Reklama

.

.

úterý 1. srpna 2017

Proč ČR musí nastrkovat své vojáky do celkem nesmyslné mise v Pobaltí?

1.8.2017  PrvníZprávy

"Nezájem vlády, poslanců o vnitřní dění v armádě, ale i ve společnosti se projevil v poslední době schválením vyslání vojáků do Pobaltí, dále i v nákupů techniky pro armádu," konstatuje Hynek Blaško, předák SPO do parlamentních voleb ve Středočeském kraji.
"Bylo by docela zajímavé vyslechnout argumenty ministra na podporu vyslání vojáků do tzv. „mise“. Zajímavé by bylo poslechnout si jaký je podíl „starých členských zemí“ na odstrašení v místě. Proč ČR musí nastrkovat své vojáky do celkem nesmyslné mise v Pobaltí? To si jako někdo myslí, že až se to tady, vzhledem k současné situaci, podělá, že za to budou mít lístek na loď do Ameriky? Nikdo se ministerstva neptá na žádné detaily, nikoho to nezajímá, hlavně ať NATO neotravuje. Jak kdysi řekl jeden velvyslanec při NATO: “Chci tam vidět zapíchnutou vlajku ČR. Náklady mě nezajímají!“ ... bouří se Hynek Blaško.

"Nákupy techniky jsou to samé. Nikoho z politiků nezajímá, jak bude nová technika včleněna do organizační struktury vojsk, jak její parametry odpovídají vedení základních druhů bojové činnosti. Nikdo se neptá na nic, ale hrdě se oznámí národu a světu - podívejte jak jsme dobří, nakupujeme. Jenže tomu, kdo bude novinky obsluhovat, prší za krk, nemá pořádnou výstroj a možnost si ji obměnit. Logistikům vstávají hrůzou vlasy na hlavě při myšlence na zásobování vojsk náhradními díly. Pojem unifikace nikomu nic neříká, hlavně ať proudí životodárná tekutina do stranické pokladny. Však „gumy“ si s tím poradí. Ministerstvo a generální štáb se jen hemží různými poradci, kteří si k řemeslu ani nečuchli, ale usměrňují běh věcí ku prospěchu kohosi, kdo tahá za nitky." dodává dál generálmajor v záloze, který byl velitelem Společných sil Armády České republiky.

Hynek Blaško se domnívá, že k tomu, co se uvnitř AČR děje, se výborně hodí text písně Voskovce a Wericha ze hry Balada z hadrů ...

“Ten kdo se na svět dívá a ke všemu kývá, ten samozřejmě bývá vážený a ctěn. Takový mozek ptačí, tomu to snad stačí, já, ať se páni mračí, já musím s pravdou ven“

Hynek Blaško, který je předákem Strany práv občanů do parlamentních voleb ve Středočeském kraji se rozhodl, že na stranickém webu zveřejní část svého dopisu zaslaného Ministerstvu obrany ČR ...

“Neděláte nic s rozvráceným systémem velení a řízení armády, dovolujete, aby MO zaměstnávalo lidi pro činnosti, které mu nepřísluší. Máte 9 náměstků, různé agentury, kteří(é) nejsou schopni nic vyřešit a řídit. Dovolujete, aby se konzervoval stav u jednotek, které nejsou personálně naplněny, a ty co tomu aspoň trošku rozumí, neohromí výkřiky o rekrutacích, protože ví, že to je jen pouhá prostá reprodukce. Dovolujete, aby se mnozí stavěli do role velitelů a nikdo jim nevysvětlí, že vojáci tu nejsou pro ně, ale oni pro vojáky. Kolik ministerských úředníků jste za svoje působení propustil? Nikoho, a nerespektujete, že od roku 2008 se počty MO ČR měly snižovat o 3% ročně. Podíval jste se, co ta rozbujelá administrativa produkuje pro vojska a jaký to má na ně dopad? Jediný dopad to má ten, že počty správního orgánu se kultivují na úkor naplněnosti jednotek.

Odstavte různé tzv. manažery od možnosti „velet“, a vysvětlete jim už konečně, že oni jsou tu od toho, aby zabezpečovali potřeby vojsk. Přeměňte to „nafoukané“ ministerstvo v servisní orgán ať se mají vojáci do čeho obléci, obout, čím střílet a kde cvičit, ať mají vše potřebné k plnění úkolu obrany státu.“

"Dalo by se pokračovat dále, ale už by to bylo nudné. Jen bych se ještě chtěl zmínit o některých věcech, co mě štvou a určitě nejen mě," pokračuje dál Hynek Blaško.
- - -


Foto: Hynek Blaško, předák SPO do parlamentních voleb ve Středočeském kraji
Související článek:
Nedrancovali jsme přírodní bohatství zemí, odkud sem táhnou imigranti

19 komentářů :

 1. Zřejmě jste pane Blaško vůbec nepochopil, že současný stav naší armády je kýžený stav na kterém se dlouhodobě pracovalo. Dnešní naše armáda je naprosto neefektivní jakékoliv národní obrany neschopné těleso určené pouze k přicmrdování v zahraničních misích. Stav dnešní armády odpovídá konceptu tzv. vládního vojska za protektorátu. Stejně se k němu staví i obyvatelstvo. Tato armáda už dávno není národní, ale je určena pouze pro stav nouze na ochranu samozvaných "elit". Její bojová efektivita by nestačila ani na sandálové bojovníky z povodí řeky Niger. O současném generálském sboru už vůbec nemám žádnou iluzi. Jsou to obyčejní sráči, karieristé a sprostí podlejzáci co se snaží udržet u svých dobře placených koryt s pocitem jakésy důstojnosti. AČR v tomto stavu je naprosté plýtvání prostředky stejně jako 16 let přicmrdování např. v Afghanistánu Američanům. Ročně tato sranda stojí náš rozpočet okolo 2 miliard korun a je tato země za 16 let okupace a vraždění šťastnější? Dosáhla tato země za 16 let okupace nějakého skvělého rozvoje? Ne. A stejně jako ta naše země za 27 let se propadla na úroveň kolonie a rozvojové země ani další působení koalice 60 ochotných v Afghanistánu ničemu nepomůže a neprospěje. Irák a další působení tam je další ukázkou zbytečnosti a podpory cizích zájmů. Stejně jako Mali a další a další příběhy tzv misí. Nakonec se můžete zeptat skvělé paní exministryně Parkanové jaké byly její priority a určení AČR. Zeptejte se pana Bartáka nebo profláklého pana agenta cizí služby pana Promopro. Zeptejte se pana Pavla komu slouží? Zeptejte se pana generála a ministra Picka komu sloužil? Své vlasti a AČR určitě ne.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Hlavně že majitelům USA, EU komise a FEDu tato námi placená operetní armádička vyhovuje.

   Jako vrchní velitel by se hodil nějaký kapitán TLUČHUBA - hodnost by byla přiměřená užitečnosti operetní armády, nám oktrojované, pro ČR. Přitom ti darebáci zlikvidovali všechno, co bylo připraveno p=ro ochranu našich občanů v případě války. Kryty, zásoby, ochranné prostředky, ... o výzbroji pro armádu a mobilizační materiál nevyjímaje.

   Vládní vojsko... cizákům NAZDÁR!

   Vymazat
 2. Ať tam jde ten komediant Stropnicky se svou rodinou ,to úplně stačí ,jo zapomenul jsem na ty co hlasovali z parlamentu a senátu pro !

  OdpovědětVymazat
 3. Naši politici,jsou úplný vazaly USA,nesmí rozhodovat o své vůli,jen co nařídí USA.Jenže,jsou na tom podobně většina politiků západních zemí.Jak někdo píše jinde,válka klepe na dveře,až bude domácí připraven otevře dveře.
  Podobně je to se sankcemi,proč musíme poslouchat USA a ke své škodě a další státy také.

  OdpovědětVymazat
 4. "podíl „starých členských zemí“ na odstrašení" bude zajisté minimalizován - důvody jsou politické (ať postkomunistické státy taky něco udělají pro nás, staré ... když jsme si je přivinuli;
  a strategické - v případě konfliktu se zajisté odveta sosutředí na území států, "v místě" angažovaných ... jsme holt nárazníkovým pásmem, společně s Polskem, Slovenskem, Maďarském a Rumunskem.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Tak pokud se Rus bude v Pobaltí chovat rozumně, nic se nestane.

   Vymazat
  2. 9,44
   Jedinej,kdo by se měl začít urychleně chovat normálně a nestrkat svůj rypák po celým světě jsou USSÁCKÝ AGRESOŘI,Neználku!!!!!

   Vymazat
  3. Rusové se v Pobaltí chovají velmi rozumě, a to i přes nacistické provokace v Litvě, Estonsku i Lotyšsku, i přesa to, že jsou ruské menšiny v těchto zemích zbaveny většiny občanských práv. Jen pablb a la 9:44 může ze sebe vyblábolit takovéhle poznámky. MM

   Vymazat
 5. "Propast hluboká jak držka armády." - To je verš Havlíčkův? ...Nebo že by Huťkův? sck

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. To nevím, ale...
   "A teď budeme zase chvilku fórikovat takhle" pravil Švejk a otočil si čapku štítkem dozadu. Nebo-li žádná válka nebude , jenom vazalové budou klopit zbrojařům a předvádět oddanost zahantané
   Bruseli .

   Vymazat
 6. Každý protektorátní "stát" měl vždy své "vládní vojsko".

  OdpovědětVymazat
 7. Ano to není Česká armáda ale jenom žoldáci.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Užitečnější je sbor dobrovolných hasičů...

   Vymazat
 8. Dokonce i přestárle sexuální pracovnice z Perlovky jsou k něčemu.......:-)

  OdpovědětVymazat
 9. Naše armáda je cirkus se zbraněmi. Problém je v tom že cirkus si musí na svou existenci vydělat a tenhle cirkus platí ti s nejmenšími výdělky ve státě. Proto také náš stát jede ve stále stoupajícím dluhu. Je děsné, že si lidé neuvědomují rostoucí zadlužení státu a stále dávají hlasy parazitům. Je potřeba aby taky SPO začala jednat s alternativama o nějakém společném programu na tyto velice důležité volby. Aby tady nebylo pět pidi stran na nic.

  OdpovědětVymazat
 10. Nákupy pro českou armádu probíhají,jako když někdo nakupuje v samoobsluze tím způsobem,že koupí potraviny z kterých oběd nebo večeři neuvaří...

  OdpovědětVymazat
 11. Cesi,Svejkove,mate plne pravo pytat sa Vasich proradnich politiku!Tady,se nanejvys muzete vykecat!Jedine cobolackej Ondra.Vas zachrani,co neudelal zadnej ceskej patriot,ci gen ceskyho naroda,Ondra to presne pojmenoval a scital...vsichni politici CR,za 25 let rozkradali republiku a maji Vas na haku!

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Máš pravdu úplně ve všem, ale zapoměl jsi, že ten Ondra v tu dobu, jak uvádíš, kradl taky a ne málo a teď "zloděj křičí chyťte zloděje".

   Vymazat