Reklama

.

.

středa 9. srpna 2017

USA stále zvyšují svou vojenskou přítomnost v Sýrii / US Keep Increasing Its Military Presence in Syria


Mehmet Ersoy
9. 8. 2017
Zprávy o násilných střetnutích a dělostřeleckých útocích v Rakka obklíčené kurdskou syrskou demokratickou frontou přicházejí denně. Podle Al Jazeera, LINK mezi 6. červnem a 30. červencem bylo město terčem koaličních útoků 1215 krát, zatímco od ledna a poloviny června bylo provedeno 1300 útoků. Aktivita USA v Sýrii roste nejen ve vzduchu, ale i na zemi. Včera korespondentka společnosti BuzzFeed Borzou Daragahi zveřejnila na svém Twitteru důkazy o přítomnosti amerických obrněných vozidel, která se stále častěji objevují v severní Sýrii.Foto od Borzou Daragahi

Navíc, ve svém článku v BuzzFeedu, Daragahi porovnává zásah Donalda Trumpa do syrského konfliktu ve srovnání s účinkováním Baracka Obamy.

S bývalým prezidentem v úřadu americká armáda poskytovala hlavně zpravodajskou podporu, která pomáhala kurdským jednotkám na místě. Pentagon nyní zahájil rozsáhlou činnost rozmnožující zvláštní operační síly, dělostřelectvo, letectvo a vojenskou flotilu.

Kromě toho se v Sýrii objevil Alan Dwyer, specialista USAID na pomoc při katastrofách. Setkal se s místními úředníky a zástupci některých humanitárních organizací v městečku Ain al-Issa na sever od Rakky, což dokazuje, že USA mají s těmito územími svůj plán po porážce ISIS.

Donald Trump a jeho vojenští poradci se rozhodli přesunout zahraniční politiku země směrem k Sýrii. Zatímco Obama směřoval k vyloučení prezidenta Bašara al-Assadu a aktivně podpořil radikální opoziční skupiny, zdá se, že současný americký prezident vsadil na Kurdy a hodlá vytvořit autonomní region loajální Washingtonu bez souhlasu Damašku. To je důvod, proč americká přítomnost narůstá každým dnem.

Dnes však můžeme jen hádat, kam takové akce směrem k suverénnímu státu povedou. Je zcela pravděpodobné, že vyvolají další fázi krvavého konfliktu, místo aby pomohly hledat způsoby řešení tohoto problému.

US Keep Increasing Its Military Presence in Syria

News of violent clashes and artillery strikes in Raqqa sieged by the Kurdish-led Syrian Democratic Front come daily. According to Al Jazeera, LINK between June 6 and July 30 the city was targeted by coalition jets 1,215 times while 1,300 strikes were carried out since January and mid-June.

The U.S. activity in Syria is growing not only in the air but also on the ground. Yesterday, BuzzFeed correspondent Borzou Daragahi published on his Twitter footages of American armored vehicles more and more often seen in northern Syria.

Moreover, in his article at BuzzFeed, Daragahi notes how large Donald Trump’s interference in the Syrian conflict is compared to the one of Barack Obama’s administration.

With the previous president in office, the U.S. military provided mainly intelligence support aiding Kurdish troops on the ground. Now, the Pentagon started full-scale activity deploying special operation forces, artillery, aviation and fleet.

Besides, Alan Dwyer, a USAID disaster relief specialist, was spotted in Syria. He met with local officials and the representatives of some humanitarian organizations in Ain al-Issa town to the north of Raqqa, which proves the U.S. has a plan what to do with these territories after ISIS is defeated.

Donald Trump and his military advisers decided to shift the country’s foreign policy towards Syria. While Obama aimed at ousting president Bashar Al-Assad and actively supported the opposition radical groups, the current U.S. president seems to have bet on the Kurds and intends to create a autonomous region loyal to Washington with no Damascus consent. That is why the American presence keeps groing every day.

Today though, one can only guess what such actions towards a sovereign state will lead to. It’s quite possible that they will provoke another stage of the bloody conflict instead of helping to seek the ways for solving it.

Nové republice zasláno autorem

13 komentářů :

 1. Vrchní velitel US ARMY válčit nechce ale armáda ho jaksi neposlouchá. Je to paralíza, pravá ruka neví co dělá levá a perou se mezi sebou. AMERIKA FRÍST. Rozhodnout musí znalec antických říši a Trampovo nástupce Honolulu. Radit mu bude Horni Dolni.

  OdpovědětVymazat
 2. Amerika potřebuje vysát i syrskou ropu, protože ta jejich z břidlic je příliš drahá a od Evropy příliš daleko. I syrská ropa se dá v tureckých přístavech jednoduše transformovat na americkou, rozhodovat bude majitel tankeru a nákladu.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. USSA již má a bude mít odbyt své břidlicové ropy v Evropě.Bude nám vnucen veškerý její dovoz, Brůsel nebude moc ani pípnout.USSA EU poslouchá jako švýcary, časem přijde EU k rozumu a dobrovolně se vzdá všeho, co je cítit Ruskem.Makrelka bude na podzim zvolena již po čtvrté, tak ty smlouvy na dodávky mohla hned zaštítit, emigranti, miláčkové a vrazi, ji jistě ve volbách podpoří!

   Vymazat
  2. USA také rozvrací Venezuelu, uvalily na ní první sankce.Po humanitárním bombardování bude venezuelská ropa proudit zdarma do USA a možná i dovážet za drahý petrodolar do EU!

   Vymazat
  3. A co teprve Rusko! Musíme si uvědomit že je zemí s relativně řídkou hustotou osídlení. Jeho půda je úrodnější, než jakákoliv jiná. Nabízí ty nejpříhodnější podmínky pro pěstování všech druhů obilovin, ovoce a rostlin. Rusko má ohromné pastviny a téměř nevyčerpatelné lesy. Má ty nejbohatší naleziště zlata, stříbra, platiny, železné rudy, mědi, niklu, manganu a všech ostatních kovů, nemluvě o ropě a zemním plynu. Nebýt židokomunistického systému jehož je putlerismus smutným dědicem, tak se ruská populace mohla již dlouho těšit z té nejvyšší životní úrovně na světě. Není to nedostatek přírodních zdrojů, co tlačí Rusko k dobyvačné expanzi. Od doby invaze Mongolů lidstvo nečelilo tak odhodlané a naprosté aspiraci na neomezenou světovou nadvládu. V každé zemi putlerští emisaři a páté kolony fanaticky, leč marně, pracují na připojení k "ruskému světu".

   Vymazat
  4. Re:9:57 Inu,byly,jsou a budou velke zeme,mensi a male.Kazda jedna velka,podotykam kazda, ma i v tech mensich sve zajmy.Tak to vzdy bylo je a bude a na to vezmete jed.Jest otazkou,co je pro danou zemi vyhodnejsi z vice uhlu pohledu.

   Vymazat
  5. 9:57 ty jsi ale vůl. Znáš tu jak se ptala vnučka babičky, jací byli komunisti jestli červení nebo rudí. Babička odpoví zlatí děvenko, zlatí. Vzhledem k tomu, že předpokládám stupidní reakci, upozorňuji že nejsem komunista a ani jsem nikdy nebyl demente.

   Vymazat
 3. DAEŠ je odepsaný tak jsi našly Kurdy chtěj tu ropu za každou cenu.

  OdpovědětVymazat
 4. Prasiva podelana Amerika se sere vsude.Doufam ze jednou chcipne jako prasivej pes.

  OdpovědětVymazat
 5. Celý svět ví,co je USA ZA ZMRDY.A mlčí nebo jim leze do rekta,jako my!Je jenom málo zemí,které se brání,jako právě Venezuela,Kuba,Rusko,Čína,KLDR.Ovšem,jaké odvety se dočkají?Amerika potřebuje válku,jelikož jsou na huntě jak finančně,psychicky,ale hlavně inteligenčně.Jejich IQ rapidně klesá a je to vidět na jejich jednání.Doufám,že je někdo v jejich hegemonu zastaví.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Přesně - jen nechápu proč jim všichni lezou do zadku. Stejně jako ten jejich 2x zdopingovanej sprinter co je mistr světa na 100m. Ten atl. federaci nevadí . Rusové co nikdy nedopovali nesměli na olympiadu

   Vymazat
  2. Proč jím lezou do zadku? Je to tím, že v člověku je od přírod a i v logice dáno vše pokud možno z co nejmenší námahou /lenost/. Takže pokud Vás nebude něco vázat, tak půjdete tam kde Vám bude nejlíp. Protože parazitují na celém světě, je tam nejlíp. Pak se stane, že "KDO CHCE S VLKY ŽÍT MUSÍ S NIMI VÍT" a pohltí to ty co nevnímají co je to lidskost. Nevědí že MATKA PŘÍRODA VŠE ČASEM DÁ DO ROVNOVÁHY a protože pracuje v delším časovém úseku, dočkají se toho potomci. Zvrhlý parazit to nepochopí a je mu to i jedno. AMERIKA FRÍST.

   Vymazat
 6. Amerikanizmus
  Amerikanizmus má kořene v neokonzervativní ideologií USA jako světového hegemona. Podle neokonzervativců zhroucení komunizmu a socializmu dalo světu znamení, že dějiny si jako svou budoucnost vybraly „demokratický kapitalizmus“, který ovšem ve skutečnosti není ani demokratický, ani kapitalistický. Je to světový socioekonomický a politický systém, který by se dal nazvat amerikanizmem. A tento „amerikanizmus“ se nyní Washington coby svou světovou nadvládu chystá nasadit na celý svět.
  Rusko, Čína, Sýrie a Irán, které tuto nadvládu nad sebou odmítají, musí být destabilizovány a zničeny, protože americkému „amerikanizmu“ prostě stojí v cestě. Býv. prez. USA Obama to výstižně nazval "zkroucení rukou".
  USA svojí politikou destabilizují světový mír. Americká demokracie je podvod, který slouží komukoliv a kdekoliv.
  USA je nejškodlivější stát na Zemi, který nelegálně bombarduje a zabíjí civilisty v několika zemích současně, tajně vyzbrojuje teroristy na Středním východě a podvratně zasahuje do voleb v zemích po celém světě. Poučuje ostatní suverenní státy o čestnosti, čímž se vysmívá mezinárodnímu právu a pravidlům obchodu.
  • http://aeronet.cz/news/video-statni-senator-z-virginie-natvrdo-odhalil-jakou-moc-drzi-nad-kongresem-deep-state-oligarchove-george-soros-a-zbrojari-trump-je-ztracen-tandemove-rizeni-svazkove-moci-v-usa-a-jeho-kopie/

  Americké základny
  Podle oficiálních informací poskytnutých ministerstvem obrany (MO) a jeho centrem Defense Manpower Data Center (DMDC), stále působí asi 40.000 amerických vojáků na 179 amerických základnách v Německu, více než 50.000 vojáků na 109 amerických základnách v Japonsku a desítky tisíc vojáků funguje na stovkách základen po celé Evropě i v Jižní Koreji!
  Na základě informací nejnovější zprávy od Base Structure Report (BSR), mají Spojené státy základny v nejméně 150 zemích a vojáky prakticky po celém světě. Podle posledního zveřejněného počtu, americká armáda v současné době obsazuje 686 základen v padesáti amerických státech a ve Washingtonu, DC. K tomu je mnoho známých amerických základen v Kosovu, Kuvajtu a Kataru. Součet Pentagonu však nezahrnuje tajné americké základny v Izraeli a Saúdské Arábii!

  OdpovědětVymazat