Reklama

.

.

neděle 13. srpna 2017

Venezuela obvinila Trumpa z extremismu po jeho výroku o vojenské intervenci


13. 8. 2017     zdroj
Venezuelský ministr obrany Vladimir Padrino López okomentoval slova amerického vůdce Donalda Trumpa, který připustil možnost vojenské operace USA v zemi. V sobotu 12. srpna to oznámila agentura PressTV. "Je to akt šílenství, akt nejvyššího extremismu. ... Ve Spojených státech vládne extremistická elita, a já, upřímně řečeno, nevím, co se děje, kam to svět přivede", řekl generál v pátek v rozhovoru pro státní televizi.


Padrino López dodal, že spolu s armádou a lidem země "bude v prvních řadách bránit zájmy a suverenitu naší milované Venezuely".

Prohlášení Trumpa o možném provedení vojenské operace ve Venezuele zaznělo 11. srpna. "Máme řadu možností pro vyřešení situace ve Venezuele, včetně provedení vojenské operace v této zemi", poznamenal americký prezident a dodal, že lidé v Bolívarovské republice "trpí a umírají". Přičemž Pentagon uvedl, že dosud neobdržel žádné pokyny ohledně Venezuely.

Později bylo oznámeno, že prezident Venezuely, Nicolas Maduro se pokusil telefonicky kontaktovat svého amerického kolegu, ale ten hovor odmítl. "USA podporují obyvatele Venezuely v boji proti útlaku ze strany režimu Nikolase Madury. Prezident Trump s radostí uskuteční rozhovor s venezuelským vůdcem poté, co bude obnovena demokracie v zemi", uvedla tisková služba Bíléhu domu.

Ve Venezuele jsou od dubna tohoto roku nepokoje, více než 100 lidí se stalo obětí střetů. Děje se to na pozadí konfliktů mezi Madurou a opozicí, které po volbách patří většina v parlamentu. Důvodem konfliktu je hluboká hospodářská krize v zemi, vyvolaná poklesem světových cen ropy, která je hlavním vývozním artiklem země.

Pro Novou republiku vybrala a přeložila PhDr. Vladimíra Grulichová

16 komentářů :

 1. Pýcha, arogance, agrese, nadřazenost = USA. Rádoby demokrati byli a jsou největším ohrožením bezpečí na světě. Ostatní svět by se měl spojit a začít se konečně bránit.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Raděj zavři hubu. Horoval jsi tu spolu s jinými
   blby ještě před pár měsíci pro Trumpa jako největšího mírotvorce a spasitele.

   Vymazat
  2. Pro pana Anonyma 20:44:
   Lžeš.

   Vymazat
  3. 20:44-s "Hitlleri" by byla snadnější práce vím ale vy to zvládnete i s Trumpem!

   Vymazat
  4. Ja jsem pro a fandim Trumpovi
   Horni Dolni

   Vymazat
  5. Proč to pan Prezident Trump neprovede jako kdysi Bush st. s ananasovou hlavou? Krátká rychlá invaze, Mádurp v kleci na Guantanámu a konec komoušů v Cáracasu! jak by hned jeho autorita stoupla e světě! By se různí ti ajatolázi a šikmoocí psiskosmažci ves větě začli bát o svý hnědý a žlutý prdele!

   Vymazat
  6. Vy, kteří podporujete agrese USA vůči nejrůznějším státům si laskavě srovnejte v hlavě, jak nám mnoha byla a je proti srsti "internacionální pomoc" tehdejšího SSSR v roce 1968, někteří si to srovnejte se svým pokřikem kolem Krymu atd. Tvrdím, že do vnitřních záležitostí státu, ať se tam děje co děje, nemá kdo co zasahovat, protože řešení je výhradně věcí jeho obyvatel. A k tomu Trumpovi - můžu ho podporovat proti Hillary, nemusím nijak souhlasit s jeho politikou. Nechépu, že se najdou blbci, kteří v tom vidí rozpor.

   Vymazat
  7. 11:36 Důležitý je drtit komouše, ne? A žlutý psiskosmažce! Na negry bude stačit zastavit jim přísun žrádla léků a sami vychcípaj ... ale chce to změnit vedení! Pan Trump je moc měkkej! Ať to veme do pracek Dejv Djůků! Nebo já! to by bylo panečku tóčo! To by se Kimoj srovnali vočiska a ajatolláhům vomotali fousiska vokolo volat!:)))

   Vymazat
 2. USA se nemůže změnit,ani kdyby byl prezidentem svatý.USA prezident vždy musí plnit úkoly skutečných vládců země a v podstatě i světa.Buď bude loutkou dobrovolnou nebo z donucení,ato po dobrém či po zlém nebo ještě více po zlém.Trump je ten druhý případ.
  Jinak my obyčejní lidé v obyčejných malinkých státech,můžeme jen valit bulvy na vysokou hru těch skutečně mocných,kteří si pro sebe,prostřednictvím svých loutek,porcují celý svět,zvláště pokud voní po žlutém nebo černém zlatu a podobných laskominkách.My můžeme tak akorát říkat,ano děláte to správně a poslat polní nemocnici,radši hned dvě.Přeci náš soudruh v NATO potřebuje při svém neustálém vývozu demokracie a následné těžbě tam "spících"surovin pomoc. Karel z Plzně

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. A jeste cesi muzou lest do prdele zapadu
   Horni Dolni

   Vymazat
  2. Kdyz vystrci hlavu z hajzlu a neco zasteka , je jasny ,ze to neni extremista ale fanantickej vrah, Se Strupama...

   Vymazat
 3. Za tuhle situaci ve Venezuele právě může usa a teď by jim tu ropu chtěli ukrást.

  OdpovědětVymazat
 4. Uz nemaji ani dost umirnenych a mirumilovnych teroristu na "praci' ve Venezuele...Ubejva to...Snad EU vycvici nejake..

  OdpovědětVymazat
 5. Žádné šílenství či extremismus. V USA pouze norma. Pro zbytek světa.

  OdpovědětVymazat
 6. Je třeba, aby všechny tyhle ohrožené státy zareagovaly stejně jako Vietnam, a pokud možno současně. Pak ani USA nezmůže nic. Ten nechť je mementem pro všechny.

  OdpovědětVymazat
 7. KIM: I´ll destroy America!

  TRUMP: No way, that is my job. I don´t want another Asian stealing an American job!

  OdpovědětVymazat