Reklama

.

.

čtvrtek 17. srpna 2017

Sýrie vyzvala OSN, aby byla rozpuštěna mezinárodní koalice, v jejímž čele stojí USA

17. 8. 2017         zdroj
Sýrie vyzvala Radu bezpečnosti OSN, aby byla rozpuštěna mezinárodní koalice v čele s USA, která působí v zemi a která se podílí podle prohlášení Damašku na trestných činech. Je to uvedeno v dopise stálého zástupce Sýrie u OSN generálnímu tajemníkovi OSN a Radě bezpečnosti. Damašek vyzývá členské státy koalice, "aby se distancovaly od zločinů spáchaných touto koalicí jejich jménem a aby ji okamžitě rozpustily".


Podle stálého zástupce Bašára Jaafari koalice svou činností pomáhá teroristům, kteří "rozpoutali proti syrskému lidu kampaň teroru a vražd".

Připomněl, že koalice přiznala odpovědnost za smrt a zranění tisíců syrských dětí, žen a starých lidí. Jaafari se také odkázal na rezoluci Rady bezpečnosti o zákazu útočit na "civilisty, nemocnice, školy a náklady lékařské a potravinové pomoci".

Koalice vede vojenskou operaci proti teroristům DAEŠ od srpna 2014. Přičemž působí v Sýrii bez souhlasu a koordinace s oficiálním Damaškem. Začátkem srpna koalice přiznala, že od zahájení operace proti skupině DAEŠ v Sýrii a Iráku bylo kvůli úderům spojenců zabito nejméně 624 civilistů.

Pro Novou republiku vybrala a přeložila PhDr. Vladimíra Grulichová

46 komentářů :

 1. Demokracie je strašný svinstvo.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Ne demokracie ale dekratura!

   Vymazat
  2. Vašku, co jsi to zase vymyslel za přihlouplé slůvko a jaká je jeho definice?

   Vymazat
  3. 0:18 To víš, Venca se chce mermomocí odlišit od magora Cibulky:))) Proto si zkrátil jeho terminus technicus "demokratůra" ...

   Vymazat
  4. Pro 0:18:

   https://de.wikipedia.org/wiki/Demokratur

   Vymazat
  5. Definice demokracie je Gavólův zhovadismus...není to moc slušné,genose Veškern ??

   Vymazat
  6. Re 0:10 . Demokracie ve svém principu je správná věc. Jenže ten její princip je brutálně pošlapáván. V posledních letech se zločiny a nejrůznější totalitní praktiky a špinavosti zastřešují pojmem " demokracie ". Tím se pouze oblbují lidí, aby si mysleli, že to co se provadï je v zájmu demokracie a podobně.

   Vymazat
  7. Pojem demokracie se velmi zneužívá k legálnímu prosazení brutality, agrese a nejrůznějších nedemokratických záměrů.

   Vymazat
 2. Západní demokrace (demokratura)18. srpna 2017 0:20

  Na Západě nelze prostřednictvím voleb měnit základní politické uspořádání, protože vládnoucí elity řídí a kontrolují každého, kdo je zvolen. Volby vyvolávají představu demokracie, ale nemění nic na převládající politice, favorizující válku a elity. Z tohoto důvodu se vůle lidu stává impotentní. Lidé se přesvědčují o tom, že oni a jejich hlasy nemají na běh věcí žádný vliv, což v nich budí obavy, stress i zlost, čili kombinaci pro vládnoucí elitu nebezpečnou. A tak, jako odpověď na tuto hrozbu, upevňuje elita proti vlastním lidem sílu a moc státu i s využitím propagandy o hrozbách války.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Re 0:20, Velmi správně napsáno. Souhlas. Demokracie je pošlapávána. Její princip není reálně uplatňován. Ale každá špinavost se na demokracii odkazuje.

   Vymazat
 3. Západní hodnoty18. srpna 2017 0:21

  Západní hodnoty jsou ty které především vyhovují západním státům. Kdo se postaví proti je označen za toho kdo je proti těmto hodnotám. Po 17.11.1989 jsme přijali západní hodnoty a to tím, že jsme se podle všech ekonomických kritérií stali kolonii západu. A funguje to následovně. Oni nám dají evropské dotace v řádu milionů EUR za které musíme stavět cyklostezky, rozhledny a další nesmysly a my jsme jim darovali veškerý průmysl, zlikvidovali jsem si zemědělství a odvádíme na západ zisky v řádech stovek milionů EUR. Takže to vypadá jak nám EU daruje peníze na ty cyklostezky, na kterých musí viset velká tabule jak to postavila EU, ale na miliardových ziscích, které plynou od nás na západ žádná taková tabule není. Jinými slovy oni nám dají 10 EURO a MY ODVEDEM 10.000 EURO a ještě jim děkujeme a protože oni na západě mají pořád málo tak naše centrální banka nám ještě korunu znehodnotí aby to, co dovážíme, bylo pro nás několinásobně dražší, a to co vyvážíme, aby bylo několikanásobně levnější a rozdíl jde bilionu korun o které jsme okradeni. NO A TO VŠECHNO JSOU ZÁPADNÍ HODNOTY, KTERÉ NESMÍ NIDKO KRITIZOVAT A NIKDO O NICH NESMÍ ANI DISKUTOVAT, PROTOŽE TYTO HODNOTY TO JE TO NA ČEM STOJÍ ZÁPAD. Mimochodem západ vyraboval Afriku, Latinskou Ameriku, Asii, teď rabuje střední Evropu a chystá se vyrabovat Rusko a Čínu. A TO JSOU VŠECHNO ZÁPADNÍ HODNOTY.
  KDE JSOU ZÁPADNÍ EVROPSKÉ HODNOTY? Na zbytečných summitech, na shnilých bramborách, na přípravě války s Ruskem, na evropském zábavním podniku?
  Evropské hodnoty jsou shnilé brambory a podřadné jídlo pro nás - Slovany:
  • www.novarepublika.cz/2017/07/evropske-hodnoty-jsou-shnile-brambory.html

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Protoze jste tupi cesti otroci bez hrdosti, jen podlezate zapadu.
   Horni Dolni

   Vymazat
  2. MÁTE PRAVDU.JDE O PODVOD.MY JIM DÁME DALEKO VĚTŠÍ HODNOTU A ONI NÁM VRÁTÍ JENOM ČÁST.JE TO FINTA PRO HLUPÁKY.

   Vymazat
 4. Amerikanizmus18. srpna 2017 0:24

  Amerikanizmus má kořene v neokonzervativní ideologií USA jako světového hegemona. Podle neokonzervativců zhroucení komunizmu a socializmu dalo světu znamení, že dějiny si jako svou budoucnost vybraly „demokratický kapitalizmus“, který ovšem ve skutečnosti není ani demokratický, ani kapitalistický. Je to světový socioekonomický a politický systém, který by se dal nazvat amerikanizmem. A tento „amerikanizmus“ se nyní Washington coby svou světovou nadvládu chystá nasadit na celý svět.
  Rusko, Čína, Sýrie a Irán, které tuto nadvládu nad sebou odmítají, musí být destabilizovány a zničeny, protože americkému „amerikanizmu“ prostě stojí v cestě. Býv. prez. USA Obama to výstižně nazval "zkroucení rukou".
  USA svojí politikou destabilizují světový mír. Americká demokracie je podvod, který slouží komukoliv a kdekoliv.
  USA je nejškodlivější stát na Zemi, který nelegálně bombarduje a zabíjí civilisty v několika zemích současně, tajně vyzbrojuje teroristy na Středním východě a podvratně zasahuje do voleb v zemích po celém světě. Poučuje ostatní suverenní státy o čestnosti, čímž se vysmívá mezinárodnímu právu a pravidlům obchodu.
  Evropa se nechala vtáhnout do amerického protiruského tažení a nyní sklízí shnilé ovoce. „Humanitární intervence“ a „barevné revoluce“, sankce EU, vojenské provokace NATO, transatlantický „Drang nach Osten“, a nyní neví, jak z toho. Evropa se pod praporem EU stala nástupním územím Spojených států, které se podle potřeby – ekonomicky a v krajním případě i vojensky – obětuje na oltář americké hegemonie.
  • http://aeronet.cz/news/video-statni-senator-z-virginie-natvrdo-odhalil-jakou-moc-drzi-nad-kongresem-deep-state-oligarchove-george-soros-a-zbrojari-trump-je-ztracen-tandemove-rizeni-svazkove-moci-v-usa-a-jeho-kopie/

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Demokratický kapitalismus je pitomost. Kapitalismus a demokracií jsou samostatná společenská uspořádání. je-li tu kapitalismus, nemůže tu být demokracie. jejich neslučitelnost spočívá v tom, že kapitalismus je postaven na nepřirozené nadřazenosti jednotlivce nad kolektivem, kdežto demokracie na přirozené nadřazenosti kolektivu nad jednotlivcem a skupinami.

   Vymazat
 5. 00.24,velmi presne povedane a zosumarizovane.Usa je krajina,ktora vedie vojny po celom svete uz 70 rokov a nikto nie je schopny proti tomu nic urobit.Preto su usa presvedceny,ze im bolo od boha dane riadit svet.Zial ta ich demokracia stoji zivoty milionov ludi po celom svete.Je potrebne znicit oba kongresy juesej,lebo oni znicia svet!Usa riadia chori ludia na hlavu,typu
  Mc Cain,Graham...o inich nepocut,Trump je chroma kachna,ktorej nechaju pravomoc rozputat dalsiu vojnu.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Šokující pravda o USA!18. srpna 2017 20:19

   • www.novarepublika.cz/2017/07/video-americky-statni-gangsterismus.html
   • 200 let terorismu USA:
   www.napalete.sk/sokujuce-fakty-o-usa-naozaj-su-pre-nas-vzorom
   www.olser.cz/9947/200-let
   www.novarepublika.cz/2017/06/vznik-cinnost-cile-nase-pusobeni-v-nato.html
   • agresie USA:
   www.panobcan.sk/agresia-usa-zlociny-a-vyvrazdovanie-narodov-zoznam-z-ktoreho-vam-moze-byt-aj-spatne
   • státní dluh USA je 65 biliónů dolarů:
   https://search.seznam.cz/?q=statni+dluh+usa+je+65+bilionu+dolaru&oq=statni+dluh+usa+je+65+bilionu+dolaru&sourceid=szn-HP&sgId=6RuUuMIlhjJT4bxIuefZkhwokS-MknmMTnmoYG4iTL%3D%3D&thru=&su=&aq=
   • USA mají 18 spravodajských agentur
   • svobodnenoviny.eu/tajne-dokumenty-odhaluji-krvavou-historii-cia
   • www.novarepublika.cz/2017/04/paul-craig-roberts-vlada-kretenu.html
   • prvnizpravy.parlamentnilisty.cz/zpravy/zpravy/boston-globe-usa-brzy-zkrachuji-pokud-budou-tolik-utracet-na-valky
   • narodnidemokracie.cz/a-dost-je-nejvyssi-cas-zastavit-rozpinavost-usa-a-nato-v-ceske-republice
   • dalajláma:
   www.instory.cz/2105-sokujici-odhaleni-na-vyplatnici-cia-byl-dlouha-leta-clovek-u-ktereho-byste-to-nikdy-necekali.html
   • IS popravuje a řeže hlavy (video):
   videos.videopress.com/2bvZPwin/syrian-soldiers-beheaded_hd.mp4
   • seriál o 11. září:
   www.casopis-sifra.cz/clanky/serial-11-zari
   • stop imigraci (video):
   www.facebook.com/stopimigraci/videos/916121041810668
   • byznys.ihned.cz/c1-63221970-usa-cina-nejvetsi-ekonomika-sveta-po-150-letech
   • www.novarepublika.cz/2017/03/michael-snyder-11-otresnych-skutecnosti.html#more
   • prvnizpravy.parlamentnilisty.cz/zpravy/zpravy/ohromujici-statni-dluh-usa-je-65-bilionu-dolaru-a-ne-18-bilionu
   • www.eurasia24.cz/nazory/781-dojmy-z-vyletu-do-usa-prilis-mnoho-spiny-a-rozkladu

   Vymazat
  2. Americké základny18. srpna 2017 20:22

   Podle oficiálních informací poskytnutých ministerstvem obrany (MO) a jeho centrem Defense Manpower Data Center (DMDC), stále působí asi 40.000 amerických vojáků na 179 amerických základnách v Německu, více než 50.000 vojáků na 109 amerických základnách v Japonsku a desítky tisíc vojáků funguje na stovkách základen po celé Evropě i v Jižní Koreji!
   Na základě informací nejnovější zprávy od Base Structure Report (BSR), mají Spojené státy základny v nejméně 150 zemích a vojáky prakticky po celém světě. Podle posledního zveřejněného počtu, americká armáda v současné době obsazuje 686 základen v padesáti amerických státech a ve Washingtonu, DC. K tomu je mnoho známých amerických základen v Kosovu, Kuvajtu a Kataru. Součet Pentagonu však nezahrnuje tajné americké základny v Izraeli a Saúdské Arábii!

   Vymazat
 6. Kdyby to bylo tak snadné,tak samozřejmě jsem pro.Karel z Plzně

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. 5:38 není možné že jste z Plzně.Zjistěte si kolik válek od r.'45 vedl SSSR + RF a kolik USA do dnešních dnů,když přitakáváte kde komu.Plzeňáku vemte rozum do hrsti.A a snad i vám dojde,že díky amikům si žijeme v Evropě už 70 let bez války a jediná zem,která staví nejen nás,ale i celý svět na pokraji války i té jaderné bylo a je Rusko!Nazdar.

   Vymazat
  2. Je možné, že může být někdo tak blbý, jako anonym 14.13? Co to blábolíte za sračky člověče!A zrovna vyzýváte Plzeňáka aby vzal rozum do hrsti? Z té Plzně, kterou ty prasáci američtí bombardovali už po skončení války, a dále bombardovali všechna nádraží a další objekty, už tenkrát usilovali o poničení průmyslu a dopravního spojení, abychom neměli mír tak jednoduchý. Hnusnej americkej dobytek a to, co žvatláte jsou píčoviny tvrdého kalibru.

   Vymazat
  3. 14:13 říkáte"jediná zem,která staví nejen nás,ale i celý svět na pokraji války i té jaderné bylo a je Rusko!". Můžete to nějak vyargumentovat? Způsobilo například bombardování Srbska? Obkličuje vojenskými základnami některý z evropských států nebo Evropu? Má nasazenu armádu kdekoli bez souhlasu vlády daného státu - prokazatelně alespoň tak, jako je USA vojensky na území Syrie, jak zasáhly v Afganistánu, Iráku, Libyí...? Odpovězte!

   Vymazat
  4. 14:13, .. A navíc, jediný kdo použil jaderné zbraně jsou USA !!!

   Vymazat
  5. 18:15 koukám,že vy patříte do sorty"majitelů pravdy" lidí,co svoje omezené znalosti mají za jediný správný výklad skutečností.Tak pro pořádek,Plzeň byla bombardována v průběhu války tj.březen-24 duben'45.Podle vás prasácky,ale jak potom nazýváte bombardování sovětů 9.5.'45,tedy v první mírový den,Mladé Boleslavi a dalších našich měst?

   Vymazat
  6. 10:46 jistě, míra škod, shozená tonáž trhavin, zásah proti objektům nebo živé síle, proti dopravnímu uzlu nebo prchajícím vojenským jednotkám nepřítele? Frontovým nebo strategickým letectvem? Rád se to dozvím, nakonec je to, politicky vzato, podstatné. Dík za věcnou odpověď.

   Vymazat
  7. Bratislavčan (Blavak)19. srpna 2017 15:08

   Bombardovanie Bratislavy (a Apolky):
   http://style.hnonline.sk/veda/545801-zbombardovana-bratislava-takto-horela-na-konci-vojny

   Vymazat
 7. Co se tem uSSackejm hovadum nepodari ovladnout a ukrast, tak to radeji znici. Jak to delali nacisti u nas, vzdyt mentalitu a nadlidskost maji taky stejnou.

  OdpovědětVymazat
 8. Sýrie má samozřejmě pravdu usa tam nemají co dělat.

  OdpovědětVymazat
 9. Je dobře, že syrský vyslanec v OSN onu žádost do RB OSN podal. Aby tak otevřeně upozornil mezinárodní veřejnost na zločinnou agresi USA v Sýrii. Ale! ...
  Jak samotný Generální tajemník OSN, tak i většina členských zemí v RB OSN jsou zas jen US loutkami (US vazaly). Takže se výsledek jednání o vyhnání US koalice, jakožto agresora, ze Sýrie dá spolehlivě předpovědět.
  Jediné, co ty šváby ze Sýrie vyžene, je soustředěná vojenská síla Asadovy koalice. A vůle Syřanů osvobodit svou zemi ode všech džihádistů, nájemních zmetků i samotných US sil, které to tam zosnovaly, celou tu dobu podporovaly a i dnes koučují.
  Snad i ti US huni pochopí, že jim pšenka v Sýrii nepokvete stejně, jak jim nekvete v Afgánistánu.
  A vypadnou odtud, aby se již nevraceli. Nikdy ...

  OdpovědětVymazat
 10. 10:05
  Zdravím Františka..i ostatnī samozřejmě..jsem bohužel stále mimo provoz a už ani nevím,co to je chodit normálnė..je mi hroznė.To jenom na okraj,abyste jste vidėli ,že ještě
  existuju..
  smutnå vlaštovka

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. V čem je problém? Zdravíčko?
   721 290 458

   Vymazat
  2. Z celého srdce vám přeji rychlé vyzdravení!!
   Říkají, že i naděje a víra ve zlepšení jsou mocné "čarodějky".
   Tak kéž vám napomohou přenést se zpět ke zdraví, vlaštovko!! ...
   Držím pěsti (pro štěstí).

   Vymazat
  3. Pražský vrabčák Čimčaro.18. srpna 2017 20:31

   10:50:
   Jituš, přeji Ti všechno nejlepší, brzké uzdravení a mnoho pevného zdraví.
   Prosím, brzy se uzdrav a vykouzlí svůj úsměv na své spanilé tváři.
   Myslím na Tebe.

   Vymazat
 11. Tak nevím proč se obracejí na vazala USSA, nebylo by lepší aby je Siřané rozpustili sami? Nejlépe v louhu, to by bylo definitivní.

  OdpovědětVymazat
 12. prezident USA je demokraticky volený ľudom, a tak plní jeho vôľu.... a ako mi povedal pán Rooswelt, demokracia je to, čo chce americký ľud - J.V.Stalin . Teherán 1943

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Demokratúra USA18. srpna 2017 20:44

   A proč Rooswelt ve jménu americké demokracie v r. 1945 dal rozkaz na zvržení jádrových bomb na dvě japonské města: Hirošimu a Nagasaky. Přitom ve jménu této falešní demokratúry umřelo tisíce nevinných lidí (dětí, matek, starců etc.) a umírají dodnes. Ač je známo, že v té době válku s Japonskem vyhrál SSSR, co nedokázaly chválenkářské USA!

   Vymazat
 13. 0,24 a Štěpán Forgáč přesně tak. Jenom bych dodal to co píši již déle že imperialismus přešel do fáze BANDITISMU. Jednání je vůbec nezajímá, když něco chtějí tak si to vezmou. JENOM PO ZLÉM.

  OdpovědětVymazat
 14. Zdravím Pražskou vlašťovku Jituś ! Co se ti stalo a proč tě není nikde vidět Jitko ? Dej mi prosím zprávu ! Jinak USA by měla vypadnou se Syrii kde jsi stavý bez svolení země již asi 10 základen a nové při stávající plochy pro letadla což je do nebe volající drzost !

  OdpovědětVymazat
 15. Aj Rím padol,musí padnúť aj satanove impérium a ak to bude nevihnutné tak raketami Satan.

  OdpovědětVymazat
 16. USA JE JAK HNISAJÍCÍ VŘED NA PLANETĚ ZEMI DOKUD NEBUDE VYPÁLEN BUDE ZEM TÍMTO HNISEM STÁLE SVINĚNA !!!!!!

  OdpovědětVymazat
 17. Ta "mezinárodní" má být zřejmě - ruty šuty alabama texas ...ještě ze severní karolínou.

  OdpovědětVymazat
 18. Toz oprimne receno moc mozností nemßame, ale je treba pracovat nad odotrocení ceské spolecnosti...tzn po preleto NIBIRO secist ztrate a potem pomale obnovit CESKOSLOVENSKO v nejake forme.....toz spojeni s Roskem je pre nás otázkó prezití stejne tak jako vetrvorení slovanské konfederace......toz vemanit sa s bankovného systémo Chazaró a dát im cez prsty solinom nezdárném...ty podó zpet do Egypta do otroctva abe se to vodpracovale.......toz slonce v srdci....howk

  OdpovědětVymazat
 19. Protisyrská koalice zemí pod vedením USA jsou přece "umírnění teroristé", jako AlKajda a Taliban, které nám NATO dopravovalo už i do války proti Srbsku a na podporu kosovskoalbánské "umírněně" teroristické armády. Podpoře NATO se těšila i lidská jatka v Kosovu, kde byli "poráženi" mladí Srbové na transplantace orgánů bohatým kapitalistům na Západě. Odkazuji na zprávu italské soudkyně de Ponteopvé. Tak co ten Damašek od těch dobrodinců chce? Jejich učitelem a vzorem je odkaz Adolfa Hitlera. Hej rup!

  OdpovědětVymazat
 20. Nejmilejší přátelé!
  Všechny znovu zdravím co nejsrdečněji! a děkuji mnohokrát za účast!!!
  V Itálii jsem se před 2 měsíci zranila
  po pádu.Myslela jsem,že to přejde ,ale
  byly komplikace...zánět žil a orthoped.problęmy,jež se stupňovaly tak,že jsem musela být potom ve Vídni převezena do špitálu.Dali mně trochu
  dohromady ,ale zatįm mi v Praze onemocněl tatínek a já jsem musela- noha sem noha tam-domů..14 dnů jsem lezla po čtyřech z Dejvic do Vojenské nemocnice,ale vše marné -zemřel!Ùplně jsem se zhroutila.Všechno se mi strašně zhoršilo -noha jak sloup-pohřeb -převoz do Vídně a teď znova všechna vyšetření.
  Nohu ale neohnu vůbec!Koleno jak míč.
  Dnes jsem absolvovala další vyšetřenī-a röentgeny a MRT přįští týden v
  úterý ještě neurologické.Pak se uvidí jaká bude diagnosa,ale strach mám,protože nohy vepředu přes prsty mám jakoby bez citu a tato necitlivost se mi stále v nohách stěhuje a zaujįmá nové pozice.Mám pocit jako by se mi i zhroutila klenba nohy!?
  to je tak asi teď vše,ale stačí to!
  Indikátor jsou schody-lezu po jednom s přísunem pravé k levé bez vzepření.
  Přátelé nezapomįnám na nikoho z Vás a děkuji Vám za duchovní účast.
  Vaše Vlaštovka

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. To 21:21:
   Milá Jituš, pokud máš zájem rád by jsem se s Tebou setkal v Praze. Jako vojenský důchodce znám velmi dobře ÚVN, včetně odd. rehabilitační a fyzikální medicíny, vchod A7, suterén. V ÚVN jsem vedený jako vojenský veterán - možná to pomůže. Pro případný kontakt uvádím adresu mého e-mailu: viloj@volny.cz
   (jenom pro Tebe)

   Vymazat
 21. Zločin zůstává stále zločinem - i kdyby ho kryla samotná OSN.

  OdpovědětVymazat