Reklama

pondělí 28. srpna 2017

Potvrzeno: Pancir kosí v Sýrii jeden cíl za druhým – a nikoliv cvičný

Geo
28.8.2017 Eurasia24
 

 O ruských ozbrojených silách občas platí, že když v médiích ohlásí nějakou „novinku“, předmět zprávy je realitou už notnou dobu. Stoprocentně to platí o nasazení protivzdušného systém Pnacir-S1, který v Sýrii sestřeluje vzdušné cíle jak na běžícím pásu.

Generálmajor Alexandr Novikov, který je na ruském generálním štábu odpovědný za vytváření a rozvoj systému použití bezpilotních prostředků, v pátek 25. srpna v ruských médiích oznámil, že ruští specialisté v Sýrii rozvinuli systém ochrany před bezpilotními letouny a jejich likvidace.

Upřesnil, že systém „umí“ odhalovat bezpilotní letouny (UAV), upozorňovat jejich operátory a v případě nezbytnosti tyto stroje eliminovat radioelektronickými prostředky nebo „tvrdým“ útokem protivzdušné obrany.

Ale jen pár hodin před jeho prohlášením se na ruském internetu objevil obrázek, který dosvědčuje, že posledně uvedený způsob zneškodňování bezpilotních aparátů už je v Sýrii běžnou a poměrně častou praxí.

Fotografie z prezentace na proběhnuvším vojensko-technickém fóru Armija-2017 ukazuje tabulku bojového použití komplexu Pancir-S1 v Sýrii na jaře a v létě tohoto roku. Jen v období od 23. března do 6. července Rusové „sundali“ ze syrského nebe dvanáct narušitelských vzdušných cílů, mimo jiné šest (!) bezpilotních letadel.Ve třech případech byl zlikvidován izraelský bezpilotní prostředek typu IAI Heron, který v oblasti využívají zejména vzdušné síly Izraele a Turecka (a také americké námořnictvo). Na seznamu je uveden též zásah tureckého UAV Bayraktar a amerického RQ-21.

Bezpilotní stroje byly likvidovány na vzdálenosti od 3,5 do 16 kilometrů, když se pohybovaly ve výškách od 1,5 do 9 kilometrů při rychlostech v rozmezí 60 až 147 kilometrů v hodině. S výjimkou posledně uvedeného drobného amerického letounku postačila k sestřelu každého UAV jedna jediná střela.

O tom, že Pnacir je skutečně vysoce účinný a univerzální protivzdušný prostředek, svědčí také úspěšnost likvidace docela jiného typu cíle, totiž raketometných střel: přestože Pancir zneškodňoval odpálené rakety letící v mnohem menších výškách a vzdálenostech a především při několikanásobně vyšších rychlostech než UAV (až 1320 km/h), i za těchto podmínek stačila na každou ze čtyř odpálených raket jediná střela Panciru:


13 komentářů :

 1. A ČT naprosté ticho.Je vidět,že i ticho po pěšině může být součástí mediální války (infoválky).
  Média,zváště ta hlavní,největší dokážou a pravidelně to dělají udělat z neznaboha svatého a ze slušňáka hajzlíka či nácka.Asi nemá cenu to rozvádět a dávat příklady... Karel z Plzně

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Karle, prosím vás, naučte se dělat za interpunkcí mezery.

   Smazat
  2. Karel z Plzně neposlouchejte češtináře to už jsme dávno zapomněly.

   Smazat
  3. ČT je opravdu žumpa, zahraniční zpravodajství má úroveń zpravodajství USA.Sračka vedle sračky placená CIA.

   Smazat
  4. Kadlicku
   Na gramaticke nacky se vykasli
   A pozor, mediich plati
   MLCENI JE LEZ
   Horni Dolni

   Smazat
  5. Američané nyní budují námořní základnu na Ukrajině vedle Krymu, jako náhradu za Krym. Nějaké Ovčinkovo- nevíte o tom něco?

   Smazat
  6. Pro 20 21:
   Když už opravdu nelze vyžvanit zase nějakou pitomost o rudých blbech, tak se zviditelníte hloupými plky o mezerách. Hodně trapný argument. To víte, každý člověk není placený Sorosem, aby se mohl naučit dokonale češtinu. Příště raději argument, anebo raději mlčet. Někdy je mlčení zlato.

   Smazat
 2. Ono se jaksi na takovou zprávu těžko dá napsat něco dehonestujícího. Takže Maul halten. A.Š.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Ale určitě se dá napsat. Když je to ruského původu, tak to jsou přeci agresívní útočné zbraně, co rozsévají smrt, přímo smrtící monstra. Navíc se dá napsat, že jejich princip je zastaralý, používají se tam ukradené licence, výroba je neefektivní a nesmírně drahá a příšerně ničí životní prostředí.
   To takové americké zbraně jsou obranné, naše a spřátelená vojska jimi brání se jimi demokraci a naše západní a éévropské hodnoty. Jsou nesmírně sofistikované a nesmírně moderní.

   O zbraních se toho dá napsat!

   Smazat
  2. Mohu-li prohlásit za Chovance a jeho chovance z Centra pro hybridní války a ohrožení, či za pornoJandu a spol., pak vězte, že z vás velkou radost nemám. A z toho Pencira také ne.

   Smazat
 3. Proti všem agresorům je skvělá protivzdušná obrana nutná.

  OdpovědětSmazat
 4. Proti agresirum je treba i antrax
  Marat

  OdpovědětSmazat
 5. Západní " ochránci svobody a demokracie " za celou sedmdesátiletou poválečnou historii bojovali ve světě v třetích zemích se zastaralou, nebo druhořadou vývozní ruskou ( sovětskou ) vojenskou technikou, proti které vždy nasazoval svoje Top zbraně. A oni kluci ze Západu si mysleli, že ruská armáda je stejně slabá jako armády Libye,Čadu, Angoly, Sýrie, Grenady atd., atd., atd. No a po sedmdesáti letech naráz narazili na ruskou Top techniku a jsou v mnoha oblastech v šoku. A to Rusové ukázali jen malý zlomeček toho, co mají. Proto se Západ zmohl a zmůže jen na sankce a trapné žvanění, se kterými si Rusové stejně utírají zádel. NATO nikdy nebylo terčem útoku nejmodernějších ruských zbraní a i náš Petr Pavel je zděšen a jen žvaní o ruské hrozbě. Modleme se, abychom nikdy nečelili útoku ruských zbraní. Západ se svými těžce předraženými a nyní už zastarávajícími zbraněmi se zmáhá jen na politickou válku, kterou už i tu začíná prohrávat. A debilnost evropských politiků s taháním migrantů do svých zemí tomu jen nasazuje korunu a úpadek Západu jen urychluje. Bohužel, my se zase dali na tu blbou stranu.

  OdpovědětSmazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.