Reklama

.

.

sobota 19. srpna 2017

Šrot za miliardy

David Rath
19.8.2017 PrvníZprávy

Chybí zdravotní sestry, doktoři, učitelé... protože na jejich platy prý nemáme peníze. Na tisíce nových úředníků peníze jsou a desítky miliard jsou i na nákup drahého šrotu, tedy na nákup obrněných transportérů, tanků, helikoptér.
Doba je nejistá


Média a takřka všichni politici napříč spektrem masírují veřejnost, že doba je nejistá a do naší obrany se musí investovat stůj co stůj. Skutečně žijeme v nejistotě. Takřka denně nějaký islámský teroristický útok pomocí aut, mačet, nožů... Po Evropě se potulují tisíce neidentifikovaných osob z Afriky a další statisíce se sem hrnou tu přes Řecko, jindy zase Itálií a Španělskem.

Proč útočné zbraně

Proti tomu budou transportéry, tanky a stíhačky dost k ničemu. Jde hlavně o útočné zbraně a ne primárně zbraně určené k obraně vlastního území. Naskýtá se tedy otázka proti komu chceme vést útok. Z různých náznaků a občasných vyjádření se zdá, že nejspíš proti Rusku. Pokud bychom se chtěli jen bránit něčí agresi, pak musíme nakoupit úplně něco jiného.

Vrtulník za stamilióny sestřelíte za tisíce

Vrtulník, tank a stíhačka stojí neuvěřitelné peníze. Nepotřebný šrot z nich v okamžiku dokážou přitom udělat neskonale lacinější systémy ovládané a nesené jedním člověkem. To jsou zbraně, které i z malé země udělají nedobytnou pevnost. Prakticky každý krátce vyškolený občan dokáže z nečekaného úkrytu způsobit protivníkovi nedozírné materiální a lidské škody.

Kupujte drahý šrot a neptejte se nač

To ovšem není v plánu našeho ministerstva obrany, tedy koupit tyto systémy a třeba po vzoru Švýcarsky vycvičit většinu lidí v umění obranné záškodnické války. Obrana vlasti totiž není vůbec cílem, to je jen „oblbovák“ pro naivky. Cílem je utratit miliardy, abychom i my trošku přispěli k pohádkovému bohatnutí globálních zbrojařských firem. Svůj šrot musí přeci někomu prodat.

- - -

37 komentářů :

 1. Máte pravdu pane Rath, škoda jen, že jste tak nemluvil, když jste mohl něco ovlivnit.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Pane Ladislave, jen se podívejte kolik dobromilů se vynořuje právě nyní, chvíli před volbama. Je to až k nevíře. Tolik hodných lidí, co myslí na ostatní, na národ a sebe odsouvají až na poslední místo, jde jim pouze o dobro. Z toho by se jeden posral. KURVY !

   Vymazat
  2. Nevsiml jsem si, ze by D.Rath, chtel nekde kandidovat. A i kdyby chtel, tak zatim je proti nemu vedeno tr. stihani.

   Vymazat
  3. Vzpomínáte si,jak Zaorálek brojil proti USA radaru v Brdech? Jak nyní otočil a cpe naše vojáky na ruskou hranici.Jak podporuje Litvu,Estonsko s jejími pohrobky fašistů a mlčí k perzekuci ruského tam obyvatelstva. O Ukrajině ani nemluvě. A takové socanské zmrdy chcete volit?

   Vymazat
  4. Re (17:53):
   Jenže dr. Rath takhle i povětšinou mluvil! A za to si vysloužil nehynoucí "lásku" až za hrob ze strany parlamentních kalousků aj. tuzemských šmejdů.
   Jeho další osud nám pak dostatečně podrobně dokumentovala ČTV.
   ---
   Jsem rád, že D. Rath na svá zamyšlení nad otázkami správy věcí veřejných nezanevřel!

   Vymazat
  5. 20:49
   Naprostý souhlas.
   Václav

   Vymazat
  6. Rath byl jako poslanec rovnější než ta poslanecká banda politruků. Fandil jsem mu a budu fandit!

   Vymazat
  7. On prave mluvil. To je jeho hlavni problem. Poslechnete si jehoproslovy tydne pred procesem.

   Vymazat
  8. Koho polívčičku již ,toho písničku zpívá ! Rath nám muže něco vykládat , zloděj !!! Takové všechny pověsit!

   Vymazat
  9. to 11:26
   pravděpodobně zloděj křičí chyťte zloděje, že pane 11:26 ?

   Vymazat
  10. Ladislav19. srpna 2017 17:53 - Ladislave hluboce se mýlíš. Ráth skončil tam kde je právě proto, že o všem mluvil a to se všem těm mocným darebákům ve vládě nelíbilo. Teď se o to samé snaží s Babišem. Nejsem tak najivní abych si myslel, že jak Ráth, tak Babiš jsou nějací svatoušci, to rozhodně ne. Jak Ráth, tak i Babiš mají dost peněz na to, aby nemuseli krást tak okatě a ve velkém. Jim bohatě stačilo pomaloučky a po troškách přikrádat. Celý problém je v tom, že na ně nikdo nemohl a tak se vyrobila u Rátha kauza s úplatky a u Babiše kauza Čapí hnízdo, aby se jhich zbavili pro celkovou nepohodlnost, protože ani jeden z nich nechtěl skákat jak někdo nahoře v povzdálí pískal.

   Vymazat
 2. 17:53 , Právě že pan Rath takto a podobně dokázal mluvit. I proto byl mnohým v politice trnem v oku.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Bohužel, lidé nečtou nebo neposlouchají co se v parlamentu skutečně říká, ale jsou krmeni jen tím co jim předžvýkají "nezávislí" novináři.

   Vymazat
 3. To celé je po vzoru amerického režimu. Nikdy nevedli obrannou válku. A my lid této země máme zájem proti někomu útočit ? Myslím, že ve většině takový zájem nemáme. Takže souhlasím s Davidem Rathem, že pokud by jsme pomýšleli na eventuální nutnou obranu, potřebovali by jsme techniku jinou. Jsme připravováni na válku útočnou. A v tom případě i špatně dopadne pokud by k něcěmu takovému mělo dojít.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Čech (a Slovan)19. srpna 2017 23:16

   Buď přesnější. Ne proti někomu útočit, ale proti Rusku (našemu slovanského bratru)útočit?

   Vymazat
  2. 23:16 .. Ano, máte pravdu. Existuje pouze jediná varianta proti komu útočit. Proti Rusku. Takový je záměr USA. .. Většina lidí si vůbec ani neuvědomuje, że nebýt právě prozíravého Putina, pak už by mohlo být po nás. Už by bylo po totální válce a destrukci.

   Vymazat
  3. Jaký je prosím rozdíl mezi útočným a obranným: samopalem, neprůstřelnou vestou, padákem, nožem, RPG, nákladním autem, obrněným autem, obrněným transportérem, BVP, transportním vrtulníkem, bitevním vrtulníkem, dopravním letadlem, stíhačkou, bitevníkem? Ta definice rozdělení by mne opravdu zajímala. Podstatné snad je jak to použiju. Zrušili jsme dobrovolně vševojskovou armádu a nyní máme jen torzo vhodné jako stafáž pro legitimizaci amerického globálního terorizmu.

   Vymazat
  4. 11:51 - SOUHLAS!!! Není žádný rozdíl! Všechny zbraně jsou smrtící a zabíjejí! Vždyť proto a k tomu byly vyrobeny!
   Např. není vůbec žádný rozdíl, zda útočím se samopalem nebo se tým jistým samopalem bráním. Ale je rozdíl ve jménu čeho tu-kterou zbraň použiji - útok na cizí zem a její anektování (okupace), obrana vlastní země (vlastenectví)...!

   Vymazat
 4. Bohužel, s tím šrotem je to fakt, jenže, na zbytečných věcech, spotřebě, drogách, stojí ekonomika zemí. Problém je spíš psychologický, ale též lze říct, že žádný problém vlastně není, jelikož celý tento "bordel" k tzv. lidské civilizaci prostě patří. Změna kádrů, elit, nic neřeší, a na jiné změny nejsou lidi. Snad jedině marťané pana Paroubka...

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Protože dle tebe změna kádrů nic neřeší, zamysli se nad tím, zda nebude lepší rovnou změnit náš společenský řád tak, aby byl skutečně demokratický a lidový.

   Vymazat
 5. Má samozřejmě pravdu v raketa zničí tank za x milionů.

  OdpovědětVymazat
 6. Je vidět z příspěvků, že nikdo z vás nemyslí dopředu. To je pořád že se nakupují útočné zbraně a že chceme útočit na Rusa, prostě samé bla bla.

  Asi jste všichni zapoměli na pořekadlo, že NEJLEPŠÍ OBRANA JE ÚTOK!

  No a fšechno je vyřešené. Jakýpak útok, obránci jsme! Jen jsme chytřejší než náš potenciální protivník.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. 7:22 - Ty nejsi jenom Anonymní, ty jsi i BLBÝ!!! Zamysli se nad svou mentální nemohoucnosti!

   Vymazat
 7. ...a také se dost krade Davide*

  OdpovědětVymazat
 8. Začít jakoukoliv úvahu faulem, resp. demagogií, diskvalifikuje zbytek textu, byť by byl sebepravdivější. Hovořit o tisících nových úředníků (podle paradigmatu Kalouska, Fialy či Stanjury) je nesolidní, poněvadž přijato bylo cca. 600 úředníků (i kvůli zlodějům Rathova ražení), zbytek jsou Topolánkem a Nečasem vyházení policajti, vojáci, učitelé, tedy státní zaměstnanci, nikoli byrokraté!

  OdpovědětVymazat
 9. Rath se pakoval na státních zakázkách zrovna tak jako to dělali v jiných krajích, městech a obcích. Brebendy za prodávání zakázek je koloritem ještě ze souručenství Topolánka a Paroubka. Opoziční smlouva je holt opoziční smlouva i když není veřejně deklarována. Například v Ústeckém kraji příkladně spolupracovali na porcování socan Benda a hejtman za ODS Šulc a jejich bratrstva vedená místními kmotry. To, že jim kmotři postupně přerostli přes hlavu a oni sami se ocitli na výplatních páskách jako zaúkolovaní vykonavatelé zadáni jej jen důkazem jejich nenažranosti. Ráthův problém spočíval v tom, že tuto drobnou nianci kdy se z pána sta sám lokajem nepostřehl a na své pány si v domění své moci vyskakoval. Je zbytečné aby tenhle člověk pouštěl do éteru jakákoliv moralizující prohlášení. Typickou vlastností téchhle lidí je, že se jen oklepou a v příhodný okamžik nastavují plachty příhodnému větru, který je má opět vynést na piedestál bezpracného parazitování. Čím víc naslouchačů bude mít, tím větší šance jeho záměru dáváme. Již se několikrát předvedl a vždy uořednostnilosobní profit nad zájmy většiny svých voličů. Není třeba šlapat znova na ty samé hrábě.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. No holt to je ten kapitalism, demokracie a lidská práva. A je jedno zda rad či nerad.

   Vymazat
  2. naprostý souhlas - už by měl jít bručet

   Vymazat
 10. Ten šrot se bude hodit na "obranu demokracie" až se lidi naserou.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Tedy proti těm nasraným lidem. To lidu teprve lidem zvolení zástupci lidu ukážou jak si svoje demokratické pozice umí hájit proti nedemokratické lůze.

   Vymazat
 11. Nejde o to, zda to je srot nebo ne. Jde o to, aby americky zbrojni prumysl zkvetal - a k tomu pomahame i my, verni sluzebnici.
  A proto se take tolik valci ve svete, cil je stejny - zisky USA. A i kdyz se kazda valka prohraje, zisky zkvetaji. Kdyby padlo Rusko, najde se jiny cil a jiny strasak a bude se dale zbrojit.

  OdpovědětVymazat
 12. Stále jen o následcích. Hlavní zbrojíř je momentálně nějaký herec Stropnický z ANO bude s amerikou líp. Tady je příčina. Samozřejmě to není jen jeho zásluha. Jedou v tom všichni, no všichni zase ne, pouze bratrstvo černé pracky, Babiš, Sobotka, Fiala, Kalousek, Bělobrádek se svými kohortami.

  OdpovědětVymazat
 13. Dr. Rath by snad chtěl upřít právo na život militaristům a zbrojařům, kteří s nezměrnou obětavostí chtějí chránit naše životy zabíjením statisíců civilistů tísíce km od našich domovů. I militaristé a zbrojaři chtějí žít svůj skromný život v malých radovánkách nad hromadami mrtvol, které se jim daří vršit. Dr. Ratha trochu omlouvá, že je, jako doktor, přecitlivělý a vidí raději živé, než mrtvé. Ale pro militaristy právě tento pohled je morbidní a tak se musí investovat do mechanizace na zabíjení lidí. Proč do upadajícího zdravotnictví, národy EU stejně úspěšně vymírají, to je ten správný trend, který zajistí hladší kolonizaci jejich zemí muslimy! A na to dr. Rath nepomyslel!

  OdpovědětVymazat
 14. Dr.Rath umí jenom hezky mluvit a pakovat si vlastní kapsy. Ke své karieře těmito slovy využil lékaře a sestry a když se stal ministrem zdravotnictví nehnul prstem pro zdravotnictví a vče završil jako Hejtman středočeského kraje. Proč už ten simulant nesedí v base. Jen si vzpomeňte jak ho těžce bolela nožička, když šel k soudu. Směje se nám všem do očí, cožpak to nechápete.

  OdpovědětVymazat
 15. Rath má pravdu, popsal to trefně.

  OdpovědětVymazat
 16. pan Dr. Rath má pravdu a potvrzují to i komentáře skutečných vojenských odborníků. Pro těch našich cca 15 OOO bojeschopných vojáků je rozpočet pro vojsko nadsazený o 80%.

  OdpovědětVymazat
 17. Pane doktore, máte sice pravdu, a dodatečně jsem se dověděla, že jste byl jedním z odpůrců radaru v Brdech, za což Vám děkuji, ale že bych byla nadšená z toho, že by se ušetřené peníze vydaly na platy lékařů a sester, to tedy nejsem. Nevím, proč právě lékaři by měli požívat bůhvíjaká privilegia. Uznávám, že jejich studium je náročné a v době zdevastování různých VŠ oborů si drží stále úroveň. Chápu také, že schopný lékař jde raději do Německa kvůli platu, nakonec zadržet je zde by bylo stejně marné jako přimět vodu, aby tekla do kopce. Ale jednou zde vystudovali velmi drahý obor za víceméně státní peníze, takže bych byla pro to, aby se jim odchod zas tolik nevyplatil, třeba dlouhodobými smlouvami či jednoduše vykoupením se. Dnešní mladí jsou čím dál tím pohodlnější a raději studují nějakou lžifakultu, než by se pachtili nad tisíci stranami. Všem těm oborům, které studují suchý z nosu bych zarazila státní dotace na studenta, samozřejmě poté, co by byly stanoveny priority státu, tedy jeho zájmu na absolventech konkrétních oborů. A problematika sester? Měla jsem loni maminku v nemocnici, a ani jednou jsem si nevšimla, že by sestry dělaly něco jiného než seděly v kanceláři a vyplňovaly lejstra, popřípadě žvanily. Tady nevidím jen chybu systému, který je zatěžuje papírováním místo práce, ale taky chybu ve vzdělávání. Já sama učím - sice jiný obor - na VOŠ, a úroveň studentů je pramizerná. Daleko horší, než byla úroveň někdejších maturantů stejného zdravotnického oboru. Mám všechny důvody se domnívat, že děvče v 15 letech se rozhodovalo podle svého zaměření a hlásilo se na "zdravku" třeba i z idealistických pohnutek. Ale jakmile takové děvče postavíte k lůžku nemocného, hned se vidí, jaká je jeho nátur, buďto hned odpadne a dál nezatěžuje systém, nebo je to "chytne" a bude v budoucnu cennou posilou. Ve 22 letech, kdy většina nyní končí VOŠku, se myšlenkou na službu lidem sebeméně nezanášejí. Byla to velká chyba, dát zdravotní obory na VOŠ - to je prostě fakt. Můžete mluvit o zvyšování prestiže oboru, až si hubu vyvrátíte z pantů, na prostém faktu, že mladé dámy tohle dělat prostě nebudou, to nic nezmění. A až se vrátí minulý systém následného vzdělávání, doplněný o nové náročné specializace, pak bychom mohli mít v nemocnicích pořádek, dosti personálu, a pak bych zvedla všechny prsty pro zvyšování jejich platů.
  Neměla jsem Vás ráda pro Vaše nadměrně sebevědomé chování, už jako předsedy komory, protože pýchu a nadřazenost lékařů od prvních medických krůčků naprosto nesnáším. Doktorská lobby má obrovskou moc a náležitě jí využívá, neboť každý z nás lékaře potřebuje. Na ostatní obory kašlete, vy chcete prostě tolik peněz, co mají na západě. Dodatečně jsem však některé vaše kroky ocenila, a připouštím, že jste se mohl stát nepohodlným natolik, že Vás uvrtali do té kauzy, když ostatní mající stejné máslo na hlavě tím proplouvají pohodlně. No, je to asi hodně zmatené, co jsem Vám napsala, skákala jsem z kopretiny na pampelišku, ale to díky tomu, že i Vy jste dal do souvislosti dva různé rezorty. Zdravím Pavla

  OdpovědětVymazat