Reklama

.

.

sobota 26. srpna 2017

USA nadále odpojují ruské banky od SWIFT


26. 8. 2017      zdroj
Dvě ruské banky budou odpojeny od systému SWIFT. Sankce se dotkly Ruské národní komerční banky (RNKB) a Tempbanky. Toto rozhodnutí bylo učiněno zákonným vlastníkem systému Společnost pro celosvětovou mezibankovní finanční komunikaci (SWIFT). Přístup k softwaru bude omezen 31. srpna. Pravdou je, že za zvláštní poplatek byl ruským úvěrovým organizacím navržen přechod k jinému rozhraní přístupu k SWIFT.


SWIFT díky jednotným standardům a širokému pokrytí umožňuje bankám a společnostem vyměňovat si finanční sdělení po celém světě. Pro platební styk v rámci Ruska existují i ​​jiné způsoby, ale pro mezinárodní transakce podle názoru expertů neexistuje žádná alternativa SWIFT.

Stojí za zmínku, že RNKB je páteřní bankou Krymu a používá platební systém Centrální banky RF. "Na obchodování RNKB a její zákazníky nemá vliv ukončení vztahů s firmou Finastra", uzavřel zástupce RNKB.

Tempbanka se ocitla pod sankcemi kvůli spolupráci se Sýrií a Íránem. Uvádí se, že úvěrová instituce po sejmutí sankcí z Íránu otevřela korespondenční účty pro Íránskou centrální banku a několik velkých bank v zemi. Bezprostředně po tom byl předseda představenstva Tempbanky Michail Gaglojev upozorněn organizací Sdružení proti íránskému jadernému programu (UANI) na nepřípustnost spolupráce s Íránem a Sýrií.

Připomeňme si, že v březnu hlava Centrální banky Ruska Elvira Nabiullinová při setkání s prezidentem Vladimírem Putinem konstatovala, že finanční systém Ruska je chráněn pro případ odpojení od mezibankovního systému SWIFT a mezinárodních platebních systémů. "Také jsme dopracovali svůj platební systém a pokud se něco stane, budou všechny operace v zemi ve SWIFT formátu fungovat, vytvořili jsme příslušný analog", řekla Nabiullinová.

Pro Novou republiku vybrala a přeložila PhDr. Vladimíra Grulichová

31 komentářů :

 1. SS-Zlocinci uz nevi, kudy kam!!

  OdpovědětVymazat
 2. V.V.Putin uložil ministerstvu financí, aby se připravilo na to, že Rusko bude od 1.ledna 2018 částečně přecházet v přístavech na platby v národní měně, tedy v rublech. Z toho je jasné, že druhá strana teď také začne uplatňovat nějaký faktor vyvíjející tlak na prostředí supersystému Rusko.
  Pjakin 17.8.2017

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Kdo se zbavuje zločineckého petrodolaru, bude USSA vojensky( spolu s lokaji NATO) či ekonomicky(sankce), zlikvidován.

   Vymazat
  2. https://cz.sputniknews.com/svet/201708265868149-maduro-nasledky-usa-sankce-venezuela/

   Vymazat
 3. Ksindl ussácký.

  OdpovědětVymazat
 4. Ussácký xindl se snaží zahnat Rusko do kouta a idioti z EU, tomu ještě tleskají, byť část energetických sankcí je namířeno přímo na EU.Dalšími sankcemi je vyhlášení války Ruské federaci, za pomoci evropských zdrojů.Je rok podobný roku 1939.USSA pro zachování své dosavadní životní úrovně a světové hegemonie, nutně potřebuje zisky z prodeje zbraní pro bojující spojence za americké zájmy, ruské energetické zdoje a suroviny, na úkor zlikvidování Evropy a pokoření Rusů, Anglosasy nenáviděných Slovanů.Další válku vyprovokují v Asii s KLDR, kdy vzplane celý asijský region, včetně Číny, Japonska a z jižní části i Ruska.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. 18:57 - Souhlas! Zločinecké a teroristické USA vědí, že jejich konec se po zásluze blíží a chcípnou navěky na smetišti dějin. Proto dělají všechno na svou záchranu, ale na úkor jiného, např. EU a tím i nás! Věří, že je může zachránit další svět. válka, pro co zneužívají NATO, včetně našich žoldnéřů!
   Pokud USA zcela a konečně nechcípnou nebude míru na světě!!!

   Vymazat
  2. 19.48-USSA jde nyní o všechno, ve světě řádí, jak nikdy a hned tak nechcípnou, dle ussáckých stratégů, při napadení Ruska atomovými zbraněmi a opačně, se totiž podle vypracovaných modelů domnívají, že risk by mohl přinést vítězství a zlikvidování Evropy a Ruska s tím, že 1/3 USSA by zásahy ruskými raketami nebylo zasaženo a tím i část ussácké verbeže, přežilo pro naplnění plánů NWO.

   Vymazat
  3. NATO je vojenská teroristická organizace, jejíž členové, plní globální zájmy pouze americké "demokracie", šířením pravdy, lásky, ohněm a mečem s potoky krve!

   Vymazat
  4. Zločinecké NATO!26. srpna 2017 22:38

   21:16:
   • www.novarepublika.cz/2017/06/vznik-cinnost-cile-nase-pusobeni-v-nato.html
   NATO je nebezpečný, válkychtivý, mezinárodní útočný vojenský pakt! Mocenský imperialistický nástroj a skanzen studené války! Ohrožuje světový mír a bezpečnost mnoha mírumilovných států!
   Role NATO se již dávno změnila na provokativně-taktickou alianci, která připravuje půdu a situaci na pochybnou, sebezničující realizaci plánů amerických jestřábů, představitelů NWO apod., na napadení a vedení války s Ruskem.
   Vyslání vojáků AČR do pobaltské mise NATO je v rozporu Ústavou ČR, se zájmy ČR a nás občanů! Také s Chartou OSN a Severoatlantickou smlouvou.

   Vymazat
  5. 22.38-česká soldateska v čele s ministrem herectví a války, nakupuje z našich daní americké zbraně a brzy bude ČR platit do této zločinecké organizace 2% HDP.Pokud si lid navolí stále stejné ksichty, tak Drang nach Osten za NATO a zájmy USA, jsou jisté!NATO mělo zaniknout spolu s Varšavskou smlouvou, takhle slouží pouze k teroru a hlavně k budoucímu napadení Ruské federace, za pomoci evropských zdrojů!

   Vymazat
 5. Mister Putyn and Russian peoples, fzdejte se, nyc se vam nestane!!!Doprofolně odefzdejte faši zem do nashich handyś.Blonde Yankee Trump, Neocons, Soroš-Antifa, Pentagon, CIA, US Army, NATO, war minister Stroupnicky, etc...

  OdpovědětVymazat
 6. Bankovní operace by měly být od politiky úplně odloučeny, mimo převodů peněz pocházejících prokazatelně z kriminálních činů mezinárodně doložitelných zločinců, což je také někdy problém!
  V žádném případě není možné bankovní sektor využívat k různým druhům politického a mocenského nátlaku.
  Peníze jsou "krví" ekonomiky a pokud dojde k "odkrvení", globální pacient může být postižen "mrtvicí" a to pak může zasáhnout všechny i bez zjevné příčiny!

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. USA jde o všechno, záleží na tom, kam až se Putin a Rusko nechají těmi ussáckými darebáky s evropskými přisluhovači, zahnat!Evropa, potažmo EU je připravena na odpis, jako oběť amerických globalních zájmů.America first, Trump to řekl zcela jasně, Neocons a globalisti ho mají v hrsti.podepíše všechno, co mu podstrčí, útok na KLDR i na Rusko.Ussáčtí generálové se chvástají, že jsou schopni vést válku za americké zájmy, na dvou frontách!!!

   Vymazat
  2. Ad peleska 1: Podle mého soudu, jste naprosto mimo! Politiku vůbec nejde oddělit od bank. Právě banky jsou ty, které politiku určují!

   Vymazat
  3. To je právě ta chyba,protože banka by měla především sloužit svým zákazníkům, přitom generovat přiměřený zisk a nikoliv "dělat" politiku.To je idea, ale praxe je bohužel jiná. Špatně jsem se asi vyjádřil.

   Vymazat
 7. Sionacistický usácký lidský odpad.

  OdpovědětVymazat
 8. Být v Rusku místo V.V Putina Boris Jelcin, tak ruské zdroje za pár babek, těží převážně americké těžařské společnosti.Při tomto drancování ruských komodit by dbali na to, aby byl Jelcin stále pod parou a ruská vláda podepsala vše, co by oni chtěli.To by byl pro USA ráj na zemi.Jejich drancovací plány utnul právě nástup V.V Putina.Kdyby USA nevyprovokovaly za nuzných 5 miliard babek svůj majdan, Krym by by patřil dodnes Ukrajině.Pokud by V.V.Putin Krym neobsadil, měl by na dosah největší americkou základnu s raketami v Evropě.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Jelcin sám Putina tvrdě prosazoval jako svého nejvhodnějšího nástupce. Proto ho sám putin nikdy nijak nekritizoval.
   Tak a co teď s tím, idiote?

   Vymazat
  2. to 1:03
   To jsi měl jako živý sen ?

   Vymazat
  3. 1:03 A jste opravdu přesvědčen o tom, že to byl skutečně Jelcin !
   Pjakin 17.5.2017 :
   "A Jelcin? Za něho mohl dvojník nastoupit raz dva. Muchin v tomto ohledu provedl zajímavý výzkum. A je tu i taková historka. Osobní Jelcinův fotograf se pokusil prodat fotky a videomateriály, které udělal, když ho všude doprovázel. No a oni mu to zakázali. A tak se je pokusil prodat jinak. Je to přímo špionážní příběh. Dal ty materiály jakoby do jednoho auta jako návnadu pro tajné služby, a zatím je chtěl převézt v jiném. Byla tam velice zajímavá honička. Nevyšlo mu to. A jaké to mělo zajímavé pokračování? Přivezli tu dodávku s těmi materiály a originály zničili v přítomnosti generální prokuratury, ministerstva vnitra, FSB a armády, aby se všichni jejich šéfové na vlastní oči přesvědčili, že ty materiály jsou skutečně zničeny a to svědčí pouze o jednom, že to už nebyl Jelcin, ten který zemřel. Jelcin tu nebyl už od roku 1996, jinak by nemohlo dojít k takovému klanově-korporativnímu spiknutí založenému na Jelcinově kultu. "

   Vymazat
 9. Klika putleroffskej vorů je ta nejodpornější co kdy v Kremlu řádila! - http://iks2010.info/

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Přesnější link - http://iks2010.info/?p=121897

   Vymazat
  2. Ty máš tu smůlu, že i jako idiot umřeš, mongoloidní potrate.

   Vymazat
 10. To by musel být kretén, jako pár zde diskutující, aby se stále vymlouval na to co bylo více jak před čtvrt stoletím. Je potřeba diskutovat o tom co se děje teď a připravit se na volby. Stále nevím, které alternativě dát hlas a přemlouvat známé aby tak učinily také a proč. Pokud ta alternativa dostane 10-15% tak s kým se spojí aby lalespon prosadila zákon o referendu? PRADĚDA.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Volbe Babiše, zlikviduje tradiční profláknuté strany (to potřebujeme všichni), on sám je orientovaný na ČR a tady také odvádí daně,pokud bude zvolen dá věci do pořádku pro všechny ponikatele a zlikviduje podnikavce co nechtějí platit daně.No a za 4 roky se uvidí co prospěšného udělal a pak se rozhodneme co s ním uděláme, zvolíme znovu nebo vyměníme.Rozhodně nemůžeme prohloupit.Od starých stávajících stran nemůžete čekat nic dobrého, to jste se už určitě přesvědčil.

   Vymazat
  2. 9:17 Za 4 roky už volby nebudou bude jen totalitní multikulturní makrelystán. Tak volte babiše ať jste v něm co nejdřív.

   Vymazat
  3. 9:17 Kolik vám hrabiš platí za tyhle rady k volbám? Opravdu si myslíte, že vám tady na tyhle slaboduché argumenty, že dá všechno do pořádku, skočí? Projděte si dostupné informace o hrabišovi a nemusíte čekat 4 roky, abyste se dozvěděl, co je zač. Je to, s ohledem na zájmy ČR stejný zmetek, jako ostatní ODS, ČSSD, Topka, KDU_ČSL. Proč se např. nepřihlásil k volebnímu slibu vlády prosadit obecné referendum? Neměl čas, jak čerpal, že :-)). Otázka není, koho volit, odpově´d je jasná - SPD n. KSČM, protože ti nás neprodají. Problém je, aby měli přes 50% a měli zákonodárný mandát.
   P.S. na 4 leté hrabišovo "testovací období" zapomeňte. Všímaví o něm vědí dost už teď - viz např. 12:26

   Vymazat
 11. a je to dobře protože zkurvenej ničím nepodloženej dolar by táhl ruské banky jen do sraček rubl má pod sebou zlato dolar leží jen na hnoji !!!!!

  OdpovědětVymazat