Reklama

.

.

čtvrtek 10. srpna 2017

Rakouská společnost OMV převedla 200 milionů eur na Severní proud

10. 8. 2017    zdroj
Rakouská ropná a plynárenská společnost OMV (Österreichische Mineralölverwaltung AG) převedla na výstavbu plynovodu Severní proud-2 200 milionů eur. Oznámil to generální ředitel Rainer Seele, píše agentura Reuters. Poznamenal také, že nové americké sankce neulehčují proces financování tohoto projektu. Podle něj je zatím brzy mluvit o tom, jaké konkrétní důsledky budou mít pro Rusko nové americké sankce, vyjádřil však naději, že financování projektu Severní proud-2 půjde podle plánu.


2.srpna prezident Donald Trump podepsal zákon o nových protiruských sankcích. Dokument konkrétně předpokládá snížení maximální doby financování bank, které jsou pod sankcemi, na dva týdny, na 30 dní společností ropného a plynárenského sektoru.

Koncem července francouzská korporace Engie oznámila, že může zastavit financování plynovodu Severní proud-2 kvůli novým americkým sankcím. Uvedl to náměstek generálního ředitele Pierre Shareyr.

Severní proud-2 je plynovod z Ruska do Německa přes Baltské moře o délce 1220 a kapacitou 55 miliard krychlových metrů ročně. Jeho výstavba by měla být zahájena v roce 2018 a dokončena koncem roku 2019. Kromě Engie a Shell podepsaly dohodu o financování Severního proudu-2 společnosti OMV, Uniper a Wintershall. Mají zajistit dlouhodobé financování ve výši 50 procent z celkových nákladů na projekt - 9,5 miliardy eur.

Pro Novou republiku vybrala a přeložila PhDr. Vladimíra Grulichová

45 komentářů :

 1. Od 2.8.2017 se stalo to, že ruský Gazprom podle smlouvy z roku 2009 může využívat 90% kapacity plynovodu Opal, který je pokračováním Severního proudu I. Do tohoto data měl k dispozici jen 50% jeho kapacity. To znamená, že se velice výrazně sníží jeho tranzit přes Ukrajinu a tím i její příjmy za tranzit.
  Rozumní Ukrajinci by v takové situaci udělali vše pro to, aby nebyl důvod je obcházet. Ale současné vedení Ukrajiny se naopak rozhodlo požadovat zvýšení tranzitních poplatků. Logickým důsledkem bude jen silnější motivace EU pro stavbu Severního proudu II. Kyjevské vedení je opravdovým mistrem v řezání větve, na které sedí.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Z něčeho musí financovat občanskou válku a platit dodávky zbraní s USA a EU.Kde nic už není ani smrt nebere.

   Vymazat
  2. 0,43
   Zamyslete se nad většinou kroků západu posledních let. Arabské jaro a následná destrukce Sýrie a Libye. Ukrajinský Majdan a následně násilná výměna vlády, transfer statisíců primitivů do Evropy. Zdá se vám na tom něco logického, neřkuli výhodného pro západ? Přitom je to všechno západem podporované a financované.

   Vymazat
  3. 5:27 Zkuste odhodit ten klubový, sportovně-terminologický pohled na svět. Iluzi, že dělící linie zájmů vede v hranicích států, či "kulturních" okruhů - ta je apriori mylná. Peníze dělí zájmy úplně jinak. Řečeno opět sportovní terminologií - při sestavování reprezentačního týmu je nežádoucí nadržovat hráčům "svého" klubu(štátu), to by se mohli opomenout lepší hráči z jiných mužstev. Mají - li dost peněz, nakoupí koho chtějí a přesunou kam chtějí. Evropa, jak se zdá, nebude tím vybraným stadionem tréninku elitního mužstva, spíše to vypadá na masomlejn a cedník pro začátečníky. Impérium si na elitní jedince počká, sami přijdou do "Říma", ať už je to centrum kdekoli, kapitál určuje místo, nikoliv dohody politiků, a už vůbec ne "národní cítění lidu". To je svým vlivem na úrovni rowdies Baníku.

   Vymazat
  4. 5:27 Proč "posledních let"? Ta politika je soubojem dvou sil posledních cirka 500 let! Jedna síla nás žene vpřed, druhá je parazitická, co nás brzdí. Byli jsme rozdělení na národy "sloužící" a podle toho "odměňované" a národy "protivné" a dle toho "trestané". Lze to velice dobře vystopovat prakticky od pádu Grenady ...

   Vymazat
  5. 8,10
   Je mi jasné, že mnou jmenované, ale nejenom je, příklady, nebyly provedeny jenom silami západu. To by bylo opravdu velké zjednodušení. Ale je pravdou, že síly, které je vyvolaly většinou ze západu pochází, a když už jste se dostal do sportovní terminologie, mají tam své domácí hřiště.
   Své kouče mají tito reprezentanti dost silně i v Rusku, ale i všude tam, kde politiku ovládají finančníci. Jejich síla ale závisí na podílu vlastnictví v jednotlivých odvětvích ekonomiky. Tam, kde si uchoval majoritní podíl stát jejich moc slábne. Proto by jsme třeba příznivce Rotschildů asi těžko hledali třeba v Číně.

   Vymazat
  6. Kdo chce víc, nemá nic.
   Aspoň se o to dřív obyvatelé UKrajiny probudí z rauše a vyhází tu zaprodanou odpornou sebranku, co se tam teď válí ve vládě a o zemi se nestará. A ještě líp - možná je rovnou oběsí.

   Vymazat
  7. Takže a´priori by to bylo jasné anonyme 8.10 - a dál? a´posteriori - jak to bude?

   Vymazat
  8. To vladimir hricák: snažím se nějak vysvětlit že "dresy" jsou jen falešné vlajky, pod kterými kopou za "svůj" tým mnohdy i lidé upřímně svědomití aniž by tušili že branka na kterou směřují je jejich vlastní, a hřiště jich má víc než dvě. Ta skutečného protivníka dokonce ani není součástí hřiště, to by trenéři a funkcionáři natož "FIFA" ani nedopustili.

   Vymazat
 2. mafie ve vedení ukrajiny dělá dobrou práci pro svoje páníčky z USA a Izraele

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Doporučuji přečíst knihu "Talmudský Žid"...,a každému, komu se ještě nepovedlo, tak se v hlavě rozsvítí!...
   Ale dle komentářů soudím, že už se spoustě lidí rozsvítilo...,Díky Bohu za to!...

   Vymazat
  2. Proto je zapotřebí toto vedení svrhnout a poté spojit síly! - http://reconquista-europe.tumblr.com/post/152563465816/en-reconquista-reconquista-is-an-international

   Vymazat
 3. Tak Francouzi opět dokazují svoji "spolehlivost" coby smluvní partneři... jako obvykle.

  Co třeba Mnichov 1938, dodávka nedodávka lodí pochybné třídy Mistral Rusku, nebo krádež vody vyvolenými z disentu a Veolií...

  Ať se Francouzi jdou i s Macronem a jeho paní učitelkou, vycpat. Když sabotuje americký nosatec, jiný rád převezme jeho gescheft i s budoucími zisky. Hra Francie na velmoc je úsměvná.

  OdpovědětVymazat
 4. Odpovědi
  1. Frantíci z Engie se pokáleli.Tak ať si ostatní investoři najdou jiného partnera.USA se nesmí ustupovat i za cenu přerušení transatlantické spolupráce!Pokud budou ve společnostech Pierrové a jemu podobní, co poklonkují USA i za cenu sebezničení.Evropa nejen že zřejmě zmrzne, ale zamrzne celá do středověku.

   Vymazat
 5. Je těžké reagovat na dnešní celkový stav ve světě tak,aby člověk zde nebyl zase smazán.
  Tak jen v bodech,všichni víme kdo a jak nebo čím řídí tento svět,m.j.výrobou Macronů,určitých neziskovek a hlavně podplácením všech možných důležitých starostů a úředníků,ato po celém světě.Ti potom pracují jen v zájmu svých hlavních chlebodárců a nikoliv v zájmu svých voličů nebo měst,krajů či zemí.Víme,že jejich hlavní zájem jsou spojené státy,které jsou jejich největší pákou na dění v celém světě,ato Trump,ne Trump(ikdyž Hillary by pro ně byla mnohem příjemnější).Víme,že jejich hlavní motivací jsou peníze,více peněz a stále více peněz a za menší náklady.Víme,že planeta je dnes již přelidněná(ne Evropa) a tak se větší zisky již s malými náklady daří čím dál tím méně vytvářet. Takže již víme, jaký to dnes největší úkol čeká na světovou super elitu a víme také,že již nemohu v psaní dále pokračovat...Karel z Plzně

  OdpovědětVymazat
 6. Už to někdo popisoval jinde,jde jen o trhy a peníze.Kdyby se USA podařilo vyřadit Rusko z dodávek plynu Evropě,museli bychom nakupovat plyn dodaný z USA ale dražší a o to jde.Obavám velkých plynárenských společností se nedivím,mohlo by dojít k situaci,že by by USA chtěla i distribuci ve státech Evropy ovládnout.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Ale to platí pane i naopak. Kdyby tady nebyla další a docela jak je vidět silná konkurence, tak by ruský plyn taky zdražoval. protože by Rrusko využilo situaci.
   Více dodavatelů je jenom dobře pro odběratele.
   I tak nám Rusko dává plyn za relativně draho - ve srovnání s cenou pro Čínu jsou to desítky procent rozdílu.
   Americký plyn je relativně levný - například asi dvakrát levnější, než my máme tady u nás v EU.
   Takže jeho příchod do Evropy jen pomůže nám odběratelům tlačit ještě silnji na dodavatele, například na ruské dodavatele.

   Vymazat
 7. Tímto tahem a odevzdání peněz Rakouska maji USA po žížalkách a mohou posílat plyn pouze do Polska pochybuji že šetrně Německo by platilo USA vysokou sazbu !

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Ale i to Polsko se nedávno ústy kteréhosi svého činovníka ozvalo, že ten US břidličný je 2-3krát dražší než ruský. A že plyn při této ceně brát z USA nechtějí. Jakkoliv jsou dnes technologicky připraveni plyn brát (jak z USA, tak i Kataru). A že pokud ten ruský bude konkurenceschopný, budou jej brát i dál.
   Nevím, jak si Poláci mohou myslet, že Američané cenu toho jejich ještě dál stačí dolů? Třikrát to nebude ani náhodou. A pak - pokud budou chtít Rusko trestat, a to oni chtějí! - přijde na řadu mediální oblbování o tom, že Rusko je ještě větší nepřítel než jsme kdy tušili, že od něho nee a že i my budeme muset přinášet oběti ve jménu "demokracie a svobody".
   Jejich svobody ovšem, ne naší ...

   Vymazat
 8. Vážení, plyn z USA by byl ne 3x dražší, ale 10x dražší, vzhledem k infrastruktuře (Přístavy, flotila lodí) která by se musela postavit.
  Trep.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Jsi na omylu. Plyn v Americe je dvakrát levnější na americkém trhu, než Evropa má plyn v Evropě na svém trhu.
   Přeprava a zkapalnění není drahé, jsou nové technologie, které to umí za levno.
   Dodávky amerického plynu určitě pomůžou celkově snížit nákupní ceny v Evropě - a to i tím, že Rusové si nebudou tak vyskakovat.
   Například Rusko prodává do Číny ten samý plyn o desítky procent levněji. Evropa platí relativně vysoké ceny a příchod amerického plynu jen pomlže tlačit na Rusko.

   Vymazat
  2. 14:42
   Jste na velkém omylu,pane. Pracuji na výstavbě LNG zařízení v Austrálii. Je to poměrne malá plynárna s kapacitou 4 miliony tun lng a stála postavit přes 20 miliard dolarů, k tomu ještě 480 km potrubí na přívod plynu za cenu 1.5 miliardy.
   Takže žadná levná sranda.
   A teď ještě lodě na přepravu které stojí kolem 250 milionů a potřebuje se jich dost.

   Vymazat
 9. Když se měl plynovod vést plynovod přes Bulharsko, tak to odporovalo směrnicím EU, ale pokud je ve hře Německo, tak směrnice EU jdou stranou. Získá-li Německo dominanci v rozvodu ruského plynu po Evropě, nebude to pro ostatní evropské státy šťastná situace. EU/Německo bude mít další páky na „neposlušné“ státy, které např. odmítají migranty.
  Proto by střední a jihovýchodní Evropa, měly ve svém zájmu prosazovat Jižní proud. EU, Němci, nebo Francouzi to za nás neudělají. Sami bychom si s Ruskem měli vyjednat odběry a tak získat větší nezávislost. Dnes je jasné, že USA má zájem nás dostat do své sféry drahého plynu a Německo zase použije jakékoliv páky, aby nás drželo v poslušnosti. Svůj zájem, si musíme prosazovat sami, nejlépe v rámci V4+. P.K.

  OdpovědětVymazat
 10. Zase další známka toho , že kapitál má nějaké protiruské sankce na háku. Ostatní firmy penízky taky pošlou.

  OdpovědětVymazat
 11. Pochybuji že západ bude platit dražší americký plyn o peníze jde až na 1 místě.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. V rámci loajality k zločincům v USSSA a větší protiruskou propagandou, tak se pak nelze divit, že buď budeme mrznout nebo nakupovat emerický plyn za x-násobky více, proti cenám zboží a služeb, které by prudce zdražily, by dnešní cena másla, byla v porovnání, halířovou položkou.USSSA nepoloží Rusko na lopatky, ale svého kámoše, spojence, pomahače a věrného mopslíka.EU to odnese ne Rusko, toho to jen posílí.

   Vymazat
  2. 10:04 Vlastníkům plynárenských společností je jedno, jestli je plyn dražší. Ten platí spotřebitelé. Je zajímá jen marže. A pokud mají páky na vládnoucí elity, tak si svou marži udrží při libovolné ceně. Takže jde jen o to, aby vládnoucí "elity" dokázaly lidem nalít do hlav, že "v zájmu boje proti ruské agresi, obrany svobody, demokracie a budoucímu blahobytu" musí platit jako mourovatí. Povedlo se to s vodou, potravinami, privatizací, neziskovkami atd, tak proč by plyn měl být vyjímkou?

   Vymazat
 12. Nejdokonalejší pro EU by bylo, kdyby nakonec kompletně brala drahý plyn z USA a USA by za získané peníze kupovaly levný plyn z Ruska. Tady by snad nikdo nepochyboval, kdo má užitek ze sankcí.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. 10:53 To je zcela reálné, protože polovinu ruské ekonomiky má v rukou západ (= většinou USA) a nic jim proto nebrání právě toto udělat - v Rusku se plyn zkapalní přečerpá na lodě a ty lodě než doplují do evropského přístavu povezou americký plyn z břidlic. Tento model se přece osvědčil nedávno třeba i v Sýrii, kde IGIL kradl ropu a cisternovými vozy převážel do tureckých přístavů, kde se čerpala do tankerů. Těch cisteren byly přece tisíce, vzpomínáte?

   Vymazat
  2. K tomuto USA hlupáky v EU dotlačí, je to jen otázka času.

   Vymazat
 13. Poláci, Litevci a Francouzi dostanou za drahý americký a další dovážený zkapalněný předražený plyn dost peněz. Budou přece díky terminálům jejich překupníky. To je výhodnější, než jen vyrábět. Protekční cena a koneční spotřebitelé to zaplatí. Vypadá to, že na Němce a Rakušany se něco v USA chystá. Energie bude tak drahá, že se nám brzy vyplatí nainstalovat vlastní zdroje-panely, nebo větráky. To bude chtít asi hodně byrokratických překážek.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Díky petrodolarové politice USA, Evropa zatáhne vše!Jak geniální.Sankce jsou namířeny proti Evropě, kdy USA chce mít vše pod kontrolou, do vlastních kapes, nikoliv proti Rusku.To si najde jiné zákazníky, pokud se do Evropy povinně zavřou plynovody a ropovody z Ruska.

   Vymazat
 14. Jenom čekám jak to dopadne s Tureckým potokem? Jde o perfektně promyšlené tahy. Staví jej Švýcarská firma a přivedou jej na rozhraní Turecka, Bulharska a Řecka, což je geniální. Pro nás také možná záchrana. Celá operace Ruska s Tureckem svědčí o perfektní strategii. Na ukrajinu exportovaly Savčenkovou a přečtěte si a AE News co jím tam vyvádí a bude tam už jen líp.

  OdpovědětVymazat
 15. 10:53 To je zcela reálné, protože polovinu ruské ekonomiky má v rukou západ (= většinou USA) a nic jim proto nebrání právě toto udělat - v Rusku se plyn zkapalní přečerpá na lodě a ty lodě než doplují do evropského přístavu povezou americký plyn z břidlic. Tento model se přece osvědčil nedávno třeba i v Sýrii, kde IGIL kradl ropu a cisternovými vozy převážel do tureckých přístavů, kde se čerpala do tankerů. Těch cisteren byly přece tisíce, vzpomínáte?

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. P.S.: proto jsou zaváděny protiruské sankce, nelze přece dopustit, aby si plyn nebo ropu prodávalo přímo Rusko, když největší příjmy půjdou do kapes neruských překupníků a Trump právě nyní organizuje vyluxování peněz z celého světa (včetně EU). To je stejný model, který funguje i v ČR třeba na příkladu s máslem. Výrobci mléka se mohou přetrhnou a prodávají dokonce pod nákladovou cenou (která je třeba 8,- Kč), ale překupníci (u nás většinou zahraniční řetězce) vám tu kostku prodají třeba za 54,- Kč. Tomu se říká kapitalistické podnikání v kostce (másla). Žádná surovinová kolonie proti tomu nic nezmůže :-)

   Vymazat
  2. čistě náhodou USA nasadily sankce i proti Kataru a Venezuele, asi chtějí "regulovat spotřebu" ropy a planu pro celou planetu :-)

   Vymazat
  3. síla dolaru je přece založena ropou, ne nadarmo se užívá termín petrodolary, USA proto musejí ovládnout ropu, marketingový tah s vlastní ropou z břidlic jim nevyšel, zeleným papírkům svět přestává věřit

   Vymazat
 16. Asi tak poslední tři měsíce se sem Ukrajinci valí doslova jako řeka. Staří,mladí, dědové, báby, už i vnuci. Dědové a báby umějí mluvit rusky, s těmi se domluvit lze, vnuci mluvit rusky neumí a odmítají, s nimi se domluvit nelze - přesto jim nevadí sem lézt a cpát se všude do práce. Gastronomie - tam jich nalezlo nejvíc,a taky do nemocnic. Myjou nádobí, pomáhají v kuchyních, a chlapi do stavebnictví, a protože zatím tady nemají bydlení, preferují pracovat deset hodin denně, než půjdou domů zalehnout na nějakou tu palandu v bývalém bytě pro normální rodiny. Přibývá agentur, které to sem tahají, a Ukrajinská vláda jim dává dotace, aby zase finančně dotovali všechny, kdo je tady zaměstná. Tak se vyčistí Ukrajina od svých socek. A naši posraní zaměstnavatelé je zaměstnávají přednostně, a ve všech jejich požadavcích jim vyhoví.Městské byty ve starší zástavbě byly prodány za pakatel hajzlíkům, (aby se o ně radní zmrdi nemuseli starat) hajzlíci je skoupili, a všechny předělali na ubytovny, stačilo tam naládovat palandy, a tvrdě z toho rejžujou. A naše mladé rodiny si musejí brát drahé hypotéky, a stavět na venkově. Středy všech větších měst budou zaplaveny náplavou, za pár let se to tady rozmnoží, a spolu s místními cikány to vypudí zbývající část slušných občanů mimo města, stejně jako je to v Londýně, Berlíně, Paříži a jinde. S naplaveným ksindlem a s cikánama pohromadě se prostě žít nedá. Dělá to jen bordel, je to jak filcky.Nevím, jestli tohle vědí poslanci, vláda, zastupitelé měst a obcí a vědí-li - co tomu říkají? Města se stanou ohnisky zločinnosti, knajpy, herny, bordely, plné hnědáků, ukroušů, a ostatní naplaveniny. Normální politik, který je zodppvědný a při smyslech, by nikdy nenechal vytvořit z měst vlastní země hampejzy. Čeká nás děsný masakr, a naše děti nám budou chodit močit na hroby, neboť všechno jsme měli ve svých rukách, a všechno nechal zničit hloupý, zakomplexovaný, oslizlý Čecháček a proč? Za pár drobáků - kdo prodává byty? Čecháčci. Kdo prodává půdu? Čecháčci. Kdo se chová k hodnotám svého národa jako kretén - a za pár grošů? Zase Čecháčci.My nebudeme Česko-Vietnam, jak to zpočátku vypadalo, my budeme Česko-Ukrajina, a cikánskou verbež budeme vždycky jenom vykrmovat a krmit, tu nikdy nikdo už k práci nepřinutí. Ta dovede parazitovat na všem, co se hýbe. Tenhle zmar byl někde naplánovaný, a najatými politickými šmejdy je uskutečňovaný za prachy. Tak se Afrika prostřednictvím EU zbavuje svých socek a trestanců, když z EU si nějací konkretní grázli za dobré peníze pro politické představitele udělali kontejner na lidský odpad, ČR je kontejner na odpad i lidský odpad už dávno. Současný marazmus nemá v historii lidstva obdoby. Tvrdě na to doplatíme. To je jako za prachy dopustit vlastní popravu - to může jen těžce zakomplexovaný kretén. Chápu - 40 let tady nikdo majetek neměl a mít nesměl, a teď se chovají jak střelení, a smyslů zbavení.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Za komunistů nesměli krást,tak to po sametové chtějí sionisté dohnat.

   Vymazat
  2. 12:56 A kdo ten dnešní stav způsobil? Správně, lidé jako vy, kterým se podařilo vymýt mozky frázemi typu "40 let tady nikdo majetek neměl a mít nesměl". Tak dnes už ten majetek konečně někdo má. Jenže si neuvědomujete, že je to váš bývalý majetek, který jste budoval vy a předchozí generace.

   Vymazat
 17. 12:56
  Velmi trefně řečeno.....bohužel,:-/

  OdpovědětVymazat
 18. Sankce zločineckých Jenkyjů jsou namířeny na dodavatele surovinových komodit, aby se všichni odběratelé, pod sankcemi, pokáleli strachy a přešli do spásných rukou k novému, ale sakra dražšímu dodavateli USA.Těmito kroky si USA zabezpečí veškerou kontrolu a hlavně, o co jde, tučné zisky petrodolaru, na úkor těch, co chtějí drahé suroviny-Polsko, Pobaltí a Francie.Další státy se k nim brzy a dobrovolně přidají nebo jim USA pohrozí třeba barevnou revolucí.Páky na EU mají dost velké.Pro USA jsou peníze až na prvním místě i za cenu okradení či likvidace svých "spojenců".

  OdpovědětVymazat
 19. Vyjádření SPD, ze dne 2.8.17
  Předsednictvo SPD považuje nové protiruské sankce přijaté Senátem USA za nebezpečné vyhrocení politické situace ve světě. Je zcela bezprecedentní, že sankční zákon omezuje i pravomoci prezidenta USA o sankcích rozhodovat. Politika USA je dnes hlavním nebezpečím pro světový mír. SPD odmítá, aby Česká republika byla poslušným poskokem USA v této politice.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. 15:20 To jsou ty temné, prokremelské síly. Jenže my si náš nerozborný transatlantický tábor svobody a demokracie rozbíjet nedáme! Jsme Západ! S USA na věčné časy a nikdy jinak! Ať žije náš věrný přítel a inspirátor John McCain! Podepsán: Jakub Janda jménem všech poslanců TOP09, ODS a KDU-ČSL.

   Vymazat