Reklama

pátek 15. září 2017

A hle, kůň sinavý, a jméno jeho jezdce Smrt ... Složily Rusko a Čína ze strachu zbraně?

Paul Craig Roberts
15.9. 2017   Zvědavec
Dva nejlidnatější státy Ameriky - Texas a Florida - jsou v ruinách po řádění hurikánů a Washington vyvolává další války.Státní dluh USA dosáhl nyní výše přes 20 bilionů dolarů a Washington vyvolává další války.

Celý svět pomáhá Washingtonu vyvolávat války, včetně dvou zemí, které jsou samy cílem - Rusko a Čína. Obě země napomáhají Washingtonu vyvolávat další války. Věřte nebo ne, ale Rusko i Čína hlasovaly společně s Washingtonem v Radě bezpečnosti OSN pro uvalení dalších a drsnějších sankcí proti Severní Koreji. Tato země není ničím vina, pouze usiluje o to, aby měla prostředky na obranu před agresí USA, a nestala se další obětí Washingtonu, jako v případě Afghánistánu, Iráku, Libye, Somálska, Jemenu, Sýrie, Srbska a Ukrajiny (kde byl s pomocí USA zorganizován státní převrat a nyní je Ukrajina sužována chudobou).

Kdysi jsem si myslel, že Rusko a Čína kontrolují jednostrannost Washingtonu, ale očividně tomu tak není. Obě vlády se podrobily Washingtonu a obě země hlasovaly pro potrestání Severní Koreje za to, že usiluje o dostatečné vyzbrojení s cílem bránit svou svrchovanost před agresí Washingtonu.

Proč Rusko a Čína opakují stále stejnou chybu, kterou udělaly, když podpořily Washingtonem navrženou rezoluci OSN o bezletové zóně nad Libyí? Tato rezoluce, kterou vytvořily Washington a NATO, byla postavena na hlavu - letecké útoky proti Libyi pomohly „džihádistům“, vyzbrojeným CIA, svrhnout pokrokovou libyjskou vládu a zavraždit prezidenta Muammara Kaddáfího.


Rusko si je vědomo, že je obklopeno americkými jadernými a vojenskými základnami. To samé platí pro Čínu. Otázkou je, zda Rusko a Čína kapitulovaly ze strachu, nebo je jejich spolupráce s Washingtonem pouze zastíracím manévrem, přičemž připravují společný útok proti Washingtonu. Anebo se tyto dvě pošetilé vlády snaží spolupracovat s Washingtonem (à la sankce), aby se nemusely postavit proti americkému vojenskému útoku na Severní Koreu?

Aby bylo možné čelit zlu, je třeba hodně schopností. A ve Washingtonu existuje pravděpodobně mnohem větší zlo, než na jaké stačí schopnosti Ruska a Číny. Obě tyto země mají zájem o bohatství do takové míry, že by mohly přijít jak o svou suverenitu, tak existenci.

Když vidíte tak potenciálně silné země, jako je Rusko a Čína, jak v Radě bezpečnosti OSN podléhají tlaku Washingtonu, začnete se ptát, zda jsou různé analýzy ohledně mnoha slabých stránek Washingtonu pravdivé; a pokud ano, jsou si jich Rusko a Čína vědomy?

Jak se dá vysvětlit, že dvě země, jejichž svrchovanost leží v cestě světové hegemonie Washingtonu, pomáhají svému dobře známému nepříteli tyranizovat další malou zemi, obzvláště takovou, která se nalézá v oblasti jejich vlivu působnosti? Jak si může Rusko stěžovat na sankce proti své vlastní zemi, které jsou založené pouze na washingtonské propagandě, když Rusko podporuje sankce proti Severní Koreji, které jsou také založeny na propagandě Washingtonu?

Rusko a Čína nemají důvod se obávat severokorejských jaderných zbraní. Samozřejmě, obávat se musí pouze ta země, která by chtěla Severní Koreu napadnout. Jak tedy vysvětlit, že se Rusko a Čína řadí po bok zahraniční politiky Washingtonu, která je namířená proti Severní Koreji, když obě země vědí, že zahraniční politika Washingtonu je nepřátelská také vůči nim?

Před několika dny Washington oznámil, že navyšuje počet svých námořních válečných lodí v Jihočínském moři, aby tak dal najevo Číně, že Jihočínské moře nespadá do teritoriálních vod Číny, ale jsou to teritoriální vody USA. A před nedávnem také padlo další obvinění proti Rusku kvůli údajnému zasahování do amerických prezidentských voleb. Tentokrát jako mechanismus, jehož pomocí Rusko ukradlo prezidentské volby v USA, prý posloužil Facebook.

Tyto postoje Washingtonu jsou zcela absurdní, přesto se stávají realitou. Děsivý vývoj spočívá v tom, že celý svět, včetně OSN a Rady bezpečnosti, je nyní chycen Washingtonem v Matrixu. Zdá se, že dokonce ani Rusko a Čína už nevidí své vlastní národní zájmy.

Rusko a Čína pracují ruku v ruce s Washingtonem na svém vlastním zániku.

Jako by se jednalo o výjev z Bible. Antikrist Washington rozvrací vše dobré na Zemi.


Behold a Pale Horse, and its Rider is Death

55 komentářů :

 1. To tu zase bude nablito antiamerické nenávisti od zápecníku.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Aha, náš obvyklý, dobře známý provokatér.
   V diskuzi bývá první, s vyplazeným jazykem.
   Pane, spíte taky někdy?

   Smazat
  2. Vemte to s nadhledem, komu budou chybět svině, které vyrábějí dluhy a snaží se zotročit národy. Čína a Rusko, nejsou Kadáfí, šmejdi jsou v řiti.

   Smazat
  3. 22:38 co se do me seres, nulo, nezajimas me, jdi si drbat na pavlac, tam si te nekdo vsimne, tady bych moh byt od tebe uspinen a zasmrden
   Starej se o zlodejske taxikare na letisti havla, o denni teroristicke utoky v evropice
   Jenze ty se bojis diskuzi, a tak jen pomlouvas me
   Tak bacha
   A predej sve nacionalie nove republice at te ceska politicka havlovska policie nemusi zbytecne dlouho hledat

   Smazat
  4. 22:38 presne tebe jsem myslel, cesky blitku blijici

   Smazat
  5. 22.35 - tak nám na místo těch sprostot pro který daleko nejdeš, zabublej tady něco o krásách USA, jaký je to šlechetný národ, jak všem státům pomáhají k rozkvětu a přísně trestají každého, kdo by chtěl někde někomu ubližovat, svrhnout mu vládu a zabít prezidenta - no, povídej ptáčku zpěváčku, jsem jedno veliký voko co si pěknýho o USA přečtu. A nech si ty nadávky pro svojí bábu.

   Smazat
  6. 22:53 ja nikdy se sprostotou nezacinam, to si zacinas ty, zpupny cechu, a pak se divis a places a volas na pomoc cenzora kdyz ti to vracim
   Pak volas o pomoc jako praha, poslete samaljoty

   Smazat
  7. 22:35 Jasně miláčku že by už příští rok?

   Americký ministr financí Steven Mnuchin si myslí, že není třeba se znepokojovat kvůli stropu státního dluhu do roku 2018. To řekl v rozhovoru pro televizní kanál Fox News.
   Prezident USA Donald Trump nedávno navrhl zbavit se stropu státního dluhu. Podle jeho názoru „znesnadňuje situaci" a „ve skutečnosti není nutný". Dříve bylo informováno, že Trump se může dohodnout na dalším zvýšení stropu státního dluhu s opozičními demokraty v Kongresu, což mezi republikány vyvolalo nespokojení.

   Strop státního dluhu nyní dosahuje 19,8 bilionu dolarů. USA jsou jedinou zemí, kde již existující státní dluh a útraty vlády schvaluje Kongres. Debaty okolo zvýšení stropu státního dluhu opakovaně stavěly USA na hranici technického bankrotu, Kongres vždy ale včas přijal náležité rozhodnutí.

   Smazat
  8. 22:53 kdybych te potkal tak bych vrazil takovou facku za to ze se otiras o mou babu
   Ale protoze stekas z diry tak ti muzu jen rict ze na tebe by tvoje baba nasrala
   Jdi si ns letiste havla, sezer si technickou sul co cesi zerou, zalez do americke prdele, vlez tvy babe do prdele, kolaboru s nemcema, a vubec se dal chovej jsko cesky nevolnicky zbabely zapecnik

   Smazat
  9. 23:13 co jako pristi rok? Ze dolar zase posili? Ze v evrope bude vic terorismu. Ze cesi budou vic a vic nemocni z nemeckych sracek? Z technicke soli. Ze cesku bude vladnout babis bures z vezeni? Jine humory?

   Smazat
  10. A hele náš dobrý HoreDole řádí jak červenej pes.
   Pročpak se už nepodepisuješ jako horedole, ty chudáku?
   Začal jsi nadávat už v prvním tvém příspěvku, debile. Smrdíš i na fotce, ubožáku.
   Horedole alias hovnolulu alias marat alias Zorro, nezáleží kolik těch nicků máš stejně se proflákneš v prvním příspěvku.
   Šmejde!

   Smazat
  11. 2:14 ty se bojis i podepsat, ale nedivim se ti, nechces sedet na stejny cimre s hitleritou Dvorakem, i kdyz sit policie te zachyti taky
   Jsem zde masan Dvorakem za pravdu, ty mazan nejsi ptotize jsi v Dvorakovy prdeli, ratliku
   Ja nenadaval, ty jsi zapecnik, to je definice, ne nadavka
   O smradu mluvis? Ty uz asi necitis jak v lete pachne tramvsj ci sutobus plny cechu? Vzdyt se o tom pise i turistickycj brozurach.
   Ty smrdis zradou, kolaboranstvi a zlodejinou Ceskozlodejsku
   A pochopitelne i hovnama a potem protoze kdyz cesi prodali vodu a ted ji kupuji od francouzu za stovku za kubik tak se moc nemejou
   Coz je tvuj pripad
   Zmrde cesky
   Utikej do prdele cenzora

   Smazat
  12. horní dolní To se ti povedlo většina obézních američanů musí opravdu smrdět.

   Až dolar padne nebudete mít ani na deodorant

   Smazat
  13. jen chci doplnit neboli opravit = ten dluh NENI 20 bilionu,ale minimalne uz 40 bilionu...,kdo vi ,jestli i to je spravne cislo, ...uz nevim,kde jsem to objevila,uz je to dlouho,par roku,tehdy byl uz min. 34 bili...tyto cisla co vam udavaji jsou lziva,JIM tam za vodou nemuzete verit NIC...oni jsou uz tak zadluzeni ,ze i kdyby cely svet jim dal penize,tak to nebude stacit !!!

   Smazat
  14. Rusko, Čína a sev. Korea sice složily zbraně, ale ty ROZLOŽENÉ.

   Smazat
  15. Ty vole - tak sprostý svině co teď leze diskutovat, tady ještě nebylo.Odkud jste sem přilezli vy sprosté svině? A O tvou bábu se budu otírat kolikrát budu chtít ty sprostej duševní mrzáku! Až budeš alespoň jedinkrát diskutovat slušně, můžeme se bavit o něčem jiném,ale toho nejsi schopnej. Kdybys ty svý sprostý žvásty žvanil někde v hospodě, vyletěl bys ven s držkou nakřivo hajzle hnusnej - a to okolo - ty sprostý nadávky -tomu říkáte diskuze? Potřebovali byste zavřít do šatlavy, a jen chleba a vodu prevíti sprostý. K článku nic, jen sprostí hajzlové se tady producírujou. Jděte do prdele!

   Smazat
 2. A hle - kůň sinavý a jméno jeho jezdce Smrt ... to je citát z básně Ilja Muromec?

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Ty fakt nevis ze je to z Bible? Je to ze Zjeveni Svateho Jana.

   Smazat
  2. Zjevení Janovo 6,8

   Smazat
  3. Tak to potom Ilja Muromec v básni cituje z bible. A jinak - já jsem Bibli nečet. Proč bych to dělal? Mám dost jiných starostí.

   Smazat
 3. Pozor, at cesi neprijdete o odmeny ze reknete neco spatne jako ted ten namestek

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Karel Novotny

   Smazat
  2. PROZRAZENÍ SLUŽEBNÍHO A STÁTNÍHO TAJEMSTVÍ je trestáno všude, v celém světě. Nechápu, proč by se za indiskrece podřízeného musel stále někdo omlouvat těm MEDUSÁM...

   Smazat
 4. No tak na KLDR nemají opět vypustily raketu a usa žádný raketový deštník nemají jinak by ji sestřelily.

  https://cz.sputniknews.com/svet/201709155978299-nova-severokorejska-raketa-kilometry/

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Nechces rict ze Japonci nemaji desnik? Co je Americanum do Japonska. No tak na Japonsko spadne zase bomba, nebude to nic novyho a nezvyklyho

   Smazat
  2. 23:07 http://www.euro.cz/politika/protiraketovy-stit-v-provozu-jizni-korea-je-chranena-americkym-destnikem-1345257

   Smazat
  3. 23:17 raketa ci vlastne jiz rakety neletely nad Jizni Koreu ale nad Hoksido tedy nad Japonskem, 800 km nad! Co by strileli?

   Smazat
  4. 23:22 No jo tak to nemá žádný dosah podle vás. A usa okupační síly mají v Japonsku gumové makety. Prostě nic na tu raketu nemají.

   https://zahranicni.ihned.cz/asie-a-pacifik-cina/c1-55503920-jizni-korea-rozmistuje-rakety-dolet-maji-tisic-kilometru-a-miri-na-kldr

   Smazat
  5. 23:07 Japonci mají hodně deštníků, o tom žádná. Ale bylo od nich poněkud pošetilé vykládat, že o korejské raketě věděli a schválně ji nesestřelii. To jim mohl věřit jen nějaký blb jako Horní Dolní. Obecně se totiž ví, že ta raketa nad nimi letěla ve výšce 770 km.

   Smazat
  6. Ovšem američani před pár dny prohlásili že každou raketu kterou Kim vypustí sestřeleji? Jak vidno, nemaj na to, maji jen velkou hubu.

   Všechny příspěvky bez diakritiky jsou od horedole, nereagovat, je to šmejd k smrti nenávidějící čechy.

   Smazat
  7. 22:44 he? Vyskoc pepku?
   Mysli
   Proc strilet na raketu ktera pada do more? Proc prozrazovat pozici? Proc prozrazovat schopnosti?
   Pochybujes ze Amerika ma schopnost totalne vybombardovat Koreu?

   Smazat
  8. 2:22 mylis se, nemam tad jen vlastizradne ceske zmrdy tveho typu

   Smazat
  9. 6:02 horní dolní Víš co je na tom nejlepší že Kim ukázal Rusku a Číně že žádnou obranu nemáte.

   Smazat
 5. from honolulu to Horni Dolni !

  Rytiri, zdravim Te ! Vsimni si toho vola - 2:14, jak se mi snazi zalichotit !
  On rika, ze jsme jedna osoba.
  nick honolulu

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Ahoj Honolulu,
   Jsem moc rad ze jdi v poradku a zpet zde. Tady se po tobe styskalo i tvym nepratelum, bez tvych informaci je zde pusto a prazdno, jen tu davaji stare clanky ukradene od Robertse, a voloviny a nad nima komentuji cesti zapecnici kteri nemaji prehled a nudi
   Tesime se na tvuj exkluzivni popis Irmy!
   Ale pockame jestli chces tvuj popis nabidnout dulezitejsim mistum.

   Smazat
  2. Ja jsem si myslel, ze Tajfun splachel HONOLULU do more , ovsem HONOLULU v tom umi plavat.Honolulu , posli nam nejake fotky z Tajfunu , jak se drzis palmy na Floride a morske vlny te omyvaji at vime , ze nejsi v Praze na pivu.

   Smazat
  3. 6:19 proc by ti, zly zavistniku, mel Honolulu neco posilat
   Zer si technickou sul a mlc

   Smazat
  4. Poslanim fotek NAM !!!! ....jsem myslel aby je vystavil nekde na internetu a abychom se mohli VSICHNI podivat na Floridu po tajfunu!!! informace z prvni ruky.
   Tady nejde o mne , ale o NR ctenare.

   Smazat
 6. Sankce Severní Koreji, toť jedinečný monopol na dodávku sankcionovaného zboží po zemi od sousedních zemí Ruska a Číny. Představa že celní úředník Washingtonu nahlíží na hranicích Sev.Koreje do vagonů je z kategorie "námořní vyšetřovací služba zasahuje z obrazovek ve vašich obyvácích". Zasáhnout může leda tak mozky zamindrákovaných vzhlížečů - vlízačů velkých řítí.

  OdpovědětSmazat
 7. Jen nerozumím jedné věci, RF nesouhlasí se sankcemi, které na ní uvalila EU a USA. Na druhé straně souhlasí se sankcemi na KLDR, zřejmě jsou sankce k ničemu. Každý je obejde, kdy to potřebuje.
  emeritní kapitán

  OdpovědětSmazat
 8. Jakéj emerickéj šrot je schopen raketu sestřelit ve výšce 880 km.....gumová patriot....ha ha

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Proc strilet na raketu tak vysoko? A odhalit tim pozici a schopnosti

   Smazat
 9. Rusko a Čína souhlasily až po vyškrtnutí ze seznamu ropy, plynu a potravin. Ostatní si KLDR sežene jinde.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Je to celé divné. Odskáče to kdo?

   Smazat
 10. I šachy znají obětovanou figuru, aby obeť přispěla k vítězství. Čína a Rusko bojují nikoliv s Američany, ale s panstvím US dolaru a na něm postaveném panství finančních oligarchií.
  A ta KLDR? Byl to Putin, kdo nedávno prohlásil, že přání USA, aby se sankcionované Rusko připojilo k masivní sankční blokádě severní Koreje, jak byla původně navržena v USA, je absurdní.
  Ano, Rusko si nepřeje jadernou KLDR, stejně jako si nepřeje harašení US zbraní u svých hranic!
  A tak tato hra je jen epizodou, jak na dálném Východě uspořádat záležitosti tak, jak si tamní země přejí. Ne jak si přejí v USA!
  Především jde o mír, územní svrchovanost a hospodářskou spolupráci.
  A toho všeho bude i při těch sankcích postupně dosaženo. Již dnes to je Čína, kdo určuje tamní směr vývoje. A s Ruskem za svými zády to je nepřehlédnutelný faktor. I pro tu US trumpetu a jeho všechny jeho loutkovodiče ...

  OdpovědětSmazat
 11. from honolulu to Horni Dolni.

  Uklizime vsichni to spustoseni, ktere zde zustalo.
  Nevim proc, ale cenzor maze i malou zminku o hurricanu.

  Autority v Cesku by mely prostudovat postupy a organizaci na ochranu obyvatel pri prirodnich katastrofach. Hodne by se poucily i obcane o vzajemne pomoci.

  Je zde vedro a stari lide, kteri nemaji ochlazovac vzduchu (A/C), umiraji. (Nekde stale neni elektrika.) Vcera jich bylo 8 co zemreli..
  Lide se vraci ze severu a pomalu vse prichazi do starych koleji.

  Je dobre, ze sem chodis a pises ! Je zde % barbaru, kteri potrebuji scivilizovat.
  nick HONOLULU

  OdpovědětSmazat
 12. Prostě si kup příště víc papundeklů a plovací podlahu ty Hovnolulsne Večerku!!!!!!!

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Je zajimave ze cech zijici v obetovane zemi vyhrozuje
   Vzdyt jdes na popravu

   Smazat
 13. Anonymní17. září 2017 8:25
  Proc cesi neznicili tisice tanku a bez boje a poslusne je predali hitlerovcum, aby je hitler mohl pouzit k vyzbrojeni 80 divizi, tretina tanku v utoku na Rusko byly ceske tanky
  Bojis se teto pravdy
  Cesi dali nemcum vyzbroj
  Francouzi dali nemcum lode, misto aby s nima odpluli coz by nebyl problem
  A pak francouzi bombardovali Gibraltar
  Cesi kolaborovali s hitlerovcema
  Vsimete si ze zde neni jedine sproste slovo, jen cista pravda
  Proto je Cesko v Americkych knihach uvadeno spolu s nemeckem jako zeme Osy.
  Dvorak presto toto smaze prestoze to co rikam je uplna pravda, Cesi az na par vyjimek kolaborovali s hitleristy, a byli povazovani za hitlerovce
  Cest pamatce tech par vyjimecnych cechu co bojovali s hitleristem. Ale vetsina cechu poslusne kolaborovala, vyrabela zbrane pro hitlera aby s nima hitlerovci vrazdili Rusy.
  Cesi odmitli znicit sve tanky a poslusne je predali hitlerovcum
  Pozor, Dvorak tuto nepohodlnou pravdu smaze
  Aby neurazila Cechy

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. ...jaksi se tady zapomíná, že to byly vlády Anglie a Francie, které v Mnichově rozhodly, dokonce bez české účasti, že bude Česká republika obětována skopčákům, aby byl zchován mír v Evropě.

   Čeští vojáci jen plnili rozkazy shora, měli přísně zakázáno techniku poškozovat...

   Stejně tak francouzští námořníci jen plnili rozkazy své (kolaborantské) vlády.

   Ostatně, kolaboranti se našli v každé zemi, kolik států se přidalo na něměckou stranu na začátku války, když to přinášelo zisky... A jak potom postupně opouštěly potápějící se loď a obracely zbraně proti němcům. Přečtěte si něco z historie...


   ----------
   A mimochodem, přiznám se, že mám škodolibou radost, že pak české tanky natrhly prdel těm francouzským a dokázaly své kvality. Chabá náplast za francouzskou zradu v Mnichově...

   Radek

   Smazat
 14. Upozorňuji na nové video V.V. Pjakina "Otázky a odpovědi". V tomto posledním videu velice dobře vysvětluje situaci v mnohých krizových částech světa. Asi by ubylo planých diskuzí kdyby se s jeho názory seznámilo více lidí. Dneska v době internetu je to o tomto "Kdo chce ví" ostatní si pletou dojmy s pojmy. Pan Roberts ač je mi sympatický, k těmto mimomísovým lidem patří.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Ještě jsem zapomněl k tomu Pjakinovi dodat, že nově začínají jeho videa překládat do angličtiny a němčiny. Až si to přečtou Němci tak to tedy bude fičák. Už se těším.

   Smazat
 15. Je evidentní, že choutky na válku nemá ani Rusko ani Čína a asi jsou bezradné, jak USA, které válku potřebují pro své oživení jako svěcenou vodu, ve válce zabránit. Je to vskutku dilema. Stále souhlasím se Zemanem, že sankce k ničemu nevedou, jen zvyšují k USA nenávist ve Světě a stmelují občany země, vystavené americkému vydírání. Tak jak se Američané těší z neštěstí druhých zemí, tak je stále zřejmější, že i občané těch druhých a pro USA druhořadých zemí s podlidmi, se těší z katastrof v USA. Tak jak se vytratila křesťanská morálka z USA, vytrácí se i u jejich satelitů, ale i u zemí, neschvalujících USA násilí, páchané ve Světě.

  OdpovědětSmazat
 16. Usa je najsvinskejsia zem na svete a nemohuci Trumpeta,hotove nestastie pre svet.Kongres mu nanajvys dovoli rozputat dalsiu vojnu.Svinska zem!Honolulu.

  OdpovědětSmazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.