Reklama

.

.

středa 2. srpna 2017

Proč došlo k vyhlášení Maloruska

Nikolaj Starikov
2.8.2017      Eurasia24   
nstarikov.ru
Ráno 18. července 2017 byl v Doněcku oznámen vznik nového státu – Maloruska jako nástupce Ukrajiny co se týče území i mezinárodního práva, postaveného však na jiném, federativním principu. A co je hlavní: bez nacistů.

Proč se to stalo a co z toho vyplývá?

- Západ je postaven před nutnost plnit Minské dohody. Až dosud právě garanti jejich plnění – Berlín a Paříž – jsou absolutně nečinní a vzniká proto potřeba učinit ve věci další kroky. Ptejme se jich: „Jste schopni přimět Kyjev k plnění dohod? Nejste? V situaci, kdy dohody nejsou plněny, pak také my nejsme schopni žádat po Doněcku, aby zapomněl na Malorusko.“

- Za nastalé situace se plnění Minských dohod stává pro Západ podstatně atraktivnější než předtím. Kyjev se je dosud plnit nesnažil, protože pro nacisty by to znamenalo konec.

- Situace se ale změnila. Pokud šlo dříve tvrdit, že Donbasu vládnou separatisté, pak nyní jsou to státníci. A nechystají se teď od Ukrajiny odtrhnout, ale snaží se ji osvobodit a znovu sjednotit, a to žádoucími – mírovými prostředky. A to je velký rozdíl. I když totiž budou ukrajinská média ve své propagandistické rétorice pokračovat, její účinnost zeslábne.

- Pro vítězství v boji je třeba mít před očima obraz budoucnosti. Vědět, za co bojuješ a jakou cestou toho chceš dosáhnout. Bolševici před sebou svého času tento obraz měli, menševici ne. A podle toho to dopadlo. Po Majdanu měli obraz budoucnosti před očima pučisté: bezvízový styk se světem, integrace do Evropy, platy jako v Evropě. Utekly tři roky a vysněný obraz nikde. Z evropských „hodnot“ jen komunální tarify. V Doněcku však obraz budoucnosti mají – mír, společná federativní země, přátelství s Ruskem zahájené s čistým stolem, s novým názvem, od nového počátku. Všechny hříchy tak zůstanou v minulosti. Změna názvu – to je něco jako amnestie, sice jen psychologická, ale fungující. Jen tak mimochodem, do vínku zapsali autoři Maloruska i jeho bezvízový styk s Evropou. Nejsou prý proti a chtějí ho zachovat – a Evropa ať ukáže, nakolik je loajální.

- Vývoj sebeúcty a uvědomění je zcela zřejmý: pro důstojníka z povolání ukrajinské armády je možnost vzdát se „teroristům“ či „separatistům“ sice nepříjemná, ne však nemyslitelná. Zvlášť když je mu už na zvracení z nejrůznějších porošenků, ljašků, parasjuků apod. Vzdát se, nebo přejít na stranu armády nového státu, který se sice pod novým názvem, jinak ale plně hlásí k právnímu nástupnictví Ukrajiny, se dnes může rozhodnout zcela svobodně. Neporuší ani přísahu, vždyť ji dával té Ukrajině, která shořela společně s Berkutem na Majdanu.

- Propagandistické činnosti se tak otevřelo nové široké pole působnosti: „Přejděte k nám – vzdejte se armádě Maloruska. Budete svobodně žít ve své vlasti a svobodně mluvit, jakým jazykem budete chtít. Choďte si ve vyšívankách (tradiční pánské i dámské „ukrajinské“ oděvy zdobené výšivkami; pozn. překl.) třeba celý den. Žijte dle vlastní libosti!“ A v hlavě ukrajinského příslušníka ATO, sedícího v okopu, začínají vznikat úvahy: „Proč tu vlastně sedím? Nikdo se nechystá odtrhnout ani zakazovat jazyk. Ta za co mám bojovat? Za název a vlajku?“

- Alespoň krátce k jazyku. Navrhuji vrátit postupně slovům jejich přesný význam. Například krásné a zpěvné maloruské nářečí ruštiny tak také pojmenovat – maloruský dialekt či maloruský jazyk. Respektuji ho. Cením si ho. Mám ho rád. Ať se jím mluví i píše. Ať je zcela zrovnoprávněn s ruštinou. Ať každý mluví jazykem, který je mu bližší. Školy v Malorusku budou vyučovat dva jazyky, pedagogická agenda bude vedena v obou z nich tak, jak to bude lépe vyhovovat. Násilí a příkazů již bylo dost a dost.

- Čím více se Ukrajina bude nořit do chaosu a zmatků, tím lépe to bude vypadat pro Doněck a Malorusko. Je tam pořádek a klid. Žádní idioti tam nepálí pneumatiky na ulicích a nikoho se nesnaží nacpat do odpadkového koše. Pořádek je vždy lepší než chaos.

Je třeba si něco povědět také o reakci ruských státníků. Ta je velmi rozumná – totiž zdrženlivá. To proto, že s překotným vítáním tak delikátní věci, jakou je vznik nového státu, není třeba spěchat.

V pondělí večer byly pro Rusko a Rusy vůbec nejlepším plánem Minské dohody. Scénář ubohý, těžko splnitelný, ale nejlepší ze všech existujících. Měl nějaké alternativy? Ty byly kromě Minska pouze dvě:

- Ruský zásah do konfliktu, což by vedlo k těžkým ztrátám a což by zároveň postavilo Rusko v očích celého světa do role agresora. Takový postup byl tedy nepřijatelný.

- Absolutní neutralita Ruska ve vztahu ke konfliktu, což by zase vedlo ke genocidě obyvatel Donbasu. Nepřijatelná je však tato varianta i z dalšího důvodu: Kyjev se snaží převzít kontrolu nad rusko-ukrajinskou hranicí a současně prohlašuje, že nestojí o 2 miliony občanů „zasažených rusismem“. Takže hranice Kyjev obsadí – obyvatele v pohraničí prý „nepotřebuje“, co s nimi bude? Zbývá je pouze vyhladit. A tak je i tento scénář naprosto nepřijatelný.

A tak se večer o den později objevil „nový scénář“ – vyhlášení vzniku Maloruska. Tím se mění celá situace a vzniká třetí, mnohem lepší varianta jejího řešení. Totiž ta, že Západ nyní musí přesvědčovat jak Doněck a Luhansk, tak i Moskvu k tomu, aby se vrátily k Minsku.

A tak lze lídrům Maloruska k tomuto jejich nestandardnímu kroku gratulovat. Boj o zajištění klidu a míru na území Maloruska však ještě neskončil, ale zatím pouze začíná.

Dej Bůh, aby mír nastal co nejdřív.

45 komentářů :

 1. Jj, je to majstrštyk rozumu. Blahopřeji Malorusům k jejich státnosti a Ukrajincům přeji dostatek rozumu k připojení se.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Jasně, celá Ukrajina se připojí k několika separatistům jiného národa. Fakt geniální.

   Vymazat
  2. 21:25 Nepiš, přečti si pořádně článek, radši vícekrát, abys porozuměl psanému textu, studuj historii, dilosofii, psychologii, politologii - pak se zamysli, znovu si několikrát přečti článek a pochopíš. No, a když nepochopíš, tak myšlením se neživ, byl bys hladov a vrať se do výkopu k lopatě.

   Vymazat
  3. Havel chtěl aby bylo zrušeno i NATO ale skutek útek. Východní Evropa měla byt neutrální a ne v režii západu s národní identitou .Ani nejde ,že je Krym součásti Ruska ! jako Slováci se neměli stát součásti Československa .Kdyby hajzli ze západu se nevměšovali tak by Malorusko neexistovalo a neumírali lide, ale jestli je to ten nebo onen nevěřím Zápaďackým Ruským pohlavarům .

   Vymazat
  4. 8:16- když něco napíšete, nechte to zkontrolovat děti nebo manželku. Určitě by vám řekly, že těm vašim dnešním ranním blábolům moc nerozumí, abyste to laskavě upřesnil či text dopiloval. Ovešem, jestli máte ještě po včerejšku zbytkáč, tak se není čemu divit.

   Vymazat
  5. Majstrštyk to určitě je. Ještě pár let bídy na UA, a hodně jejích obyvatel odejde do EU, USA a ještě více do jazykově blízkého Ruska. A tam makat a budovat tyto krajiny. DLR a LLR s podporou RF budou nejspíše prosperovat (živit a podporovat nesrovnatelně malé, ale na přírodní zdroje bohaté území, je vždy výhodnější, než živit zbytek UA!!! A dá se to skvěle využít k propagandě...). Zbytek Ukrajiny se bude cítit nesmírně zklamaný a nakonec bude chtít federalizaci. Nakonec UA asi sama v parlamentu odhlasuje souhlas s odchodem Krymu do Ruska... Já furt dumal, proč Putin Janukovičovi tenkrát nařídil, aby vůči demonstrantům nezasahoval na Majdanu - Měl to patrně promyšlené na mnoho tahů dopředu a jediný citlivý bod v tom je slabší ekonomika RF...

   Vymazat
 2. Příběh o vítězství morálky, sebeúcty a lásky k vlasti nad lží a nenávistí.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Neuvěřitelné, že to dokážete vůbec napsat.

   Vymazat
  2. To víte, vzdělání, trocha přemýšlení, dobrá výchova, morálka - kdybyste něco z toho měl, tak byste to také zvládl. Učte se a časem se k tomu také propracujete. Jen to nevzdávejte.

   Vymazat
  3. 21:46 Tak to Vás asi vychovával přímo Putin.

   Vymazat
  4. 21:46 Ne, nejsem multikulti, vychovával mne otec, matka, prarodiče, širší rodina, škola.Byl jsem veden k lásce k vlasti, hrdosti na svůj národ, pomoci slabším, ke studiu historie, k empatii, kritickému myšlení, četbě. Učili mne hlavně ale rozpoznat dobro a zlo a jsem si jsit, že se jim to povedlo. Jsem všem za svou výchovu vděčný. Ne, na Putina to nehodíte. Nicméně si myslím, že Putin své děti vychovával obdobným způsobem, jako každý dobrý a odpovědný rodič. Je to Slovan a máme toho mnoho společného, mnohem více než s anglosasy, germány ... . Nestydím se za to, jsem tomu rád.

   Vymazat
 3. Autor si naprosto evidentně myslí, že čtenáři jsou idioti. Ti Rusové z Donbasu mohou a také by to udělali, vypadnout tam, odkud jsou vedeni, tedy do Ruské federace, ve které je ruský národ už sebeurčen. Samotný projekt Maloruska je jen prostředkem k "zase mírové válce" ruské armády proti dalšímu suverénnímu státu, totiž pomocí mu mírumilovným Ruskem k obraně jeho suverenity ale ve formě nového státu Malorusko. Vlastně jde o anexi, o její přímou a už započatou fázi. Nevím, zda tyto nesmysly vymýšlí imbecil a nebo někdo morálně a duševně prostě naprosto zkažený.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Toá hochu, ty to máš dost blbě rozdaný. Chlubit se hloupostí, to je příznak Pepana z Pražský bažiny. Kde jinde by ses taky uživil.

   Vymazat
  2. Legrační fantazírování anonyma 21:23. Ale představte si, že za takovéhle hlouposti, ovšem odvysílané redakcí Zpravodajství ČT, jsou redaktoři dokonce placeni. To je živnost k nevíře.

   Vymazat
  3. Vám zase ve věci Ukrajiny evidentně chybí povědomí příčin, následků a souvislostí. Kdo, proč a za čí prachy dostal Ukrajinu "zu grund", co ještě zbylo Ukrajině ? Kdo tam chce válčit a chcípat za pučistickou loutkovou vládu - dezerce v řádu desítek procent, střety mezi oddíly armády a bataliony nácků/žoldáků legalizovaných jako "domobrana" - aby se neobrátili proti Kyjevu. Genocida vlastních - to není žádná ATO, ale občanská válka ! A tomu mají Rusové nečinně příhlížet - to by už dávno v Sevastopolu kotvila US flotila a na Krymu by byly US rakety, jak to bylo naplánováno dávno před "majdanem". A svět by byl mnohem blíže velké válce.

   Vymazat
  4. Dokáže někdo vysvětlit proč USA budovali námořní základnu na Krymu ještě před majdanem, proč západ chce, včetně poddajné ČR přijmout do NATO Gruzii.Proč USA osazují pás od Polska po Rumunsko a budují logistiku a proč ty spanilé jízdy USAků přes ČR a proč ty 10ti tisícové hrátky vojáků NATO v pobaltských republikách. A na závěr proč budeme platit 3x více za USA zkapalněný plyn, když Evropa přijme nové jednostranné sankce proti Rusku????

   Vymazat
  5. 9:21 Vysvětlení je celkem snadné.
   Protože sis někde přečetl zkreslené nepravdivé informace.

   Vymazat
  6. Pro 10:11.Máte asi totálně zabedněný mozek.Napište snadně alespoň jednu nepravdivou informaci.Já vám odpovím dalšími, podle vás, nepravdami. Hlavně se neřiďte podle ČT!!!!

   Vymazat
  7. No třeba ta přítomnost vojsk NATO v Pobaltí v desítkách tisíc vojáků.

   Vymazat
  8. Pro 13:14. Ano při současném cvičení dosáhne počet vojáků NATO v Pobaltí až 80 tisíc.

   Vymazat
 4. Malorusko? Co to je? Nějakej Absurdistán?

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Noční službo u trollíků, snaž se hlupče. Tímhle dokazuješ jen vlastní blbost. Za tu ti žold nevyplatí.

   Vymazat
  2. 21.36 Něco jako Banderistán (Ukrajina)? To je vedle USA absurdistán...

   Vymazat
  3. 21:36:
   Tato rubrika má název "Komentáře". Tudíž má obsahovat názory čtenářů k článku. A co ty? Vždyť dáváš jen debilní otázku, které svědčí o tvém nízkém IQ na úrovni houpacího koně!
   Jinak, Malorusko bylo na Ukrajině mnoha století. A Absurdistán je u nás, v Čechách po r. 1989!

   Vymazat
 5. Vymysleli si to v Doněcku a v Luhansku to neuznávají? Měli by se tam dohodnout.
  Ale je říct si Vláďovi o Krym si netroufli, hrdinově.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Jo jo, jsou to hrdinové, bojují za svou vlast, za své rodiny, za svůj jazyk, za své území, proti nacistům jako jejich předci. To souhlasím. Říct si o Krym? Ty by byli blbci. Krym je několik set let území Ruska, kterej ožralej přiblblej Chruščov protiústavně daroval Ukrům, aby si udobřil svojí ukrovskou manželku. Takž - jsou rozumní,vzdělaní a respektují historické hranice.

   Vymazat
  2. 21:53 Jakou to asi dá práci, podívat se na historická data a zjistit, že Rusku patřil Krym sto šedesát let a ne nepřetržitě a Ukrajině šedesát nepřetržitě.

   Vymazat
  3. --- Kromě toho, Rusko se Krymu zmocnilo násilně proti vůli jeho obyvatel a Ukrajina ho naopak dostala darem od Ruska, které se ho pro ni vzdalo, protože si to Ukrajina údajně zasloužila za její spojenectví.

   Vymazat
  4. 22:04 Chruščov nebyl Rusko, ty hlavo dutá, JůEs se zmocnila mnoha svých současných států násilím- podle tvojí přiblblosti bychom se asi měli vrátit s územními nároky k Janu Lucemburskému, Karlu IV. Kdy nic neni, ani smrt nebere - ty to tady máš na věčnost.

   Vymazat
  5. 22:12 Podle profesionálních historiků neměl Chruščov takovou moc aby rozhodl o daru Krymu Ukrajině sám. A zbytek Vašeho textu nechápu, nevím o čem mluvíte.

   Vymazat
  6. 21:53 - Ten přiblblej Chruščov byl Ukrajinec a říkali mu "kukuroznik", protože stále jen prosazoval pěstování kukurice. A fakt je, že ten Krym protiústavně daroval Ukrajině, jen aby si šplhnul u té své barišně.
   22:04 - Co to pleteš za nesmysly?! Vůbec nemá smysl se o nich bavit! Ví o tvé diagnose "homunkulus debillis" slovutný dr. Chocholouška?!

   Vymazat
  7. 22:15 Tak to se hoď do klidu, pokud nechápeš psaný text, tak ti nehrozí mozková příhoda.

   Vymazat
  8. Jmenuji se Narcis Diagnostics a o žádné jiné nemoci nic nevím, kromě toho, že vypadám ale opravdu fakt moc dobře.

   Vymazat
  9. 22:23 O můj mozek se nestarej, nosím přílbu.

   Vymazat
  10. 22:25 Jo, to odpovídá, do výkopu se přilba hodí. Přilbu zjevně potřebuješ, aby ti nepršelo do krku.

   Vymazat
  11. 22:23 Opravdu? Narcis? Spíš Pthirus pubis!

   Vymazat
 6. No, i vzhledem k hysterické a přitroublé reakci chlapců z jandových pornohodnot, zdá se že je to aktivita velmi rozumná, s velkým potenciálem úspěchu...
  Zdá se, že hoši mají určená témata, kdy mají okamžitě startovat. Ukrajina je nepochybně jedním z nich.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Hákujou jak diví, aby jandodovy neprask jeliman, nebo pr*inka. Nevím, jestli je on, či ona? Možná je pod obojí :-).

   Vymazat
 7. Nikolaji Starikovovi přeji, aby se mu jeho přání splnilo. Nebude zdaleka jediným, kdo si s úlevou oddechne, a na banderistán i s jeho nácky/pučisty jednou (letmo) vzpomene jako na špatný sen.

  OdpovědětVymazat
 8. Jsem na lidi z Donbasu hrdý horníci nakopaly fašounům zadek.

  OdpovědětVymazat
 9. Toz to je pane Boze naprosto genialni krok jak veresit tuto hrozno situaci, kterou nám to naservirovale té debilné neokouni z Wallstrýto......toz dekuji, dekuji...slonce v srdci...howk

  OdpovědětVymazat
 10. Civilisty vraždící organizace EU/NATO3. srpna 2017 3:39

  Novorusko se stalo nositelem křesťanství a evropské civilizace.

  OdpovědětVymazat
 11. Čím se v tom Malorusku platí?

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Tvou blbosti. A té je opravdu dost.

   Vymazat
 12. Ten vznik tzv. Maloruska je prima vtip který použiju na Silvestra. To se zas autorovi článku povedlo.

  OdpovědětVymazat