Reklama

.

.

pondělí 21. srpna 2017

Putin pronesl slova o cenzuře,která některé politiky nepotěší

21.8. 2017   AC24
Otázka cenzury znepokojuje miliony lidí, je třeba, aby samotná společnost vyvinula systém morálně-etických principů, řekl prezident RF Vladimir Putin na schůzce s účastníky mládežnického fóra Tavrida.V rozhovoru na toto téma sdělil obsah své besedy v Petrohradu se spisovatelem Daniilem Graninem.
„Byl to pro mne zajímavý a velmi užitečný rozhovor, jak se ukázalo, protože několik týdnů na to zemřel, neviděl jsem ho (víc —red.). Řekl mi, že pokaždé, když se podívá na televizi nebo na Internet, vidí jenom jedno: jak kdo ukradl, kolik ukradl a jakým způsobem ukradl, a na to se nedá dívat," sdělil prezident.

Putin dále řekl, že je v kontaktu s vedením velkých televizních kanálů. „Nekontaktujeme stále, ale občas, s vedením našich hlavních televizních kanálů, také s těmi, kdo tak či jinak ovlivňují to, co se děje na Internetu. Je třeba říct, že si to sami uvědomují, a snaží se to změnit k lepšímu," dodal.

Podle jeho slov je v současném světě velmi složité „filtrovat proud."

„Existují obavy, že tato filtrace nabude ideologické povahy a společnost bude připravena o možnost získání hodnověrných, otevřených, přímých informací. I když je to v době Internetu, zdálo by se, složité, zfiltrovat všechno, avšak v některých zemích podobné pokusy podnikají," vysvětlil Putin.

Dále prezident poznamenal, že zakázat je třeba pouze to, co je zakázané zákonem, to ostatní může zfiltrovat samotná veřejnost.

„Může to být uděláno pouze jedním způsobem: filtrace s pomocí samotného tvůrčího společenství. Kdyby samostatně vyvinula systém morálně-etických filtrů, bylo by to správné. Abychom když nevyloučili, pak aspoň omezili na minimum a ještě lépe, kdybychom vyloučili státní vliv na tento proces," prohlásil prezident.

Zdroj: snews.com

10 komentářů :

 1. Ano o tom je chovancovo ministerstvo pravdy s flákačem jandou a jemu podobným cenzorům.

  OdpovědětVymazat
 2. To je čočka, to je soda, to je vejprask - od Asada, od Putina, od Íránců..... a kdo za to může? "Evropské hodnoty, CTHH, Člověk v tísni, desítky tisíc zlodějských tunelářských neziskovek a hlavně všichni ti šmejdi, co si myslí, že sliby před volbama nezavazují, že na slovech záleží víc, než na činech, všichni ti parlamentní parazité, kraďousci, co jak kati o morálce kážou, ti, co by už dávno v každé slušné společnosti hákovali v teplákách na ortu - ti šťastnější z nich pořeší justice, ty méně šťastné spravedlnost osvobozujících se národů. Je třeba si je pamatovat a po právu lidu jim naměřit.

  OdpovědětVymazat
 3. V tomto směru je Putin tak trochu naivní, Dnešní novináři ani nechtějí psát pravdu, jestli vůbec chtějí psát. V mnoha případech vydávají za své so jim jiní napíší. (např. vševěd Kalousek se svou jedinou pravdou)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Ten už možná dnes neví, "co včera v opilosti" matlachal. Jeho nabubřelost, aroganci a povýšenost už snad ani nikdo nemůže brát výžně.

   Vymazat
  2. 7:56, Tato Vaše představa je utkvělá z toho jak to " chodí " u nás. Cenzura, nebo také nezveřojňování skutečností a pravdy je spojeno se systémem státu. A mnohé média mají ze státu a systému prospěch, takže " koho chleba jíš, toho píseň zpívej ". Samozřejmě opět i zde svou roli hraje také intelekt. Pokud chci být zaslepený u hluchý, protože je to pohodlné a mám z toho jistý zisk, pak je to samozřejmě úplná katastrofa pro lid, který se na takovou informovanost spoléhá. Pak se nemůžeme divit. Jsou ale alternativní média a lidé jich stále více využívají. Existují také další zahraniční weby, které mají autentické informace mnohdy přímo z místa událostí a nepřebírají zprávy upravené a cenzurované. A proto v této souvislosti chci poděkovat také redakci Nová Republika za jejich informovanost v zájmu objektivity.

   Vymazat
 4. Tento komentář byl odstraněn autorem.

  OdpovědětVymazat
 5. Obamův citát : " Musíme mít nejsilnější vojenskou sílu na světě a musíme příležitostně zkroutit ruce zemi, které by nedělaly to co my potřebujeme, aby dělaly ". ... Totalitní výrok a totalitní vize. To hovoří samo za sebe a takto to desítky let probíhá. Děkuji, ale toto s demokracií nemá absolutně nic společného. USA se na demokracii jen falešně odvolávají.

  OdpovědětVymazat
 6. Honzo žádná totalita, to je BANDITIZMUS. Totalita to je stav u nás, nikdo nám ruce nekroutí a posloucháme.

  OdpovědětVymazat
 7. No to je zajimave, jak ruzna media tu samou rec interpretuji zcela odlisne

  Po precteni tohoto na Sputniku
  https://sputniknews.com/russia/201708201056631169-putin-information-news-morality/
  mi bylo celkem jasne, ze i Putin se dal na stranu LHÁŘŮ, kteri by chteli filtrovat Pravdu podle moralnich (obvykle falesnych) meritek a nevpustit nic, co neodpovida narativu "Hodných Mocných" nebo "nevinných Černých a Zvrácených" ...

  Meritkem si zvoli, ze "Rasismus" je zly a proto nevpusti zadnou Pravdu o tom, ze jsme velmi odlisni mezi jednotlivymi rasami, aniz bych kvuli tomu musel nekoho odsuzovat.

  Meritkem si zvoli, jak jsou zeny utlacovane, a zadna Pravda o odlisnosti pohlavi nebude nikam do diskuse vpustena?

  Nemyslim, ze by jakekoliv Filtrování Pravdy bylo spravne, obhajitelne nebo dokonce doporucitelne.

  I kdyz je to lepsi, nez Persekuce.

  A ovsem v dnesni dobe zejmena technologicke nadnarodni (a vetsinou zionisticke) giganty jako Google a Facebook atd mohou filtrovat leccos, ale to neni to, co by svobode lidstva jakkoliv prospelo, prave naopak, protoze jejich meritka jsou zvracena.

  Ano, nektere nemoralni veci (treba LGBT propaganda) by mely byt drzeny v soukromi a nerozsirovany mezi zdrave lidi.
  Jenze pokud (((jim))) zase dovolime zvolit si falesna a zla moralni kriteria, bude to zase spatne a jeste horsi...

  Jedna vec je popis reality s jejim hodnocenim, ten by blokovan byt nemel, mame pravo na informace, zejmena pokud jsme dospeli.

  Jina vec je doporucovani, oslavovani ruznych spatnosti a ovlivnovani k nim. To by nemelo byt umozneno delat verejne, v soukromi at si dospeli delaji, cim neskodi jinym.

  OdpovědětVymazat
 8. My, pamětníci, známe dobře slovo NORMALIZACE. Tento proces neskončil rokem 1989. Pokračuje neustále, vychází ze stejných metod avšak neustále přitvrzuje novými prostředky. A tak se dříve nemyslitelné a úchylné stává postupně normou.

  OdpovědětVymazat