti“ – ale zapojil se i do „měkkých“ oblastí kontroly.

V posledním čtvrtstoletí se to, co začalo jako Eisenhowerův VPK, zmnožilo a rozrostlo do hybridní struktury, proniknuvší do hloubky a obsahující neskutečnou šíři oblastí jak soukromého, tak veřejného sektoru. Do obrysů toho, co zaměstnanec kongresu Mike Lofgren nazval „deep state“ (kdy tento výraz především díky Lofgrenově snaze zdomácněl), patří nejen krvesmilní „experti“, kteří ovládají myšlení oficiálních médií, ale jeho součástí jsou prvky všech tří pilířů americké vlády, soukromé firmy (obzvláště finanční sektor, vládní kontraktoři, informační technologie), mozkové trusty, nevládní organizace (z nichž mnohé příliš nevládními nejsou, jsa financovány americkými oficiálními agenturami a našimi „spojenci“, satelity a podřízenými koloniemi), vyšší vzdělání (obzvláště příjemci rozsáhlých výzkumných grantů od ministerstva obrany) a dvě politické strany a jejich volební operativci; plus bezpočet lobbistů, volebních konzultantů, průzkumníků veřejného mínění, manipulátoři, mediální čarodějové, právníci a další funkcionáři.

Srovnávání VPK z r. 1961 s jeho potomkem, dnešním hlubokým státem, je jako srovnávat koně a buginy s vozem formule 1. Šéfové hlubokého státu se těší moci a privilegiím, před kterými by stará sovětská nomenklatura, kterou připomínají, bledla závistí.

Skutečně, děsivá podobnost hlubokého státu a zaniklého sovětského protějšku se projevuje v jeho bující snaze označovat domácí americký disent za vlastizradu, za nadšené podporování šílených levičáků. Jak napsal Daniel McAdams z Institutu míru a prosperity Rona Paula:

„Vláda by nikdy nesestavila, nezanalyzovala a nezaměřila se na soukromé zpravodajské instituce jen proto, že se odchylují od oficiální linie neokonzervativců ve Washingtonu.

Tedy snad zatím ne. Ale některé americkou vládou financované „nevládní“ organizace to již činí.

Německý Marshallův fond má dnes s Německem společného méně, než když byl po druhé světové válce založen, jak ukazují hodnocení amerického Marshallova fondu. Dnes je financován především americkou vládou, spojeneckými vládami (obzvláště z Rusko nenávidějícího Pobaltí), nekonzervativními granty poskytujícími nadacemi a vojensko-průmyslovým komplexem. Prostřednictvím svého podivně sovětsky znějícího projektu „Aliance pro zajištění demokracie“ spustil něco, co nese název „Hamilton 68: Nový nástroj pro sledování ruských desinformací na Twitteru“.

Tento projekt monitoruje 600 twitterových účtů, o kterých Německý Marshallův fond tvrdí, že jsou „účty, které prosazují ruský vliv a desinformační cíle“. Které účty monitoruje? To nám neřeknou. Jak vybírají ty, které budou monitorovány? To nám neřeknou. Za jakým účelem? To nám neřeknou.

Jak ironické, že něco s názvem Německý Marshallův fond používá taktiky Stasi, aby umlčel alternativní média a názory ve Spojených státech!“

Sovětská nomenklatura to vdala bez boje. Je nepravděpodobné, že tak učiní její americký protějšek. Jestli se Trump nakonec rozhodne s ní bojovat, nebo jestli se ji bude snažit vyhovět, je stále předmětem diskusí. Někteří tvrdí, že podepsáním zákona uvalujícího sankce na Rusko, Írán a Severní Koreu již kapituloval. Ale buď jak buď, válka neválka, věci budou velmi pochmurné.


If War Comes, Don’t Blame the ‘Military-Industrial Complex’ – Things Are Even Worse Than You Think vyšel 16. srpna 2017 na katehon.com. Překlad v ceně 473 Kč Zvědavec.

52 komentářů :

 1. Honolulu co by jste dělaly s těmi vyrobenými zbraněmi, vždyť je to víc jak polovina světové výroby. Dále napsal jsem Vám odpověď na Váš poslední příspěvek u článku OPĚT JSME BYLI z 22.8.2017. Rád bych znal Váš názor. PRADĚDA.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Hele Praděda, Hovnolulák nemá žádní názory - má totálně vylízanej málovýživný amický mozek! Jeho názor může být nanejvýš tak na úrovni zretardovaného amíckeho kafemlynku!
   A Vy ho jen svým podbízením jen hecujete a nabuzujete, aby zde na českém webu opruzoval, řádil a tlachal ty své nesmysly!!!

   Vymazat
  2. 8,14 - tak na diskuze nelezte, když se vám tu nelíbí, já Honolulu čtu a jeho názory jsou zajímavé a vesměs i správné

   Vymazat
 2. Pokud parazitismus a zisk budou na Zemi vládnout, pak jsme vysoce nebezpeční nejen sami sobě, ale i jakýmkoliv mimozemským formám humanoidního života (pokud existuje) a koledujeme si jako nebezpečná expansní forma existence o jeho obrannou reakci - útok na nás.
  Je čas zavřít parazitům nenažraného držky a po dobrém to asi nepůjde. Věčně nenažraného psychopata a sociopata nepřesvědčíš. Má jinou stavbu mozku a jiné myšlení!


  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Já se z toho snad poseru, až to všechno bude moje! Moje, moje! Jenom moje!
   Rockefeller

   Vymazat
  2. Autor článku má pravdu, protože pud války, jak píše Henri Bergsson je hluboce zakódován v genech každého člověka, jen se ho u každého jedince nepodařilo stejně potlačit. Boj tříbí! Vynáší na povrch vynikající jedince a vyhání z času přebytečný kompars, neb lidstvo existuje jen jako materiál pro šlechtění vynikajících jedinců, kteří píší dějiny! Ostatní z nich jsou pak beze stopy odejiti v podobně kolaterálních ztrát ... Proto jsou války jsou potřebné kvůli nezdegenerování. Dokud Řím vedl války, ty skutečné, ve kterých šlo o bytí a nebytí Republiky, jakou byla ta s Pyrrhem, Jugurthou či Mithridatem a hlavně ovšem s Hannibalem, země byla pevná jako ocel, lidé v ní hrdí a nezdolní! Zocelení bojem a každodenním nebezpečím, potřebou sebeobětování! Jak ale nastal tzv. mír, tedy jistí imperátoři - cézaři vedli místo válek jen různé drobné válčičky či spíše šarvátky na vzdálených hranicích říše, tu s Germány, jindy zas s primitivními Dáky či Svéby, nastal úpadek! V samotném Římě pak množili se buzeranti, děvky a alkoholici a rostla korupce, letargie, tupost, bujely blbost a intrikaření! Dnes se k tomuto stavu opět přibližujem. To chceme?

   Vymazat
  3. Co je u lidí silnějším pudem? Chtít bojovat a nebo empatie?
   Lidé se mohou zocelovat i v době míru a tříbení v boji? Co se zamyslet ... v boji umírají první zbabělci a nebo hrdinové? Větší šanci na přežití mají Ti co utíkají první a nebo Ti co se bijí do poslední chvíle?
   Válka přináší, troufnu si tvrdit u většiny zúčastněných, přehodnocení životních priorit, prozření. Tak jako se to stává těm, co se dostanou do blízkosti smrti. Může jít o posun a přerovnání hodnot, které nenastane ani po hodinách meditací ....
   Úpadek společnosti nastává ve chvíli, kdy vládnoucí třídě poklesne morálka tak, že se to ani nesnaží tajit. Kdy morální se stává přežitkem a mladí přestanou naslouchat zkušenostem starších. To úzce souvisí se vzděláním a výchovou ke kritickému myšlení a ne jen papouškováním předložených dat.
   Řekněte vojákům "hoši, ztráty mohou u některých jednotek až 90%" a pak se jich zeptejte, zda chtějí bojovat.
   Až se společnost bude schopná transformovat a vycházet ve vzájemných vztazích bez válek, pak teprve budeme moci hovořit o rozvoji lidstva, do té doby budeme zamrzlí ve stavu ... před 10 000 lety?
   ABC

   Vymazat
  4. 8:56 O tomto zdánlivém "úspěchu zbabělců" polní maršál Suvorov kdysi prohlásil: "Hrdinům se kulky mnohdy vyhýbají i v přední linii, zbabělce si ale smrt spolehlivě najde i schovaného za posledním vojem v křoví!".

   Vymazat
 3. Panove, mam pro vas informace takoveho druhu, ze za nejakou dobu si valku sami boudete prat !

  Cernosi a nekteri barevni se domahaji noveho zakona !

  V pripade, ze nemate potomky, tak vas zbudovany majetek (domy, byty, obchody a nemovitosti - vubec) pripadnou automaticky jim, protoze jste rasiste vsichni !

  Toto je prvni faze zakona, druha faze je ta, ze vam to budou zabavovat jeste za vaseho zivota, at rodinu mate nebo nemate. Tak jak to delali v Johannesburgu v 90-tych letech...

  Prestizni americke skoly jsou nedostupne a nepripustne belochum. Barevni jsou uprednostnovani ! Barevnych je 60 % ! Ti studuji v v ramci Affirmative Action ! To znamena , ze jsou na ne kladeny daleko mensi pozasdavky. Takze budete napr. v nemocnicich v rukou Idiotu !

  President Trump jim (Deep state) stoji v ceste v mnoha snahach jejich politiky. Vcera zautocil na tuto skupinu of Deep state.
  Kdyz nezautoci, tak padne a kdyz zautoci, tak padne jen na 70 % ! Zde je mala nadeje, ze ho nedostanou, tam kde by chteli.
  nick HONOLULU

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. DZI DO PERDELE, TY VYMASTENEJ HOLOMKU!

   Vymazat
  2. 1:34
   Blábol hodný detence u docenta Chocholouška.
   Breitbart News Bannon setřel Trumpa kvůli eskalaci války v Afghanistanu a nazval ho flipflop.
   Již není potřeba Trumpa odstranit, je plně pod kontrolou Deep State, podepíše vše co k podepsání dostane.
   Ano bude to ten nejůžasnější, nejlepší president USA všech dob, jak zde nejaký honolulu prohlásil před pár dny.
   Poslední opravdový president byl JFK který měl opravdový zájem o dobro pro své obyvatele.
   Proto ho zavraždili, chtěl sebrat FED právo na tisk peněz.
   Od té doby jsou všichni následující "presidenti" pouhé loutky v rukách židovských lichvářů. Trump není vyjímka, to se konečně potvrdilo v uplynulých pár dnech.

   Vymazat
  3. 8,17 a 11,5 - držte proboha huby!!!!!!!!!
   Prč sem lezete, když vás to nezajímá a tolik irrituje. Pokud si potřebujete zanadávat. jděte na WC a tam si vypláchněte hubu.
   Honolulu má absolutní pravdu a s tím nic nenaděláte, ani kdybyste se zbláznili!!!!!!
   A pokud vám vadí, že je z USA, tak jste Hňupi.

   Vymazat
 4. Obama za 8 let jeho vlady zdevastoval armadu na okraj jeji existence.
  Trump ji opravuje a buduje.
  niock HONOLULU

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. DZI DO PERDELE, TY VYMASTENEJ RECYKLOVANY TROTL A NEOPRUZUJ ZDE!!!

   Vymazat
  2. Zavři hubu, blbečku z 8:21

   Vymazat
  3. Trump je stejný grázl, jako Obama, Bushové a Clinton - buduje armádu, aby mohl terorizovat svět. V Afghánistánu US army zůstane, protože Trumpeta je velkohubý lhář a navíc blbec.

   Vymazat
 5. 0:55...Kde je clanek "OPET JSME BYLI" ?
  Precenujtete moje schopnosti.

  Zbrane jsou dulezite pro pristi valku mezi kozomrdy a nami. Tyto valky se opakuji od roku 1250 B.C. (Kadesh) pravidelne.

  Protoze nase rasa v soucasnosti ma jinou psychologi nez mela drive (vliv konstelace Aquarius), tak to znamena, ze vlivem noveho racionalniho mysleni a matematiky se staneme konecnymi vitezi. (Kdyz nam to Deep state nepokazi.)
  nick HONOLULU

  OdpovědětVymazat
 6. Vy by jste nemeli PODCENOVAT nasilne prevedeni vaseho majetku, (1:34), t.zv. "levici", ktera se na
  to chysta !
  (Black Life Matter, Antifa, Globaliste, NWO a Trockysticka Neocon's !)

  Plan toho vseho je propracovan do detailu a dostalo se to do rukou bezpecnostni agenture, ktera to zverejnila a poslala vlade.

  Vzpomente si na vase 50-ta leta ? (Gottwald, Slansky, Zapotocky, atd.), to stejne se delo v 90-tych letech Johannesburgu !

  Po 20 letech a totalnim zplundrovani mesta meho mladi, JHB, to je vsechno bezcenne.

  Take nezapomente na to, ze Gottwald a Zapotocky nemel problem s jinou kulturou a etnicitou. Vy tento problem mit budete , tak jako my v JHB.
  Soros proste buduje "komunismus" tentokrat s
  lidozrouty !
  nick HONOLULU

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. 4:32 Znárodnění prováděli hlavně Josef II (církevní majetek), Masaryk (pozemková reforma) a Beneš (banky, hutě, doly a 70% průmyslu). Komunisti v porovnání s nimi znárodnili jen drobečky.
   Říkáte, že budujete armádu na ochranu proti barevným? Ale v ní máte v rámci "rovnoprávnosti" většinu barevných. Tak tu nevykládejte hlouposti.

   Vymazat
  2. 5:04
   Kdybys vice myslel
   A mene tady chcal
   Mozna by si se zas
   Dneska neposral

   Horni Dolni

   Vymazat
  3. 5,04 - znárodnění církevního majetku Josefem II bylo správné, stejně to černoprdi všechno ukradli lidem. masaryk jednal také správně a rovněž beneš, ovšem dát majetek jen tak jakýmsi ilegálům z jiného státu??? Proč??? Z jakého důvodu toto obhajujete??? jsem pro spravedlnost a i jistou rovnoprávnost v rámci státu, nemám problém se v rámci solidarity dělit, ale se svými spoluoobčany - v mém případě s Čechy, Moravany a Slezany na potřebné účely (solidarita ve školství, zdravotnictví ... aj.) ale jsem ABSOLUTNĚ proti tomu dát cokoliv ilegálnímu agresivnímu černému (nebo jinému) muslimovi, nenávidějícímu vše české, který pro tuto zemi nikdy nic neudělal a chce jen brát a brát a brát!!!
   NIKDY!!!!!!!!!!!!!

   Vymazat
 7. 5:04 .... vy si vzdy upravite realitu podle vasich indoktrinacnich potreb ! Jak se vam to hodi, tak to vyplivnete.

  Barevni maji jinou armadu nez je americka ! Armadu narcomanu a kriminalniku. Vsak to brzy poznate na vlasni kuzi.

  Ja mam velmi tezkou pozici. Svedomi mi narizuje byt na vasi strane, protoze jsem vysel z ceskeho naroda.

  Ruzum mi rika, ze vy potrebujete zkopat prdel, aby jste vedeli kam patrite a prisli k rozumu.
  Vy zlehcujete znarodnovani po roce 48 ?
  Vy jste BLAZEN !

  ------------------------------------------------------

  Budete zit neco, co jste jeste nezili a mnozi na to doplati zivotem, tak jako lide v JAR.

  -------------------------------------------------------

  Trump nechce s Ruskem valku ! Neocon's si ji preji velmi... Soros se domahal akci proti Rusku otevrene.
  Az k tomu prijde + invaze z Afriky, tak zaplacete nad svym osudem a proti Rusku pro benefit Neocon'u pujdete vy.
  nick HONOLULU

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Bylo tu zmíněno znárodnění v roce 1948.
   Opravdu se jednalo ve všech případech o negativní jev ve společnosti? Neviděl bych to tak jednoznačně ve všech případech, podle hesla "V pozadí každého velkého majetku se skrývá zločin".
   Bylo by dnes správné znárodnit majetky miliardářům? Nabyli tyto majetky v souladu se zákony? Nekonají dnes a denně proti zájmům společnosti?
   Myslím, že je to téma na diskuzi o tom, co je spravedlnost a trest, doplněnou o téma "co ze všeho týkajícího se života společnosti a přírody kolem nás může vlastnit jedinec a nebo úzká skupina".
   Může někdo vlastnit veškerou půdu, vodu a vzduch? Budeme pak stále mluvit o svobodě se sáčkem na krku, který nám systém nasadí po vyčerpání kreditu? :-)
   ABC

   Vymazat
  2. nicku Honolulu.. Katuliku !
   Donald Trump Breznev ani Neokoni
   mi nikda nedohoni
   protoze jedu na Semikovi - koni
   Honi Dolni

   Vymazat
 8. ..strč si vymyšlené VPK do prdele.
  Váleční štváči a zdroj konfliktů, generátor fašizmu, to je Vatikán a katolická politika*

  OdpovědětVymazat
 9. 5:55
  Celý problém je v tom, že Trump už vládne pod taktovkou neocons, jeho supporters byli vyhozeni a on je sám, takže musí šlapat jako hodiny. Některé věci mu ještě trpí, ale jinak už je zase ta stejná loutka jako byli všichni ti před ním. Tak to je, bohužel.

  OdpovědětVymazat
 10. Mne pripada, ze pan Honolulu keca. Mozna si toho neni vedom. Je to videt na jeho nazoru, ze Soros buduje jakysi komunizmus. To Soros urcite nedela. Naopak, dela veci, ktere by mely odvratit komunizmus. Jinak by musel byt blazen.

  OdpovědětVymazat
 11. Trump již kapituloval,chtěl jen to nejlepší pro USA,ale i dobře pro celý svět,ato globální vládci zeměkoule,se sídlem nebo sídly po celé Zemi,neodpouští.A jelikož Trump má rodinu a nechtěl by,aby se jí cokoliv zlého stalo,tak kapituloval a svět bude "krásný"jako dříve. Karel z Plzně

  OdpovědětVymazat
 12. Škoda času pro Vás vy dementi.
  lada

  OdpovědětVymazat
 13. Bohužel války živí usa jen kdyby v nich měly ztráty.Tak by bylo po válčení.

  OdpovědětVymazat
 14. Trump ani zdaleka jeste NEkapituluval ! Jeho projev v Arizone byl silny utok na globalisty !

  Soros to nad nim nevyhraje ! On docili akorat toho, ze bude nova obcanska valka.

  Zabavovani vaseho osobniho majetku po vzoru Johannesburgu v 90-tych letech (tak jak se toho dozaduji barevni pro Ameriku), vas v budoucnu nemine.
  Cas pracuje pro ne.

  Kdyz ja vas informuji o tom, co se deje v ulicich americkych mest a vy mi reknete, ze pisi hlouposti - tak si uvedomte, ze to NEmam ze sve hlavy , ale z radia a ze zprav, jako je napr. Fox News, internet, Breitbart a ze schuzi Republikanu. (Ja znam hodne lidi a jsem s nimi denne ve styku.)

  Tak jako bylo prerozdelovano zdravotni pojisteni v Americe a nemovitosti v JAR, tak je to chystano i pro vas.
  Nemyslete si, ze ten dum, co jste si pracne postavili je vas ! NENI !

  Ten beloch, ktery vlastni dum v Johannesburgu, NEdostane duchod. Ten kdo nevlastni nemovitosti, dostane
  $ 96 mesicne ! (To se tyka zbytku belochu zabarikadovanych na severu JHB.)

  Moje vnimani toho, co se deje je daleko lepsi
  nez vase !

  Nejvetsi PEKLO, ktere jsem od vas slizl , bylo kdyz jsem zacal psat, jeste dlouho pred "arabskym jarem" co vas ceka. Mel jsem pravdu.
  Psal jsem vam , ze prijde k invazi do Evropy.

  Vy na veci neprijemne reagujete utokem na toho, kdo vam neprijemne informace prinasi.
  Vy na to, ze jste belosi mate vysoke % indoktrinovanych hlupaku, kteri jejich nazor na svet zobaji predzvykany z rukou jejich nepratel.

  Na vas nejlepe plati HORNI DOLNI ! Je moc dobre, ze zde je.
  nick HONOLULU

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. 13:50 "Vrána k vráně sedá, rovný rovného si hledá". Oba jste stejní idioti, trpící nezvladatelným slovním průjmem.

   Vymazat
  2. AE News sídlí v Tramp Tower

   Vymazat
  3. AE News sídlí v Tramp Tower

   Vymazat
  4. Anonymní "Honolulu" 24.srpna 2017 13:50

   Když "Honolulu" prohlásí, že Trump ještě "nekapituloval", musí už být hodně zle...

   Chválit pořvávajícího kreténa "Horni Dolni" je taky jen přiznání ubohosti. Diskutovat s lidmi této úrovně je úplně zbytečné. Mají pocit, že bojují proti blbosti světa - přitom jsou to zapšklí ignoranti. "Nevědomost hříchu nečiní" v jejich případě v žádném případě neplatí; jsou to nesoudní chudáci.

   Vymazat
  5. HELE, HOVNOLULAKU A HORNI DOLNI, JDETE DO PERDELE, VY VYMASTENI RECYKLOVANI TROTLI, A NEOPRUZUJTE ZDE!!!

   Vymazat
  6. Viděl jsem projev Trumpa v Arizoně. Trump se mi jevil jako vzteklý a vyšinutý buran. Párkrát si sám protiřečil, jeho projev byl nekoherentní snůška chvástavosti.

   Vymazat
  7. 14:32 aspon neco rikame, ty hloupy cechu nerikas nic
   Horni Dolni

   Vymazat
  8. 14:39 proti tve blbosti a zavisti je nemozne bojovat
   Tobe se lze jenom vysmat
   Horni Dolni
   Diskuze je o Americe, tady cesky nevolnik nema co zvanit

   Vymazat
  9. 18:32 CECH NEFOLNIK, NEZVANIT TADY
   Horni Dolni

   Vymazat
 15. Někdy si myslím, že většina lidí je úplně zbytečná. Jsou líní a strašně závidí. Válka je hrozná věc, ale kdyby trochu probrala onu svoloč, bylo by na světě lépe.

  OdpovědětVymazat
 16. Rudo o tom jsem již psal, že smyslem celé současné situace je snížit stav obyvatel planety Země. Ovšem ne z důvodu líných a blbých lidí ale právě z důvodu velkého množství totálně zvrhlých parazitických lidí. Příroda na naší zemi má limity a ty jsme překročily 2.8. od té doby se požíráme. Moudrý člověk hledí omezovat své potřeby a zvrhlík nemá nikdy dost. PRADĚDA.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. 17:36 - Hele Pradědku, ty jsi zřejmě 2.8. dosáhl věk 100 let. Proto to překročení limitů! Je načase, aby jsi se už konečně picnul a neopruzoval zde slušné čtenáře svýma žabokreky, tupožvásty, sráčkoprdy a hovnocucy! Raději se vrať do hrobu, kapíruješ?!

   Vymazat
  2. Praděda má pravdu.
   A vy zmlkněte, podle svého písemného projevu jste hulvát a navíc i hlupák.

   Vymazat
  3. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

   Vymazat
  4. 19:22 co furt cenzorujes, redakcni obdivovaci Havla?
   Marat

   Vymazat
 17. Kdyby všichni ti ubožáci, co tady hloupě útočí na Honolulu a řvou, radši sedli na zadky a něco si přečetli, tak by věděli, že i když je svůj a píše svým stylem, tak má NAPROSTOU pravdu!! jen tím, že budete řvát a útočit, tu pravdu nezměníte, zavírat oči před realitou v domnění, že nás se to netýká, je jednání konzumem, pohodlím a relativním blahobytem tady - copak si myslíte, že je to navždy? Že ty statisíce a miliony čmoudů se jako zastaví a řeknou si, že do ČR nepůjdou? Ne, oni se nezastaví, pokud je nezastavíme MY!!!!
  Státní elita USA se jen tak nevzdá, uvědomte si laskavě, že ten protivník je strašně silný a ještě k tomu všemu my proti němu nic neděláme, takže je ještě silnější. Možná ani oni sami nečekali, že to bude tak snadné.
  Je mi smutno a z některých lidí tady v diskuzi na blití.
  Je potřeba v rámci svých schopností, znalostí a možností dělat VŠE proto, abychom si uhájili naši zem.

  OdpovědětVymazat
 18. 18,40
  Ty dva idioti tady vypisujou,jak je Trumpeta vládcem USSSA,přitom jsou na tom podobně jako v roce 1861,takže mají svejch starostí nad hlavu,ale přesto napadají ostatní staty světa.....POSRANÝ DEMOKRATŮRNÍ STVŮRY!!!!!!!

  OdpovědětVymazat
 19. nutnost preventivně zlikvidovat zasraný američany nabývá každým dnem na významu a rusové mají právo prvního a zničujícího úderu na ty teroristický hajzly svět si rázem oddechne tihle hajzlové nemají s lidskou společností nic společného !!!!

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. 21:54 - přidej se k Arabům, magore!

   Vymazat