Reklama

.

.

pondělí 14. srpna 2017

Vývoj české demokracie

Erik Best 14. 8. 2017       EB
Česká demokracie prošla za posledních 28 let rychlým vývojem, ale v jakém směru? První polistopadový premiér Petr Pithart nebyl za celou svou politickou kariéru zapleten do žádného finančního skandálu. Z následujících deseti premiérů museli tři kvůli finančnímu skandálu úřad dokonce opustit. Byli to Pithartův přímý nástupce Václav Klaus, Stanislav Gross a Petr Nečas. Na rozdíl od Bohuslava Sobotky ale nikdo z těch tří nebyl zapleten do finančního skandálu ještě předtím, než se ujal úřadu. Zvolení Sobotky bylo z tohoto úhlu pohledu zásadním zlomem ve vývoji české demokracie. Skandál okolo privatizace OKD ho stále pronásleduje a znovu zaplní titulní stránky novin v prvním zářijovém týdnu. Andrej Babiš nyní ale Sobotku zřejmě překoná. Patrně se stane prvním českým premiérem, který se ujme úřadu s tím, že už proti němu bylo zahájeno trestní stíhání. Pokud bude demokratický vývoj pokračovat tímto tempem, Češi by se asi měli připravit na to, že se v roce 2021 jejich premiérem stane již trestaný Andrej Babiš.

45 komentářů :

 1. Milý pane , to je přece podstata kapitalizmu , kde se dá hromadit majetek , tam se krade !!

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Víte jak se tomu říká? Policejní stát!

   Vymazat
  2. 14:21 geniální, jestli jste to vymyslel, mělo by to být pojmenováno po Vás jako zákon. Přiznejte se!

   Vymazat
 2. Co to má společného s demokracií?

  OdpovědětVymazat
 3. Poprosil bych pana Erika Besta aby si přečetl na PL rozhovor s profesorem Svobodou a zamyslel se, zamyslel znamená použil rozum a pak ať nám něco znovu o té demokracii napíše.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. 14:24

   Ano,rozhovor s Jiřím Svobodou je opravdu velmi dobrý:

   http://www.parlamentnilisty.cz/arena/rozhovory/Policajt-kladivo-na-Babise-Profesor-si-dal-praci-a-neco-o-nem-dohledal-499925

   Vymazat
  2. "Profesor" Svoboda je kreatura, která předstírala levicovost, aby mohla zevnitř zlikvidovat a rozložit komunistickou stranu. Takový úkol dostal od Havla a OF. Když ho prokoukli a vykopli, okamžitě začal (bývalý předseda KSČM!!) velebit Klause a jeho neoliberální názory. Ten článek jsem četl. Nemohl ho napsat Svoboda. Byl sesmolen Babiš-Burešovými právníky a Svobodovi podstrčen. Ten jenom leze do zadku miliardářovi, u kterého cítí prachy a pozdější vliv na přidělování grantů...

   Vymazat
 4. Pro toho, co slyšel trávu růst, ještě nebyla ta správná doba. "Revolucionáři" z čech a slovenska si moc koukali na ruce. Dvojdomek taky nebyl to pravé.
  Kdyby byl dneska "premierem", tak v tom dávno jede. Protože, kdo nejde a nekrade s námi, jde proti nám.
  Altman

  OdpovědětVymazat
 5. Cui bono?
  Chinaski: Pořád makáme, na hubu padáme, nic z toho nemáme...
  Když se podíváme kdo z toho má, jsou to tak trochu naši loupeživí oligarchové, kterým se ten zvířený kal líbí, protože znejasňuje jejich činy, především ty minulé.
  Ale ti na současném stavu nevydělávají nejvíc.
  Nejvíc to vyhovuje západním kolonizátorům.
  Vzhledem k tomu, kolik toho odvádíme za hranice, je neuvěřitelné, že pořá ještě dýcháme.
  Příčin je hodně, naposledy Erik Best k jedné z těchto příčin, zadlužení, tady: http://www.novarepublika.cz/2017/08/deset-let-od-zacatku-krize-cesi.html#more

  OdpovědětVymazat
 6. Česká vláda a demokratura14. srpna 2017 14:29

  Dnešní česká vláda je protilidová! Je hrobař české sociální demokracie a politické levice, opora islámského multikulturalismu a politických protinárodních neziskovek. U nás není demokracie, ale demokratura! Ve skutečnosti je demokratický politický systém v kolapsu, ekonomický na JIPce. Stojíme na hraně korporátní totality, jsme ve vážné mezinárodní bezpečnostní krizi, čelíme rozpadu společenské soudržnosti, nevážíme si tradiční rodiny a přirozených hodnot, nerespektujeme přirozený řád. A „naše“ vláda tyto negativní trendy vědomě akceleruje v zájmu nikým nevolených, domácích i zahraničních mocenských struktur.
  A toto se týká nejen ČSSD, ale všech dosavádních kolaborantských partají, jako ODS, KDU-ČSL, TOP09, Strany zelených, býv. Věci veřejních...
  • www.vlasteneckenoviny.cz/?p=178798
  • www.novarepublika.cz/2017/05/byla-sobotkova-vlada-prospesna-lidem.html#more
  • www.novarepublika.cz/2017/06/vk-4.html#more (nejvetsi tunel za 3 biliony korun)
  • www.vlasteneckenoviny.cz/?p=186511 (seznam vlastizrádců - poslanců)
  • www.vlasteneckenoviny.cz/?p=186730 (seznam vlastizrádců - senátorů)

  OdpovědětVymazat
 7. Cesi,chysta se pekna levarna na Ondru Babise,kdyz rekl,ze lithium,ma zustat statu!Cssd potrebuje penize od soukromnich firem,na.znizeni jejich deficitu v pokladne.Od statu nedostanou nic.A ta luza,Cssd,Chovanec,tomu maji napomoct!Cesi,jste pitomci?Tady nejde o koblizek,ale tlusty balik pro krachujici Cssd!A aby se nestalo,ze snad zvolite Babise,tak ho chteji odstavit,aby s edo voleb nedostal.Jak pruhlebne!Ale vy, pitomci ,tomu naletite!jozka.ze.slovenska.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Babiš není žádný zachránce, podívejte kdo tam je s ním: Stropnický, Telička, Zlatuška, Jourová... namátkou.
   Proti nim Babiš nepůjde, nemá totiž důvod, bude si bojovat svoje boje a dělat svoje kšefty a EU politiku nechá těmhle eurohujerům.

   Takže nic proti Babišovi, ale ANO NE a Ne a Ne! V žádném případě NE!!

   Vymazat
  2. Vláďo z Brna, 100% souhlas.

   Vymazat
  3. Milý Vláďo, používej rozum a ne nějaké emoce, jinak to pak vypadá, že jsi na těch zlodějinách ČSSD, ODS a TOP zainteresovaný.

   Vymazat
  4. ... všeci kradnú...

   Vymazat
  5. Ad 16:06
   Rozum začněte používat vy. Všivárny všech současných parlamentních stran jsou jasně vidět a musí skončit, definitivně, ale ne zvolením Babiše.
   To, že obhajujete Babiše z vás moudrého určitě neudělá.
   Vláďa z Brna

   Vymazat
  6. 17:57

   Aniž bych chtěl jít do detailů - domnívám se, že pro nemálo lidí je Babiš se svým ANO jednoduše také určitým provizoriem v situaci, kdy (dokud?) "není koho volit" (vždyť snad jen voliči KSČM, Okamury a pár katolíků volí z přesvědčení).

   O Babišově obratnosti (či oportunismu, jak kdo chce) svědčí, že před minulými, pro něj prvními, volbami se snažil mluvit úplně s každým, dokonce včetně např. lidí z levicově orientované iniciativy ProAlt. Nasával, nasával - a co se mu pozdávalo, nechal opsat do programu svého "hnutí".

   (Je půvabné, když se hnutím nazývá něco založeného "shora".)

   Kokotko

   Vymazat
  7. To 15:57
   Vláďo z Brna říkal jsem ti to , ne emoce, ale ty si nedáš říct, nečteš a jen vypouštíš jakési emoce. Copak já jsem něco psal na obhajobu Babiše. To sis jen vymyslel a napadáš. Nepoužíváš oči ani rozum a to je chyba.

   Vymazat
 8. On je Sobotka zapleten?

  Proti obvinění z nevýhodného prodeje bytového fondu společnosti OKD společnosti Karbon Invest, která jej následně prodala firmě podnikatele Zdeňka Bakaly, se Sobotka hájí poukazem na znalecké posudky a zanesením předkupních práv nájemníků do smlouvy o prodeji.

  Článek iDnes z 15.září 2004 končí slovy:

  "Mluvčí Karbon Investu Jiří Hrabovský dodal, že vlastníci dolů nehodlají byty masově prodávat.

  "Bytový fond pro ně nikdy nebyl a není předmětem spekulací na trhu s nemovitostmi. OKD nemá v úmyslu se ho zbavovat, naopak, považuje to za nástroj pro stabilizaci zaměstnanců vlastních i svých dodavatelských firem," řekl."

  -- NO, NENÍ TO VESELÉ? --


  Zdroj: http://ekonomika.idnes.cz/okd-ziska-karbon-invest-rozhodla-vlada-dyi-/ekoakcie.aspx?c=A040915_181318_ekoakcie_maf

  OdpovědětVymazat
 9. Původně jsem neměl v úmyslu volit Babiše, ale když vidím jak ten proamerickej havlo-póvl na něj zaútočil, budu ho volit.
  Musíme si uvědomit, že justice je americký nástroj na ovládání nejen naší kolonie. Působí zde tzv. CEELI INSTITUT financovaný americkou vládou a Sorosem, který dává naší justici důkladný dlouhodobý ideologický výplach. To že se pak americký velvyslanec schází s českými státními zástupci už je jen třešnička na dortu.

  http://www.parlamentnilisty.cz/arena/rozhovory/Stepan-Kotrba-doplnuje-Topolanka-CIA-nema-v-Praze-cedulku-na-dverich-436521

  http://www.britskelisty.cz/0105/20010511f.html

  OdpovědětVymazat
 10. Že by byl Pithart během těch 25 let hluchý a slepí,tak to jsem nezaznamenal.Pithart ,jako žid tuhle verbež nechal rozkrádat stát,podobnými lidmi jako on.Nemůže se vyvinout z napomáhání z trestné činnosti,která se děla po celou dobu.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Pithart je ta největší polistopadová i předlistopadová svině v Česku!

   Vymazat
  2. 14:52 Co ti provedl pan Pithart, že o něm takhle mluvíš?

   Vymazat
  3. anonyme 16:55 jseš blbej viď ? 14:52 jen zapomněl dodat, že jedna z mnohých.

   Vymazat
  4. 16:55 Říká ti něco Podiven?

   Vymazat
  5. konkurují mu jen kalous a Halík

   Vymazat
 11. Považovat ještě i dnes tuto českou demokraturu, kleptokracii a mediokracii za demokracii, tak to už vyžaduje obzvláštní nadání. Mediální ...
  Smyslem demokracie snad přece není pravidelné chození k volbám, které ni nemohou změnit, ale skutečný podíl lidu obecného na správě veřejných věcí. Jenže, lid byl nahrazen lobbbisty aj. obskurními dalíky nadnár. korporací a oligarchií. A polit. rozhodnutí jsou dělána zcela transparentně - v šeru kabinetů. Z konta na konto.
  Dnešní polit. klika se úsudku lidí přímo obává, a dělá vše pro to, aby jej z politicko-rozhodovacích mechanismů vypoklonkovala.

  OdpovědětVymazat
 12. óóó ako dobre, že sme mali Mečiara - ten jednoducho vzal všetky byty dokopy a dal ich obciam, tie- za rovnakých podmienok pre všetkých boli povinné odpredať žiadateľovi, a hotovo - presne v intenciách prežitia - jedlo, šatstvo, bývanie ... to o stabilizovaní pracovníkov, už to bol podvod, pripravovalo sa totiž prepúšťanie a tak, z bytu von ....

  OdpovědětVymazat
 13. Pokud chce dnes někdo hovořit o demokracii, pak je třeba, aby si nejprve položit 3 jednoduché otázky:
  1. Co demokracie je
  2. Který stát je demokratický
  3. Od kdy
  A naráz zjistí, že nemá o čem hovořit.
  Vlastní otcové USA byli pouzí otrokáři, a KKK tam řádil do 60- 70 let minulého století a stejně se tam toho moc do dnešního dne nezměnilo
  V Británii dohoda krále Jana Bezzemka s nejvyšší šlechtou a měšťany Londýna (Magna charta)byla určena jen pro tuto skupinu vykládaná jako počátek demokracie. Ostatní byli naprosto bezprávní, případně otroci!

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. 15:59

   Trochu to zjednodušujete a historie se Vám jaksi "scukla" do pár tezí.....

   V Anglii propustila Alžběta I. poslední nevolníky v roce 1574 (nevolnictví bylo postupně odbouráváno už počínaje selským povstáním Wata Tylera v roce 1381). Srovnejte si to s (katolictvím ovládanou) střední Evropou.

   To, že prakticky vzápětí, tedy ještě v alžbětinské éře, začalo ohrazování a vykupování zadlužených pozemků, a v důsledku toho masové vyhnání lidí do měst, kde se dělníci dostali do postavení blízkému otroctví, už je jiná historie: historie industrializace a kapitalismu).
   Přesto dnes odpověď na Vaši otázku, který stát je demokratický, bude nejspíš: na prvním místě Velká Británie. Od kdy? To přenechám Vašemu studiu a Vaší úvaze.

   Odpověď na Vaši první otázku - co je demokracie? - zůstává nejobtížnější. Podotknu k tomu v tuto chvíli snad jen jediné:
   mluvíme o demokracii v masové společnosti svázané technologiemi a konsumem.

   Kokotko

   Vymazat
 14. Moc teoretizování. Babiš je na odpis, nechce privatizovat lithium.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Babišova karta Lithium zabíjí hned tři mouchy jednou ranou:
   1. je to běžné vrtění psem (odvedení pozornosti jinam);
   2. získává to kladné body, protože lidi "už vědí", že to je zlodějina;
   3. proč by měl z jednoho z posledních velkých privatizačních vejvarů někdo rejžovat bez Babišovy účasti?

   Anonym 16:40 je průhledný
   a vzhledem k mnohatýdenní vytrvalosti Babišových obhájců tady je jasné, že jsou dobře zazájmovaní, běžte si vydělávat poctivě, vy hňupi.

   Vymazat
 15. Anonymní 16:40
  Babiš jen chce privatizovat lithium pro někoho jiného,můžete dvakrát hádat pro koho.Kdyby to privatizovala ČSSD,tak Babiš utře hubu a to nejde,pokud nejde mafián na půl,je špatně.

  OdpovědětVymazat
 16. V souvislosti s tím ANO, bych nemluvil tolik o Babišovi, ale o Stropnickém a comp.
  Tam je jádro pudla. Všechny ty výběry daní, EET, je jenom shánění peněz na zbrojení !!!
  Babiš je jenom mucholapka.

  OdpovědětVymazat
 17. PITHART MEL JENOM TO STESTÍ, ZE ZA PAKATEL ODKOUPIL BYT NA MALY STRANE KTERÝ DOSTAL OD KOMANCU, A PAK HO STRELIL ASI ZA 8 MEGA....TO BYCH CHTEL MIT TAKY TAKOVÝ STESTÍ JAKO NEUPLATNÝ PITHART....

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Pithart je hrobník českého lesnictví a zakladatel megatunelu v něm. To on se nechal přemluvit Mičánkem a Olivou k "transformaci" státních lesů, kdy jednomu svěřil odbornou správu a druhý si založil zlodějskou firmu, která mimochodem dostala miliardové pardon na nezaplacených odvodech za zaměstnance. O dluzích subdodavatelům nemluvě.
   Je to skřet, který by za to měl smrdět do konce života v kriminálu.

   Vymazat
  2. štěstí? tak to se musíš nechat vobřezat

   Vymazat
 18. Demokracie? Co to je, kdo to viděl, zažil? A těch přídomků, kolik slovo dostává. To je jen vějička pro blbečky ve víře. Politici, až na malé výjimky jsou xindl ve službách oligarchů. Jsou to jejich loutky a vykonavatelé jejich příkazů. Všechny tradiční partaje u nás bez výjimky v tom jedou a proto je nutné je poslat na zasloužený odpočinek. ANO má výhodu v tom, že je vedeno přímo oligarchou, který veřejně a otevřeně vstoupil do politiky. Proto ta masová snaha se ho zbavit stůj co stůj a věřím, že nepůjde-li z politiky po dobrém, že oligarchové se svými sluhy zorganizují nějakou smrtelnou nehodu nebo se nebudou ani s tím párat a nechají ho zavraždit. Zatím oligarchové vystoupili prostřednictvím svých sluhů s "trestním stiháním" - jsme na to zvyklí - viz KUBICEHO ZPRÁVA - pár dnů před volbami udělala divy - a je zajímavé, že takové pseudovolby nebyly prohlášeny za neplatné. To je tedy ta naše demokracie - méně než za socialismu, jen více kejklířství s títmto slovem.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. TO JE O PRTĚ, KTERÁ DALA DO HROMADY ČERNÝ PÁTEK 1929, PRVNÍ I DRUHOU SV. VÁLKU, FRANCOUZSKOU REVOLUCI, EU, ...

   Vymazat
 19. musíte si vybrat, buď budete nazývat věci a lidi pravými jmény a nebo půjdete ta, kam táhli vaši předkové.
  PLATÍ TO PRO VŠECHNY

  OdpovědětVymazat
 20. Tady žádná demokracie neexistuje pár hajzlů vládne proti svému národu.

  OdpovědětVymazat
 21. Co potřebujeme: http://www.parlamentnilisty.cz/

  OdpovědětVymazat
 22. Pithard je magor,který krom dvojdomků také podporuje
  kyjevský fašismus a na to bychom nemêli zapomínat.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Anonymní 2:16
   Přesně tak.
   Pithart patří do pražské bažiny,hned vedle Štětiny.

   Vymazat