Reklama

.

.

pátek 4. srpna 2017

Sankce a kouřová clona mateřské školky na LSD

The Saker
4. 8. 2017    Zvedavec 
Poslední americké sankce a ruské odvetné kroky vedly k hojným spekulacím v oficiálních médiích a blogosféře – všichni se pokouší dát smysl situaci, která se jeví naprosto nesmyslnou. Proč by, u všech všudy, americký senát přijal nové sankce proti Rusku, když Rusko neudělalo naprosto nic, co by takové hlasování mohlo vyvolat? Až na Randa Paula a Bernie Senderse každičký americký senátor hlasoval pro tyto sankce. Proč?! 


Je to dokonce ještě záhadnější, když vezmeme v úvahu, že jediným účinkem těchto sankcí bude rozkol mezi USA a EU, a možná dokonce kontra sankce. Naprosto jasným však je, že tyto sankce budou mít naprosto nulových dopad na Rusko, a nemyslím, že někdo vážně očekává, že Rusové na své politice změní cokoliv. A přesto každý senátor, vyjma Paula a Senderse, hlasoval pro. Dává vám to nějaký smysl?
Pokusíme se zjistit, co se děje.

Zaprvé, prostá připomínka: jako všichni američtí politici, od okresní úrovně po americký Kongres, mají senátoři při hlasování na mysli jen jednu věc – „co to přinese mně“. Poslední věcí, která americké senátory skutečně zajímá, jsou důsledky jejich hlasování pro skutečný život. To znamená, že aby dosáhli jakési kvasi jednohlasnosti (98%) u zcela stupidního hlasování, musela existovat nějaká velmi vlivná lobby, která použila velmi silné „argumenty“, aby takovéhoto hlasování dosáhla. Mějte na paměti, že republikáni v senátu věděli, že hlasují proti přáním svého prezidenta. A přesto každičký, až na Randa Paula, hlasoval pro tyto sankce, což by vám mělo napovědět něco o moci lobby, která je protlačila. Takže kdo by mohl mít takovou moc?

Internetová stránka „Business Pundit: Expert Driven“, uveřejnila článek, který uvádí 10 nejmocnějších lobby ve Washingtonu DC. Jde o (ve stejném pořadí, jak byly uvedeny v článku):
 • Technologická lobby
 • Těžební průmysl
 • Obranný průmysl
 • Agro průmysl
 • Velké ropné firmy
 • Finanční lobby
 • Velké farmaceutické firmy
 • AARP
 • Pro-izraelská lobby
 • NRA
Dobrá, proč ne. Mohli bychom pravděpodobně pořadí změnit, pojmenovat je jinak, přidat pár dalších (jako „vězeňsko-průmyslový komplex“ či „výzvědnou komunitu“), ale celkem je to obstojný seznam. Upoutal vás nějaký název?

Šlo by tvrdit, že většina těchto lobby potřebuje pro svoji prosperitu nepřítele, což je jistě pravda u vojensko-průmyslového komplexu a na něj navázaného průmyslu vyspělých technologií, a mohli bychom také rozumně tvrdit, že velké ropné firmy, těžaři a agrobyznys považují Rusko za potenciálního konkurenta. Ale podrobnější pohled na zájmy, které tato lobby zastupují, ukáže, že jejich předmětem zájmu je domácí politika a ono vzdálené Rusko, s jeho relativně malou ekonomikou, pro ně není důležité. To platí evidentně i pro velké farmaceutické firmy, AARP a NRA. Takže jako jediný potenciální kandidát pak zbývá izraelská lobby.

„Izraelská lobby“ je samozřejmě chybný název. Izraelská lobby má jen nepatrný zájem o Izrael jako zemi, či o Izraelce. Když už, tak by izraelská lobby měla být nazývána „neokonzervativní lobby“. Navíc musíme mít na paměti, že neokonzervativní lobby se od ostatních lobby na seznamu liší. Především nezastupuje americké zájmy. Nezastupuje ani zájmy Izraele. Zastupuje spíše zájmy specifické skupiny americké vládnoucí elity, ve skutečnosti mnohem menší, než 1% populace, která sdílí společnou ideologii celosvětové nadvlády, typickou pro neokonzervativce.

Jsou to lidé, kteří navzdory své 100% tvrdé kontrole médií a Kongresu prohráli prezidentské volby s Donaldem Trumpem, a kteří jsou nyní na smrt odhodláni ho odvolat. Jsou to lidé, kteří prostě používají „Rusko“ jako osu propagandy, aby prosadili názor, že Trump a jeho tým jsou vlastně ruští agenti a že samotný Trump je jakýsi „prezidentský mandžuský kandidát“.

Mějme na paměti, že historie ukazuje, že zatímco neokonzervativci jsou fantasticky řízení, nejsou obzvláště chytří. Ano, mají jakési silné ideologické odhodlání, které jim umožňuje dosáhnout zcela disproporcionálního vlivu na americkou politiku, ale když si skutečně přečtete, co píší, a poslechnete si, co říkají, okamžitě pochopíte, že jde o dosti průměrná individua s dosti omezeným myšlením, což je činí jak velmi předvídatelnými, tak velmi iritujícími pro lidi v jejich okolí. Vždy zbytečně riskují a pak jsou zaraženi a zděšeni, když všechny jejich konspirace a plány se na ně zhroutí jako bumerang.
Připouštím, že přesně to se nyní děje.

Zaprvé, neokonzervativci prohráli volby. Pro ně to byl šok a noční můra. „Ubožáci“ hlasovali proti jednoznačným „propagandistickým instrukcím“, daným jim médii. Pak neokonzervativci obrátili svoji chorou nenávist proti Trumpovi a uspěli v tom, že jej prakticky zneutralizovali, avšak jen za cenu strašného oslabení samotných USA! Zamyslete se: po více než 6 měsících Trumpovy vlády již USA dokázaly přímo vyhrožovat Íránu, Sýrii, KLDR, a ve všech případech s naprosto nulovým výsledkem. Ba co hůř, Trumpovo chování vůči Evropě a anti-trumpovská propaganda v Evropě nyní dostaly EU a USA na kolizní kurz. To je naprosto ohromující: pro Rusy je současné napětí mezi EU a USA splněným snem, a přesto s tím nemají zhola nic společného – všeho bylo dosaženo sebevražednou stupiditou Američanů, kteří vytvořili tuto situaci zcela z ničeho!

Takže zatímco Kim Jong odpaluje rakety na 4. července, syrská armáda se blíží k Deir ez-Zor, Ukrajina se mění na Somálsko, ruská ekonomika opět roste a Putinova popularita je vyšší, než kdy jindy, neokonzervativci jsou zcela vyděšení, jak je typické pro lidi ztrácející kontrolu, nedělají věci dávající smysl, avšak dělající to, co jsou zvyklí: metají sankcemi (přestože jsou zcela neúčinné) a posílají vzkazy (přestože jsou zcela ignorovány). Jinými slovy, neokonzervativci jsou nyní ovládnuti kouzelným myšlením, vědomě volí kroky připravující je o moc a vliv, a vypořádávají se se svým plnospektrálním selháním ve všem tím, že předstírají, že na jejich hlasech v Kongresu záleží. Pravdou je, že nezáleží.

Zde musíme uvést další mylnou představu, že ruská reakce na poslední sankce je opravdu o těchto sankcích. Není.
Zaprvé, podívejme se na názor, že sankce Rusku škodí. Opravdu neškodí. Dokonce i 100% rusofobní Bloomberg začíná chápat, že pokud vůbec něco, tak všechny tyto sankce učinily jak Putina, tak Rusko silnějšími. Zadruhé je zde otázka načasování: místo uvalení nějakých kontra sankcí se Rusové náhle rozhodli dramaticky zredukovat americký diplomatický personál v Rusku a zkonfiskovat dvě americká diplomatická zařízení, v jasné odvetě za vypovězení ruských diplomatů a zabavení ruských diplomatických zařízení vloni Obamou. Proč nyní?

Mnoho pozorovatelů říká, že Rusové jsou ohledně Západu a USA „naivní“, že Putin „doufal“ v lepší vztahy a že tato naděje ho paralyzovala. Další říkají, že Putin je „slabý“, či dokonce „spolupiklý“ se Západem. To vše jsou naprosté nesmysly.
Lidé mají tendenci zapomínat, že Putin byl důstojníkem zahraniční výzvědné sekce KGB, tak zvaného „prvního hlavního ředitelství“ (PGU). Navíc Putin nedávno odhalil, že pracoval na vysoce tajném „ředitelství S“ v PGU a že měl na starost kontakty se sítí ilegálních sovětských špionů ve Východním Německu (kde Putin byl pod oficiálním krytím jako ředitel Domu přátelství SSSR a NDR). Pokud bylo PGU „elitou elit“ KGB a její nejtajnější části, tak „ředitelství S“ bylo „elitou této elity“ PGU a jeho nejtajnější části. To zcela jistě není kariéra pro „naivní“ či „slabé“ lidi, mírně řečeno! Především důstojníci PGU byli „specialisty na Západ“ obecně a na Spojené státy konkrétně, obzvláště proto, že USA byly vždy oficiálně považovány za „hlavního nepřítele“ (dokonce i když většina důstojníků PGU osobně považovala za svého nejschopnější, nejnebezpečnějšího a nevyzpytatelného protivníka Brity). Vzhledem k vysoké úrovni vzdělání a výcviku poskytovanému těmto důstojníkům bych tvrdil, že důstojníci PGU patřili k nejlepším odborníkům na Západ na celém světě - jejich přežití a přežití jejich kolegů záviselo na jejich správném chápání západního světa. Co se týká Putina osobně, ten vždy jednal velmi cílevědomým a promyšleným způsobem, a není žádný důvod se domnívat, že tentokrát poslední americké sankce vedly v Kremlu k nějakému náhlému emocionálnímu výlevu. Můžete si být zatraceně jisti, že tato poslední ruská reakce je výsledkem velmi pečlivě dovozených závěrů a formulací velmi precizního a dlouhodobého cíle.

Připouštím, že klíčem k chápání ruské reakce je fakt, že poslední americké sankce mají naprosto bezprecedentní a, upřímně, šokující rys: nová opatření připravují prezidenta o pravomoc sankce zrušit. Tedy v praxi, pokud by Trump chtěl některé tyto sankce zrušit, musel by poslat oficiální dopis Kongresu, který by pak měl 30 dní na odsouhlasení či zamítnutí navrhovaného kroku. Jinými slovy, Kongres si nyní usurpoval moc prezidenta provádět zahraniční politiku a podrobně řídit americkou zahraniční politiku.

To je, moji přátelé, zcela evidentně ústavní puč a hrubé porušení principů oddělení moci, který je jádrem amerického politického systému.

Jde také o výmluvný důkaz naprosté zkaženosti amerického Kongresu, který žádná takováto opatření nepřijal, když prezidenti obešli Kongres a začali války bez potřebného souhlasu Kongresu, který však nyní otevřeně přebírá americkou zahraniční politiku, aby zabránil riziku, že mezi Ruskem a USA „vypukne mír“.
A Trumpova reakce? Prohlásil, že zákon podepíše. Ano, tento člověk je ochoten připojit svůj podpis pod text, který představuje ilegální státní puč proti jeho vlastním pravomocem a proti ústavě, na kterou přísahal.

Maje toto na paměti je ruská reakce celkem jednoduchá a pochopitelná: zlomili nad Trumpem hůl.
Ne že by v něj někdy vkládali nějaké přílišné naděje, ale vždy silně cítili, že zvolení Trumpa by mohlo poskytnout světu skutečně historickou příležitost změnit katastrofální dynamiku spuštěnou neokonzervativci za Obamy, a možný návrat k mezinárodním vztahům aspoň trochu připomínajícím zdravý rozum. Jenže toto se nestalo, Trump se ukázal být převařenou nudlí, jehož jediným úspěchem bylo vyjádření jeho myšlenek ve 140 písmenech či méně.

Ale v jedné klíčové, životně důležité věci, ve které Trump absolutně potřeboval uspět – nemilosrdně rozdrtit neokonzervativce – naprosto selhal. Ba co hůř, jeho jedinou reakcí na jejich mnohorozměrné pokusy jej svrhnout. byl pokaždé jen neohrabaný pokus si je usmířit.

Pro Rusko to znamená, že prezident Trump byl nyní nahrazen „prezidentem Kongresem“. Protože je zcela nemožné s tímto Kongresem cokoliv udělat, Rusové nyní spustí jednostranná pro ně prospěšná opatření, jako dramatické snížení počtu amerických diplomatů v Rusku. Pro Kreml nejsou tyto sankce ani tak nepřijatelnou provokací, jako ideální záminkou posunout se vpřed ve vnitřní ruské politice. Zbavení se amerických zaměstnanců v Rusku je jen prvním krokem.
Jako další Rusko využije upřímné podivínské chování Američanů k tomu, aby světu sdělilo, že Američané jsou nezodpovědní, neschopní dospělého rozhodování a v podstatě „beznadějní“. Rusové to již učinili, když prohlásili, že tým Obamy a Kerryho je недоговороспособны (dohody neschopný, více viz zde). Nyní, kdy Trump podepsal vlastní ústavní demisi, kdy je Tillerson neschopen přimět Nikki z OSN, aby konečně držela hubu, a kdy Mattis a McMaster spolu válčí kvůli bludným plánům zarazit „nevyhrávání“ v Afghánistánu, začíná tým Obamy a Kerryho vypadat téměř dospěle.
Upřímně, pro Rusy je nyní čas začít jednat.

Předpovídám, že neokonzervativní šílení magoři se nezastaví, dokud Trumpa neodvolají. Dále předpovídám, že USA nezahájí žádnou velkou vojenskou intervenci (i kdyby jen kvůli tomu, že USA došly země, které mohou bezpečně a snadno napadnout). Některé „předstírané intervence“ (jako neblahý raketový útok na Sýrii) zůstanou, což je, samozřejmě, možné a dokonce pravděpodobné. Vnitřní nízkorychlostní puč proti Trumpovi pohltí většinu energie a ponechá zahraniční politiku jako prostě další vedlejší produkt vnitřní americké politiky.

Východoevropané jsou nyní zcela zaraženi. Budou nadále bezmocně sledovat rozvíjející se ukrajinskou katastrofu, zatímco budou hrát všechny ty přiblblé hrátky a předstírat, že jsou na Rusko tvrdí (posledním příkladem tohoto „štěkání zpoza plotu“ je poněkud patetické uzavření rumunského vzdušného prostoru pro civilní letadlo s ruským vice-premiérem Dmitrijem Rogozinem na palubě). Skuteční (západní) Evropané postupně přijdou k rozumu a začnou uzavírat dohody s Ruskem. Dokonce i francouzský prezident Emmanuel Macron de Rothschild se pravděpodobně ukáže být dospělejším partnerem, než Donald Trump.

Ale skutečná akce bude někde jinde – na jihu, na východě a na Dálném východě. Prostou pravdou je, že svět nemůže prostě čekat, až Američané přijdou k rozumu. Je spousta klíčových záležitostí, do kterých je třeba se naléhavě pustit, spousta obrovských projektů, které potřebují být vypracovány, a zásadně nový a velmi odlišný multipolární svět, který musí být posílen. Pokud se Američané chtějí od toho všeho odvrhnout, pokud chtějí zrušit ústavní řád, který jejich otcové zakladatelé vytvořili, a pokud chtějí sami fungovat v klamném světě, který nemá s realitou nic společného – tak je to jak jejich právo, tak problém.

Washington DC začíná vypadat jako mateřská školka na LSD – něco jak humorného, tak znechucujícího. Předvídatelně nevypadají tato děcka příliš chytře: je to směsice ukřičených rváčů a bezpáteřních idiotů. Některá z nich mají prst na jaderné spoušti, a to je přímo děsivé. Dospělí nyní musí najít způsob, jak děcka zaměstnat a odvést jejich pozornost, aby ten zatracený knoflík omylem nezmáčkla. A čekat. Čekat na nevyhnutelnou reakci země, která je o mnoho lepší, než její vládci a která nyní zoufale potřebuje skutečného vlastence, aby zarazil slet čarodějnic ve Washingtonu DC.

Ukončím tento článek v osobní rovině. Právě jsem přejel USA, doslova, od řeky Rogue v Oregonu do východní části ve středu Floridy. Během této dlouhé cesty jsem nejen viděl dech beroucí krásné scenérie, ale také spoustu nádherných lidí, kteří jsou proti satanistickému bálu v DC každou svoji buňkou a kteří chtějí, aby jejich země byla osvobozena od zdegenerovaných démonických mocných, kteří převzali federální vládu. Žiji v USA již 20 let a naučil jsem se milovat a hluboce si vážit té spousty laskavých, slušných, čestných a prostě nádherných lidí, kteří tam žijí.

Ani zdaleka nepovažuji Američany za nepřátele Ruska, považuji je za přirozené spojence, kdyby jen proto, že máme stejného nepřítele (neokonzervativce v DC) a postrádáme jakékoliv objektivní důvody pro konflikt, naprosto jakékoliv. Navíc jsou si Američané a Rusové v mnoha ohledech podobní, někdy dosti komicky. Stejně jako během studené války jsem nikdy neztratil naději v Rusy, nyní odmítám ztrácet naději v Američany. Ano, americká federální vláda je nechutná, zlá, odporná, stupidní, zdegenerovaná a přímo satanistická, ale lidé v USA ne. Ani zdaleka. Nevím, jestli tato země může přežít současný režim jako jednotné USA, nebo zda se rozpadne na několik dosti odlišných celků (což je něco, co považuji za velmi možné), ale věřím, že lidé v USA přežijí a překonají to stejně, jako rusové přežili hrůzy 80. a 90. let.

(Poznámka stranou: poté, co jsem byl nařčen, že jsem „placeným Putinovým agentem“ (Vladimíre, prosím pošli peníze!!), „židomilem“ či dokonce „zakukleným židem“, nacistou a antisemitou (který slušný a dobrý člověk nebyl označen za „antisemitu“ aspoň jednou ve svém životě), komunistou a muslimem (či aspoň „muslimským propagandistou“), budou mi nyní nadávat do „milovníka USA“. Fajn. Vinen v plném rozsahu! Miluji tuto zemi velmi, stejně jako miluji její lidi. Vlastně mé srdce pro ně často krvácí, i kvůli obrovskému utrpení, které jim anglo-sionistická říše přináší. V boji mezi lidmi v USA a Říší bez omluvy straním lidem, které považuji za přátele, spojence a dokonce bratry.)

Právě teď se zdá, že USA začínají padat do propasti velmi podobné té, do které spadla Ukrajina (což není překvapivé, skutečně, neboť stejní lidé způsobují stejné katastrofy, ať oblaží svoji přítomností jakoukoliv zemi). Velkým rozdílem je, že obrovský a nedotčený potenciál USA se obnoví. Možná, že za 10 let ani žádná Ukrajina existovat nebude, ale zcela určitě budou USA, ačkoliv možná velmi odlišné, či dokonce ve formě několika nástupnických států.

Ale prozatím mohu jen zopakovat to, co říkají Floriďané, když na ně udeří hurikán: „dřepni si“ a připrav se na jisté velmi obtížné a nebezpečné chvilky.

Sanctions, smoke and mirrors from a kindergarten on LSD vyšel 31. července 2017 na thesaker.is.

63 komentářů :

 1. Proč, protože tam jsou taky bolše-vici. Takoví naši, praví.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Vždyť ty ani nevíš, co to znamená, demente a nevzdělané hovado.

   Vymazat
  2. Kdbyby tam i tady byli bolševici, měli bychom se prefektně, žili ve spravedlivém světě pro všechny a paraziti, jako jsi ty, by viseli. Protože bolševismus znamená vláda VĚTŠINY !

   Vymazat
 2. Jsou tam zbytky havloidiotů!!!!!!

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Ta havloidní banda ještě bude dlouho škodit, než zhebne!

   Vymazat
  2. 11,57
   To je bohužel PRAVDA!!!!!

   Vymazat
 3. Je vidět, že ve světě je řada inteligentních a slušných lidí. Proto je třeba celosvětové, aby se obyčejní lidé spojili a zlikvidovali satanistický tlupo-elitářský systém, který brání tomu, aby se lidé stali skutečnými lidmi.
  Neoliberální kapitalismus, pod jehož vývěskou v současnosti tlupo-elitářský systém globálních parazitů vládne je naštěstí v koncích, ale jako zdechající kobyla je schopen napáchat mnoho zla. Zákon času je však neúprosný a lidstvo stojí na prahu obrovských přeměn. Ne za 100 let, ne za 10 let ! Už nyní jsou ve světě patrny obrovské změny. Nová koncepce sociálně spravedlivého systému bez parazitujících jedinců se už probouzí. Budoucnost patří jí a kolaboranti a parazité všeho druhu musí být zničeni. Fyzicky zlikvidováni, jinak zahubí lidstvo.

  OdpovědětVymazat
 4. Sakere nedělej se hloupý,že nevíš co se děje!
  Putinový plynové roury v Baltu brzy zničí Petrodolaru a to bude konec pohodlneho zivota USA.Putin totiž podloží tisk Eura,který není ničím kryt, svým plynem a za něho ty vytištěné papírky z ECB přijme a tak obejde dolar.
  USA tak mohou svůj giga dluh platit brzy sami.
  Proto sankce směřují proti EU firmám v Energo sektoru!

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Tohle by byl pro Evropu ráj na zemi pro likvidaci zločinecké organizace USA.Mám ale velké obavy z toho, že se bruselské elity pod ussáckým tlakem a ve jménu poslušného, oddaného spojenectví, pokálejí a tento projekt bude odpískán.Nehledě na to, pokud by se tranzit plynu přes UK úplně zastavil, tak UK půjde zcela do kopru.EU musí USA dluhy pomáhat splácet.Putinovy plynové roury Severní cesty 2, po spuštění dodávek severní cestou, by USA zřejmě došly demotivační sankce a vyvolaly by tak válku s Ruskem.USA jde o přežití na parazitismu a banditismu petrodolarového systému.Přechod petrodolaru na petroeuro, si již vyzkoušel Saddám a Kaddáfí.Nemohu uvěřit, že by se Nord stream 2, bez problémů spustil do provozu.

   Vymazat
  2. Putin robí všetok zahraničný obchod v zlate. A zlato sa ukladá do federálnych rezerv na podloženie zlatého rubľa. Čína robí to isté. Len je to dlhodobý proces. Šanghajská zlatá burza dávno obchádza dolár. Žiadne percentá z obchodu v Šanghaji neinkasuje FED. Preto aj Rothschildmafia nakupuje v Śanghaji. Zlato je reálne. Žiadne indexy z vyprázdnených skladov Fedu.

   Vymazat
 5. Konečně rozumný článek. Snad jen dvě připomínky: Měl Trump vůbec šanci zvítězit? Přesto do toho šel. To vidím kladně. No a zadruhé: Neokoni jsou ve skutečnosti opravdu řízeni satanem, právě proto, že si to nikdy nepřipustí.
  J. Hruška

  OdpovědětVymazat
 6. Moc dobrý článek jde o prachy pro potápějící se usa.

  OdpovědětVymazat
 7. Je to křeč USA, které ztrácí ve světě svůj vliv, respekt a hlavně dominanci. Chytají se stébla. Dokazují tak už jen sami sobě jak jsou důležití a pro svět nepostradatelní. Je prokazatelně dokázáno, že 75% planety Američany nesnáší, do některých států nemohou dokonce už ani jezdit. Svět není prérie a jeho obyvatelé nejsou Indiáni, kteří se nechají opít a nahnat do rezervací...M.R. P.S. I když u nás pár ožralých Indiánů už je...

  OdpovědětVymazat
 8. Clanek pana Sakera vystihuje dobre situaci, ale neni v nem rada o kterou slozku spolecnosti / populace se muze Trump oprit, jako o PROTIVAHU agresivnim Neoconum ?

  My vime, ze Kongres je poplatny Neoconum ! My vime, ze kdo se z nich jen trochu postavi na odpor, tak nejen konci s karierou, ale hrozi mu i sankce. My zname priklady.

  Na strane presidenta Trumpa jsou milliony odhodlanych Americanu, ale nejsou tak dobre organizovani, jako Neocons s jejich kmenovou kazni a vzajemnou vernosti.

  President Trump jim ustupuje v domeni, ze kdyz jim poda pratelskou ruku, tak je zcivilizuje v jejich ambicich, a ze sjednoti Ameriku ! On je zna z jejich centra, a to je New York, pri ruznych projektech, ale nevi, ze jejich snaha po ovladnuti sveta je nezmerna a nejde ji zastavit.

  Jejich ambice jsou obraceny proti Rusku, ktere je vsem ostatnim Americanum lhostejne. Proto Rusko demonizuji a demonizaci vzdy zacinaji akce.

  Neocons jsou potomci TROCKEHO ! Tato levicova skupina vznikla v roce 1930 po deportaci Trockeho Stalinem z Ruska ! (Vyhazovem !) Po roce 1989 - 1992 tato skupina velmi ozila a stala se ultra pravicovou, agresivni !

  Oni zmanipuluji a donuti zap. Evropu napadnout Rusko !
  Az k tomu prijde, tak Rusko, Cina, Iran a totalne POMATENA sev. Korea prevalcuji Evropu.

  Cina ma v prvnim sledu 4 milliony vojaku a behem dalsich 3 tydnu zmobilizuje 60 millionu. Jak to Evropa zastavi ? Nevim !

  Je absolutne nemyslitelne, aby byla valka ! Neoconum to jeste nedoslo ! Oni NEJSOU, NEJSOU chytri !
  nick HONOLULU - vzdy na strane presidenta Trumpa !

  OdpovědětVymazat
 9. zdá se , že americký kongres se rozhodl , že z nejmocnějšího muže světa udělá pouhou marionetu. Neznám Americkou ústavu , ale Trump. má jedinou šanci rozpustit kongres - jako to uděl svého času Oliver Cromwel v Anglii. Na rozdíl od něho však Trump nemá dostatečnou podporu armády.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Pjakin 14.2.2017 :
   "Státní elita může mít dostatečné zdroje, aby se Trumpa zbavila, ale potom se rozsype úplně všechno. .... Jednoduše si to neuvědomují.

   Vymazat
 10. USA – Americké impérium

  Spojené státy americké vznikly ve druhé polovině 17. století odtržením zámořských území od již existujícího Britského impéria. Obyvatelé amerických kolonií si v letech 1775 – 1783 vybojovali samostatnost v přímé válce s Velkou Británií a vydali se na cestu za vlastním impériem. Necelých sto let po osamostatnění došlo pod záminkou boje za zrušení otroctví k občanské válce a následné vítězství Severu znamenalo sjednocení území obou znepřátelených stran, vznik silného státu a jeho další expanzi na území Severní Ameriky i jejího okolí. Posledními územími, která se stala oficiálními členy USA, jsou Aljaška a Havaj od r. 1959.
  Od samého počátku se u nového amerického státu projevovaly silné imperiální tendence a množství válek, převratů, „revolucí“, anexí cizích území a politických a ekonomických podmanění, které za dobu své krátké existence vedly a provedly, žádný jiný novodobý stát nepřekonal. Dnes je to politicky a vojensky nejsilnější impérium v dějinách.
  Jeho konec bude složitý a nebezpečný pro celý svět. Současná politická, ekonomická a sociální situace v USA , či spíše krize, je signálem, že zánik impéria se blíží. Válka s vnějším protivníkem by znamenala celosvětový jaderný konflikt a následné zničení planety Země. Jako možné vyústění krize se jeví spíše odtržení jednoho nebo několika států z Unie a následná dlouhotrvající občanská válka s více či méně zastřeným rasovým a náboženským podtextem.
  Úpadek a následný zánik amerického impéria nenastane ze dne na den, bude trvat několik desetiletí, ale nakonec k němu dojde a USA, pokud zůstanou existovat, budou zcela jiné. V prvé řadě v nich budou potomci původních evropských „bílých“ přistěhovalců ve výrazné menšině oproti obyvatelstvu černošského a latinoamerického původu. Tímto faktorem bude ovlivněna i vojenská a ekonomická síla, sociální podmínky a kultura nového státu.
  Změna USA se tak bude do jisté míry podobat zániku říše Římské (příliv imigrantů, vyčerpání zdrojů, zastaralá a strnulá sociálně-ekonomická struktura společnosti, vyvolávající opakované sociální nepokoje a vzpoury proti vládnoucí vrstvě), která bude mít dopad na celý svět; jen následná doba temna nebude, doufejme, trvat tři století jako kdysi v Evropě.

  www.rukojmi.cz : Konec dalšího impéria se blíží...

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Náááádhera,tyhle předpovědi mi znějí jako rajská hudba....

   PS:víc nepíšu,jinak by mě zase zdejší zjevně zpátečnický administrátor(vyjímečného stavu) vymazal...

   Vymazat
  2. ...,jako minule a já byl přitom tak vopatrnej...

   Vymazat
 11. Je to skutečně vážné,pokud se konečně Evropa nepostaví Americkému diktátu,budeme makat na Americké dluhy.Ano,mají páky přes dolar,ale i přes dluhy a to všechny státy Evropy.Snad to nejhorší by mohlo nastat,přinutit Evropu jít do války proti Rusku,jenže ne ve prospěch Evropy,ale USA,USA by obsadila přírodní zdroje Ruska a pak to prodávala státům Evropy a o to jde USA.

  OdpovědětVymazat
 12. Tak jako Trocky usiloval o jednu vladu nad svetem, kterou chtel docilit SVETOVOU revoluci, tak se o to snazi Neocons - deti Trockeho - svetoveho
  revolucionare !

  Stalin prosazoval jinou taktiku a usiloval nejdrive o viteztvi revoluce v jedne zemi, a to v Sovetskem svazu.
  Tyto dva proudy se v Sovetskem svazu poradne porvaly.

  "SOUDRUZI" Komuniste o tom vedi urcite vice, nez my v Americe, ale takticky vyckavaji na kterou stranu se pridat - v ovacich. Vyhra to Trump ? A nebo Neocons ?

  Na internete, je velmi snadne zjistit jmena PROMINENTNICH Neoconu, ale panovde pozor !

  Podle kmenovych zvyklosti a jejich stareho usporadani nevyssi vudce je vzdy v pozadi !
  My zname Khazarske dejiny ! A my zname jejich pomer ke Slovanum a vubec ke vsem ostatnim.

  Neocons jsou v napeti snad se vsemi politickymi skupinami v Americe, ale definitivne jsou nejsilnejsi, nejvlivnaji, nejlepe organizovani, nejvice nenavideni, nejnebezpecnejsi na svete a nejhloupejsi. (Majdan ! Jejich project.)
  Maji monopol na informace, ale lzou tak hloupe, ze jim nikdo neveri, (napr. nase volby a ruske konekce.)

  Jak se risuje budoucnost ? Politicky velmi spatne , padne-li president Trump ! Bude chaos ! Rusko bude napadeno ! Neocons o to usiluji.
  nick HONOLULU - svedomite observer !


  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Honololo, potěšilo mě, že tu na tvoje výblitky už nikdo nereaguje. Věnuj se svému tělesnému a duševnímu postižení ať ještě pár let dožiješ. MUDr. Chocholoušek. Počítač není všechno.

   Vymazat
  2. Rusko je zlo a musí být bude zničeno! Putlerstan alias Chujlostan čeká spravedlivý konec! - http://www.lidovky.cz/rusko-2050-zeme-duchodcu-bez-migrantu-tam-do-20-let-nebude-mozne-ani-stavet-1mv-/zpravy-svet.aspx?c=A170531_161537_ln_zahranici_fas

   Vymazat
  3. 18,06 = debil a dement.
   Do smysluplné diskuze musí kdejaký trouba nablít svoje duševní exkrementy a vyjadřovat se jako hovado. Najdetě si, velevážený, jiné stránky, kde píšou podobní ubožáci, a neotravujte v diskuzi tady.

   Vymazat
  4. 17:17 a 18:06 jste skuteční ubožáčkové,zřejmě nafetovaní pitomečkové z nějaké té ziskoneziskovky !Až vám kuřáttka odpadne ta skořápka ,kterou máte stále přilepenou u prdele,tak bude pro vás již pozdě!Skončíte!A o tom vás poučuje i HONOLULU!

   Pavel Beran

   Vymazat
 13. Potešil ma veľmi tento článok. Dávam 1* a čim ďalej, tym viac takýchto triezvych hodnotení. Vsetko je to o ľuďoch a pre ľudí.

  OdpovědětVymazat
 14. Mockrát děkuji za článek, který morálním lidem i v USA dává naději. 11:48 čtěte pozorně SAKER píše co je tam čeká. 12:08 Vaše obavy sdílím také a mrzí mě nespolupráce našich alternativ. V jednotě je síla. Pane Hruška to jsem psal již před vobami v USA. Jsem příznivcem Trampa a měl jen naději, kdyby si vzal ponaučení z VŘSR a vyzval lidi aby mu pomohly to co sliboval prosadit. Žel nezmohl se na to a proto jsem vyzíval Honolula aby to udělal on, svolal příznivce, vzaly klacky a šly na kongres. Ovšem Honolulu se z toho bude ženit. Honolulu si myslí že nenávidím američany a pan Podaný že mu závidím. NEÁVIST a ZÁVIST požírá svého nositele, to je součástí víry v které jsem byl vychován. Chceš li porazit svého nepřítele, pořádně si ho prostuduj. V kolektivním sportu nic nového. Je to hitorický osud všech říší a stačí správně číst historii, kterou v písemné formě píše vždy příznivec říše. Myslím si že většina lidí planety nemá ráda své otrokáře a ne američany. Asi na stará kolena ze mě bude negramotně píšící spisovatel. Děkuji za trpělivost. ČLOVĚK.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. 13:51 Zřejmě jste ještě nepochopil, že "vyzvat lidi, aby mi pomohli" lze až poté, co budu mít jistotu, že zvítězím ...
   "Klacky", to je to poslední, co o tom rozhoduje ...

   Vymazat
  2. Ty blbce, nevis kde se pise i a y, politice nerozumis, nezvan

   Vymazat
 15. Pane Honolu, prosťaček, to jest já se na Vás obrací s otázkou: Trocky - totéž co neokonservativec? Trocky byl bolševik, ne? Neokonservativec - je neokapitalista, ne? Neomarxismus je nový marxismus a levice je opak pravice. Kdesi jsem psal, že Vám chybí hloubka myšlení. Již výše nastíněná úvaha pro to svědčí. Neokonservativci mají s bolševiky přece tolik společného co Adolf Hitler a Benito Mussolini s levici. Hitlerova Partei se jmenovala přece NSDAP - to asi nebyla levicová strana, i když měla levicové jméno, co říkáte?
  Jinak si přečtěte, co píše 13:01 o rozpadu USA. Připominá mi to situaci, k jaké došlo v RPA, před níž - tedy před tou situaci - utekl do USSA. Postupně stále víc docházím k přesvědčení, že zde psát nějaké komentáře nemá cenu - škoda na to času. Jsou zde sice lidé, kteří mají fondované komentáře, to je pravda. Nick Honolulu k ním rozhodně nepatří. Za druhé mé znalosti bohužel nejsou valné, takže umísťovat zde komentář pro mně - to je ztráta času.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Když chci být fundovaně informován, tak se obrátím na Havaj, nebo honolulu a pak s ním diskutuji. Studnice moudrosti!

   Vymazat
  2. 13:57-ty seš ale domotanej pomotanec..Trockij nebyl bolševik,nýbrž "trockista"...to slovo trockista,nepřipadá ti to trochu divný,určitě jsi jej už někdy slyšel,kde a kdy asi tak vzniklo...Honič Lulua z bantustánu ti to vysvětlí...

   Vymazat
 16. oprava 13:57: má být napsáno - Vy jste utekl do USSA - 5. řádek sdola.

  OdpovědětVymazat
 17. Sakera si vážím, ale má ve svém rozboru chybu. Podstatnou. Z lobby vynechal koho? Kdo z toho má největší prospěch? Komu vadil nejvíce Trump? Kdo má dostatečný vliv a peníze na uplacení neocons? ČÍNA!!!
  USA, EU a Rusko jsou přirození (od přírody a kulturně) spojenci. jejich spojenectví by znamenalo konec pro nadcházející hegemonii Asie. Trump proti Číně ostře vystupoval a jistě by mnohé ze svých prohlášení uvedl do života. To je ale proti zájmům Číny. Narovnání vztahů s Ruskem jistě chtěl také - opět proti zájmům Číny. Posílení Ruska Čína koriguje tak, aby odolalo, ale nezesílilo - silné Rusko je proti zájmům Číny (potřebuje ho jako zdroj surovin a vody). "Spadlé" letadlo nad ukrajinou patřilo asijskému státu. Západ obviňje Rusko - rozkol v zájmu Číny. Oni se sice usmívají, ale jsou velmi tvrdí. Závěr: neocons v USA a EU pracují v zájmu Číny. Spjenectví USA+EU+RF by vytvořilo nejsilnější, kulturně propjený blok na světě a tomu se Čína snaží zabránit. Nepište, zamyslete se.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. 14:25 v USA si řada občanů myslí, že USA ovládá Rusko a Putin. A ona je to Čína... ??!
   Co Marťani, ti to být nemohou ?

   Vymazat
  2. Ne, na Marťany věří jen děti a ti s méně vyvinutou mozkovnou.

   Vymazat
  3. Ďáblovým největším úspěchem je, že mu lidé uvěřili, že neexistuje!

   Vymazat
  4. 16:34 Ty hlupáčku, na Marsu lidé žít nemohou, tak ani Marťané (humanoidní bytosti) neexistují. Vrať se ke slabikáři, udělej si úkoly a běž se proběhnout s mičudou. Jen opatrně vyslovuj své názory, protože někdo rozumný by mohl mít pocit, že je třeba zastoupit tvé rodiče a vytahat tě za uši. PS: Ježíšek také neexistuje. Jako sorry, že ti kazím dětství, ale život v pražské bažině jak vidno neprospívá tvému intelektuálnímu rozvoji. Hlupci jako ty věří jen "ruskou hrozbu", "ruskou stopu" a slovům fašingtonské bažiny.

   Vymazat
  5. 17:19
   Jak to víte. Vy jste tam byl?
   Nevěřte všemu co vidíte v Tv.

   Vymazat
 18. Autor docela slusne popsal situaci v USA, ale zapomel na jednu podstatni vec, Vsichni clenove dnesni Snemovne reprezentantu a dnesniho Senatu americkyho kongresu byli voleni jeste za Obamu !!!! Trump by nemel stracet cas v putkach s Kongresem ale mel by zatahnout za vsechni mocensky paky ktere ma k dispozici federalni vlada a ovplyvnit pristi volby do Kongresu natolik aby se tam jiz nedostali soucasni kongresmani a senatori, Trump si se mewl pooghlednout po loajalnych lidech , tem ,,usnadnit zvoleni do Kongeresu a Senatu USA vsemi dostupnimi prostredky jaky ma federalni vlada a prezident, Vzhledem k tomu ze v poslednich pruzkumech verejniho mineni v USA vevodi Trump , je velka sance ze by se mu to mohlo podarit A pak by novy Kongresmani a Senatori mohli zrusit zakony ktere jdou proti prezidentu, Trump ve volbach prokazal ze je bojovnik a ze umi zvitezit v predem prohrany valce s globalisti, liberali a vojensko- prumyslovim komplexem USA, ktery veriliv krvavou Hilary Clintnovou Proto je potreba rici, ze Trump jeste nerekl posledni slovo !!!!

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Trumpeta je jen"generál bez vojska" a nic nezmůže,postupem času ho ten posranej kongres a senát sestavenej většinou ze starejch žlučovitejch židovskejch čarodějnic a totálně zkorumpovanejch darebáků s mozkem prožraným rakovinou (jako McC.) udolají,udělají z něho blbce a zavřou do blázince,v lepším případě nechají zastřelit,jako JFK,protože blbí tzv.Američaní,kteří ho volili,ho už nepodpoří...

   Vymazat
 19. Myslím, pánové. že se s Čínou hluboce mýlíte. Kdo zná a chápe dnešní Čínu a její "komunistické" vedení ,je mu zcela jasné, že Čína politicky na celý svět "kašle"! Čína má svých problémů doma až běda a chce především pozdvihnout k lepší životní úrovni své obyvatele a pro to dělá maximum a to se jí nebývale daří!! Kdo zná Čínu před cca 40 lety a dnes, jenom zalapá po dechu, když do Číny přicestuje. Oproti tomu budou muset USA přiznat "barvu" a sáhnout na životní úroveň obyvatel a to se bez silných sociálních otřesů těžko obejde. Elity v USA hrají o přežití, proto se snaží po světě vyvolat chaos a tak odvést pozornost od svého astronomického a nesplatitelného zadlužení, alespoň ještě na nějakou dobu!
  Každý týden, či měsíc dobrý!

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Čína má velmi starou a rozvinoutou kulturu, ovlivněnou Konfuciem. "Pár" desítek let vlády komunistů nemohlo mnohatisíciletou kulturu vykořenit z myslí lidí.
   "Vrcholem není svést spoustu bitev a vyhrát je, vrcholem je zlomit odpor nepřítele bez boje" (Sun-C) Umění Války. Vřele doporučuji.

   Vymazat
 20. 13:57 & 13:01... rozpad Imperia se odklada na
  neurcito ! DOW roste ! Nezamestnanost klesa !

  16:55...Mate vyborny postreh ! Z ktereho jste statu ?

  14:24... Trump kritizoval ve svych projevech Cinu, kvuli jednostranym obchodnim smlouvam. Neocons nepracuji pro Cinu, ale pouze pro sebe !

  13:57...Pane prostudujte si dejiny revoluce v Rusku a vsimejte si flexibility nekterych egoistickych skupin.
  Ideologie byla kamuflas na ovladnuti Ruska a hrala v tom velkou ulohu etnicita !

  93 % sovetske vlady mezi lety 1918-1938 nebyla Ruska / slovanska.

  Vzajemne vztahy mezi Slovany a temi druhymi se nedaji podcenovat.

  Koncim zde panove a jdu se hadat jinam !
  Vitezny prispevek je 16:55 - pan je hlava mapa !
  Mozna ma naslouchtka v office Billa Kristola, ktery je dnesnim vudcem Neoconu a ktery se strasne sproste vyjadril o Trumpovi.
  Ten z neho vsak udelal ... (cenzurovano !)
  LONG LIFE TO PRESIDENT TRUMP !
  (Americke kostelni babicky rikaji pravdu ! On je archandel Michael a ma melke kopi a tim napichuje draky Neocony. )

  OdpovědětVymazat
 21. Amerika stávající režim ve Washingtonu pochopitelně a zcela jistě přežije. Ale zcela jistě a na beton nepřežije výbuch supervulkánu v Yellowstone.

  OdpovědětVymazat
 22. Už dlouho neplavaly kontinenty!!!

  OdpovědětVymazat
 23. Perfektna,triezva analyza!Honolulu,kukni,ako sa na Trumpetu pozeraju z poza oceanu.Podpisanim sankcii a suhlasom,ze kongres bude rozhodovat si podpisal rozsudok chrome kachny,je to mr.nobody.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Ale ale, popisuj co se deje a vyhni se jasnovidectvi
   Mnoho veci se muze stat

   Vymazat
 24. Dlouhy clanek
  Staci napsat ze DC je bazina a ctenari to usetri cas
  Ovsem EU, vezeni narodu, to je tez komedie, v tomto globalnim divadle
  Horni Dolni

  OdpovědětVymazat
 25. Správně 16,57 a 17,33. Honolulu není ideologie Neocons a kdo jsou oni co ovládají USA, nehraje tam velkou úlohu etnicita? Tramp má jedinou naději, že lidé co ho volili přestanou hrát jako puberťáci a žrát ty BIG MAC, MODLIT, vezmou klacky a půjdou ho podpořit k sídlu těch NEOCONS. Putin je nejenom mravný,vzdělaný,zdravý ale také velký znalec přírody, proto rozumí její řeči. Ví kdy se má jak chovat, příkladně jako poraněná kachna aby oklamal nepřítel a připravil se na to co očekává. Podobně se zachoval Stalin v případě MOLOTOV-RIBENTROP. Zákony přírody jsou nejvyšší moc v celém vesmíru. Pro vyšší poslání obětoval to nejcennější co člověk má a to život s těmi co miluje = rodinu. Příjde čas a bude to SVATÝ VLADIMÍR II. Čína ve své historii neválčila na cizím území a pochopila že je pro ní cestou mezinárodní obchodování. Jsou cílevědomí a houževnatí. ČLOVĚK.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Uz jsi si opravil ty hrubky, ty ostudo?
   S Honolulu nediskutuj zizalo, na to nemas
   Starej se o havlistickou zrudnost ktera vladne Cesku
   Neser se vejs
   Horni Dolni

   Vymazat
  2. Brouk Pytlik zprofanovany svou hlouposti se prejmenoval, aby zde dal zaclanel
   Honolulu, zaslouzis si vlastni forum, a nepoustej tam hlupaky

   Vymazat
 26. V Americe je obcanska valka
  Mozna vyeskaluje
  Ale pokud se potopi Amerika tak pidizemicka jako Cesko se zkrouti v krecich
  A o komedialnim vezeni narodu EU, tam nestaci slova, tam se bud smat nebo blejt
  Honolulu ma s vama nevzdelancema svatou trpelivost
  Ja bych vam nasral
  Horni Dolni

  OdpovědětVymazat
 27. Toz zacno vod konce gdo moze sarkasticke nazvat sócasnó vlno veder "LUCIFER" só to ti co votvirale Gothajské tonel po tolika letech ? gdes ano tak vime vodkod Locifer fóká toz vona je planeta X srovná a ceská vláda je mrtvé moz.....proto volim Milose a Ykohamo ....slonce v srdci.... howk

  OdpovědětVymazat
 28. Amerika je v obcanske valce
  EU ji uz prohralo
  A Cesko zalezlo do rite hnijiciho Nemecka a tedy EU
  Amerika mozna padne
  Jenze EU uz padla moralne, odmaskovala se a i polohlupaci uz vedi co je to za svinstvo Havlismus Bruselusmus
  Horni Dolni

  OdpovědětVymazat
 29. Články od Sakra mám rád. A tenhle je obzvláště zdařilý.

  OdpovědětVymazat
 30. Amerika je ve valce
  V DC puč podobny havlopuci
  Ale Amerika je velika
  Ale co mala, zranitelna, bezsurovinova Evropica?
  Narusene pocasi, 50 stupnu v Cesku, takhle nak zacinala Velka Francouzka Revoluce
  A v zime Evropicouni zmrznou
  Co maslo, v havejlocesku pres 50 korun
  Ceny mnohem vyssi nez v Americe
  Horni Dolni

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. To je v pořádku,vždyť to lidi chtěj a vláda je od toho,aby je poslouchala a že to dělá,tak ji proto furt dokola volí v té blbé sestavě...

   Vymazat
  2. 13:18
   Ty jsi hodny clovek a tak se prosim neuraz nad tim co reknu

   HOVNO JE V PORADKU
   Vlady jsou tyranske, tyranyzuji lid
   I v Americe
   Ale asi vic v Evrope
   Kdo je pro tyranii je tyran
   Horni Dolni

   Vymazat
 31. Hlupaci, nepsat, nezdrzovat
  Horni Dolni

  OdpovědětVymazat
 32. Uz zase mazes hovado cenzorsky, havlovsky

  OdpovědětVymazat