Reklama

.

.

sobota 19. srpna 2017

Proč se Američané bojí Ruska

17.8. 2017  Politobzor podle The New York Times, přeložil pro České národní listy P. Rajf

Připojení Krymu k Rusku a operace LKS (Letecko-kosmických sil) v Sýrii nemohou neznepokojovat Američany. Nehledě na to, že mezi lidmi v USA je něco divného na současné posedlosti Ruskem – Rusko je současně děsí a fascinuje. Více než ekonomická síla a geopolitické ambice Číny, více než ideologický potenciál radikálního islámu, více než šílenství ze severokorejských jaderných zbraní. To píše americké NYTimes.com.


Sovětský svaz vyděsil Západ v minulém století tím, že byl úplně jiný. V Sovětském svazu nebyl žádný soukromý majetek a politický pluralismus, a „sovětizovat se“ mohly Spojené státech pouze v případě prohry v boji proti komunismu.

Američané jsou zvyklí, že USA a Rusko vždy byly a musely být diametrálně odlišné. Ale teď začínají ve Spojených státech vidět něco, co jim připomíná Rusko, a to je děsí. Kromě toho, vše, co se nelíbí americkým liberálům - vítězství Donalda Trumpa v prezidentských volbách, proces demokratizace světa, oslabení americké moci - vnímají jako výsledky politiky ruského vedení.

Tuto situaci je možné porovnat s obsahem příběhu Fjodora Dostojevského „Dvojník“. Jedná se v něm o střetu jemného úředníka a jeho dvojčete, který přivede k šílenství hlavního hrdinu tím, že jej donutí vidět své vlastnosti.

Sledujíce po mnohá léta problémy Ruska, Američané mylně věřili, že uvízlo v minulosti, a možná se někdy stane moderní zemí jako Spojené státy. V současné době se v Americe mnozí bojí nečeho úplně jiného, že pozorujíce současné Rusko, dívají se do americké budoucnosti. To znamená, že Američané se strachem chápou, že jejich země je nyní v mnohém za Ruskem.


http://politobzor.net/show-140946-the-new-york-times-amerikancy-boyatsya-rossii.html

Pro České národní listy volně a kráceně přeložil P. Rejf

49 komentářů :

 1. "V současné době se v Americe mnozí bojí nečeho úplně jiného, že pozorujíce současné Rusko, dívají se do americké budoucnosti. To znamená, že Američané se strachem chápou, že jejich země je nyní v mnohém za Ruskem."
  =============================
  Hahahaha :-D Vy teda dokážete pobavit.
  A v čem konkrétně jsou USA za Ruskem?

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Hahaha: V tom, že v USA ještě rozpad systému ještě neproběhl.

   Vymazat
  2. Uplně ve všem.A hlavně ve vzdělání,školy u nich a už i u nás plodí jen nevzdělaný tupce.Ty jsi toho velice pěkný říklad :-)

   Vymazat
  3. 90% američanů neví kde je severní Korea ale chtějí s ní válčit, tipuji že v rusku 90% občanů ví kde leží severní Korea takže rozdíl v řádu 10 figur

   Vymazat
  4. 18:13, 18:25:
   Hahaha: V tom, že v USA rozpad systému ještě neproběhl, ale se už systém začíná rozpadat!
   www.epshark.cz/clanek/114/rozpada-se-amerika

   Vymazat
  5. 18:13 No víš, hloupé děcko, z Hollywoodských filmů se to dá těžko rozeznat.

   Vymazat
  6. 18:13 chápu, že osoba se sníženým intelektem nepochopí. Není všechno v penězích, technice a zdání blahobytu ...

   Vymazat
  7. 18:34 tak teď jste tomu dal korunu.Je tedy záhadou,proč děti nejen ruských potentátů vč.potomků např.p.Lavrova co mají"ruský kód" a nebo i mluvčí RF Zacharová studovali v USA,když tam vychovávají,podle vás,samé tupce.

   Vymazat
  8. Kdo má krapet rozumu tak z Ruska dávno vodtáh! Tam chcíp pes - https://archiv.ihned.cz/c1-65469400-za-ctvrtstoleti-z-ruska-emigrovalo-az-18-milionu-obyvatel

   Vymazat
  9. 10:20
   Už ten odkaz ze kterýho ty info máš je všeříkající!!!!!:-))))

   Vymazat
  10. 11:48 no,oficialni údaje Rosstatu uvádějí,od r.2012 emigrovalo 350 000 Rusů,převážně do USA,Německa,Kanady a Finska.Občanská iniciativa ale uvádí až 4x větší počet emigrantů.Z toho 15% averze k moci a nedodržování lidských práv.Můžou si ověřit nevěřící u oficiální státní Rosstat.

   Vymazat
  11. Nezaměstnanost v USA 22,5 procent, vnitřní i zahraniční zadluženost 70 biliónů dolarů, katastrofální obchodní bilance a z toho vyplývající deficit běžného účtu platební bilance (propad kurzu dolaru z 26 na 22 Kč za několik posledních měsíců), 70 miliónu lidí závislých na potravinových lístcích, atd. přičemž situace se neustále zhoršuje. Kdyby USA nenutily EU tisknout Eura jak o závod, aby kompenzovaly propad Dolaru, tak by dnes ekonomika USA byla zhroucená. A to na USA nikdo neuvaluje žádné sankce. Ekonomika USA je udržována nad vodou podvodem, násilím a na úkor ostatních. Tak tomu je od založení brettonwoodského systému v roce 1944, kdy USA podvedly celý svět.

   Vymazat
  12. 14:21
   Jo občanská iniciativa????:-))))
   To je v českém překladu NEZISKOVKA A TY JEJÍ ÚDAJE JSOU K H....U!!!!!:-D

   Vymazat
  13. Pro anonyma 10.20
   Vyhledej si kolik lidí za poslední 3 roky (ne za čtvrt století) emigrovalo u Ukrajiny! Jenom prosím tě nehledej v archivu ČT!

   Potom můžeš machrovat.

   Vymazat
  14. To 14:21 říkáš 350 000 rusů emigrovalo na "západ". Tak to je slušné číslo na to, že v každé zemi je všelijakých zmrdů miliony. Kdyby emigrovalo 35 000 000, tak by to bylo akorát. Stejně jako u nás, kdyby odešlo 5 000 000 zmrdů včetně tebe do země zaslíbené, hned by tu bylo líp. Stalinovi vyčítali že "zavraždil" taky těch 35 mio lidí. To bylo ale určitě tak akorát, když těch potomků carů, bojarů, šlechty všeho druhu, podvodníků, lichvářů a zlodějů bylo podobné číslo.

   Vymazat
  15. 20:41 proč u nás do r.'89 zadràtované hranice? To proto,aby těch 5 mil.podle vás zmrdů neodešlo na Západ.Rusko tratí odchodem těch lidí 1.5 bilionů US$ ročně.O tom byla řeč!!K tomu co jste napsal jen tolik,odejit tenkrát i dnes z republiky takové množstvi lidí,tak kdo by vás a vám podobné lidí živil?Jo,hnedka by tu bylo líp.....

   Vymazat
  16. To: Anonymní 20. srpna 2017 22:29 - podle toho co píšete, Vás odhaduji na, buď študáka, nebo vystudovaného PhDr, PeaDr, JAMU, AMU, a podobné, tedy přisátého na státní cecek. Tak se trochu odhalte a napište, jakou profesi vykonáváte, že mě, jakožto důchodce živíte? A mimochodem, v roce 1968-69 byly SH takřka otevřeny, mohl odejít kdo chtěl. Republiku tenkráte opustilo cca 150-200 tisíc lidi, žádných 5 milionů a z nich se cca 1/3 vrátila zpět.

   Vymazat
  17. To je rudocanců:))) Prostě tam chcíp pes a hotovo, rudá holoto - můžete jim tam jít doplnit ztráty, když se tam vodstěhujete:)))

   Vymazat
 2. to 18:25+18:34
  Velice trefné a hlavně stručné. Máte oba bod s hvězdičkou.

  OdpovědětVymazat
 3. Američané pravděpodobně začínají prohlědat a otevírat oči. Proto to napětí. I když je také možné, že Obamův režim stále žije a může být strůjcem.

  OdpovědětVymazat
 4. To jsou pohadky , pravda je ze Amerika nechce nuklearni valku, kterou by lehce vyhrala!!! ale znicila by zivot na zemi na dlouhou dobu.

  Precti si neco o Obamovi , byl to president "Bilym vzal a Cernym dal!!" , jinymi slovy kdo souhlasi s Obamou souhlasi s zaplavenim Evropy cernymi z Afriky , neb je to stejne "Bilym vzit a Cenym dat" jen jine forme!! Vse je jen otazkou ....jak se na to divame z jake posice!!!

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. No, že by USA případnou nukleární válku lehce vyhrály, to se mi moc nezdá. Možná by ten Váš názor chtělo něčím podpořit.

   Vymazat
 5. Když si dav nechá od elit implantovat strach z fiktivního nepřítele, tak se bojí s jeho trvalým obrazem v očích. Proto je třeba vystoupit z davu, ten reálně poučit, a dav se rozpustí a pochopí, že národy mají v míru a spravedlnosti spolupracovat na nesmrtelných mravních principech, jež jsou znakem Dobra. Pak Dobro zvítězí nad Zlem. Začněte v duchu hovořit s Bohem a s novou nadějí přijde i naplnění společných přání.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. 22:07 a k tomu nám dopomáhej Bůh. Nebo raději Gott mit uns? Aneb, on se ten lidský konstrukt nakonec hodí ke všemu, málem každému.

   Vymazat
 6. Až padnou bude na světě lépe bez válek a vyhrožování.

  OdpovědětVymazat
 7. Kdybych mel naladu tak bych vam nakopal prdele za kecy o USA
  Horni Dolni

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Kdybys měl sílu vstát z nočníku ty Hovnolulanovo hulibrku!!!!!!

   Vymazat
  2. 2:07 - Hele, Horní Dolní, nečti před spaním, když tě ta cikánka kojí, té přiblblé emerické rodokapsy! A neměj prsty v nočníku! Pak máš jen divoké sny a myslíš si, že jsi Rambo!

   Vymazat
 8. Juesej vedou agresivni valky jiz 70 let!Ta demokracie v usa, stala zivoty milionu lidi po
  celem svete!Takze nakop jsi prdel sam sobe!Smrt kongresum usa!

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. 4:29, Jejich mnohé činy nemají s demokracií nic společného. Jen se těmito činy na demokracii odvolávají. Kdyby se takto jako oni chovala jiná země s kvalitním vojenským potencionálem, pak by bylo dávno po nás a svět bez života, protože by USA šly do konfliktu.

   Vymazat
  2. Pro blbečka Horní Dolní 2:07:
   Hele blbečku, zde ti podsypávám trochu zrní ke studiu. Klidně přežvykuj, pilně studuj, uč se českou gramatiku! A nezapomeň: I na Himalajích jsou trpaslíci jako jsi ty malý!
   Americké základny
   Podle oficiálních informací poskytnutých MO USA a jeho centrem Defense Manpower Data Center (DMDC), stále působí asi 40.000 amerických vojáků na 179 amerických základnách v Německu, více než 50.000 vojáků na 109 amerických základnách v Japonsku a desítky tisíc vojáků funguje na stovkách základen po celé Evropě i v Jižní Koreji!
   Na základě informací nejnovější zprávy od Base Structure Report (BSR), mají Spojené státy základny v nejméně 150 zemích a vojáky prakticky po celém světě. Podle posledního zveřejněného počtu, americká armáda v současné době obsazuje 686 základen v padesáti amerických státech a ve Washingtonu, DC. K tomu je mnoho známých amerických základen v Kosovu, Kuvajtu a Kataru. Součet Pentagonu však nezahrnuje tajné americké základny v Izraeli a Saúdské Arábii!

   Vymazat
 9. Mentalita Američanů je velmi vzdálená naší. Nejsou Slované jako my. Ten rozdíl je propastný úplně ve všem. USA by se především měly zaměřit na mírovou spolupráci s kýmkoliv, řešit si vlastní vnitřní problémy a přestat s rozkoly státní zřízení jiných států a vojenských intervencí. Přestat s obhajováním nejrůznějších špinavostí a agresí s odvoláváním se na demokracii, ale demokraticky se skutečně chovat. USA jsou velmi špatným příkladem pro celou planetu, ale myslí si že jsou příkladem správným. Tento trend se jim nevyplatí a doplatí na to.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Mentalita Američanů je velmi vzdálená naší. Nejsou Slované jako my. Ten rozdíl je propastný úplně ve všem. Až posud je to pravda.
   Jenže Američané jsou také normální a prostí lidé, trochu drsní, ale ti nedělají politiku USA. USA jako vláda je naprosto odloučená od myšlení Američanů, které je po většině zmrzačené propagandou, proti které byli komunisti břídilové, a které je devastované nízkou úrovní vzdělání. Jinak řečeno, USA neznamená vládu Američanů, kteří by dokázali i se svou mentalitou vycházet jak mezi sebou tak i s jinými národy, včetně Slovanů, ale vládu elit nad Američany, kterými tyto pohrdají a berou je jen jako materiál potřebných k dosažení svých cílů. .

   Vymazat
  2. 9:17, Ano, Američané jako občané jsou normální a prostí lidé jako všude jinde. Jenže ten rozdíl v mentalitě je jasný. Vláda země je obrazem národa, vzešla z tohoto národa.

   Vymazat
  3. Je celkem pravděpodobné, že amíkům začíná docházet to co zasel ještě Obama. I ovoce dozrává postupně. A Trump do toho ještě připravuje USA na válku se Severní Koreou. Na ostrově Guam rozdávají letáky s informacemi jak postupovat při jaderném útoku.

   Vymazat
  4. Dle historických zkušeností lze konstatovat, že USA jsou největší říše zla, zločinecký váleční štváči, mezinárodní teroristy, kurvitka a lháři v dějinách lidstva.
   Když se lid USA chce rehabilitovat v očích široké světové veřejnosti, je načase aby
   - si to uvědomil a ukončil všechny své války,
   - odstavil od moci tu svou vládnoucí válkychtivou elitu,
   - zavedl skutečnou lidovou demokracii,
   - začal spolupracovat a obchodovat s jinými státy na základě obecně platných mezinárodních principů.

   Vymazat
 10. Když předseda vlády ČR Sobotka prohlásí, že máme nejlepší vztahy ze SR, tak je to k smíchu. Co pro to udělal? Naprosto nic!!! Jen od Slovenska nic nechce, protože by narazil.
  emeritní kapitán

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Bratislavčan (Blavak)20. srpna 2017 13:48

   Tomu vášmu Sralbotkovi by som neuveril ani nos medzi očami! Čo slovo a veta, to skutek - útek! Všade kde chodí je samá sľubotechna na úkor vašich daňových vrecák, chválenie sa českou demokratúrou, klamstvá a oblbovanie voličov a mnohé iné huncústva svedčiace o jeho nízkej morálke a právním vedomí! Stal sa hrobárom ČSSR!

   Vymazat
 11. lide nejlepe to vyhodnoti picus felch honolulin! cest jeho pamatce!!!hhh
  chef

  OdpovědětVymazat
 12. kdo z vas zil v jewsa temer 40 let at povida!
  ja uz jen NC

  OdpovědětVymazat
 13. Zrovna jako je muslim povinen věřit,že Alláh rozhoduje o všem,tak amíkům je vnucováno věřit,že USA jsou stvořeny být pánem světa.

  OdpovědětVymazat
 14. Souhlas s Bufferem nahoře.Je to všechno o tom,jak dalece se nechá strhnout jedinec davem blbců,flesh mobem ...
  Tady ve Vídni jsem to jednou zdálky pozorovala s hrůzou za prosklenými dveřmi obchodu,kde jsem zrovna nakupovala.Tedy přátelé;tak sugescí zpracovatelný dav jsem neviděla ani u woodoo kouzelníků.Řvali a cvičili na povel magora,který je z balkónu navigoval!Něco takového se hned tak nevidí.Sedělo to ve mně několik dnů jak vedlejší účinek nějakęho opiátu.
  Hrůza.
  j.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. 15:22:
   Jituš, pokud máš zájem můžeme se setkat v Praze. Dobře znám ÚVN, kde jsem vedený jako vojenský veterán - možno ti to pomůže.
   Kontakt: viloj@volny.cz

   Vymazat
 15. USA je vlastně NIC!
  Je to slepenec ivazivního druhu homo sapiens. který se jen náhodou ocitnul na kontinentě, který nazvali Amerika. Vidouc hojnost drahých kovů na jižní části, tak začali VRAŽDIT původní obyvatele. O necelé století později, na severní části se jim nelíbilo, kolik "rudokožci" mají nedozírných ploch jenom pro sebe a stačí jim to ke spokojenosti. Bizonů xxx krát víc než lidí, taky hojnost zlata, komu by se chtělo zpět do "zkažené Evropy".

  Tak tento invazivní druh začal budovat systém, ve kterém je nadřazen majetek a moc nad vším ostatním. Toto vyvrcholilo kolem roku 1792, kdy invazivní rasa tomu dala řád v podobě zákonů,aniž by tím měnili systém, který se zavedl, a trval do zmíněné doby.

  Chce snadně kdo mluvit o USA? Vždyť to je stát nestát bez jakékoliv historie, kterou by se mohl alespoň sem tam pochlubit. V případě USA se chlubit není čím.

  OdpovědětVymazat
 16. Nejde o strach z Rusů, ale jde o nenávist k Rusům . Jde o nacistický antirusismus, nenávist k židobolševikům, jen ti židé z toho vypadli. Proč? Kapitál se musí, pokud chce přežít, zmcnit ruského přírodního bohatství. To je tak pohádkové, že si to kapitál nemůže odepřít a je pro to ochoten obětovat zdegenerovanou část Evropy a prodat ji muslimům. Jo, časy se změnily! Idee A. Hitlera jsou opět v "civilizovaném světě bilých" na pořadu dne v poněkud psychopatickém podání.
  Už tedy i víte, proč je u nás najednou katastrofální nedostatek psychiatrů. Naplňuje se, že každý Čech musí mít svého psychiatra a fyziatra. Belhá mentálně i tělesně. To je ono "v chromém tělě chromý duch".

  OdpovědětVymazat
 17. Čimčara:
  Zkontroluj si mail;zprávy se mi 2x vrátily nedoručitelnē?Nėkde je chyba,
  ale mūj mail je v pořádku.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. 23:17:
   Jituš, zkontroloval jsem moji adresu: viloj@volny.cz a je správní.
   Pro větší jistotu a využití zde dávám druhou moji adresu: viloj@seznam.cz
   Poznamenávám, že teď od Po do St budu mimo Prahu na chatě, kde není přístup na internet. A v mém mobilu záměrně nechci mít aktivovaný internet.
   Těším se na Tvou odpověď e-mailem.

   Vymazat