Reklama

úterý 29. srpna 2017

Vojaci Bulharska, členskej krajiny NATO odmietli strieľať na “ruské cieľe”


29. 8. 2017      HlavneSpravy
Aká neistá je situácia v Aliancii NATO, ukazuje najnovšie cvičenie s názvom “Noble Jump”, ktorého sa zúčastnilo Albánsko, Bulharsko, Veľká Británia, Grécko, Španielsko, Lotyšsko, Holandsko, Nórsko, Poľsko, Rumunsko a USA. Počas nácviku strelieb bulharskí vojaci a ich nadriadení odmietali strieľať na ciele, ktoré boli pomaľované ruskými insígniami. Po starostlivom preskúmaní cieľov, bulharskí dôstojníci dospeli k záveru, že ciele sú označené tkaninou vo farbách ruskej vlajky a nariadili svojim vojakom, aby nestrieľali.


Napriek tomu, že Bulharsko je členom NATO, odmietlo v roku 2014 inštalovať na svojom území americký systém THAAD pretože tento systém je namierený proti Rusku.

O rok neskôr, v roku 2015, sa Bulharsko odmietlo pripojiť k námornej skupine Čierne more, ktorá mala pozostávať z Turecka, Bulharska, Ukrajiny a Rumunska, a jej úlohou malo byť “zdržiavanie” Ruska. Skupina sa nikdy nesformovala, pretože Turecko zmenilo svoje smerovanie a momentálne upevňuje svoje geopolitické spojenectvo s Ruskom.

Bulharskí analytici tvrdia, že iba absolútny blázon by mohol súhlasiť s hosťovaním amerických rakiet na svojej pôde. Konkrétne počas konfliktu medzi USA a Ruskom, Moskva najskôr eliminuje americké zbrojné systémy, ktoré sú rozmiestnené v Európe, čím sa tieto krajiny stanú hlavným cieľom ruského taktického nukleárneho úderu. Zdá sa, že Rumunom to zatiaľ nikto nepovedal.

NATO sa na prvý pohľad javí ako tiger, avšak iba papierový. Napriek tomu, že USA na cvičiskách predvádzajú show, v skutočnom konflikte aspoň polovica európskych členských krajín NATO by odmietla americké rozkazy a nezúčastňovala sa konfliktu s Ruskom. Američania si to plne uvedomujú, čo je pravdepodobne dôvod, prečo dosiaľ nezačali vojnu s Ruskom.

41 komentářů :

 1. No ty Bulhaři by nás snad zradili. na Krymu zůstalo 12000 ukrajinských vojáků a teď tohle. My nezradíme. Vydra na koni včele našich vojsk, za ním Stropnický, Pražský výběr bude hrát marše, Štěpánová a Langšádová samaritánky, na Rusa!

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. A honíš si u těch svých přiblblých představ?

   Smazat
  2. 15.23 Nebojte se. Vás si přeci nikdo nehoní, ani honit nebude... Možná Putna, nebo Stropničtí...

   Smazat
  3. 15:21 Docela jste mě pobavil. Díky.

   Smazat
 2. Mám dojem, že kromě části vojáků Polska, by proti Rusku, z bývalých socialistických států, šel málokdo. Nevím, zda si to Amíci uvědomují.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Muj deda za 2. svetove bojoval proti cele EU sebrance. Byli tam i Cesi i Madari i Rumuni... Nejen Nemci. Ted bude to stejne - proti nam pujdou zase vsechni. Pokud nejste pravdolaskar, mozna utecete z CR, aby vas nepovolali, ale pravdolaskari pujdou v prvni lajne.

   Domnivam se, ze valka probehne rychlej a technicteji. Je mozne, ze ani nebude tolik bolet, jako 2. svetova.

   Rus.

   Smazat
  2. Možná by vznikly i Nové legie... bojující proti Němcům, USAkům, jejich přisluhovačům a zrádcům Českého národa... Proto nás zrušením bezplatného vojenského výcviku v rámci povinné základní dvouleté vojenské služby ODZBROJILI.

   Smazat
  3. Pravdoláskaři jako bojové jednotky? Kdyby taková tlupa přiteplených šampónků a mámánků vystartovala proti ruské armádě, vítězství by bylo jejich! Rusové by se smíchy po.rali!

   Smazat
  4. V případě konfliktu s Ruskem budou muset, nás záložáky, mobilizovat. To se budou Stropničtí a další divit, kam a po kom budeme střílet. Už se těším. P.S. No budeme střílet po nepříteli.

   Smazat
 3. Kurva soudruzi, tak se konečně domluvte. Už se v těch vlastních blábolech sami ztrácíte. Jednou je NATO "papírový tygr", podruhé je zase hroooozně nebezpečné, neustále obkličuje Rusko a plánuje jeho napadení. Jak se to zrovna hodí.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Co se vám nepodařilo pochopit na prostém sdělení, že Bulharští vojáci odmítli střílet na terče představující Ruské cíle, případně na vyjádřeních v diskusi, že dotyční by proti Rusku taktéž nešli?

   Smazat
 4. Zřejmě čím dál na západ, tím rychlejší ztráta paměti. A naopak. Stydím se za nás. A.Š.

  OdpovědětSmazat
 5. Já bych proti Rusům nešel určitě. Jenomže mně se to snadno řekne, už dávno mám tu příjemnější část života za sebou a na manipulace jakéhokoliv druhu jsem totálně citlivý.

  OdpovědětSmazat
 6. Pindosi si neuvědomují nic, jelikož je to banda cocotů, kteří se povyšují nad ostatními lidmi. Zatím jsou blbí jak putštok a ze své "zdravé" stravy navíc tlustí jako hovada.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. No já si myslím , že si to yenkyové uvědomují až moc dobře, jinak už by ty přisluhovačské žoldáky dávno nahnali na jatka.

   Smazat
 7. Co připustí čeští důstojníci? Jsou v Pobaltských státech a možná se budou muset rozhodnout na koho střílet.

  OdpovědětSmazat
 8. No já vím, na kterou stranu střílet. Ani mi u toho nikdo nemusí radit.

  OdpovědětSmazat
 9. Proti Rusům ? NIKDY !!!

  OdpovědětSmazat
 10. Ja budu bránit Srbsko nebo Rusko . Tyto státy vedly vždy obrannou válku . ZSSR obsadilo východní evropu aby se jim západ netlačil k hranicím . Akurát Gorby to nepochopil . Dnes víme od kud vane vítr .

  OdpovědětSmazat
 11. Rusové pomohly Bulharum proti Turecké okupaci .

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Ještě kdyby ti tak pomohlY s češtinou.

   Smazat
  2. Jsi v jazykovém kurzu ty nádivo?

   Smazat
 12. Teď vám ještě přidaj prachy a už tady s Tebou nevydržíme učiteli.

  OdpovědětSmazat
 13. Teda - tak blbý bláboly, jako jsou takzvané diskuze, se hned tak nikde nenajdou. Pořád si kladu otázku - proč jenom ti stejní lidi píšou všude ty stejně blbé sračky a bláboly? Co je to diskuze- dřepět u internetu, číst stále blbější a blbější články, a psát k nim čím dál tím víc magorské diskuzní příspěvky. Myslíte si snad, že tyhle sračky nějaký politik někdy čte? Ti,co píšou ty články, mají určitě z diskuzí švandu, protože něco tak blbého - zlaté časy, kdy ještě všechno stálo jenom za hovno, lidi přišli domů z práce a dělali něco užitečného. Důchodci chodili na procházky, pečovali o zahrádky, o vnoučata - dnes jsou všichni duševně nemocní, dřepí celé dny u počítače, čtou všechny ty - čím dál blbější - sračky, sami píšou čím dál blbější sračky, a tak jim plyne život, který už si nedokážou představit bez počítače.Možná i bez peněz by se dokázali obejít, ale bez počítače už ne. Stydím se za dnešní lidi -mladí chodí potetovaní jak afričtí domorodci, z uší nevyndají dráty jak je den dlouhej, mluví sprostě, čvachtají pitomosti, zajímá je jen bordel a "pařba" - jinak nic, a jejich dědci - všichni bývalí soudruzi - dřepí u počítačů a myslí si, že tím jdou s dobou. Nikdy jsem si nemyslel, že moji starší spoluobčané budou jednou takhle ubozí. To,co tady je za bordel, to všechno si sami vyzvonili, to, co se tady předvádí jako politika, je absolutní vrchol hnusu, všechna media jsou taky vrchol hnusu - všichni to dobře vidíme, a nikdo to nezmění, jen zase převrat. Co k tomu ještě lze blábolit na diskuzích, aby to mělo smysl?

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Tož ... tvůj blábol je nejdelší tak na to blábolení kašli a jdi do toho ... go go go goooooooooooo. Co ti je po tom, kdo co píše na netu? Kde bereš právo lidi za jejich příspěvky hanit? V pražský bažině? Asi socdemák, nebo něco takového podivného, co bojuje za demokracii a svobodu slova zakládáním CTHH a ještě si myslí, blb, že ho za to lidi budou volit; někdo, pro koho spočívají evropské hodnoty v zadku homosexuálního prostituta. Voli ano, voliči vás a podobnou chátru pošlou do hajzlu, kam patříte, vy kádrováci zk.... Lidi, kašlete na tyhle týpky a diskutujte. Ono zrnko k zrnku a nakonec to k něčemu bude. Revolucí bylo dost a výsledky tristní, je dobře, že dáváte přednost evoluci - ta nemusí trvat staletí, ale i jen roky, měsíce.

   Smazat
  2. Koho bych asi tak hanil? To naivní stáří, které si domejšlí, že diskuzní bláboly někoho zajímají! Vždyť nezajímají ani vás všechny navzájem - nikdo nečte srajdy, které už jsou napsané ( to byste pochopili, o čem píšu) a píše svoje srajdy, a tak pořád dokola, každou hodinu a minutu jedna srajda - a co se rozčiluješ strejdo - že nazývám věci pravými jmény? Co jsem napsal, je totiž pravda. Diskuze - jsou el dorádo všech dříve narozených, bývalých soudruhů, a když už kritizují současný bordel, měli by se zamyslet, že jsou to jejich zvonící aktivity, které teď musíme všichni odsrat. A nejsou media vrchol hnusu? Jsou! Víme to všichni. A není politika vrchol hnusu? Je! Víme to všichni. A diskuze jsou slovní hrátky starých lidí, aby se zabavili. K ničemu jinému nejsou, a ty vaše naděje, které vkládáte do voleb, a jiné posíláte do "hajzlu" jsou směšné. Volby nezmění vůbec nic, ale vykládejte to staříkům! Nikdo jinej, než dříve narození, totiž k volbám nepůjde. A vy - bývalí soudruzi - už jste každému směšní. Tady pomůže jen další převrat, a ten opravdu přijde, ale až po volbách. ČR už je jak senkrůvna - ale shnilá - sračky už tečou ven, a to je na pováženou. Už je to vidět a cítit. Zatím to tak hrozný nebylo, ale teď už to volá po hovnocucařích ( říká můj děda, když potřebuje vyvézt žumpu).

   Smazat
 14. To 17:08
  V pohodě, je vidět že pán je znalec všech diskuzních for včetně těch nehloupějších, jen by mě zajímalo kde na to bere čas, pravděpodobně je to tak, že dělá přesně to co ve svém příspěvku tak mohutně odsuzuje.
  PS To neznamená, že ty diskuze schvaluji, jen konstatuji rozpolcenost některých diskutérů.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Ale božíčku, proč ne? Jen pište a pište, když už máte ten počítač a ten internet - dříve hráli staří občané člověče nezlob se nebo žulíky, taky poslouchali radio, nebo četli nějaký román. Všechno bylo pro ně duševně zdravější, než denní čtení všech těch píčovin na internetu ( pořád stejných) kterým se říká publicistika. A pak psaní blbostí, vztekání se, a podobně. Nezměníte tím nic. Vůbec nic. Jen si vygruntujete mozkovnu. Kdy jste naposled přečetl nějaký román? A že máte času fůru, do práce nechodíte, venku je krásně, tak třeba sednout si někam na lavičku a číst si, pak si dát dobrej gábl, jako to dělali lidé dříve, to byla panečku pohoda! Tak vzteklé a nervozní lidi jako jsou dnes ti dříve narození, já z mládí nepamatuji. A nic neodsuzuju strejdo, jenom se tomu divím, a nechápu to. A já že beru čas? Prohlídněte si všechny diskuze - kde já se vyskytuji? Téměř nikde, to už musí být. Nemám totiž čas, a na takové ptákoviny už vůbec ne, a když už jednou za čas se podívám, pozoruji, jak "klesáme hloub" .. no to už zpíval Kryl. Hlouběji už to nejde. A tato činnost - diskuze - nemá vůbec žádnou úroveň. Ale protože je nečtete, nepozorujete to. Tak proč se rozčilujete? Čtěte ty bláboly a pochopíte. Takovej Honolulu nebo Horní Dolní, Brouk Pytlík, a další týpci - to je něco panečku!

   Smazat
 15. Bravo Bulhaři,jste stateční.To náš Stropák,aby se svým americkým soudruhům ve zbrani zavděčil,by na jakýkoliv cíl třebas doletěl a zakousl se do něj,páč střílet to on neumí. Karel z Plzně

  OdpovědětSmazat
 16. V Bulharsku od roku 2009 pravidelně a s velkým náskokem vyhrává volby silně proevropská a prozápadní a proNATOidní strana GERB, podporující dokonce sankce proti Rusku. V posledních volbách v březnu vyhrála se ziskem 33% hlasů.
  To jsou fakta a ne nějaké, kdoví jak moc pravdivé, zkazky, soudruzi.

  OdpovědětSmazat
 17. Tajné služby RF a USA jsou už dávno domluveny, takže celé manévry a harašení zbraněmi je jenom mediální cirkus,protože nějaká "válka" mezi NATO a Ruskem není možná. Myslím,že jsme zapomněli, jak Putin prohlásil, že už nepřipustí, aby se případně bojovalo na území RF, jako ve válkách minulých. Stačí málo a nástupní prostory US army v Evropě se promění v oheň a zmar a to ještě nikdo nevyloučil použití jaderných a dalších zbraní a to pak budou živí závidět mrtvým! Každým měsícem je možnost války menší a menší, protože NATO dobře ví, že Rus zbrojí a tím se jim zmenšuje možnost zaútočit nenadále a s nynější "přesilou" a s plně vyzbrojeným Ruskem už se nikomu válčit chtít nebude.

  OdpovědětSmazat
 18. ...táhneme na Rusa nevíme proč, nevíme proč, nevíme proč...(česká lidová) začíná to "červený šátečku kolem se toč".

  OdpovědětSmazat
 19. Bulhaři mají můj obdiv. Chovají se jako lidé a ne jako tupý nemyslící dav.
  Přála bych si, aby se takto čestně a statečně zachovali i naši vojáci a fakt by mne zajímalo, co by udělali. IVa

  OdpovědětSmazat
 20. Pochybuji, že podobného činu jako Bulhaři, by byli schopni vojáci AČR. Bohužel. Morave

  OdpovědětSmazat
 21. Juesej nepochopili,ze slovania nikdy nebudu bojovat proti.Rusku.To len par svinskich politikov,nas predalo cizakom.To iste je to v
  Cechach,vyjma Prazaku-cizku!

  OdpovědětSmazat
 22. Naši vojáci lezli do řiti Ruským vojákům a dnes lezou do řiti americkým demokratickým vojákům .

  OdpovědětSmazat
 23. Dobře Bulhaři slovan nebude válčit proti dalším slovanům.

  OdpovědětSmazat
 24. Toz je videt, ze te emericke drátenici omnejo bojovat enem cizima rokama inác delajó do gatí solirne jedny nezdárné....toz hloboké stát konci.....slonce v srdci ....howk

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Toz je vidět, ze ceske blbci neprestanu cvachtat a zvatlat sracky a kraviny - proc poradpredstirasto pitomynareci? Jsi s tym blbej jak posranej patnik. Pis cesky ty trapne idiote. Co je to hloboke stat konci - to si zvatlas na nocniku kdyz nemozes srat? Usetri nas svejch hovadyn.

   Smazat
 25. Cesi uvedomte si,ze juesej nepotrebuje nasich,ani
  vasich vojakov.Potrebuju len nase vlajocky,aby
  pripadna valka mala posvieceni co mozno najvacsim poctom statov a tym ziskala posvatenie mozno aj
  OSN sro USA.Alebo,aby bol pouzity clanok 5,ze
  vsetci musia pomahat a tym byt zatiahnuty do vojny.Sami sa do vojny nechytia!

  OdpovědětSmazat
 26. Veľmi málo je v súčasnosti potešujúcich správ, tak aspoň takáto sympatická.

  OdpovědětSmazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.