Reklama

.

.

pondělí 14. srpna 2017

Zvláštní zástupce prezidenta RF: "Ať USA odejdou z Afghánistánu"

14. 8. 2017    zdroj a zdroj
Moskva považuje americkou kampaň v Afghánistánu za ztroskotanou. Proto by měl Washington stáhnout své jednotky ze země. Prohlásil to v rozhovoru pro Izvestija zvláštní zástupce ruského prezidenta pro Afghánistán, ředitel druhého departementu zemí Asie ministerstva zahraničí RF Zamir Kabulov. "Moskva nikdy nepopoháněla stažení amerických vojáků z Afghánistánu. Ale protože americká armáda nic pořádného nemůže udělat, ať z Afghánistánu odejde. 

Americká kampaň v Afghánistánu zkrachovala. Afghánistán se může stát světovým inkubátorem mezinárodního terorismu. Už tím, v podstatě, částečně je", řekl Kabulov.

Zdůraznil také, že Rusko je proti nahrazení pravidelné armády USA za žoldáky v Afghánistánu, což se v poslední době stále častěji diskutuje ve vojenských kruzích Washingtonu.

USA jsou v zoufalé situaci a plány na nahrazení profesionální armády žoldáky je hloupost. K ničemu dobrému to nepovede, žoldáci se zkrátka a dobře rozběhnou. Nabírají je za peníze z celého světa. Jak se vůbec chystají bojovat proti Talibanu?, poznamenal diplomat.

Publikace rovněž uvádí, že šéf největší soukromé vojenské společnosti Academi (vznikla v roce 1997 pod názvem Blackwater) Erik Prince navrhl americké administrativě dvouletý plán, podle něhož může být v Afghánistánu rozmístěno asi 5500 žoldáků a použito asi 90 vojenských letadel. Konkrétně je navrženo, aby byl v Afghánistánu zřízen analog Východoindické společnosti, s jejíž pomocí Velká Británie svého času kolonizovala Indii.

"To vše se velmi podobá koloniální politice. Erik Prince již navrhl znovuzřízení Východoindické společnosti. Takže Američané se odhalili: Afghánistán je pro ně pouze kolonie", shrnul Kabulov.

Pro Novou republiku vybrala a přeložila PhDr. Vladimíra Grulichová

24 komentářů :

 1. Rusové, vi jste se zbláznili. Kdo by asi epedoval drogy?

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Není to blbec, kdyby US aaarmy a CIA nevozila heroin vojenskýma letadlama z Afghanistánu do USA, jeho cena by velmi na černém trhu v USA stoupla, v důsledku čeho by došlo k poškození amerického spotrebitele. Také by mafie Clintonových, McCainů a dalších urozených vyvolených utrpěla velké ztráty z tohoto svého zahraničního obchodu. Proto není možné vyhovět tomuto podlému ruskému útoku na podstatu mafiánské demokracie v USA.

   Vymazat
  2. 21:19 Ono se to blbě čte poskokům usa o jejich zločinech.

   Vymazat
  3. To vůbec není špatný nápad s těmi žoldáky. Snadno je zaplatí z podílu na obchodu s heroinem. Za dobu pobytu vojsk NATO v Afganistanu vzrostla produkce trojnásobně a lze ji dále zvyšovat. Poptávka je veliká a převážná část Afgánců se tím živí. Vhodné půdy je tam dost. Afgánci budou rádi, protože Talibán jim to pod krutými tresty zakazoval.

   Vymazat
  4. Nikde je nechteji a vsude je nenanvidi , jako odporne skrety ,co chteji vsude a za kazdou cenu masakrovat..Bez nich bude svet milionkrat lepsi..

   Vymazat
 2. Tak jako tak se USA budou muset stáhnout. Jsou tam sice na několika základnách zakopáni dobře, ale to ještě k vítězství nevede. Jen k dalším ztrátám na obou stranách.
  Asi by odtud už vypadli i dřív, ti US hoši. Nemají však pod kontrolou odsunové trasy. A země býv. SSSR již asi nespolupracují s takovou ochotou, jak tomu bývalo dřív.
  Místo nacvičování metod kolonizace po anglicku, by raději měli cvičit, jak po anglicku zmizet ...

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Ve Vietnamu jim nakopali, v Afghanistánu jim nakopali a teď se serou na Kima.

   Vymazat
  2. Oni si tu afghánskou blamáž vychutnají do trpkého konce. Dnes už proti nim nestojí jen Taliban ale celá zem. Bohužel, my kteří jsme měli v Afghanistanu tak dobré jméno a oni nás považovali od nepaměti za své dobré přátele, jsme ho tam ztratili. Pro ně jsme dnes stejní šmejdi jako Američani. Nenávidí nás, naši zem. Našim žoldákům a těm co je tam poslali ďýk...M.R.

   Vymazat
 3. Jasně. A dopadne to tam jak v Iráku, ze kterýho se Obama stáhl a vznikl tam následně Islámský stát. Jste opravdu banda hloupých kokotů.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. To tady nehrozí! Po popravě Kima a toho ohavy z Pekingu a zrušení jejich zločinných komoušsko-nacistických režimů bude moc plynule předána civilizovaným vládám ze Soulu a Tchajpeje ...

   Vymazat
  2. 23:47 jsi buďto snílek nebo hňup. to druhé je pravděpodobnější.

   Vymazat
  3. 23 47: Už zase blbneš ?

   Vymazat
  4. Hňup 23:47 nepochopil psaný text 21:43, ozval se jen na "bandu hloupých kokotů", tak mu říkají doma. Zřejmě se v tom viděl, tak mu to ostatní promiňte.

   Vymazat
 4. ISIL JSOU FINANCOVANÝ V ŽOLDU USSACKEJ AGRESORŮ TY MEGAMAMRDE!!!!!!

  OdpovědětVymazat
 5. Tady je pokračování o událostech v usa:

  http://aeronet.cz/news/proc-tolik-nenavisti-proti-milicionarum-z-ku-klux-klanu-kteri-po-obcanske-valce-v-usa-veseli-po-stromech-pejzate-pany-predchudce-dnesnich-exekutoru-genericky-a-nepodepsany-copypaste-clanek/

  OdpovědětVymazat
 6. Rozprasit vrazene kongresy juesej a vo.svete bude pokoj...ak politiku usa ovplyvnuju na hlavu chori
  ludia typu Mc Cain,potom sa niet,co divit.Usa je chora krajina a my sa im chceme vopchat do riti!

  OdpovědětVymazat
 7. Kdyby USA měly platit škody za všechny válečné požáry na světě,které způsobily,tak se nedoplatí.Avšak oni mají vlastně v záloze kouzelnou tiskárnu a poslušné panáky v čele většiny států,kteří dolary budou brát dál a dál.Ale už dnes je celý svět pouze jedna neskutečně obrovská nafouklá bublina dluhů a až to jednou praskne,jako že všechno co se přefoukne,jednou prasknout musí,tak potom to odnese většina celého světa a i ti zbabělci,co k tomu dnes jen mlčky přihlížejí. Karel z Plzně

  OdpovědětVymazat
 8. Nerad, ale musím upozornit na to, že budoucnost a existence světa je dána, jen čas jeho konce je v rukou lidí, přesně podle bible. Vše co se děje je tam popsáno, takže máte možnost si to přečíst.

  OdpovědětVymazat
 9. Je to už dávno, co moudrý Zaorálek hlásal totéž, co ten Rus. Později, bohužel, proradný Zaorálek otočil svoje názory o 180 stupňů a Češi jezdí do Afganistánu riskovat svoje životy. Jen aby se nám Afgánci za to nemstili. Všechny cizí vojáky tam obyvatelstvo nenávidí.

  OdpovědětVymazat
 10. http://svobodnenoviny.eu/merkelova-k-osn-evropska-unie-muze-vzit-dalsich-40-000-migrantu/

  OdpovědětVymazat
 11. To jsem zvědav jak impérium bude válčit na několika frontách, ti amíci jsou opravdu na izolování do blázinců.

  OdpovědětVymazat
 12. Anonymní 10:31
  Amíci to mají dobře spočítané v Evropě budou válčit proti Rusku státy NATO v Asii,tam má také spojence z jihu jsou to vycvičeni a nadržení muslimové.

  OdpovědětVymazat
 13. Je to docela šikovný nápad jak zdecimovat zdegenerované lidi v USA pomocí drog. Jestli se ten experiment povede tak to rozšíří na co největší počet svých spřátelených států. Stačí duhová perverzita a drogy a JE TO.

  OdpovědětVymazat