Reklama

.

.

čtvrtek 3. srpna 2017

VĚŘ, ALE KOMU VĚŘÍŠ, MĚŘ

3.8.2017 OstrovJaniky

Vážená rado ČESKÉ televize, 

vážený pane generální řediteli Dvořáku!

Děkuji Vám jménem všech občanů s daným úhlem pohledu za Vaše pohledně dávané zpravodajství. V dnešní ponuře veselé době je Vaše poklidná informační práce nanejvýše potřebná.


A to taková práce, a takové informace, které občana naší socialistické demokraticko-kapitalistické republiky zbytečně neznepokojuje. A neodvádí jeho myšlenkové síly od tvrdé práce pro zisk zahraničních společností. Všichni se oprávněně radujeme nad zalidňováním Evropy. A nemenší radost máme ze zisku našich bližních, neúnavně pracujících v neziskových organizacích. Jejich lidumilná činnost se jim opravdu vyplácí! Musí to být úžasně uspokojující pocit, být tak dobrosrdečný a ještě na tom skvěle vydělat. Všichni diváci s daným úhlem pohledu Vám za Vaši osvětovou činnost srdečně děkují.

Ale abych jen nechválil. Mám také malou kritickou připomínku, nad níž byste se mohli zamyslet v celém Vašem kolektivu.

Moje výtka nebo spíše dobře míněná rada, se týká snímku z roku 1965, filmu Bílá paní. Ano, v temných dobách socialistického útlaku byl tento film opravdu vtipný. Excelovalo v něm mnoho vynikajících českých herců. Dnes by se ovšem již reprízovat neměl. Je přežitkem socialistického údobí. Vždyť komu je dnes potřebná replika „Drž hubu a plav“? Dnes, kdy frau Merkel staví mosty islámským příchozím až do podřízených kolonií? Pomyslete na to, že ne všichni diváci se dívají ze správného, daného úhlu pohledu. Někteří – ano, jsou i tací – se dívají na českou televizi úkosem. Jak si asi vyloží věty typu:

„Von jen na všechno nadává. Von už je starej, von to tak nemyslí. Von neví, že voni nemůžou, i kdyby třeba chtěli.“

„Jenže dneska si už nikdo nemusí stěžovat. Jo, v minulosti, to si bylo na co stěžovat, v minulosti.“

„Na světě jsou pravdy na 20 let kriminálu!“

„Nepotřebujeme strašidla, když máme národní vejbor.“ (nebo Ministerstvo jediné pravdy)

Vážená rado, a vůbec celý kolektive! Pomyslete na to, kolik diváků se v temné minulosti učilo rusky. A je dnes zcela jistě ovlivněno putinovskou propagandou. Jak si takoví živlové vyloží tento dialog dvou mužů ve scéně, kdy předseda stojí na balkóně a mluví ke shromážděnému lidu:

- Co říká?
- Že říká pravdu.
- To není pravda.
- Ale co furt máte?
- Povídám, že to není pravda.
- Ale vždyť von to taky ví, copak von to může říct?

Náš i Váš hrdý postoj k těžce nabytému demokratismu by mohl být podlomen podloudnou činností alternativních zpráv. Dnes můžeme nahlas chválit demokracii amerického typu ve všech novinách, časopisech, knihách, rádiích a televizích, co jich jen je. A nejen chválit, ale také ji podporovat. To jsme za socialismu nemohli. Nemohli jsme ani pípnout. Zato dnes již můžeme pípat o čem chceme a jak dlouho chceme. Zatím.

Podstatná část internetového elektorátu je však těžce nahlodávána podloudnou proruskou propagandou. Z filmu „Bílá paní“ by se měl pouštět pouze užitečný vzdělávací klip, ve kterém pan Brodský v roli kastelána Pupence, učí své děti rozpoznávat v bílé stěně celé spektrum barev.

Vždyť kupříkladu i v nevinné roli soudruha faráře by si jedinci, nazírající pohledem z nesprávného úhlu, mohli představit soudruha monsignora Duku, či dokonce hrdého nositele Tentotempletonoc ceny Halíka.

Všemu nesprávnému nazírání by se dalo předejít, kdyby film „Bílá paní“ již nebyl reprízován a postupně by upadl v zapomnění. Ano, uznávám, že pan Miloš Kopecký v roli tajemníka uměl skvěle podnítit shromážděné voliče k volání „Ať žije předseda!“ Takové umění se velmi hodí. ANO, snad by ta pasáž mohla být promítána na školeních v dnešních politických stranách, ANO. Mohla by se připojit i TOP pasáž pro instruktáž mluvčích:

- Mezi sebou si můžeme přiznat i takový skutečnosti, který by lid zmátly, kdyby pronikly ven.
- Tak dost, chápu. No a co dál?
- Honzíku, ty přece dneska víš, že není důležité to, co je. Důležité je, jak to správně vidět, jak to správně zhodnotit a jak na to správně reagovat.

Vážená rado, vážený pane generální! My, dnešní voli_či se musíme s Vámi ztlemit – ehm – stmelit. A proto Vás naléhavě žádám: už nikdy film Bílá paní nevysílejte! (Stejně už jej mám stažený.) Ať se na něj propánakrále nedívá někdo, kdo se dívat daným pohledem neumí. A žádám tak jménem všech, kdo se daným pohledem dívat umí.

Váš nucený přispěvatel – poplatkář


- - -

51 komentářů :

 1. Joo, za komančů bylo natočeno povícero takových strašných věcí, které se dnes staly zlatým fondem.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. a některé jsou (opět) v trezoru :-)

   Vymazat
  2. Von nazyva zumpu plnou sracek Televizi ?/

   Vymazat
  3. Nejen "von", je nás povícero, myslím, že dnes už většina českého národa ví, že političtí aktivisté udělali za léta svého působení z ČT žumpu.

   Vymazat
 2. Film Bílá paní zbožňuji! Je vynikající a nadčasový. A při přečtení tohoto článku jsem se také opravdu pobavil.
  Myslím si, že by dnes ČT neměla vysílat ani takové filmy, jako byl např. film Jan Hus. Je přeci nebezpečné ukazovat katolickou církev v podobném nepřátelském světle.Po shlédnutí tohoto filmu by si totiž mnozí lidé mohli začít klást kupříkladu otázku, proč byl katolické církvi vlastně navrácen majetek, když nechali mistra Jana Husa, tohoto moudrého a statečného člověka, upálit. A odkaz mistra Jana Husa pro dnešní lidi vidím také jako velmi nebezpečný. Vždyť on hájil pravdu, říkal pravdu a položil za pravdu i život. My dnes přeci potřebujeme vychovávat z lidí stádo, které bude poslouchat na slovo, a nikoliv lidi chrabré, kteří budou pravdu vyhledávat a pro pravdu budou ochotní položit i život...

  Jan Smola, Havířov

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Pane Smola, mluví se stále o tresorových filmech za komunistů: Ucho, Skřivánci na niti a pár dalších. Víte kolik skvostů je dnes v tresoru? Už zřejmě nikdy neuvidíte Očenáškova Občana Bricha, Sirénu, Dny zrady, Uloupenou hranici. Proč nepustit Okres na severu? Vůbec by mi nevadilo, kdy by se po promítání tohoto seriálu plivalo na komunisty. Ale alespoň tam uvidíte herce, kteří v té době komunistům čůrali na brus. Byli i takoví herci, kteří odmítli v tomto seriálu hrát z různých důvodů a v celku se jim nic nestalo. M.R.

   Vymazat
  2. 19.31
   Na Hlavním nádraží (též Wilsonově) v nejmenovaném městě jsem zakoupil Bílou paní, Tři přání,Florenc 13.30,Lásky jedné plavovlásky, Černého Petra,Hoří, má panenko, Žert, Zločin v šantánu,Vrchní, prchni, a několik dalších dvd za cenu , nepřevyšující jedno pivo za kus.

   Vymazat
  3. Jo pánové já mám většinu těch filmů na dvd včetně husitské trilogie+Jan Roháč z Dubé

   Vymazat
  4. 22.15 To je sice hezké ale nic to nemění na tom, že ty filmy v televizi ani v kině neuvidíte. Jsou tresorové. Já mám taky všechny filmy Dny zrady...O tom je řeč.

   Vymazat
  5. 8:00 To bohužel dělá každý režim že jsou jisté věci nedovolené.

   Vymazat
 3. Jakub Janda říkal, že tu bílou paní nám tu nasadil Putin. A Hybridní ministerstvo pravdy to potvrdilo!

  OdpovědětVymazat
 4. Mistr Jan Hus
  Hledej pravdu, slyš pravdu,
  uč se pravdě, miluj pravdu,
  prav pravdu, drž pravdu,
  braň pravdy, až do smrti.

  Zle matičko, zle je
  Brusel na nás bleje.
  Hází lejno za lejnem
  lépe, když se rozejdem.

  Na obranu našej banky nie sú treba vaše tanky!
  Na to hovno, čo v nej máme, sami ľahko pozor dáme!

  OdpovědětVymazat
 5. To jedna z mnoha chyb, které minulý režim udělal, že dovolil točit takovéto filmy. A dojel na to.

  Tenhle režim už tyhle chyby neudělá.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Můžeš si točit co tě napadne, idiote.

   Vymazat
  2. 19:55
   Ale hlavně ty filmy nesmějí bejt propadáky hned,jak člověk vidí upoutávku ty režižére!!!!!!:-))(

   Vymazat
  3. Vláďo,tenhle režim "dojede" na idioty typu 19:55.

   Vymazat
  4. 20.42 taky jste zapomněl,co obvykle ještě píšete, že dnes na rozdíl od starýho režimu nikoho nevyhoděj z práce

   Vymazat
  5. 2042
   Tenhle režim je V PRDELI JAK BAŤA S DŘEVÁKAMA ty pindale z havlosenkrovny!!!!!:-))))

   Vymazat
 6. Pravdou je, že každý rádoby demokratický stát a jeho aparátčici si vykládají demokracii dle svých měřítek.
  I v tomto filmu bylo naznačeno, že lide jsou pouze ovce. Já mám raději film SVĚT PATŘÍ NÁM.
  Václav

  OdpovědětVymazat
 7. Toto je skvelý film. Stárý ale neuveriteľne pravdivý aj dnes.

  OdpovědětVymazat
 8. Tech filmů je mraky a mám je včetně pohádek v archívu. No pane 19:55 točit můžete ledačím, možná vy kabátem, protože asi na víc nemáte. Jinak by jste nám ty svoje sračky typu BEBRLY HILS promítal dokola jako ČT. ČLOVĚK.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. 20:54
   Ty seš celej Spielberg ty genitální režižére z facebooku a on-line příspěvků:-)))))

   Vymazat
  2. Omlouvám se, ale předchozí "příspěvek", na který reaguje 20:59 jsem kvůli nadávkám smazal.

   Vymazat
  3. 21:04-škoda,nestačil jsem si jej přečíst ale umím si domyslet slova těchto "típků".

   Vymazat
  4. Napsal jsem, ty debile, že aby jsi natočil cokoli hrdlo ráčí tak dnes stačí mít mobil za 2000. A za minutu to můžeš pověsit na net kde se na tvé dílo může kdokoli chce podívat. Vše zcela bez omezení, zcela svobodně. I když idioti jako Vláďa, Člověk, Dvořák a ty, se nám snažíte nakukat něco o hrozné cenzůře tohoto hrozného režimu. jděte do prdele, jste jen pro smích.

   Vymazat
  5. 23:41- idiot jsi Ty! Natočit si můžeš Ty na mobil tak akorát svůj vlastní "konec zbytečného života" a já ti jej rád "pověsím" na NET. K filmům, o kterých se mluví, potřebuješ talent a peníze blbe a málokdy se to v životě sejde, proto hodnotných filmů je pomálu!

   Vymazat
  6. Hodnotných filmů vznikají po světě stovky každý rok. Stačí nebýt hloupá ovce jako jsi ty, co jen nesvéprávně čeká na příděl před TV, a kapku aktivně je vyhledávat. To samé platí pro hudbu a jakékoli další umění.
   Ale jak jsem psal, nic pro hlupáky a nesvéprávné konzumenty.

   Vymazat
  7. 1:09- mluvíte na mne? Pokud ano, nevlastním TV. To neznamená, že dáte-li mi tipy na hodnotné filmy, že si je nevyhledám. Sám jsem zvědav na Váš vkus.

   Vymazat
 9. 21:09
  A copak jsi natočil ty žejžo???
  Suchý hadry na dně mořském a Tři prdy zakletý v lucerně????
  :-)))
  Scénář ti dodal Venca chrchel flaška?:-D

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Já si taky neříkám režižér, jako ten rudý nýmand Dvořák.

   Vymazat
  2. 21,25
   nýmand byl chrchel flaška,tvůj velikej vzor....havlohňupe!!!!!!!

   Vymazat
 10. Připojuji svůj názor na radu čt a sebranku darebáků v čt.Tito pohůnci brzy odejdou od svých koryt a proto budou hýkat až do hořkého konce.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Zatím hýkáš jen ty. Zato pěkně hlasitě a bolestně.

   Vymazat
  2. ČT zahájí vysílání emerických hodnotných a politicky správně korektních pořadů v originálním znění s titulky.Je nutné do našich slovanských hlav nalít tu správnou a pravdivou emerickou propagandu v engličtině.Zapomeňte na vlast a rodný jazyk.Tady je oddaná transatlanticko-americká Evropa a my nejsme Češi jako národ, ale Evropané, kde se časem hlouběji integrují všechny národy, hodnotově a kulturně smísí v jednu homogenníopálenou evropskou rasu.Pornojanda a ministerstvo pravdy a lásky musí chrochtat blahem.Kolik českých i zahraničních nepohodlných filmů je nyní uloženo v trezoru?Což takhle Narozen 4.července?Bude někdy odvysílán?Toto je hodně horké téma, zvláš
   tě pro ČT.

   Vymazat
  3. 23:59
   Proč by měl být odvysílán? Máš vůbec tušení, ty imbecile, kolik každičký rok vzniká filmů v Holywoodu, v Německu, Francii, Skandinávii, Indii...? To je má ČT všechny pouštět?

   A jak to myslíš s těmi "filmy uloženými v trezoru"? V jakém teroru? Kde? Ty budeš pěkný imbecil.

   Vymazat
  4. 0:11-podle stylizace psaní a "tvorby" otázek, zdá se, že Vaši "kvalitu" zdaleka nedociluje.

   Vymazat
  5. Film "Uloupené Kosovo" je od roku 2008 v trezoru ČT!

   Vymazat
  6. Film režiséra Kačora o obětech vrahů Mašínových je v trezoru!!!

   Vymazat
 11. Neklesejme na mysli, na prskajícím tajtrdlíkovi (naposled 0:11) vidíte, jak lze úspěšně působit kvalitní západní filmovou produkcí. Ten je jistě odkojen filmy ala hrdinný J.Bond, kterak přejíždí na pouzdře od violoncela rakouské hranice, kam přifrčel z tatranské sjezdovky. Prská a prská, slina jedovatá ukápne, jen ho nechte ať se bojí. Mamlas.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. 0:33
   Ne, už 28 let se nebojím ty frustráte odkojený Mrazíkem a Nemocnicí na kraji města. Přesně od té doby co vás lid kopl do prdele. Pouštím si filmy jaké chci a kdy chci.

   Bojíš se ty. Toho, že hodiny ti tikají, čas utíká, ty už za chvíli chcípneš a naděje, že se vrátí "staré zlaté časy" pomalu vyprchává. Smutný konec komunistického blbečka. Ale přesně takový jaký si zaslouží.

   Vymazat
  2. Prosím vás, a proč pořád všechny urážíte? To vám ten pan Janda neřekl, že byste se měl chovat slušně? A radši se na ty filmy nedívejte, vypadá to že na vás mají špatný vliv.

   Vymazat
  3. 1:11
   Ono jde nějak urazit komunisty, nacisty, islamisty apod?
   Ono lze nějak urazit lháře a podvodníky kteří zcela v rozporu s realitou ve své nenávisti k dnešku tvrdí, že u nás existují nějaké trezorové, cenzurované filmy?
   Ne, nelze. Vše je pro vás ještě lichotka.

   Vymazat
  4. 1:19 Trumbera jako ty opravdu nemůže nikoho urazit. Při tvém porouchaném myšlení ani nechápeš, že článek je o filmech, promítaných veřejnoprávní televizí. To je kanálem, který je zákonem povinen podávat VYVÁŽENÉ a ne jednostranné informace. Článek není o médiích, které si každý vyhledává sám, jak to chápeš ty.

   Zrovna filmy jako "Bílá paní" a "Ucho" vyvracejí i tvoje lži o minulém režimu. Vysmívají se věcem, které tehdy byly považovány za nežádoucí a nikoliv za typické, jak je to dnes podáváno. Zkuste si představit, jak by dnes někdo natočil "Ucho" s použitím odposlechů třeba Nečase, Nagyové a Babiše. Vážně si myslíš, že by v dnešní "svobodě" takovou kritiku fízlování někdo financoval, natočil a ČT to odvysílala? No vidíš, a v minulé "nesvobodě" to šlo. Stejně jako natočit kritiku "uvědomělých" hlupáků v Bílé paní. Mezi takové směšně "uvědomělé" dnes patříš i ty a ještě s tím chodíš na veřejnost.

   Vymazat
 12. Tak takhle dopadne diskuze, když někdo trolovi odpoví.
  Taky se na tom trochu podílí už sám zesměšňovací styl (i když spravedlivě) úvodního článku.
  Podobných článků provokujících k podobným "diskuzím" by zde nemělo přibývat, ale naopak. Děda.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Hele dědo, ty jsi tady taky trolil jak o život tak před 4 lety, že do nejpozději do roka gosudar Putin vypustí Dvouhlavého zlatého orla a definitivně tak položí dolar. Zaručená zpráva to byla.
   Nepřipadáš si dnes jako idiot?

   Vymazat
  2. 1:43 Mýlit se je lidské, nepřipadám. Mýlil jsem se jen v termínu. Jinak příprava něčeho zlatého co zastoupí dolar (a je vidět že nejde o maličkost, jde o válku) pokračuje docela dobře. Holt, musíte být trpělivý, vydržte, dočkáte se a budete spokojen. S termíny už budu opatrnější.

   Sledujte například osud Nord Stream 2.
   Pokud ho spustí, začne být rubl podložen eurem? Nebo spíš euro rublem? A pak už je krůček ke zlatu pod orlem.
   Děda.

   Vymazat
  3. 1,43
   Hele ty havlomamrde,kolik mají ZLATA USSÁCKÝ OKUPANTI VE FORT KNOXU????!!!!
   No pochlub,ty havloblbe z vyžilý kurvy a syfilitickýho fotra?!!!!:-DDDDD

   Vymazat
  4. Trošku se, jaqko autor toho úvodního článku, obhájím. Zcela seriózně jsem napsal Radě ČT - neuznali za vhodné ani odpovědět. Napsal jsem panu Zaorálkovi o jeho předvolebních slibech a dnešních povolebních krocích - totéž - žádná odpověď. Z prezidentské kanceláře na mou stížnost na úroveň zpravodajství ČT, mě odkázali na Radu ČT. Takže co? Nemám jinou možnost, než se pokusit o satiru - a tu jsem využil. (úroveň diskuse neovlivní článek, ale rozumová vyspělost diskutujících..) Hezký den.

   Vymazat
  5. Navrhuji problém s filmem Bílá paní vyřešit jednou provždy jeho přetočením, tj. opakovaným vytvořením s herci, kteří garantují nepochybnou oddanost kapitalistickému zřízení, NATO a EU. Vhodným budou herci jako Töpfer, Trojan, Žilková, Nový, Fischerová a další. Nerad bych na někoho zapomněl a u NBU ho poškodil. Pro bílou paní navrhuji vybrat sexuálně atraktivní Šiklovou nebo Šustrovou. Devianti budou mít hody. Cena thálie, tedy ty herce ne devianty, je nemine. V televizi budou za svůj umělecký výkon půl roku každý den.

   Vymazat
  6. "Problém s filmem Bílá paní" existuje jen ve tvojí jinak duté palici.

   Vymazat
  7. 7:32 Beru, OK, díky, Děda.

   Vymazat