Reklama

.

.

středa 2. srpna 2017

Tillerson se obrátil na Severní Koreu a Rusko se zajímavým návrhem

3. 8. 2017   zdroj
Ministr zahraničí USA Rex Tillerson svým charakteristickým způsobem vyslal signál Rusku a KLDR. Podle Tillersona nejsou obě země nepřátelé USA. Jenom musí hrát podle amerických pravidel, pak se všechno upraví. Konkrétně mají severokorejské orgány všeho všudy zajistit odzbrojení a pak se "mocné státy" sníží k jednáním. 


Ministr zahraničí USA zdůraznil, že Washington neusiluje o změnu režimu v KLDR, nesměřuje k urychlenému sjednocení Severní a Jižní Koreji, nehledá záminku pro vstup vojsk na sever Korejského poloostrova.

No, rozumíte, je to test důvěryhodnosti. KLDR by měla skočit do náručí USA s předem zavřenýma očima. Slibům amerických diplomatů se dá věřit, světová historie přece ještě nikdy nezaznamenala případ, kdy by někoho podvedli.

Aby upevnil na důvěře založené vztahy, Tillerson dodal: "Nejsme vaším nepřítelem a nepředstavuje pro vás hrozbu. Avšak vy představujete pro nás nepřijatelnou hrozbu, a na ni musíme reagovat".

Nebozí Američané, usilovně budovali svůj systém protiraketové obrany, ale nenašli, co by měli postavit proti severokorejským raketám. KLDR je pro USA nepřijatelná hrozba. Věříme, Rexi, samozřejmě, věříme. Holt, "diplomatický semafor" vyslal Pchjongjangu signál.

A co Rusko? Tillerson říká, že nejsou s Trumpem nadšeni novými protiruskými sankcemi, americký prezident ale zákon podepíše. Je to, jak vidíte, vůle amerického lidu.

Zároveň ministr zahraničí prohlásil, že administrativa prezidenta USA a americký lid se snaží se s Ruskem sblížit. Jinými slovy, pokud jsou sankce vůle amerického lidu a americký lid se snaží se s Ruskem sblížit, pak jsou sankce uloženy ve jménu sblížení.

Postoj USA vůči Rusku je totožný s postojem ke KLDR: "udělejtet první krok, my pak pouvažujeme, zda nám stojí za to s vámi mluvit". To je diplomacie hegemona v akci, kdo se s ní ale může ztotožnit?

Pro Novou republiku vybrala a přeložila PhDr. Vladimíra Grulichová

98 komentářů :

 1. „Odpor je marný! Vzdejte se. Nic se vám nestane!“

  "Seznamy prvních popravených se začaly objevovat okamžitě po atentátu. Stejně tak se objevila i nabídka velké finanční odměny. Pravidla této hrůzné hry byla prostá... za cokoliv smrt, za zradu život. Pud sebezáchovy zvolil to druhé."

  Podobnost, tolikrát v historii, čistě náhodná ... ?!

  OdpovědětVymazat
 2. Ten ministr zahraničí je ale "málo rozumný". Je vidět, že je jenom Emeričan!

  OdpovědětVymazat
 3. Nejdříve musí sám pan prezident USA navštívit na neutrálním území Antarktidy v hotelu, toho prezidenta KLDR a velmi silně mu stisknout ruku aby poznal jeho sílu. Nakonec ten hotel zbourat, aby byla tato akce plně utajena. Pak se rozhodne co dál a otázkou zůstane přímý válečný kontakt. Jak bylo už mnou teď tady sděleno, je nutné aby stiskl ruku silně aby měl prezident KLDR strach a ten ho ochromil. Možná, že by dokonce došlo i k předčasné kapitulaci a asi KLDR, když by Trump zvítězil. A to je ještě čas posilovat.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Sedmdesát nejaderných ponorek KLDR je také vážnou překážkou v případném útoku sil USA proti ní a je nezbytné se jim tedy vyhnout, nezapomeňte na to.

   Vymazat
  2. Když jsem studoval psychologii, všiml jsem si několika faktů, detailů, ze života a skutečného myšlení i jednání lidí a dospěl jsem k poznání pravdy spočívající v následovném návodu na vítězství USA ve válce s vojáky KLDR na opačné straně. Myslím, že by vás mohlo zajímat, jak zvítězit nad nimi skoro bez boje. Co myslíte vy? Myslíte, že by vás to mohlo zajímat? Já myslím, že by vás to zajímat mohlo. Pak mi tedy dovolte vám prozradit, jak nad nimi tedy téměř bez boje zvítězit, když tedy mi to teď a tady dovolíte. Následující fakta si dobře zapamatujte a aplikujte je ale výhradně na vojáky KLDR a to až váš vzájemný válečný střet začne. Jakmile budou v dosahu a projdou počátečním stresem a napětím s vypětím, až se prostě vyřvou, pak okamžitě zasypte jejich bojové skupiny a armády mnoha dárky, které oni budou chtít alespoň ukázat manželkám a dětem a to není možné bez toho aby sami oni přežili. Pak můžete střílet na ně a povzbudit je tak v jejich ústupu k jejich vlastním rodinám. A zase, radím zadarmo, teda nejste mi za ten návod k vašemu vítězství naprosto nic dlužni. Dělám to pro vás, poděkujte mi ale veřejně, ať z toho taky já něco mám.

   Vymazat
  3. Já tomu Kimíkovi snad začnu fandit.

   Vymazat
  4. 1:36
   Ale dyk mu tady všichni jasně fandíte!
   Pro zdejší lůzu, čím větší psychopat a tyran, tím větší hrdina. Stačí aby byl dostatečně anti-ami.

   Vymazat
  5. 1:40 Ale dyk jsou pro toto fandění už všechny důvody!
   Dyš ta zdéší vlastenecká lůza uš pochopila gdo je na světě névětší psychopat a tyran!

   Vymazat
  6. Myslíš toho severokorejského papaláše, kterého jste si vychovali ve Švýcarsku k obrazu svému a teď s ním hrajete havloidně falešné divadlo na světového četníka? Vždyť je to jeden z vás obřezaných. Nebo myslíš demokraticky zvolené prezidenty, kterým jste nasadili psí hlavu, abyste je mohli zavraždit a oloupit jejich zemi?

   Jaké anti-ami, já to byl, kdo přivedl naturalizované Američany z řad našich emigrantů na tuto diskuzi. To jenom leštiči natistického válečného kopí a europrotektorátními kolaboranty tvého ražení zde pohrdáme.

   Vymazat
  7. Cong chce strilet zpet a neni koho nastrcit..S.Korea ma neco vzacnych kovu , ktere odebira Cina a elektronicky vyrobky z nich posila do USA.
   V Cine nemohou najit neco rozumu v tom , ze by uvalili sankce na S.K. dle rozkazu USA, protoze by USaci nedostali potrebne zbozi do jejich raket, pocitacu a jinych dulezitych veci pro jejich veledulezite zbrojeni..
   Pul Trilionu rocne je obchod s Cinou.
   Trump na steroidech se zubni protezou /tezko s tim neco ukousnout , taky kdyz je plna huba zvastu/ ted zuri ANTIRASISTICKYM RASISMEM hodnym Dolfa. Kdyz se nejaka vlada treba v Cine nelibi , chce vyvrazdit uplne celou populaci..
   Misto reseni tak zahani stale vice statu do houfu s Cinou a Ruskem...
   Tillerson je pak uplne dobry priklad zvadleho byrokrata , kterej uz delsi dobu nevi co zvani, a cokoliv rekne , tak Trump zvrati do protikladu az se to cely zamota a nikdo nevi co chteji , a jako pavlacovy drbny , jde jim o pomluvy za kazdou cenu...Na nikom nenechaji nit suchou..A to je za tim jejich kricenim dobre slyset.. Libanon , Iran a Jemen jsou na rade , ale ....Kdyz..
   PLO je ted ochrance Izraele proti palestinskym protestantum. Dostavaji miliardy od Gulfskych statu od EU Mikulasu , kteri rozdavaji 365 dni v roce a privydelavaji si obchodovanim s drogami ve vysi 2 miliard..
   V Usa mluvi o Occupuied Territories /okupovanych casti / , kterymi jsou vlada USA , Kongres, /freneticky dlouhotrvajici , nadseny potlesk kongresmanu ,
   kdyz Rissky protektor
   mel projev / , dale senat USA a dalsi urady.. Proc neni Izrael dalsi stat USA ? Protoze by mel zastoupeni pouze dvou senatoru !!

   Vymazat
 4. To je přesně ta šaškárna, kterou USA šíří. Kdyby KLDR nakoupila drahé a nepotřebné zboží šmejd-USA, všechno by bylo v pořádku.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Myslím si, že okrem zbraní nevyrábajú nič! 84 percent američanov robí v službách, takže kto by vyrábal? Z usa odchádzajú mozgy, ktoré si amíci kúpili z celého sveta. Finito!!!

   Vymazat
  2. 10:46
   Ty raději nemysli, ty demente, a zjisti si raději fakta.

   Vymazat
  3. 10:49 mas to marne , cim dlhsie sa budes drzat ussa ,tym horsie pre teba...:-)

   Vymazat
  4. Nebyl jsem v S. Korei, proto nic neodsuzuji. Pan A. Velitš- zástupce ÚV společnosti PEKTUSAN napsal po návštěvě S. Korei článek "Jak se žije v S. Korei" a tam uvádí:
   - zdravotní péče zdarma
   - žádné koncentrační tábory, západní země lžou
   - neexistuje nezaměstnanost
   - náklady na bydlení jsou nízké
   - za dopravu se platí velmi málo
   - školství zadarmo
   - pracovní podmínky jsou přijatelnější než na
   západě, není stres
   - kultura je odlišná, ale lidé jsou citliví a
   míromilovní

   Vymazat
  5. Idiote 10:49 a v čem nemá pravdu? Ty jejich křápy nikdo nechce? I ten tvůh homo iPhone vyrábějí Chinani, ty fuckto-demente.

   Vymazat
 5. V pripade Ruska je zurivost zlocinneho senatu pochopitelna.6 rokov investovali do rozvratenia Syrie a teraz sa im plany rucaju s prichodom Ruska do konfliktu.Mld.$ su stratene,deti usa Isil,DAES,Is,koncia svoje zastupenie USA.Preto sankcie na rf za agresiu v Syrii.Toto je pohlad juesej,svetoveho vraha.USA potrebuju prventivny jadrovy uder,aby sa ludia usa zobudili!

  OdpovědětVymazat
 6. Pokrytectví těchto lidí z USA je nebetyčné. Já s těmito hajzly nemám mentálně nic společného, tak at´ mi pořád někdo z židovské komunity zde nevnucuje, že patříme na Západ, pokud oni tam patří, tak prosím, nikdo je zde nedrží.

  OdpovědětVymazat
 7. Recept na zlepseni vztahu je vcelku jednoduchy . Stahnete svy vojaky z pobalti, z rumunska a sve agenty z ukrajiny. To bude dostatecny signal k zahajeni zlepsenych vztahu a dukaz uprimnosti vasich slov.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Pokud ovšem jinak zajistí bezpečnost národů ohrožených putlerismem! Já bych navrhoval přenechat Rumunům a Litevců, ale i Estoncům, Lotyšům a Ukrajincům aspoň ty vysloužilý atomový Ančy! To už by si Putler a jeho banda zločinných kremelských vorů sakra rozmyslela někdo poštvávat lid proti civilizaci, ne?

   Vymazat
 8. Aby to dávalo protiamerický smysl: Pro Novou republiku vybrala a přeložila PhDr. Vladimíra Grulichová
  A pro "diskutující": 1) USA nikomu nevyhrožuje zničením měst 2) Severní Korea jednoznačně vyhrožuje hrubým stylem, stejně jako zdejší diskutující, co o Americe nic nevědí, jenom, že je údajný nepřítel. Válku v Koreji začala Severní Korea za podpory tehdejší SSSR a Číny.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Pane Tomáši, vyprávíte historii po vzoru demagogů, tedy někde o prostředka, odkud se vám to hodí. Např. Stalin stejně jako Mao byli proti severokorejskému útoku na jižní část země. Proto také Stalin nepoužil právo veta v RB OSN, při hlasování o vyslání expedičních jednotek do jižní Koreje pod vlajku OSN. Co se týká vyhrožování "hrubým stylem" - Korea upozorňuje, že má prostředky, které mohou zasáhnout USA na citlivých místech. Co je "hrubější" či "jemnější", vyhrožovat veřejně odvetou v případě napadení nebo tajně připravovat genocidní jaderné údery proti jiným zemím, tak jak to realizují USA? MM

   Vymazat
  2. Máte pravdu :
   1) USA nikomu nevyhrožuje zničením měst, ty je přímo ničí - viz Bělehrad, Bagdád, Kábul, atd.atd.
   2) O Americe nikdo nic "neví", jen Vy, šťastný to "Jiří Tomáš" ...

   Vymazat
  3. Ne ogárku,oni nevyhrožují-oni konají.Nebo si myslíš,že amíci jsou lidumilové???Trochu se vzpamatuj a podívej se zpět,kdo rodrbává svět!!!

   Vymazat
  4. Jirko Tomášů, ty jsi byl v base nebo jsi se probudil z kómatu? To jsi slyšel od pornoherze z Jevropských hovnot nebo od Plavce v havlo-ČT? Raději se vzdělávej, udělal jsi ze sebe totálního hamburgerového idiota.

   Vymazat
  5. Ze statistiky:
   Založení USA v roce 1776, ve válce dosud 214 let, mír pouze 27 let. Jsou až moc lidští.
   Bývalý pracovník CIA John Stockwell napsal:
   "Úloha CIA je držet svět v nestabilitě a propagovat a učit americký lid k nenávisti tak, aby establishment mohl na zbraních dle libosti". Plní to dobře, všem vyhrožují, potřebují počet roků ve válce zvýšit.

   Vymazat
  6. Po zničení veškeré severokorejské infrastruktury Američany v 50-létech povídejte něco o vyhrožování od KLDR !

   Vymazat
  7. USA jsou hlavně měkký a neschopný svého úkolu - bránit bílou civilizaci před kalibánci a komoušskými kanibaly! Dávno měl bejt srovnanej se zemí jak Kreml, tak Peking! O Hánoji, Teheránu, Pjongjánu a jinejch rudejch dírách ani nehovoře! Tam měly bejt jen díry v zemi! A okolo jen poušť! Barevní jen začínaj obtěžovat planetu svým hnusným množením a šířením odporností ... pučte mi Západ s jeho arzenálem na 10 let! A svět uvedu opět do pořádku! Jak býval ještě na počátku minulého století ...

   Vymazat
 9. Fstéjte se fstéjte se, nic se fám nestane.... fstéjte se, fstéjte se, nic se vám nestane...

  Tak fajn, ať USA a Izrael ODZBROJÍ NEJPRVE SAMY SEBE a ostatní státy poté A AŽ POTÉ gentlemansky příjmou jejich suplenty k jednání...

  CHUCPE, NA NĚCO TAKOVÉHO, JAKO SI DOVOLIL VYPUSTIT Z DÍRY POD NOSEM TEN VYVOLENÝ OBČAN USA, MOHL PŘIJÍT JENOM ŽID.

  OdpovědětVymazat
 10. tp 7:33
  Aby to dávalo správný americký smysl: Pro novou republiku to napsal Jiří Tomáš.
  A pro "diskutující" : 1) USA nikomu nevyhrožuje zničením měst, to tedy ne, jen zničením celého světa a to je setsakra velký rozdíl..

  OdpovědětVymazat
 11. USA se nedá naprosto věřit! Je to věrolomný a prolhaný stát, který nikdy žádnou smlouvu nedodržel. Kolik slibů dostali indiáni? Kolik slibů zotročení a dovlečení černoši? Kolik smluv a slibů dostali řady zemí aby pak byli napadeny a jejich nepohodlní vůdci zavražděni, země zničeny a okupovány. S USA není o čem jednat! Jediné čemu rozumí a respektují je síla.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Anonymní 8:15
   Správně.
   Gorbačov uvěřil a co s toho dneska je.
   Vůbec nepřistoupit na pravidla hry USA,co kdyby USA přistoupilo na pravidla daná OSN.S.Korej je jen záminka pro další válku,ale nevědí co udělá Čína,nebo Rusko,protože to ohrožuje obě země.

   Vymazat
 12. V Hollywoodu dnes není těžké natočit film, kdy úchyl, sadista a masový vrah je vnímán jako hlavní hrdina a kdy po jeho trestu smrti na elektrické křesle tečou dojatým divákům slzy jako hrách.
  Nejvražednějším nástrojem v rukou šílenců jsou proto dnes jejich média, která svým překrucováním pravdy "vraždí a zabíjejí" v důsledku této své práce více, než dosud všechny použité atomové zbraně dohromady.

  OdpovědětVymazat
 13. Ten pán by mněl navštívit Dr. Chocholouška
  Václav

  OdpovědětVymazat
 14. Vyhlásily BANDITIZMUS jako vládní systém VYVOLENÝCH.

  OdpovědětVymazat
 15. No tak na to jim KLDR neskočí a dobře udělá.

  OdpovědětVymazat
 16. jj...
  "Kdyby Evropa dala Hitlerovi co chce, žádná válka nemusela bejt..."

  E.M.R, Stíny v ráji.

  OdpovědětVymazat
 17. Podle Tillersona nejsou obě země nepřátelé USA, to je dobře, protože "být nepřítelem USA je nebezpečné". Ale "být přítelem USA je smrtící". USA by mělo "žít" jinak, než z válečných výdajů, "a nechat žít".

  OdpovědětVymazat
 18. Od kdy se ULTIMÁTU říká ZAJÍMAVÁ NABÍDKA"????!!!!!

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Poproste o překlad dona Corleone. To byl odborník na velmi zajímavé, neodmítnutelné nabídky...

   Vymazat
 19. Tillerson? Není to ten kterého jste tu ještě před pár měsíci spolu s Trumpem oslavovali, vy bando vymaštěných debilů? Není to ten kamarád Putina kterého sám putin vyznamenal Řádem přátelství? Není to ten odpůrce sankcí?
  Jen žvaníte a žvaníte, popíráte neustále sami sebe, neustále jste zcela mimo. Prostě idioti.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. 10,25
   Já bejt tebo,tak takhle ty svoje příBUZNY z JandoPutnovo kroužku dýmky míru takhle neoslovuju.....mohl by jim prasknout ve švu a co pak???!!!!!!.-DDDDD

   Vymazat
  2. 11,46
   VYMAŠTĚNEJ BYL TVŮJ nesvépravnej zrzavej dementní fotr,tuhle pohromu mít na svědomí(TEBE).......tak se šel raději dobrovolně zastřelit!!!!!!!!!

   Vymazat
  3. 12:11 To ty na rozdíl od něj žádný rodiče nemáš, páč vy rudá prašivino vzlínáte přímo z putleroffských zengrún!

   Vymazat
 20. Při čtení těch US "návrhů" se nedá nevzpomenout na scénu z filmu Atentát (na Heydricha), při které jakýsi ýbrmenč z tlampače vyzývá ty naše slovy "vstéte se!, nyc se fám nestane!!".
  Ti naši věděli!, a Severokorejci i Rusové také vědí. Nejsou totiž včerejší ....

  OdpovědětVymazat
 21. Až USA přestanou být t.č. největší hrozbou pro celý svět, pak nemusí KLDR vyvíjet rakety a jaderné zbraně - tím se soudruha Kim Ćon Una nechci zastávat. K čemu jsou sankce proti Rusku - ustála je Kuba ustojí to i Rusko - naopak bude stále silnější a silnější. Bravo USA !!!!!

  OdpovědětVymazat
 22. Rád bych upozornil zdejší diskusní rudé zmrdy, že sankce proti KLDR za jejich jaderný program kterám neustále ohrožuje a vyhrožuje svým sousedům schvaluje RB OSN, jejíž členem je Rusko i Čína.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Co tu lezeš zmrde .

   Vymazat
  2. 10:44
   Potrefená husa, rudý diskusní zmrd, se ozvala.

   Vymazat
  3. 10:40; 10:51 - jste pane jen lidský odpad, lejno, nic víc.

   Vymazat
  4. 10:40 tlučeš tu hubou a nerozumíš tomu ! Kdo použil atomovku jako první, asi jsi zapomněl?! Asi si chodil do školy ale nikdo ti neřekl ,že touto válkou se nedá vyhrát a nebo si to nechápal ! asi ti rodiče tahali za uši ale málo !

   Vymazat
  5. 11:11, 11:12

   A k věci něco máte, diskusní blbečci? Můžete vyvrátit, že Čína a Rusko nehlasovaly pro sankce pro KLDR nebo byly dokonce proti? Nebo máte v arzenálu jen prdy a sračky?

   Vymazat
  6. 10:40 + 10:51 + 11:16 Kdepak jsou sankce proti USA za jejich jaderný program kterým neustále ohrožuje a vyhrožuje celému světu? Tohle všechno mají na svědomí:
   http://euserver.parlamentnilisty.cz/Articles/1099-200-let-terorismu-usa-prehledny-seznam-vsech-americkych-valecnych-zlocinu-teroru-a-valek.aspx
   To je podle tebe v pořádku? Vyhledej psychiatra, dokud je čas, jinak zůstaneš škodlivým omylem přírody.

   Vymazat
  7. 11:16 že Čína a Rusko nehlasovaly pro sankce pro KLDR je v pořádku. Nebo jaderný arsenál může vlastnit jenom ten, koho schválí zločinci, kteří jako první vraždili jadernými bombami civilisty?

   Vymazat
  8. 11:22
   Nejsou nikde, prptože je RB OSN neschválila. Ani nenavrhla.
   A ten tvůj odkaz to je nějaká parodie? Např toto?:

   "1941 - 1945 - Zatímco sovětská vojska bojovala s nacistickou armádou, Američané a Britové dělali to, co dělají obvykle - teror. Systematicky ničili civilní obyvatelstvo Německa, čímž ukázali, že nejsou o nic lepší než nacisté. Toto bylo děláno ze vzduchu pomocí kobercového bombardování měst, která neměla nic společného s válkou a válečnou výrobou: Drážďany, Hamburk. V Drážďanech bylo během jedné noci zabito přibližně 120 000 – 250 000 civilistů, většina z nich byli uprchlíci....."

   Zmrdy jako jsi ty kteří šíří takové sračky by patřilo pověsit za koule do průvanu.

   Vymazat
  9. 10:40 Neboj havlistická špíno už se ti to krátí jsi stejný odpad jak ten zadlužený loupežný usa xindl.

   Vymazat
  10. Diskuse se sprostým válkychtivým trolím gaunerem 11:31 je zbytečná, on pojde předčasně sám na svou hloupost a nenávist.

   Vymazat
  11. 11:31 Souhlas! To bylo svinstvo. Po návštěvě trosek Berlína napsal 23. července 1945 generál G. Patton, náš osvoboditel, své paní: „Z Berlína jsem byl smutný. Zničili jsme potenciálně skvělou rasu a chystáme se ji nahradit mongolskými divochy. Komunisté ovládnou celou Evropu. Říkají, že za první týden po obsazení města zastřelili všechny ženy, které se pokusily utéct – a znásilnili zbytek. Kdyby mi to dovolili, mohl jsem město obsadit sám (namísto Sovětů).“
   Během následujících týdnů v něm toto podezření – tedy že jej spolu s americkou armádou politici zneužili ke zločinným účelům – dále narůstalo. Při večeři s francouzským generálem Alphonsem Juinem v srpnu překvapilo Pattona generálovo souhlasné stanovisko. Ve svém deníkovém zápisu z 18. srpna generála Juina cituje: „Nepochybně je neštěstím, mon General, že Angličané s Američany zničili jedinou zdravou evropskou zemi – a tím nemyslím Francii. Tím otevřeli cestu nástupu ruského komunismu.“
   Pozdější deníkové zápisy a dopisy manželce opakují tytéž závěry. 31. 8. si zapsal: „Ve skutečnosti jsou Němci poslední slušný národ v Evropě. Pokud bych měl volit mezi nimi a Rusy, volím Němce.“ 2. září: „Ničíme jediný napůl moderní stát v Evropě, aby ji Rusko mohlo celou zhltnout.“ A Ben Klassen k tomu napsal ve své knize Na kraji krvavé rasové války: "Mnoho realistických vojáků, jako generál Patton a jiní prozíraví bílí vůdci prohlásili, že jsme měli jedinečnou možnost zničit komunismus. Mohli jsme to skoncovat už v roce 1945 a vydat se přímo na Moskvu abychom vyčistili to hnízdo hadů. Avšak Židé kteří byli u moci si to nepřáli. Tajně zabili lidi jako byl Patton a umlčeli jiné navždy. Naplno začali s propagandou a rozšírili ideu, že je posvátnou rolí Ameriky je přebudovat rozpadlý svět, který oni pomáhali předtím zničit."

   Vymazat
 23. Mimo lávku . Česká armáda chcete miliardy na zbraně . Není lepší dát penize na zdravotnictví ? Pět panduru blokovalo dálnici , dnes špatně ukotven tank . Amici dálnici mají za svou . Proč se neučí vagónovat jako my ! Armáda zbyrečnost . Putin se musí bát našich křižáku na hranici Ruska .

  OdpovědětVymazat
 24. Takhle se zřejmě chovají i velké americké firmy vůči těm menším. Prostě takový normální kapitalismus.

  OdpovědětVymazat
 25. Pěkně to bylo vysvětleno v románu Kmotr. "Učinil jsem mu nabídku, kterou nemůže odmítnout."

  OdpovědětVymazat
 26. Pre juesej to musi byt nepredstavitelne,ked za.Jelcina vyviezli z Ruska suroviny za 1 bil.$,sekali rakety a str.bombarderi...a najednou nastupi skrecek,menom Putin a vsetkemu je koniec.
  Ked vsetko bolo tak dokonale naplanovane v podobe NWO.RF je clenom WHO,musela splnit jej podmienky, a juesej ich postihne protipravnymi sankciami...dufam,ze si nebudeme vysvetlovat postoje ku Krymu apod.Jednoducho juesej museli jit od valu a opet zmarenych 5.5mld.$...a kongres sa pyta,kde je vysledok nasej investicie?preto sankcie!!

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Čo to trepeš, ty chuj? Ako "vyviezli z Ruska suroviny za 1 bil."?
   A Putin nenastůpil len tak, chujko. Putina si dosadil jako předsedu vlády sám Jelcin a prosadil ho jako svého nástupce. Proto Putin na Jelcina nikdy neřekl křivého slůvka.

   Vymazat
 27. Tillerson? Není to ten kterého jste tu ještě před pár měsíci spolu s Trumpem oslavovali, vy bando vymaštěných debilů? Není to ten kamarád Putina kterého sám putin vyznamenal Řádem přátelství? Není to ten odpůrce sankcí?
  Jen žvaníte a žvaníte, popíráte neustále sami sebe, neustále jste zcela mimo. Prostě idioti.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Je zcela evidentní, že vy sám jste hňup, idiot a chuj nejhrubšího zrna, o čemž svědčí váš vyjímečný slovník. Pro ostatní chci poznamenat, že Tillerson už pochopil, že tzv. americká elita (či neokoni, či "deep state") už Trumpa zcela odstavila od válu, že ne nadarmo se píše, že je posledním americkým prezidentem. Tillerson je zjevně člověk, kterému to pálí, a proto sám už chtěl před pár dny se svou funkcí praštit, ale byl "uklidněn". V Trumpově administrativě se mění lidé jako apoštolové na orloji. Otázka je, na jak dlouho zůstane, když možná ani Trump nevydrží do švestek.

   Vymazat
  2. 12:04

   Když už vy idioti nevíte kudy kam a vaše bláboly se zcela míjí s realitou, tak si vymyslíte jakýsi tajemný "deep state", váš Deus ex machina, která vše hned vysvětlí.

   Vymazat
  3. 12:04 i když jenom jako loutka, která nedokáže splnit žádný ze slibů, které dal svým voličům (třeba zrušení Obamacare), tak bude muset zůstat a držet hubu a krok, protože by mohl dopadnout jako JFK

   Vymazat
  4. šášulo 12:16, nikdo se nediví, že ty pojem "deep state" neznáš :-)

   Vymazat
  5. Vypadá to, že Amerika právě likviduje prezidentský systém a přechází na evropský model. Bohužel to dělá ve chvíli, kdy v senátu i kongresu sedí pouze superboháči. To slůvko bohužel platí pro americkou střední třídu a chudinu, ti utřou nos.

   Vymazat
  6. 10:25, 11:46 sice nevím kdo všechno tady Tillersona popř. Trumpa vychvaloval, není ovšem nic divného, že mohli být jistým příslibem přijatelnější mezinárodní politiky USA. Že se tak dosud nemohlo stát, má patrnou příčinu ve vnitropolitických poměrech USA a nakonec, i bez toho nemohlo jít o jistotu, ale pouhý předpoklad daný jednak vystupováním D. Trumpa i předchozími pozicemi Tillersona. Pokud 10:25, 11:46 nechápeš, že politika je dynamický proces, jsi k politování. Nebo jen uboze poštíváš?

   Vymazat
 28. Je velká škoda, že ten milión čínských vojáků nenapochodoval dále na jih korejského poloostrova, když ukončoval bombardování (= standardní vývoz americké demokracie do světa) severní Koreje americkými žoldáky. Čína tehdy udělala strategickou chybu, Amerika jim dnes ze svých základen kontroluje a ohrožuje jižní křídlo. Kdyby tam tehdy Američany zcela vypoklonkovali, tak by nikdy na severu nevládla Kimirsenova dynastie a sever by nepotřeboval ani žádný jaderný program a nežil by z ruky do huby. Je pravda, že na těch amerických základnách s desetitisící amerických vojáků vydělal jih, Amerika tam vybudovala "výkladní skříň" pro celou Asii, sice na dluh, ale každá sranda přece něco stojí. Pouze ty jihokorejské prezidenty je občas potřeba umravnit a postavit do latě, když se chtějí sjednocovat a nechtějí kupovat vyspělé americké zbraně, jenom žádné sjednocení :-)

  OdpovědětVymazat
 29. Jak se může takto prostoduchý člověk jako je Tillerson uživit? Kdo a proč ho platí za takovéto idiotské tlachy? To jsou jeho chlebodárci opravdu tak pitomí, že věří v efekt snahy onoho blba?

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Tillerson byl 10 let veleúspěšným šéfem největší ropné korporace na světě.
   Kdo jsi ty ty, idiotský nýmande?

   Vymazat
 30. 10:43 ty peníze nepotřebuje naše armáda, ale dostali z USA zcela otevřený befel, aby v rámci NATO nakupovaly členské země co nejvíce americké vojenské techniky a aby zvýšily zbrojní rozpočty alespoň na 2%. Je třeba zachraňovat dolar. Takové státy jako Estonsko a náš soused Polsko jsou v tomto utrácení na špici, Česko na chvostě a ještě k tomu chce vyrábět a modernizovat vojenskou techniku používanou v rámci Varšavské smlouvy a ke všemu utrácet prašule v českých fabrikách. To se přece nemůže líbit ani Trumpovi. Poláci jsou lepší, nejenomže kupují olítané F-16 jako diví, ale ještě k tomu si u Trumpa objednali tři (slovy tři!) ponorky na jaderný pohon. Trump je musí milovat už asi skoro stejně jako Saudskoarabskou královskou dynastii. Tak, tomu říkám koloběh života!

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Ty rudý, prolhaný hajzle, mohl by jsi tát odkaz na ten "zcela otevřený befel nakupovat americké zbraně"?

   Dolar není třeba zachraňovat. Před 9 lety byl za 14 korun, dnes je 22.

   Spíše je třeba zachraňovat rusácký Rubl. Ten byl 23 za dolar a dnes je za 60.

   Vymazat
  2. Loutky musejí umět nejenom odezírat ze rtů, ale musí umět i číst myšlenky svého páníčka. Takový Nečas to nepochopil a padnul kvůli němu Westinghouse, protože nedostal dostavbu Temelína.

   Vymazat
  3. 12:27 Hňupe, ten tvůj tolar jde do řiti, a měřit to s to protektorátní korunou která je v řiti dávno, je dost odvážné. Hovne.

   Vymazat
  4. 12:47 no a letos je v insolvenci Vítkovice Power Engineering kvůli jedné ubohé miliardě, což je pár desetin procenta z dostavby JETE, které se nedočkali

   Vymazat
  5. 15:52 To už jde 100 let a furt to tam má daleko, rubliky z ní nikdy ani vykoukly:)) Jéééééé pane šeditelíííííí ....

   Vymazat
  6. oprava času: 12:52 - sorry ...

   Vymazat
 31. USA má ve vladě staré dědky . Podobné jak za Adamce . Dnes přijedou do Prahy bratři Srbové . Rozflákejte kavárníkum všechny okna ! Marcel

  OdpovědětVymazat
 32. Mám takový pocit, že KLDR potřebují Američané minimálně k tomu, aby mohli zůstat v Jižní Koreji v tak obrovské počtu a na dostřel od Číny. Nadto se prý tiskne část (jediná tiskárna mimo území USA) dolarových bankovek asi 60 km od Pchjongjangu. To také nechápu, ledaže by mohly být tyto bankovky prohlášeny ve vhodnou chvíli (která se kvapem blíží) za severokorejské padělky.

  OdpovědětVymazat
 33. Poměrně bezvýznamný článek a sem nasazený agent provokatér Pepek Vyskoč tady řádí jako smyslů zbavený. Čas se mu krátí, Yellowston se už tlakuje.

  OdpovědětVymazat
 34. Ten "sonn" chtěl vlastně říci: vy rusi a korejci, svlíkněte se donaha, my vám nasadíme obojky s vodítky a pak můžete jít s námi do kina.

  OdpovědětVymazat
 35. Trocha k tomuto, ale aj mimo:
  Jednota národa, jednota európanov, naše spoločné hodnoty, tradície, kultúra ..., to všetko je dané ako nevyvrátiteľná pravda už len z prečítania tejto (aj iných) diskusií.
  Jeden by podrezal druhého, ak by slová mali tú moc. Ani nepotrebujeme nepriateľa, vystačíme si sami.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Velmi naivní. Vnitřní nepřítel, zrádci a poskoci mocných, jsou horší jak cizí agresor.

   Vymazat
 36. Válka nemůže být, válku musí někdo rozpoutat a vědět, že ji přežije a vyhraje, což dneska už nejde. USA nejzadluženější stát na světě, vyžraný až do dna. Šmejdi se nemají kam ukrýt, všude je najdou.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Zatím možná ne. Ale pokud by chtěl někdo nahradit petrodolar a tím poslat ameriku do kytek, tak by jim už nic nezbylo. Nejzadluženější stát na světě, žije jenom z toho, že ten svůj hajzlpapír zvaný dollar vnutil celému světu, a ten kdo se kdy šprajcnul, špatně dopadl.
   Rusko má dost zlata na posílení rublu, jenže je mu to hovno platné. I kdyby byl rubl z čistého zlata, tak se neprosadí. V ten moment by zlato spadlo na úroveň brambor. Ani ta Čína s dolarem nic nezmůže. Má jich plné pytle a kdyby je dala na trh, tak by neměla pro koho vyrábět a navíc by mohla očekávat to, co nedávno nastínil jeden US "admirál".

   Vymazat
  2. 15:06 nadto, pokud čína jenom trošičku omezí nákup amerických cenných bezcenných papírů, tak ji ten americký admirál obratem hrozí jadernými bombami, proto se dokonce nyní zbavuje státních podniků a převádí je na akciovky, aby měla na výpalné

   Vymazat
 37. Mám pocit,že mně oslovil blázen.

  OdpovědětVymazat
 38. Od kdy pak jsou kurzy reálným obrazem ceny? Co je cena dolaru a jak se u něj promítá státní zadlužení? Právě kurzy jsou největší zdroj příjmů USA. Tak udělal ŠOROŠ miliardy.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. 20:15- když i MMF veřejně avizuje, že dolar je o 20% nadhodnocený, znamená 1.) máte pravdu. 2.) máte absolutní pravdu.

   Vymazat
 39. omlouvám se předem neboť nereaguji na diskuzní vlákno nad sebou neb jsem jej nečetl, nýbrž na článek samotný.Nemůžu říct, že bych byl dobře zpraven o tom jak vznikl a probíhal konflikt v Korei.Ale svým selským rozumem vnímám vyspělost jižanů, ale zároveň nevyváženost v tom, že tady se informuje o ubohosti seveřanů, kteří jsou ovšem pod sankcemi pěknou řádku let, a na rozdíl od jižanů nemají na svém území cizí vojska.nemají flotlu, která by plavbami po světových oceánech oznamovala Světu svou připravenost zakroutit rukama každému, kdo se jim znelíbí.Tolik k mému postoji.

  OdpovědětVymazat
 40. Já se z toho snad poseru, až to všechno bude moje. Rockefeller

  OdpovědětVymazat
 41. K formulacím Tillersona. Snažím si jejich původ nějak vysvětlit.
  Buď počínající nádor nad některým okem, nebo totální zloutkovatění, nebo snaha natírat na růžovo jejich agresivní politiku před vlastním obyvatelstvem. Nejspíš od každého trochu.
  Vážný politický dialog v tomto stylu už je zjevně pod lidskou důstojnost. Přesto se s ním Lavrov domluvil na dalším jednání v průběhu fóra ASEAN v Manile od 6.srpna.
  Děda.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Doplňuji - ještě se zjevila tato možnost:
   http://aeronet.cz/news/video-podle-analytika-z-ron-paul-institute-neni-donald-trump-funkcnim-prezidentem-bojuje-proti-kongresu-i-vlastni-strane-rex-tillerson-chce-nadale-hledat-cesty-ke-spolupraci-s-ruskem/
   Zřejmě dlužím Tillersonovi pořádnou omluvu, s těmi citáty formulací to asi nebude v pořádku.
   Děda.

   Vymazat
 42. To není akt hegemonismu, jak píše autor, ale ubožácký projev zoufalství, ze své neschopnosti opravdu vládnout zemi.

  OdpovědětVymazat
 43. Opakuji. V USA je to mnohem horší než tušíme:
  Tillerson s Trumpem zůstávají sami.
  Přesněji, ještě s několika málo kongresmany co hlasovali proti sankcím.
  Zde to máme ze zdroje v USA odpovídajícího našemu aeronews nebo svobodnému rádiu !!!!!,
  jde o část videa z úvodu článku sotva 2 minuty s čs titulky: (Děda.)

  http://aeronet.cz/news/video-podle-analytika-z-ron-paul-institute-neni-donald-trump-funkcnim-prezidentem-bojuje-proti-kongresu-i-vlastni-strane-rex-tillerson-chce-nadale-hledat-cesty-ke-spolupraci-s-ruskem/

  OdpovědětVymazat