Reklama

.

.

pondělí 21. srpna 2017

Tak kdo nakonec půjde – Asad, nebo Západ? Syrský prezident už odpověděl

21.8. 2017   Eurasia24
Napsal/přeložil: GeoZápad stojí poprvé od konce studené války před epochální porážkou. Bašár Asad, kterého západní elity ještě nedávno odepisovaly, teď odepisuje je.
Zatímco ještě před několika měsíci měli západní politici ústa plná hesla „Assad must go!“ („Asad musí jít!“), realita současných dní – podle některýchzávěrečné fáze syrské války – je docela jiná.

Na setkání diplomatů v Damašku v neděli 20. srpna to byl Bašár Asad, kdo mohl promluvit jako vítěz. Nejenže zůstal ve své zemi, ale zůstal i v pozici jejího prezidenta – a nic nenasvědčuje tomu, že by se na tom mělo cokoliv změnit.

Asad se může spolehnout na vojenskou podporu Ruska, Íránu a Hizballáhu, ale především na podporu milionů Syřanů a také ohromného množství lidí na celé planetě.

I těm, kteří to dosud neviděli, totiž právě syrská válka otevřela oči a odhalila zločinnost západních plutokratů a ulhanost jejich médií.

A zatímco „odkopaní“ západní politici se už podobně silných slov na Asadovu adresu neodvažují, syrský prezident světu oznamuje krach západního projektu: „Zaplatili jsme v této válce velkou cenu, ale výměnou je krach projektu Západu v Sýrii a ve světě,“ prohlásil před diplomaty syrský prezident.

Projekt Západu podle něj spočíval v převzetí kontroly nad Sýrií prostřednictvím Muslimského bratrstva, které se mělo dostat k moci po jeho násilném svržení.

Nejenže se tak nestalo, ale současně se v důsledku syrského fiaska Západu dramaticky změnila situace v řadě okolních zemí a došlo k rozkolu mezi donedávna soudržnými a pevnými spojenci NATO na Blízkém a Středním východě.

Bašár Asad poděkoval Rusku, Íránu a libanonskému Hizballáhu „za pomoc v boji proti terorismu“.

Zejména bez ruské vojenské pomoci by nemohlo v syrské válce dojít ke zvratu, který je nezpochybnitelný: před ruským zásahem vláda v Damašku ovládala 19 tisíc kilometrů čtverečných teritoria země, dnes kontroluje téměř čtyřikrát větší plochu, 74 200 čtverečných kilometrů

„Rusko nepřestalo podporovat syrskou armádu dodávkami všeho nezbytného pro splnění mise v boji s terorismem, posléze vyslalo Vzdušné a kosmické síly k přímé účasti v boji a obětovalo své životy na syrské půdě,“ prohlásil syrský prezident.

Ale jak Bašár Asad dodal, „bitva pokračuje“.

Geo, Eurasia24

Foto: YouTube.com

12 komentářů :

 1. Už aby to Bašár Asad a Syřané vyhrály úplně.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Připojuji se k vašemu přání!, už aby Syřané vyhráli boj proti IS(IL), tedy USA!, a obnovili svou svrchovanost na celou Sýrií!
   Což znamená, aby z ní vymetli i posledního fanatického džihádistu či nájemního švába financovaného USA či US vazaly.

   Vymazat
 2. Basaruv otec Hafez,srovnal Hamu se zemi,jako centrum Moslimskeho bractvi a vyprasil je ze Syrie,ti pak utekli do Egypta,kde sarapati dodnes,rostou za podpory krvave juesej,jako jeji nastroj na rozvraceni arabskych zemi.Smrt kongresu usa !

  OdpovědětVymazat
 3. No ještě aby se rozpadlo světové kurvítko, to by bylo haló!!!!

  OdpovědětVymazat
 4. Takové zprávy jsou dnes vzácné.
  Přes snahu zdegenerovaných veřejných médií se Američané i se svou soukromou koalicí v Sýrii před celým světem jasně a definitivně podepsali. Potlesk jasnému podpisu.

  A Rusové samozřemě také. Jenže jinak. Potlesk Rusům.
  A potlesk i Assadovi, a konečně i alternativním médiím.
  Děda.

  OdpovědětVymazat
 5. Odpovědi
  1. ČT mlčí vždy když se to nehodí USA a hlavně když je to pravdivé.

   Vymazat
 6. Jednou to konečně přijít muselo. Konečně nastala doba, kdy dostala Usssej pořádně přes držku, a nejen ona, ale i ostatní anglosazsčtí přisluhovači,frantíci a podobná verbeř z nato. Takto je třeba s nima zatočit všude na světě, aby konečně přestali dělat bordel po celým světě.Vysávat ostatní státy pod tou jejich demokracií. Přitom to není nic jiného, než vykořisťování statu státem. Rozdrbali to slavná Ussej půlku světa, tak nyní ať třeba padnou na hubu.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Svatá pravda, nic jiného si nezaslouží. Tady je příklad toho, že není tato hegemonie nepřekonatelná. Dnes půlku světa vidí, kdo dělal po celá staletí na tomto světě bordel, kdo zneužíval ostatní státy jen ke svénu prospěchu, na úkor lidských životů, všelijakých barevných revolucí a pod. Jen tak dále, ať se vyčistí celá zem od těchto gaunerů.

   Vymazat
 7. Byl a snad jednou zase bude příklad pro soužití tolika různých vyznání. Je jasné proč to musely rozesrat, protože příklady táhnou a to je pro zvrhlé parazity nežádoucí. Sousední stát je stále ve válečném stavu.

  OdpovědětVymazat
 8. Za Asada Sýrie byla a je sekulární zemí,kde dokonce i ženy mají stejná práva jako muži,byť ze slušnosti se chovají tak,jak je zvykem v arabských zemích a nedovolí si například chodit napůl nahé,ale v midi a s výstřihem ano.O nezahalených vlasech,líčení a chození ven samotných bez doprovodu nemluvě.Žádné bičování do krve nebo ukamenování jako v Saudské Arábii,Kataru atd. jim nehrozí.
  Sýrie měla jen tu smůlu,že měla a má již historicky přátelský vztah s Iránem a Ruskem a tyto země jsou přeci na "seznamu" USA a pod sankcemi.Protože nechtěli s USA spolupracovat,rozuměj podřídit se a vydat firmám USA svoje země k těžbě všeho možného.Nechtěly ani mít svoje účty v USA,uznávat petrodolar a dokonce ani kupovat si ty nejpředraženější zbraně světa z USA(Jako to dělají ostatní ropné velmoci).Tak co s takovým Asadem,že jej milovali všechny náboženské skupiny v Sýrii,od muslimů šítských i sunnitských,přes křesťanské jezídy a další,až po židy,kteří zde žily,to bylo USA šuma fuk,těm šlo vždy jen o jedno,prachy a moc. Karel z Plzně

  OdpovědětVymazat
 9. a co na to mediální mrdky a prostitutky z čt1.Kde je chytrej Honzejk??Kde je Mitrofanof??A co Fendrych??Ticho po pěšině...

  OdpovědětVymazat