Reklama

.

.

středa 16. srpna 2017

Ve skladech syrských teroristů byly nalezeny otravné látky z USA a Velké Británie

16. 8. 2017      zdroj
Ve skladech zbraní, které byly během ústupu opuštěny teroristy, byly nalezeny otravné látky, dodané do Sýrie z USA a Velké Británie. Uvedl to náměstek ministra zahraničí arabské republiky Faisal Miklad, píše agentura Interfax. Podle jeho slov byly nalezeny ruční granáty a střely do granátometů, naplněné dráždivými otravnými látkami CS a CN.

"Nalezené chemické náboje ... byly vyrobeny společností Federal Laboratories na území USA... A otravné prostředky byly vyrobeny společnostmi Chemring Defence UK (Velká Británie) a NonLethal Technologies (USA)", řekl Miklad.

Upřesnil, že munice byla nalezena ve skladech teroristů v Aleppu a v osvobozených oblastech východního předměstí Damašku.

Diplomat také připomněl, že používání otravných látek jako bojových válečných prostředků je zakázáno podle článku 5 Úmluvy o chemických zbraních.

"Tak můžeme s jistotou tvrdit, že USA, Velká Británie a jejich spojenci v regionu, v rozporu s Úmluvou o zákazu chemických zbraní, poskytují všemožnou podporu teroristickým organizacím, které působí na území Sýrie. Dodávají teroristům nejen konvenční zbraně, ale i zakázané otravné prostředky", prohlásil Miklad.

Pro Novou republiku vybrala a přeložila PhDr. Vladimíra Grulichová

28 komentářů :

 1. Co chtít po těch šmejdech vše je jasné ví se kdo je stvořil a proč to udělal.

  OdpovědětVymazat
 2. Látka typu CS je obyčejný slzný plyn. Nic moc jedovatého používá to i policie k rozhánění demonstrací.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Tvůj argument je idiotský...

   Vymazat
  2. Prosím přečtete si článek ještě jednou, pokud bude takováto látka použita k vedení bojové činnosti, bude v souladu s Úmluvou o zákazu chemických zbraní považována za chemickou zbraň! Její použití k rozhánění demonstrací má v Úmluvě výjimku. J

   Vymazat
  3. Re (08:10):
   A i kdyby tam ty patrony byly dodány i jen jako tzv. "policejní či výcvikové", musí být jejich šíření pod kontrolou OPCW!! Jinak tím producenti a jejich státní orgány hrubě porušují Úmluvu.
   Budou proti nim vyhlášeny sankce? :-)
   Snadná odpověď!, viďte?

   Vymazat
  4. Vám opravdu připadá CS, vyvinutý našimi západními spojenci zřejmě coby ochutnávka svobody a demokracie, jako něco "obyčejného", snad běžně používaného stejně jako voda z kohoutku? Budiž, na důkaz si dejte i za mě pár šluků.
   Každopádně dle Smlouvy o chemických zbraních z roku 1993, je použití CS, stejně jako ostatních chemických zbraní, ve válečných konfliktech zakázáno.
   Těžko uvěřit tomu, že by je tam teroristům dodávali naši západní demokratičtí spojenci a dokonce ti nejzápadnější, nejdemokratičtější a nejmírumilovnější. To bude určitě zase nějaká Putinova lest s falešným potiskem. Stejně jako ten švindl s údajnými mj. i českými zbraněmi nalezenými v opuštěných doupětech teroristů.

   Vymazat
 3. Látka CN je totéž, jen poněkud zastaralá varianta slzáku. jogín

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Základem směsi CN je chlor-acetofenon + technologické příměsi (ko-produkty syntézy) a "pyroslož" ...

   Vymazat
 4. Toz hloboké stát je státem zlocincó a tímto koncí tato epocha.........slonce v srdci....howk

  OdpovědětVymazat
 5. Slovo tělem učiněno jest...

  OdpovědětVymazat
 6. Byť obyčejný "slzák", je nebo to není chemická zbraň vyřazující z boje, kdy zasaženého je snadné likvidovat? A co má co dodávat jakékoli zbraně na území suverénního státu kterýkoli jiný stát, dokonce vzdélený tisíce kilometrů? Mimochodem, znám víc jak desítku lidí, kteří v Libyi pracovali měsíce a léta,mají tam dodnes kontakty. To, čím nás krmí mainstream je vylhané od a až do zet. Prostě, západu se Syrie nechtěla podrobit. To je to celé.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. 1:25 Ukrajina je také suverení stát a Rusku tam dodává zbraně např. Doněck a Luhaňsk. Jó chlapče příště,něco o Popelce.Máš to pomotaný

   Vymazat
  2. Re (01:25):
   Podstatou problému není to, jak silně či usedavě bojovník "pláče", ale to, že dodávkami chem. látek do Sýrie US/UK produkce kdosi(neznámý??) flagrantně porušuje Úmluvu o zákazu chem. zbraní!! Která jednoznačně zakazuje!! použití chem. látek pro účely vedení válečných operací.
   ----
   Ostatně, ani na oficiální dotaz, který Rusko učinilo v OSN a OPCW ohledně chybějících zásob otravných (ne dráždivých!) látek z lýbijských armádních zásob, nedostalo nikdy odpověď! Natož pravdivou.
   A přitom chybějící množství se pohybují v tunách!!
   Odpovědnost za to nese ten, kdo okupoval Lýbii a kdo připustil, aby se ty zdokumentované zásoby (jaksi!!) dostaly zpod jeho kontroly. A objevují se účelově (v operacích pod falešnou vlajkou) vždy tam, kde US hunům a jejich nájemním teče do bot.

   Vymazat
 7. A hlavně že Asada obviňovali z chemického útoku. Ten tvrdil, že chemické zbraně používá IS. Za každou levárnou se skrývá USA.

  OdpovědětVymazat
 8. Tyto slzáky si můžete koupit na blešáku v celé Asii. Kdy bude těch keců od proruských webů konec

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. A kdy už bude konečně konec tvůj?

   Vymazat
  2. 5:34, A kdy skončí americký fašismus který zakrývají pojmem " demokratický " ? Na každém zlu mají podíl především USA.

   Vymazat
  3. Hlupacku, v Asii jsem dlouhodobe a zadny blesak s timto zbozim neexistuje, tam si neco takoveho nikdo nedovoli prodavat....vis co? Zkus se v Thajsku poptavat po CS naplni....skoncis hned v hotelu Bangkok na takovych 15 let. Jses neuveritelny blbecek co nic nevi, nikde nebyl a jen hloupe provokuje.

   Vymazat
  4. Re (05:34):
   Uvědomujete si "medvídku plyšový", z čeho zde obviňujete USA a UK?
   I nekontrolované a nehlášené šíření jedné takové patrony z US/UK produkce je pro mezinár. organizaci OPCW závažným porušením Úmluvy o zákazu chem. zbraní. Kterou se jak USA, tak i UK zavázaly dodržovat!!
   A vy teď toto!! Už raději nepište!, pokud byste totiž měl pravdu, tak tím udáním těm vašim hezky zasolíte!!

   Vymazat
  5. 9:54, Dobře jste ho okomentoval. To jsou ti co zavírají před pravdou oči a sami si nalhávají.

   Vymazat
 9. Normálně uvažujícího člověka to snad ani nemůže překvapit. Lýbie, Irák, instalace Talibánu a IS, Euromajdan, to vše mluví za všechno o tom kdo jsou dodavatelé otravných látek do Sýrie s následnými provokacemi s tzv Sarinem v SAR a použitím raket proti letišti Syrské armády - osvoboditeli od USA podporovaným IS.

  OdpovědětVymazat
 10. Nějak mi v tom článku chybí zmíňka o tom, kde se tam ty látky vzaly, resp. kde a od koho je koupili. Kde to bylo vyrobeno není podstatné.

  OdpovědětVymazat
 11. Tak to tam určitě nechal dovézt Putin, jinak to nelze interpretovat. Vždyť hodní emeričani a britové by nebyli takových prasáren schopní. Stačilo si nechat vyletět do vzduchu dvojčata, od té doby již žádné špatnosti nejsou schopní, jsou poučeni z krizového vývoje, že?

  OdpovědětVymazat
 12. navrhuji přepravit je do mešit v GB a použít je v ulicích Londýna, jako důkaz mírumilovnosti islámu

  OdpovědětVymazat
 13. Přes Turecké a i jiné hranice donedávna projížděly desítky kamionů s "humanitární pomocí". Tyhle hračky jsou sranda proti tomu, jaké další specialitky tyhle dodávky obsahují. Obchodník neřeší důsledky svého byznysu, chce se mít dobře.
  SMRT NATO!

  OdpovědětVymazat
 14. Je to houby platné, pokud se to nebude drsně rozmazávat v OSN....

  OdpovědětVymazat