Reklama

.

.

sobota 26. srpna 2017

Prejav Petra Porošenka na vojenskej prehliadke: „Rusko nielen bojuje s Ukrajinou na Donbase, ale zničilo aj hospodárstvo Ukrajiny“

Eugen Rusnák
26. 8. 2017     HlavnéSprávy
V priebehu osláv 26. výročia nezávislosti Ukrajiny a otvárajúc vojenskú prehliadku na Kreščatiku v Kyjeve prezident Ukrajiny Petro Porošenko zasa spomenul „vinníka všetkých nešťastí Ukrajiny“ – Rusko. Kritikou a obvineniami nešetril… Vo svojom prejavu Petro Porošenko urobil niekoľko „historických objavov““. Podľa neho plán vojny na Donbase a vytvorenie Novoruska bol vypracovaný „v Kremeľskom laboratóriu“. Prízvukoval, že „ruská ríša zla zničila hospodárstvo Ukrajiny“. Popritom, samozrejme, nezabudol na to, aby pochválil… sám seba.


Svoj prejav začal tým, že urobil menšiu PR akciu vlastnej osobe a pochválil sám seba, aký je dobrý prezident, ako šikovne smeruje krajinu do západnej civilizácie a ako perfektne zariadil pre Ukrajinu bezvízový styk s EÚ a podpísanie dohody o asociácii Ukrajiny a Európskej únie. Pateticky vyhlásil, že súčasná Ukrajina má iba jednu cestu – „širokú euroatlantickú diaľnicu, ktorá vedie ku členstvu v Európskej únii a členstvu v NATO…“ Pričom, aby podčiarkol vlastnú a ukrajinskú „európskosť“, nepoužil slovo „diaľnica“ v ukrajinčine, ale nemecké slovo „autobahn“…

„Prvého septembra, presne o týždeň, vstúpi do platnosti dohoda o asociácii medzi Ukrajinou a EÚ, ktorá sa pre nás stane cestnou mapou reforiem,“ zdôraznil. Vyzdvihol, že „v 26. roku svojej existencie Ukrajina zrušila „vízový záves“ s EÚ“. Podčiarkol, že sa tomu procesu, ako aj asociácii Ukrajiny a EÚ, aktívne prekážalo Rusko. Zdôraznil, že aj napriek snahám Moskvy, Ukrajina dosiahla svoje.

Vo svojej „hymne nezávislosti“ Petro Porošenko veľmi často spomínal Rusko a veľa razy podčiarkol, že sa Ukrajine „de facto a de jure definitívne podarilo zrušiť všetky vzťahy s Ruskom“. Niekoľko razy zopakoval, že Rusko – impérium zla nielen bojuje s Ukrajinou na Donbase, ale aj zruinovalo ukrajinské hospodárstvo. Medzitým podčiarkol, že „ruská hybridná agresia“ sa celkom nevydarila a ukrajinské hospodárstvo dosiahlo veľké úspechy. Tieto úspechy však nijako nekonkretizoval…

Takisto niekoľko razy spomenul „kremeľsky projekt – Novorusko“. Tvrdil, že „Rusko neuznáva Ukrajinu v žiadnej forme. Preto si v ruských laboratóriách najprv vymysleli Novorusko a potom si vymysleli aj Málorusko. Čo na to povedať? Nech sa zbláznia, ako len chcú. Ale naša Ukrajina vždy bude úspešná,“ optimisticky vyhlásil ukrajinský prezident.

Pripomenul, že Rusko sa už viac razy pokúšalo zrušiť ukrajinskú nezávislosť. Poukázal na to, že ešte na začiatku minulého storočia sa o to pokúšala, ako podčiarkol, „rusko-boľševická horda“. Prízvukoval, že ruská agresia zjednotila ukrajinskú náciu. Svoj prejav zavŕšil vyhlásením, že Ukrajina bude prekvitať a záleží iba na patriotoch a všetkých obyvateľoch Ukrajiny, ako rýchlo sa to stane.

35 komentářů :

 1. Jeste opomenul dodat, ze ukrajinske hospodarstvi rozkradl take Putin. A protoze je Putin "prohnany", udelal to tak, ze penize zustaly v kapsach Porosenka a dalsich ukrajinskych fasistu!!! :-)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Zid maka tvrde ,jak nekde vidi kacku zacne slintat jako pivovarsky valach a jede dokud to neukradne

   Vymazat
  2. Ivan David je žid a je to skvělý a slušný člověk, já mám zidovské predky a Porošenko a mafiáni kolem něj jsou mi odporní a obdivuju Putina

   Vymazat
  3. Neplac tady na hrobe on vas kazdy zna ,dejiny se nedaji vymazat jen lzi pololzi lzidolzi a zlodejny intriky a svinstva ktera hejbaji dejinami je z vasich pazour ze kterych kape krev. Podivej se na ty chudaky z Holywoodu a vsude jinde jak lzou a kradou a intrikujou Vzdyt i katolici museli podat trestni oznameni na Southern poverty law ,coz je zidovska organisace ktera stale honi antisemity a otravuje svymi tlustymi drzkami okoli Podivej se kdo vse vlastni kdo dela tu spinu politickou ktera stoji miliony zivotu . Vzdyt kazdy preci vi ze za tim svinstvem je Israel ktery uziva USA jako hul na ty co je neposlouchaji .Ono je znamo ze lzid nikdy se nehada jen vysvetluje a kdyz to holt nejde tak holt -vreckovy nozik ,ze?Ted jen cekam jak dopadne Kushner ml. zbohatlik z okradani v real estatu ,vytahli na neho podvody s ruskou zidomafii a asi ani Natahni Hnatu mu nepomuze sam je vysetrovan pro podvody v Israelu jiz delsi dobu ostatne jako vsichni tamni nacelnici a prcackari jako Katz president v base na 5 let za znasilneni hahaha

   Vymazat
  4. Ubožák. A to i
   A to i mentální. I ten rozumově ubohý ukrajinec totiž ví, že téměř celá ukrajinská ekonomika i průmysl byly úzce propojená s tou ruskou. A tím, že to on a jeho "soudruzi" rázně odstřihli a místo reorganizace se věnovali bojům o pár km místo vyjednávání, tak Ukrajinu dovedli tam, kde je dnes. A moho za to i jejich nenasytné bachory, které brzy budou bojovat mezi sebou o ty ubohé zbytky. A Ukroši pokud neudělaj nový majdan, a nebo si zemi nerozdělí zavčas podle historické tradice a nezačnou separátně hospodařit, tak přijdou o všechno.

   Vymazat
  5. Pan David nemůže být Žid, na to je to příliš slušný člověk, Porošenko je Žid, jeho skutky ho prozrazují. Obecně, dnes taky nemůžeme říci, že všichni Němci byli pro fašismus a pro vybíjení slovanských národů, ale to nás neopravńuje Němce vyvinit z války a zvěrstev jimi spáchanými. Jak se říká, jedna vlaštovička jaro nedělá.

   Vymazat
 2. Dávám mu tak rok, maximálně dva. Jo a trolové, polibte mi zadek.

  OdpovědětVymazat
 3. Tenhle UK patriot s kámošema šlohnul prachy po Janukovičovi. Jsem zvědav, kdo bude ty miliardy vracet, až to u mezinárodního soudu prohrajou.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Mezinarodni soud????
   Pro zlocince z SS, Ukrajiny a dalsi "zapadni demokracie", pripadne Izrael, Saudskou Arabii a podobne, pro ty mezinarodni soud NENI URCEN!!!!

   Vymazat
  2. Snad tomu nevěříte,že to byly Janukovičove miliardy.To jen ještě něco bylo v bance,které potřebovali ukrást.Tak pitomou výmluvu na zlodějinu může vymyslet jen zloděj.

   Vymazat
 4. Indické proroctví říká, že občanská válka na Ukrajině (na Donbase) má trvat 4 roky. Měla by tedy skončit někdy kolem roku 2019 nebo 2020. Po skončení této války má padnout americký dolar.....

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Anonymní 21:32
   Ono to bude asi pravda,to Indické proroctví.Normálně nutí USA Rusko sankcemi,aby se pozvedlo a zrušilo dolar.Už Putin navrhuje určitou platbu rubly,dokonce dvě banky byly vyřazeny ze systému SWIFT,takže jsou nuceni přejít na svůj systém mezibankovní převod.Pochopitelně,tím i jiné banky budou muset platit Rusku přes Ruský platební systém.

   Vymazat
  2. Rusko po světovládě netouží,ale bude mu vnucena.....ke škodě Rusů.

   Vymazat
 5. zloděj křičí chyťte zloděje

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Nebo bohu žel, stokrát opakovaná lež se stává pravdou, záleží jak dalece mu domorodci věří.

   Vymazat
 6. Jo, i těch 33 tun zlata z ukrajinských rezerv pomáhal do US letadel nakládat Putin! I při rozkrádání toho posledního, co tam ještě mělo hodnotu ...
  ----
  To, že tohoto užitečného pablba Západ přidržuje nad vodou, se dá i snadno pochopit.
  Hůř se to ovšem dá v případě normálních Ukrajinců.
  Jsou už tak na dně nebo až tak vypatlaní? ...

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Většina těch rozumných UK už zemi opustila. Třeba přes 2mil. do Ruska a tady jich je taky víc než 50tis. Nakupuju v hypermarketu - nejmíň polovina personálu z UK. Byl jsem v IKEMu - většina pomocného personálu z UK...A podle zkušeností ve velké většině slušní lidé.

   Vymazat
 7. Ještě větší blbec, než jsem myslel!

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. no když je za to tak dobře placen.... To už pak je jen otázkou charakteru a co čekat od žida jeho formátu při volbě peníze nebo charakter... že?

   Vymazat
 8. No jo za Ukrajinské nezdary může Rusko a za České komunisti. Furt stejná ohraná písnička.

  OdpovědětVymazat
 9. Porošenko se zapoměl pochválit, že TURISTICKÝ bezvízový styk znamená jen utrácení peněz Ukrajinců v EU. Takže jen další bohatnutí EU na úkor zbědované Ukrajiny. Holt EU není Rusko, kam si několik miliónů Ukrajinců také bezvízově jezdí vydělávat.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. omyl, Ukrajina vydělává alespoň na těch biometrických pasech, které potřebuje dnes každý Ukrajinec k cestě na západ. Proto na západ jedou (naštěstí) od zrušení víz jenom desítky tisíc a na východ za stejné období milión (tam jim stačí občanka) :-)

   Vymazat
 10. Ako vo zvieracej farme keď kanec Napoleon rozprával zvieratkám že všetko zlo čo sa na farme odohralo že za všetko môže prasa Kuliš ktorého vyhnal z farmy.Podobnosť Ukrajiny zo zvieracov farmov čisto náhodná.

  OdpovědětVymazat
 11. Musel to být záživný projev.Dá se někde najít?Bohužel na Ukrajině,EU a USA záleží klid v Evropě .Proto nesouhlasím,jak se k fašistovi Porošenkovi staví EP a USA,přidělují jim privilegia,kterým jim nepřísluší.Nesouhlasím s vízy.Ukrajinci mají bojovat za svou vlast a proti fašismu,mají si doma udělat pořádek a ne utíkat,nechávat doma staré rodičce a děti a nechat si nalézt do země agresory NATO ,vytvářet Majdany,neobdělávat půdu ale nechávat ji rozkrádat cizinci za pár šupů,které stejně neuvidí,přemýšlet,kdo je jejich nepřítel a kdo přítel.Pochopit,že nechat si rozkrást průmysl a zemědělství,zlikvidovat vše,jako u nás,vede do věčného zatracení,do věčné poroby.Copak nevidí Poláci,co je Porošenko za gaunera?Ukrajina není ani v EU,ani v NATO a mocnosti si s ní dělají co chtějí a to tak dlouho,až ji zlikvidují zcela a bůh ví,že tam nezačne 3.světová válka.Západní mocnosti se Ruských hranic nevzdají.Čím blíže,tím lépe a nikdy jinak.

  OdpovědětVymazat
 12. Porošenko a gauner? Zeman řekl, že je to prezident míru. Mnoho lidí mu věří. Paměť dokáže nasr.t, viďte.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Jo a je dobře,že lidé,alespoň někteří ,paměť neztratili.Ukrajinci jsou stejně zvláštní národ.Chtějí do EU,ale proti Rusům nepůjdou,jelikož to jsou bratři.Takže dost blbá kombinace.Dobře vědí,kdo jim ve finále pomůže a dá jim chléb,že to budou Rusové!

   Vymazat
  2. 7:55 Zeman má asi pravdu, protože v zástupu za Waltzmanem je skupina ještě daleko horších adeptů (alá Turčinov), naštěstí nejsou členy světového židovského kongresu jako Waltzman

   Vymazat
 13. Pedro Prášek je jako ten náš hejvlVašek. Když jednou podepíšeš ďáblu, tak už nadosmrti.

  OdpovědětVymazat
 14. Smutný pohled na loutku globalistů,vládnoucích světu přes USA.Globalisty zajímají jen jejich zisky a nějaký Porošenko,Kiska,Drahoš nebo i Trump tak ti vůbec ne,ti jsou lehce nahraditelní jinými loutami,pokud budou zlobit.A,že na to páky mají,tak o tom se dnes a denně přesvědčuje americký prezident a dnes také i sochy bývalých amerických velikánů. Tyto loutky musejí tancovat a zpívat tak,jak je jejich páni vedou,jinak je zle. Karel z Plzně

  OdpovědětVymazat
 15. Ne smutný ale OTŘESNÝ pohled na to co se tam chystá USA udělat dodávkami OBRANÝCH ZBRANÍ. Samozřejmě je to všechno o míru na způsob USA. Ti obyvatelé co tam zůstaly mají samozřejmě příjmy od členů rodiny, kteří jsou za hranicemi a ta nějak přežívají. Nejhorší je to, že to je vrstva lidí, kterým to nevadí a tak nevidím řešení. PRADĚDA.

  OdpovědětVymazat
 16. Ukrajinsky valecny zlocinec Porosenko primitivne lže. Pokud Ukrajina mela nejakou ekonomiku porozdeleni ZSSR, tak dnes nema zadnou, zije z pouze z pojcek ze zapadu, ktere nesplaci, Je to opravdu dristny pohled na to , jak Kyjevska junta v prubehu dvou let odrovnala stat, Kyjevska junta se muze snazit kolik chce, Ukrajinu od Ruska nikdy neodtrhne protoze nemuze zmenih historii a vyrvat pribuzensky vztahy . Bez ruskych surovin a pristupu na rusky trh se Ukrajina nema nejmensi sanci postavit na vlastni nohy, Pro ukrajinsky miliardare zijici v Kanadea USA , proadministrativu Bileho domu a pro Brusel je a bude Ukrajina zajimava jen doty doby pokud budou moci smet beztrestne plundrovat jeji prirodni bohatstvi a vyvazet na Ukrajinu svuj odpad, Porosenkoa spol maji jiz davno nakradnute penize v zahranici,

  OdpovědětVymazat
 17. Porošenko je válečný zločinec, vrah, loutka SSA a česky řečeno pořádný sr.č. Věřím, že to občané na UKrajině už dobře vědí a že se na tuto svini vaří rychle voda.

  OdpovědětVymazat
 18. Čokoládový vrah si možná ještě trochu počká,ale dočká se.Oprátky.Bůh dá, aby tenhle zmetek skončil po právu.Však už se o to nėkdo postará.

  OdpovědětVymazat
 19. Je zajímavé, že USA a EU přestala Ukrajina zajímat v okamžiku kdy Putin vrátíl Krym tam kam historicky patří. Proč také chtít Ukrajinu bez Krymu na kterém nemohu postavit vojenské ZÁKLADNY

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Tak ,tak.Ještě ze setrvačnosti
   plácají páté přes deváté,ale
   umlkají.Uvidíme dál ,co si ušák a.spol.zase vymyslí.
   j

   Vymazat