Reklama

.

.

úterý 8. srpna 2017

Tomášovo evangelium (Připomenutí)

Croix
8. 8. 2017
Níže uvádím malý výběr některých v Tomášově evangeliu obsažených samostatných výroků a při té příležitosti, jimi inspirován, se trochu zamýšlím a připomínám, co bylo součástí původního křesťanství. Křesťanství je stále hodnotovou osou a v tomto ohledu i myšlení řídící etickou strukturou Západu a s ním i dalších zemích, které jsou s ním nějak v tomto ohledu historicky a mocensky spojené. Ať už je to východní Evropa, Rusko, latinská Amerika, nebo třeba Filipíny.

I v ateistických částech společnosti stejně skrytě vládne hodnotový odkaz křesťanství, protože výklad světa, typický způsob jeho dualistického výkladu a morální imperativy v zákonech celé společnosti stále ve skutečnosti vycházejí z tzv. biblického projektu a řídí se formálně, navenek, i pokud jde třeba o pozitivní právo, Desaterem.

Nechci se nyní pouštět do rozboru křesťanství a jeho historie, neboť jde o příliš rozsáhlé téma. Ale využívám příležitosti ukázat a připomenout na Tomášově evangeliu, které patří mezi tzv. apokryfní evangelia, která nebyla přijata do biblického kánonu Nového zákona z rozhodnutí církve (církví), že původní křesťanství vycházelo z jiných pozic a vykládalo dualitu světa jinak, než to, které bylo nakonec na koncilech postupně vypilované do podoby programu pasení oveček.

Na příkladu Tomášova evangelia je možné zřetelně rozpoznat, že původně křesťanství obsahovalo základy hermetického výkladu světa. A tento výklad, protože Tomášovo evangelium je sbírkou údajně autentických 114 Ježíšových výroků, které jistý Tomáš pouze zapsal, poskytl tedy svým učedníkům, stoupencům a následovatelům tedy sám Ježíš!

Shoda některých výroků Tomášova evangelia s hermetickým výkladem světa je taková, že pokud jde o vybrané příklady, odhalují se v nich hlavní principy z nichž vychází při svých postupech například spirituální alchymie mnohem otevřeněji, než v klasických alchymických textech.

"5. Ježíš řekl: Poznej, co máš před očima, a co je ti skryto, se ti odhalí. Neboť není nic skrytého, co nebude odhaleno.

10. Ježíš řekl: Přinesl jsem na svět oheň a pohleď, střežím ho, až se rozhoří.

22. Ježíš viděl malé děti, které dostávaly mléko. Řekl svým učedníkům: Tyto děti, které dostávají mléko, se podobají těm, kteří vejdou do království. Ptali se ho: Vejdeme, když jsme dětmi, do království?

Když z dvojího uděláte jedno a vnitřní připodobníte vnějšímu a vnější vnitřnímu, svrchní spodnímu a spodní svrchnímu, a když mužskost a ženskost učiníte jedním, aby mužskost nebyla mužskostí a ženskost ženskostí, a když své oči budete mít na místě svých očí a ruce na místě rukou, nohy na místě nohou a obraz na místě obrazu: pak vejdete do království!

48. Ježíš řekl: Když dva vytvářejí mír v jednom domě, pak mohou říci hoře: Pohni se, a ona se pohne.

105. Ježíš řekl: Kdo pozná Otce a Matku, toho nazvou synem děvky.

106. Ježíš řekl: Když dvojí učiníte jedním, stanete se syny Člověka. A když řeknete: Horo, pohni se, tak se pohne.

61. Ježíš řekl: Dva budou na jednom loži - jeden zemře a druhý bude žít.

61a. Salome řekla: Kdo jsi, člověče, jakoby z jediného? Ležel jsi na mém lůžku a jedl z mého stolu. Ježíš jí řekl: Já jsem ten, který povstal z toho, co je jednotné. Dali mi z toho, co je mého Otce.

114. Šimon Petr mu řekl: Marie by měla od nás odejít, neboť ženy nejsou Života hodny. Ježíš řekl: Pohleď, já ji povedu, abych ji učinil mužem, aby se i ona stala živoucím duchem, který se vám mužům vyrovná. Neboť každá žena, která se stane mužem, vejde do království nebe."

108 komentářů :

 1. Uzasne Evangelium

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Přidám moudro : Vše je jen o tom, jak na věci a procesy NAHLÍŽÍME. O ničem jiném. O pokřivených nebo rovných pohledech, o tom zda jsou naše záměry čestné a poctivé nebo naopak, zda chceme možnosti využívat nebo je zneužívat, zda jen ve svůj prospěch nebo i pro blaho druhých. Základem kritického myšlení podle mého je použití vlastního úsudku a porovnávání obrazů z různých úhlů pohledu. A základem mravnosti krocení chladné kalkulující logiky hřejivým soucitným srdcem. Nastolení rovnováhy na všech úrovních. Zbavování se zbytečné pošetilosti ve prospěch žádoucí pokory.

   Vymazat
  2. Toto periodikum si nezaslouží šířit jakékoliv náboženské bláboly a z nich konstruovat existenci Boha ! Bůh je tak "skutečný" jako jsou oprávněné církevní "restituce" navíc nechápu proč jeho ovečky potřebují peníze ateistů !

   Vymazat
  3. SOUHLAS, Heroute.

   Když jsem zhlédl reportáž, v které klečící papež myl nohy, které následně líbal,
   sedícím vetřelcům,
   bylo mi jasné, že tím dává najevo svou podřízenost islámu.
   Církev, především ta katolická, je podporovatelkou islamizace
   Evropy, bohužel si to mnozí věřící neuvědomují

   a ta sebranka "lidovců" je tahá na vařené nudli...

   Bůh není, věřte si ,čemu chcete,ale neotravujte mě s tím !

   Vymazat
  4. PS Čtyři opilci spálili Katolické církvi dřevěný kostel, a jeho POLSKÝ, Z ČESKÉHO STÁTNÍHO ROZPOČTU PLACENÝ FARÁŘ, vypisuje veřejnou sbírku... a o co, že to budeme muset zatáhnout MY, PLÁTCI DANÍ, kteří na nás parazitující Církve a parazity vůbec, nenávidíme?

   Jako vykupovat PRASEX LETY kvůli LETSKÉ LŽI A SCHWARZEMBERSKÉMU PRACOVNÍMU TÁBORU PRO TULÁKY A PRO FLÁKAČE...

   Vymazat
  5. Jdu kolem Souhlas.

   Vymazat
  6. Žádné restituce církvím neměly byt , ale kostel podpálily sociály a už tady tlučou hubu, že jsou na hlavu? Nechte věřící na pokoji ,abyste vy jednou boha nepotřebovali!!!A jestli si myslíte ,že za restituce mohou věřící , jste naivní ! 27 let vám tady vládne stejná sebranka a vy jste je volili ! Já říkám bez práce nejsou koláče ,a co vy na to , nic, zalezli ,a až se vrátí 10000 z Británie kde už koláče nejsou ,vubec nic geroji a co imigranti! a půjde vám o kejhák,musíme byt poslušni psíci ! Až budeš umírat ,rád si vzpomeneš!!!

   Vymazat
  7. Dobrý den pane věřící v neexistujícího Boha. Podle vás je Bůh jen strach ze smrti, ale přirozená smrt je hrozná jen pro věřící, jen naprostý egoista by nechtěl uvolnit místo na zemi svým potomkům !! Jinak určitě volíte KDU, že ano ?

   Vymazat
  8. Za prve pane Herout KDU-ČSL jsem je nikdy nevolil , jsou pro mě zrádci , podřizují se fašistům , Herman je cely sudeťak . Všechno je v lidech od A až po Z a na ty lidi by měl platí tvrdé zákony nejvýším trestem . Tady proti bohu budete hovořit to asi nemáte strach ale proti nepřizpůsobivým držíte hubu . Každý by měl pracovat ,a ne aby sociály budou brát podpory ,máte strach ,že tě nařknou z rasismu .

   Vymazat
 2. Musim upresnit POLITICKY - protoze vim, ze vas to zaujme !

  Herod Antipas (*20 B.C.) kral v rimske provincii JUDEA vladl od roku 4 B.C. do 39 A.D.

  On mel nevlastniho bratra , ktery se jmenoval Herod Philip a tento Philip mel moc krasnou zenu HERODIAS !

  Antipas pripravil Philipa o zenu Herodias, ktera po rozvodu s Philipem privedla do noveho manzelstvi dceru prcandu, ktera se jmenovala SALOME.

  To se velmi nelibylo JANU KRTITELOVI ! On byl tenkrat mravokarce ("politruk").

  Tento moralista hulakal pod balkonem kralovskeho palace urazky na matku Salome - Herodias.

  Ve stejnou dobu kral Antipas byl suzovan silnym mrnenim
  a touhou po Salome !

  Salome krale vyslysela pod podminkou, ze ji da hlavu Jana Krtitele...Takze Jan krtitel prisel o hlavu kvuli sexu mezi Antipasem - (strejdou) - a krasne Salome.

  Salome zila mezi lety 14 A.D. - 62 A.D.
  Prisla do styku s KRISTEM ?
  Definitivne ano, ale rozhodne to nemohlo byt nejake vrele pratelstvi z politickych duvodu.

  Krome toho, MARY MAGDALENA byla Kristova kamaradka a to byla nejkrasnejsi zena, kdy narozena v Judeii - reckeho puvodu.

  Vetsina apostolu patrila k ZEALOTUM, nacionalisticka / vlastenecka strana, ktera se na kralovskou rodinu divala jako na kolaboranty s Rimem.

  Antipas dal poppravit Jana krtitele, kvuli sexu a Krista na zaklade VYDIRANI A PRANI - od Pharisees a castecne Sadducees.

  Panove POZOR ! Krist byl socialni reformator, revolucionar a NEPRITEL tech o kterych se nesmi mluvit.

  A kazde zemi, kde byl exeptovan Krist prislo k daleko vetsimu blahobytu, nez v zemich, kde exeptovan nebyl. Proto se ted vsichni tlaci k vam !
  nick HONOLULU

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. My na to sereme ,neohromuj, vsechny cirkve slouzily predevsim panstvu k ujarmeni tech chudych kteri museli ty parasity zivit . Je to jen dobytek ktyery bych ja nechal za A vykastrovat a za B povesit . Vzdy slozily zajmu panstva a proto treba dnes v uSA je tlacena tato holota a vsichni si berou biha do huby ac prcaji 12 lete holcicky a 8 lete kluciky . Je to dobytek a vzdy byl . Staci s epodivat jen 5 stoleti zpet ,copak je normalni upalovat lidi za ziva ?? Smrt vsem tem svinim a tyto clanky si strcte laskave do prdele

   Vymazat
  2. 6.24 USACI UPALUJÍ i dnes ZA ŽIVA PŘI NÁLETECH lidi, které neznají a kteří možná neznají (osobně) žádného USAka, průběžně. Jejich obdoba feldkurátů a feldrabínů s feldimámy poskytuje HRDINÝM PILOTŮM DRONŮ PŮSOBÍCÍCH Z BUNKRŮ KDESI V USA, i žoldákům US vojska i "Blackwatersákům" působícím v okupačních základnách v celém světě kromě Ruska, Číny, KLDR, Mongolska a sousedovic zahrádky, duchovní posilu a ROZHŘEŠENÍ. Protože kdo jedná v zájmu Deep State USA jedná v souladu s vůlí JHVH, a proto nehřeší byť dělá a koná cokoliv, a jeho bude Království nebesské včetně hurisek - andělských prostitutek a prostitutů... a hafo peněz a beztrestnost již na zemi.

   Vymazat
  3. jo, díky, opravdu zaujalo. Sice to máte napsáno tou svojí tak nějak nakopnutou češtinou - proto mi uniká, jestli si do nového manželství "dceru přivedla" za ruku ze starého, nebo ji tam čerstvě povila (což by tedy bylo ještě zvrácenější) - , ale přiznávám, že tuhle souvislost jsem neznal a teď si to dohledávám...

   A dohledal jsem, že Salome byla Herodova nevlastní (to se mi ulevilo), dále že Herodes nechal s Herodias jejího prvního muže zavraždit. A dále že téma sexu mezi Herodem a Salome do tohoto mýtu vnesl v náznacích až Oscar Wilde a Johann Strauss, který podle něj složil operu.

   Lidi to tak mají rádi.

   Jinak ohledně nábožensví: dvě minutky z Richardem Dawkinsem:

   RD vs. Co když se mýlíte..?
   https://www.youtube.com/watch?v=T5baddrlqUk
   RD vs. Muslimský vzdělanec
   https://www.youtube.com/watch?v=3S5fybxG2ro


   Vymazat
  4. Marie Magdalena nebyla Řekyně.
   Pocházela z Magdaly, ta není ani v Judei, ale v Galilei:-)
   Druhá hypotetická Magdala je v Sýrii, ještě severněji, na hranici s Jordánskem.

   Vymazat
 3. Od zavrazdeni Krista ulynulo 1988 let !
  DODNES se ho nektere skupiny zivocichu boji a dehonestuji ho. Delaji perverzni "estrady" a hloupe vtipy o jeho poprave.

  Sama katolicka cirkev je vinna na zkreslenem obraze toho o co usiloval.
  Rad bych vam ukazal videa, ale bylo by to smazano !

  Vsichni ti, kteri jsou na jeho strane maji zarucene viteztvi.
  Na tom politika Halika nebo pomateneho papeze dnesnich dnu nic nezmeni !
  nick HONOLULU

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. 1:32 Jednou věcí je učení Ježíše a druhou jeho vlastní existence, Honolulu, protože pokud žije, a nejspíše, jak jinak, jako nějaká vyšší bytost, respektive bytost nějaké vyšší vibrační sféry, vyvíjí se, a neexistuje, logicky, jakákoliv záruka, že se nezkazí a nebo už se nezkazil. Proto tvrdit, že "Všichni ti, kteří jsou na jeho straně, mají zaručené vítězství", je hloupé a zcestné.

   Vymazat
  2. 1:32 Další věcí je lež o jeho původu, Honolulu, protože tvrdit, že je, respektive byl a je, synem Boha, toho nejvyššího, je plně logicky nesmyslné. Bůh, ten nejvyšší, totiž tvoří. Jen bůh nižší, tedy, může plodit a zplodit tedy například svého syna. Pokud by ho "zplodil" Bůh nejvyšší, stejně tak by byli jeho syny a dcerami všichni lidé, například ale i všechno, co existuje a je lidmi považováno za živé z jejich lidského pohledu.

   Co se týče toho tvrzení církví, že jde o vtělení Boha nejvyššího do lidského těla, jak je možné, že ho podle Bible zplodil Duch svatý. Kdo je tedy tím Bohem nejvyšším. Jak to, že je oficiálně křesťanství monoteistickým náboženstvím ale vyznává a plně uznává tzv. Boží trojici, tedy Boha a Syna a Ducha svatého. Kdo je tedy kdo a kdo z nich ten nejvyšší. Jste prostě blbci, vy věřící v tento naprosto zjevný nesmysl. To z pohledu prosté logiky.

   Vymazat
  3. 1:32 Další věcí je ta skutečnost, že doba Ježíše už skončila a v blízkém budoucnu bude na Zemi "vládnout" jiná bytost. Bible sděluje naprosto jasně, že nepřijde znovu Ježíš, tedy ten údajný syn Boha nejvyššího ale pouze nejvyšší z andělů, kterým je, logicky, Archanděl Michael, nejvyšší z jemu rovných archandělů, přičemž nějakého Syna Boha nejvyššího určitě za pouhého anděla, respektive Archanděla považovat nelze a Bible to ani neumožňuje vlastní terminologií. Měli byste si už, vy věřící především, uvědomit, že zdravější nejen pro vás ale pro celý svět, je MYSLET.

   Vymazat
  4. 1:32 Co se týče nynějšího papeže Františka I., on už je mimo pořadí, jak bylo předurčeno. Posledním měl být podle irského arcibiskupa a papežského legáta Malachiáše z 12. století, který popsal každého budoucího papeže od roku 1143 (Celestýn II.) do jejich celkového počtu 112 přesnými charakteristikami a všechny mu vyšly, vyplnily se, Petr Říman. Petr původně znamená kámen a nebo skála a Říman znamená, že bude vládnout z Říma, tedy z Petrova stolce ve Vatikánu. Benediktovi XVI. se přezdívalo Kardinál Tank a nebo Boží Kladivo, protože vládl inkvizici, což má s tvrdostí kamene a nebo skály, s jejich charakteristikami, skutečně mnoho společného a vládl z Vatikánu, respektive žije v něm dodnes ačkoliv abdikoval, což je ale nanejvýš sporné, protože na to nemá právo, je zvolen papežem nadosmrti. 110. papežem byl Jan Pavel II. (1920 - 1905). Kdo byl - je, tím 111., pokud Benedikt XVI. byl podle charkteristiky Malachiáše tím posledním 112.? Nynější papež František I. je už odjinud, je z Argentiny v Jižní Americe, tím se natolik liší, že stěží může být součástí Malachiášova seznamu, protože on končí právě z nějakého takového zásadního důvodu, a dělal dobrovolně, mimo jiné, vyhazovače v baru, což není láskou k bližnímu ani částečně, mimochodem. Tím 111. je "De Gloria Olivae", což znamená v překladu "Ze slávy olivovníku". Marně se snažil Benedikt XVI. vydávat se za něho aby potvrdil svou 111. pozici v seznamu Malachiáše, když proto demonstrativně nosil vyobrazení olivových ratolestí na svém oděvu. Šlo o něco jiného, totiž o jeho, toho olivovníku, fyzikální účinky, on konzervuje, uchovává. Při smrti člověka, při jeho vypití jím před tím, při tak navozené - zrealizované vnitřní balzamizaci, je možné se znovuinkarnovat, pokud je zabit, umučen, bez fatálního poškození těla. To je ta bytost, která je "papežem" aniž by byla zvolena kardinály, respektive Vatikánem. To k tomu příchodu někoho, Archanděla Michaela, jak předpovídá - sděluje Bible.

   Vymazat
  5. Mě je to naprosto jasné. Ježíš byl zplozen umělým oplodněním!

   Vymazat
  6. 5.04 Přestal jste věřit na pohádky?

   Vymazat
  7. 5.04 Ježíš byl nemanželský syn Židovky Marie, která dokázala s pomocí chlípného starce Josefa zdrhnout před zákonným trestem UKAMENOVÁNÍ a díky zmatku a "hemžení" na komunikacích, vzniklému kvůli soupisu daňových poplatníků, zmizet pronásledovatelům...

   Vymazat
 4. 1:55...Dejiny davaji za pravdu me a ne vam !
  Jste v pravidelnych intervalech pomleti vzdy temi, kteri jsou jeho stoupenci.
  A dalsi takova udalost je na obzoru a vy
  to vite !
  nick HONOLULU

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. 2:11 Honolulu, kdo je pomlet, pokud v Česku aktivně vyznává křesťanství už jen sedm procent jeho obyvatel a hlásí se k němu nanejvýš tak asi patnáct. Pomleto v Česku je křesťanství a skoro by se dalo tvrdit, že Vy jste v Česku s ním trapný. Češi už myslí. A ještě něco! Netvrďte mi, tak sugestivně, ty Vaše nesmysly, "že já to vím", údajně. Ne, nevím. Vymýšlíte si.

   Vymazat
 5. Integrace a invaze nezadoucich v dnesnich dnech do Evropy, rozhodne nebyla na poradu dne v rimske provincii Judea za panovani cisare Tiberia a zivota Krista.

  Zadna invaze NEEXISTOVALA ! Vnejsi nebezpeci
  nehrozilo !
  Jak by se na dnesni invazi dival reformator Krist je zahada.

  Kdyz se podivate na rozpolozeni sil v okoli Krista, tak je jasne, ze krome politickych fackovacek mezi 4 hlavnimi stranami v Judeii, neexistoval nepritel, ani z Afriky, ani z Asie.
  V Syrii byly 3 legie !
  III. Gallica.
  VI. Ferrata.
  XII. Fulminata.

  V Egypte
  XXII. Deiotoriana.
  III. Cyrenaica.

  V Judei byla umistena
  X. Frentensis.

  Tiberius nejbohatsi ze vsech cisaru v dejinach Rima , mel 28 millionu Aureusu (zlataku - kazdy 8 gramu zlata) a 750 millionu Denariusu (stribrnaku - kazdy 4 gramy stribra). To znamena, ze to byla doba hojnosti.

  Vsude byl klid krome v Judei, kde se fackovaly 4 strany o moc.

  Rimane a Rekove psali Tiberiovi, ze cela provincie je dira plna SRSNU a ze tam nejde vydrzet !

  Predchudce Pontiuse Pilata - VALERIUS GRATUS - ktery tam vladl ve jmenu Rima (15 A.D. - 26 A.D.) se tam zblaznil a po navratu do Rima se stal hlavnim hasicem.

  Pontius Pilate, ktery tam vladl v letech 26 A.D.-
  36 A.D. se po sesazeni zblaznil uplne - utekl do Galie a umyval si ruce kazde 1/2 hod.

  Jeho manzelka Claudia Procula - neter cisare Tiberia, nenavidela Judeu a zboznovala Krista.

  Po poprave Krista zachranila zivot Mary Magdalene, tim ze ji dala penize na cestu a ona utekla do Galie koncem roku 29 A.D., kde prozila posledni lasku jejiho zivota.

  Jmenoval se AULUS AVILUS FLACCUS...V roce 32 A.D. byl jmenovan prefectem v Egypte a v roce 38 A.D. zorganizoval pogrom na Zidy v Alexandrii.

  Neprimo a oklikou pracuji nebesa a Mary Magdalena byla katalizatorem msty za smrt Krista.

  V dejinach te doby existuje mnoho, MNOHO veci, ktere vam velebny pan NEREKNE ! On nesmi ! On dela jen ritual.
  nick HONOLULU - preklad z knihovny antiky !

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Píšete zajímavé věci, Honolulu, vynechal jste ale například, že Jan Křtitel byl blízkým příbuzným Ježíše.

   Vymazat
  2. Mary Magdalene - správne Mária z Magdaly - MNOHO veci, ktere vam velebny pan NEREKNE ! On nesmi ! On dela jen ritual. - keby hlúposť kvitla taj jej prvá odroda dostane meno Honolulu - a vedzte - cirkev a viera nie je to isté !

   Vymazat
 6. 2:43..Cesi silne odsuzuji cirkev, coz delaji pravem , ale svym smyslenim a touhou po socialni spravedlnosti a snahou o zlepseni kvality svych zivotu usiluji o to, co hlasal Krist. Vase statistika o poctu Krestanu v Cesku je hloupost - absolutne neplatna, zavadejici a primitivni.
  Oni jsou nevedomky na jeho (Kristove) strane. To, ze o te dobe nic nevi, neni jejich vina - je to zasluha Marxistu, Nacistu, Bolseviku a "vyvolenych", kteri ve vzacne jednote potiraji uceni Krista a potom se porvou o moc nad delnym lidem vzajemne - cirkev NEVIJIMAJE,
  a nastoli udel jaky meli otroci a zajatci v dobe Tiberia.

  Vase veta, ze "to NEVITE", svedci o tom, ze nejste kvalifikovan na diskuzi o mracich v budoucnosti.
  Je dobre , ze to nevite.
  nick HONOLULU

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. 3:43 Ta statistika je dobrovolným a svobodným sdělením lidu Česka při sčítání lidu Česka v roce 2011.

   A k nějaké víře Čechů: Říká se tomu a asi dokonce "vědecky", respektive je to zavedeno jako "odborný" výraz, -vněcověrci- . Češi věří v Boha ale po svém, protože už jsou schopni ho cítit, vnímat a naprosto pro to už nepotřebují nějakého prostředníka, kterým byl dle tvrzení křesťanské církve právě Ježíš a vlastně, církve tvrdí a vyžadují, aby to byl pro všechny lidi stále, pomatenci a ignoranti. Církve vylučují lidský vývoj a potlačují vědu jako vždy, protože jim "bourá" jejich vládu nad lidem jejich myšlením. Církve dovolují nepochybovat a pokud si to někdo dovolí, rouhá se, údajně. Směšné, nelidské a protiprávní, myslím. Církve provádějí permanentně zločin, logicky, tedy. Co to tedy má společného s Dobrem, s Bohem. Logicky jsou církve služebníky zla a Satana. Češi ho nevyznávají.

   Vymazat
  2. --- Církve umožňují nepochybovat a pokud si to někdo dovolí (pochybovat), rouhá se, údajně. Tak to mělo být napsáno, sorry za nesrozumitelnost.

   Vymazat
  3. Všiml jste si, Honolulu, že se na Zemi objevují a projevují vesmírné civilizace? Myslíte, že ony vyznávají nějaké lidské křesťanství a že jsou vývojově níže než lidé? Myslíte si, že by bylo nesprávné, mít nějaké náboženství, které by bylo přijatelné pro všechno lidstvo a spojilo ho, pokud by vůbec bylo nutné nazývat to náboženstvím a ne jen prostou "vírou", respektive? A myslíte si, Honolulu, že já, který je na Zemi zastupuji už více než dvacet let nepřetržitě, že já jsem křesťan a nebo že vyznávám jakékoliv jiné lidské náboženství? Myslíte si, že je potřeba nějaké nová, vyšší a vědecká "víra"?

   Vymazat
  4. Vy všichni ti, kdo jste věřící, ať v toho či onoho boha vězte, že modla ke které se obracíte je výplodem těch, kteří vám chtějí vládnout.
   Pokud existuje „to“, co je výše nad námi, nad námi všemi z masa a kostí, dá nám jen dar života na počátku bytí a poslední soud nad sebou samými. Nemá sil více vést nás životem a řídit naše kroky. Jen poskytne čas mezi zrozením a smrtí. V posledním soudu není talárů, soudců a ani ničeho co spojíme se světským bytím. Jsou jen vzpomínky na vše, co jsme prožili, co jsme učinili, co učinit bylo možno správného. Správné je vztaženo k podstatě našeho bytí, tedy k tomu, co málokdo chápe v darovaném čase, ale co jistě pochopí každý, jehož smrt se dotkne. Ta pravda je v nás samých, darovaná „tím“, ke kterému vzhlížet máme, ale jen málokdo dohlédne.
   Ty slzy tekoucí mi po tváři, nejsou mé, jsou těch, kdo vidí utrpení druhých. Jsou těch, kdo nepláčí nad sebou samými, ale nad bytím jiných. To jsou ty pravé slzy, jichž je stále méně.
   Jsme jedno společenství i přes rozličné odlišnosti. Svět co vidíme, sami tvoříme. Prací, učením se, pravdou i lhostejností, prostě vším co konáme. Lásku a dobro poměřujeme jako krásu ve slunečním svitu, který je základem, pro naši existenci. Těch základů je více a ne všechny je známe, ne všechny umíme popsat. Ne vše je nutné znát, ne vše je nutné vědět, ale bez brzkého pochopení podstaty bytí bude život jen slzavé údolí pro většinu z nás.
   Žádné království netrvá věčně, každá moc jednou skončí. Někdy dříve, jindy později.
   Není pekla a příšer kolem a rozhodně nejsou tam, kam všichni spějeme. Je jen okamžik, jenž nejde poměřovat časem. Ta chvíle co potká všechny, ať chudé, či bohaté. Ať prosté mysli, či bystré. Tam poznáme pravdu o sobě samých, jenž pro některé bude peklem a trestem, pro jiné světlem a odměnou, snad nebem? Někde hluboko v duši, zakódováno v genech je poznání minutých pokolení.
   Kazatelé, co procitli dříve, kdy ostatní ještě spali, pohlazením je budí. Však jejich snaha bývá marná, když podlehnou hlasu, jenž jim radí „spěte dál, já mám vás rád“. To není ďábel, co našeptává „oddej se slastnému spaní“, to je moc co dřímá v každém z nás, však uchopit ji znamená nést žezlo co zvednout je těžké, ale vláčet jej zemí se daří i těm, kterým po právu nenáleží.
   Není to všechno, ale je toho moc, co vědět bychom měli. Jak vyjádřit přesvědčení, že to vše tu již bylo, jen dávno jsme podlehli snění a žezlo zvedli Ti nehodni z nás. Pak ve světě zní chrastění zbraní, co přinese všem jen slzy a utrpení, však někomu srdce plesá, oni se bijí a já stůl mám plný masa.
   Zneužij prosťáčka a dočkej soudu. Ne toho světského, co spravedlnost nezná, ale toho svého, před kterým úniku není. Ne bůh Tě bude soudit, ale Ty sám, až bez pohybu spočineš. V tom okamžiku prozřeš. Co více říci? Že je to strašení? Nač se bát? Však rozhodnutí je Tvé a účet bude Tvůj, kdo jiný s Tebou bude? Snad bůh? Ne, budeš sám. Sám se sebou samým. Ale možná, že ne. Možná je vše jinak. V duši máš vtesáno vše, co jsi potkal i skutky, jenž jsi učinil. To vše bude s Tebou a je jen na Tobě, zda zažiješ hřejivý pocit, či mráz. Ať tak, či tak, jedno je jisté, poznáme to každý s nás a každý svými kroky, po celé ty roky svého bytí, směřuje ke stejnému cíli. A před ním, úniku není. Nebude pozdě, prosit v posledních chvílích, o odpuštění?

   Vymazat
  5. K výše uvedenému se hodí poznámka.
   Cokoliv dobrého dejte do nesprávných rukou, ať je to myšlenka, věc či co vás napadne. To dobré má své místo v prostoru kolem nás, svůj čas, důvod existence.
   Vezmi jablko, na pohled krásné, chutné a ukoj s ním svůj hlad či se uspokoj jeho chutí. Nebo to jablko můžeš dát tomu, kdo hladoví víc než Ty. Jak to poznáš? Jen tak, že ucítíš potřebu mu pomoci, rozdělit se .... a nebo to jablko vezmi a rozbij s ním někomu bez důvodu hlavu .....
   V jednu chvíli je jablko potravou, aby se vzápětí stalo nástrojem zla? Jablko není nástrojem zla, to jen ten kdo s ním zachází je buď člověk a nebo tvor.
   Ať je původ podstaty desatera jakýkoliv, mělo svůj pozitivní vliv na spoustu lidí, ovšem také se stalo "záminkou" pro napáchání spousty strašných činů.
   Instituce, která Vám dává výklad, "ten jediný správný", je podezřelá už tím ... a je jedno o jaké téma se jedná ...
   ABC

   Vymazat
  6. @ 10:23
   ..pěkné a pěkně napsáno, ABC
   z čeho to je?

   Vymazat
  7. 10:41
   Z čeho to je?
   Mám chabou paměť na jména, omlouvám se.
   Pokud se Vám text líbí, zamýšlíte se při jeho čtení, cítíte souznění ... proto asi vznikl a Vaše pochválení je odměnou pro tvůrce.
   ABC

   Vymazat
 7. 3:40 ...dekuji za kvetiny pane , ale to neni z moji hlavy.
  Ja to mam vse z dejin antiky.

  Nejzajimavejsi a nezahadneji je posledni den Krista na svobode, zrada jidase, ktera asi ani zradou nebyla , ale snahou o povstani Zaelotu proti okupaci.

  Posledni vecere pane skoncila v 9 hod. vecer a 11 apostolu (bez Jidase) se s Kristem presunulo do zahrady GETSEMANSKE - (dodnes tam je).

  Z te zahrady je dobre videt na vychodni branu Jeruzalema ! Krist NESPAL a mel tezke myslenky !
  On musel videt, kdyz Aman - velitel chramove straze prosel branou ve 3 hod. rano a sel Krista zatknout.

  Stacilo UTECI a obejit horu. Tam by byl v bezpeci mezi Zaeloty, Sikaris a Eseness. Uteci - a bojovat dal o zmenu o kterou usiloval.

  Panove, nekdy mam obavu, ze tak jako se zblaznil Valerius Gratus, tak se zblazni jednou i nas oblibeny preident Trump.... Oni ho ustvou, jsou to stejni SRSNI.

  Ted prislo varovani z NEW AGE, ze Trumpovi hrozi mozkova prihoda v zari !
  Valerius Gratus mel take mozkovou prihodu.
  Nic dobreho ho v Jeruzaleme nepotkalo.
  Strecha na neho spadla, do latriny se propadl, most se pod nim vznitil plamenem a lod se sni potopila.

  A nakonec tento mocny prefect behal s drevenym kyblem po Rime a kricel: "HORI, hori !"
  Amen - nick HONOLULU zavira okenko do prvniho stoleti.  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. 4:13 Hmm, no květiny zní fakt příšerně pro muže muži, nicméně, Honolulu, Vaše vědomosti nám všem nutí respekt vůči Vám, to asi bezesporu.

   Pokud byl Ježíš veden a nemíním sdělit ani se přít o to kým, pak byla jeho misí právě ta jeho poprava, ten už plný střet se Zlem. Ostatně, on se údajně obětoval za lidi a tak je údajně vykoupil z hříchu,... nebo tak něco, já křesťanství moc nestuduji. Důvodem bylo čelit zlu a on to dokázal, dokázal i vydržet to ponižující a kruté zacházení s ním a tak oddělit jeho utrpením vlastní lid, respektive vlastní příznivce od ostatního lidu. Dotud dobře. Pak ale nezvládl ten fakt, že byl "Bohem" obětován ("opuštěn") ačkoliv jednal v souladu s ním a byl tedy nevinný. Zhroutil se a přestal bojovat, boj vzdal a to byl konec jeho mise, nesplněné mise, tedy. Ježíš selhal, protože odešel. Měl zůstat a jeho lid by s ním v čele byl počátkem něčeho kvalitativně vyššího. Naštěstí k tomu samému ale úspěšně, došlo nyní. To je ten 111. "papež". Ten přežil vlastní umučení a nevzdal boj, bojuje stále a samozřejmě neodešel. Pokračuje ve vlastním těle a s vlastním lidem. Vznikl tak nový lidský národ.

   Vymazat
  2. --- Echmm, a to jsem fakt zapomněl: Přináší novou víru, vědeckou, vesmírnou a stěží to lze nazvat náboženstvím, vývojově vyšší, společnou a postupně přijatelnou pro celé lidstvo.

   Vymazat
  3. --- My vesmírné civilizace plně uznáváme křesťanské hodnoty ale je už čas na jejich vývojové zdokonalení.

   Vymazat
  4. Pro 4:32
   "Ty slzy tekoucí mi po tváři, nejsou mé, jsou těch, kdo vidí utrpení druhých. Jsou těch, kdo nepláčí nad sebou samými, ale nad bytím jiných." To břímě, které nesu není mé, ale Vaše .....
   Může někdo vykonat oběť ve snaze vyburcovat, probudit, otevřít oči(mysl), poukázat na marnost atd. ?
   Stalo-li se to, o čem se po staletí šíří báje ..... stalo se?
   ABC

   Vymazat
  5. Mam stejný pohled na svět. Moc děkuji ABC

   Vymazat
 8. 3:54 & 3:59..klidne utocte na cirkev ! Me na cirkvi vubec nezalezi. Ja k ni zadnou naklonosti netrpim ! Mam rad dejiny a vim, ze Krist silne utocil na cirkev ! Tenkrat se jmenovala PHARISEES !

  Silne utocil i na bankere, kteri se jmenovali SADDUCEES.
  Prevratil jim stoly s penezi za ne-eticke penezni transakce.

  PHARISEES zase vybirali poplatek za ritualni koupel pred vstupem do zidovskeho chramu.
  Koupel byla v hodnote celomesicniho prijmu.
  Krist ji prosazoval zdarma !

  Kdyz umiral, tak ten chram proklel !
  O 41 let pozdej se na chram vrhly 4 legie a nezustalo tam NIC, krome zdi pevnosti Antonia, ke ktere se chodi Zide modlit.
  4 Legie...
  V... Macedonica,
  XII... Fulminata,
  XV...Appolinaris,
  X... Fretensis,

  XV. Appolinaris je nejzajimavejsi. Ona totiz byla umistena mezi dnesni Vidni a Bratislavou od roku 9 A.D.
  do roku 58 A.D. (49 let) a potom bylo uz jasen, ze se Zide vzbouri, tak byla premistena do Syrie.

  Vzpouru proti Rimu v 70 A.D. zaplatilo zivotem 1,1 millionu Zidu.
  98 000 jich bylo dopraveno do Rima na stavbu Colosea.

  V miste, kde byla umeistena XV..Appolinaris (Carnuntum) je dnes museum.
  Doporucuji navstevu. XV. byla slavna Legie.
  nick HONOLULU


  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. 4:55 To je právě to. Kdyby Ježíš neodešel, nebyla by to pro lidstvo taková ztráta a tedy takový zločin proti Dobru, proti Bohu doslova a nebylo by jeho nepřátel pak toho roku 7O nl tolik usmrceno a zotročeno a ani by nebyli vyhnáni do diaspory na dva tisíce let. To Ježíš dokázal dobře, zničit zlo nebo skoro a nadlouho za cenu jeho ztráty pro Zemi. Bohužel tím zároveň obětoval i lidi,kteří ho potřebovali a věřili mu, respektive v něj a především nesplnil svou inkarnační misi, jeho úkol, pro který veškerá ta nejen jeho námaha byla vykonána.

   Vymazat
  2. --- !!! Ježíš na Zemi tím, že vzdal boj a odešel, ztratil navždy svá lidská práva, tedy i právo zasahovat proti zlu na Zemi. Smiřte se s tím a i s tím, že ztratil to právo být na Zemi a tedy se na Zem vrátit. Amen.

   Vymazat
  3. --- Veškerá hodnota Ježíše a veškerá jeho lidská práva byla adekvátně použita proti Židům, kteří rozhodli o jeho popravě a umučili ho. Tak funguje spravedlnost a vesmír obecně. Učiníte zlo a musíte ho napravit, pokud ne, pak vám bude vzato v jeho hodnotě. A k tomu se právě ten Ježíš tehdy rozhodl a vy tomu říkáte, že se pro vás obětoval. Jo, obětoval se tak, že se na Zemi úmyslně a cíleně anihiloval při jeho střetu se Zlem. Nezůstal sám sebou, bohužel, to by pokračoval v boji a neobětoval by se, blbě.

   Vymazat
  4. Ježiš bol aramejec - mimo toho žiadni židia v tej dobe neexistovali - tsss . pomenovanie !žid" - jude - bolo prvýkrát použité v jednej anglickej hre v r. 1753

   Vymazat
  5. Honolulu ta Vaše antika byla sama zvrhlost a z části vyvajena.

   Vymazat
  6. 12.08 Ježíš byl synem Židovky Marie a neznámého oplodnitele - víme, že asi nešlo o černocha - a proto, podle Halachy, byl Židem. Marie měla být podle židovských zákonů (mimochodem v této věci převzatých Islámem) po porodu, podle práva, UKAMENOVÁNA ZA CIZOLOŽSTVÍ...

   Vymazat
 9. Do takových úvah se nepouštím, každý je svým způsobem Kristus, protože jsme všichni gemeticky spřízněni. Bible je jen chaotický zápis historie a názorů lidí, co měly úplně jiné starosti, než máme my, nedá se jednoznačně vykládat. Nejvíc mě štvou ony rádoby historické filmy, hlavně z Hollywoodu, co presentují jen blbost autorů a matou malé děti. Jakmile někdo začne vykládat "slovo Boží", tuším, že je to cvok, nebo gauner.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Myslím, že zrovna ten Ježíš, se geneticky podstatně lišil.

   Vymazat
 10. Kdyz jste byli u koryt, posilali jste verici do uranovych koncentraku.
  A ted kdyz jste v prdeli, budete vy komunisticka prasata v zoufalstvi zvatlat o evangeliu.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Pro anonyma 5:37 - Buďte tak laskav a opusťte toto diskusní fórum jednou provždy. Zjevně nevíte nic o našich autrech a čtenářích. Nikdo z nich nikoho do uranových dolů neposílal a už vůbec si nezaslouží vaše obhroublé útoky. Nevychovanec jako vy tu nemá co pohledávát. Příště budete za podobné urážky smazán.

   Vymazat
  2. Vyhrozujes mazanim, cenzore
   Jakze to bylo kdyz jsi cinkal Havlovi?
   Horni Dolni
   Je divny ze ze vsech sprostot co si zde hyckas te vytocila zrovna tahle

   Vymazat
  3. 5:37 Na aeronetu dostal troll měsíční ban. Je ho třeba dát tobě abych nemusel číst tvoje nenávistný slinty.

   Vymazat
  4. 9:54 ze ti vadi zrovna tohle kdyz jinde tu jsou daleko horsi prispevky
   Horni Dolni

   Vymazat
  5. 10,22
   Sám jsi cinkal jako o život a teď budeš dělat že jsi v 89 ani neexistoval?
   No ty seš opravdu elita z Bohnic!.-)

   Vymazat
  6. Hovno "věřicí" - leda flanďáky a ty tam patřej! Služebníci Antikrista z Říma!

   Vymazat
  7. 5:37 buď jseš mimořádný blbec, nebo mazaný provokatér. Nechápu, proč by tě kdo měl mazat, zvlášť, když má dobrou možnost soustavně tě zkoumat.

   Vymazat
  8. 10:27 chces si to overit, zbabely hovne?
   Horni Dolni

   Vymazat
 11. UFOune , ktery zde "zastupuje" nebeske civilizace zpozorni !
  Vysvetlim ti ZMENU.

  Nase zemekoule leti vesmirem v elipse , ktera je dlouha 28 000 let ! Tech 28 000 let je rozdeleno na 12 useku a kazdy z tech useku je pod vlivem jine konstelace.

  Doba Krista patrila pod vliv konstelace Pisces a ted jsme na zacatku vlivu konstelace Aquarius.

  2330 let v prumeru trva vliv konstelace na mysleni, psychologii a zivot lidi.

  Aquarius - nastupujici vliv je psychologicky UPLNE JINY, nez byla Kristova doba, (Pisces). Rozdil v psychologii techto dob si najdi sam. Je toho plny internet.

  Takze zmena bude a my vime jaka ! To vsak neubira nic na velikosti Krista, ktery byl socialnim reformatorem, revolucionarem a postavil se proti zlu. Vsechna nesrozumitelna mythologie a vsechny cirkevni upravy mu nikdy nemohou ulizit.
  nick HONOLULU - u nas je 1/2 noc ! Tropicka hokra noc, na brehu tepleho more, Good Night.


  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. 5:58 My vesmírné civilizace neupíráme Ježíši jeho obrovský a nenahraditelný pozitivní význam pro lidstvo a jeho budoucnost. Ani v nejmenším. Nicméně, splnil jeho inkarnační misi jen částečně. Mělo toho být nesrovnatelně více.

   Vymazat
  2. 6:04 ty mas schizu jak tram
   Horni Dolni

   Vymazat
 12. Kdybych mluvil jazyky lidskými i andělskými, ale lásku bych neměl, jsem jenom dunící kov a zvučící zvon.

  Kdybych měl dar proroctví, rozuměl všem tajemstvím a obsáhl všecko poznání, ano, kdybych měl tak velikou víru, že bych hory přenášel, ale lásku bych neměl, nic nejsem.

  A kdybych rozdal všecko, co mám, ano, kdybych vydal sám sebe k upálení, ale lásku bych neměl, nic mi to neprospěje.

  Láska je trpělivá, laskavá, nezávidí, láska se nevychloubá a není domýšlivá.

  Láska nejedná nečestně, nehledá svůj prospěch, nedá se vydráždit, nepočítá křivdy.

  Nemá radost ze špatnosti, ale vždycky se raduje z pravdy.
  Ať se děje cokoliv, láska vydrží, láska věří, láska má naději, láska vytrvá.

  Láska nikdy nezanikne. Proroctví – to pomine; jazyky – ty ustanou; poznání – to bude překonáno.

  Vždyť naše poznání je jen částečné, i naše prorokování je jen částečné; až přijde plnost, tehdy to, co je částečné, bude překonáno.

  Dokud jsem byl dítě, mluvil jsem jako dítě, smýšlel jsem jako dítě, usuzoval jsem jako dítě; když jsem se stal mužem, překonal jsem to, co je dětinské.

  Nyní vidíme jako v zrcadle, jen v hádance, potom však uzříme tváří v tvář. Nyní poznávám částečně, ale potom poznám plně, jako Bůh zná mne.

  A tak zůstává víra, naděje, láska – ale největší z té trojice je láska.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Hezke, ale slova Jezise jsou vetsi nez slova svateho Pavla
   Horni Dolni

   Vymazat
  2. Vy jste doopravdy slyšel slova nějakého Ježíše?

   Nebo jste četl bláboly a fantasie nějakého dávno zesnulého církevníka z povolání, který napsal, že slyšel, že někdo slyšel, že prý jakýsi Ježíš údajně řekl... nutně vytrženo z kontextu, mnoho let či desetiletí po údajné události... příběhu ukradeném třeba i z eposu o Utnapištimovi a pod...

   Kdyby ten Žid Ježíš doopravdy vstal z mrtvých a ukázal by se, Židé by jej znovu nechali zamordovat ... a Katolická církev by ho upálila jako kacíře. Zřejmě by obě tyto mocenské skupiny pilně a radostně spolupracovaly, jako spolupracují na oloupení Českého národa o zbytek národního jmění (nejenom) v rámci tzv. církevních "restitucí".

   Vymazat
 13. Zvláštností webu Nová Republika je, že se zde vedou téměř vědecké debaty o všem, ovšm většinou bez znalosti podstaty problémů.Můj dědeček říkal, jalové řeči. Nic nemám proti diskuzi, nakonec v diskuzi tříbíme svoje názory, získáváme nové informace a o svých názorech a myšlení získáváme zpětnou vazbu jak jsou silné a pravdivé. Bohužel, myslím si že většina diskutujících nemá zájem ani o jedno výše uvedené, jde se zde pouze vykecat, vypustit páru a snížit hladinu naštvání z neukojených ambicí.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Me se zda ze se zde predevsim vykecavas ty tvym prazdnym kazanim
   Horni Dolni

   Vymazat
 14. Honolulu, mas s nima svatou trpelivost
  Tomasovo Evangelium je uzasne
  A Jezis Kristus je Syn Bozi
  Horni Dolni

  OdpovědětVymazat
 15. Když si společnost nedokáže poradit ze zloději,vrahy,nastoupí Boží mlýny.

  OdpovědětVymazat
 16. A ještě jednou, naposled, zde kratičký Richard Dawkins:

  Je islám větší problém než křesťanství?

  https://www.youtube.com/watch?v=cMoER8sLZiM

  Někteří lidé prostě věří, já dávám přednost zvědavosti a myšlení.

  OdpovědětVymazat
 17. Klasické reakce. Kde se objeví článek o Kristovi (Bohu), okamžitě se vyrojí přehršel hloupých a ještě hloupějších komentářů. Jejich autoři vycházejí ze skutečnosti, jaký mají vztah k Bohu, resp. k tomu, čemu oni (pyšní sami na svůj rozum) věří. Tito odvážní (ateisté), samolibí v tom, jak v Boha nevěří, zcela opomíjejí skutečnost, že sami důsledně, a stejnou vírou, věří jenom a pouze svým nebo cizím vědeckým výtvorům – evoluci, přírodě, nebo i ničemu… Není vůbec důležité, kolik církve napáchaly zla, Závažné je to, že každý člověk, chtíc nechtíc, bude se zodpovídat za své skutky, nikoli evoluci, přírodě.., ale Bohu, i když v něho nevěří. Sdělení Bible (historicky nejlépe dokumentované knihy) by neměli, tito hrdinové ducha, brát na lehkou váhu.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. vvenc-i 10:36 - dotaz: Abych došel věčné blaženosti na věčnosti, stačí, když se budu mravně chovat? Nebo musím navíc věřit v obraz a existenci Boha, jak je popsán tou, nebo onou věroukou? Dík za názor.

   Vymazat
  2. Ad 21:23 - Podle mého, abyste se mravně choval, tak musíte mít nějaký "mustr,chovat se a jednat podle něho. Křesťané mají Desatero a Bibli, muslimové korán, Asiaté třeba Konfucia...

   Vymazat
  3. vvenc 23:30 "musíte mít nějaký mustr", zjevený, formulovaný lidmi do lidské řeči? Není, neměl by být, člověk jako jedinec schopen rozpoznávat dobré a špatné? Ony ty "mustry", včetně křesťanských byly a jsou různé, různě chápané. Třeba poslat někoho na pravdu Boží také znamenávalo, že mu bylo umožněno opustit slzavé údolí světa vezdejšího. Že by nemohlo platit Kantovo „...hvězdné nebe nade mnou a mravní zákon ve mně.“? Třeba - jestliže přijmu víru v existenci stvořitele, pak bych měl respektovat jeho zjevný úmysl. Aby člověk používal mozek, jsa tak vybaven…

   Vymazat
 18. vvenc8. srpna 2017 10:36

  ..prostě VĚŘÍME (když už tam to slovo musí být ) jenom a pouze tomu, co je OVĚŘITELNÉ.

  Neřekl bych, že jde o hloupost a domýšlivost, spíše naopak, ale když myslíte...

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Ad karpi: Věda ví, že neví (ani nemůže) vědět všechno! Co potom je to "ověřitelné", čemu věříte? (domýšlivost a hloupost)

   Vymazat
  2. Co potom je to "ověřitelné"

   Ověřitelné je, že když si sáhnu na kamna, že se spálím. Ověřitelné jsou základní přírodní zákony. Že v lidském měřítku platí Newtonovy zákony. Že nahoru nespadnu, že musím jíst, že když se někomu poškodí mozek, poškodí se mu tím i vědomí.

   A zejména ,a někdy velice snadno ,ověřitelné je to, že ne všechno, co je napsáno, nebo řečeno, je taky pravda.

   Vymazat
  3. Ad karpi: Podle Vás, co není ověřitelné, tedy není pravda a neexistuje. To snad nemyslíte vážně!

   Vymazat
 19. Anonymní8. srpna 2017 9:18
  Všichni jsme děti Boží.

  OdpovědětVymazat
 20. modlitbu Verím .... spísal cisár Konštantín ...

  OdpovědětVymazat
 21. Jezis byl ten posledni beranek, ktery byl obetovan, v rade kazdorocnich obeti po tisic let. Cisty a bez poskvrny. Proliti jeho krve melo tedy spiritualni vyznam, tak jako ony ovce pred nim. Ovsem Kristus byl naplnenim onech predobrazu a tudiz jeho obet byla ta prava a zadouci i univerzalni. Proto vztahujici se na cely svet.

  OdpovědětVymazat
 22. Kristus neexistoval, byl vymyšlen, stejně jako to, že byl zrozen z panny, a že vstal z mrtvých. Doby jeho údajného narození a údajného zmrtvýchvstání byly odjakživa uctívány všemi kulturami, jako zimní slunovrat, a jarní probuzení přírody. Křesťané cíleně napasovali svůj mýtus o Kristovi, a nahradili jím prastaré legendy.
  V době vzniku křesťanství, před dvěma tisíci lety, věřily různé národy na různé bohy.
  Staří Řekové, a po nich Římané, věřili na to, že na Olympu vládne Zeus se svými blesky, v podsvětí Hádes, v moři Poseidon s trojzubcem. A kromě nich bylo spousta dalších bohů a bohyň. Měli překrásné báje a mýty, kterým věřili, stejně jako křesťané, kteří věřili v jednoho boha, a Krista.
  A když to srovnáme, co bychom řekli o člověku, který by dnes, po dvou tisíciletích věřil stejným bájím a mýtům, jako kdysi staří Řekové? Nebo Sumerové, Egypťané, Číňané, Indové?
  Že je blázen?
  Věříte, že bůh uhňácal člověka Adama z hlíny? A ženu Evu z Adamova žebra?
  Nebo věříte vědcům, kteří na základě archeologických nálezů tvrdí, že člověk vznikl evolucí?
  Pokud člověk vznikl evolucí, a nebyl stvořen bohem, znamená to ve svých důsledcích, že nemohl být vyhnán z ráje, a tudíž Kristova oběť, ukřižování, jakožto vykoupení dědičného hříchu lidstva, nedává smysl a stává se fraškou.
  Ať si věří každý čemu chce. Je to každého věc.
  Slepá víra je ale v rozporu s realitou, a konec diskuze. A kde je konec diskuze, brzdí se vývoj.
  Stejně tak komunisti se svými dogmaty, každé dogma je nepřítel pokroku a vývoje.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Neexistuje ani jeden archeologický nález, který by potvrzoval evoluci ve smyslu Darwinovy teorie.

   Vymazat
  2. Vandal8. srpna 2017 18:19
   „Věříte, že bůh uhňácal člověka Adama z hlíny? A ženu Evu z Adamova žebra?“
   Bůh nehňácá, Bůh tvoří slovem. Není snad lidské tělo ze stejných prvků, jako ostatní živá, či neživá příroda?
   „Nebo věříte vědcům, kteří na základě archeologických nálezů tvrdí, že člověk vznikl evolucí?“
   Žádným vědcům nevěřím. Ti spáchají nějakou teorii a dokud ji někdo nevyvrátí, tak platí, jako nezpochybnitelný (pro fandy vědců, jako jste Vy) vědecký důkaz. Po jeho vyvrácení, se to opakuje. P.K.

   Vymazat
  3. Pomni člověče že prach jsi a v prach se obrátís, archeologu.

   Vymazat
  4. PK 20:30
   Já věřím, že pravdu měli staří Řekové, že nejvyšší bůh, Zeus sídlí na Olympu, metá blesky. Hádes sídlí v podzemí, a Poseidon s trojzubcem má na starosti moře a oceány.
   I bohové starých Řeků dokázali různé kousky, zázraky a nemožné.

   Vymazat
  5. Vandal9. srpna 2017 9:23
   No, víra je každého soukromá věc, ale ve Vašem případě bych doporučoval, zkuste o tom pohovořit s novými Řeky. P.K.

   Vymazat
  6. Vandal8. srpna 2017 18:19
   „Slepá víra je ale v rozporu s realitou, a konec diskuze.“
   Vy znáte realitu? Spíš slepě věříte současným vědcům, co Vám o ní napovídali. Také byste neměl tak slepě věřit. P.K.

   Vymazat
  7. P.K.
   Jste vedle, jak ta jedle. Srovnáváte nesrovnatelné.
   Na jedné straně slepou víru, která nepřipouští ŽÁDNÝCH pochybností, na straně druhé, vědecké závěry, podložené důkazy a samozřejmě vystavené vědecké kritice. Takže v případě vědeckých závěrů a důkazů nejde o žádnou "slepou víru".
   Katolíci kritiky celá staletí upalovali.
   Příteli P.K.
   Chápete ten rozdíl?

   Vymazat
  8. Vandal9. srpna 2017 11:14
   „Jste vedle, jak ta jedle. Srovnáváte nesrovnatelné. Na jedné straně slepou víru, která nepřipouští ŽÁDNÝCH pochybností, na straně druhé, vědecké závěry, podložené důkazy ..“
   Ve Vašem případě srovnávám srovnatelné a vidím slepou víru ve vědu. Nemysleli si svého času vědci, že se nelze pohybovat rychlostí vyšší než 40km/hod protože by se člověk udusil? Nemysleli si snad svého času vědci, že nelze létat, i když viděli létat ptáky?
   Na vědě je zajímavé, že spojuje exaktnost s vírou. Exaktním způsobem se provádí pokusy a měření a částečně s pomocí víry, se interpretují výsledky. A tak jak to u víry bývá, každý ji nesdílí. Tak také vědci mají různé pohledy na svět, i když znají stejné, exaktním způsobem dosažené výsledky.
   A do toho ještě přijde Nassim Haramein s vědeckou teorií, že realitu si utváří naše vědomí. Nezávidím Vám Vaši víru ve vědu, já bych se neuměl rozhodnout, pro tu správnou vědu.
   P.K.

   Vymazat
  9. Nemysleli si svého času vědci, že se nelze pohybovat rychlostí vyšší než 40km/hod protože by se člověk udusil? Nemysleli si snad svého času vědci, že nelze létat, i když viděli létat ptáky?
   xxxxxxxxxxxxx
   Krásný příklad toho, jak jde vývoj kupředu, a s ním i věda.
   Teď si zkuste představit, že by vznikla nějaká sekta, která by ty vaše dva příklady vyhlásila jako dogma, pod zákonem, přes které vlak nejede, a získala takovou moc, že by mohla upalovat ty, kteří by si dovolili pochybovat!
   A ještě by ovládli školství natolik, že by zakázali vyučovat cokoliv jiného, než toto nové náboženství.

   Nic takového se však neděje. Darwinova teorie evoluce byla a je od samého začátku napadána a kritizována ze všech stran, a nikdo nikoho neupaluje.
   A wo tom to je.
   Já přece netvrdím, že vše, co tvrdí věda, musí být zákonitě pravda, jelikož i ta věda se vyvíjí, a vědci mohou za 50 let přehodnotit spoustu toho, co se dnes vydává za fakta.
   Nakonec, i ti učenci, kteří sepisovali před dvěma tisíci lety bibli, byli jen lidé své doby, taky by nevěřili, ze je možné cestovat rychleji, než třeba na koni, nebo létat, jak ptáci, není liž pravda?
   Zdá se vám normální slepě věřit tomu, čemu věřili lidé před dvěma tisíci lety?

   Vymazat
  10. Vandal9. srpna 2017 16:28
   Reagoval jsem na Váš názor:
   „Věříte, že bůh uhňácal člověka Adama z hlíny? A ženu Evu z Adamova žebra?
   Nebo věříte vědcům, kteří na základě archeologických nálezů tvrdí, že člověk vznikl evolucí?“
   V něm naznačujete nemožnost prvého a jistotu druhého. Chtěl jsem Vám naznačit, že i to, co se Vám zdá být nemožné, nemusí být nesmyslné a naopak, co považujete za pevnou jistotu, žádnou jistotou být nemusí. Že tvrzení vědců, na kterém stavíte jako na nezpochybnitelné autoritě, zas taková jistota být nemusí.
   Takže již také souhlasím s Vaším novým postojem:
   „Já přece netvrdím, že vše, co tvrdí věda, musí být zákonitě pravda, jelikož i ta věda se vyvíjí, a vědci mohou za 50 let přehodnotit spoustu toho, co se dnes vydává za fakta.“
   Vztáhneme-li ho i na tu evoluci, není co řešit. P.K.

   Vymazat
  11. Vandal9. srpna 2017 16:28
   „Zdá se vám normální slepě věřit tomu, čemu věřili lidé před dvěma tisíci lety?“
   Považuji to za zdroj informace, o kterém pochybuji, stejně jako o jiných zdrojích informace. Zvláště u historických zdrojů, je třeba popřemýšlet, jak to mohlo být myšleno, než to člověk zavrhne, jako nesmysl. O Bibli také pochybuji, ale nemyslím si, že vše je nesmysl. Jsou tam příběhy (informace?) které byly známé i u mnohem starších civilizací v Egyptě, nebo Babylonii.
   Takže závěrem, zdá se mi nenormální slepě věřit tomu, co říká současná věda, i když to beru jako informaci. P.K.

   Vymazat
  12. Vztáhneme-li ho i na tu evoluci, není co řešit. P.K.
   xxxxxxxxxxxxx
   Jsem rád, že jste mi potvrdil tu evoluci, což je vývoj od primitivnějšího, jednoduššího, ke složitějšímu, vyvinutějšímu.
   Čili od primitivního výkladu stvoření světa bohem, tak, jak jej prezentuje bible, z dob před 2 tisíciletími a výše.
   Problém je v tom, že katolická církev, jakožto mocenská organizace, zneužívala dogmat o stvoření světa bohem, o ukřižování a zmrtvýchvstání Krista, k udržování populace v tmářství a nevědomosti, a tím si zajišťovala svou moc.
   Hodně podobně zneužívali svých dogmat komunisté.
   Přesně tímto se brzdí vývoj a evoluce.
   Proto je moc dobře, že dnešní věda, ač není bez chyb, se neustále vyvíjí, právě tím, že vše je podrobeno kritice.
   Pokrok, vývoj, evoluce je základní princip života, vše je v neustálém pohybu.
   Nakonec, jak známo, ani katolická církev nebyla schopna vývoj, evoluci zastavit.
   Evoluci potvrzuje i to, že dodnes existují lidské kmeny na úrovni doby kamenné, což potvrzuje všechny archeologické nálezy.
   Evoluční vývoj je perfektně zdokumentován u vývoje koně.
   I když se má o všem pochybovat, základní princip života, evoluci, nelze zpochybnit, jelikož ji potvrzuje sám život.
   Myslíte, že někdy vědci zpochybní vývoj lidské společnosti a člověka za posledních 2 tisíce let?
   Středověk, starověk?

   Vymazat
  13. Vandal10. srpna 2017 9:42
   Vztáhneme-li ho i na tu evoluci, není co řešit. P.K.
   xxxxxxxxxxxxx
   „Jsem rád, že jste mi potvrdil tu evoluci, což je vývoj od primitivnějšího, jednoduššího, ke složitějšímu, vyvinutějšímu.“
   Tady asi došlo ke špatnému pochopení textu. Tu evoluci jsem vztahoval k Vašemu přiznání:
   „Já přece netvrdím, že vše, co tvrdí věda, musí být zákonitě pravda, ..“

   Evoluční teorii ke konci života zpochybnil a sám Darwin, neboť se nedokáže vypořádat s mnoha nálezy, kdy druhy, údajně vývojově od sebe vzdálené miliony let, byly nalezeny společně v jedné vrstvě. Těch nejasností a rozporů je mnoho.

   „I když se má o všem pochybovat, základní princip života, evoluci, nelze zpochybnit, jelikož ji potvrzuje sám život.“
   Dogmatizmus, za který by se ani Jezuité nemuseli stydět.
   P.K.

   Vymazat
  14. „I když se má o všem pochybovat, základní princip života, evoluci, nelze zpochybnit, jelikož ji potvrzuje sám život.“
   Dogmatizmus, za který by se ani Jezuité nemuseli stydět.
   P.K.
   xxxxxxxxxxxxxxx
   Tak vidíte, dobře jste to napsal, dogmatismus a jezuité, dogmatismus a katolická církev, to skutečně patří organicky k sobě.
   Já jsem napsal, že život sám potvrzuje evoluci, což samozřejmě není dogmatismus.
   Nemůžete popřít, že civilizace nepokročila od biblických časů. Vše se vyvíjí, vše je v pohybu.
   Pouze víra v boha, v ukřižování Krista a jeho zmrtvýchvstání, je stále nehybně stejné již cca 2 tisíce let. Vše ostatní se za ty dva tisíce let změnilo.
   I vy můžete vidět změny ve společnosti, ve světě během vašeho života, byť za mnohem kratší dobu, než dva tisíce let.
   Stejně tak se mění život během geologických období.
   Kosti dnešního člověka, psa, koně, prasete,
   lva, atd., nenajdete ve vrstvách, starých miliony let, zatím se ještě nikdy nic takového nestalo.
   To je fakt, se kterým nic neuděláte.
   Evoluce je fakt.

   Vymazat
 23. "Neexistuje ani jeden archeologický nález, který by potvrzoval evoluci ve smyslu Darwinovy teorie"

  ..měl jsi pravdu Einsteine...
  Je nekonečná.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. "Neexistuje ani jeden archeologický nález, který by potvrzoval evoluci ve smyslu Darwinovy teorie"

   Pokud se mílím, pouč mne v čem. Pokud mám pravdu, tak dokazuješ vlastní inteligenci.

   Vymazat
  2. Pokud se mílím, pouč mne v čem.
   xxxxxxxxxxxxxx
   Je perfektně zmapovaná evoluce koně, kdy jsou známy jednotlivé „články“ evoluce včetně postupných změn anatomie.
   Něco si o tom přečtěte, než začnete tvrdit nesmysly.

   Vymazat
  3. Tento komentář byl odstraněn autorem.

   Vymazat
  4. @15:43
   "Pokud se mílím, "

   ..já bych asi začal někde úplně od začátku...
   Země...
   Je kulatá.(?!?)

   Anebo jde zase jenom o jednu arogantní nedokazatelnou pověru náboženství vědy?

   Vymazat
 24. Pomni člověče že prach jsi a v prach se obrátís, archeologu .

  OdpovědětVymazat
 25. To není zásluha Boha,ale rozkládajících se tkání,mikrobů,larev ....atd.
  Jenže to ty černoorselnický mamonaři nikdy nepřiznají!!!!!!

  OdpovědětVymazat
 26. Pomni člověče že prach jsi a v prach se obrátís, archeologu .
  xxxxxxxxxxxxxx
  Prach nejsem, jsem člověk. A v prach se neobrátím, maximálně vylítnu komínem jako kouř.
  Kouř není také prach.
  Prach a kouř jsou dva různé pojmy, proto mají různé názvy.
  Prober, se člověče!

  OdpovědětVymazat
 27. 9,28 co jste zač, že nevíte že i tak po Vás zůstane prach, nebo co myslíte že po žehu dávají do urny. Mám jen komoušský středoškolský vzdělání a jsem praděda ale takového hňupa jsem ještě psát neviděl. Spěte sladce!

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. VOTROKU
   podívejte se do zrcadla, tam uvidíte HŇUPA PAR EXCELLENCE!
   Do urny se dává POPEL, nikoliv prach!!!
   Prach a popel jsou dva různé pojmy!!!!
   A ještě jedna věc, je rozdíl, mezi popelem z např. dřeva, a popel z žehu člověka, který se dává do urny.
   K prachu a běžnému popelu se žádná úcta neprojevuje.
   Už se konečně proberte!
   Je 21 století, lidé se už pro jiný názor neupalují, jak měla ve zvyku po dlouhá staletí katolická církev.
   Pradědku!

   Vymazat
 28. Hnidopichu, použil jsem přísloví, asi jej neznáte. Budíž Pomni člověče že popel jsi a v popelem se obrátíš. Dříve lidé uvažovaly tak, že se člověk stal součástí země, PRACHU. Zemi se úcta projevovala a normální člověk jí projevuje dál. Jste pomatený. Jsem věřící ale ne v duchu církví. Právě víra v přírodu a zákon rovnováhy. HŇUPE PAR EXELANS SUPER.

  OdpovědětVymazat
 29. Nejstarším dochovaným fragmentem Janova evangelia je Papyrus P 52 Rylandsovy knihovny v Manchesteru. Papyrus byl zakoupen roku 1920 v Egyptě, kde byl nalezen v mumii. Obsahuje část rozhovoru Ježíše s Pilátem (J 18,31-33 a J 18,37-38). Tento fragment vznikl v 1. polovině 2. století; patrně kolem roku 125 (F. F. Bruce, Adolf Deissmann). Fragment, nalezený v místě geograficky velmi vzdáleném od Malé Asie, kde pravděpodobně Janovo evangelium vzniklo, vyvrací teorie některých starších teologů (např. F. C. Baur), kteří kladli vznik Janova evangelia až na konec 2. století.Jako agnostik musím upzor it, že církev nic upravovat nemohla jedině ta prvotní sekta ve starém Římě.A vznikalo pak po smrti Pavla co napsal většinu noveho zakona spoustu dalších sekt co si to vykladali po svém třeba to Tomášovo evangelium.

  OdpovědětVymazat